Dokładnie, tym bardziej że wciąż ideologia bolszewicka ma się dobrze, Bruksela jest jak inkubator lewactwa. Więc jadą do bolszewików posły unijne, pomiot czerwony!
Dziwni ludzie Ci Rosjanie... Podobno nas nie lubią, i podobno nie lubią coraz bardziej… my do nich – od kilkunastu co najmniej lat – „z ręką na sercu”, a oni w nas… sankcjami. Zapomnieli już jak im współczuliśmy po Biesłanie czy Dubrawce? Albo jak wspieraliśmy ich przyjaciół Osetyjczyków zaatakowanych w środku nocy gradami przez Gruzinów? Polacy - a ja w każdym razie - pamiętam, jak to było…
Pawło Kowal próbuje coś ugrać dla swoich pobratymców. Jeszcze nie powiedział, że mielibyśmy produkować dla bandytów za niespłacalny kredyt lub np. za wiarygodne ;-D amerykańskie gwarancje ...o czymkolwiek.
Łoj to lista zleceniodawców się wydłuża! A nie bo Obama kazał ;-D Jeśli chodzi o Putina to zamiast "kazał zlikwidować" należy pisać "kazało zlikwidować" tj. zjawisko "Putin" coś komuś kazało lub coś komuś zrobiło: "Putin" to "Putin" tamto. Zjawisko "Putin" to diabeł sączony widzom jewrejmediów gatunku CNN/TVN. Lekarstwo jest proste - wywalić telewizor hłehłe.
Ukraińcy produkują czołg T-84 Oplot więc to nie problem z uzbrojeniem a z kasą. Niech wiec Kowla powie w twarz że mamy dać Ukraińcom pieniądze bo takie bajki o kredytach to można wciskać dzieciakom
(...) ,,że podczas tej wojny ani rząd polski w Londynie, ani kierownictwo czteropartyjne w kraju nie wykazało rozumu politycznego'' (...) - A czy dzis kierownictwo polityczne kraju wykazuje taki rozum? A mowi sie, ze Polak madry po szkodzie...
Tagore, pomyśl, zanim cos napiszesz. Skąd na wschodzie we wsiach mają być Ukraińcy, skoro Stalin zagłodził ich na śmierć? Ludność wiejska na wschodzie Ukrainy to głównie Rosjanie, potomkowie Rosjan sprowadzonych tam po wielkim głodzie.
Nie ma "wojny tupu powstańczego". Niezależnie czy walczą ze sobą regularne armie czy powstańcy walczą z okupantem albo jest to otwarty konflikt i strony walczą o zajęcie ważnych strategicznie punktów albo jest to partyzantka czyli unikanie starć dużych jednostek taktycznych i nękanie przeciwnika. Póki co to walki toczą się o o strategiczne drogi oraz o kurhan Saur-Mogiła. Ukraińcy unikają walki w miastach bo nie mogliby używać lotnictwa oraz artylerii.
Z 5 MIEJSCA NA ŚWIECIE JAKO EKSPORTERÓW BRONI STALIŚMY SIĘ BANANOWĄ REPUBLIKĄ KUPUJĄCĄ PRZESTARZAŁE UZBROJENIE Z DEMOBILU usa .Oto SUKCESY naszej Demokracji.
@tagore: w 2011r.gdy jeszcze Klich był min.obr.narodowej była propozycja sprzedaży 12 baterii Patriot starszego modelu.Modernizacja była przewidywana w zakładach Mesko(?).Cene jaka chcieli Niemcy to 450-480mln.euro.Potem obniżyli cene - o ile? Nie podano.12 baterii po 8 wyrzutni kazda po 16 lub 8 rakiet + radar z wozem dowodzenia.To byłoby cos.Jednak również w/w roku MON zwrocilo jakies "niewykorzystane" pieniądze do Skarbu Panstwa.Dalej brak pomysłu na polska armie.No może tylko w generalach przodujemy.Tyle ze oni raczej nie walcza.
nasze Migi-29 za eksamerykańskie F-16 – mówi na łamach "Naszego Dziennika" Tomasz Szatkowski. Dyrektor Narodowego Centrum Studiów Strategicznych podkreśla jednak, że "taka rola Polski umocniłaby nasze miejsce w pierwszym rzędzie wrogów Rosji, więc musiałaby być poparta odpowiednimi gwarancjami bezpieczeństwa".JUŻ MIELIŚMY ,,GWARANCJE BEZPIECZEŃSTWA" CZYM SIĘ TO DLA NAS SKOŃCZYŁO NIE TRZEBA WYJAŚNIAĆ.
