• ajlan 27 August 2014, 11:21 Polski MSZ odcina się od AWPL

    Przerażająca jest obojętność polskiego rządu na sprawy Polaków na Kresach. Polska wolność skończyła się definitywnie w 1939 roku i już nigdy Polakom nie było dane żyć w wolnym kraju. Mam wielką nadzieję, że w końcu podniesiemy czoło...

  • serce_syna 27 August 2014, 11:17 Polski MSZ odcina się od AWPL

    Obawiam sie że nie rozumiem związku pomiędzy treścią komunikatu a tytułem artykułu...Chyba powinien brzmieć " Nie odcina się". To pierwsza tak mocna reakcja od lat... Choć czekamy tutaj na coś więcej, to i tak należy podkreślić fakt, że w końcu Polska się czegoś dopomina...

  • jan53 27 August 2014, 11:16 Polski MSZ odcina się od AWPL

    Wogole to taki "partner" jak litvusy sa nam potrzebne jak rzep u psiego ogona.A tytul tez do "bani".

  • wilno 27 August 2014, 11:01 Polski MSZ odcina się od AWPL

    Niech Polska oczekuje, ale litwini po dobremu nie rozumieją, myślę że za 20 lat Polska już mogła to i zrozumieć.

  • P Rudy: to jest podane tu: Вблизи населенного пункта Зеркальный Амвросиевского района Донецкой области общая оперативная группа ВС Украины и СБУ задержала десять военнослужащих 331 полка 98 Свирской дивизии Воздушно-десантных войск Вооруженных сил РФ. http://rusvesna.su/news/1409046604

  • P Rudy: to jest podane tu: Вблизи населенного пункта Зеркальный Амвросиевского района Донецкой области общая оперативная группа ВС Украины и СБУ задержала десять военнослужащих 331 полка 98 Свирской дивизии Воздушно-десантных войск Вооруженных сил РФ. http://rusvesna.su/news/1409046604

  • sylwia 27 August 2014, 10:55 Ukraińcy: zabiliśmy 225 terrorystów

    Strona przeciwna donosi, że 26 sierpnia niedobitki batalionów Azow i Donbas zostały wyparte z Iłowajska i jego okolic. Należy nadmienić, że oba bataliony nabierały na członków więźniów kryminalnych a znakiem batalionu Azow jest kombinacja run H i I oznaczająca 'HItler'. Tę kombinację run czasem nazywa się Wolfsangel.

  • Humoreska ? Humoreską może być walka ukrińców w Donbasie mając 10-cio krotną przewagę. Albo wysyłanie przez ukraińców broni do rosji jednocześnie prosząc o broń z Polski. Żartować z pomordowanych Polaków przez banderowców ukraińskich, udając polskiego banderowca, to jak wykrzykiwanie w Oświęcimiu przez żyda "heil hitler", zawsze można powiedzieć, że to humoreska, lub taka ideologiczna przenośnia, albo większa część całości programu "artysty".

  • Czy ktoś może mu ukazać miejscowość gdzie ich zatrzymano? Bo nie znajduję wskazanej miejscowości na mapie wcale! Jest tylko jedyna miejscowość, która ma podobną nazwę, która jest już mocno daleko od granicy w dodatek, kiedy cała ta granica jest kontrolowana przez rebeliantów. Coś tu śmierdzi...

  • sylwia 27 August 2014, 10:40 Ukraińcy: zabiliśmy 225 terrorystów

    Prezydent Ukrainy Walcman zrobił geszeft z Rotszyldem sprzedając mu swe ukraińskie aktywa. Prócz wkładów bankowych otrzyma też za to z rodziną lot polskim śmigłowcem do Szwajcarii gdy armia Noworosji otoczy Kijów. Od Rotszylda te wkłady odkupi miliarder prezydent W. W. Putin. Albo Donald Tusk za pieniądze podatników aby robić konkurencję chińskiej fabryce Wedla w Warszawie.

