Ta zgniła demokracja zawsze brała w tyłek od dzierżymordyzmu. Moim zdaniem system suwerena jest optymalnym rozwiązaniem. W republice jest za dużo gadających głów, chociaż....
Szukam cos na temat sotni "Rybaka" która wymordowała ludność w Zofiówce....
----------------
"Dowódca kurenia wchodzącego w skład ÓW "Zahrawa" - Stepan Kowal "Rubaszenko", "Burłaka" na śledztwie zeznał: "(...) W lecie 1943 r. zgodnie z rozkazem dowódcy UPA "Piwnycz" "Kłyma Sawura" przeprowadziłem operację zniszczenia ludności na obszarze obwodu rówieńskiego. Zagon UPA pod moim kierownictwem zniszczył wsie Rafałówka i Huta Stepańska, w których mieszkała ludność polska. Zgodnie z rozkazem "Oleiła" dowódcy moich sotni: "Moroz", "Bohdan" i "Rybak" w lecie 1943 r. otrzymali rozkaz likwidacji polskich kolonii i żyjących w nich spokojnych ludzi, a mianowicie: sotnyk "Moroz" ze swoją sotnią UPA miał zniszczyć Polaków w kolonii Marianówka (-..), Sotnia "Bohdana" miała zlikwidować ludność polską w kolonii Wólka Kotowska - Aleksandria (...). Sotnia "Rybaka" miała zlikwidować ludność polską w kolonii Zofiówka (...)- Na akcje te przeznaczono 2 dni i sotnie wywiązały się z tego zadania. Po zakończeniu akcji w wyżej wymienionych koloniach sotnie miały przybyć do wsi Przebraże, rejon Kiwerce, dla wzięcia udziału w likwidacji ludności polskiej w tej miejscowości. "
Pomożecie?..
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16500797,MSZ__Na_Ukrainie_nie_walcza_polscy_najemnicy__Takie.html
---------------------------------
"Stanowczo odcinamy się od spekulacji medialnych o rzekomym udziale najemników, obywateli RP, w konflikcie na wschodzie Ukrainy" - czytamy w komunikacie polskiego MSZ. Tym samym resort zabrał głos w sprawie oskarżeń, które pojawiają się wobec Polski od wielu miesięcy.
oho odezwał się dyżurujący żyd Rodfeld - pierwotnie Rothfeld. Kuzyn żyda Vincenta "Jacka" Rostowskiego - pierwotnie Rothfelda. A oto dowody: NOTATKA INFORMACYJNA
Dot. sprawy wstępnej Nr OCW - 43900/57/230 krypt. Filozof
Sprawę założono na podstawie informacji pracownika kadrowego rezydentury w Londynie „Oskara" z której wynikało, że w angielskim Urzędzie Skarbu pracuje W. Rostowski ROMAN, który jest obywatelem polskiego pochodzenia. Jak wynikało z notatki w prasie, dodatkowym zajęciem R. jest pisanie sztuk teatralnych. Dalsze ustalenia wykazały, że w/w jest synem znanego profesora medycyny dr. Rostowskiego Jakuba pochodzenia żydowskiego, przechytrzy, który po wojnie prowadził wydział lekarski polskiego Uniwersytetu w Edynburgu (...)
W trakcie opracowania rodziny „Filozofa" od strony kraju ustalono, że w Warszawie przebywa jego dalszy krewny ROTHELD ADAM - DANIEL, student II roku Szkoły Głównej Służby Zagranicznej lat 19, który utrzymuje korespondencję z ojcem figuranta. W/ w jest rozpracowywany pod kątem werbunku i ewentualnego przerzutu w przyszłości na teren Anglii.
Bez względu na siłę Państwo Polskiego, uważam, że trzeba niszczyć takie pomniki nazistów w Polsce i dobrze, że ktoś to robi. Propagowanie takiej ideologi poprzez pomniki powinno być karalne jak w przypadku hitleryzmu. Skoro Państwo wspiera lub boi się ukraińców to trzeba wymienić rząd i tyle w temacie. Nie po to ginęło 200 tys Polaków zamordowanych na wschodzie przez ukraińców, żeby teraz mogli stawiać pomniki oprawcom. Inaczej śmierć tych Polaków pójdzie na marne.
"O! Dwadzieścia żywych trupów ze mnie szydzi. Cóż za czasy nastały, żeby trupy, miast na cmentarzu leżeć, ludzi nachodziły." - Virion do Rycerzy Zakonu przed walką (którą podobno zwyciężył).
"Obecność nielegalnych obiektów wzniesionych ku chwale UPA świadczy o słabości struktur państwa, tj. niemożności rozbiórki....." - to nie słabość, tylko strach przed potomkami wiadomo kogo oraz pochodzenie większości policjantów/urzędników na wschodnich rubieżach Polski....Amen
Poprawka - Białystok pod Dołhobyczowem to 12 domów jak można policzyć na zdjęciu satelitarnym. A Dołhobyczów to miejscowość pod Hrubieszowem więc jednak Lubelszczyzna.
Szkoda że tylko zamalowany. Taki kawałek kamyczka to na łyżkę można było zabrać i spuścić na ziemię żeby na kawałeczki się rozsypało. Mordercom wieczna hańba a nie pomniki!!! A pana rzecznika to powinno się uświadomić że postawienie takiego czegoś na polskiej ziemi jest aktem wandalizmu a nie fakt uszkodzenia tego czegoś.
Ci, którzy wytrwale atakują użytkowników krytykujących ukraiński faszyzm i jego zbrodnie. To jest oczywiste kto to. To widać z ich nonsensownych, bezczelnych i chamskich napadów ad personam.
Demokracja w waszym wydaniu profesorze- na Ukrainie, czy gdziekolwiek indziej: nalezy sie przed tym bronic jak przed najgorsza zaraza. Wiadomo czyim interesom sluzy
Jesli struktury panstwa sa slabe, to ludzie musza radzic sobie sami. Brawo!!! Nie moze byc tak, ze potomkowie mordercow- bandytow stawiaja im pomniki, ktore gloryfikuja ich zbrodnie. Wielcy mi heroje od mordowania nieuzbrojonych ludzi...