Szacunek trzeba samemu zdobywać a nie kupczyć swoim honorem na zamówienie tych co już nie raz nas sprzedali. Podstawą naszej polityki powinno być dobro kraju nie innych nacji.
Kto dał panu prawo do wypowiadania się w imieniu wszystkich Polaków ???,, Naszym celem" ,,NAM większego bezpieczeństwa" Moje wypowiedzi przedstawiają jedynie moje własne zdanie - to bądż konsekwentny i pisz we własnym imieniu . Poza ,,Tutejszymi" Są też Polacy na tym forum. I ich wolę uszanuj.
Ma Pan rację, dlatego należy skorzystać z minionych doświadczeń naszych kontaktów z USA i nie dać się wydymać. A bezczelny targ i bezwstydne wykorzystanie okoliczności przez stronę polską bardzo się amerykanom spodoba. Oni to lubią i cenią. Trzeba tylko do końca twardo grać, to oni mają interes i potrzebę załatwienia tego interesu. Innego wyjścia nie mają. Chyba że wkroczą do akcji nasi rządzący zamiast wojskowych i handlowych ekspertów. Wtedy możemy nieć przesrane. Serdecznie pozdrawiam.
"Konwój humanitarny był tylko mistyfikacją, a chodziło o to, żeby przez granicę ukraińską przeszedł ciężki sprzęt rosyjski" - twierdzi Mariusz Błaszczak...., a Ukraińcy od początku powtarzają, że Ruscy wspierają „terrorystów” przerzucając przez granicę i sprzęt i, ludzi… I oto nagle ci sami Ruscy, poczuli nieodpartą potrzebę kontynuowania tych działań, ale już pod „osłoną”… humanitarnego konwoju. Putina chyba pogięło… Bo o tym, że „pogięło” p. Błaszczaka nie odważyłbym się nawet pomyśleć… Ale o Putinie można - a nawet należy - tak myśleć, do czego zresztą zachęcają i nasi politycy, i nasze media...
Polska musi mieć jakieś argumenty żeby się postawić Rosji, ale jak na razie ich nie mamy. Powinniśmy teraz zachować neutralność i nie wspierać żadnej ze stron tego konfliktu ponieważ tylko na tym tracimy.
"Pogonić idiotów szukających naszym kosztem baz dla Amerykańskich rakiet w pobliżu Moskwy." Rozumiem Pana Panie "Anarchisto", ale to jest wasz problem i wasz koszt. Naszym celem jest zapewnienie NAM większego bezpieczeństwa za pomocą własnego, polskiego potencjału obronnego. Jak Pan schowasz głowę w piasek to zawsze znajdzie się jakiś ochotnik dobrania się do Pańskiego tyłka, Panie "Anarchisto". Pozdrawiam.
Niewątpliwie abramsy z magazynów w Niemczech są lepsze niż t 72 czy PT 91 jednak
znając sposób działania amerykanów do końca będą myśleć jak nam zdjąć gacie przez głowę.
A od czołgów wolał bym kilkanaście zestawów nawet starych patriotów, miało by to więcej sensu.
No, no - Łysenko puścił wodze fantazji. Jak w tym tempie będą "wyzwalać", to muszą uważać żeby Uralu nie przegapić i się na chińskiej granicy nie zatrzymać . A Poroszenko to już pewnie przyjmie Merkelową na Kremlu jako gospodarz :)) Podziwiam to banderowskie poczucie humoru :)
Oczywiście Panie Tutejszym, że nie jestem dziennikarzem i nigdzie nie byłem, w każdym bądź razie nie w radzieckiej bazie rakietowej (w przeciwieństwie do Pana :)) Tymczasem nie imputuj mi Pan tu Rosji, bo jak widzę jesteś/byłeś Pan stałym gościem tego kraju. A propo kanalii - jak długo można powtarzać bajeczki o kolumnach czołgów z Rosji i tam nie wiadomo jakich dostaw jeszcze?
