• Polska jest rattlerkiem oszczekującym niedźwiedzia i tak jest traktowana.

  • niech żydy i banderowcy pożrą się nawzajem! Zeżryjcie przy okazji Tuska, Komoruska, Kalksteina, Stolzmana, Millera, Pawlaka i całą resztę tych - szambelanów - z tego szamba.

  • sanderus 17 August 2014, 15:16 W Monachium zniszczono grób Stepana Bandery

    rozkopac, kolek w serce a szczatki spalc...

  • wladyslaw 17 August 2014, 14:39 W Monachium zniszczono grób Stepana Bandery

    Dobra nowina! Bandera - to zbrodniarz! Wtym, ukrainska armia neobanderowska nadal zabija dzieci i cywilow http://say.tv/rsv/video/33713

  • tutejszym 17 August 2014, 13:44 Kijów–Warszawa. Zaszłość i gniew

    Ale mówimy przecież o stosunkach Polska - Ukraina, nie weksluj Pan na Stalina. Do tego tematu też chyba dojdziemy. Walka o Ukrainę wolną od zbrodniczej ideologi bandery i wolną od jego popleczników leży w naszym jak i ukraińskim interesie. Problemem jest chyba nasza polityka zagraniczna i problem stawiania spraw wprost, bez tanecznych wygibasów. Jak zacząć?

  • tutejszym 17 August 2014, 13:36 Kijów–Warszawa. Zaszłość i gniew

    "Ni go w d""e ni go w oko", Co ten tekst "Maczka", zerżnięty z ruskiej gadzinówki ma wspólnego z tematem: "Kijów–Warszawa. Zaszłość i gniew". Temat jest dla nas Polaków bardzo ważny, żadna ruska gadzina nie przykryje go bełkotem. Temat dla ruskiej gadziny niewygodny?.

  • Dziennik "Kommiersant" pisze, że po tym jak Rosja zamknęła swój rynek dla produktów rolnych z państw, które wcześniej nałożyły na nią sankcję, "Europa może odpowiedzieć analogicznymi działaniami”. Zwraca uwagę, że Polska "zaczęła analizować" wprowadzenie zakazu importu rosyjskiego węgla, który wypiera miejscowych producentów i stanowi już 40 procent rynku.

    Eksperci uważają, że polski rynek dla producentów węgla z Rosji nie jest najważniejszy. Jednak embargo Warszawy może uderzyć w niektóre rosyjskie kompanie aktywnie działające na polskim rynku - pisze "Kommiersant"... Rosyjskie kompanie sprzedają rosyjski węgiel poniżej kosztów własnych w celu ograniczenia potencjału wydobywczego kopalń. Potencjalne straty kompani pokryje chyba rząd FR, sprawa jest za poważna aby się z niej wycofać. Przecież za bezdurno nie wolno było wozić węgla tysiące kilometrów z Rosji żeby go Polakom sprzedać po 240 zł/tona.

  • maczek 17 August 2014, 13:22 Kijów–Warszawa. Zaszłość i gniew

    Bojowniczka Ola

    Patrząc na delikatną 19-letnią Olę z ukraińskiej Gorłówki trudno się domyślić, że to już doświadczona bojowniczka powstania. Wojna domowa na wschodzie Ukrainy złamała jej młodość, ale Ola nie wygląda na nieszczęśliwą, choć przyznaje, że bardzo chce, aby nastał pokój.

    Wspominając o motywach, które przywiodły ją w szeregi powstańców nieuznanej Donieckiej Republiki Ludowej, Ola opowiedziała, że kroplą, która przelała czarę, była tragedia z dnia 2 maja w Odessie. Ola poszła do powstania, choć z tego powodu rozstała się z chłopakiem:
    Ostatnią kroplą była dla mnie Odessa, kiedy żywcem spalili ludzi. Oni z Majdanu krzyczeli: zarżniemy cały południowy wschód. Już wtedy mną to wstrząsnęło.

    Wtedy Ola miała szczególne hobby: strzelectwo. To wystarczyło, aby wziąć do ręki broń. „Ale nie wiedziałam, co to zatrzask, bezpiecznik, kaliber. Wszystko przyszło z czasem” – przyznaje.

    Jeszcze kilka miesięcy temu Ola żyła w rodzinnym Artiomowsku, mieście sąsiadującym z Gorłówką i uczyła się na nauczycielkę muzyki. Z początku dorabiała sobie jako kelnerka, potem pracowała w zakładzie mięsnym, potem była konsultantką sprzedaży.