Nie ma traktatu pokojowego nie tylko pomiędzy Polska a III Rzeszą ,ale też pomiędzy wszystkimi Aliantami a III Rzeszą. Rzeczywiście takowy nigdy nie został podpisany. Istnieje tylko formalne zawieszenie broni. Nie jestem wielbicielem Niemiec i Niemców. Natomiast w mojej ocenie pomimo wszystko Niemcy jako Naród i Państwo zachowują się dużo lepiej wobec Nas niż nasi "bracia" Ukraińcy.Oczywiście są próby wybielania przez nich swoich win , ale powtarzam , GENERALNIE nie mamy z nimi takich problemów jak z Ukrainą. Jak na razie nie mają w Rządzie członków faszystowskich organizacji ( banderowcy współtworzą Rząd Ukrainy ).Jeśli chodzi o UE to w pełni zgadzam się z Wilkiem....niestety ....no i jeszcze wieczna przyjaźń Niemiecko -Rosyjska....Raf66
Manifestacja protestacyjna przeciwko zbrodniom wojennym sił terrorystycznych przysłanych na Donbas przez kijowskich faszystów odbędzie się 23 sierpnia 2014 r. of godz. 15 przed ambasadą Ukrainy w Warszawie. Obejrzyjmy te wstrzasające filmy i zastanówmy się, czy współodpowiedzialności za ten ogrom ludzkiego cierpienia nie ponosi także rząd FR pod wodzą W. W. Putina i jego oligarchat, nie interweniując zbrojnie na Donbasie wbrew jego majowym obietnicom.
Obecność nielegalnych obiektów wzniesionych ku chwale UPA świadczy o słabości struktur państwa, tj. niemożności rozbiórki samowoli budowlanej oraz o braku świadomości Polaków na temat nazizmu ukraińskiego spod znaku UPA. To absolutnie skandal, który nie powinien być tolerowany. Dobrą reakcją byłaby akcja polegająca na wysyłaniu do właściwych organów oficjalnych informacji o samowoli budowlanej i monitorowanie reakcji (jej braku) ze strony właściwych organów.
Propozycja Kowala jest bez sensu ,po stronie Ukrainy nie mamy polityka będącego potencjalnym
partnerem do współpracy. A co do komentarzy sugerujących nowy polsko rosyjski resecik
, idealnie pasuje do nich wypowiedź młodego hultaja do małego chłopaka : daj złotówkę to ci
dzisiaj nie wpieprzymy. Te uśmiechy do Rosji mają mniej więcej taki sens jak dawanie tej złotówki.
Zdaniem polskojęzycznych mediów na Ukrainie nie ma żadnych banderowców i żadnego szowinizmu. Z mediów tych wiemy, że pod przewodem panów Poroszenki i Jaceniuka na Ukrainie budowana jest demokracja, twórczo wspierana przez USA i Unię Europejską oraz największego orędownika sprawy ukraińskiej na świecie – Polskę.
Budująca demokrację Ukraina przygotowuje się do integracji z Unią Europejską, którą chce powstrzymać neoimperialna Rosja, wspierająca separatystów i terrorystów. Itd., itp. Jednakże gdy przyjrzymy się chociażby emblematom używanym przez niektóre formacje zbrojne, podległe Ministerstwu Spraw Wewnętrznych Ukrainy, nasuwa się podejrzenie, że z tą ukraińską demokracją i integracją europejską jest coś nie tak. Chodzi tu o emblematy batalionów „Azow” i „Donbas” oraz tzw. Gwardii Narodowej.
Batalion „Azow” to ochotnicza formacja zbrojna, w skład której wchodzi kompania służby patrolowej milicji MSW Ukrainy oraz członkowie bojówek i organizacji nacjonalistycznych. Jednostka ta została sformowana w maju 2014 roku w Mariupolu z inicjatywy Ołeha Odnorożenki – przywódcy organizacji o jakże wdzięcznej nazwie: Socjal-Nacjonalistyczne Zgromadzenie. Formalnie podporządkowano ją Ministerstwu Spraw Wewnętrznych Ukrainy. Przeznaczeniem tej jednostki była i jest pacyfikacja oporu rosyjskojęzycznej ludności wschodniej Ukrainy. Symbolika batalionu „Azow” – przede wszystkim odwrócony tzw. „wilczy hak” – nawiązuje wprost do symboliki 2. Dywizji Pancernej Waffen-SS „Das Reich”.
Emblemat 2. Dywizji Pancernej Waffen-SS „Das Reich”
Symbolem 2. Dywizji Pancernej Waffen-SS „Das Reich” był tzw. Wolfsangel (niem. „wilczy hak”). Symbol ten składa się z nałożonych na siebie łacińskich liter I (idea) i N (naród). Runa Wolfsangel nawiązuje do pogańskiego amuletu, których miał chronić właściciela przed ciemnymi siłami. W XV wieku „wilczy hak” stał się emblematem niemieckich mieszczan, walczących z feudalizmem. W okresie wojny trzydziestoletniej (1618-1648) uchodził za symbol wolności jako tzw. znak samowoli. „Wilczy hak” początkowo był emblematem NSDAP (potem przyjęto swastykę). Następnie przyjęła go 2. Dywizja Pancerna Waffen-SS „Das Reich”. Dywizja ta została utworzona w kwietniu 1940 roku. Brała udział w niemieckiej agresji na Francję, a potem walczyła na froncie wschodnim.
Początkowo był dywizją zmotoryzowaną. W 1942 roku została przekształcona w dywizję grenadierów pancernych, a w październiku 1943 roku w dywizję pancerną. Brała m.in. udział w bitwie na łuku kurskim (5 lipca – 23 sierpnia 1943 r.). Była wówczas jedną z najsilniejszych formacji pancernych III Rzeszy. Liczyła 163 czołgi, a więc dwukrotnie więcej niż analogiczne dywizje pancerne Wehrmachtu. W kwietniu 1944 roku ponownie trafiła do Francji w związku ze spodziewaną inwazją aliantów. Cztery dni po tej inwazji – 10 czerwca 1944 roku – esesmani z dywizji „Das Reich” popełnili jedną z najgłośniejszych niemieckich zbrodni wojennych, jaką była masakra mieszkańców miasteczka Oradour-sur-Glane. W odwecie za śmierć jednego z oficerów dywizji z rąk francuskiego ruchu oporu esesmani z dywizji „Das Reich” wymordowali prawie wszystkich mieszkańców Oradour – 642 osoby, mężczyzn, kobiety i dzieci – a samo miasteczko spalili. Po wyparciu wojsk niemieckich z Francji dywizja „Das Reich” walczyła w Ardenach, na Węgrzech i w Austrii, gdzie w maju 1945 roku poddała się Amerykanom pod Linzem.
Po drugiej wojnie światowej „wilczy hak” stał się symbolem hitlerowskiej organizacji Werwolf (Wilkołak), która prowadziła działalność dywersyjną na dawnych wschodnich ziemiach Rzeszy odzyskanych przez Polskę w 1945 roku.
