• Panie Tutejszym dziękuję!!! Można więcej? Proponuję przekazać również Ukrainie F-16 i Leopardy.

  • votum_separatum 19 August 2014, 10:34 Atak na kolumnę uchodźców. Bilans ofiar

    Wystarczy poczytać wypowiedzi ukraińskich kanalii (czyli ichniej inteligencji, dziennikarzy itd.) jak nienawidzą mieszkańców wschodu. Taka sieczka imputowana żołnierzom banderowskim skutkuje strzelaniem do bezbronnych.

  • votum_separatum 19 August 2014, 10:33 Atak na kolumnę uchodźców. Bilans ofiar

    Wystarczy poczytać wypowiedzi ukraińskich kanalii (czyli ichniej inteligencji, dziennikarzy itd.) jak nienawidzą mieszkańców wschodu. Taka sieczka imputowana żołnierzom banderowskim skutkuje strzelaniem do bezbronnych.

  • To jest całkiem niegłupi pomysł. Za przekazanym uzbrojeniem powinny pójść części zamienne, maszyny, części i bloki elektroniki. Jest okazja wyczyścić te cholerne zapasy magazynowe, dawać na maksa. Nawet za dopłatą, to się opłaci. Koszty składowania przy idiotycznych przepisach o warunkach złomowania są gigantyczne. W dodatku ceny części nijak się mają do rynkowych. Kiedyś dostałem nagrodę za wynalezienie sposobu podniesienia ceny zapasów magazynowych zalegających potężne regały. Pierwszą okazją wyjścia na prostą ze stanami magazynowymi był kryzys kubański. Załadowaliśmy statki całym dobrem wyselekcjonowanym z naszych magazynów i załadowaliśmy je na statki. Tak popłynęły na Kubę w ramach bratniej pomocy naszego obozu. Liczyliśmy po cichu że Amerykańce zatopią, zatrzymają albo coś tam jeszcze. A te skubańce przepuściły, chyba nawet po cichu ochraniali. Proroki jakieś czy coś?. Chociaż w pewnych kręgach twierdziło się że całą prawdę zna Pan Bóg i CIA. Były protesty Kubańczyków, lampki w sprzęcie elektronicznym świeciły się tak słabo że widać je było tylko w nocy, i to nie wszystkie... Chcieli oddać, ale nie miało to sensu. Co z nimi zrobili tego nie wiem. U nas po paru latach idiotyzm stanów magazynowych wrócił do normy. Ale ja to tak na marginesie.

  • Nie myślę że Polska ma wybór skoro amerykański kongres tego chce

  • Aj waj woreczek zagospodarowany! A żydkom się nie dostał, to ci strata! Że tak powiem "Goebels'ienie" historyjek Striełkow vs. Ponomariow to marna robota. Nikt normalny w to nie wierzy hehe.

  • Jedni obwiniają drugich, a USA oczywiście ostro potępia. W kółko to samo. Szkoda tylko, że musi zginąć tak wiele niewinnych ludzi.

  • Dawajcie dawajcie a za kilka lat będziecie za to w pierdlu siedzieć. Amerykanie potrafią wpakować na minę swoich sprzymierzeńców

  • Hm, złote zęby .... Fakt, np. Ponomariow nieźle świecił. Ale ząbki wydłubał mu jego kamrat, czyli Striełkow (być może jeszcze żywemu), a ten woreczek ze świecidełkami, co go Striełkow na szyi nosił to też pewnie już zagospodarowany.....

  • wilno 19 August 2014, 09:33 Turczynow z wizytą na Litwie

    Mówiąc o wspólnej historii oni mają na myśli to http://pl.wikipedia.org/wiki/Wielkie_Ksi%C4%99stwo_Litewskie

  • wilno 19 August 2014, 09:32 Turczynow z wizytą na Litwie

    Mówiąc o wspólnej historii oni mają na myśli to http://pl.wikipedia.org/wiki/Wielkie_Ksi%C4%99stwo_Litewski

  • wilno 19 August 2014, 09:31 Turczynow z wizytą na Litwie

    Mówić o wspólnej historii oni mają na myśli to http://pl.wikipedia.org/wiki/Wielkie_Ksi%C4%99stwo_Litewskie

  • tagore 19 August 2014, 09:19 Turczynow z wizytą na Litwie

    Litwa od dłuższego czasu uśmiecha się do Ukrainy nawiązując do wspólnej historii ,związanej z I RP co naprawdę w ustach pewnego litewskiego dyplomaty brzmiało zaskakująco.

    tagore

  • No jak coś napisze żydowska gazetka i dziennikarka na jej usługach to na pewno jest to prawda. Chociaż ukropy na pewno robili wszystko żeby go zamordować. Ale to nie nowość, bo każda władza ukraińska zawsze mordowała przeciwników od lat.

