• Hehe, "szybki trójząb", mogli pojechać całkiem po bandzie i nazwać "siekierezada lacha", albo "rezate baby", myślę że zachodu nic nie obchodzi, że wspierają przyszły banderowski ISIS.

  • Przypuszczam ,że mają ich setki do złapania ,jak nabiorą praktyki mogli by nam pomóc.

    tagore

  • Broń atomową na etapie tworzenia trzeba chronić ,bo przyjdzie sprzątaczka i zabierze.

    tagore

  • tagore 3 September 2014, 19:08 Wycofanie na z góry upatrzone pozycje

    To na co można sobie pozwolić w walce z ochotnikami może być samobójstwem w konfrontacji z regularną armią. Nareszcie racjonalne działania.

    tagore

  • No tak bez atomu to możemy mieć potegę konwencjonalną a i tak byc szachowani przez Rosję i bez niej w naszej sytuacji geopolitycznej nie jesteśmy w stanie sobie poradzić. Tyle tylko że polscy politycy (wszyscy) na samą myśl o broni nuklearnej dostają drgawek i bezdechu - a gdzie tam do prób przekonania USA co do zgody na jej posiadanie. Jestem tez przekonany że mając atom "nagle" mielibyśmy wielu przyjaciół w regionie i nie jeden kraj "odgrzałby" z własnej woli polityke jagiellońską

  • Ale jeśli wogóle mamy się zbroić to trzeba zacząć od atomu, bo bez tego możemy mieć najnowocześniejszą bron konwencjonalną, a jak ktoś zaszantażuje nas atomem to nic z tego nie użyjemy w naszej obronie. Dlatego najpierw atom, a równocześnie broń konwencjonalna.

  • a ten s*******n przeznacza moje pieniądze na organizacje żydowskie jako niby polonijne. Boże, przecież wy będziecie za to wszyscy wisieć. Nie wiecie o tym jeszcze?!

  • anarchista 3 September 2014, 17:57 Ukraina nie dostanie broni od NATO

    @Woj_Ciech: 03.09.2014 19:11). Tutaj nie ma dyskusji te trolle tylko wyzwiska umieją wypisywać .Tutejszym do dzisiaj nie zamieścił nic na portalu ani jednego artykułu . Za to osiągnął szczyty Himalajów w swoim schizofrenicznym postrzeganiu innych forumowiczów Np.Ja w jego mniemaniu to ni mniej ni więcej około 15 forumowiczów . Osobnik o słabych zwieraczach amstaf 358 . Miłośnik UPA- obecnie skorygował i wpis usunął . Zachowuje się tak jakby Przemyśl już został przejęty przez banderowców . A PRAWDA JEST TAKA ŻE NIE MAMY ŻADNEGO WYMIERNEGO INTERESU W POPIERANIU UKRAINY . ALE DLA NICH KAŻDY NIE ZGADZAJĄCY SIĘ NA POPARCIE ODRADZAJĄCEGO SIĘ FASZYZMU TO AGENT ROSYJSKIEGO WPŁYWU. DZIĘKUJĘ PANU ZA WSPARCIE. Ponoć gdy mądra osoba wejdzie do grona baranów to cała reszta uzna ją za wariata . POZDRAWIAM ,,Anarchista".

  • anarchista 3 September 2014, 17:43 Ukraina nie dostanie broni od NATO

    @amstaf358: 03.09.2014 17:05). Tutejszym ma zapas pieluchomajtek zgłoś się do niego może ci pożyczy . Bo bez nich to tylko smród na forum roznosisz.

  • anarchista 3 September 2014, 17:41 Ukraina nie dostanie broni od NATO

    @ Tutejszym: 03.09.2014 17:23: Adamiec , Forumowy błazen. ) Od dzisiaj zmiana terapii ( zgłoś się na dyżurkę ) wracasz na ELEKTROWSTRZĄSY . Lepiej się po nich sprawujesz i nie jesteś tak agresywny.

  • Wie Pan ze MSZ jest bardzo oszczędny w tym zakresie,ale sponsoruje gazety i wydawnictwa litvuskie w RP.Natomiast polska gazeta "Kurier Wilenski"nie może dostać nawet lita dotacji,pomimo ze to pismo mniejszości narodowej.Program 4 litvuskiego radia opłacany przez UE dla mniejszości w ich jezykach jest opanowany tylko przez rosyjski.Polski nie ma tam wstępu.Polskie dzieci z Domu Dziecka w Podebrodziu w ramach lituanizacji sa oddawane nawet litvuskim rodzinom patologicznym,tylko po to aby nie mogl zrobić tego Polak/polska rodzina.Jest to totalnie obrzydliwie nacjonalistyczny narodzik.