  • piotrx 27 August 2014, 10:35 Gdy banderowiec zostaje polskim bohaterem

    "nie tyle ze to wyznawca Mojzeszowy " - oczywiście, że nie mojżeszowy tylko talmudyczny

  • piotrx 27 August 2014, 10:35 Gdy banderowiec zostaje polskim bohaterem

    "nie tyle ze to wyznawca Mojzeszowy " - oczywiście, że nie mojżeszowy tylko talmudyczny

  • zarptak 27 August 2014, 10:32 Rajd Katyński już w Rosji

    Czekam na Rajd Wołyński

  • piotrx 27 August 2014, 10:30 Gdy banderowiec zostaje polskim bohaterem

    http://kot-od-strony-ogona.blog.onet.pl/2011/04/23/spiacy-narod-czesc-iii/

    Kazimierz Wóycicki to były redaktor naczelny „Życia Warszawy”. To również długoletni dyrektor Instytutu Polskiego (antypolskiego) w Dusseldorfie. .... Dodatkowo K. Wóycicki szeroko piętnował na gruncie „polskiego” Instytutu w Dusseldorfie rzekomy „polski antysemityzm”, co oznacza, że była to działalność jawnie dywersyjna. .... Wóycicki, jakby funkcji ciągle było mu mało, to również członek kolegium redakcyjnego katolewackiej „Więzi”. To nie wszystko: Wóycicki to członek zwyczajny Polskiej Rady Ruchu Europejskiego, obok takich członków jak równie niezastąpiony Andrzej Ananicz, Jerzy Bahr, Stefan Bratkowski („GW”), Iwo Byczewski, Bronisław Geremek, Jan Grosfeid, Jerzy Holzer ....

    Antypolskość „naszego” K. Wóycickiego wystarczająco określa jego „złota” (antypolska) myśl:

    (…) społeczeństwo polskie powinno stopniowo rezygnować z zasad suwerenności państwowej na rzecz struktur integrującej Europy (…) eksponowania swej dumy narodowej, winni krytycznie odnosić się do tradycji narodowej i ograniczać jej rolę w wychowaniu, zwłaszcza w kształtowaniu postaw młodego pokolenia (Po prostu” 9/1991).

  • Z procy...

  • sylwia 27 August 2014, 10:23 Gdy banderowiec zostaje polskim bohaterem

    https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded &v=sX0T7Yue6AI

  • W Doniecku z dachu Amstoru strzelały do cywilów trzy ukraińskie snajperki . Dwie udało sie zastrzelić a trzecia uciekła. http://novorossia.su/ru/node/5681

  • piotrx 27 August 2014, 10:19 Gdy banderowiec zostaje polskim bohaterem

    http://sowaleaks.blox.pl/2011/02/zydzi-robia-za-Polaka-i-Niemca-Bartoszewski.html

    "Tak samo mając przenosić się z Lipska do Szczecina Kazimierz Wóycicki wystąpił w Deutsches-Polen Institut w Darmstadt z antypolską tezą o nie istnieniu Polonii, czy też w ogóle grupy mniejszościowej polskiej w Niemczech, która to Grupa zapisana została w Przyjacielskim Traktacie Polsko-Niemieckim z 17.6.1991 roku. "

  • @ruskiagent Jak rozumiem ,obserwując wydarzenia na Krymie ulegaliśmy zbiorowym halucynacją
    widząc zielone ludziki i ostatecznie armię Rosyjską w akcji a obecnie Dzwoneczek dostarcza amunicję i paliwo dla ok. 20000 tyś ludzi .

    tagore

  • I tak kończą teroryści...

  • tutejszym 27 August 2014, 10:16 Prezydent Ukrainy jest dumny z UPA

    Moja nieudolna interpretacja tłumaczenia opisu brzmi: Podczas hitlerowskiej inwazji na ZSRR w 1941 roku NKWD wymordowało tysiące (w większości ukraińskich) więźniów politycznych w kilku więzieniach we Lwowie, potem uciekło z miasta. Ze względu na wysoki odsetek Żydów w NKWD naziści kazali Żydom opróżnić więzienia oraz pokazali ofiary miejscowej ludności, następnie zachęcali do pogromu. Tak więc faktycznymi sprawcami i inicjatorami kijowskiego pogromu było ROSYJSKIE NKWD!!!.

