Miejmy na uwadze, że ci francuscy ochotnicy przybyli walczyć na własną rękę. Francuska odmowa 'mourir pour Danzig' w 1939 r. to był czyn władz francuskich. Wśród powtanców są też ochotnicy serbscy, hiszpańscy i niemieccy. O polskich nie czytałam. Byli na Węgrzech podczas najazdu ZSRR i w Jugosławii podczas napaści NATO.
@tagore:Zgadzam się z Panem w sprawie wegla importowanego z Rosji.Jest miernej jakości.Zawiera dużo siarki podczas spalania oraz reteci.Jest niskokaloryczny - tj.trzeba go spalic o ok.30% więcej aby uzyskac ten sam efekt grzewczy co z polskiego wegla.Najgorsze w tym wszystkim ze ruskiego wegla uzywaja najwięcej spolki Skarbu Panstwa a które powinny dbac o interesy naszych kopaln.Co do firmy Kaspersky to nie jest tak do końca prawda ponieważ umowy z nia zostały podpisane na caly rok w roku ubiegłym,tak ze konkrety mogą być dopiero w roku przyszłym.Poza tym mało osob wie czyja jest ta firma a najwięcej sprzedaje oprogramowania antywirusowego itd.zwyklym użytkownikom internetu którzy patrza na cene a nie na producenta.Najlepiej zapewne wyszedłby nam bojkot w sprawie zakupu aut "LADA"
@Sylwia: "Ci dzielni Francuzi" - Szkoda ze takich nie było w 1939r.A może jest to wsparcia dla p.Hollanda i sprzedaż "Mistrali" do Rosji?Beda mieli Ruskie z czego desant na polskie wybrzeże robic.
vanderBrook (Sylwia) piszesz: "Noworosja nie wysunęła żądań terytorialnych wobec Polski". Tak samo jak "Republika wolnej imaginacji" "Tęczowa Wagina" i inne nie istniejące twory - chyba że w Twojej chorej wyobraźni. Wariatów po stronie banderowców nie brakuje, to wcale nie świadczy, że mamy zrobić użytek z noża, który nam do ręki wciskasz. Rosja pretensje zgłasza do terytorium całej Polski. Już to przerabialiśmy i musimy zrobić wszystko aby do powtórki nie dopuścić. Słuchaj ruski prowokatorze, taką prymitywną podłość może wykazywać tylko wielkoruski buc. Spieprzaj z tego Forum i przestań używać tego awatara.
Co do życzenia tym francuskim ochotnikom by ich zabito ('dwusetny' znaczy trup), to mieliby większe szanse na śmierć gdyby byli w szeregach terrorystycznej soldateski faszystowskiego reżymu kijowskiego. Oto statystyka. Liczebność powstańców ocenia się na 10 000. Ta liczebność wzrasta. Liczebność terrorystów kijowskich na 25 000, po czterech mobilizacjach. Według danych kijowskiej Rady Bezpieczeństwa i Obrony Ukrainy, straty faszystów ukraińskich wynoszą 12 000 zabitych (dwusetnych), 19 000 rannych i 5 000 zaginionych. http://rusvesna.su/news/1408816218 Teraz powstańcy okrążyli 5 000 faszystów koło Ambrosiewki i wybijają ich artylerią i salwami rakietowymi. Gdy pojawia się lotnictwo faszystów, to jest strącane. http://novorossia.su/ru/node/5618. Francuscy chłopcy powrócą kiedyś do domu. Być może odznaczeni orderami św. Jerzego za odwagę i męstwo, czego im polscy antyfaszystowscy patrioci życzą. https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/94/Order_of_St._George%2C_1st_class_with_star_and_sash_RF.jpg/150px-Order_of_St._George%2C_1st_class_with_star_and_sash_RF.jpg
Powtórka tego samego banderowskiego schematu: kto krytykuje faszystów ten jest putinowskim agentem: hto ne skaczi to je moskal. Atakujemy. W imię świętej sprawy Wielkiego Wiecznego Ukraińskiego Państwa Soborowego od Sanu do Donu, albo i dalej, pod patronatem modercy i kata św. Bandery, który patrzy na nas z ... (tu trzeba jeszcze podumaty skad won naprawdę patrzy). Bandera, Bandera, czy ty czujesz jak my do tebe kłykamo? Politruk Sylwia wymyśliła sobie faszystowskie partie Prawy Sektor i Swobodę. Ich naprawdę nie ma. Wymyśliła sobie ukraińskich miliarderów którzy finansują faszyzm i nowohitlerowskie formacje na wzór SS: Kołomojskiego i Achmetowa. Wymyśliła sobie oszustkę Tymoszenko i faszystkę Juszczenko. Nie ma takich ludzi - to postacie fikcyjne, z rewkomu. Moskaliaku i poliaku na giliaku! Moskali i lahi na nożi! Smert waraham! A te filmiki napewno były wyprodukowane przez Mosfilm:
Z pamiętnika sowieckiego politruka:Ja, Nadieżna Piotrowna , vel Sylwia, oczywiście wstawiłam jak co dzień, polską piękną flagę z godłem. To moja własna inwencja towarzysze, nie chwaląc się,im lepsza zasłona dymna,tym skuteczniejsze działanie. Ech,jednak ciemny ten polski naród, taką papkę im tu wstawiam,a oni, zakompleksieni i zadufani, skłóceni z tymi Ukrami łykają to,bez popitki. A tak myślą o sobie,że kulturne są i wykształceni, ha ha ha. A my ich tu rozgrywamy. Europejskie polskie pany i kułaki.Burżuje, tfu. A swoją drogą to uparcie się biją świnie jedne ukraińskie,a już się poddać powinni.Ale spokojnie,partia zwycięży i towarzysz pierwszy sekretarz Władymir Władymirowicz przyjmie zwycięskie sztandary na defiladzie na Placu Czerwonym. Towarzyszom z mojego RewKomu melduję że na moim froncie walki propagandowej odnoszę pełen sukces, na całej linii, tak jak i dzielni chłopcy na polu chwały.Użyłam jak zawsze wszelkich zwrotów z podręcznika wzorowego oficera politycznego. Są terroryści, faszyści, reżym. Oczywiście piszę kijowski,(bo wiadomo by umniejszyć,że to jakiś kijowska zainstalowana junta burżujska klika tfu,klakierów zachodu,a nie ukraiński rząd). Wnioski:obawiam się,że ta propaganda długo sie utrzyma, proponuję sugestię towarzyszom z Rewkomu nieco zniuansować przekaz. Może podprogowo bardziej?Nie tak bezpośrednio.... Troche delikatniej, bo polskie burżuje w końcu się zorientują. Oczywiście dalej grac na antyukraińskiej strunie. Ukrainiec=banderowiec. Każdy Ukrainiec to banderowiec, każdy banderowiec to Ukrainiec i faszysta. To działa, polaczki to lubią. Choć podszywanie się pod Polaka może juz nie pomóc. Może zagrać na panslawistycznej nucie??Do rozważenia przez towarzyszy z RewKomu. Czekam na dalsze instrukcje. Niech żyje partia i towarzysz I sekretarz Władymir Władymirowicz. Nadieżna Piotrowna, pseudonim Sylwia.
