Reżim Poroszenki doprowadzi do rozkładu przemysłu ciężkiego ,atuty Kijowa to przemysł rolno-spożywczy, export zboża , oleju rzepakowego, przenicy ,tylko że firmy zajmujące się rolnictwem są w ręka kapitału zagranicznego np.Astarta , produkująca cukier, zapomniałem dodać o ziemi ,czarnoziem też jest towarem exportowym.
Jesteś Pan wolny, możesz ODEJŚĆ. IŚĆ możesz Pan nawet na Sachalin. I tak masz szczęście, z Polski miał byś 5 razy tyle kilometrów do przejścia. Ale namolny i bezczelny agent ruskiej propagandy.
E tam, fantazja go poniosła i zbytnia wiara w polskich narodowców. Myślał pewnie o Bekierze, który się tam pokazał, pobratał się z bandytami i wyjechał. Przecież wystarczy na tego Bekiera spojrzeć, aby ocenić, jaki z niego "wojak" :))) Tak, jak i reszta polskich nacjonalistów, mocny w gębie.
Jeśli prawdą jest to, co pisze JKM o polskich narodowcach walczących w oddziałach separatystów ramię w ramię z najemnikami z Rosji to jest to przerażające. Wstydu nie mają.
"nasładza" = наслаждает co oznacza mniej więcej "rozkoszuje się". "Sylwia" czyli "vanderBrook" rozmarzył się o Laszce, i się "nasłodził" :))) przy okazji zapominając o języku polskim :))) W języku polskim, cymbale, nie ma takiego słowa! Ech, wy russkije pietuchi ("Sylwia" będzie wiedział, co to oznacza :)))
P. jaroslaus, są precedensy na poparcie tego co Pan napisał. To samo się stało z Robespierre i jego frakcją podczas rewolucji francuskiej i z SA po przewrocie hitlerowskim (Noc Długich Noży).
Tutaj zobaczymy jak pederasta Liaszko przyznaje się podczas przesłuchania w prokuraturze do swego zboczenia i do tego, że jest 'pasywnym' pedalskim partnerem, czyli 'żoną'. Ten fakt nasładza do Liaszki (krypto?)pedałów uri tenenbauma i Tutejszym: - Liaszko, o Liaszko, tyś ciotą mych marzeń i snów! No to na dobranoc, hłapci - banderowcy: sała ukraini, smert twaraham!
Pan Zapałowski wychodzi z błędnego założenia, że Polska prowadzi jakąś politykę wschodnią. Jedyne co robią, to działania pozorowane, na użytek wewnętrzny. W chwili obecnej władze Ukrainy zdają sobie sprawę, że polski rząd jest całkowicie bezwolny. Śmieszne jest, że te same osoby, które nie zostawiają suchej nitki na mediach głównego nurtu jednocześnie kupują ich narrację o rzekomym zaangażowaniu w sprawy Ukrainy.
I tak to właśnie teraz będzie wyglądać . Ksenofobiczna, szowinistyczna banda zbójów zostanie przez żydowsko Valtzmana, Jaceniuka, Kołomojskiego rozpędzone. Ale to będzie dopiero początek. Jestem pewien, że w niedługim czasie pojawią się „niespodziewanie” bardzo obciążające materiały, może nawet audio video, ukazujące zbrodnie neo-banderowców na niewinnej ludności cywilnej. Może „wypłyną” szczegóły kto strzelał do „swoich” cywilów na Majdanie. I nie chodzi o to co pomyślą rezuni, którzy tego dokonali, tylko zachodni kraińcy. Media żydowskie na świecie (kontrolują 4 z 5 konglomeratów medialnych) podniosą larum, że jak to – taka hołota chce do UE?? Ale będą wspaniałomyślni – za ukorzenie się czerni i potępienie przez nią banderowców będą gotowi im „darować”, choć za każdy przejaw nieposłuszeństwa temat będzie wracał. Zapewne będzie też teraz promowane banderowskie „ludobójstwo” na żydkach i na nikim więcej. Trzeba będzie odszkodowania płacić. A biedny ukraiński ciul, którego ojciec i dziad nie umiał pisać ani czytać, mieszkał w kurnej chacie i chodził w łachmanach chcąc do „Europy” – bo przecież jest to ich marzenie – na wszystko się zgodzi. Zaraz też pojawią się „fundacje” zakładane przez międzynarodowych żydów jak Soros, który w Polsce założył „Fundację im. Stefana Batorego” (szkoda, że nie im. Ozjasza Szechtera), które będą stać „na straży” demokracji i „wolności” publicznych. Będą promowane dewiacje i stopniowo resztki banderyzmu będą usuwane. To jedyna dobra strona tego zjawiska, W kwestii majątku Krainy…cóż, nastąpi „prywatyzacja”. Kraińcy w nagrodę dostaną sieć marketów Lidl i Aldi.
