................................................(z idiotami i antysemitami się nie dyskutuje, ich się ignoruje) ........................................................................................................................................
Milczenie na temat rzezi wołyńskiej, jej kolejnej rocznicy, w mediach polskich jest aż uderzające.
Kto, jesli nie my, ma pamiętać.
To problem nie tylko relacji polsko-ukrainskich,
to nie jest wyłącznie też rzecz przyzwoitości wobec pomordowanych - to także sprawa przyszłości - nacjonalizmy maja sie co raz lepiej. Milczenie o nich tylko je podbudowuje.
i ma rację, dawno to pisałem również na tym forum, za co "patrioci" obrzucali mnie wyzwiskami, a niestety dokładnie tak było, jeden Malinowski z Cybulskim mogli zorganizować Przebraże to jak to wszystko by wyglądało gdyby takich Przebraży było na Wołyniu choć kilka, kilkanaście a nie jakichś ad hoc zorganizowanych samoobron, przez ludzi zdesperowanych, postawionych pod ścianą i nieprzygotowanych i słabo zorganizowanych niestety.
Autor filmu chce nam pokazać nie tę stronę medalu, to Rosja ma nadwyżki "petrodolarów" i nie ma dobrego sposobu na ich zainwestowanie. Nie ma poza bronią i surowcami czegoś takiego jak rosyjski przemysł konkurujący z europejskim. Jest za to ogrom problemów społecznych. Coraz bardziej działania propagandowe Rosji przypominają Koreę Północną itp. co oznacza że do utrzymania władzy w kraju nie wystarczają już te same metody demokratyczne co w UE, potrzebne są sukcesy polityczne, wojskowe, budowa wiary w to że Rosja przetrwa w takiej formie jak obecnie. Zgadzam się co do niepodważalnych faktów mówiących o agresji Rosji, ten filmik jest próbą podzielenia społeczeństwa. Wszystkie działania Rosji należy postrzegać przez pryzmat jej "wodza", całe życie doskonalił się w sztuce manipulacji informacją, dobrał podobnych sobie współpracowników. Powinni mu nadać tytuł profesora nauk dywersyjnych...
Panie darek3013, a po co samoloty i śmigłowce, transport lądowy jest szybszy i bezpieczniejszy. Jest też mniej widowiskowy. Granica Ukraińsko - Rosyjska na wielu odcinkach praktycznie nie istnieje. Przez okienka na tej granicy przenika sprzęt i ludzie. Bezpieczna komunikacja przez granicę z Ukrainą dla Rosji nie stanowi żadnego problemu. Jeżeli będzie możliwe podjęcie bezpiecznej politycznej decyzji o wkroczeniu Rosji na Ukrainę to Rosja - moim zdaniem - zrobi to natychmiast. Póki co to rachunek zysków i strat z takiego kroku jest dla Rosji niekorzystny, pozostaje jej tylko czekanie. Ale taka postawa Rosji generuje dla niej negatywny wizerunek wewnątrz kraju jak też u potencjalnych ochotników na powtórzenie Krymskiego scenariusza. Być może stawką w tej grze jest nie tylko Ukraina ale też przyszłość Rosji i Putina. Oby na tym się to tylko skończyło. Co do Pańskiego zawodu moją osobą: ani w głowie nie postało mi próbować wybielać banderowców i ich podłą zbrodniczą ideologię. Uważam że ten ruch i ideologię należy wypalać gorącym żelazem rekoma samych Ukraińców i przy naszej pomocy. Ale propozycja oddania Ukrainy Rosji w ramach walki z banderyzmem jest nie tylko podła, antypolska, jest ze wszech miar głupim iściem za ruską propagandą. Rosja NIGDY nie dopuściła do upadku banderyzmu, i nigdy nie dopuści. Jej jest potrzebny banderyzm jako okazowy wróg, podły i nieludzki. W ramach walki z tym wrogiem wymorduje połowę marzących o wolności Ukraińców oraz parę milionów Rosjan. Dla Rosji walka z banderyzmem jest wygodnym i niezbędnym dla niej parawanem.... Ważną jest w tej chwili dla mnie dyskusja z Panem, laurki innych użytkowników nie są dla mnie ważne. Pozdrawiam Pana.
Bardzo słaby filmik, gracze tej klasy co Rosja i USA do siebie nie strzelają w sposób otwarty i nikt z,,Zachodu" nie będzie zestrzeliwał Rosyjskich samolotów nad Ukrainą.Jeśli celem Kremla jest tylko pokazanie że nie będzie pozwalał na śmierć Rosjan w ,,małorosjii" to wystarczy rakietowo-artyleryjsko-lotnicze uderzenie na armie Ukraińską i separatyści bez udziału sił lądowych FR wsparci przez ,,Specnaz" sami odzyskają tereny obwodów Donieckiego i Ługańskiego.Analogicznie jak w Wietnamie czy Afganistanie USA może co najwyżej wspierać Kijów dostawami broni czy ,,doradcami" nic więcej.Gdyby zakupy uzbrojenia były lekiem na dług to USA ma od tego Zatokę Perską z petrodolarami(tylko wczoraj Katar podpisał umowy na 11 MLD$ a Izrael na 0,5 MLD $ w tym wypadku finansowane z amerykańskiego programu FMF) a nie stojąca na skraju bankructwa Ukrainę To nie jest sytuacja taka jak np w wojnie Irak-Iran gdzie stały dwa państwa mogące kupować broń za pieniądze z ropy, tylko jedno państwo mające własny przemysł zbrojeniowy i pieniądze z węglowodorów, i drugie mające też własny przemysł zbrojeniowy ale nie mające pieniędzy nikt tu nie zarobi, a USA mogą tylko zwiększyć swój dług finansując Ukraińców.