Kilkukrotny reset już był, jak się skończył to wiadomo. FR gardzi słabymi, widzi i wierzy tylko we własną siłę. Rosja nigdy nie była aliantem, prowadzi typową wschodnią politykę obłudy i knuta. Rosji jak się nie postawisz to ciebie nie ma. A cele FR są stałe i niezmienne Panie "Anarchisto". Witam Pana na tym Forum, jakoś do tej pory Pana nie widziałem. Pozdrawiam.
Moje wypowiedzi przedstawiają jedynie moje własne, tradycyjnie propolskie, stanowisko. Nie mam monopolu na wiedzę objawioną, przyjmuję argumenty i daję się przekonać. Moje wypowiedzi nie służą ruskim, nie służą ukraińskim interesom. Może Panu "Anarchisto" będzie bardzo trudno w to uwierzyć ale tacy ludzie na tym Forum istnieją, mam chyba zaszczyt do nich należeć.
Piramidalna bzdura i obłęd myślowy . Czas przerwać ten chocholi taniec i pogonić idiotów szukających naszym kosztem baz dla Amerykańskich rakiet w pobliżu Moskwy.
Może już nadszedł czas Podjęcia próby wycofania się z tej nieobliczalnej i szkodliwej awantury i ustalenie z Rosją resetu współpracy , Na dzisiaj straty wynoszą ok miliarda zł i rosną , z tego jak podaja UE ma zamiar i to nie odrazu zrekompensować ok 50 mil €.
Sądzę że amerykański sprzęt będzie docierał przed naszą dostawą dla Ukrainy. Nasi specjaliści kota w worku nie kupią. Jest (według mnie) okazja dla naszej armii zrobienia dobrego interesu. Ale to trzeba zrobić szybko i zdecydowanie. A parę eskadr F-16 bardzo się przyda. Czołgi mamy własne, dlaczego nie oddać po-sowiecki sprzęt?. Jest okazja dla naszego przemysłu, będziemy mieli nasze, własne czołgi z całym zapleczem remontowym. Takie odnowienie stanu uzbrojenia dobrze by nam zrobiło. Większym wrogiem FR być już nie możemy a o własny interes narodowy trzeba skutecznie dbać. Może wtedy w oczach FR zyskamy trochę więcej szacunku.
Wyszloby na to ze my przekazemy sprzet bezpłatnie(jaki by on nie był) a potem okaze się ze za amerykański musimy zaplacic i to po cenach jak za nowe.To jest najwieksza bolaczka ponieważ znając naszych "negocjatorow" typu Pawlaka i innych to splacac będziemy do końca swiata te "wspaniale pomysły".Co do Polski jako wroga Rosji to i tak jest bez znaczenia gdyż jesteśmy traktowani jako wrog publiczny nr 1,wiec obojętne czy będziemy biernym świadkiem czy będziemy "napinac muskuły" to i tak granicząc z nimi jesteśmy na "pierwszej linii frontu"
Spokojnie Panie Votum_separatum: rosyjskich dostaw dla swoich oddziałów walczących z Ukrainą nic nie przebije, ilościowo i jakościowo. Pańska Rosja jest wielka i moguczaja. My jedynie oddamy to cośmy dostali od ZSRR po cenach ustalanych w Moskwie, nic do gadania nie mieliśmy w kwestii cen uzbrojenia. Ale trawersując Pańską wypowiedź: "Wystarczy poczytać wypowiedzi ruskich kanalii (czyli ichniej inteligencji, dziennikarzy itd.) jak nienawidzą mieszkańców Ukrainy. Taka sieczka imputowana żołnierzom ruskim skutkuje strzelaniem do bezbronnych transportów uchodźców". Ale to Pana nie dotyczy, Pan chyba nigdy nie byłeś i nie jesteś dziennikarzem. Pozdrawiam.
