• Historia uczy aby nigdy nie mówić nigdy, panie Pieczyński.

  • mam szacunek do wykształcenia. Ale zawsze mówiłem, że wykształcenie nie immunizuje od głupoty i zaprzaństwa.

  • Porównywanie polskości Szczecina z polskością Lwowa czy Wilna - zwala z nóg!
    Swoją drogą, miło byłoby przeczytać podobny artykuł w jakiejś opiniotwórczej niemiieckiej gazecie, nakazujący Niemcom cieszyć się z tego, że Breslau, Landsberg czy Stettin są w Polsce. Nie znam takiego artykułu, ale może Pan Redaktor podpowie. Ciekaw jestem, czy Pan Redaktor już wystąpił z żądaniem oddania Litwie Sejn i Puńska? W końcu dominuje w nim społeczność litewska, a po co mamy się zmagać z litewskim nacjonalizmem...

  • Szczecin, Wrocław to ziemie słowiańskie a raczej ziemie Polan , różnie można to nazwać. A Lwów, Tarnopol, Kijów, Mińsk i Wilno weszły w skład I-ej Rzeczpospolitej w drodze umów międzynarodowych a nie podbojów. Co prawda sejmy zatwierdzały kolejne rozbiory I-ej RP ale nie dobrowolnie tylko pod grożbą bagnetów.

  • A co innego moze pisac Ukrainiec ?
    W DoRzeczy pewnie podobni

  • Polityczny kameleon bez kręgosłupa, jumper polityczny co nie potrafił wyżyć za ministerialną pensję, zdradzi lub zbrata się z każdym, byle utrzymać gębę przy państwowym korycie. Wstyd!

  • Jerzy Gorzelik - typowo niemieckie nazwisko. Nic dziwnego , ze ta kanalia chce sie seperowac tylko od kogo i po co , to tego jeszcze nie wie. Malo znaczacy figurant, ktory chce zwrocic na siebie uwage.

  • A co na to PROKURATURA ?rozumiem ze prok.Młynarczyk "nie znalazłby znamion przestępstwa",ale może sa inni prokuratorzy którzy jednak by to dostrzegli?Przeciez to nie ukrainiec więc specjalnej ochrony nie ma?!

  • Na foto Raul Castro nie odwzajemnil uscisku
    reki Obamy, Jankesi masakruja Kube 60 lat

  • Na co oni jeszcze czekają? Po takiej odpowiedzi partnerstwo powinno być natychmiast zerwane!

  • Na sprawę obcego elementu można też spojrzeć przez pryzmat wiekowej intestacji wampiryzmu od Transylwanii po Wołyń. Wszystko na świecie żyje z duszy, która jest we krwi. Elohim (elfy goszczene łaskawie przez ludzkość) tym się różnią od zdziczałych elfów, że nośnik duszy oczyszczają, a nawet destylują w esencję zwaną ambrozją (film Jupiter) a wytwarzaną np. przez Jove, a nie piją z gwinta/szyi razem ze skażeniem animusa, jak zwykły to robić bestie jak normy Nidhogga, z których wampiry, a za nimi wilki z których wilkołaki, w tym krzyżackie i protestanckie. Zważywszy, że już faraony Hyksosi (kolejni goście "nostromo" ;-) znani dziś też jako arystokracja brytyjska, parali się destylacją duszy gospodarzy w czas, nieopatrznie nauczeni przez anioły od elohim, zwane później upadłymi, jak z pamięci życia człowieka niebo destyluje jego dobre i złe uczynki, i "kompresuje" destylat z duszy wstecz przez kolejne ciała człowiecze, aż do ciała przyczynowego włącznie. Innymi słowy prawie każden jeden przybłęda, bo przecież jest tego cholerstwa jeszcze więcej rodzajów, używa tej nieswojej duszy człowieczej. A Stwórca tego systemu też na tym paliwie chodzi, a jak nie chodzi, to się robi z niego taki zasuszony malutki dziadek a nieba popadają w ruinę. No i teraz pytanie na myślenie: czy twoim zdaniem na Wolyniu jakimś cudem znano alchemiczne starożytne sposoby magów (kolegów po fachu Demiurga, którzy pod jego kierownictwem zrobili drugiego człowieka) oczyszczania krwi z demona animusa (przybyłego podczas wielkiej koniunkcji ze złym duchem opisanym w księdze Jasna Awesty), albo czy ludziom godzi się w ogóle dysponować krwią bliźnich? A jeśli oba nie to, o czym my tu gadamy? Dziękujmy, że nie nazwano tego wojną bratobójczą, ale że wszystko wzięli na siebie Kozacy. Przekierowujący uwagę narratorzy są nieocenieni w tworzeniu dobrego samopoczucia w dopuszczalnych kategoriach poznawczych. Dają ci obiekt do nienawidzenia i załatwione. To nie koniec historii. Z jakimi podludźmi tak naprawdę walczył Poroszenko? Tak samo jak psy, koty, bestie nie mają narodowości tak samo, przypisywania polskości wampirom albo zdziczałym elfom nie ma za bardzo sensu. Z resztą spotkasz takiego zdziczałego w lesie z innego wymiaru, to nogi same słusznie poniosą. Już możemy przewidywać co ludzkość będzie robić po tym złotym wieku. Jest o co walczyć.