  • wilno 19 August 2014, 08:44 Turczynow z wizytą na Litwie

    tutaj to jest wspaniały sojusz, naprawdę bardzo do siebie pasują, miejmy nadzieję i los u nich ten samy :)

  • Tennenbaum, może w końcu ruszysz tyłek do swoich - może jakiś twój kuzyn akurat morduje w zdobytej wiosce, przyłącz się - przywieziesz worek złotych zębów, na spłatę kredytu wystarczy :-D

  • " Najprawdopodobniej tą droga otrzymają oni wsparcie z Rosji: czołgi, artylerię i najemników."...jak nie było czołgów i artylerii z Rosji tak nie ma, a szkoda. Głownym źródłem zaopatrzenia powstańców w broń ciężką jest armia ukraińska ;-D

  • Dr. Wiktor Poliszczuk napisał o około 400 000 zakatowanych przez Ukraińców Polakach. To może być liczba zaniżona.

  • Spójrzmy na jeszcze dwa czynniki: odrodzony faszyzm ina Ukrainie oraz jego rewizjonizm. Ukraina to jedyny kraj w Europie, w którym grupy ludzi ubranych w mundury SS mogą z bronią na ramieniu maszerować po ulicach albo uczestniczyć w publicznych uroczystościach hitlerowskich. Kraj, w którym jest kontynuacja tradycji różnych formacji faszystowskich oraz w którym jest wciąganie dzieci i młodzieży w fasyzstowskie organizacje i uroczystości. Co do rewizjonizmu, szczególnie dotyczącego zachodnich granic obecnej Ukrainy, to jest na miejscu powtórzyć poprzednie wpisy o tych sprawach. Podaję trafny cytat z listu otwartego Stanislawa Srokowskeigo do prezydenta RP: 'Oto lider Partii Radykalnej, Ołeh Laszko, powiada, że ziemie ukraińskie znajdują się obecnie pod „obcą okupacją". I wymienia kraje, jako okupantów: Mołdawię, Polskę, Białoruś i Rumunię. Grozi też, że po „oczyszczeniu" Donbasu z „separatystów i terrorystów" walki nadal będą kontynuowane, tylko już na innych ziemiach.To złowroga groźba, a państwo polskie na nią nie reaguje. Niedawno też inny ukraiński polityk, rzecznik Prawego Sektora, który gloryfikuje morderców z OUN/UPA, AndrijTarasenko, w wywiadzie dla „Rzeczypospolitej” oznajmił, iż Prawy Sektor zmierza do odzyskania przez Ukrainę Przemyśla i innych obecnie polskich powiatów.' Przywodca partii Radykalnej Liaszko zadan terytorialnych wobec Polski nie wycofal. Cytuje tez wpis innego uzytkownika w tej sprawie: 'Na mapie planowanego panstwa ukrainskiego siegajacego na zachodzie po Radom, na wschodzie sa Krym, Taganrog, Rostow, Stawropol i Krasnodar. Mapa zostala zamieszczona w pismie 'Demokratyczna Ukraina' 13 kwietnia 1992. 'Hasla bojowe OUN-UPA niechaj posluza i dzis drogowskazem na drodze zmagan... i niechaj spoteguja wysilki do odbudowy, umocnienia i obrony, niepodzielnosci, sily i bogactwa ukrainskiego niepdoleglego soborowego demokratycznego panstwa. (apel OUN-b (banderowski) z czerwca 1992 r.) 