Zachód sprzedał Ukrainę żydom. Zielone ludziki na Ukrainie: Prezydent Ukrainy ŻYD, premier ŻYD, mer Kijowa ŻYD, oligarchowie ŻYDZI, a słowiański niewolnik tyrający na tych pasożytów cieszy się, że praca czyni go wolnym
jak na razie to artyleria reżymu kijowskiego zabija cywili ......rezuny w widłami zabijali polaków teraz zabijają techniką wojenną , byłem niedawno na tej twojej ukrainie , ........ty lepiej nie gadaj po polsku , nie mówiąc mieć koszulkie z orłem i przejść ulicami Lwowa , ..........pobicie murowane
Nie był.W czasie studiow był instruktorem harcerskim.Unikal tez przysposobienia obronnego.Skoro chce uzyc sily to niech pokaze co potrafi a przedewszystkim czego dokonal jako min.MON.
Wpadnij do Radzymina.Tam możesz dostapic zaszczytu podpalając znicze razem z "wujkiem dobra rada".A jak masz po drodze to zapraszam do Berznik tam tez jest komu zapalić.Leza tam litvusy co z bolszewikami ramie w ramie walczyli przeciw Polakom w Bitwie Niemenskiej.
Kto naprawdę doszedł do władzy na Ukrainie. OBECNY RZĄD KRAJU:
Prezydent - Poroszenko - żyd
Premier - Arsenij Jaceniuk - żyd
Minister Finansów - Aleksandr Szlapak - żyd
Wicepremier - Władimir Grojsman - żyd
Minister Spraw Wewnętrznych - Arsen Awakow - ormiański żyd ,homoseksualista
Minister Kultury - Siergiej Niszczuk - pół-żyd, mason i jawny homoseksualista
Dyrektor Narodowego Banku - Stepan Kubiw - żyd
Gdy znów do murów klajstrem świeżym
Przylepiać zaczną obwieszczenia,
Gdy "do ludności", "do żołnierzy"
Na alarm czarny druk uderzy
I byle drab, i byle szczeniak
W odwieczne kłamstwo ich uwierzy,
Że trzeba iść i z armat walić,
Mordować, grabić, truć i palić;
Gdy zaczną na tysięczną modłę
Ojczyznę szarpać deklinacją
I łudzić kolorowym godłem
I judzić "historyczną racją",
O piędzi, chwale i rubieży,
O ojcach, dziadach i sztandarach,
O bohaterach i ofiarach;
Gdy wyjdzie biskup, pastor, rabin
Pobłogosławić twój karabin,
Bo mu sam Pan Bóg szepnął z nieba,
Że za ojczyznę - bić się trzeba;
Kiedy rozścierwi się, rozchami
Wrzask liter pierwszych stron dzienników,
A stado dzikich bab - kwiatami
Obrzucać zacznie "żołnierzyków". -
- O, przyjacielu nieuczony,
Mój bliźni z tej czy innej ziemi!
Wiedz, że na trwogę biją w dzwony
Króle z panami brzuchatemi;
Wiedz, że to bujda, granda zwykła,
Gdy ci wołają: "Broń na ramię!",
Że im gdzieś nafta z ziemi sikła
I obrodziła dolarami;
Że coś im w bankach nie sztymuje,
Że gdzieś zwęszyli kasy pełne
Lub upatrzyły tłuste szuje
Cło jakieś grubsze na bawełnę.
Rżnij karabinem w bruk ulicy!
Twoja jest krew, a ich jest nafta!
I od stolicy do stolicy
Zawołaj broniąc swej krwawicy:
"Bujać - to my, panowie szlachta!"
Są miłującymi pokój, pragnącymi demokracji i niezawisłości europejczykami. A ten ohydny putler, bolszewicki faszysta wysyła niezliczone zastępy swych zielonych ludzików, którzy mordują Ukraińską Ludność Donbasu i próbują likwidować niezawisłość i demokrację Ukrainy. Ale bohaterskie Armia Ukrainy i Gwardia Narodowa Ukrainy obronią wolność Ukrainy przed tymi nikczemnikami. Sława Ukrainie! Hierojom Sława! Śmierć Worohom!
Zachód sprzedał Ukrainę żydom. Zielone ludziki na Ukrainie: Prezydent Ukrainy ŻYD, premier ŻYD, mer Kijowa ŻYD, oligarchowie ŻYDZI, a słowiański niewolnik tyrający na tych pasożytów cieszy się, że praca czyni go wolnym
Gdy znów do murów klajstrem świeżym
Przylepiać zaczną obwieszczenia,
Gdy "do ludności", "do żołnierzy"
Na alarm czarny druk uderzy
I byle drab, i byle szczeniak
W odwieczne kłamstwo ich uwierzy,
Że trzeba iść i z armat walić,
Mordować, grabić, truć i palić;
Gdy zaczną na tysięczną modłę
Ojczyznę szarpać deklinacją
I łudzić kolorowym godłem
I judzić "historyczną racją",
O piędzi, chwale i rubieży,
O ojcach, dziadach i sztandarach,
O bohaterach i ofiarach;
Gdy wyjdzie biskup, pastor, rabin
Pobłogosławić twój karabin,
Bo mu sam Pan Bóg szepnął z nieba,
Że za ojczyznę - bić się trzeba;
Kiedy rozścierwi się, rozchami
Wrzask liter pierwszych stron dzienników,
A stado dzikich bab - kwiatami
Obrzucać zacznie "żołnierzyków". -
- O, przyjacielu nieuczony,
Mój bliźni z tej czy innej ziemi!