Czy USA dąży do wojny to ja takiej wiedzy nie mam,niepodważalne faktem są tylko działania Rosjan, kolumny uzbrojenia przekraczające granice i aneksja Krymu.
jakie były twoje pierwsze słowa? do mamusi smrt żydam czy do tatusia następujący cytat „ciało żydowskiej osoby różni się od ciała członków wszystkich innych narodów świata. Ciała Gojów są bezużyteczne. Różnica jest jeszcze większa w odniesieniu do duszy …. nie-żydowska dusza pochodzi z trzech sfer szatańskich, podczas gdy żydowska wywodzi się ze świętośc". Musisz być biologicznie bardzo lichy, zaś intelektualnie jesteś mierny, co odziedziczyłeś po rezunach i pijakach, a po rezunach i złodziejach odziedziczyłeś pociąg do łgarstwa.
Pan Uri – wbrew pozorom-jest jednak dużo inteligentniejszy od Pana określającego się jako Tutejszym. Ten pierwszy walczy o swoją Ukrainę, i dla niej-jak banderowcy-gotów jest odrzucić wszystko, co tę walkę utrudnia… Nie znajdziemy, więc w jego wypowiedziach współczucia dla cierpiących, dla rannych i zabitych na wschodzie- będzie raczej te cierpienia relatywizował (w Czeczeni też cierpieli) lub przerzucał odpowiedzialność za nie, na przeciwników lub ich propagandę (to KGB-owska fałszywka). Ten drugi zaś, tutejszym, jest tylko klinicznym tworem polskojęzycznych mediów… Jest jednym z tych, dla których wszyscy Rosjanie bez wyjątku, to stalinowcy, mordercy i prymitywy? I jednym z tych chamów pogardzających „ruskimi kacapami” (wielu ich). I wszędzie – w swoich urojeniach – widzących „ruską agenturę” (to, między innym, Ja). Jego umysł jest zamknięty na prawdę nie tylko o współczesnej Rosji i o jej powrocie do chrześcijaństwa – ale również na prawdę o współczesnej Ameryce, rządzonej przez Obamę… A mimo to-gdyby mu przyszło wybierać- wołałby, żeby jego wnuki w przedszkolu uczyły się o gender, o prawie do wyboru orientacji seksualnej-o ile tylko ta nauka przyszłaby zza oceanu, niż wartości chrześcijańskich-bo te – jak na złość- odradzają się w Rosji… Ergo1: ten pierwszy walczy o swoją Ukrainę rzeczywiście, temu drugiemu roi się tylko, że walczy o dobro Polski, (takie nastawienie zawsze wzmacniało tylko oś Berlin-Moskwa, co w historii zawsze kończyło się tragicznie dla naszego kraju). Ergo2: Pan Uri jest znacznie mądrzejszy od Pana Tutejszym ... Panowie darek, Wilno , jaroslaus i inni… A Wy jak to widzicie?
Panie Uri jak widze caly czas przeklamane sa panskie wypowiedzi niech pan zapozna sie z historia to nie sa ziemie ukrainskie bo historycznie nie ma czegos takiego jak narod ukrainski.
Czekam na rosyjskie samoloty i śmigłowce - wtedy naprawdę uwierzę w ich zaangażowanie. Na dzisiejszym polu walki decydujące jest wsparcie z powietrza. Zielone ludziki zapewne i na wschodzie Ukrainy działają, agentów GRU też pewnie sporo by się znalazło tak jak i Blackwaters walczących za judaszowe srebrniki po stronie ukraińskiej a i CIA też pewnie na pęczki tam jest. Na Panu o tyle się zawiodłem że mimo wszystko nie wierzyłem aby próbował Pan wybielać banderowski reżim z Kijowa. A jednak inni użytkownicy mieli rację oceniając Pana.
Tak jak na Wołyniu celem nie była eksterminacja. Tak jak Wołyń i reszta kresów była ukraińska. A wy tylko broniliście się przed polskimi agresorami co 600 lat już was okupowali prawda? Bo Ukraina przecież już z 1000 lat istnieje z tą przerwą na polską okupacje, a to że Ruś kijowska a Ukraina to nie to samo to do was nie dociera.
Panie darek3013, przykro mi że Pana zawiodłem. Tak, wojska rosyjskie walczą na terenie Ukrainy. Tak samo jak walczyły na Krymie rosyjskie oddziały "zielonych ludzików". Tak, na Ukrainie działają operatorzy GRU i inne służby pod okiem oficerów rosyjskiego wywiadu dokumentujących przebiegi wysoko specjalistycznych akcji. Sprzęt używany wymaga fachowej obsługi i długich ćwiczeń, to nie są zabawki dla amatorów. Tak, wojska rosyjskie dokładnie wypełniają postawione przed nimi zadania. Jak przyjdzie rozkaz iść do przodu to pójdą, i to raczej zakończy się ich sukcesem. Póki co taki rozkaz nie został wydany, ich psim obowiązkiem jest wypełnianie dokładne rozkazów, tyle, tylko tyle i aż tyle. Dawne hasło w wojsku ZSRR: " A nam ta ta ram odin ch## ili nastupać, ili odstupać. " Ważne aby było według rozkazu. Za transliterację powiedzenia nie odpowiadam, za sens tak.
Chyba coś masz z głową nie w porządku. Celem nie są ofiary (jak w przypadku ruskich, którzy całe narody poddawali zagładzie) i nie opanowanie ziem. Bo są to ziemie ukraińskie, których należy bronić przed ruSSkim agresorem!
