• Panie Tagore, rozróżnienie między OUN-M, a OUN-B to raczej pieśń przeszłości, dzisiaj terminem "banderowcy" posługują się raczej zwolennicy sowieckiej wizji historii.

  • Żyjący jeszcze oficerowie,żołnierze i działacze polityczni pułkownika Melnika mieli raczej odmienny
    od Pana pogląd na tą kwestię.

    tagore

  • Nie nazywam białoruskich kibiców "banderowcami". Nie nazywam tak również ukraińskich patriotów walczących teraz o swój kraj. Słowo "banderowcy" to jedynie słowo-klucz sowieckiej propagandy.

  • Żydzi, a nie "żydy" Panie Jaroslaus. Tak jest poprawnie po polsku, a polski patriota powinien poprawnie wysławiać się w ojczystym języku.

  • Białoruscy nacjonaliści to po prostu białoruscy nacjonaliści, ale jak Pan chce może ich Pan nazywać banderowcami.

  • Dla niektórych ukraińscy i białoruscy patrioci, a dla zwolenników sowieckiego widzenia świata "banderowcy".

  • Przecież to było do przewidzenia a ja o tym pisałem już dawno temu. Żydzi zdobyli władzę na banderowskim wielbłądzie i teraz oddadzą go do rzeźni. A co było z Solidarnością? Było dokładnie to samo - Kor przechwycił w niej władzę (za przyzwoleniem Jaruzelskiego i przy wiernym wykonawstwie Bolka). Co później mówił ten parch Geremek-Lewertow? Że Solidarność nie jest już potrzebna. A wcześniej, co wyszło całkiem niedawno, mówił, że "aparat Solidarności mus być zlikwidowany". Stary żyd - uratowany przez Polaków - udowodnił, że oni nienawiść do gojów mają zakodowaną w DNA. I Teraz na tzw "Ukrainie" jest to samo. Żydzi jak prezydent Poro...o przepraszam, to nazwisko mamusi, Valtzman - po tatusiu - wraz z kolegami jak Jaceniuk, Kołomojski i cała reszta tego ścierwa zrobią porządek. Co się stało z Muzyczką? Jedynym pocieszeniem jest to, że żydy stłamszą banderyzm, ale cała kraina będzie przez nich rozkradziona.

  • "Ci kibice z Białorusi to też "banderowcy"?" Chyba nikt nie ma problemów z identyfikacją tego kim są a kim nie są banderowcy. Ale być może chodzi panu o to, żeby w ogóle nie posługiwać się tym terminem? Po co nazywać kogoś, kto inspiruje się działalnością UPA banderowcem, skoro milej i uprzejmiej jest nazywać go "ukraińskim patriotą", po co nazywać białoruskich nacjonalistów nacjonalistami, skoro im bardziej odpowiada termin "młodzi, patriotycznie nastawieni Białorusini".