Wiedz, że na trwogę biją w dzwony
Króle z panami brzuchatemi;
Wiedz, że to bujda, granda zwykła,
Gdy ci wołają: "Broń na ramię!",
Że im gdzieś nafta z ziemi sikła
I obrodziła dolarami;
Że coś im w bankach nie sztymuje,
Że gdzieś zwęszyli kasy pełne
Lub upatrzyły tłuste szuje
Cło jakieś grubsze na bawełnę.
Rżnij karabinem w bruk ulicy!
Twoja jest krew, a ich jest nafta!
I od stolicy do stolicy
Zawołaj broniąc swej krwawicy:
"Bujać - to my, panowie szlachta!"
Cóż, jacy wyborcy taki prezydent. Chociaż jak by był Kaczor to już byśmy mieli po Polsce, a tak trochę dłużej potrwa rozwalanie służalczej Polski. Jak mało trzeba mieć szarych komórek w głowie, żeby uważać, że Polska jest mocarstwem i da radę Rosji ? No chyba nie uważacie, że jakikolwiek kraj stanie za nami i będzie bronił Warszawy ? Już w II WŚ w Amerykańscy senatorowie wypowiedzieli się, że Ameryka nie będzie ginąć za jakąś tam Warszawę. Może skończmy tą antyrosyjską retorykę medialną, bo jeszcze sobie narobimy biedy, dziwi mnie zatem, że mamy tak tępego prezydenta, który chce siłowo rozwiązywać problemy z Rosją.
Towarzyszu, jakich ziem rosyjskich? Przecież wielki towarzysz Stalin wyzwolił wówczas spod niewoli polskich panów feudalnych lud chłopsko-robotniczy Ukrainy i Białorusi. Wstydźcie się swojej niewiedzy, Towarzyszu
Co do wypuszczenia z kotla wojska to uwazam to za blad. Regularne wojsko bez broni mozna puscic natomiast ochotnikow z batalionow prawego sektora nalezlo zatrzymac. Ci przejda granice frontu i zaraz znow zaczna zabijac.
Admin by sie jak juz przydal to anuluwania stad potomkow po napadach upa, choc hmmm z drugiej strony oni zywemu nie przepuścili. czyli to jednak sa zwykle oszolomy bez znajomosci elementarnej historii
Admin by sie jak juz przydal to anuluwania stad potomkow po napadach upa, choc hmmm z drugiej strony oni zywemu nie przepuścili. czyli to jednak sa zwykle oszolomy bez znajomosci elementarnej historii
Potłumacz sobie to spacerując kiedyś po ulicach nazwanych od imion bohaterów upa i składając kwiaty pod pomnikiem bandery jak będziesz miał okazje zwiedzać ukrainę. Na zachodniej ukrainie kult upa jest powszechny, więc nie wmawiaj, że to jest jakiś margines. Na froncie walczą jednostki, które wprost odwołują się do faszystowskich korzeni. Zresztą jak zaczął się cały syf na majdanie to było jasne, że Putin im nie odpuści.
Ale to nie są banderowcy,tylko Ukraina chłopie.A neosowieci chca taki przekaz utrwalić,że Ukraina =baderowcy.A wnuczkowieie panów z OUN to margines tego kraju. A ci wszyscy,którzy zgłaszają sie do walki o swój kraj nazywają faszystami.Ukraina nie jest teraz wrogiem i Polski i nie jest wstanie i nigdy nie była odebrać jej niepodległości.Była słaba i będzie jeszcze słabsza, bo ta wojna ją demoluje.Natomiast Rosja robiła to od Piotra I, bo do jego czasów potrafiliśmy z nią walczyć jak równy z równym.I ona,czyli Rosja, w różnych odsłonach jest w stanie zagrozić jądru niepodległości Polski bez problemu.
Ale to nie są banderowcy,tylko Ukraina chłopie.A neosowieci chca taki przekaz utrwalić,że Ukraina =baderowcy.A wnuczkowieie panów z OUN to margines tego kraju. A ci wszyscy,którzy zgłaszają sie do walki o swój kraj nazywają faszystami.Ukraina nie jest teraz wrogiem i Polski i nie jest wstanie i nigdy nie była odebrać jej niepodległości.Była słaba i będzie jeszcze słabsza, bo ta wojna ją demoluje.Natomiast Rosja robiła to od Piotra I, bo do jego czasów potrafiliśmy z nią walczyć jak równy z równym.I ona,czyli Rosja, w różnych odsłonach jest w stanie zagrozić jądru niepodległości Polski bez problemu.
Widać, że wraz z wizją nieuniknionej już przegranej wojny domowej miłośnikom majdanowej demokracji i fanów SS-Galizien puszczają nerwy, bo o elementarnej kulturze nawet nie wspomnę. W sumie nie wiem co gorsze: "pluton mongołów wyrucha wam siostry i matke na waszych oczach...", czy wyrżnięcie w pień całej wsi siekierami.
Nie Tomek27 nie ma tu takiego admina.Nie wiem co portal robi w tym kierunku, moze sam nie jest do końca świadomy, że jest "pożytecznym idotą",badź jest inspirowany delikatnie przez jakieś słuzby, a może ktoś maczał palce w jego zakładaniu. Jest tu mrowie neosowieckiej i ruskiej agentury.Najeżdżaja na Ukraińców tak,że aż odnosza nawet skutek odwrotny.Nawet Ci którzy szczerze Ukraińcow nie lubili zaczynają walczyć teraz z ruskim politrukami.A oni zdannia nie zmienią, gdyż sami będa tworzyć skład tego plutonu.Oczywiście ze w interesie Polski jest toby Ukraina sie ruskim postawiła i to wie kazdy, kto trzeźwo mysli,a ci tylko o banderowcach, faszystach i juntach.......To jest sterowana propaganda.
