P. Dekutowski: poprawiam mój wpis: nie 100 000 lecz ok. 150 000 Żydów słuzyło w siłach zbrojnych III Rzeszy. Przeczytac prace Briggsa 'Hitler's Jewish Soldiers' a dopiero potem powrócic do tej dyskusji, ( http://www.kansaspress.ku.edu/righit.html). Do tego doliczyć formacje Juedische Polizei i Juedische Geheimdienst. Tusk jest słowem kaszubskim. Żyd moze mieć kaszubskie nazwisko. Einstein to jest słowo niemieckie. Cordovero to jest słowo hiszpanskie. Warszawski to jest słowo polskie. To sa tez zydowskie nazwiska. P. Dekutowski: przeczytać artykuły, do których odnosniki sa podane w moim wpisie: z Pana wpisu nie wynika, iz Pan to uczynił. Zawiadamiam ponownie, że przynależnosc do narodu żydowskiego to nie jest nic wstydliwego. Nie należy jednak mylić przynależnosci do narodu z powodu pochodzenia nazwiska, np. kaszubskiego z żydowskim, chinskiego z japonskim i Bantu z Zulu. A w Wehrmachcie wolno bylo służyc tylko ludziom kategorii Volksdeutsch i Reichsdeutsch: rozporzadzenie z 1940 r. ż ó ń ę ą ć ł ś ź Ż Ś ć
Refundację kosztów na pewno dostaje. Nam też by się taki eksport i refundacja w Abramsach przydała. Ukrainie trzeba pomagać w celu odparcia ruskiej agresji naszym uzbrojeniem, mamy go sporo z czasów Paktu Warszawskiego. A refundacja może być dla nas bardzo opłacalna.
Niewątpliwie myśl ,że jest się w podobnej sytuacji jak Europa odnośnie Królewca jest dla Putina
absolutnie nie do zaakceptowania ,jakie to niewłaściwe .
Spójrzeć należy także na masonerię, która "uczłowiecza" człowieka, ale oczywiście tacy mędrcy jak Berele Lewartow, Aaron Szechter, Jerzy Urbach, Icek Koldbrum i wielu innych europeizowali nas, czyli wpędzali w kompleks "polskiego, zaściankowego patriotyzmu", a jak patriotyzm to i "wyssany z mlekiem matki antysemityzm". Komuna robiła przesiew w marcu 68 roku, ale wrócili wraz z KORem (oj, KOR był nadziany pejsami jak dobra kasza skwarkami) i II Solidarnością jako doradcy-intelektualiści robotników, a potem było już z górki. KORowcy: Helena Łuczywo (Chaber), Sewcio Blumsztajn, Jacuś Kleyff, Wacek Zawadzki (właśc. Józef Lewin-Łaski), Aniela Zofia Steinsbergowa (z domu Berlinerblau), Ludwik Cohn. Nie zapomnijmy o loży "Kopernik", czyli Jan Józef Lipski, czy Edward Lipiński.
Za moich czasów jak NRF chciało założyć pas min atomowych na swojej wschodniej granicy to dopiero był rejwach i larum nt. agresywnej polityki faszystowskiej NRF. Jaki szum i ile pisaniny na ten temat ze strony "Obrońców Pokoju". Teraz "rozwój globalnego systemu przeciwrakietowego, przyjęcia nowych strategicznych koncepcji użycia wojsk" świadczy o agresywnej polityce NATO i zagrożeniu dla pokoju światowego. ZSRR = FR, nic się nie zmieniło.
Czy nie widzi Pan że to jest ruska agentura wpływu. Piszą co im prześlą, cel tych wypowiedzi jest jasny. Pańska wypowiedź jest ważna nie dla nich ale dla pozostałej reszty czytających. Dziękuję i pozdrawiam.
Jam mówi senator John McCain: “For God's sake, give them guns!".
A szczerze, oglądając przeglądy mapy sytuacji wojennej od Basketka, gdzie gość, że te wszystkie ukraińskie generały specjalnie zostawiają swe wojska w kotłach tylko by spisać uzbrojenie w celach korupcyjnych, to mnie naprowadza na myśl, że generałowe innych państw też widzą dobrą okazję "zapracować", co tu przeszkadza poprosić "niezależnych" mediów by popchnęły naród na to.
A co będzie jak Rusek litvusow przyciśnie?Ani helmow,ani kamizelek a i papu zbraknie.Zreszta i tak bolszewik ich wcześniej czy później znow otoczy opieka.A tak naprawdę to jedynie Orban z Wegier pomaga Ukrainie.Ostatnio przez podstawione agencje sprzedal Ukrainie 58 czolgow T-72 ze starych zapasow a teraz szykuje im jakies smiglowce i samoloty.Ma racje.I Panu Bogu swieczke i diablu ogarek.Wie ze im ich mniej tym lepiej dla wszystkich.
Panie Januszu S. (Anarchista i kilkanaście innych ). Po raz kolejny dostajesz Pan pałę! z ortografii. Kompromitacja!. Powinno być: ( !poprawiono ) Co za wulgaryzmy wypisuje ten farbowany !Polak! ,, A gówno Panowie" Im bardziej !Ukraińcy! po łbie dostają od Putina i Powstańców z Doniecka i wschodu !Ukrainy! , Tym bardziej odsłania swoje wredne oblicze i ujawnia sympatie . Widać !wyraźnie! że nerwy i zwieracze puszczają i problem dla personelu gotowy. !Pielucho majtki! zużywa w podwójnej ilości . Do podstawówki wracaj pacjencie psychuszki. To się nazywa regres w rozwoju?.