"Państwo Islamskie"otrzymało posiłki "w postaci oddziału bojówkarzy z Kaukazu, głównie Czeczenów". A przecież Jarosz apelował do przywódcy terrorystów kaukaskich Doku Umarowa o udzielenie poparcia Ukrainie. Pisał: "Wielu Ukraińców z bronią w rękach popierało walkę wyzwoleńczą czeczeńskiego i innych kaukaskich narodów. Teraz nadszedł czas, by poprzeć Ukrainę!" Niewdzięczni Ci Czeczeni... Woleli poprzeć "Państwo Islamskie..."
@uri: Pańska „kindersztuba” jest tylko na pokaz… A Pan jesteś dżentelmenem z własnego... urojenia. Właśnie to Pan udowodniłeś – dżentelmen nie obgaduje innych, za ich plecami. Człowiek dobrze wychowany wie też, co to szacunek dla innych, wie, co to tolerancja dla odmiennych poglądów… Wie, co to współczucie - ma świadomość cudzego nieszczęścia, i cierpiącym pragnie ulżyć. Uczciwy człowiek staje zawsze po stronie ofiar, a nie oprawców - zupełnie na odwrót niż Pan. Pan dla ofiar masz tylko pogardę i nienawiść... Kim Pan jesteś Panie uri... Co to za wiara, którą wyznajesz. Co to za wiara, że nie potrafisz się do niej przyznać... "Strzelę" raz jeszcze... Nie starozakonny, nie prawosławny, nie animista i nie ateista... To może satanista? To by wiele wyjaśniało...
Według wiadomości z frontu, terrorystyczne oddziały faszystowskiego reżymu kijowskiego zostały z Iłowajska wyparte przez powstańcow. Potwierdza to mapa sytuacyjna: http://cassad.net/?do=warmarker. Terroryści faszystowscy wycofują się też z Mariupola. http://anna-news.info/node/20790
@Tutejszym: To dobrze, że Twój wnuczek nie musi już oczyszczać stawu z sitowia na Twojej posesji. Ma zadatki na mądrego człowieka… Bardzo dobrze też, że "awansowałeś" go na swojego doradcę… Bo z Twoim "pomyślunkiem", z dnia na dzień coraz gorzej... Może więc pomógłby Ci odpowiedzieć na moje pytanie, które jakoś nie może się doczekać odpowiedzi z Twojej strony... Przypomnę, bo już pewnie zapomniałeś...: dlaczego my mamy prawo, a nawet obowiązek „walki z banderyzmem i zamknięcia przed nim naszych granic”, ale już Ukraińcy i Rosjanie zamieszkujący w Donbasie, prawa do tej WALKI nie mają? No, i dlaczego nie mają prawa zamknąć przed nim GRANIC?
Ci dzielni Francuzi zrozumieli, że walka powstanców to wojna wyzwoleńcza spod jarzma faszystowskiego reżymu kijowskiego. Powstańcy Noworosji walczą o prawo do spokojnego życia w wolnym kraju. Walczyliby też z siłami Putina gdyby i on ich ojczyźnie zagrażał. Płk. KGB i miliarder prezydent W. W. Putin na pewno o tym wie i wlicza to w swe plany. Ukraina będzie faszystowska i dlatego powinna być słaba. Noworosyjscy powstańcy wyświadczają teraz wielką historyczną przysługę Polsce, Węgrom, Białorusi i innym sąsiadom Ukrainy. Ich tryumf byłby dużą polityczną korzyscią dla Polski bo pozostawiłby u naszej wschodniej granicy osłabione państwo nowohitlerowskie. Naszą nadzieją jest, że walka z Noworosją osłabi obecne faszystowskie państwo ukraińskie. W przeciwnym razie będzie przez granicę silne faszystowskie państwo ukraińskie - gniazdo terroryzmu, szowinizmu i nienawiści do Polaków, Rosjan, Wegrów, Greków, Cyganów i innych nie-Ukraińców. Noworosja nie wysunęła żądań terytorialnych wobec Polski. Obecni politycy kijowscy to zrobili a ukraiński hymn opiewa topienie ziemi od Sanu do Donu we krwi: "Станем браття, в бій кривавий, від Сяну до Дону" - staniem bratya w bij kriwawyj wid Sjanu do Donu. Oto miasta związane z Sanem: Dynów, Jarosław, Lesko, Leżajsk, Nisko, Przemyśl, Radymno, Rudnik nad Sanem, Sandomierz, Sanok, Sieniawa, Stalowa Wola, Ulanów i Zagórz. Niech szanowni użytkownicy sprawdzą sobie na mapie Polski ile powiatów nad Sanem i na wschód od Sanu i z jaką ilością polskiej ludności Ukraińcy zamierzają utopić we krwi. Ci francuscy ochotnicy walczą więc też za polską sprawę. Sa wierni swemu narodowemu zawołaniu, Liberte, Egalite, Fraternite.