Panie Wilno - użytkownik uri jak sam przyznał jest Ukraińcem więc logicznym wydaje się że broni swoich nawet za pomocą mijania się z prawdą. Faktem jest że Rosjanie dokonywali mordów w Czeczeni, możliwe tez że przy okazji zabijali swoich którzy mieli to nieszczęście że za ZSRR zamieszkali tam. Ale w niczym nie usprawiedliwia to teraz ukraińskiej banderowskiej junty jak życzyłby sobie wspomniany wcześniej użytkownik. Pozdrawiam
Ale kretyństwo, to ukraina ostrzelała Ługańsk bo tam się chowają separatyści za plecami ludzmi (według pana Tutejszym), teraz już i separatyści ostrzelali Ługańsk, może ukraincy też się chowają ża plecami zwykłych ludzi. Co na to geniusze Tutejszym i uri, jak tvn naukowcy to wyjaśniają nam.
U was to normalne że strzela się do swoich? Bo w Polsce nie do pomyślenia aby dla efektu strzelać do własnej ludności cywilnej i potem oskarżać o to przeciwnika. Ty szanowny użytkowniku uri sugerujesz że tak właśnie zrobili separatyści. Pociski podpisane nie są i może byłbym w stanie uwierzyć w taką bzdurę ale nie jest to pierwsza taka relacja - wystarczy poszukać na Youtube. Dzisiaj to nie 1943 rok, są komórki, kamery, trudno ukryć bestialstwo, zbrodnie na cywilach,łatwo zarejestrować. Nie ma potem głupich tłumaczeń że to nie my tylko oni.
W Czeczenii prawie 100% ludności nie chciało żyć razem z RoSSjanami w jednym państwie. W ciągu jednego dnia nalotów na Grozny ginęło więcej cywili, niż podczas całej ATO. Rosjanie mordowali tysiącami, liczbę ofiar ocenia się na kilkaset tysięcy. Wymordowali nawet więcej etnicznych Rosjan, niż jest ofiar ATO.
Panie Tutejszym - walczy regularna armia Ukrainy plus faszyzująca, banderowska hołota z Prawego Sektora opłacana przez oligarchów( prywatne armie na Ukrainie mają długie tradycje, oligarchowie też tylko jakby epoka się zmieniła) a z drugiej strony może i wspierani i po cichu dozbrajani przez Rosjan separatyści ale na pewno nie regularna armia. Jakby regularna armia rosyjska weszła to państwo zwane Ukrainą właśnie przechodziłoby do historii. Każdy kto z dział wali w cywili jest zbrodniarzem, nie ważne Ukrainiec, Rosjanin czy inny Marsjanin. Tu jednak robią to Ukraińcy a ofiarami sa też Ukraińcy tylko mówiący po rosyjsku. Mordowanie własnych obywateli najwyraźniej sprawia im frajdę, poza tym w wyrzynaniu sąsiadów mają i wprawę i długą tradycję - taki banderowski ukraiński sport narodowy. Czekałem na komentarze dyżurnych banderowców i doczekałem się, chociaż przyznam że po Panu akurat oczekiwałem bardziej obiektywnej i wyważonej opinii. No cóż, kazdy jest człowiekiem i może się mylić w ocenie innych - ja też.
A kto powiedział, że kobieta zginęła w wyniku ukraińskiego ostrzału? Bandyci posiadają ciężki sprzęt, moździerze, artylerię, czołgi i prowadzą ostrzał dzielnic mieszkalnych. Są i będą ofiary cywilne, póki walki będą trwały. Póki koloradzi nie zostaną wybici, lub nie poddadzą się czy nie uciekną do matuszki RoSSiji.
Szanowny Panie "Wilno", jestem debilem bo zakładam że pewien poziom kultury i inteligencji na tym Forum jest reprezentowany. W 1939 roku wkraczająca armia ZSRR na tereny Polski była u siebie a walcząca z nią armia Polska była agresorem?. Plebiscyt o przyłączeniu zdobytych ziem do ZSRR wykazał, że 123% ludności było za przyłączeniem do ZSRR. Głosowała armia sowiecka, wyniki były znane przed plebiscytem. Tylko coś się ze sumowaniem i logiką w durnym ruskim łbie popieprzyło. Stalin mądrze powiedział, że nie ważne jak głosują, ważne KTO LICZY GŁOSY!. Skądeś Pan tak mądrze i dowcipnie ustalił 60 % głosów ludności za odłączeniem się od Ukrainy i przyłączeniem do Rosji?. Pisz Pan 160%, będzie to groźniej i ładniej wyglądało. Gdyby tak było, to scenariusz Krymski już dawno byłby zrealizowany. Chcesz Pan to samo powiedzieć o armii Niemiec która wkroczyła na tereny Polski i walczyła z "Polskim agresorem"?. Panie Wilno, oświadczam że jesteś Pan całkowitym i absolutnym zaprzeczeniem mojego poziomu inteligencji, mojego "debilizmu".
Jesteś po prostu debilem, takim mogę objasnić że to ludzie wybierają w jakim państwie mieszkają, a nie kawałek ziemi, jeżeli mieszkający tam naród w 60% mówi że tam nie ma ukrainy, znaczy jei tam nie ma. Ukraina jest już agresorem który wszelkim sposobem chce odzyskać ziemie a nie ludzi, więc morduje bez wyboru.
Panie nina.pl, te zdjęcia bolą, ranią serce. Walczy regularna armia Ukrainy z agresorem - regularną armią Rosji w niewypowiedzianej wojnie. Walka z armią Rosji toczy się na terenie miasta Ługańska. Rosjanie schowani są za plecami Ukraińców - mieszkańców tego miasta. Straty wśród ludności cywilnej są nieuchronne. Dla Rosjan im większe straty tym większe możliwości propagandowego wykorzystania ich w informacyjnej wojnie. Są w tej walce profesjonalni, mają olbrzymie doświadczenie i środki materialne. Ukraina wojnę informacyjną musi przegrać, nie ma możliwości podjęcia tej walki. Przekaz jest jednostronny, profesjonalny, wykazujący akcje armii Ukrainy, armii Rosji i jej w pełni profesjonalnego sprzętu nie ma - czego Panu nie pokażą tego nie ma... Dla mnie te zdjęcia pokazują potworne okrucieństwo wojny oraz zakłamanie i manipulację propagandy. Takie jest moje zdanie jako człowieka starającego się zachować trzeźwe spojrzenie na przekazy informacyjne. Pozdrawiam Pana.
pijane ukraińskie cwele, piją wódę na śniadanie lub zamiast śniadania. To nie jest żadna przesada - kto tam był to wie jaką "cywilizację" stworzyli synowie i córy zapijaczonych wsiurów z kurnych chat z województw południowo-wschodnich.
