nie, on wspiera bo taka tradycja Patriarchatu Kijowskiego jest. Ale przynajmniej i tak jest lepiej niż kiedyś, bo popowie temu patriarsze podlegający obecnie nie święcą siekier i kos sotniom UPA...
Szczerze mówiąc bardziej bym to określił, jako zakamuflowany przekaz o tym, że jankesi (tudzież reszta naszych "sojuszników") szykuje wojnę. Oczywiście, można też z drugiej strony popatrzeć na to, że Rosja pokaże prawdziwe zamiary i "coś" zacznie poważnego.
Mile bym się zdziwił, gdyby w przeciągu najbliższego czasu (tzn. mniej więcej dekady) nie wybuchła żadna wojna w regionie, w której byśmy uczestniczyli.
... siły separatystów to w większości tez najemnicy różnego pochodzenia - szczególnie obywatele rosji ..."
Dane podane tutaj: http://fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-ukraina-zatrzymano-najemnikow-wsrod-nich-rosjanie,nId,1479335
nie potwierdzają tej "większości".
Współczesne Niemcy też dbają tylko o interes swojego narodu - cała machinacja UE jest im na rękę. Dzięki niej zamieniają inne państwa członkoskie w gospodarki suplementarne, które do niemiec eksportują surowce, a którym niemcy eksportują gotowe produkty. I jaką masz wolność słowa w UE gdzie za szerzenie politycznie-niepoprawnych treści też się idzie do więzienia. Wolę osobiście sprawne państwo Putina, niż pseudo-demokrację, która nic tylko pożera samą siebię. Życie ideologicznymi dogmatami jest dopiero śmieszne... To jakby uznać, że w najgorszym zasyfionym dole jest lepiej, tak długo jak mamy choć krzte demokracji między grupką szczurów, które się tam wybierają na przewodników stada, niż życie w silnym i wzrastającym państwie autorytarnym. Cywilizacja ludzka przez większość swego istnienia żyła w takich ustrojach, a demokracja to tylko chwilowa anomalia ostatnich dwóch wieków. Więc pieprzę demokrację a la Bronek, Donek i kumple, którzy okradają jedną ręką kraj na grube miliony, zostają zwalniani 'za złoty zegarek', a gdy nagra się tych sukinsynów, którzy już powinni siedzieć, to oni zamiotą sprawę pod dywan. A kiś się w tym gnoju skoro tak go kochasz, kąp się w tym szambie i wycieraj sobie gębę demokracją.
Panie Iwanow - źle mnie pan zrozumiał - ja nie wspieram separatystów, ale w jakikolwiek sposób nie kibicuję także Ukraińcom z zachodu. Widzę zagrożenie zarówno ze strony Rosji wspierającej separatystów jak i ze strony faszyzujących probanderowskich sił rządowych. Uzasadnione w moim odczuciu jest mówienie o Prawym Sektorze jako o organizacji nacjonalistycznej i faszystowskiej - ich poglądy świadczą o wyznawaniu takich poglądów. Reszta to dialektyka.
niech zwróci uwagę na to, że na terenach objętych okupacja przez separatystów nie ma jakiegoś masowe wstępowania do nich - siły separatystów to w większości tez najemnicy różnego pochodzenia - szczególnie obywatele rosji, czyli obcego państwa - czyli to jakby na opolszczyźnie dowódcami byli rodowici Niemcy - tez by Pan wspierał ich... z drugiej strony to, gdyby Polska została zaatakowana przez Rosje, to gwarantuje Panu, ze pierwszymi, którzy by stanęli do walki byliby narodowcy i środowiska kibolskie - często określa miane anysemitów, faszystów - grzeczna młodzież, by zwiewała z Polski aż miło
Alexandr Mozgowoj - jeden z znakomitych liderow rebeljantow Luganska. W swoim wywiadu na 26 min. 30 sek. mowie, ze Polacy walcza w szeregach armii ukrainskiej. Na 30 min. mowie, ze dziennikarzy ukrainski odrzucaja oferte popracowac po stronie rebeljantow, zeby pokazac, jaka w rzeczywistosci jest sytuacja wsrod rebeljantow
https://www.youtube.com/watch?v=jB5_j_B02Yo#t=177
Panie kindzal - Ukraińcy tłumili powstanie warszawskie będąc w niemieckiej służbie. Wielu świadków o tym wspomina, źródła niemieckie także. Co do świadków - pan Marek Hłasko ( zakładam że wie pan o kim piszę) wspominał ze jako 10 letnie dziecko podczas powstania widział jak 5 lub 6 Ukraińców zgwałciło dziewczynę z sąsiedniej kamienicy po czy wśród śmiechów łyżeczką wydłubali jej oko. Nie pisał czy później ją dobili czy po prostu zostawili aby skonała w męczarniach. Ale niech pan dalej broni tej ukraińskiej swołoczy.