W latach 1991-2004 Wolfsangel był oficjalnym znakiem Socjal-Nacjonalistycznej Partii Ukrainy. Partia ta obecnie nosi nazwę Ogólnoukraińskie Zjednoczenie „Swoboda” i jest obok Prawego Sektora oraz Partii Radykalnej czołową postbanderowską siłą polityczną na Ukrainie.
iDrugim – obok „wilczego haku” – nazistowskim elementem emblematu batalionu „Azow” jest symbol Czarnego Słońca, będący pierwowzorem swastyki. Był to jeden z najbardziej ulubionych symboli Reichsführera SS Heinricha Himmlera.
Osobiście Himmler był zafascynowany okultyzmem, a Czarne Słońce – składające się z trzech swastyk – symbolizuje w okultyzmie astrologiczny emblemat słońca. Znak ten był ornamentem posadzki na zamku w Wewelsburgu koło Paderborn, gdzie odbywały się spotkania elity SS.
Batalion Gwardii Narodowej „Donbas” został sformowany w Dniepropietrowsku z inicjatywy miejscowego gubernatora, a faktycznie jednego z głównych sponsorów rewolty kijowskiej, oligarchy Ihora Kołomojskiego. Jego przeznaczeniem była od początku pacyfikacja oporu rosyjskojęzycznej ludności wschodniej Ukrainy.
Jako formacja ochotnicza został zasilony głównie członkami Prawego Sektora i innych nacjonalistycznych organizacji ukraińskich, biorących wcześniej udział w walkach w Kijowie. W kwietniu 2014 roku powstały dwie formacje o tej nazwie: 24. batalion obrony terytorialnej „Donbas”, podporządkowany Ministerstwu Obrony Ukrainy, oraz operacyjny batalion „Donbas” Gwardii Narodowej Ukrainy, podporządkowany Ministerstwu Spraw Wewnętrznych.
Symbolem batalionu Gwardii Narodowej „Donbas” jest stylizowany na trójząb odwrócony orzeł hitlerowski z półotwartymi skrzydłami, nawiązujący do oficjalnego emblematu Wehrmachtu z 1942 roku.
Szowinistyczna symbolika jest też obecna na emblemacie Gwardii Narodowej Ukrainy – formacji ochotniczej złożonej z członków paramilitarnych organizacji nacjonalistycznych, głównie Prawego Sektora. To nie tylko czerwono-czarne tło (symbolika OUN/UPA), ale także symbol widniejący u podstawy postaci św. Michała, będący stylizowaną swastyką.
Informacje odnośnie nazistowskiej symboliki niektórych formacji sił zbrojnych Ukrainy są w Polsce lekceważone i zbywane określeniem „rosyjska propaganda”.
To jednak nie jest rosyjska propaganda, ale fakty. Formacje MSW Ukrainy, złożone z członków różnych organizacji neobanderowskich, nawiązują wprost do symboliki nazistowskiej. Czy te jednostki są współczesną ukraińską Waffen-SS? Ostatecznie Ukraińcy mają w tej dziedzinie ponure tradycje 14. Dywizji Grenadierów Waffen-SS „Galizien” („Hałyczyna”).
Co ciekawe jednak, na emblemacie dywizji SS-Galizien nie było symboli nazistowskich. Epigoni SS-Galizien poszli jak widać znacznie dalej.
Różne rodzaje swastyki
USA i Unia Europejska wprowadzają kolejne sankcje wobec Rosji. Właśnie się dowiedziałem, że Jarosław Kaczyński domaga się wprowadzenia przez Polskę embarga na rosyjski węgiel.
Nikt jednak nie myśli o sankcjach dla Ukrainy za jawne odwoływanie się do nazistowskiej symboliki niektórych formacji jej sił zbrojnych (pomijając już zbrodnie dokonywane przy pacyfikacji Donbasu). Przecież nazizm i faszyzm są surowo zwalczane zarówno w USA jak i w UE.
Czyżby Ukraina dostała od Zachodu specjalną koncesję na uprawianie nazizmu? To popieranie szowinizmu i neonazizmu na Ukrainie może zakończyć się dla Zachodu tak jak popieranie najbardziej skrajnego fundamentalizmu islamskiego w Afganistanie, Iraku i Syrii. Żeby potem nie trzeba było wprowadzać na Ukrainę „międzynarodowych sił pokojowych”.
No i czy siłom politycznym Rzeczypospolitej Polskiej – zarówno obozowi rządzącemu jak i opozycji – nie przeszkadza ta symbolika? Przecież Polska doznała największych strat i okrucieństw nie od komunizmu, ale od nazizmu – niemieckiego i ukraińskiego.
Najwidoczniej polski mainstream polityczno-medialny, gorąco wspierający kijowską juntę, pozbył się już wszelkich oporów moralnych.
Manifestacja protestacyjna przeciwko zbrodniom wojennym sił terrorystycznych przysłanych na Donbas przez kijowskich faszystów odbędzie się 23 sierpnia 2014 r. of godz. 15 przed ambasadą Ukrainy w Warszawie. Obejrzyjmy te wstrzasające filmy i zastanówmy się, czy współodpowiedzialności za ten ogrom ludzkiego cierpienia nie ponosi także rząd FR pod wodzą W. W. Putina i jego oligarchat, nie interweniując zbrojnie na Donbasie wbrew jego majowym obietnicom.
Osobiście wolę marsz na Syberię bo daje szansę powrotu ( Co w mojej rodzinie przećwiczono już po 1863) r niż banderowskie siekiery tu nie ma żadnego wyboru oprócz okrutnej śmierci . ( tez to przerabiano w mojej rodzinie) . Panie , pofolguj Pan z nachalstwem w obronie rezunów .
Te kurhany to były "groby Polski", czasami kurę w nich chowali. ALE ZNACZNIE CZĘŚCIEJ CHOWANO W NICH CZĘSTO ŻYWCEM pOLSKICH ŻOŁNIERZY LUB OSOBY CYWILNE . JEST NA TEN FAKT SPORO DOWODÓW.
Jak ruskie zajmą to wywózki mają przećwiczone na milionach Polaków. Chyba że Pana posłuchamy: zdamy się sami w plen i pieszkom ruszymy na Sybir własnymi ciałami ziemię użyźniać. Panie sugarless, pofolguj Pan z nachalstwem.