'Zasada nacjonalizmu ukrainskiego jak byla tak i bedzie walka o niepodlegle soborowe panstwo. Od tej zasady on nigdy i przed nikim nie ustapi' (konferencja Nacjonalizm Ukrainski, Kijow, 1992 r. W przedmowie do ksiazki 'Wies Lazy' Lozowskiego, wydawca, Tow. Naukowe im. Szewczenki, opisal te wies jako 'wies w jaroslawskiem, na Ukrainie Zachodniej.' W ksiazce, Polakow nazywa sie 'zajdami.' Dzialaczka OUN-b, Larysa Skoryk, deputowana do Rady Najwyzszej Ukrainy, powiedziala: 'Ku ogromnemu zalowi, miejscowosc, w ktorej urodzilam sie, a jest to Ukraina Zachodnia, dzis jest na terytorium Polski.' (Przebog-Malinowski, 'Najnowsza Historia Polski', str. 328. Mamy wiec konkretne roszczenia terytorialne wobec Polski i wole zabrania tych terytoriow Polsce. Jesli nie da sie inaczej, beda to akcje terrorystyczne w Polsce dokonywane przez ukrainskich faszytow, ktorych baza w Polsce wzrasta liczebnie i zasobowo. ... miedzy Rosja a Polska beda dwa kraje: faszystowska Ukraina i niefaszystowska Noworosja. Ani Rosja ani Noworosja zadan terytorialnych wobec Polski nie wysuwaly. Zgodnie z niezmiennymi wytycznymi OUN, czlonkowie obecnego 'rzadu' kijowskiego juz takie zadania terytorialne wysunely na Majdanie jeszcze przed ucieczka Janukowycza. Walka o poczucie godnosci itd na Majdanie byla tylko na poczatku. Potem w rece wzial sprawe Parubij, Jarosz i Tiahnybok. Byly pochody ku czci SS, UPA i Bandery. Widzielismy swastyki i Wolfsengel na rekawach. Slyszelismy 'herojam 'slawa' i 'smert waraham'. Nie ma sie co ludzic, ze faszystowska banderowska upowska Ukraina cudownie sie przerodzi w mily, przyjazny i demokratyczny kraj. http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded &v=H1Yi1ahTIy8 ". Niedawno dziesięciu młodych agresywnych ukraińskich faszystów przyszło przeszkadzać w polskiej studenckiej wystawie o odeskim Chatyniu z maja b.r. Banderowcy również działają na tym forum. Naszą nadzieją jest, że walka z Noworosją osłabi obecne faszystowskie państwo ukraińskie. W przeciwnym razie będzie przez granicę silne faszystowskie państwo ukraińskie - gniazdo terroryzmu, szowinizmu i nienawiści do Polaków, Rosjan, Wegrów, Greków, Cyganów i innych nie-Ukraińców. Noworosja nie wysunęła żądań terytorialnych wobec Polski. Obecni politycy kijowscy to zrobili a ukraiński hymn opiewa topienie ziemi od Sanu do Donu we krwi: "Станем браття, в бій кривавий, від Сяну до Дону" - staniem bratya w bij kriwawyj wid Sjanu do Donu. Oto miasta związane z Sanem: Dynów, Jarosław, Lesko, Leżajsk, Nisko, Przemyśl, Radymno, Rudnik nad Sanem, Sandomierz, Sanok, Sieniawa, Stalowa Wola, Ulanów i Zagórz. Niech szanowni użytkownicy sprawdzą sobie na mapie Polski ile powiatów nad Sanem i na wschód od Sanu i z jaką ilością polskiej ludności Ukraińcy zamierzają utopić we krwi. Precedens jest: 1941-1946: Ukraińcy barbarzyńsko zakatowali ok. 400 000 Polaków w wołyńskiem, stanisławowskiem i tarnopolskiem.

  • Według tsn.ua, faszystowscy terroryści kijowscy zajęli połowę Iłowajska, znajdującego się na wschód od Doniecka przy szosie T 0507, zabijając 6 powstańców i łapiąc Słowaka. http://tsn.ua/ukrayina/v-ilovaysku-shopili-boyovika-naymancya-z-yevropeyskogo-soyuzu-363780.html Według anna-news.info powstańcy obronili Iłowajsk i nie wpuścili do niego terrorystów kijowskich. Zabito 30 terrorystów. http://anna-news.info/node/20349 Mapa sytuacyjna walk w Noworosji nie potwierdza zajęcia tej miejscowości przez faszystowskich agresorów. http://cassad.net/?do=warmarker Zobaczymy wkrótce jak to było naprawdę.

