• Projekt umowy ,a umowa to mogą po negocjacjach być bardzo różne teksty.

    tagore

  • kros 5 September 2014, 09:00 NATO: 15 mln euro dla Ukrainy

    Suma jest symboliczna. Cóż Zachód odpuścił Ukrainę i słusznie ! Niech skoncenRtuje się na wzmocnieniu NATO. A gdy Rosja osiągnie swój cel na UKRAINIE będzie można siąść do stołu i porozmawiać o nowym układzie w Europie.
    Proponuję tak. Zachód akceptuje zdobyczy Rosji w zamian za wycofanie się z obwodu kaliningradzkiego (przkaznie pod jurysdykcję UE), Nadnieprza i Abchazji. Myślę że jest to do przyjęcia przez Rosję.
    Przy okazji my też trochę zyskamy.

  • jaroslaus 5 September 2014, 08:33 NATO: 15 mln euro dla Ukrainy

    niezagazowane żydy nie będące w NATO otrzymują rocznie z budżetu USA 15 MILIARDÓW dolarów pomocy strice wojskowej. Ci amerykańscy debile nawet nie zdają sobie z tego sprawy z tego co robi ich rząd, który jest całkowicie pod kontrolą żydów. Nie tylko zresztą rząd, ale też parlament. A co dostaje Polska? Jałmużnę. Trzeba powiesić zdrajców i agentów Niemiec, Brukseli oraz rezunów i parchów. Ponadto, na dniach żydy same chwaliły się w kontrolowanej przez siebie gazecie The New Yorker, jaką to kontrolę mają nad amerykańskim kongresem: http://davidduke.com/invisible-bass-drum-jews-can-hear-jewish-lobby-controls-congress/

  • jazmig 5 September 2014, 08:31 Rasmussen: Rosja atakuje Ukrainę

    Swoboda i prawy sektor to nazisci.

  • "Niczego takiego" miało być, sorry

  • W większości z głowy Edwarda Prusa. takiego ja "Krajowy Prowid OUN" wtedy (w dacie podjęcia "uchwały" nie istniało. "Uchwała" miała wzbudzić wrogość do Ukraińców, ale nie tylko. Była wymierzona również w pierwszą ekipę solidarnościową. Podsumowując - było to coś na kształt "Protokołów Mędrców Syjonu".

  • tagore 5 September 2014, 08:08 Wojna na manewry

    Rosjanie zgrywają oddziały i przygotowują do realnego działania co dobrze widać na Ukrainie
    Wiara ,że to tak na niby jest w obecnej sytuacji idiotyczna.

    tagore

  • Niezależnie od tego jak powstał ten tekst warto by zdobyć dostęp do dokumentów z ,których pochodziły fragmenty użyte do kompilacji. Być może ich treść jest znacznie poważniejsza niż
    to co prezentuje kompilacja.

    tagore

  • Edward Prus to postać skomplikowana. Pod koniec lat 60-tych napisał niezłą ponoć historię OUN i UPA. Ponoć - bo nie jest mi znany tekst tego opracowania, nie ukazało się drukiem, nawet nie wiadomo, czy rękopis/maszynopis ocalał. Rzecz została niemiłosiernie zjechana przez cenzora, najprawdopodobniej Ukraińca. M. in. zarzucił Prusowi nic innego, jak gloryfikację UPA! Praca poszła w kosz, Prus miał niejakie nieprzyjemności, jego dalsza kariera naukowa stanęła pod znakiem zapytania. I coś w nim pękło, złamano go. Zaczął pisać antyukraińskie paszkwile, związał się najpierw z ubekoendecją z ZP Grunwald, a później z faszystą Leszkiem Bublem. Odlot zupełny, zwrot o 180 stopni. A wracając do wcześniej poruszanych przez Pana kwestii - Prus nigdy nie cieszył się u Ukraińców w Polsce autorytetem, zaś "Władyka Świętojurski" od razu niemal rozpoznany został jako paszkwil na abpa Szeptyckiego. Szczególnie ostro zwalczał Prusa obecny profesor PAU Andrzej Zięba.
    Pozdrawiam serdecznie.

  • tagore 5 September 2014, 07:48 Rosja bierze się do broni jądrowej

    Za swojego życia chyba pięciokrotnie słyszałem z ust Rosyjskich generałów o gotowości
    użycia broni atomowej przeciwko celom w Polsce ,działania Putina są dopasowane do
    polityków zachodu i ich nędzy umysłowej. Jednak straszenie przestraszonego Obamy
    to może być dla Rosji bardzo niebezpieczna rzecz.

    tagore

  • Kindzał a może przeprowadzisz wywód historyczno-lingwistyczny zwrotu "miłość turecka"? Albo powiesz czemu Grecy, Bułgarzy, Serbowie i Turasy wyglądają jak jeden etnos? Wolne żarty, miłujący pokój Tatarzy zmiażdżeni przez barbarzyńskich i podstępnych ruskich rzeźników. Tylko kto wcześniej tego Moskalików nauczył? Kto zeszmacił ich słowiańskość i bizantynizm i przekuł je w turańską dzicz? Niedobrze mi jak czytam taką wykładnie moralności Kalego.

  • Ciąg dalszy: Ale tak po zastanowieniu się. Taki ekspert w sprawach UPA jakim był prof. Edward Prus na taką kompilację, niezależnie od jej perfekcyjnego wykonania, nie powinien dać się nabrać. Chyba że sam był jej autorem. Stawiam tezę że autor chciał dokonać osobistego przekazu swoich obaw ( fobii ) dotyczących mniejszości ukraińskiej w Polsce. Świadczą o tym odniesienia omawianego opracowania do stanu obecnego oraz ex post, a nie ex ante, jak chcieli by widzieć treść poniektórzy odbiorcy. Reasumując: moim zdaniem autorem rozpowszechnianego dokumentu był Pan Edward Prus. Jeżeli jakaś inna osoba, to uzyskała akceptację prof. Prusa na rozpowszechnianie osobiste przez niego, co jest raczej stosunkowo mało prawdopodobne.