Batka to rozsądny człowiek ,wystarczy raz na kwartał wsadzać do więzienia zbyt bezczelnego
złodzieja i poparcie ludu zapewnione. Całe szczęście ,że Tusk na to nie wpadł bo miałby następną
kadencję w kieszeni.
Rozumiem, ze kresy.pl zostaly partnerem SAANY?
Czyli propagandowej tuby zbrodniczej rodziny Assadow... gratuluje:(
Zoldakom z SAA udalo sie wyeliminowac setki przeciwnikow, po czym wycofali sie na , z gory upatrzone pozycje... ostatni raz czytalem cos takiego w starej sowieckiej gazecie z 1941 roku, o nazwie PRAVDA, ale wtedy pisali o Lvovie i Vilniusie.
Poza ropą i gazem jest wcale nie mały wolumen obrotów, chyba nie oceniał by Pan negatywnie
opodatkowania węgla z Rosji sprzedawany po dumpingowych cenach, czy obowiązek przewożenia
tranzytu tirami z Rosji na wahadłach kolejowych oczywiście z myślą o ekologii..
No cóż, debili nigdzie nie brakuje. Nawet wśród Francuzów kilku się znajdzie. Dobrze ,że nie stwierdzili, że walczą również w imię Wolnego Tybetu i Dalajlamy do kompletu, prócz tej globalizacji. Wrócą w trumnach to im się odechce walczyć na głupich wojnach,gdzie są tylko pionkami, wywołanych przez politykę imperialna jednego z największych bufonów i zbirów dzisiejszych czasów. Który wiedział za co trzeba Litwinienkę zabić polonem.
Ukraina to sztuczny twór polityczny stworzony przez polityków wiedeńskich , rozpad tego tworu jest nieunikniony , zach .ukraina będzie neofaszystowskim tworem na sznurkach Niemiec .
"Inna sprawa, że w Doniecku mieszkańcy chyba właśnie przestali się czuć obywatelami Ukrainy." No właśnie mniej więcej o to mi chodzi. O stosunek do flagi kraju, którego się jest (czy się czuje, czy nie) obywatelem. Bez oceny moralnej, bo deptanie jakichkolwiek symboli państwowych czy narodowych uważam za głupotę. Chodzi mi tylko o to, że tego typu demonstrowanie uczuć antypaństwowych będzie miało konsekwencje karne.
Miło gdy ktoś z polityków jest szczery i prostolinijny, przynajmniej wiadomo ,że sprawa nominacji
R. Cytackiej była tylko pretekstem do usunięcia Polaków z rządu. Podejrzewam ,że prawdziwym powodem całej afery jest kwestia zapewnienia bezpieczeństwa spółką pośredniczącym pasożytującym na sektorze energetycznym Litwy i naszym Orlenie.
Tereny na Donbasie nigdy nie były ukraińskie, a tym bardziej mieszkający tam ludzie. 20 lat temu ktoś podzielił na mapie, że teraz tu ukraina, bez zgody ich mieszkańców. Niszczenie flagi nie uważam za gorszący jeżeli pod tymi flagami chodzą ich kaci. Bywając na ukrainie stwierdziłem jedno: ukraińcy przejęli zakłady Polaków, Niemców, Żydów namalowali na nich swoje flagi i to jest ich cały wkład w rozwój tych firm. Na Krymie ostatnie większe inwestycje były za panowania tam CCCP, ukraińcy ograniczyli się do namalowania swoich flag na urzędach, szkołach, ulicach. Jeżeli tak ukraińcy pojmują ukraińskość, to daleko nie zajadą, wkrótce więcej ukraińców będzie chciało zdeptać swoją flagę. Pozostanie garstka pretorian systemu, nazistów ukraińskich z czerwono-czarnymi flagami.
Szanowny Panie Uri!
Takie publiczne znieważanie w zeszłym roku kilku milionów współobywateli, właśnie odbija się Ukraińcom czkawką.
Inna sprawa, że w Doniecku mieszkańcy chyba właśnie przestali się czuć obywatelami Ukrainy. Trudno mi powiedzieć, ilu z nich obejrzało wówczas tą żenującą scenę, ale wczorajsze znieważanie flagi ukraińskiej to nic innego jak riposta tamtej bufonady.
Niech Pan to sobie przemyśli.
Pozdrawiam
Lokis
Panie lokis1271, a czy ten mały jest obywatelem Rosji? Pochód ukraińskich nacjonalistów też był może w Rosji? Bo w Doniecku ukraińską flagę deptali ukraińscy obywatele.
Witam Państwa!
Tak dla przypomnienia filmik z parady ukraińskich nacjonalistów z ubiegłego roku, link -> http://www.youtube.com/watch?v=--JVXHegWxw
Jakoś nikt się wówczas w Polsce specjalnie nie oburzał widokiem nieletnich kopiących rosyjską flagę.