  • Chabady łyse knujce pokazały, że łatwo Moskwian nie wypuszczą z lepkich łapek. Przerwa na 1 turę. No rozdygotało je, między pragnieniem być ocalonym albo śmiercią od skażenia.

  • Z powodu wysokiego poziomu technik pneumatycznych Włochów, ta propozycja wydaje się obiecująca, na perspektywę dwu dekad, akurat zważywszy jakich w przyszłości technik militarnych będą chciały używać "zaklepane" mocarstwa. Należy poczynić założenia co do przyszłych technik masowych.

  • Może być niezły ubaw z obserwowania uników tej Głównej Komisji Scigania zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu.

  • ciekawe czy Niemcy i Rosja, mają już "nowy" tajny pakt

  • No tak, wszystko to płynie z decyzji pojałtańskich o oddaniu zimnowojennej narracji dla żydów o rzekomych (nigdy nie widzianych poza fotomontażami) bombach atomowych z ich magicznie alogiczną fizyką. (Myślę, że dr Strangelove naprawdę wierzył w pokojotwórczy potencjał atomówek, podobnie jak Gatling w pokojotwórczy potencjał swojego karabinu, zanim zaczęto go masowo używać na wojnach.) Jednak obecnie bardziej interesujące jest pytanie: które żydostwo zastąpi próżnię po izraelskich agresywnych służbach m.in. w Europie jak już araby wyłuskają Palestynę z chazarskiej obecności. Rysuje się pewien geograficzny podział regionów między żydami, oraz możliwe i niemożliwe działania. Prawdopodobnie Aszkenazy będę próbowały bardziej po swojemu wziąć się za islamskie Niemce i okaże się czy przez te stulecia te żydomasońskie i nihilistyczne gadulstwo miało jakiekolwiek znaczenie, czy oni faktycznie już mają tylko czarne sześciany na oczach. Ryże żydy (głównie z Wirginii) zdobyły narracyjnie tatarski przyczółek w Moskiewi obiecując zagospodarowanie przyszłego wyżu demograficznego na północy. Moskiewia może i umacnia Krym, ale jednocześnie odsprzedaje Syberię Chinom dosłownie według chabadskiego programu (https://www.proroctwa.com/objawienie/Rabin-Menachem-Mendel-Schneerson.htm). A tymczasem żydy bnaibryckie (wygnane wieki temu z Krymu do Troi/Istambył-a skąd za Rzymian trafiły do Brytanii) w miarę jak w Kanadzie wymierają Angole, próbują zagospodarować kolorowych na brytyjską manierę, w czym skądinąd im każdy przeszkadza, nawet spedalone masony protestanckie, więc bnaibryty, zachęceni bezjajecznością warszawskich pisdziaków nominalnie lewickich, wzięli na warsztat przykładnych polskich panów co się byle żydom nie kłaniają, żeby zaznaczyć próbę przejęcia tradycyjnego terytorium Anglików w Kanadzie (czyli pokazać pozostałym zwierzakom, że to drzewko już obszczane, jakby w ogóle ta szczająca komunikacja miała jakieś reguły poza ordynarną siłą, której się tam zapewne spodziewają).