    A potem do Donbasu przyszli ci, kogo tu uważa się za okupanta i wroga. Ola poszła w szeregi powstańców, „aby bronić swoich ziem, swojego domu”. Z tego powodu rozstała się nawet ze swoim chłopakiem, który próbował przekonać ją, że to nie ich wojna i lepiej pozostać z boku. Dziewczyna wspomina:

    Oni mówią, że nie ruszają cywilów, ale ja na własne oczy widziałam dojarki, które torturowali, którym rozcinali skórę między palcami. Nie wiem, czego chcieli się dowiedzieć od tych prostych kobiet, może tego, kto poszedł do powstańców. Widziałam, jak w Słowiańsku do szpitala przywieźli dwa ciała powstańców z obciętymi głowami. Ich nie można było nawet zidentyfikować, żeby matkom wysłać informacje.
    Pamiętam, jak trafiliśmy do Siemionowki, tam było strasznie, kiedy po prostu siedzisz w samochodzie, nie możesz nic zrobić, dlatego, że bombardują. Z karabinem nie pobiegniesz przeciwko bombom. A na ciebie biegną powstańcy ze swoich pozycji, biegną, a na nich płonie odzież, i woda nie gasi, i ziemia nie gasi. Fosfor wszystko trawi.

    Z początku Ola była w Artiomowsku w milicji powstańczej. Potem wzięli ją do Słowiańska, żeby konwojować wozy z benzyną, którą wieziono do Słowiańska, żeby zawozić tam prowiant i zaopatrzenie:

    Jedziesz po Siemionowce, pistolet odbezpieczony, nabój w magazynku, palec na kurku i nie wiesz, co w ciebie trafi. Straszne. Jeden raz jechaliśmy, a dosłownie 20 metrów przed nami rozerwał się pocisk. My od razu daliśmy gazu 190 km/h.

    А wkrótce musiała opuścić rodzinny dom. Jak opowiada Ola:

    Konwojowałam autobus z uchodźcami do Rosji. Na granicy zadzwonili do mnie, tuż obok pasa kontrolnego. Doskonale pamiętam ten moment. Moi chłopcy mówią, że Artiomowsk poddał się, że nie mogę wracać. Tak trafiłam do Gorłówki i pozostałam tutaj.

    Ola w swoim pododdziale odpowiada za dyscyplinę. Trójki jej przyjaciół z Artiomowska, z którymi razem szła do powstania, już nie ma, zginęli w strzelaninie. „Mama płacze: co będzie, jeśli i ciebie zabiją? A ja jej odpowiadam: wiemy, na co się decydowaliśmy” – mówi dziewczyna.

    Teraz czuję nowe emocje. Nie tyle już chodzi o obronę ziemi, ile o jakąś zemstę. Czuję nienawiść. Wszystko tu widzieliśmy: tu w Gorłówce mamę z dzieckiem rozerwało na części. Staruszki, które siedziały sobie na ławeczce i skubały słonecznik, też rozerwało. Rakiety „Stirol”. My na nie już nie zwracamy uwagi, tylko się denerwujemy, że nie dają spać”.

    „Teraz nie ma już dla mnie takiego pojęcia jak Ukraina”, – przyznaje Ola. „Nie wiedziałam, że tak będę nienawidzić niebiesko-żółtą flagę, traktować, jak w 1943 swastykę”. Ola przyznaje, że już z trudem wyobraża sobie życie w pokoju:

    Niedawno jeździliśmy odpocząć do pewnego miejscowego powstańca, posiedzieć, obejrzeć film. Tak dziwnie: zasłonki wiszą, kanapa miękka. W domu nie byłam już dwa miesiące. Ja nawet nie wiem, jak będę z powrotem odzwyczajać się od tego wszystkiego. Teraz pewnie w domu namiot postawię.

    30 września Ola skończy 20 lat.

    http://polish.ruvr.ru

  • iwanow 17 August 2014, 13:17 Kijów–Warszawa. Zaszłość i gniew

    sowieci zamiast różańca używali drutu kolczastego

  • maczek 17 August 2014, 13:02 Kijów–Warszawa. Zaszłość i gniew

    @iwanow: 16.08.2014 23:46). ---------------> zaraz usłyszymy, że to banderowcy . A bandera organizował kółka różańcowe