Panie Janie, dobre maniery to też nie obrażanie innej nacji. Dla mnie użycie słowa "żydy" miało być w założeniu obraźliwe.
Pani Sylwio, akurat nie z Hałyczyny pochodzę.
Ruski kret, a na dokładkę ruski zbok. A tak Laszce wytyka odmienne preferencje seksualne! Ruska obłuda! Swoją drogą ciężkie życie w RaSSiji musi mieć, bo tam homo tępią. Może zatem nie trolluje za ruble, ale przyłapany na "nieobyczajności" w ten sposób odbywa karę?
A ja już dawno to powiedziałem!. Nawet Pana Jan_De ostrzegałem przed tym zboczeńcem. Ale dlaczego temu ruskiemu agentowi nie można zabrać jego awatara. Przecież bezczelnie obraża nas wszystkich na tym Forum.
Nie zapluj się jadem ukraińcu :) Boli że prawdę ci ktoś prosto w oczy pisze? Polska czcionka w paluszki nie pali? Tak nienawidzisz Polaków a nie dość że żyjesz w tym kraju, mówisz w tym języku to jeszcze używasz polskiej czcionki. Czytaj ze zrozumieniem o arytmetyce chyba ze to za trudne. Proszę wypowiadać się o meritum a nie jak masz w zwyczaju stosować ataki personalne. Inaczej nie potrafisz?
Proszę czytać ze zrozumieniem - o arytmetyce pisałem w kontekście liczby ofiar a nie publiczności. To że Polacy nie pamiętają o Waszych zbrodniach jest porażające ale ku waszemu nieszczęściu to się zmienia i to bardzo szybko. Zasłona milczenia spadła i pewnie was to przeraża.
Raul jeb...j Ukrainy nie porównuj do Czech czy Polski - przepraszam za słownictwo ale użyłem zwrotów z twojej wypowiedzi. Wyrżnijcie się tam sami wtedy będą mosty porozumienia między wami - trup śmierdzi tak samo bez względu skąd pochodzi.
,,W powyższej wypowiedzi nie jest jasne jakie to więzi spajają wschodnich i zachodnich Ukraińców po mordzie odeskim 2 maja b.r. i zabijaniu wschodnio-ukraińskich cywilów przez zachodnio-ukraińską ekspedycję karną w Słowiańsku, Kramatorsku,,,-
Co Ty piszesz,Pani? tychg Gutculow kijami nie zagnac do wojska,gdzie macierzy blokuja drogi z krzykami ,zeby wrocili ich synow?(a blokowanie drog to kriminal) U nas? nie..Na zachodniej Ukrainie ,niestety...,,Oddajcie mojego syna,,,a niech zginie syn z Kijowa czy Czerkas..albo z Dniepropetrowsku..na dziabla piszesz,jesli nie wiesz situacji? Plotkuja,ze w ogole stad bedzie ograniczony pobor,zeby oni nie buntowali..oni nie chce walczyc z kacapami,a chce jezdzic do jeb..j Czechii czy Polski na zarobki..czy do Hiszpanii..Jesli nie wiesz situacji,to prosze milcz ...
Koncert Budki Suflera nie zmienia faktu skompromitowania się włodarzy Podkarpacia. Zapewne pełno Ukraińców będzie na koncercie bo dla nich to dzień radości i zwycięstwa - tylu Lachów w jeden dzień ubili, nieważne że nie mieli Lachy broni a w większości to baby z dzieciakami ale arytmetyka się liczy a ta była niezwykle korzystna dla banderowskiej swołoczy
Patrioci, czyli neobanderowcy jego pokroju, których podstawowym atrybutem zamiast teczki są stare, sprawdzone widły. Nic tylko pozazdrościć Ukrainie takiej "elity", która pcha się do władzy...
