• banderyzm nawet zaatakował Japonię - namnożyło sie tam faszystów = Obama przeszedł operacje plastyczną, żeby się upodobnić do Bandery - ostatnio też chodzi wszędzie z widłami...

  • @Jan_De Przy tak jednoznacznej ocenie polityki rosyjskiej wypada zapytać o podstawy na ,których jest oparta ,może coś mojej uwadze umknęło? To może być hm, ciekawe.

    tagore

  • jazmig, To już agencje prasowe Francji i Anglii są na "żołdzie" banderowców i kłamią?.
    Banderowców to ja chyba bardziej od Pana nie kocham, ale z faktami nie dyskutuje się (podobno). Chyba że wykonuje się polecenia zwierzchniej agentury, wtedy to stop myślenie i zasady. Nie bądź Pan zakłamanym durniem, ta wojna FR z Ukrainą jest stanem faktycznym. A te dywersyjne zagrywki służb rosyjskich w Internecie to też normalka. Gadajmy ze sobą jak biały z białym i nie strój Pan idioty.

  • Rozumiem, że to żart? P

  • @jazmig zaintrygował Pan mnie swoją oceną aktualnej polityki Rosji wobec Polski,
    może zechciał by Pan podać jakiś widoczny przykład opartej na dążeniu do dobrosąsiedzkich stosunków z Polską polityki Rosji w takiej neutralnej dziedzinie jak gospodarka.

    tagore

  • Tak na marginesie, Rosja nie jest spadkobiercą Rusi Kijowskiej, tym bardziej grody czerwieńskie nie mają z nią nic wspólnego.

  • @Jan53: Głupia sprawa, zwykła bariera językowa, ale jestem chyba jednym z tych, nielicznych polaków, który "nie czyta i nie śledzi rosyjskich mediów..." Czy więc nie zechciałby Pan wyjaśnić mi, co ma Pan na myśli? Co to bowiem znaczy, że "Rosja nie ma roszczeń terytorialnych wobec Polski - No bo jakie może mieć gdy zagrabila polskie ziemie w ilości 180tys.km2 w 1939r". Że chce teraz drugą połowę? I dlatego dąży do wojny z nami? Tylko w takim przypadku Pan jazming może być w błędzie...

  • Coś łatwo separatyści strącają te samoloty ... aż takie kiepskie ?

  • @iwanow: Tranzytem do Haskiego Trybunalu.

  • tutejszy, przestań nam tu powtarzać banderowskie łgarstwa, bo stajesz się idiotyczny.

  • Rosja nie zgłasza żadnych roszczeń terytorialnych, ani innych, takie są fakty. Ukraińscy banderowcy zgłaszają - to też fakt.

  • Polska z kolei zdobywała Ruś Kijowską, grody czerwieńskie, Moskwę itp. Może wrócimy ze wspomnieniami do epoki kamienia łupanego.

  • za miesiąc - dwa będzie u nas Putin i będziemy mieli tak bogato jak przed 1989 rokiem

  • Banderowiec iwanow jak zwykle marzy o mordowaniu Polaków przez banderowców przebranych za ruskich.

  • a co tam słychać w sprawie Tupolewa - wrak nadal rdzewieje??? jak się posuwa śledztwo u sowietów???

  • jakiś link - najlepiej do strony malezyjskiej - fake

  • @Tutejszym: 22.08.2014 17:41) PANIE ,,TUTEJSZYM " JEŚLI MASZ PAN W DOMU LUSTRO TO W NIE SPÓJRZ I ZOBACZYSZ IDIOTĘ A ODE MNIE SIĘ ODCZEP . Pracowaliście usilnie prawie 30 lat żeby zniszczyć Polskę. I to jest niezaprzeczalna prawda wszystkie te pseudo opozycyjne partie od 1989 r to jedna i ta sama Sitwa złodziei i kombinatorów Co do Szeremietiewa to nie tylko Krab był na tapecie. A kto podejmował działania znoszące armię zawodową i ograniczał ilość wojska? . Czy to nie począwszy od ZCH skończywszy na PoPiSi - e wszyscy po kolei mamą uwalane łapy.