Panie Iwanow nie da się ukryć że podstawową siłą tzw. ATO czyli akcji antyterrorystycznej na wschodzie Ukrainy jest ukraińska Gwardia Narodowa rekrutująca się w przeważającej mierze z członków Prawego Sektora - skrajnie nacjonalistycznej organizacji przyznającej się do banderowskich korzeni i banderowskich zbrodniarzy mających za bohaterów. Nie każdy Ukrainiec jest banderowcem ale każdy banderowiec jest Ukraińcem i nie trzeba popierać Putina aby to widzieć. Nawiasem mówiąc sama nazwa ATO woła o pomstę do nieba. Chyba nikt w dotychczasowej historii nie zwalczał terroryzmu używając czołgów, dział i samolotów. I wyprzedzając odpowiedź - proszę nie wskazywać na to co robi teraz Izrael w Strefie Gazy gdyż ich działania to "czystka etniczna o znamionach ludobójstwa" złośliwie używając tego idiotycznego określenia naszego Sejmu.
logika zwolenników putina - zwolennik Ukrainy: banderowiec - w zacnym gronie jestem - a Pan toniech dalej jad sączy sobie na adnovum - tak jest więc osób takich jak Pan - uczestników poprzedniego aparatu, sbków, komunistycznych frustratów...
proszę Pana moja rodzina zawsze oddaje należną krew ojczyźnie walcząc z sowietami, jak trzeba będzie chwycę za broń - maiłem szansę jeszcze normalnie służyć w wojsku po 1989 roku - mogę go sobie używać ten awatar, bo za ten znak mój dziadek został zabity przez sowieckich nkwdzistów - domyślam się, że Pan przywitałbym sowietów chlebem i wódką - mnie Pan nie obrazi - możesz mnie Pan wyzywać on banderowców - ludzi, którzy nie lubią ruskich w Polsce jest większość i nie zmieni Pan tego swoim wyzywaniem i krzykiem - kiedy Pana poplecznicy oddadzą nam wrak tutki? co tam słychać u dyspozytorów ze Smoleńska? zabili ich, czy wywieźli do obozu?
Panie Iwanow, "nadajesz" Pan gdzieś z okolic Ługańska, czy Doniecka? Podziwiam Pana, że chcesz Pan powstrzymać "ruskich" z dala od naszych granic... Bo to Pan przecież "obstawiałeś"... Dzięki takim jak Pan, polscy cywile nie zaznają mroków wojny. A w jakim Batalionie Pan służysz? Czy w tym, który Panu polecałem? I co tam na froncie? Nam tu brakuje uczciwej informacji... I prosimy o nią... A jak tam z zarobkami? Z Panem Uri doszliśmy do "zgodnego wniosku". że powinny być wielokrotnie wyższe, w przypadku "likwidacji współobywateli" ( i oczywiście obcych najemników...). Tylko jedna prośba na koniec: proszę nie używać tego awatara, bo się ofiary banderowców, ale i powstańcy warszawscy w grobach przewracać będą...
Panie Iwanow, "nadajesz" Pan gdzieś z okolic Ługańska, czy Doniecka? Podziwiam Pana, że chcesz Pan powstrzymać "ruskich" z dala od naszych granic... Bo to Pan przecież "obstawiałeś"... Dzięki takim jak Pan, polscy cywile nie zaznają mroków wojny. A w jakim Batalionie Pan służysz? Czy w tym, który Panu polecałem? I co tam na froncie? Nam tu brakuje uczciwej informacji... I prosimy o nią... A jak tam z zarobkami? Z Panem Uri doszliśmy do "zgodnego wniosku". że powinny być wielokrotnie wyższe, w przypadku "likwidacji współobywateli" ( i oczywiście obcych najemników...). Tylko jedna prośba na koniec: proszę nie używać tego awatara, bo się ofiary banderowców, ale i powstańcy warszawscy w grobach przewracać będą...