Nie jest możliwe zwycięstwo i rządy polskiego Orbana z następujących powodów: 1. Osoba z podobnym programem politycznym działa tylko wsród Polakow na Litwie. 2. Nie ma w Polsce partii z programem politycznym podobnym do Jobbika. 2. Gdyby w Polsce taka osoba zwyciężyła w wyborach, miałaby wkrótce śmiertelny wypadek drogowy lub zawał serca.
Nie jest możliwe zwycięstwo i rządy polskiego Orbana z następujących powodów: 1. Osoba z podobnym programem politycznym działa tylko wsród Polakow na Litwie. 2. Nie ma w Polsce partii z programem politycznym podobnym do Jobbika. 2. Gdyby w Polsce taka osoba zwyciężyła w wyborach, miałaby wkrótce śmiertelny wypadek drogowy lub zawał serca.
Nie jest możliwe zwycięstwo i rządy polskiego Orbana z następujących powodów: 1. Osoba z podobnym programem politycznym działa tylko wsród Polakow na Litwie. 2. Nie ma w Polsce partii z programem politycznym podobnym do Jobbika. 2. Gdyby w Polsce taka osoba zwyciężyła w wyborach, miałaby wkrótce śmiertelny wypadek drogowy lub zawał serca.
Nie jest możliwe zwycięstwo i rządy polskiego Orbana z następujących powodów: 1. Osoba z podobnym programem politycznym działa tylko wsród Polakow na Litwie. 2. Nie ma w Polsce partii z programem politycznym podobnym do Jobbika. 2. Gdyby w Polsce taka osoba zwyciężyła w wyborach, miałaby wkrótce śmiertelny wypadek drogowy lub zawał serca.
Panie "Sylwia" - ten ciąg znaków to wspomaganie "dzikiej klawiatury". Takie znaki " ż ó ń ę ą ć ł ś ź " zawsze ruskim agentom kłopoty sprawiały. Maskirowka się wysypała... Ech wy płatne podlece.
Panie "Sylwia" - ten ciąg znaków to wspomaganie "dzikiej klawiatury". Takie znaki " ż ó ń ę ą ć ł ś ź " zawsze ruskim agentom kłopoty sprawiały. Maskirowka się wysypała... Ech wy płatne podlece.
Ależ, przecież takich partnerów jest wielu, to jasne... Pan Kowal dogada się i z Poroszenką, i Kliczką, i z Tymoszenko, i z Jaceniukiem, i z Jaroszem, i z Tiahynbokiem... Mnie "rozczuliła" zwłaszcza wizja "złotego wieku w stosunkach Polsko-ukraińskich..."
Rozczulił mnie ten tekst Pana Kowala, i o mały włos wysłał bym do niego prośbę o
ukazanie Polakom naszego partnera wśród znaczących ukraińskich polityków,
taka perła nie ukazała się publicznie np. w parlamencie ale widocznie Pan Kowal go zna.
Bardzo prawdopodobne, Panie kindzal. Powiedziałbym nawet, że z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością... Tylko co z tego wynika? Mamy się cieszyć, że na Ukrainie jest takie same g...no?
Małoduszny, złośliwy i nieco infantylny (pewnie z racji wieku) człowieczku o nicku "tutejszym" , o "języku" - jak sam przyznajesz - "szybszym od pomyślunku..." Porzuć ten moralizatorski ton, bo nikt logicznie myślący za autorytet uważać Cię nie będzie... Czy autorytetem może być ktoś, kto mówi zanim pomyśli? Inna rzecz, że to myślenie, w najprostszych nawet sprawach, trwa u Ciebie wyjątkowo długo... Przykład? proszę bardzo.... "Może z chwilą pokoju przyjdzie czas na wygaszenie zarzewia banderyzmu na Ukrainie..." To "może" było jakieś miesiąc temu... A dziś..."Problemy z zaszłością i teraźniejszością w stosunkach między nami - Polakami i Ukraińcami - należy bezwzględnie stawiać. Bo kiedy jak nie teraz". Przypomnij sobie - a jeśli masz problemy - to odszukaj swoje wpisy na tym forum, jak zareagowałeś, gdy m-ąc temu napisałem, niemal dokładnie to, co Ty głosisz dzisiaj... Wylazł z Ciebie HYde... Gdyby to nie było tragiczne (dla Ciebie) byłoby nawet zabawne... Cóż, dżentelmen by w takim wypadku przeprosił.. Ale chyba zbyt dużo wymagam od Ciebie... Na koniec moja kolejna dobra rada dla Ciebie (której pewnie, jak zwykle, nie posłuchasz)... Zapamiętaj na zawsze (to chyba za duże wymagania)... Więc jeszcze raz... Zapamiętaj na dziś, a jak się uda to i na jutro, że "klasę człowieka można mierzyć tym, co wyprowadza go z równowagi..". Może więc lepiej teraz się prześpij, a odpowiedz daj z rana...
To tak jak u nas.
Jeden z WSI, drugi z Lubianki, a trzeci "zwykly" UBek z emerytura w wysokosci 9800,- PLN
w dodatku odznaczony krzyzem VM za walke z "bandami"...
Ta zgniła demokracja zawsze brała w tyłek od dzierżymordyzmu. Moim zdaniem system suwerena jest optymalnym rozwiązaniem. W republice jest za dużo gadających głów, chociaż....
Szukam cos na temat sotni "Rybaka" która wymordowała ludność w Zofiówce....
----------------
"Dowódca kurenia wchodzącego w skład ÓW "Zahrawa" - Stepan Kowal "Rubaszenko", "Burłaka" na śledztwie zeznał: "(...) W lecie 1943 r. zgodnie z rozkazem dowódcy UPA "Piwnycz" "Kłyma Sawura" przeprowadziłem operację zniszczenia ludności na obszarze obwodu rówieńskiego. Zagon UPA pod moim kierownictwem zniszczył wsie Rafałówka i Huta Stepańska, w których mieszkała ludność polska. Zgodnie z rozkazem "Oleiła" dowódcy moich sotni: "Moroz", "Bohdan" i "Rybak" w lecie 1943 r. otrzymali rozkaz likwidacji polskich kolonii i żyjących w nich spokojnych ludzi, a mianowicie: sotnyk "Moroz" ze swoją sotnią UPA miał zniszczyć Polaków w kolonii Marianówka (-..), Sotnia "Bohdana" miała zlikwidować ludność polską w kolonii Wólka Kotowska - Aleksandria (...). Sotnia "Rybaka" miała zlikwidować ludność polską w kolonii Zofiówka (...)- Na akcje te przeznaczono 2 dni i sotnie wywiązały się z tego zadania. Po zakończeniu akcji w wyżej wymienionych koloniach sotnie miały przybyć do wsi Przebraże, rejon Kiwerce, dla wzięcia udziału w likwidacji ludności polskiej w tej miejscowości. "
Pomożecie?..