  • anarchista 27 August 2014, 10:15 Ukraińcy: zabiliśmy 225 terrorystów

    Tyle że to było pozostałe uzbrojenie batalionu ,,Donbas" a teraz trwa dorzynanie watahy faszystów. Prawda jest taka że faszystowska zachodnia ukraina ta walkę przegrała i została porzucona przez geszefciarzy którzy chcieli zrobić dobry interes a coś im nie wyszło,jak zwykle.

  • tagore 27 August 2014, 10:12 Polski MSZ odcina się od AWPL

    Jaki właściwie ma związek tytuł z treścią artykułu ,zupełny bezsens.

    tagore

  • ruskiagent 27 August 2014, 10:05 Ukraińcy: zabiliśmy 225 terrorystów

    Czyżby ukraińcy zaczęli swoje straty przypisywać separatystom?

  • Akurat nie od dziś Ukraińcy wszystkie swoje niepowodzenia których nie da się ukryć zwalają na mitycznych "zielonych ludzików". Wszakże lepiej przegrać z Armią FR niż z jakimiś tam separatystami...

  • @Koben44: nie tyle ze to wyznawca Mojzeszowy bo i w tym wyznaniu sa ludzie uczciwi i porządni co nie dotyczy akurat tegoz osobnika,lecz te oczy mowia ze jest pod wpływem albo narkotyku albo lekow psychotropowych i w tym stanie nie powinien się wypowiadać.

  • Świetna taktyka. Teraz tylko poczekać aż separatyści podciągną artylerie i po ptakach.

  • Po tak długiej drodze i czasie to lepiej jak te jabłka dojada w formie przetworzonej - najlepiej wina dla dorosłych i soku dla dzieci.

  • Jak widzimy potencjalnych zdrajców Polski dość łatwo wyłapać, nawet się nie ukrywają ze swoim antypolonizmem.

  • Jestem pewna, że strona rosyjska nie nazwała postanców Noworosji 'terrorystami' bo nimi nie są. Terrorystami jest soldateska faszystowskiego reżymu kijowskego, która dokonuje ludobójstwa na b. Ukr. wschodniej, mordując cywilów ostrzałem z ziemi i powietrza oraz burząc domy mieszkalne, szpitale, szkoły, przedszkola, cerkwie, gazociągi i wodociągi. W kontekście tego artykułu warto nadmienić, że premier DRL Aleksandr Zacharczenko wypowiedział się dziś, iż Noworosja nie zgadza się na federalizację i życzy sobie pełnej niezależności od Ukrainy. http://novorus.info/news/policy/27148-chto-hochet-novorossiya-polnuyu-nezavisimost-ot-ukrainy.html

  • Ten się śmieje kto się śmieje ostatni ^^

  • Bojownicy Państwa Islamskiego rozstrzelali syryjskich żołnierzy . Prorosyjscy separatyści działający na wschodzie kraju winni są licznych naruszeń praw człowieka . Porównajcie sobie te dwa wpisy i nadal udzielajcie wsparcia faszystom z Kijowa.

  • http://ic.pics.livejournal.com/kot_ivanov/71733898/25689/25689_original.jpg
    Jak popatrzeć na mapkę , to dzieje się dzieje , no ktoś musi być winny - czytaj wielki miś .

  • W Donbasie jest taki straszny głod i cierpienia ludności, że duży polski konwój z pomocą humanitarną powininen być zorganizowany przez Polaków dobrej woli. Aby go nie zbombardowali lub rozkradli faszyści, powinien ominąć Ukr. zachodnią i wjechać szosą z Rostowa nad Donem, gdzie powinien dostać wojskową lub policyjną eskortę rosyjską aż do granicy a potem docelową eskortę powstanców noworosyjskich.

  • sylwia 27 August 2014, 08:43 Prezydent Ukrainy jest dumny z UPA

    Filmy dokumentalne o pogromach kijowskich można znaleźć na Youtube.com za pomocą hasła 'Kiyev pogrom'

  • ulvar 27 August 2014, 08:40 Wymiana ambasadorów

    Pani Nałęcz? Jakieś koneksje z bolszewikiem-doradcą Bronka - Tomaszem Nałęczem, co to przeszczepił sobie tylną część ciała na czoło?