Spokojnie Panie Votum_separatum: rosyjskich dostaw dla swoich oddziałów walczących z Ukrainą nic nie przebije, ilościowo i jakościowo. Pańska Rosja jest wielka i moguczaja. My jedynie oddamy to cośmy dostali od ZSRR po cenach ustalanych w Moskwie, nic do gadania nie mieliśmy w kwestii cen uzbrojenia. Ale trawersując Pańską wypowiedź: "Wystarczy poczytać wypowiedzi ruskich kanalii (czyli ichniej inteligencji, dziennikarzy itd.) jak nienawidzą mieszkańców Ukrainy. Taka sieczka imputowana żołnierzom ruskim skutkuje strzelaniem do bezbronnych transportów uchodźców". Ale to Pana nie dotyczy, Pan chyba nigdy nie byłeś i nie jesteś dziennikarzem. Pozdrawiam.
Jedni i drudzy nie są święci. Ale tak logicznie myśląc to skoro do tej pory tyle ludności uciekło z Donbasu bez szwanku, to dlaczego nagle gdy zbliżył się front z 'antyterrorystami' separatyści mieliby ich ostrzeliwać? Tego pewnie nigdy się nie dowiemy.
Dokładnie, tym bardziej że wciąż ideologia bolszewicka ma się dobrze, Bruksela jest jak inkubator lewactwa. Więc jadą do bolszewików posły unijne, pomiot czerwony!
Jak zwykle banderowcy wpadli w kibel. Miejmy nadzieję, że do zimy się wytopią lub utworzy się drugi front na zachodzie.
Dziwni ludzie Ci Rosjanie... Podobno nas nie lubią, i podobno nie lubią coraz bardziej… my do nich – od kilkunastu co najmniej lat – „z ręką na sercu”, a oni w nas… sankcjami. Zapomnieli już jak im współczuliśmy po Biesłanie czy Dubrawce? Albo jak wspieraliśmy ich przyjaciół Osetyjczyków zaatakowanych w środku nocy gradami przez Gruzinów? Polacy - a ja w każdym razie - pamiętam, jak to było…
Pawło Kowal próbuje coś ugrać dla swoich pobratymców. Jeszcze nie powiedział, że mielibyśmy produkować dla bandytów za niespłacalny kredyt lub np. za wiarygodne ;-D amerykańskie gwarancje ...o czymkolwiek.
Łoj to lista zleceniodawców się wydłuża! A nie bo Obama kazał ;-D Jeśli chodzi o Putina to zamiast "kazał zlikwidować" należy pisać "kazało zlikwidować" tj. zjawisko "Putin" coś komuś kazało lub coś komuś zrobiło: "Putin" to "Putin" tamto. Zjawisko "Putin" to diabeł sączony widzom jewrejmediów gatunku CNN/TVN. Lekarstwo jest proste - wywalić telewizor hłehłe.
lepiej pozno niz wcale
Ukraińcy produkują czołg T-84 Oplot więc to nie problem z uzbrojeniem a z kasą. Niech wiec Kowla powie w twarz że mamy dać Ukraińcom pieniądze bo takie bajki o kredytach to można wciskać dzieciakom
Putin kazal go zlikwidowac i wsio!
Bolszewików kochają tylko Ci co mają korzyść z tego, lub są dziećmi resortowymi, a taże szpicle.
Chorzy ludzie, oni żywią jakąś maniakalną nienawiść do Rosjan i rónie maniakalną miłość do banderowców.
(...) ,,że podczas tej wojny ani rząd polski w Londynie, ani kierownictwo czteropartyjne w kraju nie wykazało rozumu politycznego'' (...) - A czy dzis kierownictwo polityczne kraju wykazuje taki rozum? A mowi sie, ze Polak madry po szkodzie...
http://adnovum.neon24.pl/post/112101,ukraina-wojna-domowa-19-08-2014r
Jak widać, są duże różnice w poglądach na sytuację pomiedzy tym, co głosi Kijów, a co głoszą powstańcy.
Tagore, pomyśl, zanim cos napiszesz. Skąd na wschodzie we wsiach mają być Ukraińcy, skoro Stalin zagłodził ich na śmierć? Ludność wiejska na wschodzie Ukrainy to głównie Rosjanie, potomkowie Rosjan sprowadzonych tam po wielkim głodzie.
I na dodatek ten Semenczenko to Rosjanin z Doniecka...