  • Nie ma na co czekać tylko rada miasta niech zmienia nazwę ronda i zapomni o współpracy z potomkami oprawców.

  • Andrejuk pisze w swoim komentarzu „obcy element należało usuwać”. Czyli wg jego rozumowania "obcy element", ktorym jest E. Andrejuk nalezy usunac nie tylko z PZPS ale takze z Polski, wyslac go z powrotem na Bialorus, gdyz tam jes jego miejsce.

  • Szuchewycz banderowska kanalia odpowiedzialna za zwyrodniale , okrutne , dzikie ludobojstwo ponad 200 tys Polakow na Wolyniu i Malopolsce Wsch. Tym razem tego zbrodniarza nazistowskiego chca uczcic nazywajac jego imieniem stadion w Tarnopolu. A wladze Elblaga zastanawiaja sie , co maja zrobic. Widac wyraznie , jakich mamy przedstawicieli we wladzach miasta, niczym sie nie roznia od tych z "gornej polki". Mozna im pluc w twarz a oni beda spokojnie powtarzac, ze to pada tylko deszcz. Kiedy nastapi wreszcie przebudzenie?, oby nie bylo za pozno.

  • To nie jest "represja",
    a Prezydent Bialorusi

  • Forma "pochówku" absurdalna, niegodna ludzi, nawet jeśli to zbrodniarze. Z napisem "informacyjnym", po którym nikt nie wie o co i kogo tutaj chodzi. Miejsce absolutnie niewłaściwe, wręcz prowokacyjne. Na cmentarz grekokatolicki z tym, czy do innych Pikulic. Napisy zgodne z polskim prawem, nazwiska, imiona, daty, żadnych symboli banderowskich, żadnych "stopni banderowskich", krzyż grekokatolicki, ostatecznie może być tryzub. Tyle. Koniec kropka.

  • ci żebracy mogą wyprodukować widły nowej generacji i siekiery szybkotnące

  • Słusznie.

  • W sprawach nazwijmy to "żydowskich" to kolejne władze III-ej RP zachowują się jak gubernia podległa Izraelowi, więc liczenie na pomoc ambasady polskiej jest dziecinną naiwnością

  • Roman1 15 April 2021, 15:49 NATO oskarża Rosję o destabilizację

    USA jak złodziej krzyczący łapać złodzieja

  • Ok, albo treść artykułu została zaktualizowana, albo coś źle doczytałem - trochę chaotycznie opisane. Jednak jakimś cudem dopatrzył się przestępstwa w powyższym sformułowaniu.

  • To jest jakiś czeski film :) albo ukraiński. Nie żartuje, mam na to papiery, wczoraj czyt. 13.04 miałem przesłuchanie na komisariacie w swoim mieście, oczywiście z polecenia prokuratury Warszawa-Praga Północ. Jestem na 99% pewien, że chodzi o w/w nieszczęsnego prokuratora Macieja. I zgadnijcie o co zostałem oskarżony? O komentarz w poniższym artykule: https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/ukraina-zmienila-ustawe-by-udobruchac-wegry/. I teraz hicior. Miałem się tłumaczyć ze słowa 'kacapy'. Co ono znaczy, wobec kogo zostało użyte oraz oświadczono, że mam przeprosić mniejszość ukraińską za to sformułowanie zamieszczając komentarz z przeprosinami pod tym artykułem. Ja po prostu w to nie wierzę :) Pomijając, że prokurator nie zrozumiał mojego komentarza i kogo ono tyczy, co mu wytłumaczyłem na papierze. Nie będę się tutaj wywodził. To niech każdy sobie porówna - słowo 'kacapy', a sformułowanie, które wg. prokuratory Warszawa-Praga Północ nie ma znamion przestępstwa '„(…) polscy nacjonaliści to jeb..e ścierwo, z którym nie można dyskutować, tylko trzeba do niego strzelać”. Czy to wymaga komentarza? Wydaje mi się, że sprawa powinna wylądować w ABW, bo albo ktoś ma na nieszczęsnego pana Macieja haki i tańczy jak mu trzecia strona zagra (np. mniejszość ukraińska), albo mu się coś pomyliło w głowie. Polski prokurator, który składał przysięgę na służbę Polsce... doszukuje się przestępstwa w słowie 'kacapy' i w roli świadka, tak naprawdę próbuje kogoś wrobić, a nie widzi przestępstwa w wyrażeniu "..polscy nacjonaliści to jeb..e ścierwo, z którym nie można dyskutować, tylko trzeba do niego strzelać".