Racja Panie Podlaszuk - rozróżnianie tych frakcji to pieśń przeszłości. Banderowcy to teraźniejszość gdyż odwoływanie się do zbrodniczej ideologii i tworzenie w oparciu o nią etosu dobrego Ukraińca, patrioty jest faktem widzianym gołym okiem na Ukrainie. Wystarczyło popatrzeć na powiewające czerwono- czarne szmaty na Majdanie i posłuchać niezwykle popularnego banderowskiego zawołania użytego również przez lidera naszej opozycji w trakcie wizyty w Kijowie. Chyba nie chce mi Pan wmówić że Polacy pamiętający o mordach na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej i mówiący o bestialstwie i zezwierzęceniu banderowskich, ukraińskich małojców są zwolennikami "sowieckiej wizji historii"? Co widzieli to opowiadają i opisują, a mordercy pozostaną mordercami bez względu czy byli z oun-m czy oun-b. Zasłużyli na eksterminacje ale niestety uniknęli odpowiedzialności wiec pozostaje tylko liczyć na sprawiedliwość boską skoro ludzka ich nie dosięgła. Tak przy okazji - ciekawe co Bóg zrobi z popami święcącymi siekiery i widły służące do mordowania Polaków i idącymi z resztą morderców w pierwszych szeregach oraz jak ma się wiara chrześcijańska i jej zasady podobno wyznawane przez Ukraińców wobec zbrodni jakich się dopuścili na bezbronnych sąsiadach?
Będzie też koncert Budki Suflera. O godz. 20.00 na Zamku Kazimierzowskim. W ramach ostatniej niestety trasy koncertowej. Kurcze, szkoda, że ten rozdział polskiego rocka się kończy.
Gdzie jest Radziu? Kiedy na majdanie demonstranci dostawali Pałkami bił na alarm ze to uderza w godność i wolnosc narodu. No ale cóż banderowcy tylko tyle potrafią. Gdyby zrobiono referendum podejrzewam ze Ukraina zostałaby przedzielona na pół. Po 10 latach dowiemy się ile ludzi w 2014 roku banderowcy spalili i pocieli zywcem bo na pewno dochodziło do takich wypadków.
link do plakatu zachęcającego do udziału w w/w imprezie dostępny ze strony urzędu marszałkowskiego w Rzeszowie. http://www.rpo.podkarpackie.pl/pliki/file/Promocja/dzialania_promoc_2014/2014_06/140605_kab_noc_lip14.pdf
Jeśli sami nie potrafimy pamiętać i szanować swoich zmarłych nie oczekujmy ze ukraińska dzicz będzie chciała pamiętać i szanować swoje ofiary.
W Szczecinie Marsz Pamięci a w Przemyślu 11.lipca w rocznicę Mordu Wołyńskiego Urząd Marszałkowski finansuje występy kabaretów w ramach imprezy - Noc z Duchami. Wiwat PIS rządzący tamtym województwem. Wiwat marszałek Ortyl czczący pamięc pomordowanych Polaków kabaretami. Wstyd!!!
Tu nie chodzi o to, z której Galicji jest Becho bastavales ale o kolory tego owada: to banderowska flaga. Nazwa 'Galicja' jest wobec tego też trafna. Kolory powstanców to wstążka orderu św. Jerzego, najwyższego wojskowego odznaczenia rosyjskiego. https://en.wikipedia.org/wiki/Order_of_St._George. Co do faszyzmu, to miejmy nadzieję, że ten ukraiński też nie przejdzie bo zagraża Polsce i Polakom.
W powyższej wypowiedzi nie jest jasne jakie to więzi spajają wschodnich i zachodnich Ukraińców po mordzie odeskim 2 maja b.r. i zabijaniu wschodnio-ukraińskich cywilów przez zachodnio-ukraińską ekspedycję karną w Słowiańsku, Kramatorsku, Lugańsku, Doniecku i innych miejscowościach. Ideologiczne podstawy faszystowskiego nacjonalizmu ukraińskiego napisał Dmytry Doncow ("Nacjonalizm", 1926). Współorganizatorem UPA i aktywnym rozkazodawcą ludobójstwa polskiej ludności był żyjący do niedawna Mykoła Lebed. Szuchewycz i Bandera to nie jedyni Ukraińcy odpowiedzialni za krwawe masowe pogromy Polaków. Ta mordercza najonalistyczna ideologia jest skrótowo nazywana banderyzmem. Niepokoi, że banderyzm jest kultywowany na zachodniej Ukrainie i wyrastają nowe pokolenia faszystowskich nacjonalistów. Co do niezawisłości - Unia Europejska pozbawia członkowskie kraje niezawislości. Ukraina nie będzie wyjątkiem, jeśli do niej wstąpi.
P. ems. Wiecej: Ukraina teraz ma tylko powierzchowne wsparcie polskich zdradzieckich polityków i służących im gadzinówek. Zachodnia Ukraina musi uznać narodową odpowiedzialność za zbrodnie OUN-UPA i pokajać się. W szkołach powinni uczyć o zbrodniach OUN-UPA. Tam musi nastąpić denazyfikacja tak jak w Niemczech po 1945 r. Wtedy Zachodnia Ukraina otrzyma wsparcie polskiego społeczeństwa. Zaznaczam, że pojęcie 'Zachodnia Ukraina' nie wlicza obecnie polskich miast, wbrew temu co powiedziano w kijowskiej Radzie.