Te "(pseudo-PSLowskie) pomioty" wróciły jednak do nazwy PSL... Czy tylko po to, aby takich jak ja oszukać? Spokojnie! Zachowuję czujność! Także na innych frontach. Zauważyłem np., że CCCP już nie istnieje, a to co powstało na jego gruzach, to choć w oczach naszych mediów, jego następna odsłona... Ale ja widzę różnicę... A jak tam z Pańską "czujnością", nie skażoną propagandą (bo oczywiście, ani TVN, ani TVP Pan nie ogląda, ani GW, ani GP nie czyta)... PS. Mimo wszystko, jak się "zrzyna" z "Wikipedii" to chyba uczciwie byłoby to wsiąść w cudzysłów... W końcu chyba Prezydent Komorowski, nie jest dla Pana wzorcem?
A ja tak! wyobrażam sobie, że Pan uri mógłby sobie "w takich sprawach (...) żarty robić". Co już niejednokrotnie udowodnił. Służę przykładami z tego forum.
A oto to samo źródło, co powyżej (Wikipedia), ale bardziej na temat: "Nazwa PSL nawiązuje do tradycji sięgającej XIX wieku. Bezpośrednim protoplastą organizacji było Stronnictwo Ludowe, założone w 1895 w Rzeszowie przez niezależnych działaczy chłopskich (m.in. Jakub Bojko i Jan Stapiński), lewicowo-ludową inteligencję (Bolesław Wysłouch, Maria Wysłouchowa), część działaczy Związku Stronnictwa Chłopskiego oraz środowisko skupione wokół ks. Stanisława Stojałowskiego. Z ramienia SL w 1897 zasiedli w parlamencie austriackim w Wiedniu pierwsi posłowie niezależnego (tj. bez patronatu kleru i szlachty) ruchu ludowego[8].
Nazwa „Polskie Stronnictwo Ludowe” funkcjonuje od 1903. Od tego czasu organizacja wprost wysuwała postulaty niepodległości Polski. W swoim programie głosiła potrzebę równouprawnienia narodowego, politycznego i społecznego Polaków. Postulowała potrzebę reformy austriackiego systemu wyborczego.
Na skutek sporów wewnętrznych w 1913 doszło do podziału na Polskie Stronnictwo Ludowe „Piast” i Polskie Stronnictwo Ludowe Lewicę.
Czołowymi działaczami byli: Karol Lewakowski, Henryk Rewakowicz, Jan Stapiński, Jakub Bojko, Bolesław Wysłouch i Wincenty Witos. Organami prasowymi: „Przyjaciel Ludu”, „Kurier Lwowski” i „Gazeta Ludowa”. Wieloletnim przewodniczącym (PSL „Piast”) i jednym ze współzałożycieli PSL był Wincenty Witos. W dwudziestoleciu międzywojennym PSL był jedną z najsilniejszych partii w Sejmie, a Wincenty Witos trzykrotnie sprawował urząd premiera.
W 1915, w wyniku połączenia Narodowego Związku Chłopskiego, Związku Chłopskiego oraz ugrupowania „Zaranie”, powstało PSL „Wyzwolenie”. Początkowo partia nosiła nazwę Polskie Stronnictwo Ludowe w Królestwie Polskim, ale dla odróżnienia od galicyjskiego PSL „Piast” w 1918 przybrała nazwę PSL „Wyzwolenie”.
W 1931 PSL „Piast” połączyło się z PSL „Wyzwolenie” i Stronnictwem Chłopskim, tworząc Stronnictwo Ludowe.
W czasie II wojny światowej działacze dawnego PSL współtworzyli rząd na uchodźstwie, a w kraju zorganizowali oddziały partyzanckie współpracujące z AK o nazwie Bataliony Chłopskie. Pod koniec wojny premierem rządu na wychodźstwie został Stanisław Mikołajczyk, lider SL „Roch”[9]. Bezpośrednio po wojnie wrócił on do Polski i reaktywował partię (SL, potem PSL). W wyniku zlikwidowania przez władze stalinowskie podziemia niepodległościowego rozbiciu struktur oporu społecznego PSL Mikołajczyka stało się jedyną platformą opozycji, jaka sprzeciwiała się porządkowi wprowadzonemu przez nowe władze. PSL stało się głównym przedmiotem ataku ze strony komunistów, którzy już wcześniej zmontowali swoje Stronnictwo Ludowe."
patrzenie tylko na pryzmat dbania o interes swojego narodu jest złudne - Hitler to dopiero dbał o interes Niemców.... co tam słychać z wolnością słowa w Rosji... demokracją... mediami niezależnymi... mafia też dba o interesy swoich ludzi... nie zmienia to faktu, że JKM jest rusofilem...