Pozdrawiam
Lokis
Istotnie, nie posiadam wielu wiadomości o Maleszy. Rozmawiałem z jednym człowiekiem, który moim zdaniem mógłby coś na ten temat wiedzieć, ale on poza potwierdzeniem faktu akcji "Rysia" - Basaja nie był w stanie wyjaśnić mi tych spraw, o które Pan pytał. Coś będzie tworzył w temacie policji ukraińskiej w Dystrykcie Lublin dr Tomasz Bereza z IPN Rzeszów, może on coś wie. Ale jeszcze popytam. Pozdrawiam również.
PS Co do Pana Jana_De - faktycznie, chciałoby się czasem w takich sytuacjach rzec staropolskim zwyczajem "a spieprzaj dziadu", czy coś w tym rodzaju. Ale kindersztuba nie pozwala :)
Rosyjskie media: pod Pskowem w tajemnicy pochowano żołnierzy poległych na Ukrainie.
Na cmentarzu w miejscowości Wybuty, w obwodzie pskowskim, w pobliżu poligonu 76. gwardyjskiej dywizji desantowo-szturmowej, pochowano dzisiaj w tajemnicy kilku żołnierzy tej elitarnej rosyjskiej jednostki, którzy najpewniej polegli na wschodzie Ukrainy. http://wiadomosci.onet.pl/swiat/rosyjskie-media-pod-pskowem-w-tajemnicy-pochowano-zolnierzy-poleglych-na-ukrainie/qztk3
Dziecko niczemu nie winne, rodzice napuścili. To nie jedyny dowód znieważenia symboliki państwowej tego dnia w Doniecku. Jest znacznie więcej zdjęć tego typu. Dorośli, depczący flagę, rodzice z dziećmi depczący flagę, itp. Odpowiedzą za to karnie, chyba że zwieją do ukochanej matuszki. Co i tak w dłuższej perspektywie, po normalizacji stosunków z Rosją nie uchroni ich od odpowiedzialności karnej.
Decentralizacja... Obecne władze z Kijowa na to nie pójdą z jednej prostej przyczyny - nie po to wydali tyle kasy i zorganizowali przewrót pałacowy, nie po to Poroszenko stworzył związek księstw udzielnych pod przewodnictwem oligarchów, a pod swoim patronatem centralnym, żeby teraz oddawać tę władzę w ręce ludu. Jeśli nawet coś w tym kierunku zrobią przyparci w jakiś sposób do muru, to i tak będzie to fikcja.
No, news z gatunkowo ciężkich, nie powiem :))) Swoją drogą kacapska propaganda nakierowana jest na ludzi głupich, niezorientowanych "sowków". Przecież to właśnie w Rosji rozkwitają najbujniej różne dziwaczne kulty, z satanizmem włącznie. Stamtąd też rozprzestrzeniają się po postsowieckich państwach, m. in. na Ukrainę. Najwięcej "sowków" jest w Rosji i to oni właśnie są obiektem zainteresowania różnych "proroków" czy po prostu religijnych hochsztaplerów. http://www.animatorka.home.pl/strona/sekty/rosja/sekty-8.html W 2008 roku w Jarosławlu sekta satanistów-antropofagów rytualnie zamordowała czwórkę dzieci, po czym ciała także rytualnie spożyła.
Ta wojna na ukrainie dużo co zmieniła i litwini już to odczuli, o tym także pisał jeden portal litewski, że pozycja polskiego rządu wobec wileńskich Polaków się zmieniła ale jeszcze głośno o tym mówić nie chcą.
Raczej watpie.Nie wiadomo czemu,ale Tusek niecierpi litvusow czego upust czasem daje Radek zdradek w swych wypowiedziach.Zreszta - ile razy spotkal się z Merkelowa a ile razy z Butkievicusem w ciągu ostatnich dwu lat? Nawet w Brukseli starannie unika litvuskich politykierów.Kubilius na dwa miesiące przed ustąpieniem ze stanowiska prosil o spotkanie z Tuskiem to ten przyjal go u.........Blikkiego(?)A tam Polacy wygwizdali ich obu.Komorowski ubzdural sobie ze gdy będzie mily to Grzybowska zrobi to samo.Nic bardziej mylnego.To sowiecka dzialaczka i ma zakodowane ze Polak to wrog.Zreszta "Bulu" to tez taki bezjajcy "Wujek dobra rada".Taki sam był bylejaki jako min.obrony.
Miejmy na uwadze, że ci francuscy ochotnicy przybyli walczyć na własną rękę. Francuska odmowa 'mourir pour Danzig' w 1939 r. to był czyn władz francuskich. Wśród powtanców są też ochotnicy serbscy, hiszpańscy i niemieccy. O polskich nie czytałam. Byli na Węgrzech podczas najazdu ZSRR i w Jugosławii podczas napaści NATO.
@tagore:Zgadzam się z Panem w sprawie wegla importowanego z Rosji.Jest miernej jakości.Zawiera dużo siarki podczas spalania oraz reteci.Jest niskokaloryczny - tj.trzeba go spalic o ok.30% więcej aby uzyskac ten sam efekt grzewczy co z polskiego wegla.Najgorsze w tym wszystkim ze ruskiego wegla uzywaja najwięcej spolki Skarbu Panstwa a które powinny dbac o interesy naszych kopaln.Co do firmy Kaspersky to nie jest tak do końca prawda ponieważ umowy z nia zostały podpisane na caly rok w roku ubiegłym,tak ze konkrety mogą być dopiero w roku przyszłym.Poza tym mało osob wie czyja jest ta firma a najwięcej sprzedaje oprogramowania antywirusowego itd.zwyklym użytkownikom internetu którzy patrza na cene a nie na producenta.Najlepiej zapewne wyszedłby nam bojkot w sprawie zakupu aut "LADA"
Czyli "byzneśmeni z PO" za odpowiednią działkę w przekrętach mają zapewnioną bezkarność? Oto właściwa baza finansowa PO.