Po tym czego dokonali banderowcy "ukraina" się rozpadnie na kawałki wcześniej czy później. Wschód ich za to nienawidzi i nigdy nie zapomni. Międzynarodowy żyd (Valtzman i pejsata spółka) kierujący zachodnio-kraińskim motłochem jest zdolny do wszystkiego. W końcu to ich własne plemię winne jest własnej wywózki z gett do utylizacji.
Czekam teraz na komentarze dyżurnych banderowców którzy zaczną udowadniać że to ruska propaganda. Banderowski rząd w Kijowie to terroryści strzelający z artylerii w swoje zbuntowane miasta. Proszę pokazać mi różnicę pomiędzy sposobem tłumienia buntu przez Assada i Poroszenkę. A jeden jest dobry, drugi zaś w opinii naszych mediów to chodzące zło. Od kiedy do terrorystów jakimi podobno są separatyści strzela się z ciężkiej broni zabijając cywili? Ukraina to państwo terrorystyczne i jako takie powinno być wciągnięte na listę obok tak demokratycznych organizmów jak Somalia oraz tworzący się w północnym Iraku Kalifat Islamski. To takie europejskie Kongo albo Rwanda - państwo upadłe które po prostu należy tylko dobić a nie wspierać. Dobicie tego tworu będzie wyrazem humanitaryzmu.
Wlasnie skonczylem ogldac magazyn polonijny na tvp polonia
bylo tam o tzw parfiadach dla polonii sa to sportowo- kulturlane minigrzyska dla mlodych
wszystko ladne i cacy nawet sa indoktronowani zeby pamietac o morderstwach w Katyniu za ktorych sadzone sa symbooliczne deby za kzadego pomordowanego
no wlasnie tylko o Katyniu
zbrodnie na Wolyniu/Malopolsce znowu sa pomijane
Dlaczego ci ludzie tam bestialsko zamordowani nie zasluuguja na nic?
Oto skrupulatnie i powoli montowana akcja, która weźmie nas w kleszcze z zachodu, ponownie odbierając nam nasze prastare słowiańskie ziemie. Właśnie po to prowokatorzy różnej maści kierują uwagę Polaków na w większości wyssane z palca zagrożenia ze wschodu, abyśmy się nie zajmowali własnym podwórkiem i tym co akurat się dzieje za naszymi plecami. My tu gadu, gadu a NIEMCY WE WSI!!!
A ja twierdzę, że po stronie rządo...(tfu, junta kijowska to nie żaden rząd!)...banderowskiej walczy pan @Uri Tennenbaum, przy czym nie wiadomo, czy przy okazji nie ostrzeliwuje Strefy Gazy - geny w dwie strony ciągną.
a ty żydo-kraińcze co twierdzisz? Nieważne. Cokolwiek wyplujesz i tak będzie podszyte kłamstwem. Dla niewiedzących: to pół żyd, pół ukrainiec, a to definicja sama w sobie.
Rosjanie twierdzą, że po stronie rządowej walczy polski batalion "Kaukaz", JKM twierdzi, że po stronie separatystów walczą liczni polscy narodowcy......Projekcje marzeń.....
A ja najlepszą rzeczą jaką moge tymczasowo zrobić to wstrzymać przelew i apeluje aby dopóki redakcja się nie ogarnie i będzie nadal pozwalać (popierać) na banderowską agitacje, aby inni też sie wstrzymali. Szczerze to z taką sytuacją spotykam się drugi raz z życiu, aby ktoś groził mi banem za to że wypomniałem mu jego nie dopełnienie obowiązków. Pierwszy był kilkanaście lat temu na forum pewnej gry komputerowej, gdzie administratorem był gimbus. Na kresy.pl od ok 3 miechów mamy patologiczną sytuacje: kilku użytkowników wyzywa od idiotów, prostaków i ruskiej gentry = redakcja milczy, organizowana jest zbruka pieniędzy na batalion donbas = redakcja milczy, zaprzecza sie mordowi na wołyniu = redakcja milczy, odzywa sie ktoś z redakcji i jeden z użytkowników zwraca mu uwagę na to co się dzieje = zostaje zelżony i grozi mu się banem. AHA...
Pewnie się boi pan minister Sikorski, że też dostanie po pysku.
................................................(z idiotami i antysemitami się nie dyskutuje, ich się ignoruje) ........................................................................................................................................
dokładnie tak, lachy same są sobie winne. Ta wasza rezuńska mentalność.
Milczenie na temat rzezi wołyńskiej, jej kolejnej rocznicy, w mediach polskich jest aż uderzające.
Kto, jesli nie my, ma pamiętać.
To problem nie tylko relacji polsko-ukrainskich,
to nie jest wyłącznie też rzecz przyzwoitości wobec pomordowanych - to także sprawa przyszłości - nacjonalizmy maja sie co raz lepiej. Milczenie o nich tylko je podbudowuje.
http://lukaszorzechowski.blogspot.com/2014/07/ludobojstwo.html
i ma rację, dawno to pisałem również na tym forum, za co "patrioci" obrzucali mnie wyzwiskami, a niestety dokładnie tak było, jeden Malinowski z Cybulskim mogli zorganizować Przebraże to jak to wszystko by wyglądało gdyby takich Przebraży było na Wołyniu choć kilka, kilkanaście a nie jakichś ad hoc zorganizowanych samoobron, przez ludzi zdesperowanych, postawionych pod ścianą i nieprzygotowanych i słabo zorganizowanych niestety.
