• Taaa, sepsy stali na Majdanie... zapewne w mundurach Berkutu.

  • To niepokojące co piszesz o wysokich stołkach w armii. Po I WŚ sytuacja była złożona, lecz pamiętaj, że Niemcy mieli o wiele gorszą (kryzys, embarga, reparacje wojenne, zakazy w sprawie tworzenia armii) i jakoś z tego zawsze wychodzą zwycięsko. Polakom brakuje silnej ręki, nie dyktatora, lecz kogoś kto potrafi stanowczo bronić Polskiej racji stanu, a nie obcych państw. Czytałem wiele nt. Polskiej Armii po 1 WŚ, była skorumpowana, przejadane miliony szły na pokazówki. Motocykl sokół wyszedł w śladowej ilości sztuk i psuł się na potęgę. Ładowano miliony w propagandę, propagandę sukcesu, która pokutuje do dziś. Wielu wierzy, że byliśmy nowoczesną i silną armią, lecz napadnięto nas, wręcz zaskoczono. A prawdą jest, że wiele miesięcy wcześniej wiedziano o planach agresji, tylko nie znano dokładnej daty, przygotowania były oporne i nikłe w stosunku do zagrożenia. Ale nie ma co rozpamiętywać, tylko trzeba wyciągnąć wnioski, żeby nie popełniać ich w przyszłości. Z mediów słyszę, że Rosja zagraża Polsce. Jakoś w ruskich mediach nic nie mówią o potrzebie ataku na Polskę. W Polskich mediach natomiast słyszę ciągłą nagonkę na Rosjan, których rzekome hordy niebawem zjawią się u naszych granic. Szary człowiek słuchając radia, czy TV, nie wnika dokładniej w sedno, lecz czyta te idiotyczne nagłówki, typu rosjanie atakują..., plotka niesie plotkę dalej. Nawet politycy dają się ponieść jej histerii antyrosyjskiej. Żeby nie było tak, że to Polska wznieci przez to sama wojny z Rosją. Panika z kim się nie rozmawia coraz większa, a póki co to ukraińcy dalej produkują części do silników rakietowych do Rosji, biorą z innych państw miliony, otrzymują pomoc z każdej strony i wprowadzają kolejne embarga dla Polaków. Pozdrawiam, dobrej nocy.

  • słaba ta gra i chyba coś mało osób w nią gra. Nie widać też żeby oferowała dużo nowym graczom, a spedziłem w niej z 2 godzinki. Nie polecam.

  • 1 września mogliby do Polski trochę wojska podesłać

  • chyba że wywozi się pojedynczo wtedy przepisy nie obowiązują , powiedzmy chce kupić 2 kamizelki kuloodporne potrzebuje koncesji jadę z bratem i biorę po jednej i wtedy wszystko ok

  • hubert 21 August 2014, 20:22 W Naddniestrzu ogłoszono mobilizację

    gdzie to w ogóle jest ??

  • Panie Generale nie w smak pana wypowiedź władzy w Kijowie . Uważaj pan kogo pan mijasz aby przypadkiem mijaącemu siekiera się nie wymskła

  • To żadna nacjonalistyczna gra, tylko jakiś klon eRepublik (w którym notabene Polska jest mocarstwem i sięga od Białorusi po zachodnią Francję). Zwykła gra strategiczna, w której jedne państwa podbijają drugie, a tamte się bronią, szukając nowych graczy.

  • "Zakończyć ostrzały i porozumieć się – można by było w trzy miesiące. W dowolnej sytuacji można zawiesić ogień i się porozumieć".....Tacy ludzie, jak generał-pułkownik Wołodymyr Ruban, dają - nikłą - ale jednak nadzieję, że nie wszyscy mieszkańcy Ukrainy, zaślepieni są rewanżyzmem i szowinizmem, i że w przyszłości będziemy mogli być - kto wie - może nawet przyjaciółmi... Obawiam się jednak, że "nieporozumienia" między Prawym Sektorem, a rządem, to tylko kłótnia w rodzinie, i że nadejdzie dzień, kiedy Wołodymyr Ruban, nie będzie już potrzebny... A wtedy....

  • Rosja Putina jest nie lepsza.Jego fascynacja Stalinem zaczyna przynosić efekty.

  • Myślę, że antagonizmy w naszej części Europy podsyca anglosaska agentura (czyt. syjoniści). Podobnie jak do sytuacji na Ukrainie gdzie USrael zaatakował Rosję przez wskrzeszenie banderyzmu, tak na Litwie i Białorusi również płyną z zachodu strumieniem pieniądze dla różnych szowinistycznych grupek. Po prostu syjoniści skanalizowali ruchy tego typu w celu wywołania konfliktu zbrojnego na naszych ziemiach, który ma być pretekstem do likwidacji przeszkody do panowania nad złożami i ludnością większej części świata. Tą przeszkodą jest Rosja.