Sugarless,sowieckie bydło umie jedynie napadać i destabilizować słabsze kraje, badz male republiki jak Czeczenia i siłą trzymac Rosjan-Czeczenów :-D w swoich granicach. Ciekawe,że jak oni chcieli niepodległosci to nazywaliście Dudajewa terrorystą.Czemu nie dali Kaukazowi wolności,skoro tak "wolnośc" propagujecie?Ale zobaczymy jak twoja armia poradzi sobie z Chińczykami. Jeszcze trochę,wcieliliście Krym,a Chiny wam Syberie skolonizują i ogłosza powstanie wolnych ludów syberyskich i republik ludowych Jakutów, Czukotów,Tuweńczyków i innych.Przyjadą, tym razem żółte ludziki. Rozumiem ze takie republiki będziesz równie gorąco popierał, przecież jesteś orędownikiem wolności. Więc poprzesz wolność ludów Syberii ,którzy nie maja nic wspólnego z Rosjanami etnicznie.
Przeraża Mnie momentami ten portal.... Ruskich jak diabli tu jest... Te komentarze itd ...masakra... Skąd Wy ludzie jesteście?! Na ukrainie sąsiad sąsiada pizga z kałacha,dzieci giną niewinni ludzie a tutaj PROROSYJSKI TON ZJEBANYCH GENETYCZNIE RUSKICH POJEBÓW ... Zmienicie zdanie jak pluton mongołów wyrucha wam siostry i matke na waszych oczach...wtedy zobaczymy jaCY FUNFLE JESTEŚCIE... przykre poprostu. A to że ukraińcy w dupe dostają to uwierzcie Mi ... To Nie Jest na reke Polsce w zadnym wypadku. Wogóle JAKIŚ admin jest TUTAJ by blokować ZIELONYCH LUDZIKÓW??????
Tobie Anarchista już się wszystko we łbie wali.Psychotropów nie wziąłeś chyba.Masz Piłsudskiego ,a jesteś zajadłym faszystą i nie masz bladego pojęcia o poglądach piłsudczyków, piszesz ze Ukry popierały Sowietów, po czym Ukraińcy walczyli z Sowietami i jeszcze do lat 50-tych pojedyncze odziały walczyły na Ukrainie z wojskami KGB.Raz piszesz ze Ukraińcy popierali Niemców i wstępowali do SS, potem piszesz ze witali bolszewików i ich najazd na Polskę. Dobrze pisał tutejszy o Tobie ,że powinieneś się leczyć.
Przede wszystkim to trzeba zakazać działalności neosowieckich politruków w Polsce. A co do Ukraińców, to najpierw niech wygrają wojne obronna,a potem będziemy się z nimi dogadywać,lub niedogadywać i kłócić.A na razie walcząc chronią i nasze tyłki przez ruska zarazą.Józef Szczepański - Czerwona zaraza
Ocho,adekwatne kroki.Może nam stworzą Śląską Republike Ludową i przyślą zielone ludziki i powiedzą że dzielny śląski naród powstał przeciwko warszawskiej juncie faszystowskiej.
Ocho,adekwatne kroki.Może nam stworzą Śląską Republike Ludową i przyślą zielone ludziki i powiedzą że dzielny śląski naród powstał przeciwko warszawskiej juncie faszystowskiej.
"Oto jak banderowcy manipulują Polską. Podobno nie ich tylko w PSL - czy dlatego taka nagonka na tą partię? Fragmenty Uchwały Krajowego Prowidu Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN) podjętej 22.VI.1990. "Uchwała zawiera 60 stron maszynopisu. Obejmuje różne sprawy współczesne, w tym stosunek OUN jako awangardy narodu ukraińskiego - do Polski i Polaków. [...] Sprawy polskie: Przeciwstawiać się wszelkiemu zbliżeniu Polaków i Rosjan zarówno na Ukrainie jak i w Polsce, podsycać wrogość Polaków do Rosjan i odwrotnie [...] W takim też duchu należy urabiać polską opinię publiczną [...], za pośrednictwem polskich organizacji i będących w polskich rękach środków informacji. W tym celu należy przenikać do polskich organizacji tam, gdzie jest to możliwe i lansować nasz punkt widzenia cierpliwie ale uparcie, zyskiwać zwolenników wśród Polaków, a tam, gdzie to najbardziej celowe, nie żałować środków z Funduszu Wyzwolenia Ukrainy. Kupować audycje w polskim radiu oraz miejsca w polskich gazetach. Wchodzić do polskich zespołów redakcyjnych. Zaangażowanie to ma pomóc do umocnienia pozycji Ukrainy i osłabienia Polski, co pozwoli w przyszłości podporządkować państwo polskie ukraińskim interesom narodowym. Dążyć wszelkimi środkami i sposobami do odbudowania ukraińskiego charakteru Zacurzonii podkreślając, że samostijna Ukraina nigdy z tych ziem nie zrezygnuje i w odpowiednim momencie o nie się upomni. Nigdy nie zależało nam na sile Polski i teraz nie zależy, wręcz przeciwnie, na jej osłabieniu wewnętrznym i międzynarodowym. Zależy nam na tym, żeby w Polsce istniała słaba służba wewnętrzna (i kierowana przez ludzi nam życzyliwych) i słaba, nieliczna armia. Zależy nam także na rozbiciu narodu polskiego i osłabieniu Solidarności. Należy zatem podsycać w łonie narodu polskiego seperatyzmy regionalne: Górnoślązaków, Kaszubów, Górali. To wszystko ma służyć osłabieniu Polski, a w przyszłości doprowadzić nawet do zupełnej dekompozycji państwa polskiego - co leży w interesie polityki Ukrainy, w której siłą awangardową jest i będzie rewolucyjna OUN. Obecna Polska nie powinna być zbyt silna, ale też nie może być zbyt słaba. Wobec zupełnego rozprężenia sieci polskiego kontrwywiadu, z którego solidarnościowy rząd wypędził wszystkich fachowców pochodzących z nomenklatury, odbudować tajną sieć OUN i zacząć kontrolować wszystkie dziedziny życia Rzeczypospolitej ."