Autor filmu chce nam pokazać nie tę stronę medalu, to Rosja ma nadwyżki "petrodolarów" i nie ma dobrego sposobu na ich zainwestowanie. Nie ma poza bronią i surowcami czegoś takiego jak rosyjski przemysł konkurujący z europejskim. Jest za to ogrom problemów społecznych. Coraz bardziej działania propagandowe Rosji przypominają Koreę Północną itp. co oznacza że do utrzymania władzy w kraju nie wystarczają już te same metody demokratyczne co w UE, potrzebne są sukcesy polityczne, wojskowe, budowa wiary w to że Rosja przetrwa w takiej formie jak obecnie. Zgadzam się co do niepodważalnych faktów mówiących o agresji Rosji, ten filmik jest próbą podzielenia społeczeństwa. Wszystkie działania Rosji należy postrzegać przez pryzmat jej "wodza", całe życie doskonalił się w sztuce manipulacji informacją, dobrał podobnych sobie współpracowników. Powinni mu nadać tytuł profesora nauk dywersyjnych...
Panie darek3013, a po co samoloty i śmigłowce, transport lądowy jest szybszy i bezpieczniejszy. Jest też mniej widowiskowy. Granica Ukraińsko - Rosyjska na wielu odcinkach praktycznie nie istnieje. Przez okienka na tej granicy przenika sprzęt i ludzie. Bezpieczna komunikacja przez granicę z Ukrainą dla Rosji nie stanowi żadnego problemu. Jeżeli będzie możliwe podjęcie bezpiecznej politycznej decyzji o wkroczeniu Rosji na Ukrainę to Rosja - moim zdaniem - zrobi to natychmiast. Póki co to rachunek zysków i strat z takiego kroku jest dla Rosji niekorzystny, pozostaje jej tylko czekanie. Ale taka postawa Rosji generuje dla niej negatywny wizerunek wewnątrz kraju jak też u potencjalnych ochotników na powtórzenie Krymskiego scenariusza. Być może stawką w tej grze jest nie tylko Ukraina ale też przyszłość Rosji i Putina. Oby na tym się to tylko skończyło. Co do Pańskiego zawodu moją osobą: ani w głowie nie postało mi próbować wybielać banderowców i ich podłą zbrodniczą ideologię. Uważam że ten ruch i ideologię należy wypalać gorącym żelazem rekoma samych Ukraińców i przy naszej pomocy. Ale propozycja oddania Ukrainy Rosji w ramach walki z banderyzmem jest nie tylko podła, antypolska, jest ze wszech miar głupim iściem za ruską propagandą. Rosja NIGDY nie dopuściła do upadku banderyzmu, i nigdy nie dopuści. Jej jest potrzebny banderyzm jako okazowy wróg, podły i nieludzki. W ramach walki z tym wrogiem wymorduje połowę marzących o wolności Ukraińców oraz parę milionów Rosjan. Dla Rosji walka z banderyzmem jest wygodnym i niezbędnym dla niej parawanem.... Ważną jest w tej chwili dla mnie dyskusja z Panem, laurki innych użytkowników nie są dla mnie ważne. Pozdrawiam Pana.
Rosja już niedługo bandytów z Kijowa i Lwowa zneutralizuje....,, Ukraina proteza polityczna Polski i Rosji carskiej.
Bardzo słaby filmik, gracze tej klasy co Rosja i USA do siebie nie strzelają w sposób otwarty i nikt z,,Zachodu" nie będzie zestrzeliwał Rosyjskich samolotów nad Ukrainą.Jeśli celem Kremla jest tylko pokazanie że nie będzie pozwalał na śmierć Rosjan w ,,małorosjii" to wystarczy rakietowo-artyleryjsko-lotnicze uderzenie na armie Ukraińską i separatyści bez udziału sił lądowych FR wsparci przez ,,Specnaz" sami odzyskają tereny obwodów Donieckiego i Ługańskiego.Analogicznie jak w Wietnamie czy Afganistanie USA może co najwyżej wspierać Kijów dostawami broni czy ,,doradcami" nic więcej.Gdyby zakupy uzbrojenia były lekiem na dług to USA ma od tego Zatokę Perską z petrodolarami(tylko wczoraj Katar podpisał umowy na 11 MLD$ a Izrael na 0,5 MLD $ w tym wypadku finansowane z amerykańskiego programu FMF) a nie stojąca na skraju bankructwa Ukrainę To nie jest sytuacja taka jak np w wojnie Irak-Iran gdzie stały dwa państwa mogące kupować broń za pieniądze z ropy, tylko jedno państwo mające własny przemysł zbrojeniowy i pieniądze z węglowodorów, i drugie mające też własny przemysł zbrojeniowy ale nie mające pieniędzy nikt tu nie zarobi, a USA mogą tylko zwiększyć swój dług finansując Ukraińców.
Czy USA dąży do wojny to ja takiej wiedzy nie mam,niepodważalne faktem są tylko działania Rosjan, kolumny uzbrojenia przekraczające granice i aneksja Krymu.
jakie były twoje pierwsze słowa? do mamusi smrt żydam czy do tatusia następujący cytat „ciało żydowskiej osoby różni się od ciała członków wszystkich innych narodów świata. Ciała Gojów są bezużyteczne. Różnica jest jeszcze większa w odniesieniu do duszy …. nie-żydowska dusza pochodzi z trzech sfer szatańskich, podczas gdy żydowska wywodzi się ze świętośc". Musisz być biologicznie bardzo lichy, zaś intelektualnie jesteś mierny, co odziedziczyłeś po rezunach i pijakach, a po rezunach i złodziejach odziedziczyłeś pociąg do łgarstwa.