Czytaj ze zrozumieniem człowieku zanim będziesz pisać farmazony. Jemu chodziło o to, że brakuje nam takiego przywódcy, który by dbał o interesy naszego kraju, jak Putin o interesy Rosji. Bo prawda jest taka, że z punktu widzenia Rosji, Putin jest bardzo dobrym prezydentem co nie można by powiedzieć u nas o Tusku czy Komorowskim. I nie ma tu żadnego wazeliniarstwa z jego strony, tylko stwierdzanie faktu.
"Pan jaroslaus nienawidzi (...) wszystkich Polaków, którzy nie lubią Sowietów" - widzę, że płyniesz na falach własnej ciemnoty, szkoda tego komentować.
Pan jaroslaus nienawidzi Żydów, Niemców, Ukraińców i wszystkich Polaków, którzy nie lubią Sowietów, a popierają integralność Ukrainy - darzy ogromnym szacunkiem Putina i sowietów - szkoda gadać z nim, bo dla niego ponad 90% Polaków to banderowcy
Zjednoczone Stronnictwo Ludowe (ZSL) – chłopska partia polityczna w Polsce, powstała 27 listopada 1949 z połączenia prokomunistycznego "lubelskiego" Stronnictwa Ludowego[1][2] z resztkami rozbitego przez komunistów PSL "mikołajczykowskiego". ZSL jako partia satelicka Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej realizowała jej politykę wobec wsi.
ZSL akceptowało dominację polityczną Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, kolektywizację wsi, jak również sojusz z ZSRR.
Posluchaj chlopcze: jak nasi bili moskalow i banderowcow, to twoii chowali sie pod suknia mamusi, albo wyslugiwali sie tzw. Armii Ludowej, NKWD, UBecji, albo innym szmaciarzom!
Banderowcow lalismy wszedzie tak, ze im sie Warszawa nie marzyla! I zaden tam nie dotarl!
Co za debilizm pisac ze: "Niemcy mordowali, a Ukraińcy przedtem torturowali i gwałcili dziewczyny. Banderowcy byli okrutni. Dało się to odczuć bardzo wyraźnie."
Nie masz synku pojecia, tak samo jak ciotka prezydenta co piszesz i do kogo!!!
Skoro jest tulu świadków i opracowań nt. ukraińców i ich bestialstwa w trakcie Powstania Warszawskiego, to dlaczego zawsze znajdzie się ktoś kto wszystkiemu zaprzecza jak by tam był ? Po co miała by kłamać Komorowska ? Skoro mówi, że ukraińcy gwałcili nawet 3 latki i 80 latki, strasznie się znęcali przed zabiciem to ja jej wierzę. Przecież to świadek zbrodni ukraińców na Polakach. Dla niektórych powinna przedstawić dowody, nagrania ? Niby skąd ? Dlatego są świadkowie, nie wyobrażam sobie, że w takich sprawach ktoś by mógł sobie żarty robić.
nie, on wspiera bo taka tradycja Patriarchatu Kijowskiego jest. Ale przynajmniej i tak jest lepiej niż kiedyś, bo popowie temu patriarsze podlegający obecnie nie święcą siekier i kos sotniom UPA...
Oni są u siebie, to banderowscy terroryści są tam agresorami.
iwanow ta na pewno banderowiec, coś o wiele gorszego nie tylko od ruska, ale i od sowieta.
sowieci już zajęli Ukrainę.
Zamkną stronę SBU?
Filaret wspiera banderowskich terrorystów z Kijowa, bo nie może występować przeciwko Poroszence i Jaceniukowi.
teraz już wiecie czym jest żydostwo. Hitler miał na ich temat całkowitą rację.
wagon na tuska, komoruska, żonke jego zydówkę, michnika, blum-szit-stajna, lisa, olejnik-stokrotkę i całą resztę rezunów już czeka.
Szczerze mówiąc bardziej bym to określił, jako zakamuflowany przekaz o tym, że jankesi (tudzież reszta naszych "sojuszników") szykuje wojnę. Oczywiście, można też z drugiej strony popatrzeć na to, że Rosja pokaże prawdziwe zamiary i "coś" zacznie poważnego.