Najpierw śmiechłem bo znów wszędzie żydów widzicie, ale po chwili zdenerwowałem się. Bo znowu, brak rzetelnej wiedzy (mi tez się zdarza, przyznaje się), uprzedzenia i kłamstwa (nie osądzam czy celowe, czy z niewiedzy) biorą górę NA PRAWDĄ. Po pierwsze żydzi w armii 3rzeszy? 100 tyś? Nie mówię że nie było żadnych, ale nie w takiej ilości i na pewno nie można mówić o nich jako o żydach w "waszym" rozumieniu a co najwyżej jako o Niemcach pochodzenia żydowskiego. Trzy rodzaje Kaszubów? Pani się bawi w kategoryzacje ludzi? Kaszubi byli i są jedni. Określenie "Polskim Kaszubom" jest kseneofobiczne. Możemy tu co najwyżej mówić o Kaszubach którzy czuli się Polakami, ale znowu się Pani mija z prawdą sugerując że wpisy na Kaszubach na Volsliste były dobrowolne.Cytuje : "W ten sposób – jak pisał historyk Bogusław Breza – stał się on
przymusowy dla wszystkich, których uznano za nadających się do zniemczenia. Uchylający się od tego obowiązku byli podawani do wiadomości miejscowego gestapo, które wyznaczyło ośmiodniowy termin do podpisania wniosku. Jeżeli tego dana osoba nie uczyniła, groziło jej aresztowanie i wywiezienie do obozu koncentracyjnego." Jak rozumiem Pani teraz fajnie się piszę, ciekawe jednak co by Pani zrobiła jakby grożono Pani rozstrzelaniem, od razu też, że grobów pomordowanych Kaszubów którzy nie podpisali Volkslisty w lasach na pomorzu są dziesiątki. Dziadek Tuska służył w wermachcie? No i co z tego w moim regionie to było normalne, mój dziadek też służył w wermachcie (uciekł, słuzył potem u g. Maczka, a po rozwiązaniu dywizji jeszcze przez 1,5 roku służył w wojsku angielskim), natomiast jego 3 bracia służyli w 39 roku w Wojsku Polskim (dwóch zginęło, jednego zabili Rosjanie, drugi zginął we Włoszech). Więc co to za argument że służył w werhmachcie, takie rzeczy może pisać kto kto nie zna kontekstu historycznego Kaszub. Ostatnia sprawa Tusk to nazwisko Kaszubskie, a nie żydowskie. Po kaszubsku to słowo to szczeniak.
Proszę sobie wpisać frazę Tusk + Kartuzy w google lub Tusk + Kościerzyna.
Proszę też trochę poczytać następnym razem - http://kaszebsko.com/uploads/historia/Historia%20Kaszub%C3%B3w%20%2813%29.pdf.
Pozdrawiam ja - żyd, banderowiec, niemiec którego dziadek był w werhmachcie
Prez. Walcman liczy na to, że armia Noworosji zatrzyma się na wschodnim brzegu Dniepru. To mogło już być uzgodnione w Finlandii między USA i Rosją. Dlatego Walcman i jego kijowska szajka przenoszą fabryki ze wschodu na zachód, za Dniepr.
Żeby nie ginęli postronni cywile to moje zdanie było by: niech ta wojenka trwa jak najdłużej, ruskie wybiją tych bandytów z OUN, prawego sektora, a i ruskich też nie koniecznie żal. Niestety nie ma złotego środka rozwiązania tego konfliktu, a zarazem załatwienia kwestii ukraińskich bandytów z OUN.
@Sylwia:Skoro się powoluje na autorytet p.Dmowskiego w sprawie Ukrainy i Ukraincow to warto tez napisac Pani Sylwio jaka jest jego tez opinia o Rosjanach i Rosji.Prosze przeczytać wszystkie jego broszury a nie pisać ze dzwonią tylko nie wiadomo gdzie.Pani jest opcji prorosyjskiej i takie ma Pani Putinowski swiatopoglad.Zas wg.mnie zarówno Rusek czy Ukrainiec sa siebie warci,wiec nam Polakom najlepiej kibicować obu stronom konfliktu.Im was mniej,tym lepiej dla nas.Prostsze od konstrukcji cepa.
"Pójście ostro w prawą stronę" jest trochę dziwną figurą retoryczną w przypadku Ziemkiewicza, który obnosi się z tradycją Dmowskiego, Masdorfa i Endecji w ogóle. Przyznam się, że dzięki Ziemkiewiczowi, Michalkiewiczowi, Braunowi i paru innym osobą, otworzyłem oczy na cały ten "patriotyczny" Salon B (kurcze, jaki to patriotyzm, skoro jest on jakiś taki mało polski). Oczywiście sami "Salonowcy B" w typie Kaczyńskiego, Sakiewicza, Hoffmana, czy reszty "patriotów" sami otworzyli mi oczy na siebie.
Tylko zauważ pewną różnicę między Armią Federacji Rosyjskiej za czasów pijaczyny Jelcyna, w której do czegokolwiek się nadawały tylko strategiczne wojska rakietowe, reszta była rozpita i zdemoralizowana, a dzisiejszą Armią Federacji Rosyjskiej, która od przejęcia władzy przez Putina sukcesywnie odbudowuje dawną potęgę. Armia Ukrainy w razie czego prawdopodobnie nie będzie stawiać oporu rosyjskim dywizjom pancernym, jakikolwiek opór stawią może owe bojówki banderowskie wciągnięte na służbę państwa jako "Ochotnicze Bataliony Gwardii Narodowej", przy czym nie będzie dla Rosjan większym problemem ten opór zlikwidować. A Kijów to może Putin zająć i w jeden dzień, starczy że zrzuci pskowską dywizję desantowo-szturmową pod miastem, ta zajmie je w kilka godzin(bo i kto ma teraz Kijowa bronić?) i utrzyma do czasu przybycia sił lądowych.
@Ulvar:Ciekawa teoria? Myslisz ze wszystko to sprawka "braci Abrachama"? Wszystkie powstania?Styczniowe,Listopadowe,Warszawskie?Wojna z bolszewikami w 1920r? Poznan 1956r,Trojmiasto 1970r,Ursus i Radom w 1976r.? Strajki w 1981r? A ja myslalem ze to taka nasza duma i cecha narodowa.Cholera! A tu jednak "starsi bracia w wierze".I kto by pomyslal?