  • tutejszym 17 August 2014, 12:44 Kijów–Warszawa. Zaszłość i gniew

    Dla mnie osobiście limit przemilczania i taktycznego kunktatorstwa minął. Problemy z zaszłością i teraźniejszością w stosunkach między nami - Polakami i Ukraińcami - należy bezwzględnie stawiać. Bo kiedy jak nie teraz. Tocząca się walka na Ukrainie, niezależnie, od jej wyniku, nic do tego nie ma. Mamy prawo domagać się wzajemności od Ukraińców przy obopólnie uczciwym szukaniu pozytywnych rozwiązań. Za gardło nikt ich - Ukraińców - łapać nie chce, ale trzeźwości, uczciwości w postępowaniu i komunikacji pomiędzy naszymi narodami mamy prawo i obowiązek domagać się. Jeżeli chcą do Europy, to mają okazję wykazać że mentalnie do tego dorośli. Polski w ich drodze do Europy raczej nie przeskoczą, nie powinni na to liczyć. Nastąpić powinien etap "Флирта завершена..." jak mawiali starożytni Chińczycy...

  • Polska nie powinna pomagać islamistom. Nie wiem czy się orientujesz, ale jeden z czołowych dowódców ISIS to Czeczen. Możesz sobie też poczytać o wyczynach Czeczenów w Niemczech.
    Np. tutaj
    http://www.focus.de/politik/deutschland/bestrafungsaktion-fuer-unsittliches-verhalten-islamisten-schlagen-in-brandenburg-ehepaar-zusammen_aid_1061750.html
    Tuż przy polskiej granicy.

  • Coraz bardziej wszystko wskazuje na to, że to zrobili ukraińcy na zlecenie zachodu. Nagrania, które nam puszczano jako rozmowy separatystów po zestrzeleniu Beinga okazały się rozmowami sprzed feralnym zestrzeleniem. Rzekome filmy i zdjęcia buków bez jednej sztuki okazały się materiałami ze strony ukraińskiej, wyłapali to internauci wskazując, że reklamy przydrożne w materiałach na których widać jadące buki bez jednej sztuki, znajdują się od wielu miesięcy po stronie ukraińskiej, a nie separatystów. A nasze media przekazały nam, jako buki wjeżdżające do Rosji. Rosjanie mają swoją kłamliwą propagandę, lecz przykro mówić Polska jest mekką antyrosyjskiej równie kłamliwej propagandy, a wystarczy zrozumieć motyw. Komu najbardziej zależało na tym, żeby ruskich ukrócić jakimś incydentem, np: zestrzeleniem samolotu pasażerskiego ?

  • Z kijowa już rzekomo ruszyła również pomoc, jakieś kilka główek starej kapusty. Przypuszczam, że po drodze i tak zostanie rozkradziona i ta kapusta. Ukraińcom nie zależy na tamtych mieszkańcach z oczywistych powodów. Po zdobyciu przez ukraińców Doniecka, będzie tam druga Irlandia. Nie chodzi mi o Tuskową Irlandię, lecz IRA. Najlepszym rozwiązaniem było by podział ukrainy, lecz Amerykanom za bardzo zależy na bogatych terenach i powiększeniu stref wpływów militarnych.

  • @Tutejszym: 15.08.2014 06:56). Jak zwykle błyszczysz,,ynteligencjom" I to dziwne marzenie o sławojkach nic z tego w twoim wydaniu tylko pieluchomajtki , nikt z personelu szpitala psychiatrycznego w którym przebywasz nie będzie zajmował się twoim marzeniem , raz na 8 godzin wymiana i tyle . CO DO AMERYKANÓW MIMO ŻE I TAK TEGO NIE ZROZUMIESZ NIE TEN POZIOM INTELEKTUALNY ( I TA AMNEZJA STARCZA) UDZIELĘ CI ŁASKAWIE INFORMACJI . AMERYKANIE PRZY PIERWSZYCH SYMPTOMACH ZAGROŻENIA SPAKUJĄ MANATKI I WYNIOSĄ SIĘ Z POLSKI . TYLKO TAKI PENSJONARIUSZ Z.PSYCHIATRYCZNEGO JAK TY NIE UMIE WYCIĄGNĄĆ WNIOSKÓW Z ICH POMOCY W TEHERANIE E.C.T. ZAPEWNE TYLKO I WYŁĄCZNIE PERSONEL POZWALA CI BAWIĆ SIĘ KOMPUTEREM BO ODCIĄŻASZ GO OD SWOICH CHORYCH WYMAGAŃ . A JAKO CHORY PSYCHICZNIE NIE ODPOWIADASZ ZA SWOJE DZIAŁANIA . ŻYCZĘ CZĘSTSZYCH WYMIAN PIELUCHOMAJTEK NA ŚWIEŻE . I PISZ SOBIE DALEJ TE SWOJE DYRDYMAŁY.