Data1 .Cos pieknego. Ma pan wiedzę historyczna, nawet dobre liczby Pan przytacza. Niedaleko Świętochłowic było także Jaworzno i również tam więziono niepodległościowców. Podpisuje się pod tym obiema rękoma. Wreszcie człowiek kompetentny i taki który mówi prawdę. Na tym portalu jak i na wielu innych w Polsce robiona jest propaganda,przez ruskich agentów wpływu.Cel 1:napuścić Polaków na Ukraińców i Ukraińców na Polaków,cel 2:sztucznie wywołana rebelia przez ruskich terrorystów to powstanie narodu Donbasu i nie wiązać tego absolutnie z Rosją.Noosowiecki imperializm Rosji się odradza............................
Poko Koomorowski chce przeciwdizalacz "rosyjskiej" inwazji, rebeljanci Donbasu zabili Marka Paslawskiego, obywatela USA, czlonka bataljonu "Donbas" i bratanka znanego dzialacza OUN-UPA Mykoly Lybiedia, przyczetnego do zbrodni, dokonanej na Polakach Wolynia
http://rt.com/op-edge/183796-mark-paslawsky-us-ukraine/#.VAF4YSIHhOs.twitter
Kresy.pl pytanie do was,jak oceniacie wiarygodność takich filmików? Skąd wiecie,kim są ludzie na nich? Jak reprezentatywni są oni dla wielomilionowego Doniecka i Donbasu?Czy dla Warszawy reprezentatywni są pijaczkowie z bramy na Grochowie?Widzieliście filmy jak tłumy rozradowanych ludzi witali wyzwolicieli,czyli Armię Czerwoną od 17 września 1939 r?A więc Polacy kochali Sowietów wyzwolicieli(od polskich panów)?A może ci witający byli skądś zwiezieni,albo im zapłacono, albo Sowieci ich zastraszyli i kazali wiwatować czerwonymi flagami?Ludzi w Donbasie de facto już nie ma, zostali sami ryzykanci,albo tacy których naprawdę nie stać na to, by się stamtąd wynieść.Poddaje pod rozwagę.Szanujące się medium nie bazuje na spekulacjach i filmikach niezweryfikowanej proweniencji.
ja będe wspominał , to był nóż w plecy , a zapytam się co bedziesz robił 1 września ??? Rosja po jelcynowska to nowy model polityczno -społeczny , rosja bolszewicka to był twór amorficzny niszczcy elity rosyjskie , inspirowany był przez europe zach. i ameryke , taka jest pradwa rosja carska była zagroeniem dla USA , np. największym producentem zboża na świecie........
To,że ktoś nie popiera banderowców nie oznacza, że jest komunistą. W starciu tych dwóch wrogów Polski niestety gorszymi są ukraińcy. Gdyby w czasie ostatniej wojny dysponowali takimi zasobami ludzkimi i sprzętem jak ZSRR to Polacy byliby dzisiaj tak liczni jak Indianie w USA...
Zachód sprzedał Ukrainę żydom. Zielone ludziki na Ukrainie: Prezydent Ukrainy ŻYD, premier ŻYD, mer Kijowa ŻYD, oligarchowie ŻYDZI, a słowiański niewolnik tyrający na tych pasożytów cieszy się, że praca czyni go wolnym
Kwezal Купити квиток в Україну!!!!!!!
jak na razie to artyleria reżymu kijowskiego zabija cywili ......rezuny w widłami zabijali polaków teraz zabijają techniką wojenną , byłem niedawno na tej twojej ukrainie , ........ty lepiej nie gadaj po polsku , nie mówiąc mieć koszulkie z orłem i przejść ulicami Lwowa , ..........pobicie murowane
Kwezal graj fair play , nie ubliżaj .............
jakiego kraju , sztuczny twór , istnieje od 1991 roku , pomyłka ZSRR , fakty nie można z nimi wojować , to walka z bykiem......
Nie był.W czasie studiow był instruktorem harcerskim.Unikal tez przysposobienia obronnego.Skoro chce uzyc sily to niech pokaze co potrafi a przedewszystkim czego dokonal jako min.MON.
Wpadnij do Radzymina.Tam możesz dostapic zaszczytu podpalając znicze razem z "wujkiem dobra rada".A jak masz po drodze to zapraszam do Berznik tam tez jest komu zapalić.Leza tam litvusy co z bolszewikami ramie w ramie walczyli przeciw Polakom w Bitwie Niemenskiej.