Pan Uri – wbrew pozorom-jest jednak dużo inteligentniejszy od Pana określającego się jako Tutejszym. Ten pierwszy walczy o swoją Ukrainę, i dla niej-jak banderowcy-gotów jest odrzucić wszystko, co tę walkę utrudnia… Nie znajdziemy, więc w jego wypowiedziach współczucia dla cierpiących, dla rannych i zabitych na wschodzie- będzie raczej te cierpienia relatywizował (w Czeczeni też cierpieli) lub przerzucał odpowiedzialność za nie, na przeciwników lub ich propagandę (to KGB-owska fałszywka). Ten drugi zaś, tutejszym, jest tylko klinicznym tworem polskojęzycznych mediów… Jest jednym z tych, dla których wszyscy Rosjanie bez wyjątku, to stalinowcy, mordercy i prymitywy? I jednym z tych chamów pogardzających „ruskimi kacapami” (wielu ich). I wszędzie – w swoich urojeniach – widzących „ruską agenturę” (to, między innym, Ja). Jego umysł jest zamknięty na prawdę nie tylko o współczesnej Rosji i o jej powrocie do chrześcijaństwa – ale również na prawdę o współczesnej Ameryce, rządzonej przez Obamę… A mimo to-gdyby mu przyszło wybierać- wołałby, żeby jego wnuki w przedszkolu uczyły się o gender, o prawie do wyboru orientacji seksualnej-o ile tylko ta nauka przyszłaby zza oceanu, niż wartości chrześcijańskich-bo te – jak na złość- odradzają się w Rosji… Ergo1: ten pierwszy walczy o swoją Ukrainę rzeczywiście, temu drugiemu roi się tylko, że walczy o dobro Polski, (takie nastawienie zawsze wzmacniało tylko oś Berlin-Moskwa, co w historii zawsze kończyło się tragicznie dla naszego kraju). Ergo2: Pan Uri jest znacznie mądrzejszy od Pana Tutejszym ... Panowie darek, Wilno , jaroslaus i inni… A Wy jak to widzicie?
miejmy nadzieje ze jego polityczne dni sie koncza i skoncza sie wielkim procesem za znieslawianie Polski na arenie miedzynarodowej.
Panie Uri jak widze caly czas przeklamane sa panskie wypowiedzi niech pan zapozna sie z historia to nie sa ziemie ukrainskie bo historycznie nie ma czegos takiego jak narod ukrainski.
Czekam na rosyjskie samoloty i śmigłowce - wtedy naprawdę uwierzę w ich zaangażowanie. Na dzisiejszym polu walki decydujące jest wsparcie z powietrza. Zielone ludziki zapewne i na wschodzie Ukrainy działają, agentów GRU też pewnie sporo by się znalazło tak jak i Blackwaters walczących za judaszowe srebrniki po stronie ukraińskiej a i CIA też pewnie na pęczki tam jest. Na Panu o tyle się zawiodłem że mimo wszystko nie wierzyłem aby próbował Pan wybielać banderowski reżim z Kijowa. A jednak inni użytkownicy mieli rację oceniając Pana.
Tak jak na Wołyniu celem nie była eksterminacja. Tak jak Wołyń i reszta kresów była ukraińska. A wy tylko broniliście się przed polskimi agresorami co 600 lat już was okupowali prawda? Bo Ukraina przecież już z 1000 lat istnieje z tą przerwą na polską okupacje, a to że Ruś kijowska a Ukraina to nie to samo to do was nie dociera.
oby, sznur już czeka.
Panie darek3013, przykro mi że Pana zawiodłem. Tak, wojska rosyjskie walczą na terenie Ukrainy. Tak samo jak walczyły na Krymie rosyjskie oddziały "zielonych ludzików". Tak, na Ukrainie działają operatorzy GRU i inne służby pod okiem oficerów rosyjskiego wywiadu dokumentujących przebiegi wysoko specjalistycznych akcji. Sprzęt używany wymaga fachowej obsługi i długich ćwiczeń, to nie są zabawki dla amatorów. Tak, wojska rosyjskie dokładnie wypełniają postawione przed nimi zadania. Jak przyjdzie rozkaz iść do przodu to pójdą, i to raczej zakończy się ich sukcesem. Póki co taki rozkaz nie został wydany, ich psim obowiązkiem jest wypełnianie dokładne rozkazów, tyle, tylko tyle i aż tyle. Dawne hasło w wojsku ZSRR: " A nam ta ta ram odin ch## ili nastupać, ili odstupać. " Ważne aby było według rozkazu. Za transliterację powiedzenia nie odpowiadam, za sens tak.
Chyba coś masz z głową nie w porządku. Celem nie są ofiary (jak w przypadku ruskich, którzy całe narody poddawali zagładzie) i nie opanowanie ziem. Bo są to ziemie ukraińskie, których należy bronić przed ruSSkim agresorem!
Śnisz o mnie, hitlerowski bękarcie? Co wtedy robisz, marszczysz freda?
Uryniarz przyznał, że jest podłym mieszańcem żydo-ukraińskim - ciekawe jak takie coś musi wyglądać? Zapewne faktycznie broni parchów Valtzmana
o Czeczeni zacząłeś mowę bo Ukraina=Rosja. Czeczenia=Donbass. A waszym celem jest taka sama ilość ofiar i opanowanie tych ziem.
Panie Wilno - użytkownik uri jak sam przyznał jest Ukraińcem więc logicznym wydaje się że broni swoich nawet za pomocą mijania się z prawdą. Faktem jest że Rosjanie dokonywali mordów w Czeczeni, możliwe tez że przy okazji zabijali swoich którzy mieli to nieszczęście że za ZSRR zamieszkali tam. Ale w niczym nie usprawiedliwia to teraz ukraińskiej banderowskiej junty jak życzyłby sobie wspomniany wcześniej użytkownik. Pozdrawiam
już długo chyba nie dędziesz tym ministrem
Ale kretyństwo, to ukraina ostrzelała Ługańsk bo tam się chowają separatyści za plecami ludzmi (według pana Tutejszym), teraz już i separatyści ostrzelali Ługańsk, może ukraincy też się chowają ża plecami zwykłych ludzi. Co na to geniusze Tutejszym i uri, jak tvn naukowcy to wyjaśniają nam.