  • PODAJ DALEJ!!!
    Tajemnica lotu MH17
    „7 sierpnia 2014 r. malezyjska prasa ogłosiła stwierdzenie delegata OSCE Michala Bociurkiwa, że samolot został zestrzelony przez myśliwce. Bociurkiw jest Ukraińcem z Kanady, który był delegowany przez OSCE na miejsce rozbicia się lotu MH 17 aby zbadać przyczynę katastrofy. Stwierdzenie swoje wygłosił 29 lipca b.r. podczas wywiadu z Canadian Broadcasting Corporation.
    Dodał, że części kadłuba byly podziurawione przez silny ogień karabinu maszynowego (‚There have been two or three pieces of fuselage that have been really pockmarked with what almost looks like machinegun fire; very, very strong machinegun fire’). Wcześniej, 3 sierpnia b.r., reporter Associated Press Robert Parry, piszący dla Consortium News, zacytował swe źródła w wywiadzie USA, że ukraińskie siły zbrojne ponoszą odpowiedzialność za zestrzelenie malezyjskiego samolotu nad Ukrainą ( http://consortiumnews.com/2014/08/03/flight-17-shoot-down-scenario-shifts ).
    Malezyjski artykuł nosi tytuł ‚Badacze z USA stwierdzaja, że MH17 został strącany przez samolot’ (‚US analysts conclude that MH 17 downed by aircraft’). Ten artykuł jest tu: http://www.nst.com.my/node/20925 . Wywód OSCE był drukowany w prasie światowej i pokazał sie na wielu internetowych witrynach, np. tu: http://beforeitsnews.com/2012/2014/08/not-reported-by-the-global-mainstream-media-malaysian-press-charges-ukraine-government-shot-down-mh17-us-experts-concur-2451802.html .
    Srodki masowego przekazu w UE zatajają te informacje przed publicznością. Przypomnijmy sobie informacje zamieszczoną w Twitter przez kijowskiego kontrolera lotów, Hiszpana ‚Carlos’, zaraz po wypadku. Dwa ukraińskie myśliwce leciały koło tego Boeinga tuż przed jego zestrzeleniem. ‚Caza’ to jest myśliwiec. Powstańcy nie mają ‚dos cazas’. Carlos. @spainbuca El avión B 777 voló escoltado por 2 cazas de ukraine hasta minutos antes, de desaparecer de los radares 9:48 – 17 julio 2014. El avión B 777 voló escoltado por 2 cazas de ukraine hasta minutos antes, de desaparecer de los radares, ? Carlos. @spainbuca Sí las autoridades de kiev, quieren decir la verdad, esta recogido 2 cazas volaron muy cerca minutos antes , no lo derribo un caza. 9:54 – 17 julio 20. Jeden z uzytkownikow na tym forum uprzednio dokonal wpisu o Carlosie. Cytuję: ‚Na krótko przed tym, jak w mediach zaczęły pojawiać się informacje o zestrzeleniu malezyjskiego Boeinga 777 nad terenami kontrolowanymi przez noworosyjskich powstańców, jeden z cywilnych kontrolerów lotu na kijowskim lotnisku w Boryspolu za pośrednictwem serwisu Twitter zaczął na bieżąco relacjonować sytuację. O jego wpisach informuje portal GlobalResearch.ca. Konto @spainbuca należało do Hiszpana znanego tylko pod imieniem (lub pseudonimem) „Carlos”, od pięciu lat pracującego jako kontroler lotów na kijowskim lotnisku. Konto założono w 2010 roku a obserwowało je 11 tysięcy osób. Autor często dzielił się za jego pośrednictwem informacjami z życia ukraińskiego lotniska. Wieczorem 17 lipca, jeszcze zanim świat obiegły relacje o tragicznym końcu MH17, „Carlos” porzucił dotychczasowy lekki ton swoich wpisów. W ciągu dwóch następnych godzin w kolejnych krótkich wiadomościach przekazał między innymi: – do wieży kontroli lotów w porcie lotniczym Kijów-Boryspol 7 minut po zniknięciu samolotu z radaru wkroczyły ukraińskie służby specjalne wraz z obcokrajowcami, już wtedy mówiono o zestrzeleniu; – w ciągu trzech ostatnich minut lotu MH17 towarzyszyły dwa ukraińskie myśliwce, widziane na radarach przez personel kontroli lotów; – o eskorcie MH17 przez ukraińskie myśliwce wiedzieli ludzie z ministerstwa spraw wewnętrznych, ale nie wojskowi; Z racji użycia we wpisach języka hiszpańskiego, pozostały one niezauważone przez większość komentujących bieżące wydarzenia 17 lipca. Krótki wywiad z „Carlosem” przeprowadziła jedynie hiszpańskojęzyczna redakcja kanału Russia Today – mówi w nim on, że z racji swoich ostatnich wpisów otrzymał liczne pogróżki od ludzi związanych z „Majdanem” a ukraińskie władze dały mu i jego rodzinie 24 godziny na opuszczenie kraju. Treść wpisów w tym materiale nie jest komentowana ani rozwijana. Konto @spainbuca zostało usunięte z Twittera. Informacje podawane przez kontrolera lotów pokrywają się z tymi upublicznionymi przez brytyjskie media. Jak podaje „Telegraph”, trasa ostatniego lotu MH17 była nietypowa: została odchylona od zwykłego kursu o kilkaset kilometrów na północ. Co najmniej dziesięć poprzednich lotów MH17 nie przebiegało nawet w pobliżu terenów objętych walkami. Dla gazety wypowiedział się Robert Mark, pilot komercyjny i redaktor magazynu „Aviation International News Safety”, potwierdzając, że według zapisu tras lotów 17 lipca MH17 leciał nietypową trasą. Dodał także, że w przypadku gdyby był kapitanem tego rejsu i otrzymał polecenie zmiany trasy na przebiegającą nad rejonem walk, nigdy by się na to nie zgodził z własnej woli. – za Xportal.pl.
    Czytaj więcej tu http://fakty.interia.pl/raport-samolot-zestrzelony-na-ukrainie/informacje/news-nie-mozemy-tolerowac-prob-tuszowania-prawdy-o-locie-mh17,nId,1471730#utm_source=paste &utm_medium=paste &utm_campaign=firefox.’
    Fotografia części kabiny pilotów podziurawiona serią karabinu maszynowego jest tu: http://themillenniumreport.com/wp-content/uploads/2014/08/MH17-part-with-holes-identified.jpg .
    W przechwyconej rozmowie pracownicy miliardera Kołomojskiego i ministra obrony Ukrainy Walerego Geleteja, Swiatosław Olijnik i Anatolij Gricenko, omawiają zestrzelenie lotu MH 17. Z rozmowy jasno wynika, że zestrzelenie było celowe i przygotowane i wykonane przez obecne władze kijowskie.
    Rozmowa jest po ukraińsku lecz jest dodane tłumaczenie na angielski. http://themillenniumreport.com/2014/08/hackers-learned-who-shot-down-boeing-in-ukraine/