Mile bym się zdziwił, gdyby w przeciągu najbliższego czasu (tzn. mniej więcej dekady) nie wybuchła żadna wojna w regionie, w której byśmy uczestniczyli.
Świr
... siły separatystów to w większości tez najemnicy różnego pochodzenia - szczególnie obywatele rosji ..."
Dane podane tutaj: http://fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-ukraina-zatrzymano-najemnikow-wsrod-nich-rosjanie,nId,1479335
nie potwierdzają tej "większości".
Współczesne Niemcy też dbają tylko o interes swojego narodu - cała machinacja UE jest im na rękę. Dzięki niej zamieniają inne państwa członkoskie w gospodarki suplementarne, które do niemiec eksportują surowce, a którym niemcy eksportują gotowe produkty. I jaką masz wolność słowa w UE gdzie za szerzenie politycznie-niepoprawnych treści też się idzie do więzienia. Wolę osobiście sprawne państwo Putina, niż pseudo-demokrację, która nic tylko pożera samą siebię. Życie ideologicznymi dogmatami jest dopiero śmieszne... To jakby uznać, że w najgorszym zasyfionym dole jest lepiej, tak długo jak mamy choć krzte demokracji między grupką szczurów, które się tam wybierają na przewodników stada, niż życie w silnym i wzrastającym państwie autorytarnym. Cywilizacja ludzka przez większość swego istnienia żyła w takich ustrojach, a demokracja to tylko chwilowa anomalia ostatnich dwóch wieków. Więc pieprzę demokrację a la Bronek, Donek i kumple, którzy okradają jedną ręką kraj na grube miliony, zostają zwalniani 'za złoty zegarek', a gdy nagra się tych sukinsynów, którzy już powinni siedzieć, to oni zamiotą sprawę pod dywan. A kiś się w tym gnoju skoro tak go kochasz, kąp się w tym szambie i wycieraj sobie gębę demokracją.
on tego nie pojmie.
Panie Iwanow - źle mnie pan zrozumiał - ja nie wspieram separatystów, ale w jakikolwiek sposób nie kibicuję także Ukraińcom z zachodu. Widzę zagrożenie zarówno ze strony Rosji wspierającej separatystów jak i ze strony faszyzujących probanderowskich sił rządowych. Uzasadnione w moim odczuciu jest mówienie o Prawym Sektorze jako o organizacji nacjonalistycznej i faszystowskiej - ich poglądy świadczą o wyznawaniu takich poglądów. Reszta to dialektyka.
niech zwróci uwagę na to, że na terenach objętych okupacja przez separatystów nie ma jakiegoś masowe wstępowania do nich - siły separatystów to w większości tez najemnicy różnego pochodzenia - szczególnie obywatele rosji, czyli obcego państwa - czyli to jakby na opolszczyźnie dowódcami byli rodowici Niemcy - tez by Pan wspierał ich... z drugiej strony to, gdyby Polska została zaatakowana przez Rosje, to gwarantuje Panu, ze pierwszymi, którzy by stanęli do walki byliby narodowcy i środowiska kibolskie - często określa miane anysemitów, faszystów - grzeczna młodzież, by zwiewała z Polski aż miło
to chyba rusek, no nie??? czy pochodzi z tamtych rejonów???
Alexandr Mozgowoj - jeden z znakomitych liderow rebeljantow Luganska. W swoim wywiadu na 26 min. 30 sek. mowie, ze Polacy walcza w szeregach armii ukrainskiej. Na 30 min. mowie, ze dziennikarzy ukrainski odrzucaja oferte popracowac po stronie rebeljantow, zeby pokazac, jaka w rzeczywistosci jest sytuacja wsrod rebeljantow
https://www.youtube.com/watch?v=jB5_j_B02Yo#t=177
Panie kindzal - Ukraińcy tłumili powstanie warszawskie będąc w niemieckiej służbie. Wielu świadków o tym wspomina, źródła niemieckie także. Co do świadków - pan Marek Hłasko ( zakładam że wie pan o kim piszę) wspominał ze jako 10 letnie dziecko podczas powstania widział jak 5 lub 6 Ukraińców zgwałciło dziewczynę z sąsiedniej kamienicy po czy wśród śmiechów łyżeczką wydłubali jej oko. Nie pisał czy później ją dobili czy po prostu zostawili aby skonała w męczarniach. Ale niech pan dalej broni tej ukraińskiej swołoczy.