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16500797,MSZ__Na_Ukrainie_nie_walcza_polscy_najemnicy__Takie.html
---------------------------------
"Stanowczo odcinamy się od spekulacji medialnych o rzekomym udziale najemników, obywateli RP, w konflikcie na wschodzie Ukrainy" - czytamy w komunikacie polskiego MSZ. Tym samym resort zabrał głos w sprawie oskarżeń, które pojawiają się wobec Polski od wielu miesięcy.
oho odezwał się dyżurujący żyd Rodfeld - pierwotnie Rothfeld. Kuzyn żyda Vincenta "Jacka" Rostowskiego - pierwotnie Rothfelda. A oto dowody: NOTATKA INFORMACYJNA
Dot. sprawy wstępnej Nr OCW - 43900/57/230 krypt. Filozof
Sprawę założono na podstawie informacji pracownika kadrowego rezydentury w Londynie „Oskara" z której wynikało, że w angielskim Urzędzie Skarbu pracuje W. Rostowski ROMAN, który jest obywatelem polskiego pochodzenia. Jak wynikało z notatki w prasie, dodatkowym zajęciem R. jest pisanie sztuk teatralnych. Dalsze ustalenia wykazały, że w/w jest synem znanego profesora medycyny dr. Rostowskiego Jakuba pochodzenia żydowskiego, przechytrzy, który po wojnie prowadził wydział lekarski polskiego Uniwersytetu w Edynburgu (...)
W trakcie opracowania rodziny „Filozofa" od strony kraju ustalono, że w Warszawie przebywa jego dalszy krewny ROTHELD ADAM - DANIEL, student II roku Szkoły Głównej Służby Zagranicznej lat 19, który utrzymuje korespondencję z ojcem figuranta. W/ w jest rozpracowywany pod kątem werbunku i ewentualnego przerzutu w przyszłości na teren Anglii.
ŹRÓDŁO: http://lustracja.net/index.php/tajni-wspolpracownicy/82-adam-daniel-rotfeld PFU
Dobry cytat, zresztą tak samo jak książka ;).
Bez względu na siłę Państwo Polskiego, uważam, że trzeba niszczyć takie pomniki nazistów w Polsce i dobrze, że ktoś to robi. Propagowanie takiej ideologi poprzez pomniki powinno być karalne jak w przypadku hitleryzmu. Skoro Państwo wspiera lub boi się ukraińców to trzeba wymienić rząd i tyle w temacie. Nie po to ginęło 200 tys Polaków zamordowanych na wschodzie przez ukraińców, żeby teraz mogli stawiać pomniki oprawcom. Inaczej śmierć tych Polaków pójdzie na marne.
A dla Ukrainy prawda jest jak zaraza
Jeszcze kilka dni a cała Rosja będzie na Ukrainie
"O! Dwadzieścia żywych trupów ze mnie szydzi. Cóż za czasy nastały, żeby trupy, miast na cmentarzu leżeć, ludzi nachodziły." - Virion do Rycerzy Zakonu przed walką (którą podobno zwyciężył).
"Obecność nielegalnych obiektów wzniesionych ku chwale UPA świadczy o słabości struktur państwa, tj. niemożności rozbiórki....." - to nie słabość, tylko strach przed potomkami wiadomo kogo oraz pochodzenie większości policjantów/urzędników na wschodnich rubieżach Polski....Amen
To wywiad z tym amerykańskim najemnikiem
https://www.youtube.com/watch?v=gsVyN1_H4Eo
Poprawka - Białystok pod Dołhobyczowem to 12 domów jak można policzyć na zdjęciu satelitarnym. A Dołhobyczów to miejscowość pod Hrubieszowem więc jednak Lubelszczyzna.
Z artykułu można wywnioskować że Białystok jest w województwie lubelskim skoro o sprawie wypowiada się rzecznik wojewody lubelskiego.
Szkoda że tylko zamalowany. Taki kawałek kamyczka to na łyżkę można było zabrać i spuścić na ziemię żeby na kawałeczki się rozsypało. Mordercom wieczna hańba a nie pomniki!!! A pana rzecznika to powinno się uświadomić że postawienie takiego czegoś na polskiej ziemi jest aktem wandalizmu a nie fakt uszkodzenia tego czegoś.
Nie prościej napisać że wśród zabitych jest amerykański najemnik lub obywatel amerykański pochodzenia ukraińskiego?
Państwo prawa to europejski model. Demokracja - nie. Europejski model to albo republika albo suweren.
Ci, którzy wytrwale atakują użytkowników krytykujących ukraiński faszyzm i jego zbrodnie. To jest oczywiste kto to. To widać z ich nonsensownych, bezczelnych i chamskich napadów ad personam.
Demokracja w waszym wydaniu profesorze- na Ukrainie, czy gdziekolwiek indziej: nalezy sie przed tym bronic jak przed najgorsza zaraza. Wiadomo czyim interesom sluzy
Jesli struktury panstwa sa slabe, to ludzie musza radzic sobie sami. Brawo!!! Nie moze byc tak, ze potomkowie mordercow- bandytow stawiaja im pomniki, ktore gloryfikuja ich zbrodnie. Wielcy mi heroje od mordowania nieuzbrojonych ludzi...
Nie ma traktatu pokojowego nie tylko pomiędzy Polska a III Rzeszą ,ale też pomiędzy wszystkimi Aliantami a III Rzeszą. Rzeczywiście takowy nigdy nie został podpisany. Istnieje tylko formalne zawieszenie broni. Nie jestem wielbicielem Niemiec i Niemców. Natomiast w mojej ocenie pomimo wszystko Niemcy jako Naród i Państwo zachowują się dużo lepiej wobec Nas niż nasi "bracia" Ukraińcy.Oczywiście są próby wybielania przez nich swoich win , ale powtarzam , GENERALNIE nie mamy z nimi takich problemów jak z Ukrainą. Jak na razie nie mają w Rządzie członków faszystowskich organizacji ( banderowcy współtworzą Rząd Ukrainy ).Jeśli chodzi o UE to w pełni zgadzam się z Wilkiem....niestety ....no i jeszcze wieczna przyjaźń Niemiecko -Rosyjska....Raf66
Manifestacja protestacyjna przeciwko zbrodniom wojennym sił terrorystycznych przysłanych na Donbas przez kijowskich faszystów odbędzie się 23 sierpnia 2014 r. of godz. 15 przed ambasadą Ukrainy w Warszawie. Obejrzyjmy te wstrzasające filmy i zastanówmy się, czy współodpowiedzialności za ten ogrom ludzkiego cierpienia nie ponosi także rząd FR pod wodzą W. W. Putina i jego oligarchat, nie interweniując zbrojnie na Donbasie wbrew jego majowym obietnicom.