  • Jakie trzeba mieć IQ żeby zaprosić gloryfikatora morderców do Polski ?

  • W świetle zbadanych dokumentów i ekspertyz Malezyjska komisja wykluczyła Rosjan z udziału w tej zbrodni wojennej , ustalono bezdyskusyjnie że odpowiedzialność ponoszą faszyści z Kijowa. Holendrzy przepraszają Putina za malezyjskiego boeinga co jest elementarną zasadą jesli nastąpił niezasłużony atak. ŻAŁOŚNIE WYGLĄDAJĄ WSZYSTKIE MENDY Z TEGO PORTALU WIESZAJĄCE PSY NA ROSJANACH , TEŻ PRZYZWOITOŚĆ WYMAGA POWIEDZENIA PRZEPRASZAM ,ALE TO NIE TE UKRAIŃSKIE MENDY.

  • Zgnilizna może dopiero przyjść.

  • Bronek Komorowski go tak urządził, jak wywalał z MONu Pana Szeremietiewa to powiedział że jeśli okaże się że jest niewinny to odchodzi z polityki. Szeremietiew w procesach sądowych oczyścił się ze wszystkich zarzutów a Bronek został prezydentem. Taki to człowiek honoru nami rządzi.

  • jest gdzieś petycja z prośbą do Putina o przyjście do Nas Rosjan???

  • anarchista 22 August 2014, 18:30 Premier Ukrainy: rosyjski konwój to prowokacja

    iwanow : bieda w Polsce - dzieci głodują - ludzie szukają po śmietnikach I to jest gorzka Prawda , a kretyni robią z tego żarty . Polacy maja już dość zgnilizny

  • Był vice-ministrem i to dobrym.Ministrem był Komorowski."Jasnowidzow" zas jest sporo.Wystarczy poczytać prase i portale.