To dopiero początek. Obecnie hasłem przewodnim przewrotu majdanowego jest "kto nie skacze ten moskal", poczekajmy na mrozy, wtedy będzie "kto nie skacze ten zamarznie"...
Czyli trzeba by było się przemieszczać przez niekoniecznie przyjazne Czechy i Słowację. Polskie przygotowania do obrony terytorialnej mogą też być przydatne w możliwych walkach z ukraińskimi faszystowskimi grupami terrorystycznymi i dywersyjnymi.
A dlaczego nie 10% PKB?Wystarczy ok.3% PKB tylko niech będzie to wydane rzetelnie na polska armie a nie na "generalskie szlify i pagony" oraz olbrzymia korupcje jaka istnieje w wojsku!!!!!
W którym k.........państwie jednostki wojskowe,ba a nawet parki maszynowe sa chronione przez...........emerytow/rencistów?Ktore państwo buduje kadłub "niewidzialnego" okretu za prawie 300mln.$Jest to 1/3 ceny nowoczesnej konwencjonalnej lodzi podwodnej z wyrzutnia rakiet o zasiegu 800-1000km.Potrzebny w MON jest człowiek kompetentny,znajacy się na armii,majacy wizje nie na rok czy dwa ale trzydziestolecie rozbudowy,modernizacji oraz wyznaczenie jej roli we współczesnych zagrożeniach.Oraz taki który przedewszystkim przetrzepie stare dupska trepom i 50% wysle na emeryture.
Polskę do Wisły z pewnością Rosjanie zajęliby szybko. Natomiast dalej byłby problem. Można zauważyć, że już na obecnym etapie stosunków Polsko-rosyjskich, Polacy (zwykli obywatele) myślą, o przygotowaniu się do partyzantki. Zatem należy sądzić, że przy naszym doświadczeniu i oporowi drogi zaopatrzenia przez wschodnią Polskę dla rosyjskiej armii, byłyby drogą przez mękę, a efektem takiej sytuacji byłaby niezdolność rosyjskiej armii do dalszych działań, a tego żaden dowódca, ani strateg nie chce. I to właśnie w tym kontekście pisałem, że Rosja boi się Polski. Jeśli chodzi o przemieszczenie wojsk przez góry, przypomnę tylko, że Niemcy zaatakowali nas w 1939r. z Czech i Słowacji, zatem można.
Nie identyfikuj tych skarwielców z Polakami, bo to, że posługują się językiem polskim, nie świadczy, iż są Polakiami, bo słowa ich i czyny za tym nie przemawiają. Są to zwykli dywersanci USrAela, którzy żerują na naszym patriotyzmie i honorze, zresztą tak samo było podczas np. Powstania Styczniowego - kto nas napuścił na Moskala, gdy powstanie nie było odpowiednio silnie przygotowane? Kto mówił o powinności, patriotyzmie i honorze zdając sobie doskonale sprawę, iż militarnie będzie to klęską i kolejny raz wykrwawimy się boleśnie. Ech, agentura...
@ ADAMIEC :Tutejszym: 02.09.2014 09:14). Co za wulgaryzmy wypisuje ten farbowany polak ,, A gówno Panowie" Im bardziej ukry po łbie dostają od Putina i Powstańców z Doniecka i wschodu ukrainy , Tym bardziej odsłania swoje wredne oblicze i ujawnia sympatie . Widać wyrażnie że nerwy i zwieracze puszczają i problem dla personelu gotowy. Pieluchomajtki zużywa w podwójnej ilości .
G..........prawda.Jest to szansa na braterskie wybicie co do nogi obu wrogim nam nacjom,wiec nie pisz bzdur.No chyba ze rajcują Pana "bracia moskale" i "wyzwoliciele II RP"
- Na rynku wydawniczym ukazała się niedawno książka P .Tomasza A. Żak „Dom za żelazną kurtyną. Listy do pani S.”. Publikacja powstała w efekcie podróży na Kresy Północno-Wschodnie, ziemie leżące dzisiaj w granicach Republiki Białoruskiej. W książę pisze Pan o Kresach: „Jeżeli tutaj nie wrócimy (…) poprzez ludzi, to także tam, w III RP będziemy się kurczyć. Będzie nas ubywać, będzie ubywać Polski”. Z czego wysunął Pan taki wniosek?
Najłatwiej byłoby mi teraz odesłać wszystkich do lektury mojej książki. Jestem przekonany, że bardzo dobrze na to pytanie w niej odpowiadam. Ale Pani pewnie oczekuje na jakąś kompilację, jakiś skrót. Wniosek, o który Pani pyta, nie tyle wysnułem podczas tej białoruskiej kresowej wyprawy, co on mi się tam ostatecznie zdefiniował. Może pomógł ów pejzaż, o którym mówiliśmy, a może powietrze, którym oddychałem.
Posłużę się porównaniem: niech każdy z nas wyobrazi sobie, że ze swej pamięci wyrzuca dziadka i babcię; że przy kolejnych domowych porządkach na śmietniku ląduje stary album ze zdjęciami naszych przodków; że w ramach jakiejś europejskiej mody zmienimy nazwisko na brzmiące bardziej z niemiecka lub francuska; i jeszcze, że w czas Wszystkich Świętych nie pójdziemy zapalić światełek na grobie naszych rodziców… Ot, i będzie nas ubywać, aż znikną jacyś Kowalscy czy Malinowscy. Znikną na zawsze. I dokładnie tak jest z Polską. Polecam fajna lektura.
"Dziś uKraina, jutro Bałtowie, a później Polska" - jest to mantra powtarzana przez euroPEJSów z GP i PiS. Kolejny tzw. "testament św. Kaczyńskiego", który sami Starsi i Mądrzejsi szepnęli mu na uszko, gdy zapalał hanukową świeczkę.