Kilka dziesiat lat temu w Wietnamie: Amerykanie pojmali wyjątkowo dorodnego Wietnamczyka. Przyglądają się , przyglądają . W końcu "Wietnamiec" nie wytrzymał : Amierikańcy, wy szto, Wietnamca nie widjeli ? " Ja też jeszcze tak głupio przefarbowanego ruska jeszcze nie widziałem. A "Murzyn zrobił swoje, murzyn może iść." jest to nieudolny rusycyzm. Iść a ODEJŚĆ są to dwie różne czynności i czasy, nie udawaj Pan kogoś innego niż jesteś. Masz Pan pisać propagandowe posty i do tego się ogranicz.
To nie było niepoprawne ani błędne. To zamierzona emfaza, z którą można się nie zgodzić jedynie ideologicznie. Nazywanie Rosjan 'Moskalami' jest obrażaniem innej nacji. Zachodnio-ukraińskie hasło 'Moskali na nożi' jest nawoływaniem do nienawiści ku innej nacji. To niechrześcijańskie i nieeuropejskie.
Wiem, że robi się późno, Panie Podlaszuk, ale mam nadzieję, że nie poszedł Pan spać, nie mówiąc dobranoc, (gdy ja czekam na Pańską odpowiedź...) Nawet jeśli nie myśli pan po polsku, to jako polski obywatel kształcił się pan w polskich szkołach... Powinien więc Pan wiedzieć co to znaczy mieć dobre maniery... Dobranoc.
"Wytknąłem nie tyle błąd..."Pan wytknął błąd! Proszę przeczytać jeszcze raz swoją wypowiedź. Nawet "pomiędzy wierszami" nie sposób niczego innego dostrzec. Gdyby było inaczej, pewnie nie zabrałbym głosu.. . Ale skoro już zabrałem... Jak podobała się Panu lektura, którą poleciłem "na dobranoc"? Zrozumiał Pan wszystko?
Panie Janie, akurat w przypadku Pana J, to przykład ataku ze względu na narodowość. To nie błąd, a chwyt poniżej pasa i na to zgody być nie powinno. Wytknąłem nie tyle błąd ile obrażanie innej nacji, a to nie jest w porządku.
"Żydy" to jest celowo używany w polskim rusycyzm. Polacy używają rusycyzmow by wzmocnić efekt wypowiedzi. Do zadań galicyjskiego patrioty nie powinna należeć straż nad polską stylistyką i leksyką.
Panie Podlaszuk! Rozmawialiśmy o tym jakieś 2, 3 dni temu... I myślałem, żeś Pan zrozumiał. Powtórzę, bo może pamięć Panu szwankuje. Polski Patriota powinien - przede wszystkim - myśleć po polsku... A pisze to co myśli i w co wierzy... Tylko ktoś, myślący po ukraińsku może "dostrzec błąd", nawet tam gdzie go nie ma - Pan Jaroslaus napisał to co myślał, i ja tu błędu nie widzę. Dziwię się natomiast, że ukraiński patriota - za jakiego się pan pewnie uważa - wytyka "błędy" polskiemu patriocie? Chyba,że u was na Ukrainie patriotyzm=banderyzm... To by wszystko wyjaśniało...
Reżim Poroszenki doprowadzi do rozkładu przemysłu ciężkiego ,atuty Kijowa to przemysł rolno-spożywczy, export zboża , oleju rzepakowego, przenicy ,tylko że firmy zajmujące się rolnictwem są w ręka kapitału zagranicznego np.Astarta , produkująca cukier, zapomniałem dodać o ziemi ,czarnoziem też jest towarem exportowym.
Zgrabny tekst ,w klasycznym stylu JKM naklejający zgrabny elegancki plakat na realu
sugerujący bardzo wygodny propagandowo dla Rosji bieg wydarzeń.
tagore
Jesteś Pan wolny, możesz ODEJŚĆ. IŚĆ możesz Pan nawet na Sachalin. I tak masz szczęście, z Polski miał byś 5 razy tyle kilometrów do przejścia. Ale namolny i bezczelny agent ruskiej propagandy.
Stosuj dwa razy dziennie, pomoże. https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQCBrD40mffG8qrc6Wun8BmzToy4Epz4ajwTKYY6NdTFpgVf29o1g
to Bohaterowie. Pamiętaj, każdy pocisk to jeden banderowiec.