  • CRL jest mocarstwem jądrowym i posiada dobry wywiad na świecie. To, że teraz wypowiedział się sam chiński prezydent oznacza, ze Chiny spostrzegły nasilenie przygotowań do zbrojnego starcia między Rosją i NATO. Interwencja Chin może pomóc w rozpoczęciu rokowań między antagonstami gdyż głos kraju, którego atomowe lodzie podwodne patrolują oba wybrzeża USA jest donośny i słychac go dobrze we wszystkich stolicach. Rychłe spotkanie ministrów SZ Rosji, Ukrainy, Niemiec i Francji będzie obfitowało w merytoryczne rozstrzygnięcia. Zwraca uwagę brak zaproszenia dla ministrów z krajów - łańcuszkowych ratlerków.

  • CRL jest mocarstwem jądrowym i posiada dobry wywiad na świecie. To, że teraz wypowiedział się sam chiński prezydent oznacza, ze Chiny spostrzegły nasilenie przygotowań do zbrojnego starcia między Rosją i NATO. Interwencja Chin może pomóc w rozpoczęciu rokowań między antagonstami gdyż głos kraju, którego atomowe lodzie podwodne patrolują oba wybrzeża USA jest donośny i słychac go dobrze we wszystkich stolicach. Rychłe spotkanie ministrów SZ Rosji, Ukrainy, Niemiec i Francji będzie obfitowało w merytoryczne rozstrzygnięcia. Zwraca uwagę brak zaproszenia dla ministrów z krajów - łańcuszkowych ratlerków.

  • iwanow, jesteś bliższy prawdy, niż ci się wydaje, bo te samoloty miały załadowane w magazynkach do działek pokładowych pociski ppanc i wybuchowe. Pocisk ppanc robił dziurę w kadłubie a za nim wstrzeliwany był do środka pocisk wybuchowy, czyli granat. Widać to wyraźnie na szczątkach samolotu, dlatego komisja badająca tę katastrofę zakończyla prace. Mają oni już fotografie szczątków, które dokładnie dokumentują to, co napisałem.

  • Trzeba mieć zryty beret, żeby powtarzać brednie sbu. O ukraińskich samolotach pisze już od kilku dni malezyjska prasa i nawet publikuje w jaki sposób banderowcy tego zestrzelenia dokonali. Na neon24 przedstawiał to Zygmunt Białas.

  • Chiny mówią to samo, co od dawna głosi Rosja.

  • Cenię JKM, głosowałem na niego w eurowyborach, ale ostatnio odnoszę wrażenie, że on zaczyna się podlizywać tłumowi, co oznacza gwałtowny zwrot w jego postępowaniu.

    Niegdyś on najpierw sprawdzał informacje, a dopiero potem komentował, a tutaj pisze oczywiste bzdury. Separatyści nie dziękują Moskwie za broń, a wiedziałby o tym, gdyby odsłuchał nagranie przemówienia Zacharczenki. Zakładam, że JKM zna j. rosyjski, skoro założył na fejsie rosyjskojęzyczne konto.

  • Znany mafiozi Ruslan Oniszczenko, ktory teraz kieruje batalionem "Szachtiorsk". opowiada, ze artyleria ukrainska ostrzala miasta Donbasu http://www.youtube.com/watch?v=QO2pKuM1IAg

  • On od początku tu był i grał na swoją korzyść tylko dopiero teraz robi to otwarcie. Chińczyków interesują Rosyjskie złoża ale wojna światowa niekoniecznie. W tej chwili sytuacja może łatwo wymknąć się spod kontroli dlatego interweniują.