1. Na początek 5% PKB na MON i system obrony terytorialnej kraju. 2. Praworządni obywatele pod bronią na wzór szwajcarski. Oto filary naszego bezpieczeństwa narodowego. Jeśli tego nie wprowadzimy to stracimy kraj.
p. kami644: to jest ciekawy wariant; powstaje pytanie jak łatwe byłoby lądowe przemieszczenie dywizji pancernych, piechoty, artylerii na południe przez wysokie góry. Mamy te dywizje? Powstaje też inne pytanie; jak brzmi aksjomat, że Rosja ma się bać Polski? Nawet Chiny mają respekt przed Rosją a są od Polski silniejsze.
@ jazmig: 02.09.2014 09:18). Panie jazming
"Dozbrojenie Ukrainy to zbrodnia przeciwko ludzkości."Nie koniecznie musi to być prawdą USA robią tak od wielu dziesięcioleci , Po prostu dozbrajają obie strony konfliktu ale nie tak intensywnie żeby którakolwiek strona uzyskała znaczącą przewagę i zakończyła spór zbrojny . A interes handlu bronią kwitnie . Poza tym mają ukrom za co dostarczać broń mają 30 ton złota wywiezionego do USA przez juntę z Kijowa.
Durny polski naród więc mamy co mamy , małe kraje (czesi słowacy węgrzy) nie podskakują bo wiedzą że nie mają z czym , duże (niemcy czy francuzi) mogą podskakiwać bo i tak się później dogadają z rosjanami , a durni polacy machają szabelką i zostaną z ręką w nocniku , no ale cóż taka nasza ułańska fantazja , być dziadem ale honorowym
2.3% PKB na MON. 2. system obrony terytorialnej kraju. 3. praworządni obywatele pod bronią. To trzy filary naszego bezpieczeństwa narodowego. Jeśli tego nie wprowadzimy to nie o czym gadać.
p. Jazmig: faszystowski reżym prez. Walcmana & Co. chce tego uzbrojenia by móc je odprzedać ISIL-owi w Iraku. Już dał rozkaz wywożenia fabryk ze wschodu na zachód za Dniepr. Już wie, że Noworosja zwycięży na wschodzie. Co to dla nas znaczy? Polska będzie bezpieczniejsza. Słaba Ukraina! Chora i słaba!
1. 3% PKB na MON. 2. system obrony terytorialnej kraju. 3. praworządni obywatele pod bronią. To trzy filary naszego bezpieczeństwa narodowego. Jeśli tego nie wprowadzimy to nie o czym gadać.
Włażą w tyłek Rosji. Mój scenariusz jest taki: Rosja obawia się Polski, zatem na zachód Europy pójdzie południem. Po drodze z pomocą Węgier i Serbii ogarnie całe południe Europy, po czy razem z V kolumną islamistów będzie chciała wtargnąć do Niemiec, a może i Francji. Obawy moje budzi tylko to, co zrobi Rosja, żeby nas utrzymać w kraju, żebyśmy nie zaatakowali ich od północy. Warianty są dwa: pierwszy, zanim pójdą południem zaatakują jakieś miasto bronią jądrową - NATO się nie ruszy i z tego powodu polskie wojsko nie pójdą się z pomocą południu i zachodowi Europy. drugi - zajmą Skandynawie i będą nas mieli w szachu.
Rosja tam na nikogo nie napadła, OBWE zaprzecza, jakoby rosyjskie wojska naruszyły granice Ukrainy. Wojna w Ukrainie to wojna między banderowskimi nazistami a pokojową ludnością Noworosji.
To marzenie. Utopia. Według analizy Dmowskiego (przeczytać, potem dyskutować) nie może to być demokratyczny normalny kraj. I nie był. Stworzyli sobie mafijny kraj bezprawia, którego największym osiagnięciem jest renesans zaborczego, totalitarnego faszyzmu. Po Majdanie mają jeszcze bardziej gangsterska sytuację. Życzylibyśmy Ukrainie dobrze gdyby nie jej zapieranie się winy za ludobójstwo Polaków, żądania terytorialne wobec Polski i powrót do hitleryzmu. Silna neohitlerowska Ukraina jest dla nas wielkim niebezpieczeństwem. To nie są nasi bracia. To są śmiertelni wrogowie. A więc znów: 'Słaba Ukraina! Chora i słaba!'
No cóż powiem tak cieszy mnie że ukry dostają w tyłek , trochę szkoda żołnierzy bo oni walczą i giną w większości nie wiedząc za co , natomiast w ogóle nie żałuję ludzi z ochotniczych batalionów typu ajdar czy donbas , to są bandyci którzy przyjechali na wschodnią ukrainę zabijać i grabić , przeglądając wiele
portali nie pierwszy raz stykam się z tym że ci bandyci mordują i kradną a gdy dochodzi do walki przynajmniej z równymi sobie to dostają taki łomot że hej i a mało tego to umykają tak że tylko kurz po nich zostaje.
Zbiedniał tak, że na fryzjera go nie stać.
Zbiedniał tak, że na fryzjera go nie stać.