E tam, fantazja go poniosła i zbytnia wiara w polskich narodowców. Myślał pewnie o Bekierze, który się tam pokazał, pobratał się z bandytami i wyjechał. Przecież wystarczy na tego Bekiera spojrzeć, aby ocenić, jaki z niego "wojak" :))) Tak, jak i reszta polskich nacjonalistów, mocny w gębie.
Fajne :) Pełna kulturka ukraińskiej drogówki. Szkoda, że o dalszych perypetiach ruskich dowcipnisiów niczego nie ma :)))
Jeśli prawdą jest to, co pisze JKM o polskich narodowcach walczących w oddziałach separatystów ramię w ramię z najemnikami z Rosji to jest to przerażające. Wstydu nie mają.
"nasładza" = наслаждает co oznacza mniej więcej "rozkoszuje się". "Sylwia" czyli "vanderBrook" rozmarzył się o Laszce, i się "nasłodził" :))) przy okazji zapominając o języku polskim :))) W języku polskim, cymbale, nie ma takiego słowa! Ech, wy russkije pietuchi ("Sylwia" będzie wiedział, co to oznacza :)))
P. jaroslaus, są precedensy na poparcie tego co Pan napisał. To samo się stało z Robespierre i jego frakcją podczas rewolucji francuskiej i z SA po przewrocie hitlerowskim (Noc Długich Noży).
Tutaj zobaczymy jak pederasta Liaszko przyznaje się podczas przesłuchania w prokuraturze do swego zboczenia i do tego, że jest 'pasywnym' pedalskim partnerem, czyli 'żoną'. Ten fakt nasładza do Liaszki (krypto?)pedałów uri tenenbauma i Tutejszym: - Liaszko, o Liaszko, tyś ciotą mych marzeń i snów! No to na dobranoc, hłapci - banderowcy: sała ukraini, smert twaraham!
http://www.youtube.com/watch?v=nX23QDFS-aI
Pan Zapałowski wychodzi z błędnego założenia, że Polska prowadzi jakąś politykę wschodnią. Jedyne co robią, to działania pozorowane, na użytek wewnętrzny. W chwili obecnej władze Ukrainy zdają sobie sprawę, że polski rząd jest całkowicie bezwolny. Śmieszne jest, że te same osoby, które nie zostawiają suchej nitki na mediach głównego nurtu jednocześnie kupują ich narrację o rzekomym zaangażowaniu w sprawy Ukrainy.
I tak to właśnie teraz będzie wyglądać . Ksenofobiczna, szowinistyczna banda zbójów zostanie przez żydowsko Valtzmana, Jaceniuka, Kołomojskiego rozpędzone. Ale to będzie dopiero początek. Jestem pewien, że w niedługim czasie pojawią się „niespodziewanie” bardzo obciążające materiały, może nawet audio video, ukazujące zbrodnie neo-banderowców na niewinnej ludności cywilnej. Może „wypłyną” szczegóły kto strzelał do „swoich” cywilów na Majdanie. I nie chodzi o to co pomyślą rezuni, którzy tego dokonali, tylko zachodni kraińcy. Media żydowskie na świecie (kontrolują 4 z 5 konglomeratów medialnych) podniosą larum, że jak to – taka hołota chce do UE?? Ale będą wspaniałomyślni – za ukorzenie się czerni i potępienie przez nią banderowców będą gotowi im „darować”, choć za każdy przejaw nieposłuszeństwa temat będzie wracał. Zapewne będzie też teraz promowane banderowskie „ludobójstwo” na żydkach i na nikim więcej. Trzeba będzie odszkodowania płacić. A biedny ukraiński ciul, którego ojciec i dziad nie umiał pisać ani czytać, mieszkał w kurnej chacie i chodził w łachmanach chcąc do „Europy” – bo przecież jest to ich marzenie – na wszystko się zgodzi. Zaraz też pojawią się „fundacje” zakładane przez międzynarodowych żydów jak Soros, który w Polsce założył „Fundację im. Stefana Batorego” (szkoda, że nie im. Ozjasza Szechtera), które będą stać „na straży” demokracji i „wolności” publicznych. Będą promowane dewiacje i stopniowo resztki banderyzmu będą usuwane. To jedyna dobra strona tego zjawiska, W kwestii majątku Krainy…cóż, nastąpi „prywatyzacja”. Kraińcy w nagrodę dostaną sieć marketów Lidl i Aldi.
Panie Janie, dobre maniery to też nie obrażanie innej nacji. Dla mnie użycie słowa "żydy" miało być w założeniu obraźliwe.