  • Co do etnicznego pochodzenia elity ukraińskiej, to istotnie przeważa żydowska, łącznie z prezydentem Walcmanem i Jaceniukiem, lecz Żydzi są też wsród ich krytyków. Co do meritum sprawy, wiadomo, że matka Tymoszenko, była Żydowką: 'Червоненко поблагодарил Президента Виктора Ющенко за "адекватную и быструю" реакцию на инцидент и выразил удивление отсутствием подобной реакции со стороны правительства и премьер-министра Юлии Тимошенко. "Тем более, что мать Юлии Тимошенко - еврейка, а отец - армянин. Именно армяне и евреи исторически подвергались наибольшему геноциду", - отметил он.' http://korrespondent.net/ukraine/events/129586-rabinovich-prizyvaet-ne-spekulirovat-na-izbienii-studenta-evreya-v-kieve . Czerwonienko to ówczesny minister transportu. Znali się z Timoszenko dobrze. Prócz tego o Timoszenko wiadomo, że została wymieniona jako współwinna w akcie oskarżenia (indictment) w sprawie kryminalnej US v. Lazarenko o milionowe międzynarodowe oszustwa, pranie pieniędzy i działanie na szkodę Ukrainie (US v. Lazarenko, US District Court in San Francisco, nr. akt CR-00-284-MJJ, http://www.tymoshenkocase.com/wp-content/uploads/2012/07/en32-t1.pdf , strona 7, linie 19 i 25). O Kliczko można przeczytać to: 'Vitali Volodymyrovych Klitschko (born 19 July 1971) is a Jewish politician and former professional boxer. Klitschko’s Jewish maternal grandmother, Tamara Jefimowna Etinzon and grandfather married following WWII. Their son Vladimir became an officer in the Jewish Bolshevik ‘Red’ Army, his sons Vitali and Wladimir were born in Kyrgyzstan and Kazakhstan and grew up in Kiev. Klitschko has been accused of working as a debt collector in the 1990s for the Jewish mafia in Ukraine.' ( http://holodomorinfo.com/glossery/politicians/vitali-klitschko/) . Tutaj widac Kliczko podczas tradycyjnej ceremonii zapalania menory: http://www.algemeiner.com/2012/12/21/heavyweight-champ-vitali-klitschko-removes-gloves-for-menorah-lighting/klitschko-menorah/ Tutaj jest fotografia Kliczko w jarmułce na glowie w synagodze: http://www.evilyoshida.com/Thread-Former-Boxer-and-Ukraine-Opposition-Leader-Vitaly-Klitschko-is-Jewish Pochodzenie Jaceniuka jest znane na Ukrainie i po za nia: 'Newly appointed/imposed Ukrainian prime minister, A Jew named Arseniy Yatseniuk announced on Monday that his government plans to sell Naftogaz Ukrainy, The national oil and gas company of the Ukraine....Yatseniuk, who has been linked to Jewish Ukrainian mafia boss Semion Mogilevich also stated his intentions to impose IMF austerity on the Ukraine, Already one of the poorest countries in Europe'. http://www.europeandailynews.org/2014/03/04/newly-appointed-jewish-prime-ministerdictator-of-ukraine-arseniy-yatseniuk-plans-asset-sales/ Jaceniuk to bankier i oligarcha. Jego nazwisko wywodzi się z hebrajskiego rdzenia 'joec' (יוֹעֵץ) i jidisz 'jecnu', ( ייצנע ) : radzić, doradca, a nie z języka słowiańskiego.

  • Straszenie kibicami jak u ministra Sienkiewicza:)
    Ci kibice z Białorusi to też "banderowcy"? Strach się bać normalnie...
    Mówiąc bez złośliwości to trudno się dziwić młodym, patriotycznie nastawionym Białorusinom. Moskale są takim samym zagrożeniem i dla Białorusi. Nie wiem czy wiecie, że w batalionach Azow, Ajdar i Donbas walczą młodzi ochotnicy z Białorusi. Teraz na Wołyniu szkoleni są kolejni ochotnicy, mają powstać oddziały Pahonia i Miensk.

  • Liaszko zrobił to samo w Kijowie. Ten przestępca, faszysta i pederasta nadzoruje teraz tortury rodziców powstańców w Słowiańsku. Jednakże faszysci to tchórze. Pomimo ich popularnego sloganu 'Moskali na nożi' gdy mają możliwość użycia noża przeciwko człowiekowi z nożem, tchórzą. Noży używają do szlachtowania dzieci, kobiet i starców (wołynskie, tarnopolskie, stanisławowskie - 1941-1945, 400 000 polskich ofiar). Tu zobaczmy jak tchórzy faszysta gdy mu dają nóż i okazję by naprawdę 'brać Ukraińca-'Moskala' na nożi'.
    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded &v=3HwJDN0IZOw

  • W czasie procesu protestujących przeciwko wykładowi Baumana na Wrocławskiej uczelni
    okazało się ,że w aktach sprawy jest informacja o udziale konsula niemieckiego w Wrocławiu
    w doprowadzeniu do interwencji policji w czasie protestu.

    tagore

  • http://wpolityce.pl/polityka/196688-kto-chroni-zygmunta-baumana-za-wkroczeniem-policji-stal-niemiecki-konsul-prof-marczak-ujawnia-kulisy-akcji-na-uniwersytecie

  • Bezmózgi to swołocz banderowska , wydumali sobie że są narodem wybranym , za kilka lat brukselscy politycy wybiją im to z głowy .........ps dzieci akcji Wisła , nie podoba się w Polsce ?

  • P. tagore: czy byłby Pan uprzejmy rozszerzyć temat o zachowaniu niemieckiego konsula w Wrocławiu. Nic o tym nie wiem i zapewne wielu innych gości tutaj też nie. Z góry dziękuję.