  • Gadanie. W Rosji to dopiero bieda. Wystarczy wyjechać z Moskwy na 100 kilometrów w dowolnym kierunku. Bida piszczy aż strach patrzeć i płakać się chce.

  • sarkazm, sarkazm

  • Oj Iwanow,Iwanow.Zgnilizna zawsze z bolszewii przychodzila.Smrod,glud i nedza to Rosji potega.

  • teraz będą konwoje wahadłowe - do Polski by przysłali - bieda w Polsce - dzieci głodują - ludzie szukają po śmietnikach - Polacy taki konwój, by przyjęli z pocałowaniem ręki... maja już dość zgnilizny zachodu!!!

  • teraz będą konwoje wahadłowe - do Polski by przysłali - bieda w Polsce - dzieci głodują - ludzie szukają po śmietnikach - Polacy taki konwój, by przyjęli z pocałowaniem ręki... maja już dość zgnilizny zachodu!!!

  • Powinno Mu się wręczyć jako prezent widły i siekierę

  • mam nadzieję, że Rosjanie przyjda do polski i zrobią porządek z ta faszystowską/banderowska huntą, która rządzi na wiejskie!!!

  • Jakim był ministrem takim i jest jasnowidzem czyli beznadziejnym

  • teraz będą konwoje wahadłowe - do Polski by przysłali - bieda w Polsce - dzieci głodują - ludzie szukają po śmietnikach - Polacy taki konwój, by przyjęli z pocałowaniem ręki... maja już dość zgnilizny zachodu!!!

  • iwanow 22 August 2014, 17:59 Gdyby w 1920 roku zwyciężyli bolszewicy

    brawo za tekst

  • ponoć banderowcy widłami go zabili

  • grzegorz710 22 August 2014, 17:57 Premier Ukrainy: rosyjski konwój to prowokacja

    Dla Jaceniuka kichnięcie Putina to prowokacja

  • Z powrotem przywracając ich do służby w "jedynie słusznej sprawie" w latach 1939 - 1956.Oczywiscie nie przeszkadza to potomkom tych "zasłużonych" dalej sprawować władze w Rosji jak i byłych "satelitach" w latach obecnych.

  • samuel_dekutowski 22 August 2014, 17:28 Gdyby w 1920 roku zwyciężyli bolszewicy

    Jeśli próbujesz mnie obrazić lub zdenerwować to nic z tego, idź trolować na wyborczą.

  • Witam!
    Wszystkie ciężarówki konwoju dojechały już do Ługańska. Obecnie trwa rozładunek przywiezionych zapasów w specjalnie przygotowanych bazach z chłodniami. Od jutra nastąpi wydawanie produktów w 24 punktach. W pierwszej kolejności zaopatrzeni zostaną emeryci i inwalidzi, uchodźcy, pacjenci szpitali, pogorzelcy, rodziny których żywiciele zatrudnieni są w "budżetówce".
    Po rozładunku ciężarówki będą odprawione z powrotem do Rosji.
    Link -> http://rusvesna.su/news/1408726830
    Pozdrawiam
    Lokis

  • samuel_dekutowski 22 August 2014, 17:12 Gdyby w 1920 roku zwyciężyli bolszewicy

    Dla Ciebie to żydzi, dla mnie to w pierwszej kolejności komuniści, potem Rosjanie, potem żydzi. Zauważ też że sam aparat w latach późniejszych dokonał czystki w swoich szeregów usuwając siepaczy żydowskich którzy nie byli już im potrzebni.
    Cieszę się że p. Soroka zamieścił ten artykuł i wylał wiadro zimnej wody na rusofilów z tego forum.

  • Prawda tylko w "Konsomolskiej Prawdzie" oraz w "Paneta RTR"

  • samuel_dekutowski 22 August 2014, 17:04 Holendrzy przepraszają Putina za malezyjskiego boeinga

    Tam się ludziom żyje dobrze? Dobre sobie. A jak Cię Putin kupił tanim paliwem to jedź do Rosji, u nas Tusk też paliwem kupował ludzi przed wyborami.

