• Te PiSdy się nie zmienią jednak człowiek chciałby mieć jakąś alternatywę i na nich zagłosować ale potem odzywa się tak błaszczak i aż ręce opadają ... i jeszcze to oświadczenie Polska nic nie znaczy w EU nawet gdyby to prawda była to nie sra się do własnego gniazda ale te kmioty dla swoich wojenek poświecą wszystko

  • Może mieć .... Wygląda na kremlowską prowokację bez udziału samych "zainteresowanych" tj. Rusinów zakarpackich.

  • Ciekawe czy ma to związek ze sprzedażą węgierskiego sprzętu pancernego?

    tagore

  • I sądzi Pani ,że Moskwa była by czymś więcej?

    tagore

  • Wkroczyliby w przypadku wojny NATO z Rosją, której Rosja nie chce i dlatego nie wwodzi wojsk do Donbasu. Przed tym wkroczeniem Polska byłaby już pustynią. Scenariusze wojenne NATO zakładały zawsze prowadzenie głównych operacji przeciwko siłom Paktu Warszawskiego na terytorium Polski z natychmiastowym użyciem broni jądrowych. Teraz PW nie ma ale jest FR. Użyta broń może byc neutronowa. Spwoduje ona śmierć organizmów żywych przez bardzo wysokie promieniowanie,np. ludzi, zwierząt i ptaków. Jest ona wielodniowa i bolesna wsród konwulsji, wymiotów, opuchlinie mozgu i wyciekach przed nozdrza i oczodoły. Znaczny procent infrastruktury pozostanie w stanie użyteczności. Kraj byłby wyludniony. Napewno nasi politycy z POPiSu uważają, że ich płomienna a nieodwzajemnniona miłość do ukraińskiego faszyzmu jest warta ryzykowania naszej zagłady, tak jak już skazali swym obszczekiwaniem Rosji nasza gospodarkę na wielomiliardowe straty. http://www.ippnw.org /pdf/mgs/psr-1-1-mccally.pdf

  • @Cichy w potocznym języku trudno to prościej i jednoznacznie określić.

    tagore

  • "Rzecznik MSZ podkreślił, że stosunki Polski i Ukrainy mają "głęboki charakter"." O tak, mają nas głęboko w dupie

  • tadeusiewicz 18 August 2014, 19:21 III wojna światowa tuż przed nami?

    Właśnie pisałem o tym nieco szerzej, zapraszam: http://tadeusiewicz.blogspot.com/2014/08/porownanie-jak-najbardziej-na-czasie.html

  • Ja szczerze bym mógł walczyć za kraj ale jeżeli po wojnie znowu ta sama śmietanka PiS - PO - PSL -SLD zaczęła by panować na wiejskiej to osobiście bym ich rozstrzelał. Tak mi dopomóż Bóg!

  • " „szumowin” [oryg: sowok – przyp. K.J.] w Donbasie"
    Szanowny Autorze! Można nie znać języka rosyjskiego czy ukraińskiego, to nie grzech. Ale przed opublikowaniem tekstu warto choć trochę pogooglać, to łatwe. Otóż "sowok" to słowo slangowe pochodzenia rosyjskiego, oznaczające "homo sovieticusa". Owszem, rozpowszechnione także na Ukrainie, i w innych krajach byłego Sojuza:
    https://ru.wikipedia.org/wiki/Homo_Soveticus
    Swoją drogą (dla mnie, i mam nadzieję, że dla Pana także) każdy "sowok" istotnie jest szumowiną. Tyle tylko, że "szumowina" jest określeniem szerszym, obejmuje także element kryminalny (może nie cały, ale recydywę to na pewno) oraz inne społeczne dewiacje - np. neonazistów, antysemitów, oczywiście także polono- i ukrainofobów :)

  • Ciekawe ,że autor pomija w tekście podlany krwią fundament przedstawianych idei made in OUN-B

    tagore

  • Eee? Ale o co chodzi? Na żywo szło i nie zdążyli ocenzurować czy jak?

  • Czy jest jakaś różnica: Błaszczak, Kowal, Wolski czy Sycz ? Moim zdaniem nie ma. Ta sama nienawiść w oczach. Do krematoriów włożyli by 99% Polaków, żeby tylko Rosja nie weszła na Ukrainę.

  • Są ludzie i ludziska. Na pewno znalazłby się jakiś zły Polak w tamtym okresie, który gardził żydami ale ta teza amerykańska jest przesadzona. Ktoś chyba nas tam nie lubi.