Gdyby Tusk robil to co Backa to kto finansowalby kolejne kampanie tej jedynej "praworządnej i bezkorupcyjnej partii"?
@Sylwia: "Ci dzielni Francuzi" - Szkoda ze takich nie było w 1939r.A może jest to wsparcia dla p.Hollanda i sprzedaż "Mistrali" do Rosji?Beda mieli Ruskie z czego desant na polskie wybrzeże robic.
vanderBrook (Sylwia) piszesz: "Noworosja nie wysunęła żądań terytorialnych wobec Polski". Tak samo jak "Republika wolnej imaginacji" "Tęczowa Wagina" i inne nie istniejące twory - chyba że w Twojej chorej wyobraźni. Wariatów po stronie banderowców nie brakuje, to wcale nie świadczy, że mamy zrobić użytek z noża, który nam do ręki wciskasz. Rosja pretensje zgłasza do terytorium całej Polski. Już to przerabialiśmy i musimy zrobić wszystko aby do powtórki nie dopuścić. Słuchaj ruski prowokatorze, taką prymitywną podłość może wykazywać tylko wielkoruski buc. Spieprzaj z tego Forum i przestań używać tego awatara.
Brak będzie transmisji z ukraińskich subtelnych debat parlamentarnych czyli walenia pięściami po mordach. Szkoda tej rozrywki.
Według Tradycji, dziedziczenie ma iść po kądzieli. 'Mleko ojca' przemawia do wyobraźni, sugerując partenogenezę.
Co do życzenia tym francuskim ochotnikom by ich zabito ('dwusetny' znaczy trup), to mieliby większe szanse na śmierć gdyby byli w szeregach terrorystycznej soldateski faszystowskiego reżymu kijowskiego. Oto statystyka. Liczebność powstańców ocenia się na 10 000. Ta liczebność wzrasta. Liczebność terrorystów kijowskich na 25 000, po czterech mobilizacjach. Według danych kijowskiej Rady Bezpieczeństwa i Obrony Ukrainy, straty faszystów ukraińskich wynoszą 12 000 zabitych (dwusetnych), 19 000 rannych i 5 000 zaginionych. http://rusvesna.su/news/1408816218 Teraz powstańcy okrążyli 5 000 faszystów koło Ambrosiewki i wybijają ich artylerią i salwami rakietowymi. Gdy pojawia się lotnictwo faszystów, to jest strącane. http://novorossia.su/ru/node/5618. Francuscy chłopcy powrócą kiedyś do domu. Być może odznaczeni orderami św. Jerzego za odwagę i męstwo, czego im polscy antyfaszystowscy patrioci życzą. https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/94/Order_of_St._George%2C_1st_class_with_star_and_sash_RF.jpg/150px-Order_of_St._George%2C_1st_class_with_star_and_sash_RF.jpg
Powtórka tego samego banderowskiego schematu: kto krytykuje faszystów ten jest putinowskim agentem: hto ne skaczi to je moskal. Atakujemy. W imię świętej sprawy Wielkiego Wiecznego Ukraińskiego Państwa Soborowego od Sanu do Donu, albo i dalej, pod patronatem modercy i kata św. Bandery, który patrzy na nas z ... (tu trzeba jeszcze podumaty skad won naprawdę patrzy). Bandera, Bandera, czy ty czujesz jak my do tebe kłykamo? Politruk Sylwia wymyśliła sobie faszystowskie partie Prawy Sektor i Swobodę. Ich naprawdę nie ma. Wymyśliła sobie ukraińskich miliarderów którzy finansują faszyzm i nowohitlerowskie formacje na wzór SS: Kołomojskiego i Achmetowa. Wymyśliła sobie oszustkę Tymoszenko i faszystkę Juszczenko. Nie ma takich ludzi - to postacie fikcyjne, z rewkomu. Moskaliaku i poliaku na giliaku! Moskali i lahi na nożi! Smert waraham! A te filmiki napewno były wyprodukowane przez Mosfilm:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded &v=H1Yi1ahTIy8
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded &v=WfuUuZaaGmU
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded &v=ZlzmXYdKY8w
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded &v=_wHeHB4xM20
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded &v=tqI38lrtHe0
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded &v=H1Yi1ahTIy8
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded &v=KC4R6nbxsGU
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded &v=lHODq6i-h60
https://www.youtube.com/watch?v=8-bmq7Z1nRk
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded &v=Bfe1bnNjwq4
Z pamiętnika sowieckiego politruka:Ja, Nadieżna Piotrowna , vel Sylwia, oczywiście wstawiłam jak co dzień, polską piękną flagę z godłem. To moja własna inwencja towarzysze, nie chwaląc się,im lepsza zasłona dymna,tym skuteczniejsze działanie. Ech,jednak ciemny ten polski naród, taką papkę im tu wstawiam,a oni, zakompleksieni i zadufani, skłóceni z tymi Ukrami łykają to,bez popitki. A tak myślą o sobie,że kulturne są i wykształceni, ha ha ha. A my ich tu rozgrywamy. Europejskie polskie pany i kułaki.Burżuje, tfu. A swoją drogą to uparcie się biją świnie jedne ukraińskie,a już się poddać powinni.Ale spokojnie,partia zwycięży i towarzysz pierwszy sekretarz Władymir Władymirowicz przyjmie zwycięskie sztandary na defiladzie na Placu Czerwonym. Towarzyszom z mojego RewKomu melduję że na moim froncie walki propagandowej odnoszę pełen sukces, na całej linii, tak jak i dzielni chłopcy na polu chwały.Użyłam jak zawsze wszelkich zwrotów z podręcznika wzorowego oficera politycznego. Są terroryści, faszyści, reżym. Oczywiście piszę kijowski,(bo wiadomo by umniejszyć,że to jakiś kijowska zainstalowana junta burżujska klika tfu,klakierów zachodu,a nie ukraiński rząd). Wnioski:obawiam się,że ta propaganda długo sie utrzyma, proponuję sugestię towarzyszom z Rewkomu nieco zniuansować przekaz. Może podprogowo bardziej?Nie tak bezpośrednio.... Troche delikatniej, bo polskie burżuje w końcu się zorientują. Oczywiście dalej grac na antyukraińskiej strunie. Ukrainiec=banderowiec. Każdy Ukrainiec to banderowiec, każdy banderowiec to Ukrainiec i faszysta. To działa, polaczki to lubią. Choć podszywanie się pod Polaka może juz nie pomóc. Może zagrać na panslawistycznej nucie??Do rozważenia przez towarzyszy z RewKomu. Czekam na dalsze instrukcje. Niech żyje partia i towarzysz I sekretarz Władymir Władymirowicz. Nadieżna Piotrowna, pseudonim Sylwia.