  • @doliwaq: 03.09.2014 19:09) To są kompletne bzdury. Przynajmniej w odniesieniu do Litvuy i ukrainy. "Litwini" to nie to samo co (LITVUSY) naród bałtyjski, władzę w Litwie objęli Litwini propolscy i na sejmie ustawodawczym bezwzględnie zagłosowali za przyłączeniem do Polski tak jak po wprowadzeniu Konstytucji 3-go Maja. jeśli Ukraina była z nami w sojuszu to była Wschodnia ukraina -Petlury nie otrzymała poparcia ludności miejscowej.Zachodnia chciała własną państwowość tworzyć na naszych ziemiach i naszym kosztem. Część Białorusi która nie została okupowana przez sowiety także dobrowolnie przyłączyła się do Polski.

  • tutejszym 3 September 2014, 17:25 Ukraina nie dostanie broni od NATO

    Panie Woj_Ciech, jasne że nie zgadzasz się Pan z "Anarchista", lewatywy w dyskusji nie chcesz Pan chyba od Anarchisty dostać. A gdzie tu interesy i chłodna analiza, jaka polityka i nasz wpływ na nią. Z wlewkiem w d#### i strachem czy "Sylwia" nie czai się za rogiem. Jego już nie ma, wziął psychotropy i kima. A z tymi ciągłymi wpisami z lewatywą to od dwóch dni go trzyma. Ja sam od niego ze 7 ofert tego zabiegu dostałem. Pozdrawiam.

  • WKL - to obecne tereny Bialorusi.Litvusy to dzicz zmudzka która stara się zawlaszczyc cala wspolna historie.Zarowno polska jak i bialoruska.Zreszta Bialorusini tez nie lepsi.Obecnie minela 500 rocznica Bitwy pod Orsza.I tam można się dowiedzieć(w niezależnych gazetach/pismach) ze to Bialoruskie wojska same pokonaly Ruskich.Za nimi powtarzają te "historie" również prorządowe media,pomimo ze były zakazane te obchody aby nie draznic Rosji i Putinka.Jedyna nasza szansa to postawienie na intensywne zbrojenia oraz wlasna armie bez oglądania się na NATO.
    Murzynka nic nie kosztują obietnice.Tak samo jak Anglie i Francje w 1939r.

  • Stary drągalowaty generał zapewnił im sieć elektrowni atomowych ,niespecjalnie ucierpią.

    tagore

  • To Francuzi będą mieli zimą Mistral w salonie a nie ciepły kominek szczególnie te rejony nad Kanałem La Manche się ucieszą to ciepły wiaterek.

  • Bez względu na politykę w stosunku do Łotwy, Litwy, Białorusi i Ukrainy musimy wzmacniać polskość na tych terenach. Najlepszym narzędziem do tego jest stowarzyszenie Wspólnota Polska wzmocniona poważnymi funduszami z budżetu państwa.

  • Polityka Jagiellońska opierała się na sile militarnej i gospodarce ,stąd twierdzenie ,że ktoś ją
    w Polsce ostatnio prowadził jest zabawna . Wielkie Księstwo Litewskie ,a właściwie Ruskie
    weszło w unię z Polską ,aby uniknąć grożącego ludobójstwa ze strony Zakonu.
    Ziemkiewicz wywarza otwarte drzwi .

    tagore

  • Ma zupelna racje.Wlazenie w d........litvusom powinno być karane.Zadnej współpracy gospodarczej ani wojskowej,bo oprócz noza w lecy od litvusa nie ma na co liczyc.Tak samo jak od Ukrainca czy Ruska.