  • Zbrodnie sowieckie nie usprawiedliwują zbrodni ukraińskich i nie usuwają zagrożenia Polski przez faszystowskie państwo ukraińskie. O innych podniesionych tu tematach, przeczytajmy co piszą inni, aby nie wynajdować na nowo koła. Cytat: "Ukraina jako wspomniana  bezpaństwowa mieszanka kultur, o której jednoznacznie negatywnie wypowiedział się Dmowski, nie jest dla Polski partnerem do czegokolwiek. I „polski” entuzjazm w kwestii ukraińskiej powinien być potraktowany tak, jak się traktuje histerie, a nie inaczej.  Polska może układać się jedynie z tym, który jest silny i jednoznaczny, a nie z tym, który daje jedynie tło dla rozgrywek obcych, a takim jest Ukraina.
    W tym regionie, naszym partnerem do rozmów czy układów jest Putin i Rosja. Silna imperialna Rosja nie jest dla Polski zagrożeniem, ale stabilizatorem całego regionu. Jeżeli ktoś myśli inaczej, to niech porówna obecny stan Polski z koszmarnym niemal PRL-em. Tamta Polska była bardzo zła, ale miała swe miejsce w świecie,  a jej zewnętrzne granice były gwarantowane przez ZSRR, pensje były małe, a na mieszania czekało się pół życia,ale nikt nie spał w śmietniku. Dzisiaj jednak, „Polska” to  brak granic, niedożywienie dzieci szkolnych, brak jakiejkolwiek ochrony jednostki ludzkiej przed bezprawiem urzędników państwowych  czy zagranicznych koncernów, które zaczynają dyktować Polsce swe prywatne warunki nie tylko ekonomiczne, ale i prawne. To kraj, gdzie wyrzuca  się 84-letnią kobietę z mieszkania, zabiera się rodzicom dzieci, gdzie Niemcy podnoszą głowy i wypędzają Polaków z ich gospodarstw, gdzie ograniczono dostęp do opieki zdrowotnej, wódka jest dostępna tak woda w karanie, skomercjalizowano dostęp do nauki i sam poziom wykształcenia zaniżono do niewyobrażalnych granic. Gdzie zadłużanie prywatne i państwowe wymknęło się z pod kontroli, etc., etc… Co tu porównywać z dawnym PRL-em? Toż porównanie z okupacją hitlerowską wypada trafniej. A nawet tam, przy wysiedleniach i zsyłkach, żaden hitlerowiec nie wypędziliby 84-letniej staruszki z jej mieszkania tyko dlatego, że słabo zapoznała się z warunkami „umowy”."

    http://talbot.nowyekran.pl.neon24.pl/post/111360,cud-jaroslawa-i-zestrzelenie-na-ukrainie

  • Od czasu wyborów do parlamentu europejskiego p. K-M wsławił się następującymi osiągnięciami w swej karierze politycznej: 1. W parlamencie zadowcipkowal o Zydach. Dowcipas sala przyjęła lodowatym milczeniem. 2. W parlamencie zadowcipkowal o Murzynach. Dowcipas sala przyjęła lodowatym milczeniem. 3. Imitując ukraińskie obyczaje parlamentarne, w Warszawie uderzył w twarz przeciwnika politycznego. Tłumaczył się potem, że on go tylko 'spoliczkował', igonrując fakt, że policzki są częścią twarzy. K-M pragnie znacznie obniżyć lub usunąć emerytury, zapomogi dla biednych i inne zabezpieczenia socjalne, cytując nie stosowane w praktyce teorie ekonomistów Hayka i Friedmana. Nieznana jest dojrzałość obyczajowa i filozoficzna p. K-M, prócz ew. wyżej podanych wskaźników. Polsce jest potrzebna silna prawica i mądrzy prawicowi politycy, jak p. Orban, pod którego rządami Węgry wykazują niezależność, pomoc socjalna wzrosła i do sankcji przeciwko Rosji Węgry się nie przyłączyły, w odróżnieniu od Polski, która teraz traci miliardy przez niedojrzalość polskiej elity politycznej. P. K-M Orbanem nie jest. Opinia p. K-M o powstaniu w Donbasie nie poraża głębią i trafnością wniosków. Protret p. K-M jest tu:

    http://9.s.dziennik.pl/pliki/6141000/6141509-janusz-korwin-mikke-430-520.jpg

  • przepraszam za błędy, ale późno jest

  • poproszę też taka piekną analiże o zbrodniach sowietów... Żyrinowski się nie pieprzyć, on od razu by ładował atomówkami - to dopiero byłoby przelanie krwi - faszysta Żyrinowski ma około 10%. jest się czego bać??? tylko niech Pani nie pisze, że to wariat...