  • Nie musza Ukraincy jesc naszego miesa.Zamiast 3 lub 4 posrednikow i wysokie ceny to lepiej sprzedać w kraju z 10% marza i będzie po kłopocie.Do tego dojdzie 3mln.Rosjan z Krolewca oraz prawie 2 mln.Litvusow od 1.01.2015r.gdyz po wprowadzeniu euro będą zaopatrywać się w polskich sklepach co już czynia.W Sejnach czy Suwalkach po dwa kosze wywoza z zywnoscia.Rowniez Bialorusini trochę pomoga.Wystarczy pojechać do Bialegostoku na Bazar przy ul.Kawaleryjskiej oraz hipermarkety w/w miescie.To samo jest w Bialej Podlaskiej.Niech tylko rząd nie szkodzi "madrymi" ludzmi a reszta jakos będzie.Ksiadz Isakowicz niech pilnuje wiary a gospodarke i handel zostawi innym radziliśmy sobie za Niemca,za Ruska i rodzimej komuny to i teraz damy rade.

  • To tak jak by Hitlerowi zaproponować utworzenie misji pokojowej. Ale może tagore masz rację. Swoją drogą dalej twierdzę, że nigdy nie powinno być takiego kraju jak Ukraina, tylko Ruś. Ukraina była tylko nazwą geograficzną terenów naddniestrza. Na ukrainie nigdy nie będzie spokoju, bo większość ich rzekomych terenów to ukradzione ziemie Polskie,Ruskie, Rumuńskie i Węgierskie.

  • Mieszkańcy sympatyzują a separatyści do nich strzelają w/ SBU. Wam na tej Ukrainie dekle się skurczyły

  • Pan Błaszczak w Polsce to jak SBU na Ukrainie

  • Hm, a czemuż to pan Tjasko (czy jak mu tam, pierwsze słyszę, wydawało mi się, że znam co nieco sprawy Zakarpacia, ale z tym "liderem" się nie zetknąłem) przemawia po rosyjsku? Nie umie po rusińsku? To, że demonstracja tych "Rusinów" odbyła się na Węgrzech, to niejako oczywista oczywistość :)))

  • Ks. Tadeusz tym razem nie ma racji. Polska w Belinie nie była potrzebna, skoro szukano tam dróg do osiągnięcia przerwania wojny domowej. Nasi politycy podgrzewają atmosferę w Ukrainie, dlatego nie są potrzebni w Berlinie.

  • omatko 18 August 2014, 16:43 Niemcy nie zamierzają zbroić Ukrainy

    Polityka zagraniczna Niemiec jest niezmienna. Porozumienia niemiecko rosyjskie te formalne i nie formalne nadal obowiązują i są oparte na ekonomii , wzajemnym poszanowaniu i wspólnym dążeniu do lepszego jutra . Tak było jest i będzie a że Ukrainiec w desperacji prosił o wsparcie to się nie ma co dziwić bo ja będąc na jego miejscu to bym błagał.

  • Kolejny cymbał straszy Polaków Putinem i Rosją. Polska powinna się wypiąć na Ukrainę i im szybciej to zrobi, tym lepiej. Wspieranie nazistów i banderowców w przyszłości nam tylko zaszkodzi.

  • tutejszym 18 August 2014, 16:35 Kijów–Warszawa. Zaszłość i gniew

    Dom Polski we Lwowie został pozyskany po 20 latach starań i konsekwentnych kolejnych odmowach władz ukraińskich. Odmowa zwrotu miejscowej parafii rzymskokatolickiej kościoła pw. św. Marii Magdaleny we Lwowie przez sąd ukraiński też ewentualnie będzie cofnięta za 20 lat. Na tyle bowiem lat opiewa przedłużona umowa z Domem Muzyki Organowej i Kameralnej we Lwowie. Jest to kolejny przykład złej woli władz ukraińskich na zachodniej Ukrainie. W środkowej, wschodniej i południowej części Ukrainy problem walki z kościołem rzymskokatolickim nie występuje. Na zachodniej Ukrainie jest prowadzona systematyczna walka Cerkwi Greckokatolickiej z kościołem rzymskokatolickim. Do zwrotu została zgłoszona lista kilkunastu kościołów rzymskokatolickich, jak do tej pory bez żadnych szans na rewindykację. A urządzanie wystaw banderowskich w kościele pw. św. Marii Magdaleny we Lwowie jest czystą wrogą prowokacją wobec społeczności rzymskokatolickiej (polskiej). I wymowy tego faktu żadna ukraińska interpretacja nie zmieni.
    Są to prowokacyjne i wrogie działania wobec społeczeństwa polskiego, w dodatku głupie i niepotrzebnie szkodzące opinii Ukrainy w Polsce. Piłka jest po stronie Ukrainy, ja osobiście jestem poirytowany wrogim i bezmyślnym - sterowanym przez Cerkiew Greckokatolicką - stosunkiem do Polski i Polaków.