  • " Na przedmieściach Ługańska Ukraińcy przejęli dwa rosyjskie wozy opancerzone. W środku były materiały potwierdzające, że przeciwko ukraińskiej armii walczą żołnierze regularnych jednostek z Rosji- informuje pravda.com.ua.

    Z dokumentów wynika, że w obwodzie ługańskim operuje 1 Dywizja Powietrzno-Desantowa z rosyjskiego Pskowa.
    Zabezpieczono legitymacje żołnierzy, wykaz osobowy jednostki, a także rzeczy osobiste Rosjan, w tym karty kredytowe. Andrij Łysenko z dowództwa ukraińskiej operacji antyterrory­stycz­nej mówi, że znaleziono również osobisty tablet dowódcy plutonu.

    Z odkrytych w wozach dokumentów wynika, że Putin wysłał na wojnę „dzieciaki”. Większość żołnierzy urodziła się w 1994 roku - zauważa Roman Bokchala, dziennikrz, który sfotografował te materiały.

    Jego zdaniem nie ma już żadnych wątpliwości, że Kreml wysłał na wschodnią Ukrainę swoje jednostki.

  • Witam Państwa!
    Jak podaje prorosyjski portal rusvesna.su ponad sto ciężarówek konwoju humanitarnego przyjechało już do Ługańska. 50 z nich udało się rozładować pomimo ostrzału z moździerzy i broni snajperskiej.
    Link -> http://rusvesna.su/news/1408724163
    Pozdrawiam
    lokis

  • Przykładowo cztery rozbiory Polski i pakt Ribbentrop - Mołotow. A czasy powojennej okupacji ZSRR Polski i zmiany jej terytorium. To tak na szybko. Kwintesencją rosyjskiej polityki jest zabór terytoriów wszystkich państw sąsiednich, graniczących z Rosją ( ZSRR ). A regularne oddziały FR walczą na terenie Ukrainy, na ziemi i w powietrzu. FR i Putin chcą dokonać dzieła: "ZSRR - reaktywacja'", jeżeli nie napotkają na opór to dla nas Polaków sytuacja będzie mało ciekawa.

  • Panu generałowi wydaje się, że myśli albo rżnie głupa.
    I tak źle i tak niedobrze, jak mawia porzekadło.

    Używanie abstrakcyjnych pojęć typu "to Zachód" niczego przeciętnemu czytelnikowi nie wyjaśnia.

    To syjoniści stoją za tą i jej podobnymi tragediami, ci syjoniści, którzy sterują pacynką Obamą.
    Ale trzeba odwagi i jaj, żeby to napisać bądź powiedzieć.

    A już pisanie o wirtualnej demokracji jest umysłową abberracją lub bezczelnym rżnięciem głupa.

  • @jazming:Pan myśli ze Polacy nie czytają ani nie sledza rosyjskich mediów?Nie wiem z jakiej "bajki" Pan jest pisząc ze Rosja nie ma roszczeń terytorialnych wobec Polski - No bo jakie może mieć gdy zagrabila polskie ziemie w ilości 180tys.km2 w 1939r.Czyli prawie 1/2 terytorium II RP.
    W Noworosji w której zapewne Pan jest korespondentem i to miejscowym,to wie ze Rosjanie tam to nie Rosjanie tylko UFO.Szeremietewa w Noworosji nie ma wiec o tym nie wie.

  • Kolejny dureń straszy nas wojną z Rosją. Kiedy Rosja zgłaszała wobec Polski jakiekolwiek roszczenia terytorialne lub inne? Rządzący obecnie w Kijowie politycy ze Swobody zgłaszali i nie wycofali się z tych roszczeń do dzisiaj. Czy Rosja rozpętała w mediach kampanię nienawiści wobec Polski, to Polska wobec Rosji taką kampanię rozpętała. W Noworosji nie ma rosyjskich wojsk o czym wiedzą wszyscy i wie Szeremietiew, skoro zajmuje się sprawami wojskowymi, dlaczego zatem kłamie, jakoby walczyli tam Rosjanie?

  • "List kończy kilka – przypominających czasy Breżniewa – frazesów o pokoju"

    Czemu ma służyć powyższy komentarz w formie nieuzasadnionego przytyku?, ma zdyskredytować autorów listu?, to jest żenujące i Was pozbawia wiarygodnego przekazu informacyjnego.
    Te niezbyt mądre uwagi zostawcie sobie na prywatne pogawędki.