  • słowo przeciw słowu - mi wystarczy co mówi prominentny polityk sowiecki - wiceprzewodniczący Dumy Państwowej, Władimir Żyrinowski - nie boję się ratlerków - boję sie pitbula - Ukraina jest tak cienka, że nie potrafi sobie poradzić z buntem na wschodzi - pitolenie o odzyskiwaniu polskich ziem, to totalne bajkopisarstwo, hehehe

  • Sowietów nie ma a obecni ukraińscy politycy nazywają polskie powiaty wschodnie Ukrainą zachodnią. Pewien użytkownik dokonał tu następujacego wpisu, cytuję: 'Banderowiec Jarosz narazie nie nawoluje do mordowania. Mordowac beda potem. Cele terytorialne OUN obowiazuja nadal: Przemysl, Chelm, Ukraina az po Radom. Tu zacytuje ciagle obowiazujacy w Swobodzie i prawym Sektorze 'Dekalog OUN':
    "Ja - Duch odwiecznego zywiolu, ktory uratowal ciebie przed tatarskim potopem i postawil na granicy dwoch swiatow aby tworzyc nowe zycie:
    1. Zdobedziesz panstwo ukrainskie albo zginiesz w walce o nie.
    2. Nie pozwolisz nikomu plamic chwaly ani czci twojego narodu.
    3. Pamietaj o wielkich dniach naszych walk wyzwolenczych.
    4. Badz dumny z tego, ze jestes spadkobierca walk o chwale wlodzimierzowego tryzuba.
    5. Pomscisz smierc wielkich rycerzy.
    6. O sprawie nie mow z tym, z kim mozna, lecz z tym, z kim trzeba.
    7. Nie zawahasz sie wykonac najwiekszego przestepstwa, jesli tego bedzie wymagac dobro sprawy.
    8. Nienawiscia i podstepem bedziesz przyjmowac wroga twej nacji.
    9. Ani prosby, ani grozby, ani tortury, any smierc nie przymusza cie do wyjawienia tajemnicy.
    10. Bedziesz dazyc do poszerzenia sily, chwaly, bogactwa i przetrzeni panstwa ukrainskiego.

    Na tym Dekalogu, jak na trujacych drozdzach rosly kadry przyszlych mordercow, pisze Poliszczuk. Na mapie planowanego panstwa ukrainskiego siegajacego na zachodzie po Radom, na wschodzie sa Krym, Taganrog, Rostow, Stawropol i Krasnodar. Mapa zostala zamieszczona w pismie 'Demokratyczna Ukraina' 13 kwietnia 1992. 'Hasla bojowe OUN-UPA niechaj posluza i dzis drogowskazem na drodze zmagan... i niechaj spoteguja wysilki do odbudowy, umocnienia i obrony, niepodzielnosci, sily i bogactwa ukrainskiego niepdoleglego soborowego demokratycznego panstwa. (apel OUN-b (banderowski) z czerwca 1992 r.) 'Zasada nacjonalizmu ukrainskiego jak byla tak i bedzie walka o niepodlegle soborowe panstwo. Od tej zasady on nigdy i przed nikim nie ustapi' (konferencja Nacjonalizm Ukrainski, Kijow, 1992 r. W przedmowie do ksiazki 'Wies Lazy' Lozowskiego, wydawca, Tow. Naukowe im. Szewczenki, opisal te wies jako 'wies w jaroslawskiem, na Ukrainie Zachodniej.' W ksiazce, Polakow nazywa sie 'zajdami.' Dzialaczka OUN-b, Larysa Skoryk, deputowana do Rady Najwyzszej Ukrainy, powiedziala: 'Ku ogromnemu zalowi, miejscowosc, w ktorej urodzilam sie, a jest to Ukraina Zachodnia, dzis jest na terytorium Polski.' (Przebog-Malinowski, 'Najnowsza Historia Polski', str. 328. Mamy wiec konkretne roszczenia terytorialne wobec Polski i wole zabrania tych terytoriow Polsce. Jesli nie da sie inaczej, beda to akcje terrorystyczne w Polsce dokonywane przez ukrainskich faszytow, ktorych baza w Polsce wzrasta liczebnie i zasobowo. ... miedzy Rosja a Polska beda dwa kraje: faszystowska Ukraina i niefaszystowska Noworosja. Ani Rosja ani Noworosja zadan terytorialnych wobec Polski nie wysuwaly. Zgodnie z niezmiennymi wytycznymi OUN, czlonkowie obecnego 'rzadu' kijowskiego juz takie zadania terytorialne wysunely na Majdanie jeszcze przed ucieczka Janukowycza. Walka o poczucie godnosci itd na Majdanie byla tylko na poczatku. Potem w rece wzial sprawe Parubij, Jarosz i Tiahnybok. Byly pochody ku czci SS, UPA i Bandery. Widzielismy swastyki i Wolfsengel na rekawach. Slyszelismy 'herojam 'slawa' i 'smert waraham'. Nie ma sie co ludzic, ze faszystowska banderowska upowska Ukraina cudownie sie przerodzi w mily, przyjazny i demokratyczny kraj. http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded &v=H1Yi1ahTIy8 '
    Niedawno dziesięciu młodych agresywnych ukraińskich faszystów przyszło przeszkadzać w polskiej studenckiej wystawie o odeskim Chatyniu z maja b.r. Banderowcy również działają na tym forum. Naszą nadzieją jest, że walka z Noworosją osłabi obecne faszystowskie państwo ukraińskie. W przeciwnym razie będzie przez granicę silne faszystowskie państwo ukraińskie - gniazdo terroryzmu, szowinizmu i nienawiści do Polaków, Rosjan, Wegrów, Greków, Cyganów i innych nie-Ukraińców. Noworosja nie wysunęła żądań terytorialnych wobec Polski. Obecni politycy kijowscy to zrobili a ukraiński hymn opiewa topienie ziemi od Sanu do Donu we krwi: "Станем браття, в бій кривавий, від Сяну до Дону" - staniem bratya w bij kriwawyj wid Sjanu do Donu. Oto miasta związane z Sanem: Dynów, Jarosław, Lesko, Leżajsk, Nisko, Przemyśl, Radymno, Rudnik nad Sanem, Sandomierz, Sanok, Sieniawa, Stalowa Wola, Ulanów i Zagórz. Niech szanowni użytkownicy sprawdzą sobie na mapie Polski ile powiatów nad Sanem i na wschód od Sanu i z jaką ilością polskiej ludności Ukraińcy zamierzają utopić we krwi. Precedens jest: 1941-1946: Ukraińcy barbarzyńsko zakatowali ok. 400 000 Polaków w wołyńskiem, stanisławowskiem i tarnopolskiem. Szydercze, chamskie, cyniczne, aroganckie i inne typowo ukraińskie ataki na mój wpis faktu tego ludobójstwa nie zaćmią.