Kresy.pl: Ukraińska telewizja 112 potwierdziła jak na razie 28 brygady ukraińskie, która miała zostać "w pełni rozbita".
A teraz poprosze o tlumaczenie na jezyk polski...
"Państwo Islamskie"otrzymało posiłki "w postaci oddziału bojówkarzy z Kaukazu, głównie Czeczenów". A przecież Jarosz apelował do przywódcy terrorystów kaukaskich Doku Umarowa o udzielenie poparcia Ukrainie. Pisał: "Wielu Ukraińców z bronią w rękach popierało walkę wyzwoleńczą czeczeńskiego i innych kaukaskich narodów. Teraz nadszedł czas, by poprzeć Ukrainę!" Niewdzięczni Ci Czeczeni... Woleli poprzeć "Państwo Islamskie..."
@uri: co za empatia, panie uri... A zna Pan jakieś inne ludzkie uczucia, poza pogardą i nienawiścią?
@uri: Pańska „kindersztuba” jest tylko na pokaz… A Pan jesteś dżentelmenem z własnego... urojenia. Właśnie to Pan udowodniłeś – dżentelmen nie obgaduje innych, za ich plecami. Człowiek dobrze wychowany wie też, co to szacunek dla innych, wie, co to tolerancja dla odmiennych poglądów… Wie, co to współczucie - ma świadomość cudzego nieszczęścia, i cierpiącym pragnie ulżyć. Uczciwy człowiek staje zawsze po stronie ofiar, a nie oprawców - zupełnie na odwrót niż Pan. Pan dla ofiar masz tylko pogardę i nienawiść... Kim Pan jesteś Panie uri... Co to za wiara, którą wyznajesz. Co to za wiara, że nie potrafisz się do niej przyznać... "Strzelę" raz jeszcze... Nie starozakonny, nie prawosławny, nie animista i nie ateista... To może satanista? To by wiele wyjaśniało...
Według wiadomości z frontu, terrorystyczne oddziały faszystowskiego reżymu kijowskiego zostały z Iłowajska wyparte przez powstańcow. Potwierdza to mapa sytuacyjna: http://cassad.net/?do=warmarker. Terroryści faszystowscy wycofują się też z Mariupola. http://anna-news.info/node/20790
"Wrócą w trumnach" - nie będzie się toto nazywało "gruz 200", ino "cargo 200", bo na zachód pojedzie.
@Tutejszym: To dobrze, że Twój wnuczek nie musi już oczyszczać stawu z sitowia na Twojej posesji. Ma zadatki na mądrego człowieka… Bardzo dobrze też, że "awansowałeś" go na swojego doradcę… Bo z Twoim "pomyślunkiem", z dnia na dzień coraz gorzej... Może więc pomógłby Ci odpowiedzieć na moje pytanie, które jakoś nie może się doczekać odpowiedzi z Twojej strony... Przypomnę, bo już pewnie zapomniałeś...: dlaczego my mamy prawo, a nawet obowiązek „walki z banderyzmem i zamknięcia przed nim naszych granic”, ale już Ukraińcy i Rosjanie zamieszkujący w Donbasie, prawa do tej WALKI nie mają? No, i dlaczego nie mają prawa zamknąć przed nim GRANIC?
Ci dzielni Francuzi zrozumieli, że walka powstanców to wojna wyzwoleńcza spod jarzma faszystowskiego reżymu kijowskiego. Powstańcy Noworosji walczą o prawo do spokojnego życia w wolnym kraju. Walczyliby też z siłami Putina gdyby i on ich ojczyźnie zagrażał. Płk. KGB i miliarder prezydent W. W. Putin na pewno o tym wie i wlicza to w swe plany. Ukraina będzie faszystowska i dlatego powinna być słaba. Noworosyjscy powstańcy wyświadczają teraz wielką historyczną przysługę Polsce, Węgrom, Białorusi i innym sąsiadom Ukrainy. Ich tryumf byłby dużą polityczną korzyscią dla Polski bo pozostawiłby u naszej wschodniej granicy osłabione państwo nowohitlerowskie. Naszą nadzieją jest, że walka z Noworosją osłabi obecne faszystowskie państwo ukraińskie. W przeciwnym razie będzie przez granicę silne faszystowskie państwo ukraińskie - gniazdo terroryzmu, szowinizmu i nienawiści do Polaków, Rosjan, Wegrów, Greków, Cyganów i innych nie-Ukraińców. Noworosja nie wysunęła żądań terytorialnych wobec Polski. Obecni politycy kijowscy to zrobili a ukraiński hymn opiewa topienie ziemi od Sanu do Donu we krwi: "Станем браття, в бій кривавий, від Сяну до Дону" - staniem bratya w bij kriwawyj wid Sjanu do Donu. Oto miasta związane z Sanem: Dynów, Jarosław, Lesko, Leżajsk, Nisko, Przemyśl, Radymno, Rudnik nad Sanem, Sandomierz, Sanok, Sieniawa, Stalowa Wola, Ulanów i Zagórz. Niech szanowni użytkownicy sprawdzą sobie na mapie Polski ile powiatów nad Sanem i na wschód od Sanu i z jaką ilością polskiej ludności Ukraińcy zamierzają utopić we krwi. Ci francuscy ochotnicy walczą więc też za polską sprawę. Sa wierni swemu narodowemu zawołaniu, Liberte, Egalite, Fraternite.