P. Dekutowksi, przepraszam za niedopracowanie wpisu ale akurat w tej chwili używam hiszpańskiej klawiatury.
P. Dekutowski: poprawiam mój wpis: nie 100 000 lecz ok. 150 000 Żydów słuzyło w siłach zbrojnych III Rzeszy. Przeczytac prace Briggsa 'Hitler's Jewish Soldiers' a dopiero potem powrócic do tej dyskusji, ( http://www.kansaspress.ku.edu/righit.html). Do tego doliczyć formacje Juedische Polizei i Juedische Geheimdienst. Tusk jest słowem kaszubskim. Żyd moze mieć kaszubskie nazwisko. Einstein to jest słowo niemieckie. Cordovero to jest słowo hiszpanskie. Warszawski to jest słowo polskie. To sa tez zydowskie nazwiska. P. Dekutowski: przeczytać artykuły, do których odnosniki sa podane w moim wpisie: z Pana wpisu nie wynika, iz Pan to uczynił. Zawiadamiam ponownie, że przynależnosc do narodu żydowskiego to nie jest nic wstydliwego. Nie należy jednak mylić przynależnosci do narodu z powodu pochodzenia nazwiska, np. kaszubskiego z żydowskim, chinskiego z japonskim i Bantu z Zulu. A w Wehrmachcie wolno bylo służyc tylko ludziom kategorii Volksdeutsch i Reichsdeutsch: rozporzadzenie z 1940 r. ż ó ń ę ą ć ł ś ź Ż Ś ć
Refundację kosztów na pewno dostaje. Nam też by się taki eksport i refundacja w Abramsach przydała. Ukrainie trzeba pomagać w celu odparcia ruskiej agresji naszym uzbrojeniem, mamy go sporo z czasów Paktu Warszawskiego. A refundacja może być dla nas bardzo opłacalna.
Niewątpliwie myśl ,że jest się w podobnej sytuacji jak Europa odnośnie Królewca jest dla Putina
absolutnie nie do zaakceptowania ,jakie to niewłaściwe .
tagore
No tak w końcu Rosja przybliżyła do NATO swoje granice :)
Spójrzeć należy także na masonerię, która "uczłowiecza" człowieka, ale oczywiście tacy mędrcy jak Berele Lewartow, Aaron Szechter, Jerzy Urbach, Icek Koldbrum i wielu innych europeizowali nas, czyli wpędzali w kompleks "polskiego, zaściankowego patriotyzmu", a jak patriotyzm to i "wyssany z mlekiem matki antysemityzm". Komuna robiła przesiew w marcu 68 roku, ale wrócili wraz z KORem (oj, KOR był nadziany pejsami jak dobra kasza skwarkami) i II Solidarnością jako doradcy-intelektualiści robotników, a potem było już z górki. KORowcy: Helena Łuczywo (Chaber), Sewcio Blumsztajn, Jacuś Kleyff, Wacek Zawadzki (właśc. Józef Lewin-Łaski), Aniela Zofia Steinsbergowa (z domu Berlinerblau), Ludwik Cohn. Nie zapomnijmy o loży "Kopernik", czyli Jan Józef Lipski, czy Edward Lipiński.
Za moich czasów jak NRF chciało założyć pas min atomowych na swojej wschodniej granicy to dopiero był rejwach i larum nt. agresywnej polityki faszystowskiej NRF. Jaki szum i ile pisaniny na ten temat ze strony "Obrońców Pokoju". Teraz "rozwój globalnego systemu przeciwrakietowego, przyjęcia nowych strategicznych koncepcji użycia wojsk" świadczy o agresywnej polityce NATO i zagrożeniu dla pokoju światowego. ZSRR = FR, nic się nie zmieniło.
Czy nie widzi Pan że to jest ruska agentura wpływu. Piszą co im prześlą, cel tych wypowiedzi jest jasny. Pańska wypowiedź jest ważna nie dla nich ale dla pozostałej reszty czytających. Dziękuję i pozdrawiam.
Jam mówi senator John McCain: “For God's sake, give them guns!".
A szczerze, oglądając przeglądy mapy sytuacji wojennej od Basketka, gdzie gość, że te wszystkie ukraińskie generały specjalnie zostawiają swe wojska w kotłach tylko by spisać uzbrojenie w celach korupcyjnych, to mnie naprowadza na myśl, że generałowe innych państw też widzą dobrą okazję "zapracować", co tu przeszkadza poprosić "niezależnych" mediów by popchnęły naród na to.
A co będzie jak Rusek litvusow przyciśnie?Ani helmow,ani kamizelek a i papu zbraknie.Zreszta i tak bolszewik ich wcześniej czy później znow otoczy opieka.A tak naprawdę to jedynie Orban z Wegier pomaga Ukrainie.Ostatnio przez podstawione agencje sprzedal Ukrainie 58 czolgow T-72 ze starych zapasow a teraz szykuje im jakies smiglowce i samoloty.Ma racje.I Panu Bogu swieczke i diablu ogarek.Wie ze im ich mniej tym lepiej dla wszystkich.
Zmień Pan translator bo wychodzi niezrozumiały bełkot.
Ok. tylko walcie w Kijów. Z dala od Lwowa, Stanisławowa i Tarnopola. Banderowcy jak narazie jeździjcie walczyć i dawajcie się zabijać.
Panie Januszu S. (Anarchista i kilkanaście innych ). Po raz kolejny dostajesz Pan pałę! z ortografii. Kompromitacja!. Powinno być: ( !poprawiono ) Co za wulgaryzmy wypisuje ten farbowany !Polak! ,, A gówno Panowie" Im bardziej !Ukraińcy! po łbie dostają od Putina i Powstańców z Doniecka i wschodu !Ukrainy! , Tym bardziej odsłania swoje wredne oblicze i ujawnia sympatie . Widać !wyraźnie! że nerwy i zwieracze puszczają i problem dla personelu gotowy. !Pielucho majtki! zużywa w podwójnej ilości . Do podstawówki wracaj pacjencie psychuszki. To się nazywa regres w rozwoju?.