  • Wkracza nowy gracz ?

  • amen, Panie Havranek, kiedy ponowna zmiana konta??? jaki bełkot - prawda w oczy kole - nie uda sie Panu wyprać z pamięci ludzi prawdy o sowietach... mają dziurawą granicę jak czort i ten sprzęt wojskowy, który mozna kupić w sklepach - oby byli jak najdalej od Polski!!!

  • @iwanow:
    16.08.2014 23:22

    Lepiej zliczać punkty 1 ukrol + i Rus = 2:0 dla Polski i tyle (Lepiej wspierać sowietów_) Skończ ten bełkot ukraińskiej propagandy. ..........oglądam teraz Pułkownika Kwiatkowskiego...........Oglądaj wcześniej nie mogłeś bo nie był wyświetlany na ukrainie , A tu masz przesłanie ze wschodniej ukrainy i powód do zmartwienia "Nasi w waszych domach, wasi w naszych grobach". Tak traktują wschodni ukraińcy ..........,,Często słyszy się o przesiedleńcach, którzy pomimo otrzymanej pomocy kręcą nosem, domagając się więcej. Mają przy tym czelność mówić o "faszystowskiej Ukrainie" i "Wielkiej Rosji".......... Nigdy juz nie będziecie bytem państwowym to końcówka Oligarchowie spakowani złoto z banku centralnego wywiezione , samoloty do ucieczki przygotowane a dla was propagandzistów Kołyma smutny lecz zasłużony twój los. .

  • iwanow 16 August 2014, 21:46 Kijów–Warszawa. Zaszłość i gniew

    Hitler - Żydów............ Stalin poprzez zabór - nie wspominam naszych "przyjaciół" z Zachodu, ale oni mieli nas w 4 literach... ---------------> zaraz usłyszymy, że to banderowcy ;)

  • i na koniec dnia pytanie - kto nam odebrał/zajął Kresy Wschodnie - Sowieci, czy Ukraińcy???

  • jan53 16 August 2014, 21:36 Kijów–Warszawa. Zaszłość i gniew

    To nie Hitler i Stalin wyczyścili nam mniejszości narodowe ale zabor ziem przez bolszewikow.