Nie ma "wojny tupu powstańczego". Niezależnie czy walczą ze sobą regularne armie czy powstańcy walczą z okupantem albo jest to otwarty konflikt i strony walczą o zajęcie ważnych strategicznie punktów albo jest to partyzantka czyli unikanie starć dużych jednostek taktycznych i nękanie przeciwnika. Póki co to walki toczą się o o strategiczne drogi oraz o kurhan Saur-Mogiła. Ukraińcy unikają walki w miastach bo nie mogliby używać lotnictwa oraz artylerii.
leją faszystów z Kijowa
Z 5 MIEJSCA NA ŚWIECIE JAKO EKSPORTERÓW BRONI STALIŚMY SIĘ BANANOWĄ REPUBLIKĄ KUPUJĄCĄ PRZESTARZAŁE UZBROJENIE Z DEMOBILU usa .Oto SUKCESY naszej Demokracji.
@tagore: w 2011r.gdy jeszcze Klich był min.obr.narodowej była propozycja sprzedaży 12 baterii Patriot starszego modelu.Modernizacja była przewidywana w zakładach Mesko(?).Cene jaka chcieli Niemcy to 450-480mln.euro.Potem obniżyli cene - o ile? Nie podano.12 baterii po 8 wyrzutni kazda po 16 lub 8 rakiet + radar z wozem dowodzenia.To byłoby cos.Jednak również w/w roku MON zwrocilo jakies "niewykorzystane" pieniądze do Skarbu Panstwa.Dalej brak pomysłu na polska armie.No może tylko w generalach przodujemy.Tyle ze oni raczej nie walcza.
nasze Migi-29 za eksamerykańskie F-16 – mówi na łamach "Naszego Dziennika" Tomasz Szatkowski. Dyrektor Narodowego Centrum Studiów Strategicznych podkreśla jednak, że "taka rola Polski umocniłaby nasze miejsce w pierwszym rzędzie wrogów Rosji, więc musiałaby być poparta odpowiednimi gwarancjami bezpieczeństwa".JUŻ MIELIŚMY ,,GWARANCJE BEZPIECZEŃSTWA" CZYM SIĘ TO DLA NAS SKOŃCZYŁO NIE TRZEBA WYJAŚNIAĆ.
Litwinów to mało obchodzi :) prawdę mówiąc to ich w ogóle nic nie obchodzi, jak i ukraincy sami sobie wszystko z nieba wymyślają i cieszą się.
Czy już wiadomo komu służą wypowiedzi na forum ,,Tutejszego" zawsze znajdzie się jakiś ochotnik dobrania się do Pańskiego tyłka, Panie nijaki .
Szacunek trzeba samemu zdobywać a nie kupczyć swoim honorem na zamówienie tych co już nie raz nas sprzedali. Podstawą naszej polityki powinno być dobro kraju nie innych nacji.
Kto dał panu prawo do wypowiadania się w imieniu wszystkich Polaków ???,, Naszym celem" ,,NAM większego bezpieczeństwa" Moje wypowiedzi przedstawiają jedynie moje własne zdanie - to bądż konsekwentny i pisz we własnym imieniu . Poza ,,Tutejszymi" Są też Polacy na tym forum. I ich wolę uszanuj.
Robienie sobie jaj to ostatnia broń bezsilnych… czasami też myślę, że żadna inna już nam nie została…
Pewnie trafili Go z BUK-a bo był taki szybki i daleko
Ma Pan rację, dlatego należy skorzystać z minionych doświadczeń naszych kontaktów z USA i nie dać się wydymać. A bezczelny targ i bezwstydne wykorzystanie okoliczności przez stronę polską bardzo się amerykanom spodoba. Oni to lubią i cenią. Trzeba tylko do końca twardo grać, to oni mają interes i potrzebę załatwienia tego interesu. Innego wyjścia nie mają. Chyba że wkroczą do akcji nasi rządzący zamiast wojskowych i handlowych ekspertów. Wtedy możemy nieć przesrane. Serdecznie pozdrawiam.
"Konwój humanitarny był tylko mistyfikacją, a chodziło o to, żeby przez granicę ukraińską przeszedł ciężki sprzęt rosyjski" - twierdzi Mariusz Błaszczak...., a Ukraińcy od początku powtarzają, że Ruscy wspierają „terrorystów” przerzucając przez granicę i sprzęt i, ludzi… I oto nagle ci sami Ruscy, poczuli nieodpartą potrzebę kontynuowania tych działań, ale już pod „osłoną”… humanitarnego konwoju. Putina chyba pogięło… Bo o tym, że „pogięło” p. Błaszczaka nie odważyłbym się nawet pomyśleć… Ale o Putinie można - a nawet należy - tak myśleć, do czego zresztą zachęcają i nasi politycy, i nasze media...