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded &v=lHODq6i-h60
https://www.youtube.com/watch?v=jP26mddgONk
Obecność nielegalnych obiektów wzniesionych ku chwale UPA świadczy o słabości struktur państwa, tj. niemożności rozbiórki samowoli budowlanej oraz o braku świadomości Polaków na temat nazizmu ukraińskiego spod znaku UPA. To absolutnie skandal, który nie powinien być tolerowany. Dobrą reakcją byłaby akcja polegająca na wysyłaniu do właściwych organów oficjalnych informacji o samowoli budowlanej i monitorowanie reakcji (jej braku) ze strony właściwych organów.
narodowe prze budzenie w Polsce trwa. Niedługo żydy i zachodnie kraińce dostaniecie co się wam należy.
Propozycja Kowala jest bez sensu ,po stronie Ukrainy nie mamy polityka będącego potencjalnym
partnerem do współpracy. A co do komentarzy sugerujących nowy polsko rosyjski resecik
, idealnie pasuje do nich wypowiedź młodego hultaja do małego chłopaka : daj złotówkę to ci
dzisiaj nie wpieprzymy. Te uśmiechy do Rosji mają mniej więcej taki sens jak dawanie tej złotówki.
tagore
Nazistowska symbolika sił zbrojnych Ukrainy
Zdaniem polskojęzycznych mediów na Ukrainie nie ma żadnych banderowców i żadnego szowinizmu. Z mediów tych wiemy, że pod przewodem panów Poroszenki i Jaceniuka na Ukrainie budowana jest demokracja, twórczo wspierana przez USA i Unię Europejską oraz największego orędownika sprawy ukraińskiej na świecie – Polskę.
Budująca demokrację Ukraina przygotowuje się do integracji z Unią Europejską, którą chce powstrzymać neoimperialna Rosja, wspierająca separatystów i terrorystów. Itd., itp. Jednakże gdy przyjrzymy się chociażby emblematom używanym przez niektóre formacje zbrojne, podległe Ministerstwu Spraw Wewnętrznych Ukrainy, nasuwa się podejrzenie, że z tą ukraińską demokracją i integracją europejską jest coś nie tak. Chodzi tu o emblematy batalionów „Azow” i „Donbas” oraz tzw. Gwardii Narodowej.
Batalion „Azow” to ochotnicza formacja zbrojna, w skład której wchodzi kompania służby patrolowej milicji MSW Ukrainy oraz członkowie bojówek i organizacji nacjonalistycznych. Jednostka ta została sformowana w maju 2014 roku w Mariupolu z inicjatywy Ołeha Odnorożenki – przywódcy organizacji o jakże wdzięcznej nazwie: Socjal-Nacjonalistyczne Zgromadzenie. Formalnie podporządkowano ją Ministerstwu Spraw Wewnętrznych Ukrainy. Przeznaczeniem tej jednostki była i jest pacyfikacja oporu rosyjskojęzycznej ludności wschodniej Ukrainy. Symbolika batalionu „Azow” – przede wszystkim odwrócony tzw. „wilczy hak” – nawiązuje wprost do symboliki 2. Dywizji Pancernej Waffen-SS „Das Reich”.
Emblemat 2. Dywizji Pancernej Waffen-SS „Das Reich”
Symbolem 2. Dywizji Pancernej Waffen-SS „Das Reich” był tzw. Wolfsangel (niem. „wilczy hak”). Symbol ten składa się z nałożonych na siebie łacińskich liter I (idea) i N (naród). Runa Wolfsangel nawiązuje do pogańskiego amuletu, których miał chronić właściciela przed ciemnymi siłami. W XV wieku „wilczy hak” stał się emblematem niemieckich mieszczan, walczących z feudalizmem. W okresie wojny trzydziestoletniej (1618-1648) uchodził za symbol wolności jako tzw. znak samowoli. „Wilczy hak” początkowo był emblematem NSDAP (potem przyjęto swastykę). Następnie przyjęła go 2. Dywizja Pancerna Waffen-SS „Das Reich”. Dywizja ta została utworzona w kwietniu 1940 roku. Brała udział w niemieckiej agresji na Francję, a potem walczyła na froncie wschodnim.
Początkowo był dywizją zmotoryzowaną. W 1942 roku została przekształcona w dywizję grenadierów pancernych, a w październiku 1943 roku w dywizję pancerną. Brała m.in. udział w bitwie na łuku kurskim (5 lipca – 23 sierpnia 1943 r.). Była wówczas jedną z najsilniejszych formacji pancernych III Rzeszy. Liczyła 163 czołgi, a więc dwukrotnie więcej niż analogiczne dywizje pancerne Wehrmachtu. W kwietniu 1944 roku ponownie trafiła do Francji w związku ze spodziewaną inwazją aliantów. Cztery dni po tej inwazji – 10 czerwca 1944 roku – esesmani z dywizji „Das Reich” popełnili jedną z najgłośniejszych niemieckich zbrodni wojennych, jaką była masakra mieszkańców miasteczka Oradour-sur-Glane. W odwecie za śmierć jednego z oficerów dywizji z rąk francuskiego ruchu oporu esesmani z dywizji „Das Reich” wymordowali prawie wszystkich mieszkańców Oradour – 642 osoby, mężczyzn, kobiety i dzieci – a samo miasteczko spalili. Po wyparciu wojsk niemieckich z Francji dywizja „Das Reich” walczyła w Ardenach, na Węgrzech i w Austrii, gdzie w maju 1945 roku poddała się Amerykanom pod Linzem.
Po drugiej wojnie światowej „wilczy hak” stał się symbolem hitlerowskiej organizacji Werwolf (Wilkołak), która prowadziła działalność dywersyjną na dawnych wschodnich ziemiach Rzeszy odzyskanych przez Polskę w 1945 roku.