Kto naprawdę doszedł do władzy na Ukrainie. OBECNY RZĄD KRAJU:
Prezydent - Poroszenko - żyd
Premier - Arsenij Jaceniuk - żyd
Minister Finansów - Aleksandr Szlapak - żyd
Wicepremier - Władimir Grojsman - żyd
Minister Spraw Wewnętrznych - Arsen Awakow - ormiański żyd ,homoseksualista
Minister Kultury - Siergiej Niszczuk - pół-żyd, mason i jawny homoseksualista
Dyrektor Narodowego Banku - Stepan Kubiw - żyd
Gdy znów do murów klajstrem świeżym
Przylepiać zaczną obwieszczenia,
Gdy "do ludności", "do żołnierzy"
Na alarm czarny druk uderzy
I byle drab, i byle szczeniak
W odwieczne kłamstwo ich uwierzy,
Że trzeba iść i z armat walić,
Mordować, grabić, truć i palić;
Gdy zaczną na tysięczną modłę
Ojczyznę szarpać deklinacją
I łudzić kolorowym godłem
I judzić "historyczną racją",
O piędzi, chwale i rubieży,
O ojcach, dziadach i sztandarach,
O bohaterach i ofiarach;
Gdy wyjdzie biskup, pastor, rabin
Pobłogosławić twój karabin,
Bo mu sam Pan Bóg szepnął z nieba,
Że za ojczyznę - bić się trzeba;
Kiedy rozścierwi się, rozchami
Wrzask liter pierwszych stron dzienników,
A stado dzikich bab - kwiatami
Obrzucać zacznie "żołnierzyków". -
- O, przyjacielu nieuczony,
Mój bliźni z tej czy innej ziemi!
Wiedz, że na trwogę biją w dzwony
Króle z panami brzuchatemi;
Wiedz, że to bujda, granda zwykła,
Gdy ci wołają: "Broń na ramię!",
Że im gdzieś nafta z ziemi sikła
I obrodziła dolarami;
Że coś im w bankach nie sztymuje,
Że gdzieś zwęszyli kasy pełne
Lub upatrzyły tłuste szuje
Cło jakieś grubsze na bawełnę.
Rżnij karabinem w bruk ulicy!
Twoja jest krew, a ich jest nafta!
I od stolicy do stolicy
Zawołaj broniąc swej krwawicy:
"Bujać - to my, panowie szlachta!"
Julian Tuwim
Są miłującymi pokój, pragnącymi demokracji i niezawisłości europejczykami. A ten ohydny putler, bolszewicki faszysta wysyła niezliczone zastępy swych zielonych ludzików, którzy mordują Ukraińską Ludność Donbasu i próbują likwidować niezawisłość i demokrację Ukrainy. Ale bohaterskie Armia Ukrainy i Gwardia Narodowa Ukrainy obronią wolność Ukrainy przed tymi nikczemnikami. Sława Ukrainie! Hierojom Sława! Śmierć Worohom!
Na Ukrainie władzę przejęli nie ci którzy KREW przelewali na Majdanie tylko cwany żyd. Tylko ślepiec, ignorant, albo agent Izraela tego nie widzi.
Zachód sprzedał Ukrainę żydom. Zielone ludziki na Ukrainie: Prezydent Ukrainy ŻYD, premier ŻYD, mer Kijowa ŻYD, oligarchowie ŻYDZI, a słowiański niewolnik tyrający na tych pasożytów cieszy się, że praca czyni go wolnym
A ja sie pytam: czemu ruscy nadal nie oddali samolotu prezydenckiego?????
a Ukraińcy rozpoczęli w tym dniu pogromy Polaków i o tym pamiętamy też.
Tak, lepiej tkwić w grajdołku, niż pomagać banderowcom.
Gdy znów do murów klajstrem świeżym
Przylepiać zaczną obwieszczenia,
Gdy "do ludności", "do żołnierzy"
Na alarm czarny druk uderzy
I byle drab, i byle szczeniak
W odwieczne kłamstwo ich uwierzy,
Że trzeba iść i z armat walić,
Mordować, grabić, truć i palić;
Gdy zaczną na tysięczną modłę
Ojczyznę szarpać deklinacją
I łudzić kolorowym godłem
I judzić "historyczną racją",
O piędzi, chwale i rubieży,
O ojcach, dziadach i sztandarach,
O bohaterach i ofiarach;
Gdy wyjdzie biskup, pastor, rabin
Pobłogosławić twój karabin,
Bo mu sam Pan Bóg szepnął z nieba,
Że za ojczyznę - bić się trzeba;
Kiedy rozścierwi się, rozchami
Wrzask liter pierwszych stron dzienników,
A stado dzikich bab - kwiatami
Obrzucać zacznie "żołnierzyków". -
- O, przyjacielu nieuczony,
Mój bliźni z tej czy innej ziemi!
Wiedz, że na trwogę biją w dzwony
Króle z panami brzuchatemi;
Wiedz, że to bujda, granda zwykła,
Gdy ci wołają: "Broń na ramię!",
Że im gdzieś nafta z ziemi sikła
I obrodziła dolarami;
Że coś im w bankach nie sztymuje,
Że gdzieś zwęszyli kasy pełne
Lub upatrzyły tłuste szuje
Cło jakieś grubsze na bawełnę.
Rżnij karabinem w bruk ulicy!
Twoja jest krew, a ich jest nafta!
I od stolicy do stolicy
Zawołaj broniąc swej krwawicy:
"Bujać - to my, panowie szlachta!"
Julian Tuwim
a teraz obserwujemy zawracanie zbłąkanych owieczek na łono banderowskiej ojczyzny.
Wprowadzając kolejne sankcje kraje UE mogą dać Rosji podstawę do takiego ruchu i UE
będzie musiało to zaakceptować.
tagore
Cóż, jacy wyborcy taki prezydent. Chociaż jak by był Kaczor to już byśmy mieli po Polsce, a tak trochę dłużej potrwa rozwalanie służalczej Polski. Jak mało trzeba mieć szarych komórek w głowie, żeby uważać, że Polska jest mocarstwem i da radę Rosji ? No chyba nie uważacie, że jakikolwiek kraj stanie za nami i będzie bronił Warszawy ? Już w II WŚ w Amerykańscy senatorowie wypowiedzieli się, że Ameryka nie będzie ginąć za jakąś tam Warszawę. Może skończmy tą antyrosyjską retorykę medialną, bo jeszcze sobie narobimy biedy, dziwi mnie zatem, że mamy tak tępego prezydenta, który chce siłowo rozwiązywać problemy z Rosją.