  • kewin 21 August 2014, 19:37 Michnik: Tomaszewski pracuje dla Putina

    jaki pan normalnie dziad i zdrajca narodu polskiego

  • Cztery idiotyczne powody. Zwłaszcza zakaz wjazdu. Normalnie rozwalili mi nadgarstki ;-D

  • Oj ta mowa pułkownika nie wsmak Tutejszym i Tennenbaumom. Pewnie Ruban to ruski agent a ludzi wyciąga z niewoli dla maskirowki :-D

  • votum_separatum 21 August 2014, 19:22 Ukraińcy tracą kolejny samolot - tym razem Su-24M

    W Su-24M załoga jest zawsze dwuosobowa pilot i szturman (operator uzbrojenia). Oznacza to tyle, że ukropom skończyły się Żaby i musieli rzucić do walki to co mają najlepsze w lotnictwie frontowym. Podejrzewam, że piloci Su-24 walczą niechętnie podobnie jak ci z Su-25. Swoją drogą Su-24M umożliwia niszczenie celów środkami precyzyjnymi z dużych odległości np. rakietami Ch-29T lub L, Ch-59 oraz kierowanymi laserowo bombami KAB-500 lub 1500. Problem w tym czy te środki nie zostały na lewo opchnięte przez kadrę oficerską i czy wogóle piloci potrafią jeszcze zastosować naprowadzane środki bojowe w co wątpię. (Za to potrafią przywalić salwą z wyrzutni B-8 w centrum miasta - zgrubne celowanie hehe).

  • PS. akty wspólnotowe, które mają moc wiążącą to rozporządzenia - ich przepisy są w całości wiążące i powinny być bezpośrednio stosowane przez wszystkie państwa członkowskie - ale wydawane są też dyrektywy, które wiążą państwa członkowskie w odniesieniu do rezultatu, pozostawiając organom krajowym swobodę wyboru formy i środków dla ich osiągnięcia....

  • No właśnie... Zdaje się, że umowy międzyrządowe dzierżą prymat nad prawem krajowym... Tak jest np. przy prawie autorskim. Z kolei prawo UE mówi, że "zgodnie z zasadą pierwszeństwa prawo wspólnotowe ma wartość nadrzędną nad prawem krajowym państw członkowskich. Zasada pierwszeństwa dotyczy wszystkich aktów wspólnotowych, które mają moc wiążącą. Państwa członkowskie nie mogą więc stosować przepisu krajowego, który jest niezgodny z prawem wspólnotowym.
    Ale w tym przypadku nie słychać, by ktoś chciał zmieniać Ustawę o ochronie danych osobowych, ani akty wykonawcze do niej (rozporządzenia)... Potrzebują tylko zgody Sejmu... Czy aby, nie jest to "furtka", którą to unijne prawo będzie można obejść? Pożyjemy, zobaczymy...

  • Ostatniej rzeczy jakiej chce obecny reżim jest przeszkolone wojskowo społeczeństwo.

  • To zależy czy takie porozumienie przed nami podpiszą Niemcy. Takie wyrwanie się przed szereg może nas drogo kosztować. To już chyba do naszych decydentów dotarło i chyba nie zechcą zrobić indywidualnego geszeftu dla podreperowania własnej kieszeni kosztem budżetu.

  • Czyli pomysł rozmieszczenie tarczy antyrakietowej w Czechach i w Polsce USA już dawno swoją suwerenną decyzją zarzuciły. Pozostała z tego pomysłu tylko gadka - szmatka dla tych durnych Polaków. W NATO też Niemcy polaczków kopniakiem na końcu kolejki ustawiły, niech znają swoje miejsce. A może wreszcie zaczniemy się cenić i za wszystkie swoje usługi każemy sobie płacić.

  • To pogwałci obowiazujące przepisy europejskie o ochronie danych osobistych.

  • Ciekawe ile milionów kary tym razem wymierzy nam UE. Jeśli informacje którymi dzielilibyśmy się z Amerykanami ograniczyły by się tylko do obywateli USA to może i nie miałbym nic przeciwko ale jak to zwykle bywa, pewnie skończy się na obywatelach wszystkich państw.

  • Z tym że w tej reaktywowanej AK powinno się odbywać powszechne szkolenie kolejnych roczników na poziomie unitarnym. Czas szkolenia około 3 miesięcy wystarczy do opanowania podstaw. Najlepsi z nich powinni stanowić trzon mobilizacyjny na czas wojny.