Pani Sylwio, akurat nie z Hałyczyny pochodzę.
Ruski kret, a na dokładkę ruski zbok. A tak Laszce wytyka odmienne preferencje seksualne! Ruska obłuda! Swoją drogą ciężkie życie w RaSSiji musi mieć, bo tam homo tępią. Może zatem nie trolluje za ruble, ale przyłapany na "nieobyczajności" w ten sposób odbywa karę?
A ja już dawno to powiedziałem!. Nawet Pana Jan_De ostrzegałem przed tym zboczeńcem. Ale dlaczego temu ruskiemu agentowi nie można zabrać jego awatara. Przecież bezczelnie obraża nas wszystkich na tym Forum.
podlaszuk = uri = upa
Nie zapluj się jadem ukraińcu :) Boli że prawdę ci ktoś prosto w oczy pisze? Polska czcionka w paluszki nie pali? Tak nienawidzisz Polaków a nie dość że żyjesz w tym kraju, mówisz w tym języku to jeszcze używasz polskiej czcionki. Czytaj ze zrozumieniem o arytmetyce chyba ze to za trudne. Proszę wypowiadać się o meritum a nie jak masz w zwyczaju stosować ataki personalne. Inaczej nie potrafisz?
Arytmetyka, darek3013. I proszę, odsuń się nieco od komputera. Wiesz, o czym mówię ;)
Jaka "Pani", Panie raul? "Sylwia" to stary, dobrze znany na forum "vanderBrook", tyle, że teraz wyposażony przez Łubiankę w polską czcionkę :)))
Proszę czytać ze zrozumieniem - o arytmetyce pisałem w kontekście liczby ofiar a nie publiczności. To że Polacy nie pamiętają o Waszych zbrodniach jest porażające ale ku waszemu nieszczęściu to się zmienia i to bardzo szybko. Zasłona milczenia spadła i pewnie was to przeraża.
Jestem pewien, że 99,99 % publiczności stanowić będą Polacy :) Arytmetyka się liczy.
Raul jeb...j Ukrainy nie porównuj do Czech czy Polski - przepraszam za słownictwo ale użyłem zwrotów z twojej wypowiedzi. Wyrżnijcie się tam sami wtedy będą mosty porozumienia między wami - trup śmierdzi tak samo bez względu skąd pochodzi.
,,W powyższej wypowiedzi nie jest jasne jakie to więzi spajają wschodnich i zachodnich Ukraińców po mordzie odeskim 2 maja b.r. i zabijaniu wschodnio-ukraińskich cywilów przez zachodnio-ukraińską ekspedycję karną w Słowiańsku, Kramatorsku,,,-
Co Ty piszesz,Pani? tychg Gutculow kijami nie zagnac do wojska,gdzie macierzy blokuja drogi z krzykami ,zeby wrocili ich synow?(a blokowanie drog to kriminal) U nas? nie..Na zachodniej Ukrainie ,niestety...,,Oddajcie mojego syna,,,a niech zginie syn z Kijowa czy Czerkas..albo z Dniepropetrowsku..na dziabla piszesz,jesli nie wiesz situacji? Plotkuja,ze w ogole stad bedzie ograniczony pobor,zeby oni nie buntowali..oni nie chce walczyc z kacapami,a chce jezdzic do jeb..j Czechii czy Polski na zarobki..czy do Hiszpanii..Jesli nie wiesz situacji,to prosze milcz ...
Koncert Budki Suflera nie zmienia faktu skompromitowania się włodarzy Podkarpacia. Zapewne pełno Ukraińców będzie na koncercie bo dla nich to dzień radości i zwycięstwa - tylu Lachów w jeden dzień ubili, nieważne że nie mieli Lachy broni a w większości to baby z dzieciakami ale arytmetyka się liczy a ta była niezwykle korzystna dla banderowskiej swołoczy
Patrioci, czyli neobanderowcy jego pokroju, których podstawowym atrybutem zamiast teczki są stare, sprawdzone widły. Nic tylko pozazdrościć Ukrainie takiej "elity", która pcha się do władzy...