  • anarchista 19 August 2014, 07:54 Ukraińcy, którzy nie chcą umierać za Donbas

    chciałem tylko powiedzieć, że wg mnie należy być bardzo ostrożnym w ocenie konfliktu rosyjsko-ukraińskiego. Już sam fakt, że wszystkie największe media krzyczą za Ukrainą, daje do myślenia. W przeszłości i teraz jest tak, że jak wielkie media piszą o jakimś "pożądanym" kierunku zmian, należało zachowywać się dokładnie odwrotnie. I tutaj też coś w tym jest. Pewne rzeczy oczywiście nie ulegają wątpliwości, jak aneksja Krymu przez Rosję, ale już próby wciągnięcia Zachodu przez Ukrainę w wojnę militarną odsłania prawdziwe zamiary Ukrainy. A szczególnie my, Polacy, powinniśmy pamiętać, jak ukraińcy "postępowali" z naszymi rodakami na Wołyniu i w tym momencie powinna się zapalić w naszych głowach lampka ostrzegawcza... Niemal każdego miesiąca możemy usłyszeć z ust jakiegoś ukraińskiego polityka, czy lokalnego watażki, że Chełm, Hrubieszów, Przemyśl, Lubaczów i inne miasta to ich rdzenne ziemie ukraińskie. Oczywiście co zrobią potem z mieszkającymi tam Polakami, o tym na razie jeszcze nie piszą, bo jak łatwo się domyśleć, na to jeszcze przyjdzie odpowiednia chwila. Doprawdy poraża słabość państwa polskiego, ale jeszcze bardziej boli fakt bezkarności nacjonalistów ukraińskich oraz ich popleczników w Polsce w naszej ojczyźnie.

  • Wygląda na to, że banderowcy od strony południowo-wschodniej Ługańska znowu wpadli w kibel, znaczy kocioł :-D Przeglądając mapy widać, że ukropy mają taktykę przedzierania się oddziałów na oddalone pozycje od swoich głównych sił, a następnie pozostawać przez długi czas w okrążeniu. Ma to tę zaletę dla nich, że przez długi czas mogą odmawiać dowódcom wykonywania zadań, ewentualnie wiać do Rosji. Chyba ani jedna większa operacja SZU nie przebiegła bez odcięcia awangardy od zaplecza - nieźle hłehłe

  • To wszystko jest wina żydostwa. Oni są jak rak. Wystarcz, że w jakiejś instytucji jest ich kilku a zaraz robi się ich chmara. Są jak trucizna. Możecie wierzyć w każdy bullszit jaki wam wciskaną, ale wystarczy spojrzeć choćby na liczby studentów przyjmowanych na Harvard i inne uniwersytety Ligi Bluszczowej. Są to wielkości dramatyczne. Plugawe żydostwo jest bezprecedensowo nadreprezentowane. Ponadto infekują oni zawsze katedry historii, prawa i politologii - czyli te dziedziny, które mogą wykorzystać do kłamstwa i manipulacji. To samo jest z sądownictwem - nawet w sądzie najwyższym USA upchali swojego parcha, a stanowią oni przecież jedynie 1,5% populacji. Później są media, banki i ogólnie handel. Ale jest nadzieja. Kiedy świat, ale musi być to już cała Zachodnia Cywilizacja - obudzi się i zacznie rozwiązywać problem żydowski, rozpierzchną się jak szczury. Ale wtedy już nikt im nie pomoże, nikt nie będzie już takim "frajerem", jak mówi zdRadek. Tu są dane o uniwersytetach dla znających angielski. http://davidduke.com/jewish-racist-discrimination-against-better-qualified-students-at-harvard/

  • No ale na Zbruczu ma być przywrócona granica z - no z kim? Nie chcą mieszkać banderowcy koło Kijowa to będzie granica z Rosją. A banderowskie ścierwo najwyżej utopi się w rzece. Pfu.

  • votum_separatum 19 August 2014, 07:37 Ukraińcy, którzy nie chcą umierać za Donbas

    Drażni fakt, że ci dziennikarze piszący ze Lwowa i okolic, w ten sposób o mieszkańcach Donbasu sami przywędrowali ze wschodu lub co najwyżej udało się im wyrwać z zapadłych wsi które zamieszkiwali ich przodkowie w II RP. Obecnie siedząc na polskich ziemiach bredzą coś o Hałyczynie i jednej nacji. To tak jakby dziki lokator snuł plany o remoncie. Tymczasem ani Donbas ani Zakarpacie nie chce mieć nic wspólnego z tymi prymitywami. Oby jak najszybciej ci panowie musieli korespondować z Kanady, gdy to co Polskie wróci do Macierzy!