  • woj_ciech 3 September 2014, 17:11 Ukraina nie dostanie broni od NATO

    Ponoć gdy mądra osoba wejdzie do grona baranów to cała reszta uzna ją za wariata :) Nie zgadzam się ze wszystkim co głosi anarchista ale od was aż kipi emocjami a w polityce liczą się tylko interesy i chłodna analiza

  • Czy rzeczywiście tak było? Z Ukrainą w końcu zawarliśmy ścisły sojusz wojskowy, Białorusini w większości nie mieli świadomości narodowej, a "Litwini", jako naród bałtyjski, nie stanowił większości ludności Kowna, ich ówczesnej tymczasowej stolicy, a co dopiero Wilna ich wydumanej stolicy.
    Litwini też byli romantykami, bo marzyli, że będą mieć Wilno, gdzie nie było prawie w ogóle żadnego Litwina, Bałtyjczka. Mieszkali jedynie Litwini tacy jak Stanisław "Cat" Mackiewicz, mówiący po polsku, kultywujący obyczaje polskie i czujący związek z Polską, lecz także małą ojczyzną Litwą.
    No i oczywiście oprócz nich Żydzi, Rosjanie oraz parę innych narodowości.

    Czy więc nie mieliśmy szans? Jeśli władzę w Litwie objęli by ci drudzy Litwini, propolscy, jeśli Ukraina była z nami w sojuszu, jeśli państwo Białoruskie mogło być rządzone przez Bułaka-Bałachowicza, patriotę polskiego i białoruskiego, jeśli nasze stosunki z Łotwą były bardzo dobre - to co stało na przeszkodzie, by po pokonaniu bolszewików tworzyć Federację, albo chociaż ścisły sojusz państw Europy Środkowo-Wschodniej?
    Tylko endecy, którzy wzięli na siebie negocjacje w Rydze i wszystko spartaczyli.

  • Pan tagore właśnie podał że "Ukraina właśnie ogłosiła o podpisaniu umowy na dostawę węgla 1 000 000 ton z Afryki Południowej." Wzięli węgiel z RPA będą wozić go statkami byle nie brać z Polski. Co jest grane w tym przypadku, bo chamski antypolonizm jest grany moim zdaniem non stop. Taka polityka wobec Polski jest konsekwentnie uprawiana bez względu na ilość decydentów. Mięso brali z Białorusi a na polskie nałożyli embargo na spółkę z ruskimi.

  • zastanawiam się nad tym czy oni sobie zdają sprawę, że skoro im tak łatwo przyszło łamać konstytucję to i nam przyjdzie nawet łatwiej ją złamać w kwestii skazania ich na śmierć i wykonania wyroku. Wcześniej oczywiście będą "specjalnie przesłuchiwani" czy jak to tam się nazywa, tj. w ten sam sposób jak ci Arabowie w więzieniach CIA. Nie chcemy przecież by te ścierwa zabrały jakieś ważne tajemnice do grobu.

  • Ale jak najbardziej na miejscu dla rozwalenia pozycji PO. Zagrożone sierotki będą zostawiać po sobie
    w terenie tylko niebo i ziemię ,bo wodę wypiją, aby zapewnić sobie "emeryturę".

    tagore

  • Nie chce nic mówić tagore,ale fajne wymienia się bardzo różne poglądy bez ruskich troli na forum.

  • woj_ciech 3 September 2014, 16:58 Polska współpraca wojskowa z Chinami

    Mimo wszystko współpraca z Chinami by nam wyszła na dobre oczywiście na innych warunkach ale rynek eu jest nasycony i nasz eksport i tak prawie cały idzie na wschód

  • coś w tym jest...

  • To nie będzie dobry premier,tam trzeba faceta z jajami a marszałek sejmu ich na pewno nie ma..

  • Tutejszy spokojnie.......To państwo jest "irytujące", bo ono nie ma prawie żadnej dobrze funkcjonującej struktury. Nie tylko, że jest przeżarte korupcja,jak rdzą, ale jest bardzo mocno zinfiltrowane. W tym znaczeniu SBU była bardziej filią FSB, czyli nie działała na rzecz własnego państwa.Niech Pan sobie wyobrazi transatlanyk który płynie blisko koło podbiegunowego, wszędzie góry lodowe, formalnie jest kapitan na tym statku,ale sterów jest wiele i każdy kieruje w swoją stronę.....Powstaje zupełny bezwład. Gdy się to obserwuje z zewnątrz, to można mieć wrazenie, ze tym statkiem kierują idioci.... W rzeczywistości, jest to bardzo cięzko sterowalny kraj, przez lata zaniedbań. Co my mozemy zrobić? nie wpadać w irytację. Oni sa tak słabi,że trzymają sie w kupie chyba tylko siłą woli samych Ukraińców....A co do węgla-jeszcze na tym zarobimy. Zrujnowane kopalnie donbaskie nie wydobędą w tym roku za wiele węgla i ukraińskie firmy już zwracaja sie do polskich kompani węglowych o podpisanie dużych kontraktów na sprzedaż węgla.