łagodna kara , banderowcy z Azow nie biorą jeńców i waleriany nie dają....
kilka kropel waleriany polecam
piwa za dużo wypił , pożar całego dzika , i jest zły jak dzik......
A ci co maszerują we Lwowie pod sztandarami SS Galizien czy UPA -OUN to kim są
Towarzyszu, jakich ziem rosyjskich? Przecież wielki towarzysz Stalin wyzwolił wówczas spod niewoli polskich panów feudalnych lud chłopsko-robotniczy Ukrainy i Białorusi. Wstydźcie się swojej niewiedzy, Towarzyszu
Co do wypuszczenia z kotla wojska to uwazam to za blad. Regularne wojsko bez broni mozna puscic natomiast ochotnikow z batalionow prawego sektora nalezlo zatrzymac. Ci przejda granice frontu i zaraz znow zaczna zabijac.
Admin by sie jak juz przydal to anuluwania stad potomkow po napadach upa, choc hmmm z drugiej strony oni zywemu nie przepuścili. czyli to jednak sa zwykle oszolomy bez znajomosci elementarnej historii
Admin by sie jak juz przydal to anuluwania stad potomkow po napadach upa, choc hmmm z drugiej strony oni zywemu nie przepuścili. czyli to jednak sa zwykle oszolomy bez znajomosci elementarnej historii
OK!
Potłumacz sobie to spacerując kiedyś po ulicach nazwanych od imion bohaterów upa i składając kwiaty pod pomnikiem bandery jak będziesz miał okazje zwiedzać ukrainę. Na zachodniej ukrainie kult upa jest powszechny, więc nie wmawiaj, że to jest jakiś margines. Na froncie walczą jednostki, które wprost odwołują się do faszystowskich korzeni. Zresztą jak zaczął się cały syf na majdanie to było jasne, że Putin im nie odpuści.
Ale to nie są banderowcy,tylko Ukraina chłopie.A neosowieci chca taki przekaz utrwalić,że Ukraina =baderowcy.A wnuczkowieie panów z OUN to margines tego kraju. A ci wszyscy,którzy zgłaszają sie do walki o swój kraj nazywają faszystami.Ukraina nie jest teraz wrogiem i Polski i nie jest wstanie i nigdy nie była odebrać jej niepodległości.Była słaba i będzie jeszcze słabsza, bo ta wojna ją demoluje.Natomiast Rosja robiła to od Piotra I, bo do jego czasów potrafiliśmy z nią walczyć jak równy z równym.I ona,czyli Rosja, w różnych odsłonach jest w stanie zagrozić jądru niepodległości Polski bez problemu.
Ale to nie są banderowcy,tylko Ukraina chłopie.A neosowieci chca taki przekaz utrwalić,że Ukraina =baderowcy.A wnuczkowieie panów z OUN to margines tego kraju. A ci wszyscy,którzy zgłaszają sie do walki o swój kraj nazywają faszystami.Ukraina nie jest teraz wrogiem i Polski i nie jest wstanie i nigdy nie była odebrać jej niepodległości.Była słaba i będzie jeszcze słabsza, bo ta wojna ją demoluje.Natomiast Rosja robiła to od Piotra I, bo do jego czasów potrafiliśmy z nią walczyć jak równy z równym.I ona,czyli Rosja, w różnych odsłonach jest w stanie zagrozić jądru niepodległości Polski bez problemu.
Widać, że wraz z wizją nieuniknionej już przegranej wojny domowej miłośnikom majdanowej demokracji i fanów SS-Galizien puszczają nerwy, bo o elementarnej kulturze nawet nie wspomnę. W sumie nie wiem co gorsze: "pluton mongołów wyrucha wam siostry i matke na waszych oczach...", czy wyrżnięcie w pień całej wsi siekierami.
Nie Tomek27 nie ma tu takiego admina.Nie wiem co portal robi w tym kierunku, moze sam nie jest do końca świadomy, że jest "pożytecznym idotą",badź jest inspirowany delikatnie przez jakieś słuzby, a może ktoś maczał palce w jego zakładaniu. Jest tu mrowie neosowieckiej i ruskiej agentury.Najeżdżaja na Ukraińców tak,że aż odnosza nawet skutek odwrotny.Nawet Ci którzy szczerze Ukraińcow nie lubili zaczynają walczyć teraz z ruskim politrukami.A oni zdannia nie zmienią, gdyż sami będa tworzyć skład tego plutonu.Oczywiście ze w interesie Polski jest toby Ukraina sie ruskim postawiła i to wie kazdy, kto trzeźwo mysli,a ci tylko o banderowcach, faszystach i juntach.......To jest sterowana propaganda.
Sugarless,sowieckie bydło umie jedynie napadać i destabilizować słabsze kraje, badz male republiki jak Czeczenia i siłą trzymac Rosjan-Czeczenów :-D w swoich granicach. Ciekawe,że jak oni chcieli niepodległosci to nazywaliście Dudajewa terrorystą.Czemu nie dali Kaukazowi wolności,skoro tak "wolnośc" propagujecie?Ale zobaczymy jak twoja armia poradzi sobie z Chińczykami. Jeszcze trochę,wcieliliście Krym,a Chiny wam Syberie skolonizują i ogłosza powstanie wolnych ludów syberyskich i republik ludowych Jakutów, Czukotów,Tuweńczyków i innych.Przyjadą, tym razem żółte ludziki. Rozumiem ze takie republiki będziesz równie gorąco popierał, przecież jesteś orędownikiem wolności. Więc poprzesz wolność ludów Syberii ,którzy nie maja nic wspólnego z Rosjanami etnicznie.