Najpierw śmiechłem bo znów wszędzie żydów widzicie, ale po chwili zdenerwowałem się. Bo znowu, brak rzetelnej wiedzy (mi tez się zdarza, przyznaje się), uprzedzenia i kłamstwa (nie osądzam czy celowe, czy z niewiedzy) biorą górę NA PRAWDĄ. Po pierwsze żydzi w armii 3rzeszy? 100 tyś? Nie mówię że nie było żadnych, ale nie w takiej ilości i na pewno nie można mówić o nich jako o żydach w "waszym" rozumieniu a co najwyżej jako o Niemcach pochodzenia żydowskiego. Trzy rodzaje Kaszubów? Pani się bawi w kategoryzacje ludzi? Kaszubi byli i są jedni. Określenie "Polskim Kaszubom" jest kseneofobiczne. Możemy tu co najwyżej mówić o Kaszubach którzy czuli się Polakami, ale znowu się Pani mija z prawdą sugerując że wpisy na Kaszubach na Volsliste były dobrowolne.Cytuje : "W ten sposób – jak pisał historyk Bogusław Breza – stał się on
przymusowy dla wszystkich, których uznano za nadających się do zniemczenia. Uchylający się od tego obowiązku byli podawani do wiadomości miejscowego gestapo, które wyznaczyło ośmiodniowy termin do podpisania wniosku. Jeżeli tego dana osoba nie uczyniła, groziło jej aresztowanie i wywiezienie do obozu koncentracyjnego." Jak rozumiem Pani teraz fajnie się piszę, ciekawe jednak co by Pani zrobiła jakby grożono Pani rozstrzelaniem, od razu też, że grobów pomordowanych Kaszubów którzy nie podpisali Volkslisty w lasach na pomorzu są dziesiątki. Dziadek Tuska służył w wermachcie? No i co z tego w moim regionie to było normalne, mój dziadek też służył w wermachcie (uciekł, słuzył potem u g. Maczka, a po rozwiązaniu dywizji jeszcze przez 1,5 roku służył w wojsku angielskim), natomiast jego 3 bracia służyli w 39 roku w Wojsku Polskim (dwóch zginęło, jednego zabili Rosjanie, drugi zginął we Włoszech). Więc co to za argument że służył w werhmachcie, takie rzeczy może pisać kto kto nie zna kontekstu historycznego Kaszub. Ostatnia sprawa Tusk to nazwisko Kaszubskie, a nie żydowskie. Po kaszubsku to słowo to szczeniak.
Proszę sobie wpisać frazę Tusk + Kartuzy w google lub Tusk + Kościerzyna.
Proszę też trochę poczytać następnym razem - http://kaszebsko.com/uploads/historia/Historia%20Kaszub%C3%B3w%20%2813%29.pdf.
Pozdrawiam ja - żyd, banderowiec, niemiec którego dziadek był w werhmachcie
P. Ulvar: tu trzeba wliczyć Tuska. Jeśli trzeba to wyjaśnię dlaczego.
No to teraz Panu dostanie się auuu! i jazgot ze strony ruskich agentów wpływu. Pozdrawiam.
Prez. Walcman liczy na to, że armia Noworosji zatrzyma się na wschodnim brzegu Dniepru. To mogło już być uzgodnione w Finlandii między USA i Rosją. Dlatego Walcman i jego kijowska szajka przenoszą fabryki ze wschodu na zachód, za Dniepr.
http://s-narodom.ru/yuogovostok/kharkov/2120-hunta-evakuiruyut-voennye-zavody-iz-harkova.html
Żeby nie ginęli postronni cywile to moje zdanie było by: niech ta wojenka trwa jak najdłużej, ruskie wybiją tych bandytów z OUN, prawego sektora, a i ruskich też nie koniecznie żal. Niestety nie ma złotego środka rozwiązania tego konfliktu, a zarazem załatwienia kwestii ukraińskich bandytów z OUN.
@Sylwia:Skoro się powoluje na autorytet p.Dmowskiego w sprawie Ukrainy i Ukraincow to warto tez napisac Pani Sylwio jaka jest jego tez opinia o Rosjanach i Rosji.Prosze przeczytać wszystkie jego broszury a nie pisać ze dzwonią tylko nie wiadomo gdzie.Pani jest opcji prorosyjskiej i takie ma Pani Putinowski swiatopoglad.Zas wg.mnie zarówno Rusek czy Ukrainiec sa siebie warci,wiec nam Polakom najlepiej kibicować obu stronom konfliktu.Im was mniej,tym lepiej dla nas.Prostsze od konstrukcji cepa.
"Pójście ostro w prawą stronę" jest trochę dziwną figurą retoryczną w przypadku Ziemkiewicza, który obnosi się z tradycją Dmowskiego, Masdorfa i Endecji w ogóle. Przyznam się, że dzięki Ziemkiewiczowi, Michalkiewiczowi, Braunowi i paru innym osobą, otworzyłem oczy na cały ten "patriotyczny" Salon B (kurcze, jaki to patriotyzm, skoro jest on jakiś taki mało polski). Oczywiście sami "Salonowcy B" w typie Kaczyńskiego, Sakiewicza, Hoffmana, czy reszty "patriotów" sami otworzyli mi oczy na siebie.
Tylko zauważ pewną różnicę między Armią Federacji Rosyjskiej za czasów pijaczyny Jelcyna, w której do czegokolwiek się nadawały tylko strategiczne wojska rakietowe, reszta była rozpita i zdemoralizowana, a dzisiejszą Armią Federacji Rosyjskiej, która od przejęcia władzy przez Putina sukcesywnie odbudowuje dawną potęgę. Armia Ukrainy w razie czego prawdopodobnie nie będzie stawiać oporu rosyjskim dywizjom pancernym, jakikolwiek opór stawią może owe bojówki banderowskie wciągnięte na służbę państwa jako "Ochotnicze Bataliony Gwardii Narodowej", przy czym nie będzie dla Rosjan większym problemem ten opór zlikwidować. A Kijów to może Putin zająć i w jeden dzień, starczy że zrzuci pskowską dywizję desantowo-szturmową pod miastem, ta zajmie je w kilka godzin(bo i kto ma teraz Kijowa bronić?) i utrzyma do czasu przybycia sił lądowych.
@Ulvar:Ciekawa teoria? Myslisz ze wszystko to sprawka "braci Abrachama"? Wszystkie powstania?Styczniowe,Listopadowe,Warszawskie?Wojna z bolszewikami w 1920r? Poznan 1956r,Trojmiasto 1970r,Ursus i Radom w 1976r.? Strajki w 1981r? A ja myslalem ze to taka nasza duma i cecha narodowa.Cholera! A tu jednak "starsi bracia w wierze".I kto by pomyslal?