  • Należy uznać formacje OUN-UPA za zbrodnicze i raz na zawsze wybić Ukraińcom z głowy pomysły stawiania pomników tym ludobójcom. Natomiast kwestię ekshumacji na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej oddać w trybie pilnym pod kuraterlę ONZ i ustanowić w tym celu międzynarodową komisję badawczą, która wymusi na Ukrainie przeprowadzenie ekshumacji!

  • Powstańcy mają wyrzutnie rakietowe z zasięgiem do 5 km, więc takiego drona mogą zestrzelić. Będzie świetna okazja do treningu i sprawdzenia sprzętu

  • Dlaczego nikt nie zaskarża takich decyzji Młynarczyka do sądu? Dlaczego on ma monopol w prokuraturze na tego rodzaju sprawy?

  • PO również chwali neobanderowców, a nikt tej partii nie zawiesza. PiS coraz bliżej PO w tej sprawie.

  • A Hitler opanował kryzys gospodarczy, budował drogi, stworzył wspaniałą armię itd. Czyżby chwała Hitlerowi?

  • Bohdan Staszynski 13 April 2021, 21:34 Wiosenne "porządki" we Lwowie [+VIDEO]

    oni po prostu próbują zrealizować ideę Ukrainy wolnej od brudu.
    Podobna taktyka, jak w latach 40-stych XX wieku.
    Wtedy też "walczyli" o "czystość" Ukrainy.

  • Podejrzewam, że ów UFO (Unidenitfied Flying Object) to był dron z tytoniową kontrabandą.
    Czy "zauważono" go w drodze w te czy wewte?
    Pewnie im Rosjanie dostarczyli radarów i nagle widzą UFOs/

  • Ten kauzyperda stanowczo za wiele sobie pozwala.
    Testuje Polaków i system, na co jeszcze może sobie pozwolić.
    Blefuje, jak w pokerze stawiając wszystko to co ma.
    Sprawa tego osobnika jest precedensem i jeśli przejdzie taka narracja, to możemy spodziewać się wysypu banderowskiej symboliki na naszych ulicach, a co za tym idzie prowokacji i przestępstw.
    Dlatego zgodnie z tym co sam mówi Maciej M. należy działać prewencyjnie i odsunąć takiego osobnika od orzekania w polskim sądzie.

  • Stosując logikę prok Młynarczyka równie dobrze można zezwolić na gloryfikowanie i prezentowanie w przestrzeni publicznej postaci Hitlera w końcu poza przewodzeniem zbrodniczej ideologi nazizmu był przecież pisarzem i malarzem... czyż można nie doceniać tak wszechstronnie utalentowanego człowieka. Nie ma i nie może być zgody na relatywizowanie oceny człowieka który dopuścił się lub inspirował największe zbrodnie znane człowiekowi czyli "ludobójstwo"...taki człowiek zawsze i wszędzie powinien być uznawany za zbrodniarza niezależnie od jego zamiłowania do zbierania znaczków czy miłości do żółwia błotnego

  • Komedia! Niestety, obawiam się że będzie coraz gorzej! A jak Ukraińcy wystąpią o zmianę patrona szkoły w Białym Borze czy Legnicy, dajmy na to na Szuchewycza lub Bandery, to MEN wyrazi zgodę?