  • jak się nie mieszać, jeżeli już się w mieszała, tarez jeżeli zostawi ukrainę, to nie jednego wroga sobie nażywi ale całych dwóch.

  • I bardzo dobrze ,w telewizji pojawił się Miro wydarzenia biegną w dobrą stronę.

    tagore

  • On z siodła i tak go wysadził już dużo wcześniej. Gorbaczow zaczął tracić władzę już wtedy gdy Jelcyn wygrał w maju 1990 r.wybory na przewodniczącego Rady Najwyższej Rosyjskiej Socjalistycznej Federacyjnej Republiki Sowieckiej, czyli najważniejszej republiki(już od 1985 roku Jelcyn cieszył sie bardzo dużym poparciem w KPZR i Gorbaczow go zwalczał, nigdy skutecznie).Kandytat Gorbaczowa przepadł w tych wyborach-rzecz nie spotykana w ZSRS. I później I później I sekretarzowi stopniowo władza wymykała się z rąk. Ostatnim akordem, mozna by rzecz poderwaniem się przed"śmiercią"był pucz zainscenizowany przez Gorbaczowa,tzw.pucz Janajewa, by wrócić do Moskwy jako oswobodziciel, po puczu twardogłowych. A spokojnie siedział na Krymie i niby był"aresztowany".Cały swobodnie sie poruszał i cały czas telefonował.Pucz sie nie udał, Gorbaczow wrócił do Moskwy i zgrywał głupiego,ale w tym momencie był juz przegrany. Odszedł na boczny tor, ludzie mieli dość, gospodarka była na dnie i władzę przejął de facto Jelcyn, co później usankcjonował publicznie poniżając Gorbaczowa na łonie KPZR. A ZSRS upadł sam,a nie Jelcyn go rozwiązał. Nikt nie robi takich rzeczy , gdy ma szanse na utrzymanie wszystkiego. ZSRS rozpadł się po szwach narodowościowych, republiki poczynają do Gruzji i Litwy ogłaszali niepodległośc, na Zakaukaziu od 1988 r trwała wojna Ormian z Azerami.A do tego głównym czynnikiem była gospodarka na zupełnym dnie, kolas zawalił sie na słabych nóżkach, nie był pieniedzy z publicznego kurka by to wszystko utrzymać w kupie. Jelcyn nie rozwiązał ZSRS tylko ZSRS już nie było de facto, a Jelcyn ostatni zgasił światło.

  • wrobelek87 3 September 2014, 16:25 „Państwo Islamskie” grozi Putinowi [+VIDEO]

    100% racji

  • Chyba Jeszcze Vanuatu i Tuwalu :-D

  • Po wysłuchaniu przemówienia Obamy zaczynam zastanawiać się poważnie czy Pan Putin
    znając mentalność Amerykanów ,a w szczególności Obamy nie opłacił zgrabnie rozłożonych w czasie mordów tylko po to by dać zajęcie wtrącającemu się do spraw ukraińskich Państwu.
    Zabijanie tych ludzi lepiej paraliżuje Amerykę niż zaminowanie Missisipi czy podobny akt terroru.

    tagore

  • I powiedział prawdę.....

  • AHA...DLA URI...2 RAZ....zapomniałem coś dodać..::: część mieszkańców to napew.. ukraince czy mieszane małżeństwa....a jeszcze coś...powstanie panstwa ukrainy i białorusi nie było w swej istocie wymierzone przeciw rosji...to JEGO EKSCENENCJA JELCYN rozwalił ZSRR... dokonując rozwiązania tego państwa i powołania niepodl.. rosji..by wysadzić z siodła TOWARZYSZA GORBACZOWA ..powstanie ukr .i białor...to konsekwencje...czyli nienawiści wtedy nie było.. ( międzt rus.. a ukr. )

  • zrusyfikowani językowo i zsowietyzowani mentalnie

  • Oczywiście, Ukraińcy stanowią 30% ludności Naddniestrza, są mocno zrusyfikowani językowo i niewątpliwie odrębność od Mołdawii popierają. W ramach "słowiańskiej wspólnoty" łącznie z Rosjanami, a nawet, gdyby była taka opcja - w ramach Rosji. Ale na Boga, nie są to żadni "ukraińscy nacjonaliści" :)))