To dopiero początek. Obecnie hasłem przewodnim przewrotu majdanowego jest "kto nie skacze ten moskal", poczekajmy na mrozy, wtedy będzie "kto nie skacze ten zamarznie"...
Czyli trzeba by było się przemieszczać przez niekoniecznie przyjazne Czechy i Słowację. Polskie przygotowania do obrony terytorialnej mogą też być przydatne w możliwych walkach z ukraińskimi faszystowskimi grupami terrorystycznymi i dywersyjnymi.
Wolną Polskę od wpływów uKraińskich i rosyjskich, a także USrAelskich / euroPEJSkich i niemieckich.
To kolo z Russia Today, wywalony przez uKrainców z kraju.
A dlaczego nie 10% PKB?Wystarczy ok.3% PKB tylko niech będzie to wydane rzetelnie na polska armie a nie na "generalskie szlify i pagony" oraz olbrzymia korupcje jaka istnieje w wojsku!!!!!
W którym k.........państwie jednostki wojskowe,ba a nawet parki maszynowe sa chronione przez...........emerytow/rencistów?Ktore państwo buduje kadłub "niewidzialnego" okretu za prawie 300mln.$Jest to 1/3 ceny nowoczesnej konwencjonalnej lodzi podwodnej z wyrzutnia rakiet o zasiegu 800-1000km.Potrzebny w MON jest człowiek kompetentny,znajacy się na armii,majacy wizje nie na rok czy dwa ale trzydziestolecie rozbudowy,modernizacji oraz wyznaczenie jej roli we współczesnych zagrożeniach.Oraz taki który przedewszystkim przetrzepie stare dupska trepom i 50% wysle na emeryture.
Polskę do Wisły z pewnością Rosjanie zajęliby szybko. Natomiast dalej byłby problem. Można zauważyć, że już na obecnym etapie stosunków Polsko-rosyjskich, Polacy (zwykli obywatele) myślą, o przygotowaniu się do partyzantki. Zatem należy sądzić, że przy naszym doświadczeniu i oporowi drogi zaopatrzenia przez wschodnią Polskę dla rosyjskiej armii, byłyby drogą przez mękę, a efektem takiej sytuacji byłaby niezdolność rosyjskiej armii do dalszych działań, a tego żaden dowódca, ani strateg nie chce. I to właśnie w tym kontekście pisałem, że Rosja boi się Polski. Jeśli chodzi o przemieszczenie wojsk przez góry, przypomnę tylko, że Niemcy zaatakowali nas w 1939r. z Czech i Słowacji, zatem można.
uKrainskie bandy rezunów, a nie "bataliony".
Ukraina jest producentem i eksporterem broni.
Nie identyfikuj tych skarwielców z Polakami, bo to, że posługują się językiem polskim, nie świadczy, iż są Polakiami, bo słowa ich i czyny za tym nie przemawiają. Są to zwykli dywersanci USrAela, którzy żerują na naszym patriotyzmie i honorze, zresztą tak samo było podczas np. Powstania Styczniowego - kto nas napuścił na Moskala, gdy powstanie nie było odpowiednio silnie przygotowane? Kto mówił o powinności, patriotyzmie i honorze zdając sobie doskonale sprawę, iż militarnie będzie to klęską i kolejny raz wykrwawimy się boleśnie. Ech, agentura...
@ ADAMIEC :Tutejszym: 02.09.2014 09:14). Co za wulgaryzmy wypisuje ten farbowany polak ,, A gówno Panowie" Im bardziej ukry po łbie dostają od Putina i Powstańców z Doniecka i wschodu ukrainy , Tym bardziej odsłania swoje wredne oblicze i ujawnia sympatie . Widać wyrażnie że nerwy i zwieracze puszczają i problem dla personelu gotowy. Pieluchomajtki zużywa w podwójnej ilości .
G..........prawda.Jest to szansa na braterskie wybicie co do nogi obu wrogim nam nacjom,wiec nie pisz bzdur.No chyba ze rajcują Pana "bracia moskale" i "wyzwoliciele II RP"
Jeśli nie wrócimy na Kresy, będzie ubywać Polski
- Na rynku wydawniczym ukazała się niedawno książka P .Tomasza A. Żak „Dom za żelazną kurtyną. Listy do pani S.”. Publikacja powstała w efekcie podróży na Kresy Północno-Wschodnie, ziemie leżące dzisiaj w granicach Republiki Białoruskiej. W książę pisze Pan o Kresach: „Jeżeli tutaj nie wrócimy (…) poprzez ludzi, to także tam, w III RP będziemy się kurczyć. Będzie nas ubywać, będzie ubywać Polski”. Z czego wysunął Pan taki wniosek?
Najłatwiej byłoby mi teraz odesłać wszystkich do lektury mojej książki. Jestem przekonany, że bardzo dobrze na to pytanie w niej odpowiadam. Ale Pani pewnie oczekuje na jakąś kompilację, jakiś skrót. Wniosek, o który Pani pyta, nie tyle wysnułem podczas tej białoruskiej kresowej wyprawy, co on mi się tam ostatecznie zdefiniował. Może pomógł ów pejzaż, o którym mówiliśmy, a może powietrze, którym oddychałem.
Posłużę się porównaniem: niech każdy z nas wyobrazi sobie, że ze swej pamięci wyrzuca dziadka i babcię; że przy kolejnych domowych porządkach na śmietniku ląduje stary album ze zdjęciami naszych przodków; że w ramach jakiejś europejskiej mody zmienimy nazwisko na brzmiące bardziej z niemiecka lub francuska; i jeszcze, że w czas Wszystkich Świętych nie pójdziemy zapalić światełek na grobie naszych rodziców… Ot, i będzie nas ubywać, aż znikną jacyś Kowalscy czy Malinowscy. Znikną na zawsze. I dokładnie tak jest z Polską. Polecam fajna lektura.