  • może to będzie sprzedaż wiązana- jeden samolot-jeden pilot.

  • Spokojnie Duda już jedzie.

  • Nie da się błyskawicznie wzmocnić sił lotniczych żadnego państwa. Szkolenie pilotów na nowy sprzęt trwa długo.

  • Wygląda na to,że poważnie traktują działania Moskwy. Ciekawe czy Putin pójdzie na małą zwycięską wojenkę?

  • Ukrainie nie są potrzebne żadne samoloty F-15 itd , które kosztuja ogrom pieniędzy, Ukraina jest biedna, Ukrainie jest potrzebny POKÓJ, i wszyscy powinni to zrozumieć a nie popychać do zbronego konfliktu, czytaj-, wojny.

  • a kop tebe, szczoby na tebe

  • W zasadzie to nie wiadomo czy coś przywożą czy też coś wywożą.

  • Prorosyjscy separatyści nie posiadali wyrzutni Buk, ich wyrzutnie miały zasięg do 5 km, natomiast samolot zestrzelono na wys. 10 km. Jedyne Buki w tej strefie, to były Buki banderowców.

  • Nie można podawać bezwzględnej ilości skazanych na karę śmierci - Chiny mają 1,5mld ludności, Iran - 82mln, a Arabia Saudyjska - 32mln. Gdyby Chiny miały wykonać proporcjonalnie taką samą liczbę wyroków jak w AS (184 osoby), to liczba ta wynosiłaby ponad 8,6tys., a w Iranie ponad 470 wyroków śmierci (wykonano 251 w 2019).

  • janusz123 11 April 2021, 14:51 Znaczny spadek inwestycji chińskich w Rosji

    11.04.2021
    Głównymi zasadami rozwoju rosyjsko-chińskiej współpracy inwestycyjnej są:

    Zapewnienie, na zasadzie równej współpracy i wzajemnych korzyści, maksymalnego otwarcia rynków inwestycyjnych dla każdej ze Stron w oparciu o zgodność z odpowiednimi aktami ustawodawstwa rosyjskiego i chińskiego, Umową między rządem Federacji Rosyjskiej a rządem Chińskiej Republiki Ludowej w sprawie wspierania i wzajemnej ochrony inwestycji kapitałowych oraz innymi międzynarodowymi aktami prawnymi, których Strony są stronami.
    Zapewnienie przejrzystości ustawodawstwa, otoczenia instytucjonalnego i możliwości inwestycyjnych dla inwestorów rosyjskich i chińskich.
    Zmniejszenie barier administracyjnych w odniesieniu do rosyjskich inwestorów w Chinach i chińskich inwestorów w Rosji.

  • janusz123 11 April 2021, 14:44 Znaczny spadek inwestycji chińskich w Rosji

    Zamówienie na rusofobie na "kresy" ?
    invest rating
    "Inwestycje rosyjsko-chińskie 2021

    Dziś intensyfikacja współpracy inwestycyjnej jest jednym z priorytetów w rozwoju strategicznego partnerstwa rosyjsko-chińskiego. Choć skala wzajemnych inwestycji wciąż pozostaje daleko w tyle za wielkością dwustronnej wymiany handlowej, sfery współpracy inwestycyjnej stale się poszerzają. Tradycyjna współpraca w dziedzinie energetyki, surowców i leśnictwa jest uzupełniana projektami w zakresie infrastruktury, zaawansowanych technologii, produkcji sprzętu, rolnictwa itp."

  • Niech najpierw zwrócą się do Żeleńskiego o wyjaśnienie wysłania znacznych sił zbrojnych w pobliże linii frontu w Donbasie.

  • Całkiem po prostu ta substancja w ogóle nie zabezpiecza przed tym wirusem. Albo jest skuteczna, albo nie! Nie ma żadnego przebijania się wirusa, szczepionka powinna uniemożliwić namnażanie wirusa, a skoro tego nie robi, to jest nieskuteczna.