  • zacytuję ZIEMKIEWICZA..."" TA WOJNA NAM NA RĘKĘ...BYLE SIE DO NIEJ NIE MIESZAĆ"""...a niech sie zabijają....jedni i drudzy siebie warci w naszych oczach... JEBAŁ ICH PIES

  • ODP...DLA URI....wspierali ukraińcy...to prawda....oczywiście powstaje pytanie co rozumiemy pod słowem ukraińscy nacjonaliści.....przecież to mogli być obywatele wsch. ukrainy...ale wtedy był bałagan polityczno--ideologiczny....więc mogło być tak że...ukraińscy patrioci ( ci prawdziwi i tak wtedy zwani )..walczyli po stronie słowian przeciw mołdawii i rumunii...w ramach słowiańskiej idei.....to były inne czasy.....nie było wojny ukraińsko-rosyjskiej ha ha ha ....i inne pokolenie ludzi tam walczyło....czasy się zmieniają..JAKO CIEKAWOSTKĘ podam...pamiętacie czasopismo.. NA PRZEŁAJ ??...tak te harcerskie....były tam kontakty ( w ramach ogłoszen drobnych w rodz..poznam kogoś obcego..np kolezankę czy kolegę )..POD KONIEC roku 89 szedł kontakt ""na rumunię""...czytaliśmy to z kolegami ..śmieliśmy się..ze naprawdę werbują..tak SEKURITATE...PANA CZAŁUSZESKU ha ha ..a potem była ta wojna domowa w rumunii..nasz kontrwywiad pewnie leżał..bo bałagan....no i wiadomo kto tam rządził....ZDRAJCY A NIE PATRIOCI..... powaga pamiętam to...jak ktoś się uprze..to niech znajdzie archiwum i tamte nry.. NAPRZEŁAJ.. ha ha ha ....to nie żart

  • Ja już mam dosyć idiotycznego postępowania Ukraińców wobec nas - Polaków. Kościoły, cmentarze, węgiel, jest to instynktowne parcie do zwarcia z nami? Ja ich skreślam, zmusili mnie do tego nie Ukraińcy tylko banderowcy. Z nimi nijak nie jest mi po drodze... A oto urywek wywiadu dla WP.PL " ... " - Służba Bezpieczeństwa Ukrainy, z różnym nasileniem w różnym czasie, to wydział zamiejscowy rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa, szczególnie w przypadku wyższych kadr. Dlatego Rosjanie bardzo dobrze zinfiltrowali ukraińskie służby i wojsko, doskonale znali sytuację i nastroje, wiedzieli, że armia ukraińska nie jest zdolna do kontrakcji - mówi w rozmowie z WP.PL Robert Cheda, były analityk Agencji Wywiadu. " ...

  • Gramy u siebie . Polski Lwów na zawsze .

  • Gramy u siebie . Polski Lwów na zawsze .

  • A w Kijowie brak stadionu piłkarskiego?

  • nic ukrainie jeszcze Polska i Litwa została :)

  • Cierpliwie wysłuchałem wypowiedzi Obamy i odniosłem niemiłe wrażenie
    ,że właśnie wyjaśnił Rosji ,że może wykrwawiać Ukrainę nadal lecz bez przesady
    nieco kulturalniej niż ostatnich dniach. Ciekawe czy do Ukraińskich polityków dotrze
    ,że jeśli chcą przetrwać to muszą zacząć być sympatyczni dla sąsiadów w co niespecjalnie
    wierzę.

    tagore

  • tutejszym 3 September 2014, 15:23 Ukraina nie dostanie broni od NATO

    Odpuść Pan, Panie amstaf358, "Anarchista" jest po prostu chorym psychicznie człowiekiem. Nie zwracaj Pan uwagi i nie odpowiadaj. Pozdrawiam.

  • tutejszym 3 September 2014, 15:19 Polska sprzedaje węgiel Ukrainie

    Jaka jest kolejność głównych wrogów Ukrainy? 1.) FR.... 2.) RP .... czy odwrotnie?

  • amstaf358 3 September 2014, 15:05 Ukraina nie dostanie broni od NATO

    Na kretynizm który reprezentujesz na tym forum anarchisto puszczaja mi zwieracze..