  • Washington i jego generałowie dla Anglików to byli separatyści. AK dla Niemców to byli bandyci. Dla nas to bohaterowie. Ludność Ukrainy wschodniej nie lubi faszystów i UPA. Na Ukrainie zachodniej są popularni. Dla nas obrońcy Noworosji to powstańcy. Dla faszystów i ich fellow travelers to separatyści i bandyci. Pana komentarze tego typu, p. Podlaszuk, będą trafiac w pustkę, bo jesteśmy po przeciwnych stronach i nigdy się nie przekonamy.

  • Witam, jestem nowy na forum. Ale od dluzszego czasu juz wspieram Kresy.pl. Mam do was pytanie apropo tego artykulu...dlaczego nie podaliscie calego wpisu? Mysle ze ta druga czesc sporo by wyjasnila i co poniektorzy by zrozumieli o co mu chodzi. Ja nie ukrywam ze jestem zwolennikiem JKM i bardzo mnie denerwuje jak jego wypowiedzi sa ucinane w polowie zdania. Nazwijcie mnie maniakiem ale mam wrazenie ze jakas grupa ludzi za wszelka cene chce go zdyskredytowac. Pozdrawiam,M

  • Chyba separatystów nie powstańców.

  • @krok Zapewne z powodu bliskiego sąsiedztwa z Niemcami i kontaktów powiedzmy gospodarczych
    i politycznych w moich oczach Pana stosunek do Niemiec i Niemców wydaje mi się raczej oparty nie na faktach ,a na migawkach filmowych z unijnych programów propagandowych i stereotypach prosto z literatury pięknej. Zachowanie niemieckiego konsula w Wrocławiu ujawnione w aktach sądowych sprawy protestów na Wrocławskiej uczelni czy kwota rzędu kilkudziesięciu milionów euro wydawana przez nich co roku w Polsce poprzez fundacje partyjne na kształtowanie spolegliwej postawy Polaków z różnych środowisk powinny nieco zracjonalizować Pana postrzeganie tej sprawy.

    tagore

  • Ukraina to nie Polska i uzbrojeni bojówkarze pod parlamentem to nie jest taki zły pomysł.
    Zwłaszcza gdy nie są powiązani z żadną partią ,a ruchem obywatelskim.

    tagore

  • Zgadzam się. Poza tym nie można winić obecnych Niemców za zbrodnie popełnione podczas II WŚ http://7dni.files.wordpress.com/2008/09/muzu_ma_skie_dziewc_123486l.jpg

  • Problem w tym, że oni niecącą, ani nie potrzebują z nami dobrych stosunków. Jak by Noworosja się oddzieliła i odcięła banderowcom dostęp do morza, to ta sytuacja by się zmieniła.

  • Byłem w niej tylko przez rok i było to dawno. Ja nie zimowałem tam na tyle co Pan, i niestety nie pamiętam dokładnie wszystkich idiomów. Ale wiem że Odejść i iść w tym konkretnym przypadku są synonimami i zachowania zostaje znaczenie. Może Pan o tym nie wiedzieć ale mój ojczysty język ( Polski) dopuszcza takie możliwości, nie wiem jak jest tam u Pana w niemieckim.

  • TRZEBA POGNIĆ TYCH ZDRAJCÓW .

  • to nie szowiniści to dzicz prymitywna , jak stonka i żuk z kolorado zalał kresy

  • Widłami dzicz banderowska nadziewała niemowlęta, ps. ten idiota latający w czarnej czapeczce staje się niebezpieczny.

  • Przeciez to centrum stolicy.Prestizowe miejsce.Ile czasu ma tam być ten bajzel? Czas wziasc się za robote i pokazac swa polityczna madrosc.Inaczej bardak będzie trwal tam wiecznie.Jest prezydent.Jest nowa wladza,wiec o co chodzi?

  • Bezpieczenstwo to wlasna gospodarka.Silna i nowoczesna armia oraz praca dla młodych.Tym samym poradzimy sobie z "przyjaciolmi" oraz demografia.
    Najwazniejsze jest jednak to aby przepedzic tych politykierów z prawa,lewa i PSL zasiadających w sejmie i rzadzie nieprzerwanie od 30 lat.Nigdy się nie sprawdzili jako politycy i ministrowie.O premierach nie wspomnę.Potrzebni młodzi,zdolni i wyksztalceni.Z wizja Polski za lat 30/50 a nie jak Pawlak,Zelichowski,Kalisz,Tusk czy Kaczynski.Od wyborow do wyborow.Od stolka do fotela,aby przy korytku i w mas mediach.Wladza już po 5 latach oglupia wiec nasi to już zidyiociali starcy.