  • http://macgregor.neon24.pl/post/112142,julian-tuwim-o-koniecznosci-wojny-z-rosja

  • Łysenko jak zwykle kłamie, bo Donieck ostrzeliwują kijowscy faszyści.

  • jazmig 21 August 2014, 17:26 Jak Europa Putina ratuje

    Widać że pisze to cymbał jakiś. W Noworosji walczą powstańcy, a najemnicy walczą po stronie banderowców. Ponadto implozja Rosji to już zupełny odlot autora. Rosja nie takie kryzysy wytrzymała. Rozmowy nt. końca wony domowej prowadzone są dlatego, że Kijów wyczerpuje swoje zasoby, a zbliża się zima, która tam jest ostra. Temperatury -35 st. C są normą. Donbas nie wydobywa węgla, nie wydobywa się ropy, ani gazu, dlatego ta zima będzie w Ukrainie ciężka i grożą rozruchy głodowe, przy których Majdan to była bułka z masłem.

  • tutejszym 21 August 2014, 17:25 Michnik: Tomaszewski pracuje dla Putina

    Łatwiej powiedzieć dla kogo Pan Michnik - Szechter NIE PRACUJE. Ten Pan obdarzony tytułem "Europejczyka roku" nie pracuje dla Polski i jej interesu narodowego. Jest jej zawziętym wrogiem ... "
    A dla kogo pracuje Pan Michnik-Szechter ? " - "Mówią że Pałac Kultury szpeci, ja nie wiem, ja mam żonę i dzieci" - Jan Izydor Sztaudynger.

  • Owszem, Piłsudski by zrobił ... dokładnie odwrotnie. Przypomnę że swego czasu poczekał aż biała Rosja wykrwawiła się w wojnie z czerwona Rosją i dopiero wtedy uderzył na bolszewików.
    Niech Sakiewicz nadrobi braki z historii ... zamiast pitolić banialuki.

  • Ładny mi reset podczas wojny domowej, zamordyzmu i wykańczania ludzi o innych poglądach. To będzie farsa, a nie wybory, podobnie jak farsą były wybory prezydenckie.

  • To wysyłaj nawet siebie palancie

  • Jeśli pan Sakiewicz proponuje,by rząd wysłał sprzęt wojenny do Ukrainy,z naszych podatków... kilkaset milionów za złotych....to ja proponuję bunt...inicjatywę obywatelską...jeśli rząd wspomaga Ukrainę...to my przestajemy płacić podatki !!!!

  • to wysyłaj, tylko swoje. Weź tego krypto rezuna Kowala pod pachę i do banku! Zaraził się człek gorączką rezuńską przenoszoną przez Kaczyńskiego - Kalksteina lub Wildsteina.

  • Raczej po działaniach Ukraincow w latach 1939-1945 oraz obecnej ich nacjonalistycznej postawy wobec Polakow umiejętnie podsycalby konflikt obu stron.Potem gdy obie strony bylyby już zmeczone zapewne podjalby konkretne decyzje.Obojetne czy Rosja czy Ukraina to nasi wrogowie,wiec wspieranie ktores ze stron jest po prostu chore.

  • Ten człowiek stracił kontakt z rzeczywistością i pcha nas w wojnę. Jaką armię, której Polska praktycznie nie ma. Jakie pieniądze, skoro co roku coraz bardziej się zadłużamy. Polskę słabą ekonomicznie, której 2 mln. obywateli wyjechało z kraju, która ma śladowe ilości wojska (nie liczyć personeli pomocniczego), graniczącego z Rosją. Mamy wspierać Ukrainę z probanderowskimi elementami u władzy.

  • Wypadało by Pana spytać Panie Sakiewicz z którym politykiem Ukraińskim proponuje Pan rozmawiać , jak na razie politycy przyszłego ukraińskiego mocarstwa widzą rozmówców tylko
    w Niemczech, USA i Francji . Musimy zasłużyć na to aby nas zauważyli?
    A na poważnie ,nie dziwi ,że Isakowicz musiał przestać pisać w GP ,byłby zbyt wielki dysonans
    pomiędzy tekstami obu Panów.

    tagore

  • Zyd Szechter z troska o losie Polski... kon by sie usmial. Atakuje tych, co osamotnieni reprezentuja Polakow w malym, kartoflanym, nieprzyjaznym kraiku.

  • To niech czytelnicy zrobia miedzy soba zrzutke.

  • grzyby , środki odurzające, głupota, i tacy ludzie kształtują opinie publiczną, tragedia......