Batka to rozsądny człowiek ,wystarczy raz na kwartał wsadzać do więzienia zbyt bezczelnego
złodzieja i poparcie ludu zapewnione. Całe szczęście ,że Tusk na to nie wpadł bo miałby następną
kadencję w kieszeni.
tagore
Rozumiem, ze kresy.pl zostaly partnerem SAANY?
Czyli propagandowej tuby zbrodniczej rodziny Assadow... gratuluje:(
Zoldakom z SAA udalo sie wyeliminowac setki przeciwnikow, po czym wycofali sie na , z gory upatrzone pozycje... ostatni raz czytalem cos takiego w starej sowieckiej gazecie z 1941 roku, o nazwie PRAVDA, ale wtedy pisali o Lvovie i Vilniusie.
Poza ropą i gazem jest wcale nie mały wolumen obrotów, chyba nie oceniał by Pan negatywnie
opodatkowania węgla z Rosji sprzedawany po dumpingowych cenach, czy obowiązek przewożenia
tranzytu tirami z Rosji na wahadłach kolejowych oczywiście z myślą o ekologii..
tagore
http://www.kresy.pl/image/s/27dd6b41a4a23073c949cb336747033c.jpg
No cóż, debili nigdzie nie brakuje. Nawet wśród Francuzów kilku się znajdzie. Dobrze ,że nie stwierdzili, że walczą również w imię Wolnego Tybetu i Dalajlamy do kompletu, prócz tej globalizacji. Wrócą w trumnach to im się odechce walczyć na głupich wojnach,gdzie są tylko pionkami, wywołanych przez politykę imperialna jednego z największych bufonów i zbirów dzisiejszych czasów. Który wiedział za co trzeba Litwinienkę zabić polonem.
Ukraina to sztuczny twór polityczny stworzony przez polityków wiedeńskich , rozpad tego tworu jest nieunikniony , zach .ukraina będzie neofaszystowskim tworem na sznurkach Niemiec .
"Inna sprawa, że w Doniecku mieszkańcy chyba właśnie przestali się czuć obywatelami Ukrainy." No właśnie mniej więcej o to mi chodzi. O stosunek do flagi kraju, którego się jest (czy się czuje, czy nie) obywatelem. Bez oceny moralnej, bo deptanie jakichkolwiek symboli państwowych czy narodowych uważam za głupotę. Chodzi mi tylko o to, że tego typu demonstrowanie uczuć antypaństwowych będzie miało konsekwencje karne.
Miło gdy ktoś z polityków jest szczery i prostolinijny, przynajmniej wiadomo ,że sprawa nominacji
R. Cytackiej była tylko pretekstem do usunięcia Polaków z rządu. Podejrzewam ,że prawdziwym powodem całej afery jest kwestia zapewnienia bezpieczeństwa spółką pośredniczącym pasożytującym na sektorze energetycznym Litwy i naszym Orlenie.
tagore
A w Kijowie to kto to robił oczywiście chachły z ukrainy.
Tereny na Donbasie nigdy nie były ukraińskie, a tym bardziej mieszkający tam ludzie. 20 lat temu ktoś podzielił na mapie, że teraz tu ukraina, bez zgody ich mieszkańców. Niszczenie flagi nie uważam za gorszący jeżeli pod tymi flagami chodzą ich kaci. Bywając na ukrainie stwierdziłem jedno: ukraińcy przejęli zakłady Polaków, Niemców, Żydów namalowali na nich swoje flagi i to jest ich cały wkład w rozwój tych firm. Na Krymie ostatnie większe inwestycje były za panowania tam CCCP, ukraińcy ograniczyli się do namalowania swoich flag na urzędach, szkołach, ulicach. Jeżeli tak ukraińcy pojmują ukraińskość, to daleko nie zajadą, wkrótce więcej ukraińców będzie chciało zdeptać swoją flagę. Pozostanie garstka pretorian systemu, nazistów ukraińskich z czerwono-czarnymi flagami.
Szanowny Panie Uri!
Takie publiczne znieważanie w zeszłym roku kilku milionów współobywateli, właśnie odbija się Ukraińcom czkawką.
Inna sprawa, że w Doniecku mieszkańcy chyba właśnie przestali się czuć obywatelami Ukrainy. Trudno mi powiedzieć, ilu z nich obejrzało wówczas tą żenującą scenę, ale wczorajsze znieważanie flagi ukraińskiej to nic innego jak riposta tamtej bufonady.
Niech Pan to sobie przemyśli.
Pozdrawiam
Lokis
Panie lokis1271, a czy ten mały jest obywatelem Rosji? Pochód ukraińskich nacjonalistów też był może w Rosji? Bo w Doniecku ukraińską flagę deptali ukraińscy obywatele.
Witam Państwa!