Racja Panie Podlaszuk - rozróżnianie tych frakcji to pieśń przeszłości. Banderowcy to teraźniejszość gdyż odwoływanie się do zbrodniczej ideologii i tworzenie w oparciu o nią etosu dobrego Ukraińca, patrioty jest faktem widzianym gołym okiem na Ukrainie. Wystarczyło popatrzeć na powiewające czerwono- czarne szmaty na Majdanie i posłuchać niezwykle popularnego banderowskiego zawołania użytego również przez lidera naszej opozycji w trakcie wizyty w Kijowie. Chyba nie chce mi Pan wmówić że Polacy pamiętający o mordach na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej i mówiący o bestialstwie i zezwierzęceniu banderowskich, ukraińskich małojców są zwolennikami "sowieckiej wizji historii"? Co widzieli to opowiadają i opisują, a mordercy pozostaną mordercami bez względu czy byli z oun-m czy oun-b. Zasłużyli na eksterminacje ale niestety uniknęli odpowiedzialności wiec pozostaje tylko liczyć na sprawiedliwość boską skoro ludzka ich nie dosięgła. Tak przy okazji - ciekawe co Bóg zrobi z popami święcącymi siekiery i widły służące do mordowania Polaków i idącymi z resztą morderców w pierwszych szeregach oraz jak ma się wiara chrześcijańska i jej zasady podobno wyznawane przez Ukraińców wobec zbrodni jakich się dopuścili na bezbronnych sąsiadach?
Będzie też koncert Budki Suflera. O godz. 20.00 na Zamku Kazimierzowskim. W ramach ostatniej niestety trasy koncertowej. Kurcze, szkoda, że ten rozdział polskiego rocka się kończy.
to nie Białorusi ale litwini, białoruś to też taka niewiadomo co jak i ukraina.
Gdzie jest Radziu? Kiedy na majdanie demonstranci dostawali Pałkami bił na alarm ze to uderza w godność i wolnosc narodu. No ale cóż banderowcy tylko tyle potrafią. Gdyby zrobiono referendum podejrzewam ze Ukraina zostałaby przedzielona na pół. Po 10 latach dowiemy się ile ludzi w 2014 roku banderowcy spalili i pocieli zywcem bo na pewno dochodziło do takich wypadków.
link do plakatu zachęcającego do udziału w w/w imprezie dostępny ze strony urzędu marszałkowskiego w Rzeszowie. http://www.rpo.podkarpackie.pl/pliki/file/Promocja/dzialania_promoc_2014/2014_06/140605_kab_noc_lip14.pdf
Jeśli sami nie potrafimy pamiętać i szanować swoich zmarłych nie oczekujmy ze ukraińska dzicz będzie chciała pamiętać i szanować swoje ofiary.
W Szczecinie Marsz Pamięci a w Przemyślu 11.lipca w rocznicę Mordu Wołyńskiego Urząd Marszałkowski finansuje występy kabaretów w ramach imprezy - Noc z Duchami. Wiwat PIS rządzący tamtym województwem. Wiwat marszałek Ortyl czczący pamięc pomordowanych Polaków kabaretami. Wstyd!!!
Dalej, banderowska pluskwa to Strojnica baldaszkówka, Graphosoma lineatum.
Tu nie chodzi o to, z której Galicji jest Becho bastavales ale o kolory tego owada: to banderowska flaga. Nazwa 'Galicja' jest wobec tego też trafna. Kolory powstanców to wstążka orderu św. Jerzego, najwyższego wojskowego odznaczenia rosyjskiego. https://en.wikipedia.org/wiki/Order_of_St._George. Co do faszyzmu, to miejmy nadzieję, że ten ukraiński też nie przejdzie bo zagraża Polsce i Polakom.
W powyższej wypowiedzi nie jest jasne jakie to więzi spajają wschodnich i zachodnich Ukraińców po mordzie odeskim 2 maja b.r. i zabijaniu wschodnio-ukraińskich cywilów przez zachodnio-ukraińską ekspedycję karną w Słowiańsku, Kramatorsku, Lugańsku, Doniecku i innych miejscowościach. Ideologiczne podstawy faszystowskiego nacjonalizmu ukraińskiego napisał Dmytry Doncow ("Nacjonalizm", 1926). Współorganizatorem UPA i aktywnym rozkazodawcą ludobójstwa polskiej ludności był żyjący do niedawna Mykoła Lebed. Szuchewycz i Bandera to nie jedyni Ukraińcy odpowiedzialni za krwawe masowe pogromy Polaków. Ta mordercza najonalistyczna ideologia jest skrótowo nazywana banderyzmem. Niepokoi, że banderyzm jest kultywowany na zachodniej Ukrainie i wyrastają nowe pokolenia faszystowskich nacjonalistów. Co do niezawisłości - Unia Europejska pozbawia członkowskie kraje niezawislości. Ukraina nie będzie wyjątkiem, jeśli do niej wstąpi.