Wielkie Księstwo Litewskie bardzo szybko przekazało Koronie pogranicze (ukrainę ) z powodu sąsiedztwa Chanatu Krymskiego.
tagore
Polska musi mieć jakieś argumenty żeby się postawić Rosji, ale jak na razie ich nie mamy. Powinniśmy teraz zachować neutralność i nie wspierać żadnej ze stron tego konfliktu ponieważ tylko na tym tracimy.
@ Anarchista ludność wiejska w tym rejonie to głównie Ukraińcy.
Utrata miast to dla Rosjan problem ,tracą zaplecze.
tagore
"Pogonić idiotów szukających naszym kosztem baz dla Amerykańskich rakiet w pobliżu Moskwy." Rozumiem Pana Panie "Anarchisto", ale to jest wasz problem i wasz koszt. Naszym celem jest zapewnienie NAM większego bezpieczeństwa za pomocą własnego, polskiego potencjału obronnego. Jak Pan schowasz głowę w piasek to zawsze znajdzie się jakiś ochotnik dobrania się do Pańskiego tyłka, Panie "Anarchisto". Pozdrawiam.
Niewątpliwie abramsy z magazynów w Niemczech są lepsze niż t 72 czy PT 91 jednak
znając sposób działania amerykanów do końca będą myśleć jak nam zdjąć gacie przez głowę.
A od czołgów wolał bym kilkanaście zestawów nawet starych patriotów, miało by to więcej sensu.
tagore
Semenczenko złożył dowodzenie...pojechał na urlop ze Striełkowem? ;-D
No, no - Łysenko puścił wodze fantazji. Jak w tym tempie będą "wyzwalać", to muszą uważać żeby Uralu nie przegapić i się na chińskiej granicy nie zatrzymać . A Poroszenko to już pewnie przyjmie Merkelową na Kremlu jako gospodarz :)) Podziwiam to banderowskie poczucie humoru :)
Od kiedy wojna typu powstańczego polega na twardym kontrolowaniu terenów opanowanych powstaniem . To wojna partyzancka.
Oczywiście Panie Tutejszym, że nie jestem dziennikarzem i nigdzie nie byłem, w każdym bądź razie nie w radzieckiej bazie rakietowej (w przeciwieństwie do Pana :)) Tymczasem nie imputuj mi Pan tu Rosji, bo jak widzę jesteś/byłeś Pan stałym gościem tego kraju. A propo kanalii - jak długo można powtarzać bajeczki o kolumnach czołgów z Rosji i tam nie wiadomo jakich dostaw jeszcze?
My się tym szczycimy ale oni naprawdę Polskę postrzegają jako Pole bitwy. Udało nam się powstać z popiołów to teraz tez może się nam uda.
Kilkukrotny reset już był, jak się skończył to wiadomo. FR gardzi słabymi, widzi i wierzy tylko we własną siłę. Rosja nigdy nie była aliantem, prowadzi typową wschodnią politykę obłudy i knuta. Rosji jak się nie postawisz to ciebie nie ma. A cele FR są stałe i niezmienne Panie "Anarchisto". Witam Pana na tym Forum, jakoś do tej pory Pana nie widziałem. Pozdrawiam.
Moje wypowiedzi przedstawiają jedynie moje własne, tradycyjnie propolskie, stanowisko. Nie mam monopolu na wiedzę objawioną, przyjmuję argumenty i daję się przekonać. Moje wypowiedzi nie służą ruskim, nie służą ukraińskim interesom. Może Panu "Anarchisto" będzie bardzo trudno w to uwierzyć ale tacy ludzie na tym Forum istnieją, mam chyba zaszczyt do nich należeć.
Piramidalna bzdura i obłęd myślowy . Czas przerwać ten chocholi taniec i pogonić idiotów szukających naszym kosztem baz dla Amerykańskich rakiet w pobliżu Moskwy.