"Dziś uKraina, jutro Bałtowie, a później Polska" - jest to mantra powtarzana przez euroPEJSów z GP i PiS. Kolejny tzw. "testament św. Kaczyńskiego", który sami Starsi i Mądrzejsi szepnęli mu na uszko, gdy zapalał hanukową świeczkę.
1. Na początek 5% PKB na MON i system obrony terytorialnej kraju. 2. Praworządni obywatele pod bronią na wzór szwajcarski. Oto filary naszego bezpieczeństwa narodowego. Jeśli tego nie wprowadzimy to stracimy kraj.
p. kami644: to jest ciekawy wariant; powstaje pytanie jak łatwe byłoby lądowe przemieszczenie dywizji pancernych, piechoty, artylerii na południe przez wysokie góry. Mamy te dywizje? Powstaje też inne pytanie; jak brzmi aksjomat, że Rosja ma się bać Polski? Nawet Chiny mają respekt przed Rosją a są od Polski silniejsze.
@ jazmig: 02.09.2014 09:18). Panie jazming
"Dozbrojenie Ukrainy to zbrodnia przeciwko ludzkości."Nie koniecznie musi to być prawdą USA robią tak od wielu dziesięcioleci , Po prostu dozbrajają obie strony konfliktu ale nie tak intensywnie żeby którakolwiek strona uzyskała znaczącą przewagę i zakończyła spór zbrojny . A interes handlu bronią kwitnie . Poza tym mają ukrom za co dostarczać broń mają 30 ton złota wywiezionego do USA przez juntę z Kijowa.
Durny polski naród więc mamy co mamy , małe kraje (czesi słowacy węgrzy) nie podskakują bo wiedzą że nie mają z czym , duże (niemcy czy francuzi) mogą podskakiwać bo i tak się później dogadają z rosjanami , a durni polacy machają szabelką i zostaną z ręką w nocniku , no ale cóż taka nasza ułańska fantazja , być dziadem ale honorowym
2.3% PKB na MON. 2. system obrony terytorialnej kraju. 3. praworządni obywatele pod bronią. To trzy filary naszego bezpieczeństwa narodowego. Jeśli tego nie wprowadzimy to nie o czym gadać.
p. Jazmig: faszystowski reżym prez. Walcmana & Co. chce tego uzbrojenia by móc je odprzedać ISIL-owi w Iraku. Już dał rozkaz wywożenia fabryk ze wschodu na zachód za Dniepr. Już wie, że Noworosja zwycięży na wschodzie. Co to dla nas znaczy? Polska będzie bezpieczniejsza. Słaba Ukraina! Chora i słaba!
http://s-narodom.ru/yuogovostok/kharkov/2120-hunta-evakuiruyut-voennye-zavody-iz-harkova.html
1. 3% PKB na MON. 2. system obrony terytorialnej kraju. 3. praworządni obywatele pod bronią. To trzy filary naszego bezpieczeństwa narodowego. Jeśli tego nie wprowadzimy to nie o czym gadać.
Włażą w tyłek Rosji. Mój scenariusz jest taki: Rosja obawia się Polski, zatem na zachód Europy pójdzie południem. Po drodze z pomocą Węgier i Serbii ogarnie całe południe Europy, po czy razem z V kolumną islamistów będzie chciała wtargnąć do Niemiec, a może i Francji. Obawy moje budzi tylko to, co zrobi Rosja, żeby nas utrzymać w kraju, żebyśmy nie zaatakowali ich od północy. Warianty są dwa: pierwszy, zanim pójdą południem zaatakują jakieś miasto bronią jądrową - NATO się nie ruszy i z tego powodu polskie wojsko nie pójdą się z pomocą południu i zachodowi Europy. drugi - zajmą Skandynawie i będą nas mieli w szachu.
10 mld metrów sześciennych rocznie ? Propaganda. No i pytanie kto za ten gaz zapłaci ?
Dozbrojenie Ukrainy to zbrodnia przeciwko ludzkości.
Rosja tam na nikogo nie napadła, OBWE zaprzecza, jakoby rosyjskie wojska naruszyły granice Ukrainy. Wojna w Ukrainie to wojna między banderowskimi nazistami a pokojową ludnością Noworosji.
To marzenie. Utopia. Według analizy Dmowskiego (przeczytać, potem dyskutować) nie może to być demokratyczny normalny kraj. I nie był. Stworzyli sobie mafijny kraj bezprawia, którego największym osiagnięciem jest renesans zaborczego, totalitarnego faszyzmu. Po Majdanie mają jeszcze bardziej gangsterska sytuację. Życzylibyśmy Ukrainie dobrze gdyby nie jej zapieranie się winy za ludobójstwo Polaków, żądania terytorialne wobec Polski i powrót do hitleryzmu. Silna neohitlerowska Ukraina jest dla nas wielkim niebezpieczeństwem. To nie są nasi bracia. To są śmiertelni wrogowie. A więc znów: 'Słaba Ukraina! Chora i słaba!'
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded &v=A6MvuBPkHog &list=UUuRgUSdmne5RXVGjKuHLBCQ
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded &v=uNcJOA7CQX8
No cóż powiem tak cieszy mnie że ukry dostają w tyłek , trochę szkoda żołnierzy bo oni walczą i giną w większości nie wiedząc za co , natomiast w ogóle nie żałuję ludzi z ochotniczych batalionów typu ajdar czy donbas , to są bandyci którzy przyjechali na wschodnią ukrainę zabijać i grabić , przeglądając wiele
portali nie pierwszy raz stykam się z tym że ci bandyci mordują i kradną a gdy dochodzi do walki przynajmniej z równymi sobie to dostają taki łomot że hej i a mało tego to umykają tak że tylko kurz po nich zostaje.