W latach 1991-2004 Wolfsangel był oficjalnym znakiem Socjal-Nacjonalistycznej Partii Ukrainy. Partia ta obecnie nosi nazwę Ogólnoukraińskie Zjednoczenie „Swoboda” i jest obok Prawego Sektora oraz Partii Radykalnej czołową postbanderowską siłą polityczną na Ukrainie.
iDrugim – obok „wilczego haku” – nazistowskim elementem emblematu batalionu „Azow” jest symbol Czarnego Słońca, będący pierwowzorem swastyki. Był to jeden z najbardziej ulubionych symboli Reichsführera SS Heinricha Himmlera.
Osobiście Himmler był zafascynowany okultyzmem, a Czarne Słońce – składające się z trzech swastyk – symbolizuje w okultyzmie astrologiczny emblemat słońca. Znak ten był ornamentem posadzki na zamku w Wewelsburgu koło Paderborn, gdzie odbywały się spotkania elity SS.
Batalion Gwardii Narodowej „Donbas” został sformowany w Dniepropietrowsku z inicjatywy miejscowego gubernatora, a faktycznie jednego z głównych sponsorów rewolty kijowskiej, oligarchy Ihora Kołomojskiego. Jego przeznaczeniem była od początku pacyfikacja oporu rosyjskojęzycznej ludności wschodniej Ukrainy.
Jako formacja ochotnicza został zasilony głównie członkami Prawego Sektora i innych nacjonalistycznych organizacji ukraińskich, biorących wcześniej udział w walkach w Kijowie. W kwietniu 2014 roku powstały dwie formacje o tej nazwie: 24. batalion obrony terytorialnej „Donbas”, podporządkowany Ministerstwu Obrony Ukrainy, oraz operacyjny batalion „Donbas” Gwardii Narodowej Ukrainy, podporządkowany Ministerstwu Spraw Wewnętrznych.
Symbolem batalionu Gwardii Narodowej „Donbas” jest stylizowany na trójząb odwrócony orzeł hitlerowski z półotwartymi skrzydłami, nawiązujący do oficjalnego emblematu Wehrmachtu z 1942 roku.
Szowinistyczna symbolika jest też obecna na emblemacie Gwardii Narodowej Ukrainy – formacji ochotniczej złożonej z członków paramilitarnych organizacji nacjonalistycznych, głównie Prawego Sektora. To nie tylko czerwono-czarne tło (symbolika OUN/UPA), ale także symbol widniejący u podstawy postaci św. Michała, będący stylizowaną swastyką.
Informacje odnośnie nazistowskiej symboliki niektórych formacji sił zbrojnych Ukrainy są w Polsce lekceważone i zbywane określeniem „rosyjska propaganda”.
To jednak nie jest rosyjska propaganda, ale fakty. Formacje MSW Ukrainy, złożone z członków różnych organizacji neobanderowskich, nawiązują wprost do symboliki nazistowskiej. Czy te jednostki są współczesną ukraińską Waffen-SS? Ostatecznie Ukraińcy mają w tej dziedzinie ponure tradycje 14. Dywizji Grenadierów Waffen-SS „Galizien” („Hałyczyna”).
Co ciekawe jednak, na emblemacie dywizji SS-Galizien nie było symboli nazistowskich. Epigoni SS-Galizien poszli jak widać znacznie dalej.
Różne rodzaje swastyki
USA i Unia Europejska wprowadzają kolejne sankcje wobec Rosji. Właśnie się dowiedziałem, że Jarosław Kaczyński domaga się wprowadzenia przez Polskę embarga na rosyjski węgiel.
Nikt jednak nie myśli o sankcjach dla Ukrainy za jawne odwoływanie się do nazistowskiej symboliki niektórych formacji jej sił zbrojnych (pomijając już zbrodnie dokonywane przy pacyfikacji Donbasu). Przecież nazizm i faszyzm są surowo zwalczane zarówno w USA jak i w UE.
Czyżby Ukraina dostała od Zachodu specjalną koncesję na uprawianie nazizmu? To popieranie szowinizmu i neonazizmu na Ukrainie może zakończyć się dla Zachodu tak jak popieranie najbardziej skrajnego fundamentalizmu islamskiego w Afganistanie, Iraku i Syrii. Żeby potem nie trzeba było wprowadzać na Ukrainę „międzynarodowych sił pokojowych”.
No i czy siłom politycznym Rzeczypospolitej Polskiej – zarówno obozowi rządzącemu jak i opozycji – nie przeszkadza ta symbolika? Przecież Polska doznała największych strat i okrucieństw nie od komunizmu, ale od nazizmu – niemieckiego i ukraińskiego.
Najwidoczniej polski mainstream polityczno-medialny, gorąco wspierający kijowską juntę, pozbył się już wszelkich oporów moralnych.
Bohdan Piętka
http://mysl-polska.pl
Manifestacja protestacyjna przeciwko zbrodniom wojennym sił terrorystycznych przysłanych na Donbas przez kijowskich faszystów odbędzie się 23 sierpnia 2014 r. of godz. 15 przed ambasadą Ukrainy w Warszawie. Obejrzyjmy te wstrzasające filmy i zastanówmy się, czy współodpowiedzialności za ten ogrom ludzkiego cierpienia nie ponosi także rząd FR pod wodzą W. W. Putina i jego oligarchat, nie interweniując zbrojnie na Donbasie wbrew jego majowym obietnicom.
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=lHODq6i-h60
https://www.youtube.com/watch?v=jP26mddgONk
Osobiście wolę marsz na Syberię bo daje szansę powrotu ( Co w mojej rodzinie przećwiczono już po 1863) r niż banderowskie siekiery tu nie ma żadnego wyboru oprócz okrutnej śmierci . ( tez to przerabiano w mojej rodzinie) . Panie , pofolguj Pan z nachalstwem w obronie rezunów .
TO W BIAŁYMSTOKU TEŻ MORDOWAŁO UPA???- CZY TO NIEDOBITKI Z AKCJI WISŁA?
Te kurhany to były "groby Polski", czasami kurę w nich chowali. ALE ZNACZNIE CZĘŚCIEJ CHOWANO W NICH CZĘSTO ŻYWCEM pOLSKICH ŻOŁNIERZY LUB OSOBY CYWILNE . JEST NA TEN FAKT SPORO DOWODÓW.
Te kurhany to były "groby Polski", czasami kurę w nich chowali.
Jak ruskie zajmą to wywózki mają przećwiczone na milionach Polaków. Chyba że Pana posłuchamy: zdamy się sami w plen i pieszkom ruszymy na Sybir własnymi ciałami ziemię użyźniać. Panie sugarless, pofolguj Pan z nachalstwem.