Przeraża Mnie momentami ten portal.... Ruskich jak diabli tu jest... Te komentarze itd ...masakra... Skąd Wy ludzie jesteście?! Na ukrainie sąsiad sąsiada pizga z kałacha,dzieci giną niewinni ludzie a tutaj PROROSYJSKI TON ZJEBANYCH GENETYCZNIE RUSKICH POJEBÓW ... Zmienicie zdanie jak pluton mongołów wyrucha wam siostry i matke na waszych oczach...wtedy zobaczymy jaCY FUNFLE JESTEŚCIE... przykre poprostu. A to że ukraińcy w dupe dostają to uwierzcie Mi ... To Nie Jest na reke Polsce w zadnym wypadku. Wogóle JAKIŚ admin jest TUTAJ by blokować ZIELONYCH LUDZIKÓW??????
Szczurek to kolejny neosowiecki politruk, następca juz zdemaskowanej Sylwii na tym portalu
Tobie Anarchista już się wszystko we łbie wali.Psychotropów nie wziąłeś chyba.Masz Piłsudskiego ,a jesteś zajadłym faszystą i nie masz bladego pojęcia o poglądach piłsudczyków, piszesz ze Ukry popierały Sowietów, po czym Ukraińcy walczyli z Sowietami i jeszcze do lat 50-tych pojedyncze odziały walczyły na Ukrainie z wojskami KGB.Raz piszesz ze Ukraińcy popierali Niemców i wstępowali do SS, potem piszesz ze witali bolszewików i ich najazd na Polskę. Dobrze pisał tutejszy o Tobie ,że powinieneś się leczyć.
Przede wszystkim to trzeba zakazać działalności neosowieckich politruków w Polsce. A co do Ukraińców, to najpierw niech wygrają wojne obronna,a potem będziemy się z nimi dogadywać,lub niedogadywać i kłócić.A na razie walcząc chronią i nasze tyłki przez ruska zarazą.Józef Szczepański - Czerwona zaraza
Czekamy ciebie, czerwona zarazo,
byś wybawiła nas od czarnej śmierci,
byś nam Kraj przedtem rozdarłwszy na ćwierci,
była zbawieniem witanym z odrazą.
Czekamy ciebie, ty potęgo tłumu
zbydlęciałego pod twych rządów knutem
czekamy ciebie, byś nas zgniotła butem
swego zalewu i haseł poszumu.
Czekamy ciebie, ty odwieczny wrogu,
morderco krwawy tłumu naszych braci,
czekamy ciebie, nie żeby zapłacić,
lecz chlebem witać na rodzinnym progu.
Żebyś ty wiedział nienawistny zbawco,
jakiej ci śmierci życzymy w podzięce
i jak bezsilnie zaciskamy ręce
pomocy prosząc, podstępny oprawco.
Żebyś ty wiedział dziadów naszych kacie,
sybirskich więzień ponura legendo,
jak twoją dobroć wszyscy kląć tu będą,
wszyscy Słowianie, wszyscy twoi bracia
Żebyś ty wiedział, jak to strasznie boli
nas, dzieci Wielkiej, Niepodległej, Świętej
skuwać w kajdany łaski twej przeklętej,
cuchnącej jarzmem wiekowej niewoli.
Legła twa armia zwycięska, czerwona
u stóp łun jasnych płonącej Warszawy
i scierwią duszę syci bólem krwawym
garstki szaleńców, co na gruzach kona.
Miesiąc już mija od Powstania chwili,
łudzisz nas dział swoich łomotem,
wiedząc, jak znowu będzie strasznie potem
powiedzieć sobie, że z nas znów zakpili.
Czekamy ciebie, nie dla nas, żołnierzy,
dla naszych rannych - mamy ich tysiące,
i dzieci są tu i matki karmiące,
i po piwnicach zaraza się szerzy.
Czekamy ciebie - ty zwlekasz i zwlekasz,
ty się nas boisz, i my wiemy o tym.
Chcesz, byśmy legli tu wszyscy pokotem,
naszej zagłady pod Warszawą czekasz.
Nic nam nie robisz - masz prawo wybierać,
możesz nam pomóc, możesz nas wybawić
lub czekać dalej i śmierci zostawić…
śmierć nie jest straszna, umiemy umierać.
Ale wiedz o tym, że z naszej mogiły
Nowa się Polska - zwycięska narodzi.
I po tej ziemi ty nie będziesz chodzić
czerwony władco rozbestwionej siły.
Ocho,adekwatne kroki.Może nam stworzą Śląską Republike Ludową i przyślą zielone ludziki i powiedzą że dzielny śląski naród powstał przeciwko warszawskiej juncie faszystowskiej.
Ocho,adekwatne kroki.Może nam stworzą Śląską Republike Ludową i przyślą zielone ludziki i powiedzą że dzielny śląski naród powstał przeciwko warszawskiej juncie faszystowskiej.