Tak dla przypomnienia filmik z parady ukraińskich nacjonalistów z ubiegłego roku, link -> http://www.youtube.com/watch?v=--JVXHegWxw
Jakoś nikt się wówczas w Polsce specjalnie nie oburzał widokiem nieletnich kopiących rosyjską flagę.
Pozdrawiam
Lokis
Dziękuję.
a tych to już NATO uzbroiło :) ale im możno, bo oni głowy chrześcijanom ścinają w imieniu demokratycznych wartości.
@Wilno:20 lat tej "poprawności politycznej" starczy.
Istotnie, nie posiadam wielu wiadomości o Maleszy. Rozmawiałem z jednym człowiekiem, który moim zdaniem mógłby coś na ten temat wiedzieć, ale on poza potwierdzeniem faktu akcji "Rysia" - Basaja nie był w stanie wyjaśnić mi tych spraw, o które Pan pytał. Coś będzie tworzył w temacie policji ukraińskiej w Dystrykcie Lublin dr Tomasz Bereza z IPN Rzeszów, może on coś wie. Ale jeszcze popytam. Pozdrawiam również.
PS Co do Pana Jana_De - faktycznie, chciałoby się czasem w takich sytuacjach rzec staropolskim zwyczajem "a spieprzaj dziadu", czy coś w tym rodzaju. Ale kindersztuba nie pozwala :)
Rosyjskie media: pod Pskowem w tajemnicy pochowano żołnierzy poległych na Ukrainie.
Na cmentarzu w miejscowości Wybuty, w obwodzie pskowskim, w pobliżu poligonu 76. gwardyjskiej dywizji desantowo-szturmowej, pochowano dzisiaj w tajemnicy kilku żołnierzy tej elitarnej rosyjskiej jednostki, którzy najpewniej polegli na wschodzie Ukrainy. http://wiadomosci.onet.pl/swiat/rosyjskie-media-pod-pskowem-w-tajemnicy-pochowano-zolnierzy-poleglych-na-ukrainie/qztk3
jesli nawet się to dzieje czasami to 22 lata,druga strona pod dwugłowym orłem ZNACZNIE DŁUŻEJ....
P.......... kotka za pomocą młotka...Jedyne co świat widzi to agresora któremu ZAWSZE MAŁO...
Jeśli chcą zapłacić za broń to nie widzę żadnych problemów, również jestem za.
Dziecko niczemu nie winne, rodzice napuścili. To nie jedyny dowód znieważenia symboliki państwowej tego dnia w Doniecku. Jest znacznie więcej zdjęć tego typu. Dorośli, depczący flagę, rodzice z dziećmi depczący flagę, itp. Odpowiedzą za to karnie, chyba że zwieją do ukochanej matuszki. Co i tak w dłuższej perspektywie, po normalizacji stosunków z Rosją nie uchroni ich od odpowiedzialności karnej.
Decentralizacja... Obecne władze z Kijowa na to nie pójdą z jednej prostej przyczyny - nie po to wydali tyle kasy i zorganizowali przewrót pałacowy, nie po to Poroszenko stworzył związek księstw udzielnych pod przewodnictwem oligarchów, a pod swoim patronatem centralnym, żeby teraz oddawać tę władzę w ręce ludu. Jeśli nawet coś w tym kierunku zrobią przyparci w jakiś sposób do muru, to i tak będzie to fikcja.
No, news z gatunkowo ciężkich, nie powiem :))) Swoją drogą kacapska propaganda nakierowana jest na ludzi głupich, niezorientowanych "sowków". Przecież to właśnie w Rosji rozkwitają najbujniej różne dziwaczne kulty, z satanizmem włącznie. Stamtąd też rozprzestrzeniają się po postsowieckich państwach, m. in. na Ukrainę. Najwięcej "sowków" jest w Rosji i to oni właśnie są obiektem zainteresowania różnych "proroków" czy po prostu religijnych hochsztaplerów. http://www.animatorka.home.pl/strona/sekty/rosja/sekty-8.html W 2008 roku w Jarosławlu sekta satanistów-antropofagów rytualnie zamordowała czwórkę dzieci, po czym ciała także rytualnie spożyła.
Ta wojna na ukrainie dużo co zmieniła i litwini już to odczuli, o tym także pisał jeden portal litewski, że pozycja polskiego rządu wobec wileńskich Polaków się zmieniła ale jeszcze głośno o tym mówić nie chcą.
pod tą flagą mordują cywili , dla nich to ściera ......
Jednak jestem za!!! Warto ten konflikt podsycać i dac Ukraincom bron.Nie ma to jak sa szanse wyrównane.Zreszta i tak szybko się nie skończy.
Trzeba pomóc ....tak twierdzą politycy jednym głosem...i ja jestem za...
Dziennikarzom Republiki znaki wodne pomyliły się z drogowymi Oni zawsze inni
Raczej watpie.Nie wiadomo czemu,ale Tusek niecierpi litvusow czego upust czasem daje Radek zdradek w swych wypowiedziach.Zreszta - ile razy spotkal się z Merkelowa a ile razy z Butkievicusem w ciągu ostatnich dwu lat? Nawet w Brukseli starannie unika litvuskich politykierów.Kubilius na dwa miesiące przed ustąpieniem ze stanowiska prosil o spotkanie z Tuskiem to ten przyjal go u.........Blikkiego(?)A tam Polacy wygwizdali ich obu.Komorowski ubzdural sobie ze gdy będzie mily to Grzybowska zrobi to samo.Nic bardziej mylnego.To sowiecka dzialaczka i ma zakodowane ze Polak to wrog.Zreszta "Bulu" to tez taki bezjajcy "Wujek dobra rada".Taki sam był bylejaki jako min.obrony.
Na Ukrainie kto jest za SS Galizien i za bandytami z UPA-OUN ten wielki patriota