U was to normalne że strzela się do swoich? Bo w Polsce nie do pomyślenia aby dla efektu strzelać do własnej ludności cywilnej i potem oskarżać o to przeciwnika. Ty szanowny użytkowniku uri sugerujesz że tak właśnie zrobili separatyści. Pociski podpisane nie są i może byłbym w stanie uwierzyć w taką bzdurę ale nie jest to pierwsza taka relacja - wystarczy poszukać na Youtube. Dzisiaj to nie 1943 rok, są komórki, kamery, trudno ukryć bestialstwo, zbrodnie na cywilach,łatwo zarejestrować. Nie ma potem głupich tłumaczeń że to nie my tylko oni.
W Czeczenii prawie 100% ludności nie chciało żyć razem z RoSSjanami w jednym państwie. W ciągu jednego dnia nalotów na Grozny ginęło więcej cywili, niż podczas całej ATO. Rosjanie mordowali tysiącami, liczbę ofiar ocenia się na kilkaset tysięcy. Wymordowali nawet więcej etnicznych Rosjan, niż jest ofiar ATO.
O, z "Gradów" ostrzelali dzielnice mieszkalne:
http://society.lb.ua/accidents/2014/07/14/272879_terroristi_obstrelivayut_gradov.html
Panie Tutejszym - walczy regularna armia Ukrainy plus faszyzująca, banderowska hołota z Prawego Sektora opłacana przez oligarchów( prywatne armie na Ukrainie mają długie tradycje, oligarchowie też tylko jakby epoka się zmieniła) a z drugiej strony może i wspierani i po cichu dozbrajani przez Rosjan separatyści ale na pewno nie regularna armia. Jakby regularna armia rosyjska weszła to państwo zwane Ukrainą właśnie przechodziłoby do historii. Każdy kto z dział wali w cywili jest zbrodniarzem, nie ważne Ukrainiec, Rosjanin czy inny Marsjanin. Tu jednak robią to Ukraińcy a ofiarami sa też Ukraińcy tylko mówiący po rosyjsku. Mordowanie własnych obywateli najwyraźniej sprawia im frajdę, poza tym w wyrzynaniu sąsiadów mają i wprawę i długą tradycję - taki banderowski ukraiński sport narodowy. Czekałem na komentarze dyżurnych banderowców i doczekałem się, chociaż przyznam że po Panu akurat oczekiwałem bardziej obiektywnej i wyważonej opinii. No cóż, kazdy jest człowiekiem i może się mylić w ocenie innych - ja też.
Bardzo dobry filmik, tak właśnie jest bankrut USA dąży do wojny, ale chce żeby wina spadła na kogoś innego...
I znów ta zadymiona głowa, ZSRR, ZSRR, Stalin mówił, tvn potwierdził.
A kto powiedział, że kobieta zginęła w wyniku ukraińskiego ostrzału? Bandyci posiadają ciężki sprzęt, moździerze, artylerię, czołgi i prowadzą ostrzał dzielnic mieszkalnych. Są i będą ofiary cywilne, póki walki będą trwały. Póki koloradzi nie zostaną wybici, lub nie poddadzą się czy nie uciekną do matuszki RoSSiji.
Szanowny Panie "Wilno", jestem debilem bo zakładam że pewien poziom kultury i inteligencji na tym Forum jest reprezentowany. W 1939 roku wkraczająca armia ZSRR na tereny Polski była u siebie a walcząca z nią armia Polska była agresorem?. Plebiscyt o przyłączeniu zdobytych ziem do ZSRR wykazał, że 123% ludności było za przyłączeniem do ZSRR. Głosowała armia sowiecka, wyniki były znane przed plebiscytem. Tylko coś się ze sumowaniem i logiką w durnym ruskim łbie popieprzyło. Stalin mądrze powiedział, że nie ważne jak głosują, ważne KTO LICZY GŁOSY!. Skądeś Pan tak mądrze i dowcipnie ustalił 60 % głosów ludności za odłączeniem się od Ukrainy i przyłączeniem do Rosji?. Pisz Pan 160%, będzie to groźniej i ładniej wyglądało. Gdyby tak było, to scenariusz Krymski już dawno byłby zrealizowany. Chcesz Pan to samo powiedzieć o armii Niemiec która wkroczyła na tereny Polski i walczyła z "Polskim agresorem"?. Panie Wilno, oświadczam że jesteś Pan całkowitym i absolutnym zaprzeczeniem mojego poziomu inteligencji, mojego "debilizmu".
Jesteś po prostu debilem, takim mogę objasnić że to ludzie wybierają w jakim państwie mieszkają, a nie kawałek ziemi, jeżeli mieszkający tam naród w 60% mówi że tam nie ma ukrainy, znaczy jei tam nie ma. Ukraina jest już agresorem który wszelkim sposobem chce odzyskać ziemie a nie ludzi, więc morduje bez wyboru.