  • Odnoszę silne wrażenie że Pan JKM zawsze dążył do maksymalnej różnicy w swoim stanie posiadania po i przed rozgrywką, w każdym rodzaju rozgrywki. Jest człowiekiem dostatecznie majętnym i może wyrażać swoje czołobitności przed Jego Ekscelencją Putinem całkowicie bezinteresownie.

  • Po polsku mówi się: "Murzyn zrobił swoje, murzyn może ODEJŚĆ" - 2 klasa szkoły podstawowej.

  • Ukraina jeśli chce mieć dobre stosunki z Polską musi usunąć z życia publicznego banderowców. Droga do Europy wiedzie przez Warszawę.

  • Ciekawe...zolnierze wykleci pod flaga z sierpem i mlotem i portretem Stalina pod pacha:/

  • Bingo....

  • Chromolić szkopów....

  • Ja bym sprzedał żydom, oni dopiero by wyczyścili Litewski budżet.

  • Powstańcy to patrioci, a nie takie karaluchy jak uri, banderowska menda z krwią na rękach.

  • Murzyn zrobił swoje, murzyn może iść.

  • Po co Kaczyńscy kazali kupić tę spółkę, skoro była znana niechęć rządów litewskich do Polski i Polaków? Trzeba się pozbyć tego badziewia i najlepiej sprzedać ją Rosjanom.

  • Prawy Sektor i Swoboda robią swoje ,jak nie idzie usunąć kogoś z drogi lewem
    to trzeba spróbować prawem. Ciekawe kto im wtedy przeszkodzi w gdy będą chcieli
    odwiedzić parlament lub prezydenta aby podpisał np rezygnację "absolutnie dobrowolną".

    tagore

  • ruskiagent 9 July 2014, 15:44 Litwa leczy ukraińskich żołnierzy

    Jakie ludobójstwo? Przecież jak wiadomo haubica to bardzo precyzyjna broń, umożliwia ona wszakże rażenie terrorystów tego ohydnego ludobójcy, faszysty, komunisty, bezbożnego fundamentalisty religijnego itd... putino-hitlero-stalina z niesamowitą dokładnością, bez rażenia ludności cywilnej, która czeka z kwiatami aż Gwardia Narodowa i Prawy Sektor ją wyzwoli od tych bandytów kacapskich

  • To już chyba czwarte lub piąte pokolenie młodych ludzi chcących coś zmienić idzie za tym
    człowiekiem i jak dotąd kończy się tym samym w ślepej uliczce. Działaniem dzięki któremu
    ten człowiek w moich oczach jednoznacznie negatywnie się zapisał było złożenie przez niego
    projektu uchwały sejmu w sprawie lustracji ,tak ukształtowanej ,że umożliwiła obalenie rządu
    Olszewskiego i zdyskredytowanie idei lustracji przez zainteresowanych na wiele lat.

    tagore

  • Najpierw musiał powstać ,raczej trochę później.

    tagore

  • to zapewne skrót myślowy. OUN działał w Polsce, mordował ludzi, napadał na banki i poczty, podkładał bomby i podpalał zagrody polskich chłopów chyba od 1920r.

  • A tusk też kupi rakiety... do tenisa

  • Po pierwszej wojnie "banderowcy"? Bandera to wtedy jeszcze na stojąco pod stół wchodził.
    Chyba upał szkodzi, bo niektórzy wszędzie widzą "banderowców";)

  • Można mnożyć Polskie nieszczęścia. Rzecz w tym, że czytając twoją "wypowiedź" odnosi się wrażenie, że niby historię trochę znasz, ale nic z niej nie wynosisz - szanuj innych to oni ciebie będą też. Nie szanujemy siebie, to nie szanują nas inne narody. Mniej jadu chłopie, bo nie będzie niedługo komu bronić Narodu Polskiego.

  • Ruscy mają swoje zmałpowane Rutube, niech tam gadzinówki dla zombiaków puszczają :)))

  • zamknij się łachu i wracaj widły ostrzyć z tatusiem. Takie cwele jak ty zawsze pierwsze krzyczą o "prawach i obowiązkach" - ty rusiu kijowy

  • Dobra decyzja z zablokowaniem, nawet propaganda powinna mieć swoje granice.

  • Panie Tutejszym - cywilizowany świat powoli, ale przekonuje się co do kłamliwości rosyjskich mediów. Serwis YouTube właśnie zablokował translację kanału Russia Today:
    http://world.lb.ua/news/2014/07/09/272345_youtube_zablokiroval_translyatsii.html