Może już nadszedł czas Podjęcia próby wycofania się z tej nieobliczalnej i szkodliwej awantury i ustalenie z Rosją resetu współpracy , Na dzisiaj straty wynoszą ok miliarda zł i rosną , z tego jak podaja UE ma zamiar i to nie odrazu zrekompensować ok 50 mil €.
Sądzę że amerykański sprzęt będzie docierał przed naszą dostawą dla Ukrainy. Nasi specjaliści kota w worku nie kupią. Jest (według mnie) okazja dla naszej armii zrobienia dobrego interesu. Ale to trzeba zrobić szybko i zdecydowanie. A parę eskadr F-16 bardzo się przyda. Czołgi mamy własne, dlaczego nie oddać po-sowiecki sprzęt?. Jest okazja dla naszego przemysłu, będziemy mieli nasze, własne czołgi z całym zapleczem remontowym. Takie odnowienie stanu uzbrojenia dobrze by nam zrobiło. Większym wrogiem FR być już nie możemy a o własny interes narodowy trzeba skutecznie dbać. Może wtedy w oczach FR zyskamy trochę więcej szacunku.
Wyszloby na to ze my przekazemy sprzet bezpłatnie(jaki by on nie był) a potem okaze się ze za amerykański musimy zaplacic i to po cenach jak za nowe.To jest najwieksza bolaczka ponieważ znając naszych "negocjatorow" typu Pawlaka i innych to splacac będziemy do końca swiata te "wspaniale pomysły".Co do Polski jako wroga Rosji to i tak jest bez znaczenia gdyż jesteśmy traktowani jako wrog publiczny nr 1,wiec obojętne czy będziemy biernym świadkiem czy będziemy "napinac muskuły" to i tak granicząc z nimi jesteśmy na "pierwszej linii frontu"
Czy już wiadomo komu służą wypowiedzi na forum ,,Tutejszego"
Przepraszam, pomyliłem wątki.
Spokojnie Panie Votum_separatum: rosyjskich dostaw dla swoich oddziałów walczących z Ukrainą nic nie przebije, ilościowo i jakościowo. Pańska Rosja jest wielka i moguczaja. My jedynie oddamy to cośmy dostali od ZSRR po cenach ustalanych w Moskwie, nic do gadania nie mieliśmy w kwestii cen uzbrojenia. Ale trawersując Pańską wypowiedź: "Wystarczy poczytać wypowiedzi ruskich kanalii (czyli ichniej inteligencji, dziennikarzy itd.) jak nienawidzą mieszkańców Ukrainy. Taka sieczka imputowana żołnierzom ruskim skutkuje strzelaniem do bezbronnych transportów uchodźców". Ale to Pana nie dotyczy, Pan chyba nigdy nie byłeś i nie jesteś dziennikarzem. Pozdrawiam.
Spokojnie Panie Votum_separatum: rosyjskich dostaw dla swoich oddziałów walczących z Ukrainą nic nie przebije, ilościowo i jakościowo. Pańska Rosja jest wielka i moguczaja. My jedynie oddamy to cośmy dostali od ZSRR po cenach ustalanych w Moskwie, nic do gadania nie mieliśmy w kwestii cen uzbrojenia. Ale trawersując Pańską wypowiedź: "Wystarczy poczytać wypowiedzi ruskich kanalii (czyli ichniej inteligencji, dziennikarzy itd.) jak nienawidzą mieszkańców Ukrainy. Taka sieczka imputowana żołnierzom ruskim skutkuje strzelaniem do bezbronnych transportów uchodźców". Ale to Pana nie dotyczy, Pan chyba nigdy nie byłeś i nie jesteś dziennikarzem. Pozdrawiam.
I tak już nim jesteśmy. Taki 'deal' tylko by pogorszył sytuacje.
Jedni i drudzy nie są święci. Ale tak logicznie myśląc to skoro do tej pory tyle ludności uciekło z Donbasu bez szwanku, to dlaczego nagle gdy zbliżył się front z 'antyterrorystami' separatyści mieliby ich ostrzeliwać? Tego pewnie nigdy się nie dowiemy.
W zamian zostaniemy największym wrogiem Rosji . Wała ukrainie , Herojom Wała , idiotom chwała . polaczek zrobi swoje i znowu do kąta jak w Berlinie .