  • anarchista 19 August 2014, 07:36 Ukraińcy, którzy nie chcą umierać za Donbas

    Niech Pan poczyta W .Poliszczuka to Pan zrozume

  • Rosyjska dziennikarka. Płacz, płacz, moskaliku, sierotko po Striełkowie :)))

  • Nie Strelkov tam idzie tylko naród Noworosji, nie będzie Strelkova pomoże im ktoś inny. I nie pierdol że to nie ukraincy puścili słuch o jego śmierci.

  • Żeby te pieniądze jeszcze madrze wydawali.Obecnie Bulu znowu mianowal kilku generalow.Do 15.08.2014r mielismy w wojsku 103 generalow i ok 1500 pulkownikow czyli jeden oficer wysokiego stopnia przypada na 60 zolnierzy,Bedzie na kogo wydawac kase.Bulu bedac jeszcze w MON upierdzielil Szeremietewa którego oczkiem w glowie były armatohaubice Krab.Przez to Polska stracila duzy kontrakt do Indi(?)oraz zainteresowanie kilku innych państw Azji.Trzy sady uniewinnily Szeremietewa z zarzutow które Bulu i jego kolesie spreparowali na niego.Obecnie gdy pada pytanie w w/w sprawie kancelaria prezydencka milczy.Druga sprawa to korupcja w wojsku o której się milczy.

  • Panie Sylwia, nie poinformował on też że "zielone ludziki" na Krymie to nie była ruska armia, że jest to wroga propaganda oczerniająca FR - ten pokój miłujący kraj. Nie poinformował też że nie ma białych myszek tylko różowe. Panie Sylwia ( vanderBrook ), głupotą i swoją "ruską przebiegłością" nic na tym forum nie zwojujesz. Apel do prowadzącego pozycję "Sylwia" - wycofaj Pan ten obiekt nr 6 na dalsze szkolenie, przywróć Pan obiekt nr 1 lub 2. Chyba że pracują pod innymi nickami, ale to nie szkodzi. Przejściowo mogą zapewnić ciągłość pracy tej pozycji "Sylwia".

  • Masz racje ze caly Krolewiec ze Specjalnym Okregiem Wojskowym + Dowodztwem Floty Baltyckiej to razem ok.1,2-1,3mln.ludzi.Rzecz w tym ze pisałem w kontekście nie przeliczania spożycia miesa czy wazyw na 1 osobe lecz o istnieniu takiej a nie innej opcji w sprzedaży nadwyżek art spozywczych. .Co do twej wiedzy nie podejrzewam nawet ze bywasz w miejscach w/w przezemnie i masz pojecie z czego ludzie tam zyja.

  • Na pewno utrzymali by się w naszym kraju z pomocą tak zwanej piątej kolumny,widocznej choćby na tym forum,zapewne jak żydzi i komuchy w 1939 r którzy fetowali agresora za pomocą bram powitalnych i...kwiatów.....

  • Oto krotke video znanego ukrainskiego dziennikarza Anatolija Szarija - wykrywa on rzecznika Rady Bezpeczenstwa i Obrony Narodowej Ukrainy, ktory mowil o zniszczeniu rosyjskiej kolumny na donbase, a potem na video mowie, ze nie maja zadnej informacji o kolumne i gdzie ta kolumna jest. Zapamiatowal, biedak, co mowil przed tym! http://www.segodnia.ru/content/145410

  • Przeciekła nareszcie prawda. A oto jak za to ten nieszczęśliwy narod płaci i kto powoduje ich cierpienia: składanka porównawcza.
    http://www.thejc.com/files/imagecache/body_portrait/ukraine_1.JPG
    http://anna-news.info/sites/default/files/2011/u1977/paralleli.jpg
    http://anna-news.info/sites/default/files/2011/u1977/mama%26child.jpg
    http://anna-news.info/sites/default/files/2011/u1977/Gorlovskaya_Madonna.jpg
    https://www.youtube.com/watch?v=D0RC_77T1DI

  • Nie o wszystkm, np. nie poinformował o zestrzeleniu malezyjskiego Boeinga przez ukraińskiego myśliwca .

  • Polski Orban działa na Litwie, broniąc interesów polskiej mniejszości narodowej. Gdyby tu przybył działać, ławą ruszyłyby na niego środki masowego przekazu kierowane przez niePolaków, i pogrobowców PZPR-UB-SB. Potem mógłby mieć śmiertelny wypadek samolotowy lub samochodowy, atak serca lub zamach samobójczy. "Miałeś chamie złoty róg, miałeś chamie czapkę z piór: czapkę wicher niesie, róg huka po lesie, ostał ci się ino sznur." - S. Wspiański: 'Wesele'.