Panie Iwanow nie da się ukryć że podstawową siłą tzw. ATO czyli akcji antyterrorystycznej na wschodzie Ukrainy jest ukraińska Gwardia Narodowa rekrutująca się w przeważającej mierze z członków Prawego Sektora - skrajnie nacjonalistycznej organizacji przyznającej się do banderowskich korzeni i banderowskich zbrodniarzy mających za bohaterów. Nie każdy Ukrainiec jest banderowcem ale każdy banderowiec jest Ukraińcem i nie trzeba popierać Putina aby to widzieć. Nawiasem mówiąc sama nazwa ATO woła o pomstę do nieba. Chyba nikt w dotychczasowej historii nie zwalczał terroryzmu używając czołgów, dział i samolotów. I wyprzedzając odpowiedź - proszę nie wskazywać na to co robi teraz Izrael w Strefie Gazy gdyż ich działania to "czystka etniczna o znamionach ludobójstwa" złośliwie używając tego idiotycznego określenia naszego Sejmu.
logika zwolenników putina - zwolennik Ukrainy: banderowiec - w zacnym gronie jestem - a Pan toniech dalej jad sączy sobie na adnovum - tak jest więc osób takich jak Pan - uczestników poprzedniego aparatu, sbków, komunistycznych frustratów...
proszę Pana moja rodzina zawsze oddaje należną krew ojczyźnie walcząc z sowietami, jak trzeba będzie chwycę za broń - maiłem szansę jeszcze normalnie służyć w wojsku po 1989 roku - mogę go sobie używać ten awatar, bo za ten znak mój dziadek został zabity przez sowieckich nkwdzistów - domyślam się, że Pan przywitałbym sowietów chlebem i wódką - mnie Pan nie obrazi - możesz mnie Pan wyzywać on banderowców - ludzi, którzy nie lubią ruskich w Polsce jest większość i nie zmieni Pan tego swoim wyzywaniem i krzykiem - kiedy Pana poplecznicy oddadzą nam wrak tutki? co tam słychać u dyspozytorów ze Smoleńska? zabili ich, czy wywieźli do obozu?
do swoich - za zachód i na wschód
jak sowieci zajmą Ukraine, to będzie trzeba się przyjrzeć niektórym agentów sowieckiego wpływu - także na tym portalu :P
Dokąd ma udać się kilka mln ludzi?
SBU takze chce zamkniecia polskiej witryny wolna-polska.pl
Panie Iwanow, "nadajesz" Pan gdzieś z okolic Ługańska, czy Doniecka? Podziwiam Pana, że chcesz Pan powstrzymać "ruskich" z dala od naszych granic... Bo to Pan przecież "obstawiałeś"... Dzięki takim jak Pan, polscy cywile nie zaznają mroków wojny. A w jakim Batalionie Pan służysz? Czy w tym, który Panu polecałem? I co tam na froncie? Nam tu brakuje uczciwej informacji... I prosimy o nią... A jak tam z zarobkami? Z Panem Uri doszliśmy do "zgodnego wniosku". że powinny być wielokrotnie wyższe, w przypadku "likwidacji współobywateli" ( i oczywiście obcych najemników...). Tylko jedna prośba na koniec: proszę nie używać tego awatara, bo się ofiary banderowców, ale i powstańcy warszawscy w grobach przewracać będą...
Panie Iwanow, "nadajesz" Pan gdzieś z okolic Ługańska, czy Doniecka? Podziwiam Pana, że chcesz Pan powstrzymać "ruskich" z dala od naszych granic... Bo to Pan przecież "obstawiałeś"... Dzięki takim jak Pan, polscy cywile nie zaznają mroków wojny. A w jakim Batalionie Pan służysz? Czy w tym, który Panu polecałem? I co tam na froncie? Nam tu brakuje uczciwej informacji... I prosimy o nią... A jak tam z zarobkami? Z Panem Uri doszliśmy do "zgodnego wniosku". że powinny być wielokrotnie wyższe, w przypadku "likwidacji współobywateli" ( i oczywiście obcych najemników...). Tylko jedna prośba na koniec: proszę nie używać tego awatara, bo się ofiary banderowców, ale i powstańcy warszawscy w grobach przewracać będą...