  • kp 21 August 2014, 15:44 Jak Europa Putina ratuje

    Sensowna analiza, zwłaszcza odrzucenie koncepcji "Polska darmowy przyjaciel Ukrainy". Wydaje się, że Ukraina zaangażowana z Rosją w Donbasie jest Polsce na rękę. Nie jest Polsce potrzebna silna Ukraina wbrew temu co twierdził Giedroić, ale silna gospodarczo Polska.

  • votum_separatum 21 August 2014, 15:27 Polskie Grady przechodzą do historii

    Ponieważ wg. pana kapitana broń współczesnego pola walki musi mieć małą siłę rażenia. Najlepiej precyzyjna, niszcząca cele w promieniu 2 m. Dzięki naszym specjalistom w podobny sposób kalkulującym F-16C/D block 52+ nie ma w asortymencie uzbrojenia pozwalającego zniszczyć w jednym przelocie cel o dużej powierzchni np. kolumnę zmechanizowaną, co potrafi np. Su-22M4K z KMGU. Być może chodzi o pretekst do rozbrojenia WP i przekazania BM-21 ukraińskim bandytom.

  • "Z kierunku rosyjskiej miejscowości Sielezniow..." porąbało się banderowcom. Władysław mówił, że mają napisać "z rosyjskiej strony ostrzelano", ci zapisali, że Sielezniow "skazał", a nasi propagandyści że Sielezniow strielał :-D

  • votum_separatum 21 August 2014, 15:14 Ukraińcy pochwalili się banderowskim kombajnem

    @Muni niech sobie Władysław będzie Iwanem ważniejsze jest to gdzie się podział WŁAŚCIEL KOMBAJNU?? ;-D

  • Ciekawe, za tym rzezimieszkiem o nazwisku Filonienko widać sprzęt domowej roboty jak ulał pasujący do samoróbek terrorystów działających w Syrii. Pewnie szkolą ich ci sami intruktorzy z USraela. Cieszy fakt, że trenują ludzi którzy nie mieli nigdy broni wręku, znaczy kureń zostanie szybko przerobiony przez mieszkańców Noworosji na ładunek "200" lub "300". Zresztą to wyjątkowo bezczelni ludzie, nazwali swoją bandę w której skład wchodzą oprócz zachodniego rekruta najemnicy z zachodu - Szachtersk - od miejscowości leżącej pomiędzy Donieckiem a Ługańskiem.

  • I to ma być poważna wypowiedz na tematy międzynarodowe? Przecież to puste rzucanie oskarżeń niczym nie poparte. Szokujące jest, że osoba wygłaszająca puste w treści komentarze ma ciągle mimo wszystko znaczne oddziaływanie społeczne. Taki bełkot pseudointelektualny wcześniej czy później ustąpi i zaniknie. Korona przy Polakach na Litwie!

  • Kacapy sa bezszczelne a Ukraincom brak honoru.

  • tagore 21 August 2014, 14:43 Michnik: Tomaszewski pracuje dla Putina

    A dla kogo pracuje Pan Michnik-Szechter ?

    tagore

  • Fundacja Otwarty Dialog,To agentura ukraińskiego ,,prawego sektora" Organizują nielegalny wywóz oprzyrządowania wojskowego na które wymagane jest specjalne zezwolenie na wywóz.....Wywozu uzbrojenia za granicę zabraniają przepisy ustawy "o obrocie z zagranicą towarami, technologiami i usługami o znaczeniu strategicznym dla bezpieczeństwa państwa, a także dla utrzymania międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa" z 29 listopada 2000 r. Szczegółowy wykaz uzbrojenia, na wywóz którego wymagane jest zezwolenie, określa rozporządzenie ministra gospodarki. Lista zawiera także hełmy i kamizelki kuloodporne. Za złamanie tych przepisów grozi do 10 lat więzienia.

  • wilno 21 August 2014, 14:24 Michnik: Tomaszewski pracuje dla Putina

    To my wierzymy, bo co zostaje :) ale prawda taka że z każdym rokiem jest gorzej.

  • anarchista 21 August 2014, 14:12 Michnik: Tomaszewski pracuje dla Putina

    @Wilno : Z Pana słów przebija niesłychana gorycz , proszę wierzyć ze , Polacy ,Koroniarze nie zapominają o was i przyjdzie czas to was wesprą partie irządu przemijają naród Trwa .

  • jan53 21 August 2014, 13:56 Michnik: Tomaszewski pracuje dla Putina

    @Wilno:Jest coraz mniej ludzi pokroju Arona,wiec nie przejmuj się wystąpieniami tego chorego człowieczka którego rodzina jest scigana polskimi listami gończymi co swiadczy tez o jego podejściu do polskich spraw.