  • Rzecznik powstanców zaprzeczył informacji o wtargnięciu kijowskich oddziałów terrorystycznych do śródmieścia Ługańska. Mają one tak dużą przewagę liczebną i w uzbrojeniu, że to się może jednak pózniej zdarzyć. Na bieżąco rozmieszczenie sił powstanców i kijowskich terrorystów faszystowskich można ujrzeć tu:
    http://cassad.net/?do=warmarker.

  • Hm, urlop ..... Niektórzy twierdzą (i to nie Ukraińcy), że on już ubity. Szkoda wielka by była, bo oznaczało by to, że umknął wymiarowi sprawiedliwości .... choć niby ukraińską artylerią ubity, znaczy się trochę sprawiedliwie jakoby ....

  • wcześniej też wesoło:
    - z kim walczycie?
    - a z najemnikami, z Polakami i jakimiś Murzynami.

    Łojezu :))) :))) :)))

  • Jest to efekt dobrze prowadzonej polityki Orbana. Kiedy u nas gospodarka przechodzi kryzys ze względu na zamknięcie wschodnich rynków zbytu, Węgrzy się bogacą. Kiedy u nas w końcu znajdzie się taki Orban?

  • Z innej beczki. Znalazłem dziś filmik w którym Pani jak dla mnie ładnie śpiewa po ...... posłuchajcie 7:50
    https://www.youtube.com/watch?v=xLTvRTU3d9Q.

  • W takim tempie to może za 100 lat dogonimy światową czołówkę. O ile dotrwamy oczywiście. Te 800 mln to kropla w morzu potrzeb.

  • Ukraina przetrwa ale bez wschodnich regionów i Krymu. Zostaną więc sami banderowcy. Trudny to chyba za mało powiedziane.

  • Polska mimo wszystko jest członkiem NATO i UE. Poza tym nie ma tak wielkiego odsetka rosyjskojęzycznej ludności. Żeby wejść do Polski Putin musiałby otwarcie użyć siły, a to niestety w dzisiejszych czasach oznacza broń atomową. Po wszystkim nie ostał by się kamień na kamieniu. Mimo szczekania Żyrinowskiego liczę, że Putin nie jest aż tak głupi żeby rozpocząć kolejną wojne światową. Ale jeśli panowie z wiejskiej dalej będą uparcie wspierać banderowców i atakować Rosję na arenie politycznej to może się wyczerpać jego cierpliwość.

  • Po co się głupku odzywasz i piszesz brednie ktoś o tak małej wiedzy jak ty nie powinien się wypowiadać Obwód Kaliningradzki liczy nie cały 1mln reszta to też bzdury ...

  • "nie potrafiliby się utrzymać przez dłuższy czas na naszym terytorium" - mówi generał Roman Polko " - dłuższy czas to może faktycznie nie, ale jakieś 123 lata .....

  • Po to samo po co wkroczyli w 1939. Niestety gen. Polko zapomniał już w jaki sposób ostatnio złamali naszego ducha tak bardzo, że dopiero teraz zaczyna się powoli odradzać. Przed II WŚ wola walki była znacznie większa niż teraz i na niewiele się to zdało. Miejmy nadzieje, że Putin nie jest szaleńcem i nie rozpocznie konfliktu na skale światową ale gdyby tak się stało, Polska została by zmieciona z powierzchni Ziemi w przeciągu kilku dni.

  • Nie.

  • nie nie nie, ja na poczatku wojny z moim kalachem wchodze do sejmu i wyprowadzam na ulice wiekszosc szlachty. Po czym idzie seria, zmieniam magazynek i druga i trzecia az robota bedzie skonczona. Dopiero potem mozna walczyc z rosjanami. Tuskowi pewnie zalezalo by na przegraniu tej wojny bo moze wzamian wyblagal by dozywotnie namiestnictwo.

  • Te PiSdy się nie zmienią jednak człowiek chciałby mieć jakąś alternatywę i na nich zagłosować ale potem odzywa się tak błaszczak i aż ręce opadają ... i jeszcze to oświadczenie Polska nic nie znaczy w EU nawet gdyby to prawda była to nie sra się do własnego gniazda ale te kmioty dla swoich wojenek poświecą wszystko