Te "(pseudo-PSLowskie) pomioty" wróciły jednak do nazwy PSL... Czy tylko po to, aby takich jak ja oszukać? Spokojnie! Zachowuję czujność! Także na innych frontach. Zauważyłem np., że CCCP już nie istnieje, a to co powstało na jego gruzach, to choć w oczach naszych mediów, jego następna odsłona... Ale ja widzę różnicę... A jak tam z Pańską "czujnością", nie skażoną propagandą (bo oczywiście, ani TVN, ani TVP Pan nie ogląda, ani GW, ani GP nie czyta)... PS. Mimo wszystko, jak się "zrzyna" z "Wikipedii" to chyba uczciwie byłoby to wsiąść w cudzysłów... W końcu chyba Prezydent Komorowski, nie jest dla Pana wzorcem?
A ja tak! wyobrażam sobie, że Pan uri mógłby sobie "w takich sprawach (...) żarty robić". Co już niejednokrotnie udowodnił. Służę przykładami z tego forum.
PSL tak!
ZSL i jego wspolczesne (pseudo-PSLowskie) pomioty NIE!
A oto to samo źródło, co powyżej (Wikipedia), ale bardziej na temat: "Nazwa PSL nawiązuje do tradycji sięgającej XIX wieku. Bezpośrednim protoplastą organizacji było Stronnictwo Ludowe, założone w 1895 w Rzeszowie przez niezależnych działaczy chłopskich (m.in. Jakub Bojko i Jan Stapiński), lewicowo-ludową inteligencję (Bolesław Wysłouch, Maria Wysłouchowa), część działaczy Związku Stronnictwa Chłopskiego oraz środowisko skupione wokół ks. Stanisława Stojałowskiego. Z ramienia SL w 1897 zasiedli w parlamencie austriackim w Wiedniu pierwsi posłowie niezależnego (tj. bez patronatu kleru i szlachty) ruchu ludowego[8].
Nazwa „Polskie Stronnictwo Ludowe” funkcjonuje od 1903. Od tego czasu organizacja wprost wysuwała postulaty niepodległości Polski. W swoim programie głosiła potrzebę równouprawnienia narodowego, politycznego i społecznego Polaków. Postulowała potrzebę reformy austriackiego systemu wyborczego.
Na skutek sporów wewnętrznych w 1913 doszło do podziału na Polskie Stronnictwo Ludowe „Piast” i Polskie Stronnictwo Ludowe Lewicę.
Czołowymi działaczami byli: Karol Lewakowski, Henryk Rewakowicz, Jan Stapiński, Jakub Bojko, Bolesław Wysłouch i Wincenty Witos. Organami prasowymi: „Przyjaciel Ludu”, „Kurier Lwowski” i „Gazeta Ludowa”. Wieloletnim przewodniczącym (PSL „Piast”) i jednym ze współzałożycieli PSL był Wincenty Witos. W dwudziestoleciu międzywojennym PSL był jedną z najsilniejszych partii w Sejmie, a Wincenty Witos trzykrotnie sprawował urząd premiera.
W 1915, w wyniku połączenia Narodowego Związku Chłopskiego, Związku Chłopskiego oraz ugrupowania „Zaranie”, powstało PSL „Wyzwolenie”. Początkowo partia nosiła nazwę Polskie Stronnictwo Ludowe w Królestwie Polskim, ale dla odróżnienia od galicyjskiego PSL „Piast” w 1918 przybrała nazwę PSL „Wyzwolenie”.
W 1931 PSL „Piast” połączyło się z PSL „Wyzwolenie” i Stronnictwem Chłopskim, tworząc Stronnictwo Ludowe.
W czasie II wojny światowej działacze dawnego PSL współtworzyli rząd na uchodźstwie, a w kraju zorganizowali oddziały partyzanckie współpracujące z AK o nazwie Bataliony Chłopskie. Pod koniec wojny premierem rządu na wychodźstwie został Stanisław Mikołajczyk, lider SL „Roch”[9]. Bezpośrednio po wojnie wrócił on do Polski i reaktywował partię (SL, potem PSL). W wyniku zlikwidowania przez władze stalinowskie podziemia niepodległościowego rozbiciu struktur oporu społecznego PSL Mikołajczyka stało się jedyną platformą opozycji, jaka sprzeciwiała się porządkowi wprowadzonemu przez nowe władze. PSL stało się głównym przedmiotem ataku ze strony komunistów, którzy już wcześniej zmontowali swoje Stronnictwo Ludowe."
pieprzę demokrację w wersji Putin.2014...
patrzenie tylko na pryzmat dbania o interes swojego narodu jest złudne - Hitler to dopiero dbał o interes Niemców.... co tam słychać z wolnością słowa w Rosji... demokracją... mediami niezależnymi... mafia też dba o interesy swoich ludzi... nie zmienia to faktu, że JKM jest rusofilem...
więc po co Pan komentuje?