Panie nina.pl, te zdjęcia bolą, ranią serce. Walczy regularna armia Ukrainy z agresorem - regularną armią Rosji w niewypowiedzianej wojnie. Walka z armią Rosji toczy się na terenie miasta Ługańska. Rosjanie schowani są za plecami Ukraińców - mieszkańców tego miasta. Straty wśród ludności cywilnej są nieuchronne. Dla Rosjan im większe straty tym większe możliwości propagandowego wykorzystania ich w informacyjnej wojnie. Są w tej walce profesjonalni, mają olbrzymie doświadczenie i środki materialne. Ukraina wojnę informacyjną musi przegrać, nie ma możliwości podjęcia tej walki. Przekaz jest jednostronny, profesjonalny, wykazujący akcje armii Ukrainy, armii Rosji i jej w pełni profesjonalnego sprzętu nie ma - czego Panu nie pokażą tego nie ma... Dla mnie te zdjęcia pokazują potworne okrucieństwo wojny oraz zakłamanie i manipulację propagandy. Takie jest moje zdanie jako człowieka starającego się zachować trzeźwe spojrzenie na przekazy informacyjne. Pozdrawiam Pana.
pijane ukraińskie cwele, piją wódę na śniadanie lub zamiast śniadania. To nie jest żadna przesada - kto tam był to wie jaką "cywilizację" stworzyli synowie i córy zapijaczonych wsiurów z kurnych chat z województw południowo-wschodnich.
Po tym czego dokonali banderowcy "ukraina" się rozpadnie na kawałki wcześniej czy później. Wschód ich za to nienawidzi i nigdy nie zapomni. Międzynarodowy żyd (Valtzman i pejsata spółka) kierujący zachodnio-kraińskim motłochem jest zdolny do wszystkiego. W końcu to ich własne plemię winne jest własnej wywózki z gett do utylizacji.
Całkowicie się z tym zgadzam. dla skarbu żadna strata , a biedna rodzina ma chleb.
Jeżeli te zdjęcia nie są manipulacją to jestem zszokowany działaniami regularnej armii Ukraińskiej . To barbarzyństwo i zbrodnia .
Czekam teraz na komentarze dyżurnych banderowców którzy zaczną udowadniać że to ruska propaganda. Banderowski rząd w Kijowie to terroryści strzelający z artylerii w swoje zbuntowane miasta. Proszę pokazać mi różnicę pomiędzy sposobem tłumienia buntu przez Assada i Poroszenkę. A jeden jest dobry, drugi zaś w opinii naszych mediów to chodzące zło. Od kiedy do terrorystów jakimi podobno są separatyści strzela się z ciężkiej broni zabijając cywili? Ukraina to państwo terrorystyczne i jako takie powinno być wciągnięte na listę obok tak demokratycznych organizmów jak Somalia oraz tworzący się w północnym Iraku Kalifat Islamski. To takie europejskie Kongo albo Rwanda - państwo upadłe które po prostu należy tylko dobić a nie wspierać. Dobicie tego tworu będzie wyrazem humanitaryzmu.
Oddajcie człowiekowi jego rower. Dzięki takiemu "przemytowi" biedna rodzina przeżyje jeden - dwa dni.
Mówi się: " My tu gadu, gadu a Ruskie jabłka kradną". A ogląd rzeczywistości trzeba mieć na 360' . Przysłowie " Miej oczy dookoła głowy".
aha wprowadzcie tutaj wrescie mozliwosc edycji posta
Wlasnie skonczylem ogldac magazyn polonijny na tvp polonia
bylo tam o tzw parfiadach dla polonii sa to sportowo- kulturlane minigrzyska dla mlodych
wszystko ladne i cacy nawet sa indoktronowani zeby pamietac o morderstwach w Katyniu za ktorych sadzone sa symbooliczne deby za kzadego pomordowanego
no wlasnie tylko o Katyniu
zbrodnie na Wolyniu/Malopolsce znowu sa pomijane
Dlaczego ci ludzie tam bestialsko zamordowani nie zasluuguja na nic?
Oto skrupulatnie i powoli montowana akcja, która weźmie nas w kleszcze z zachodu, ponownie odbierając nam nasze prastare słowiańskie ziemie. Właśnie po to prowokatorzy różnej maści kierują uwagę Polaków na w większości wyssane z palca zagrożenia ze wschodu, abyśmy się nie zajmowali własnym podwórkiem i tym co akurat się dzieje za naszymi plecami. My tu gadu, gadu a NIEMCY WE WSI!!!
A ja twierdzę, że po stronie rządo...(tfu, junta kijowska to nie żaden rząd!)...banderowskiej walczy pan @Uri Tennenbaum, przy czym nie wiadomo, czy przy okazji nie ostrzeliwuje Strefy Gazy - geny w dwie strony ciągną.
a ty żydo-kraińcze co twierdzisz? Nieważne. Cokolwiek wyplujesz i tak będzie podszyte kłamstwem. Dla niewiedzących: to pół żyd, pół ukrainiec, a to definicja sama w sobie.
Rosjanie twierdzą, że po stronie rządowej walczy polski batalion "Kaukaz", JKM twierdzi, że po stronie separatystów walczą liczni polscy narodowcy......Projekcje marzeń.....
Egzekucja została już wykonana, musi Pan tylko poczekać na wygaśnięcie sesji.
A ja najlepszą rzeczą jaką moge tymczasowo zrobić to wstrzymać przelew i apeluje aby dopóki redakcja się nie ogarnie i będzie nadal pozwalać (popierać) na banderowską agitacje, aby inni też sie wstrzymali. Szczerze to z taką sytuacją spotykam się drugi raz z życiu, aby ktoś groził mi banem za to że wypomniałem mu jego nie dopełnienie obowiązków. Pierwszy był kilkanaście lat temu na forum pewnej gry komputerowej, gdzie administratorem był gimbus. Na kresy.pl od ok 3 miechów mamy patologiczną sytuacje: kilku użytkowników wyzywa od idiotów, prostaków i ruskiej gentry = redakcja milczy, organizowana jest zbruka pieniędzy na batalion donbas = redakcja milczy, zaprzecza sie mordowi na wołyniu = redakcja milczy, odzywa sie ktoś z redakcji i jeden z użytkowników zwraca mu uwagę na to co się dzieje = zostaje zelżony i grozi mu się banem. AHA...
Wreszcie!..........