Dla Kowala 'my' to Ukraińcy a 'w naszym interesie' oznacza u niego 'w naszym faszystowskim ukraińskim interesie.'
Popatrzmy jak faszystowka kijowska soldateska terrorystyczna obchodzi się z jeńcami (Iłowajsk).
http://ocdn.eu/images/pulscms/NWE7MDQsMCw2NSw4OTcsNGQ0OzA2LDMyMCwxYzI_/7c69040c6958f05ccadd89fa487315c9.jpg
głupota i zdrada zarazem...
Miejmy nadzieję że kiedyś ta partia dójdzie do władzy, ale to możliwe tylko jeżeli uda się wykluczyć amerykańską maszynę propagandy w Polsce.
przepraszam szanownego korektora za wielokrotność
Nie jest możliwe zwycięstwo i rządy polskiego Orbana z następujących powodów: 1. Osoba z podobnym programem politycznym działa tylko wsród Polakow na Litwie. 2. Nie ma w Polsce partii z programem politycznym podobnym do Jobbika. 2. Gdyby w Polsce taka osoba zwyciężyła w wyborach, miałaby wkrótce śmiertelny wypadek drogowy lub zawał serca.
Nie jest możliwe zwycięstwo i rządy polskiego Orbana z następujących powodów: 1. Osoba z podobnym programem politycznym działa tylko wsród Polakow na Litwie. 2. Nie ma w Polsce partii z programem politycznym podobnym do Jobbika. 2. Gdyby w Polsce taka osoba zwyciężyła w wyborach, miałaby wkrótce śmiertelny wypadek drogowy lub zawał serca.
Nie jest możliwe zwycięstwo i rządy polskiego Orbana z następujących powodów: 1. Osoba z podobnym programem politycznym działa tylko wsród Polakow na Litwie. 2. Nie ma w Polsce partii z programem politycznym podobnym do Jobbika. 2. Gdyby w Polsce taka osoba zwyciężyła w wyborach, miałaby wkrótce śmiertelny wypadek drogowy lub zawał serca.
Nie jest możliwe zwycięstwo i rządy polskiego Orbana z następujących powodów: 1. Osoba z podobnym programem politycznym działa tylko wsród Polakow na Litwie. 2. Nie ma w Polsce partii z programem politycznym podobnym do Jobbika. 2. Gdyby w Polsce taka osoba zwyciężyła w wyborach, miałaby wkrótce śmiertelny wypadek drogowy lub zawał serca.
Panie "Sylwia" - ten ciąg znaków to wspomaganie "dzikiej klawiatury". Takie znaki " ż ó ń ę ą ć ł ś ź " zawsze ruskim agentom kłopoty sprawiały. Maskirowka się wysypała... Ech wy płatne podlece.
Panie "Sylwia" - ten ciąg znaków to wspomaganie "dzikiej klawiatury". Takie znaki " ż ó ń ę ą ć ł ś ź " zawsze ruskim agentom kłopoty sprawiały. Maskirowka się wysypała... Ech wy płatne podlece.
Akcje terrorystyczne w Polsce są możliwe. Niedługo. Potrzebna jest obywatelska obrona terytorialna.
Faszystowscy terroryści kijowscy skatowali pojmanego kolo Iłowajska słowackiego powstańca. Neoupowcy są tacy sami jak upowcy. Dramatyczne zdjęcie.
ocdn.eu/images/pulscms/NWE7MDQsMCw2NSw4OTcsNGQ0OzA2LDMyMCwxYzI_/7c69040c6958f05ccadd89fa487315c9.jpg
Popi tego obrządku święcili noże i siekiery upowskich sotni wyprawiających się na rzezie polskich rodzin rolniczych. ż ó ń ę ą ć ł ś ź
Ależ, przecież takich partnerów jest wielu, to jasne... Pan Kowal dogada się i z Poroszenką, i Kliczką, i z Tymoszenko, i z Jaceniukiem, i z Jaroszem, i z Tiahynbokiem... Mnie "rozczuliła" zwłaszcza wizja "złotego wieku w stosunkach Polsko-ukraińskich..."
Rozczulił mnie ten tekst Pana Kowala, i o mały włos wysłał bym do niego prośbę o
ukazanie Polakom naszego partnera wśród znaczących ukraińskich polityków,
taka perła nie ukazała się publicznie np. w parlamencie ale widocznie Pan Kowal go zna.
tagore
Bardzo prawdopodobne, Panie kindzal. Powiedziałbym nawet, że z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością... Tylko co z tego wynika? Mamy się cieszyć, że na Ukrainie jest takie same g...no?
Małoduszny, złośliwy i nieco infantylny (pewnie z racji wieku) człowieczku o nicku "tutejszym" , o "języku" - jak sam przyznajesz - "szybszym od pomyślunku..." Porzuć ten moralizatorski ton, bo nikt logicznie myślący za autorytet uważać Cię nie będzie... Czy autorytetem może być ktoś, kto mówi zanim pomyśli? Inna rzecz, że to myślenie, w najprostszych nawet sprawach, trwa u Ciebie wyjątkowo długo... Przykład? proszę bardzo.... "Może z chwilą pokoju przyjdzie czas na wygaszenie zarzewia banderyzmu na Ukrainie..." To "może" było jakieś miesiąc temu... A dziś..."Problemy z zaszłością i teraźniejszością w stosunkach między nami - Polakami i Ukraińcami - należy bezwzględnie stawiać. Bo kiedy jak nie teraz". Przypomnij sobie - a jeśli masz problemy - to odszukaj swoje wpisy na tym forum, jak zareagowałeś, gdy m-ąc temu napisałem, niemal dokładnie to, co Ty głosisz dzisiaj... Wylazł z Ciebie HYde... Gdyby to nie było tragiczne (dla Ciebie) byłoby nawet zabawne... Cóż, dżentelmen by w takim wypadku przeprosił.. Ale chyba zbyt dużo wymagam od Ciebie... Na koniec moja kolejna dobra rada dla Ciebie (której pewnie, jak zwykle, nie posłuchasz)... Zapamiętaj na zawsze (to chyba za duże wymagania)... Więc jeszcze raz... Zapamiętaj na dziś, a jak się uda to i na jutro, że "klasę człowieka można mierzyć tym, co wyprowadza go z równowagi..". Może więc lepiej teraz się prześpij, a odpowiedz daj z rana...
To tak jak u nas.
Jeden z WSI, drugi z Lubianki, a trzeci "zwykly" UBek z emerytura w wysokosci 9800,- PLN
w dodatku odznaczony krzyzem VM za walke z "bandami"...