  • Ukraina, jeśli przetrwa jako niezależne i suwerenne państwo będzie trudnym sąsiadem.

  • Problem z eksportem polskiej wieprzowiny na Ukrainę nie tworzą przepisy sanitarne ,a cło
    na to mięso.

    tagore

  • i zapuka do Pana drzwi , i zapyta się czy jest suchy chleb dla konia , politycy w polsce są zaczadzeni. szukają czarnych demonów, np. w osobie Putina , tylko ja się pytam poco Rosja ma wejść do Polski,???????Rosja w obecnej chwili jest w defensywie, można łatwo policzyć konflikty inspirowane przez Rosje , ...było ich kilka rosja nie posiada na świecie żadnej bazy wojskowej , wyłączając Syrie, a USA uczestniczyła w 50 konfliktach i posiada na całym świecie bazy wojskowe

  • chłopie....powiedziałeś raz w życiu prawdę i będzie cię to kosztować karierę w ajwaj tvn!

  • Tym razem masz rację Uri , KMMBDB modernizuje BTR 80 i tworzy na ich bazie nowe typy transporterów , ale nie BTR 82 :)

  • Tak, te ich Buki rzekomo powstańcze nagrane w miejscowościach, które okupowali i sfilmowane w ich konwoju.Rzekomy ruski żołnierz, który ma smartfona w geotagginiem i publikuje swoje zdjęcia na fejsie poprzez ukraińskie sieci komórkowe... Być może Ukraińcy sa na tyle głupi, żeby w to wierzyć, ale nie z nami te numery banderowcy

  • Banderowcy jak zwykle kłamią, oni już nie takie filmy naprodukowali. Nawet swoje Buki jako rzekomo powstańcze. Banderowiec mówi prawdę tylko wtedy gdy wejściem do piekła woła nieeeeeeeeee!

  • grzegorz710 18 August 2014, 14:16 W Monachium zniszczono grób Stepana Bandery

    Sowiecka a nie słyszałeś że w naszym kraju niszczy się nagrobki żołnierzy radzieckich a także Polaków

  • Nie pójdą na to ,byli by na widelcu,zbyt łatwo można by ich kontrolować.

    tagore

  • Ciekawe za co poza pieniędzmi Węgrzy sprzedali ten sprzęt Ukrainie.
    Orban jest do bólu pragmatyczny , może uzyskał coś w kwestii
    Zakarpacia?

    tagore

  • A na sztandarze widły i siekiera

  • Ten BTR-82A został wyprodukowany w Rosji, posiada zresztą rosyjskie uzbrojenie (tulskie działko 30 mm).
    http://www.armyrecognition.com/russia_russian_army_wheeled_armoured_vehicle_uk/btr-82a_armoured_infantry_fighting_vehicle_technical_data_sheet_specifications_description_pictures.html

  • tagore 18 August 2014, 13:43 Kijów–Warszawa. Zaszłość i gniew

    Sądząc z tekstu nie jest Pan świadomy ,że Niemcy i Polska nadal nie zawarły traktatu pokojowego
    i strona Niemiecka jakoś się do tego nie pali.

    tagore

  • To BTR- 82 będący na wyposażeniu armii FR i Kazachstanu. Producentem tych pojazdów jest
    Kharkiv Morozov Machine Building Design Bureau .Ponieważ Armia Ukarainska wykorzystuje już sprzęt ze złomowisk i z importu , wiec raczej nie jest dziwne ,że podbiera go również z własnych fabryk. Możliwe ,że widoczny na filmie był na wyposażeniu Gwardii Narodowej która zakupiła w tych zakładach ponad 100 transporterów - w większości BTR 4 , ale mogły się tez trafić takie .To może wyjaśnić skąd taki sprzęt znalazł się na Ukrainie .To ,ze Czeczeni walkczą na Ukrainie to żadna tajemnica - w wiekszosci stanowią załogi wozów bojowych , gdzie wymagane jest wyszkolenie i zgranie załogi .