  • Wam - język sowietów - ohyda - towarzyszu nie jesteśmy w Rosji, nie przechodziłem z Panem na ty - brzydziłbym sie tym - proszę pozdrowić kolegów z brygady: http://pl.wikipedia.org/wiki/Brygady_Sieciowe

  • iwanow 16 August 2014, 21:27 Kijów–Warszawa. Zaszłość i gniew

    na warunki przyjdzie czas - choć działalnośc Putlera niewątpliwie będzie wpływała na radykalizacje/faszyzację Ukraińców - jest to niewątpliwie niepojąca rzecz - myślę, że Putler na to nie liczył, że doprowadził na krystalizacji społeczeństwa - jednak jak będzie to bagno trwało na wschodzie, to Ukraina już się nie podniesie i niestety nie da sie ucywilizować - jedno trzeba przyzna: Hitler i Stalin wyczyścili nam jedności narodowe i teraz mamy mniej kłopotów - mnie nie cieszy, bo z tego Sowieci wyjdą silniejsi i zaczna wierzyć w to, że można odbudowywac imperium Romanowów - zbyt silna Rosja nie jest za dobrą rzeczą dla Polski, szczególnie gdyby miała graniczyć nami, tak samo jak zbyt słaba Ukraina - z biedy powstaja radykalizmy - patrz Bliski Wschód i Afryka

  • lepiej wspierać sowietów, którzy byli naszymi wrogami i są ciągle (kłopoty z odkłamywaniem historii, Smoleńsk, embargo na polskie mięso za czasów rządu ŚP. Kaczyńskiego) - niech Putlerfaszyści rosną w siłę - ciekawe jak poniewieram pamięć AK??? - oglądam teraz Pułkownika Kwiatkowskiego i co mamy - sługusów sowietów, sowiecką bezpiekę, którzy aresztują/męczą polskich patriotów - ja się nie wyniosę, bo to jest moje Państwo - nie piszę za ruskie wróble - nie chcę mieć ruskich pod Polską granicą - jeśli to stanowi dla Pana problem, no to cóż, Pana problem - boli Pana, Panie Havranek, że są na tym forum ludzie, którzy wiedza jacy są sowieci 0 i tak z okazji 15.08

  • jan53 16 August 2014, 21:13 Kijów–Warszawa. Zaszłość i gniew

    Dlatego tak cieszy rusko-ukraińskie pole bitwy.Zapewne jednak u naszej granicy sąsiadem przyjaciel nie będzie niezależnie kto by to niebyl.Najpredzej będzie to 200/300tys.km2 Ukrainy bez przemyslu,gospodarki i olbrzymimi długami.

  • @ iwanow: 16.08.2014 21:13 ) Jedyny Ratunek dla Polski to FASZYZM MADE IN ukraina. A co tam nawet wart oddania Przemyśla i Krakowa . Zapamiętaj ukraiński chachle raz na zawsze że , nigdy nie uda wam się zastapić pamięć o waszych zbrodniach zbrodniami sowieckimi . Wydaje się że już czas żeby redakcja zajęła się poważniej twoim pobytem na forum i ciągłym poniewieraniem pamięci AK i historii Polski . Twój czas dobiega końca tak jak czas ukraińskiego faszyzmu i może jeszcze chwilę będziesz plugawił to forum ale zapamiętaj CZAS PAKOWAĆ WALIZKI I WYNOSIĆ SIĘ Z POLSKI .

  • Panie też polecam zamiast czopków film http://programtv.interia.pl/audycja-pulkownik-kwiatkowski,aid,51805879 - o Pani kolegach z sowieckiej bezpieki - przypomni Pani sobie stare czasy. Chwała polskim członkom AK zamordowanym przez sowieckich siepaczy.

  • Proszę Pani =- komuna upadła - a sowieci wyniesli sie stąd... nie wiem co tam piszą u was w Moskwie - mniej czytać wiadomości na Głos Rosji, hehehe

  • pisz petycje do Putina - zaproś go albo jedź do swoich na wschód - tam czerwonych kochają

  • Dodatek: po angielsku: OSCE. Po polsku: OBWE.

  • Raduje, że jest tu użytkownik, który mocą swej intuicji zgłębić potrafi opinię większości Polaków.

  • Kijowski faszystowski rząd zapewni Ci spokojną starość. Napewno chce być tam na starość nasza zdradziecka polityczna elita. Tak słonecznie jest pod opieką ukrofaszyzmu OUN-UNO.

  • nieźle zna Pan rosyjski - ja się brzydziłem uczyć tego języka - ledwo tróję miałem - doskonała znajomość języka rosyjskiego zdradza Pana - SB??? jaki pion???

  • zamiast czopków proponuję film http://programtv.interia.pl/audycja-pulkownik-kwiatkowski,aid,51805879 - o Pana kolegach z sowieckiej bezpieki - przypomni Pan sobie stare czasy. Chwała polskim członkom AK zamordowanym przez sowieckich siepaczy.

  • dla Pani - dla większości Polaków NIE!!! Faszystowska Rosja przy polskiej granicy to śmierć dla polski!!!

  • bieda też u nas była jak wypadliśmy z ruskich łap