  • I dodajcie trochę papryki bo polski paprykarz Wam nie przesłał

  • Skoro Smażowski, to można spodziewać się bardzo dobrego, sugestywnego obrazu. Czekam z niecierpliwościa.

  • Najlepsze jest to, że poza ukraińcami nikt żadnych czołgów rosyjskich nie widział... Ale i tak lepsze takie komunikaty od tych, co były nie dawno tj: Na Ukrainę wjechała rosyjska kolumna. Dlaczego nikt jej nie widział? Bo została zniszczona...

  • sylwia 27 August 2014, 07:43 Prezydent Ukrainy jest dumny z UPA

    https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded &v=KS7CxfWLWIs

  • szczurek 27 August 2014, 06:25 Prezydent Ukrainy jest dumny z UPA

    Antysemickie incydenty na Ukrainie - materiał z 28.01.2013 po 3:56 min kwintesencja nazistów ukraińskich. Może w neobanderowcy zamawiali 5 piw ?
    https://www.youtube.com/watch?v=X9_sB8bRysM &list=UUMU3rL-fMOHd1_Q0KrtbGqw

  • tutejszym 27 August 2014, 05:52 Prezydent Ukrainy jest dumny z UPA

    Czy mogę prosić o podanie źródła i adresu tego klipu?

  • Nie ma co czekać, banderowcy Lwowa prowadzą działania pozorne, dywersja opóźniająca. Należy bezwzględnie wejść na drogę sądową aż do wyczerpania wszystkich możliwości. Sprawa jest wygrana, jest to przykład banderowskiej mentalności i jak wygląda efekt polskiej polityki bezwarunkowego włażenia w banderowski tyłek. Pomoc stronie kościelnej powinna być jedna: zapewnienie pomocy dobrych prawników w procesach przeciwko banderowcom Lwowa. Władze Lwowa powinny wiedzieć że za swoje postępowanie one ponoszą konsekwencje. I żadnych korzyści, żadnych targów finansowych z władzami Lwowa. Nie wiem w jaki sposób w odpowiedzi można by sekować banderowców we Lwowie. To tylko może wyjść na zdrowie stosunkom pomiędzy nami, przecież banderowcy nie mogą być bezkarni w swoich obecnych poczynaniach.

  • sylwia 27 August 2014, 05:37 Prezydent Ukrainy jest dumny z UPA

    Prezydent Walcman dumny z UPA, która bestialsko mordowała jego naród. Wyrodek. Zdrajca narodu żydowskiego. Mossad to ignoruje a Rotszyld z nim robi interesy.

    https://www.youtube.com/watch?v=KS7CxfWLWIs

  • Państwowość ukraińska wymyślił Bismarck. W czyn ją wprowadzili generałowie Ludendorff i Hindenburg. Po naradach w Belgii z hetmanem Skoropadskim, powstało w 1918 r. pierwsze w historii Europy 'państwo ukraińskie.' Nie ma więc ono nawet 100 lat a już go mamy dosyć. Wsławiło sie głównie potwornym ludobójstwem i radioaktywnym skażeniem świata.

  • Na Donbasie juz zginelo kilka znanych neo-banderowcow.

  • Niech jedza na Donbas. Na nich juz czekaja. Wczoraj na malej ojczyznie zbrodniarza Bandery (Iwano-Frankowska oblast) matki i zone juz wymagali zwrocic ich krewnych do domu, Na dziszaj Iwan-Frankowsk - mistrz po stratach w tej wojnie.

    http://www.youtube.com/watch?v=thXNqVzHliE

  • Zobaczymy. Żeby to nie było w stylu książki-wspomnień co ostatnio zakupiłem: "Bunkier UPA":
    'Na Wołyniu Polaków zginęło ok 30 tys. ale i Ukrainców ok 16 tys." Bez komentarza

  • łysenko to pajac , kłamie jak z nut......

  • koben44 26 August 2014, 21:07 Gdy banderowiec zostaje polskim bohaterem

    sorki za 3x