P. ems. Wiecej: Ukraina teraz ma tylko powierzchowne wsparcie polskich zdradzieckich polityków i służących im gadzinówek. Zachodnia Ukraina musi uznać narodową odpowiedzialność za zbrodnie OUN-UPA i pokajać się. W szkołach powinni uczyć o zbrodniach OUN-UPA. Tam musi nastąpić denazyfikacja tak jak w Niemczech po 1945 r. Wtedy Zachodnia Ukraina otrzyma wsparcie polskiego społeczeństwa. Zaznaczam, że pojęcie 'Zachodnia Ukraina' nie wlicza obecnie polskich miast, wbrew temu co powiedziano w kijowskiej Radzie.
W polskiej prasie też podano tą wiadomość: http://www.rp.pl/artykul/11,1124481-YouTube-blokuje-rosyjska-propagande.html
Kilka dziesiat lat temu w Wietnamie: Amerykanie pojmali wyjątkowo dorodnego Wietnamczyka. Przyglądają się , przyglądają . W końcu "Wietnamiec" nie wytrzymał : Amierikańcy, wy szto, Wietnamca nie widjeli ? " Ja też jeszcze tak głupio przefarbowanego ruska jeszcze nie widziałem. A "Murzyn zrobił swoje, murzyn może iść." jest to nieudolny rusycyzm. Iść a ODEJŚĆ są to dwie różne czynności i czasy, nie udawaj Pan kogoś innego niż jesteś. Masz Pan pisać propagandowe posty i do tego się ogranicz.
To nie było niepoprawne ani błędne. To zamierzona emfaza, z którą można się nie zgodzić jedynie ideologicznie. Nazywanie Rosjan 'Moskalami' jest obrażaniem innej nacji. Zachodnio-ukraińskie hasło 'Moskali na nożi' jest nawoływaniem do nienawiści ku innej nacji. To niechrześcijańskie i nieeuropejskie.
Wiem, że robi się późno, Panie Podlaszuk, ale mam nadzieję, że nie poszedł Pan spać, nie mówiąc dobranoc, (gdy ja czekam na Pańską odpowiedź...) Nawet jeśli nie myśli pan po polsku, to jako polski obywatel kształcił się pan w polskich szkołach... Powinien więc Pan wiedzieć co to znaczy mieć dobre maniery... Dobranoc.
...nawet, jeśli nie zgadza się z tym, co on oznacza...
Niepoprawny? Ależ o to chodzi, że myślący po polsku, za nie poprawny go nie uzna...
"Wytknąłem nie tyle błąd..."Pan wytknął błąd! Proszę przeczytać jeszcze raz swoją wypowiedź. Nawet "pomiędzy wierszami" nie sposób niczego innego dostrzec. Gdyby było inaczej, pewnie nie zabrałbym głosu.. . Ale skoro już zabrałem... Jak podobała się Panu lektura, którą poleciłem "na dobranoc"? Zrozumiał Pan wszystko?
Ale chyba obywatelowi RP przysługuje prawo do zwrócenia uwagi na niepoprawny wpis:)
Panie Janie, akurat w przypadku Pana J, to przykład ataku ze względu na narodowość. To nie błąd, a chwyt poniżej pasa i na to zgody być nie powinno. Wytknąłem nie tyle błąd ile obrażanie innej nacji, a to nie jest w porządku.
To już zauważyłem... Ale czy zauważył to Jan53?
P. sugarless ironizuje. On jest przeciwko banderowcom, faszyzmowi, UPA, OUN i ich obecnych pogrobowcom. Podlaszuk ich popiera.
"Żydy" to jest celowo używany w polskim rusycyzm. Polacy używają rusycyzmow by wzmocnić efekt wypowiedzi. Do zadań galicyjskiego patrioty nie powinna należeć straż nad polską stylistyką i leksyką.
A zna Pan takie słowa sarkazm i ironia? Albo nie zrozumiał Pan Pana sugarlessa, albo ja Pana nie rozumiem...
Panie Podlaszuk! Rozmawialiśmy o tym jakieś 2, 3 dni temu... I myślałem, żeś Pan zrozumiał. Powtórzę, bo może pamięć Panu szwankuje. Polski Patriota powinien - przede wszystkim - myśleć po polsku... A pisze to co myśli i w co wierzy... Tylko ktoś, myślący po ukraińsku może "dostrzec błąd", nawet tam gdzie go nie ma - Pan Jaroslaus napisał to co myślał, i ja tu błędu nie widzę. Dziwię się natomiast, że ukraiński patriota - za jakiego się pan pewnie uważa - wytyka "błędy" polskiemu patriocie? Chyba,że u was na Ukrainie patriotyzm=banderyzm... To by wszystko wyjaśniało...