"Oto jak banderowcy manipulują Polską. Podobno nie ich tylko w PSL - czy dlatego taka nagonka na tą partię? Fragmenty Uchwały Krajowego Prowidu Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN) podjętej 22.VI.1990. "Uchwała zawiera 60 stron maszynopisu. Obejmuje różne sprawy współczesne, w tym stosunek OUN jako awangardy narodu ukraińskiego - do Polski i Polaków. [...] Sprawy polskie: Przeciwstawiać się wszelkiemu zbliżeniu Polaków i Rosjan zarówno na Ukrainie jak i w Polsce, podsycać wrogość Polaków do Rosjan i odwrotnie [...] W takim też duchu należy urabiać polską opinię publiczną [...], za pośrednictwem polskich organizacji i będących w polskich rękach środków informacji. W tym celu należy przenikać do polskich organizacji tam, gdzie jest to możliwe i lansować nasz punkt widzenia cierpliwie ale uparcie, zyskiwać zwolenników wśród Polaków, a tam, gdzie to najbardziej celowe, nie żałować środków z Funduszu Wyzwolenia Ukrainy. Kupować audycje w polskim radiu oraz miejsca w polskich gazetach. Wchodzić do polskich zespołów redakcyjnych. Zaangażowanie to ma pomóc do umocnienia pozycji Ukrainy i osłabienia Polski, co pozwoli w przyszłości podporządkować państwo polskie ukraińskim interesom narodowym. Dążyć wszelkimi środkami i sposobami do odbudowania ukraińskiego charakteru Zacurzonii podkreślając, że samostijna Ukraina nigdy z tych ziem nie zrezygnuje i w odpowiednim momencie o nie się upomni. Nigdy nie zależało nam na sile Polski i teraz nie zależy, wręcz przeciwnie, na jej osłabieniu wewnętrznym i międzynarodowym. Zależy nam na tym, żeby w Polsce istniała słaba służba wewnętrzna (i kierowana przez ludzi nam życzyliwych) i słaba, nieliczna armia. Zależy nam także na rozbiciu narodu polskiego i osłabieniu Solidarności. Należy zatem podsycać w łonie narodu polskiego seperatyzmy regionalne: Górnoślązaków, Kaszubów, Górali. To wszystko ma służyć osłabieniu Polski, a w przyszłości doprowadzić nawet do zupełnej dekompozycji państwa polskiego - co leży w interesie polityki Ukrainy, w której siłą awangardową jest i będzie rewolucyjna OUN. Obecna Polska nie powinna być zbyt silna, ale też nie może być zbyt słaba. Wobec zupełnego rozprężenia sieci polskiego kontrwywiadu, z którego solidarnościowy rząd wypędził wszystkich fachowców pochodzących z nomenklatury, odbudować tajną sieć OUN i zacząć kontrolować wszystkie dziedziny życia Rzeczypospolitej ."
Oto ten Lebed Mykola http://pl.wikipedia.org/wiki/Mykoła_Łebed´
Data1 .Cos pieknego. Ma pan wiedzę historyczna, nawet dobre liczby Pan przytacza. Niedaleko Świętochłowic było także Jaworzno i również tam więziono niepodległościowców. Podpisuje się pod tym obiema rękoma. Wreszcie człowiek kompetentny i taki który mówi prawdę. Na tym portalu jak i na wielu innych w Polsce robiona jest propaganda,przez ruskich agentów wpływu.Cel 1:napuścić Polaków na Ukraińców i Ukraińców na Polaków,cel 2:sztucznie wywołana rebelia przez ruskich terrorystów to powstanie narodu Donbasu i nie wiązać tego absolutnie z Rosją.Noosowiecki imperializm Rosji się odradza............................
Poko Koomorowski chce przeciwdizalacz "rosyjskiej" inwazji, rebeljanci Donbasu zabili Marka Paslawskiego, obywatela USA, czlonka bataljonu "Donbas" i bratanka znanego dzialacza OUN-UPA Mykoly Lybiedia, przyczetnego do zbrodni, dokonanej na Polakach Wolynia
http://rt.com/op-edge/183796-mark-paslawsky-us-ukraine/#.VAF4YSIHhOs.twitter
Ciekawe jak poszło prezydentowi strzelanie z ak-47 w wojsku?...;P
Kresy.pl pytanie do was,jak oceniacie wiarygodność takich filmików? Skąd wiecie,kim są ludzie na nich? Jak reprezentatywni są oni dla wielomilionowego Doniecka i Donbasu?Czy dla Warszawy reprezentatywni są pijaczkowie z bramy na Grochowie?Widzieliście filmy jak tłumy rozradowanych ludzi witali wyzwolicieli,czyli Armię Czerwoną od 17 września 1939 r?A więc Polacy kochali Sowietów wyzwolicieli(od polskich panów)?A może ci witający byli skądś zwiezieni,albo im zapłacono, albo Sowieci ich zastraszyli i kazali wiwatować czerwonymi flagami?Ludzi w Donbasie de facto już nie ma, zostali sami ryzykanci,albo tacy których naprawdę nie stać na to, by się stamtąd wynieść.Poddaje pod rozwagę.Szanujące się medium nie bazuje na spekulacjach i filmikach niezweryfikowanej proweniencji.
ja będe wspominał , to był nóż w plecy , a zapytam się co bedziesz robił 1 września ??? Rosja po jelcynowska to nowy model polityczno -społeczny , rosja bolszewicka to był twór amorficzny niszczcy elity rosyjskie , inspirowany był przez europe zach. i ameryke , taka jest pradwa rosja carska była zagroeniem dla USA , np. największym producentem zboża na świecie........
no i bardzo dobry z nich pożytek... Strategicznie do tego podeszli :D
To,że ktoś nie popiera banderowców nie oznacza, że jest komunistą. W starciu tych dwóch wrogów Polski niestety gorszymi są ukraińcy. Gdyby w czasie ostatniej wojny dysponowali takimi zasobami ludzkimi i sprzętem jak ZSRR to Polacy byliby dzisiaj tak liczni jak Indianie w USA...
Dekiel Ci się poluzował ale to się zdarza