Czytaj ze zrozumieniem człowieku zanim będziesz pisać farmazony. Jemu chodziło o to, że brakuje nam takiego przywódcy, który by dbał o interesy naszego kraju, jak Putin o interesy Rosji. Bo prawda jest taka, że z punktu widzenia Rosji, Putin jest bardzo dobrym prezydentem co nie można by powiedzieć u nas o Tusku czy Komorowskim. I nie ma tu żadnego wazeliniarstwa z jego strony, tylko stwierdzanie faktu.
"Pan jaroslaus nienawidzi (...) wszystkich Polaków, którzy nie lubią Sowietów" - widzę, że płyniesz na falach własnej ciemnoty, szkoda tego komentować.
Pan jaroslaus nienawidzi Żydów, Niemców, Ukraińców i wszystkich Polaków, którzy nie lubią Sowietów, a popierają integralność Ukrainy - darzy ogromnym szacunkiem Putina i sowietów - szkoda gadać z nim, bo dla niego ponad 90% Polaków to banderowcy
Przykro mi bardzo, ale za takim banderuskim pomiotem plakac nie bede...
tylko się nie popłacz rezunie.
Zjednoczone Stronnictwo Ludowe (ZSL) – chłopska partia polityczna w Polsce, powstała 27 listopada 1949 z połączenia prokomunistycznego "lubelskiego" Stronnictwa Ludowego[1][2] z resztkami rozbitego przez komunistów PSL "mikołajczykowskiego". ZSL jako partia satelicka Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej realizowała jej politykę wobec wsi.
ZSL akceptowało dominację polityczną Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, kolektywizację wsi, jak również sojusz z ZSRR.
@jaroslaus, za te haselka antysemickie powinienes zostac zbanowany na "Kresach" i bedziesz! Wracaj na forum tzw. "falangi" faszysto!
ot demokracja...
@bezcukrowy, jaka prawda? Ta bolszewicka gazeta?
Posluchaj chlopcze: jak nasi bili moskalow i banderowcow, to twoii chowali sie pod suknia mamusi, albo wyslugiwali sie tzw. Armii Ludowej, NKWD, UBecji, albo innym szmaciarzom!
Banderowcow lalismy wszedzie tak, ze im sie Warszawa nie marzyla! I zaden tam nie dotarl!
Co za debilizm pisac ze: "Niemcy mordowali, a Ukraińcy przedtem torturowali i gwałcili dziewczyny. Banderowcy byli okrutni. Dało się to odczuć bardzo wyraźnie."
Nie masz synku pojecia, tak samo jak ciotka prezydenta co piszesz i do kogo!!!
kindział to skończony nieuk - albo lepiej - nieuk i łgarz banderowski. Miejsce rezunów jest na gałęzi a ich żydowskich panów w mydelniczce.
ile to jest na złotówki????
kindział ,prawda w oczy kole , ten wasz burdel na kólkach sie rozsypie!!!
Ale nazwisko nadal nie zostało poprawione...
Skoro jest tulu świadków i opracowań nt. ukraińców i ich bestialstwa w trakcie Powstania Warszawskiego, to dlaczego zawsze znajdzie się ktoś kto wszystkiemu zaprzecza jak by tam był ? Po co miała by kłamać Komorowska ? Skoro mówi, że ukraińcy gwałcili nawet 3 latki i 80 latki, strasznie się znęcali przed zabiciem to ja jej wierzę. Przecież to świadek zbrodni ukraińców na Polakach. Dla niektórych powinna przedstawić dowody, nagrania ? Niby skąd ? Dlatego są świadkowie, nie wyobrażam sobie, że w takich sprawach ktoś by mógł sobie żarty robić.
Aż mi przypomniało się słynne powiedzenie Busha: ''You forgot Poland''.
W przytoczonej wypowiedzi nie padło słowo banderowcy tylko Ukraińcy ,udział oddziałów
ukraińskich jest faktem.
tagore