  • Ta pozorna nierównowaga i "brak wzajemności" wynika z różnic pomiędzy prawem polskim a ukraińskim. Bezpłatna dzierżawa na okres 50 lat to, o ile się orientuję, najwyższa forma zadysponowania majątkiem przez ukraińskie państwo na rzecz innych podmiotów, nie będących następcą prawnym uprzedniego (tj. przed państwem) właściciela. Niestety, system prawny Ukrainy odbiega od systemu prawnego Polski na niekorzyść niepaństwowych właścicieli. Myślę, że ukraińskie prawo w tym zakresie ulegnie zmianie. Na pewno przed upływem tych 50 lat bezpłatnej dzierżawy :)

  • wilk 18 August 2014, 13:00 Kijów–Warszawa. Zaszłość i gniew

    Ha Ha Niemcy kłamią i oszukują. Oszukują na wyższym poziomie, bo robią to w białych rękawiczkach, i się tym nie chwalą. Przykład UE.

  • raf66 18 August 2014, 12:35 Kijów–Warszawa. Zaszłość i gniew

    Niestety porażą głupota naszych polityków .Można i trzeba postępować inaczej ( vide Orban).Niestety obecna sytuacja na Ukrainie nic dobrego nie wróży Polsce w przyszłości. Nigdy ruscy i ukraińcy nie byli naszymi braćmi.Wciąż żywe są demony przeszłości , które rzutują na teraźniejszość.....Obawiam się , że prędzej czy później dojdzie do konfliktu z pogrobowcami banderowców o nasze obecne ziemie Wschodnie. No cóż skoro najstarsze i najbardziej Polskie miasto obecnie należy do nich... to dlaczego nie chcieć więcej ??? Nie można już mówić o odradzaniu się ukraińskiego nacjonalizmu, należy mówić o zagrożeniu ukraińskim nacjonalizmem....Dlaczego nie mamy tego problemu z Niemcami??? Dlatego że Niemcy przeprosili i w dalszym ciągu przepraszają za II gą Wojnę Światową.... Inaczej jest z Ukraińcami.....Im ciągle marzy się Wielka Ukraina....

  • A na jaką pomoc liczy Finlandia w razie powtórnej agresji Rosji na jej terytorium. Co o tym sądzi minister spraw zagranicznych Finlandii ?.

  • To już właściwie formalność, ale czekamy na zdjęcia satelitarne i podsłuchane rozmowy potwierdzające, że to robota separatystów. Nikt chyba nie wątpi w prawdomówność Kijowa. Szczególnie po ostrzelaniu wirtualnej kolumny pojazdów pancernych sprzed dwóch czy trzech dni. No i jeszcze Anders Fogh zapewne w ciemno potwierdzi tę wersję, co powinno ostatecznie zamknąć usta niedowiarkom :)

  • samuel_dekutowski 18 August 2014, 11:55 Kijów–Warszawa. Zaszłość i gniew

    Kto na tym forum według Pani jest banderowcem?

  • samuel_dekutowski 18 August 2014, 11:55 Kijów–Warszawa. Zaszłość i gniew

    Kto na tym forum według Pani jest banderowcem?

  • grzegorz710 18 August 2014, 11:38 Pod Ługańskiem ostrzelano konwój z uchodźcami

    Ja tam banderowcom nie wierzę

  • Kto dał mu prawo by korzystać z solidarycy, to jest czcionka zastrzeżona przez NSZZ Solidarność.
    Oto typowy przykład durnia, jakich pełno w tzw. polskiej polityce.
    Może powinien ogolić sobie łeb i dokleić osełedec, by z daleka było wiadomo z kim mamy do czynienia.

  • Otóż Hitler to był taki człowiek który był kanclerzem i wodzem Rzeszy Niemieckiej i z którym wielkie nadzieje na powstanie państwa ukraińskiego wiązali Pańscy pobratymcy ze swym przywódcą Stefanem B. na czele. Na szczęście nawet człowiek ten "Ukraińcom" państwa nie dał...

  • Mieszkam za 240 km od Nowosybirsku. Wsrod ludnosci syberyjskiej ideja autonomii Syberii ma take same poparce, jakie miala by idea autonomii Warszawy od Polski

  • Właśnie. SBU dzięki swojemu profesjonalizmowi wie wszystko o każdym poczynaniu putlerowskich troglodytów, którzy ogłupiają sami siebie prymitywną propagandą rozsiewaną przez swoich agentów wpływu, piszących na polskich portalach za kremlowskie ruble. Na szczęście nikt nie wierzy w te nikczemne kłamstwa podłych moskali, tylko w prawdę głoszoną przez SBU. Sława Ukrainie! Hierojom Sława! Śmierć Worohom!
    P.S: Oto film przedstawiający jedno z wielu dokonań bohaterskich funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa Ukrainy w walce z bolszewicką agenturą
    https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage%20 &v=qsdvgGdpoag

  • Komiczna wypowiedź polityka kraju nie będącego członkiem NATO.

    tagore