  • tutejszym 5 September 2014, 04:40 Litewskie obchody 500 rocznicy bitwy pod Orszą

    Zgadzam się z Pańską wypowiedzią co do treści i jej formy.

  • Byliem kilka razy w Maryupolu. to miasto bardzo prorosyjskie. nigdy nie wspieralo Juszczenko i chyba mniej wspiera Poroszenka. 2 tys. ludzi dla miasta z prawie 500 000 mieszkancow - to kropla w morze. Maryupol ma liczne wspolnote grecka (nazwa miasta nawet grecka), i wiadomo, ze Greccy walcza na stronie rebeljantow.
    Teraz armia neobanderowska niese ciezki straty. Oto video z nowin ukrainskich, ze lodowki w szpitalach Zaporoza sa zapielnione zwlokami zolnierzy ukrainskich http://www.youtube.com/watch?v=IF6u__9D9CY

  • Husarze!

  • Piekne zwyciestwo nad wschodnim barbarzynstwem!

  • Bo niektorzy Ukraincy wschodni uwazaja kacapow za swoich braci, dlatego "wojna domowa".

  • kindzal 5 September 2014, 00:43 Będzie park imienia Łukaszenki?

    A kto byl pierwszym prezyndentem Bialorusi?
    Bo napewno nie ten lysawy kolchoznik.

  • Naddniestrze? A co to jest?

    Pewnie jakis kacapski przyczolek dywersyjny w Europie.
    Wezcie sowje kozie brody i wracajcie do Moskwy!
    Spasiba.

  • Kacapy nadal sieja promoskiewska propagande na kresach.pl:

    Słowo kacap jest złączeniem rosyjskiego как i ukraińskiego цап (jak kozioł), oznaczających kozie brody bojarów moskiewskich i innych ludzi z Księstwa Moskiewskiego ("motorolli" na przyklad), którzy zgodnie ze starymi kanonami bizantyjskimi mieli nosić kozie brody.

    Słowo «kacap» - pochodzi z języków tureckich. W języku arabskim słowo «kasab» (qaşşăb) oznacza «rzeźnika». W tureckich językach: «adam kassaby» oznacza «zły człowiek», «despota», wyrażenie «kassap odlu» - «hochsztapler»; w języku karaimskim «kassapczy» oznacza «oprawca»; «hassap» w języku krymskich Tatarów oznacza «rzeźnik», «hycel» itp. Nazwa «rzeźnik» utrwaliła się po zdobyciu tatarskiego Kazania. Tatarom (mieszkańcom Kazania - stolicy współczesnego Tatarstanu) obiecano, że jeżeli oddadzą miasto bez walki, zostanie im wszystkim darowane życie. Jednak, gdy Tatarzy oddali broń i otworzyli bramę, wojska moskiewskie zmasakrowały prawie całe miasto.

    Od tamtych czasow nic sie nie zmienilo: kacapy nadal sa kacapami!

  • kindzal 4 September 2014, 23:43 Putin stawia warunki

    Kacapy wont z tego forum! KACAPY zdradliwe i szatanskie nasienie diabla.

    Słowo kacap jest złączeniem rosyjskiego как i ukraińskiego цап (jak kozioł), oznaczających kozie brody bojarów moskiewskich i innych ludzi z Księstwa Moskiewskiego, którzy zgodnie ze starymi kanonami bizantyjskimi mieli nosić kozie brody.

    Słowo «kacap» - pochodzi z języków tureckich. W języku arabskim słowo «kasab» (qaşşăb) oznacza «rzeźnika», «ten, kto zabija bydło». W tureckich językach: «adam kassaby» oznacza «zły człowiek», «despota», wyrażenie «kassap odlu» - «hochsztapler»; w języku karaimskim «kassapczy» oznacza «oprawca»; «hassap» w języku krymskich Tatarów oznacza «rzeźnik», «hycel» itp.

    Nazwa «rzeźnik» utrwaliła się po zdobyciu tatarskiego Kazania. Tatarom (mieszkańcom Kazania - stolicy współczesnego Tatarstanu) obiecano, że jeżeli oddadzą miasto bez walki, zostanie im wszystkim darowane życie. Jednak, gdy Tatarzy oddali broń i otworzyli bramę, wojska moskiewskie zmasakrowały prawie całe miasto.

    Od wielu wiekow wszyscy sasiedzi moskieskiej imperi byli wyzynani przez kacapow i dlatego nikt nie lubi moskiewskiej zarazy!

  • Ta dziewczyna ze Sky News Ruperta Murdocha, udaje znawczynię mundurów, broni i pojazdów. Nawet wie kiedy PM Kałasznikowa jest odbezpieczony! Rosyjski sprzęt? Wojska ukraińskie i powstańcy mają rosyjski sprzęt. Sky News my złą reputacje stronniczości i nierzetelności w swych reportażach. Obejrzyjmy tu jak George Galloway dziarsko demaskuje reporterkę ze Sky News, która nie wytrzymuje nerwowo i często mu przerywa.

    https://www.youtube.com/watch?v=dbpne6AsdL0

  • Cały problem tkwi w tym, że obecność "kwadratowego pudełka" między celownikiem optycznym i lampą na podczerwień nie świadczy jeszcze o tym, że to jest akurat celownik typu "sosna-u". Równie dobrze może to być urządzenie 1К-13-49, które może być spokojnie montowane na czołgach typu T-72B, którego najbardziej rozpowszechnioną, ukraińską modyfikacją jest T-72-120.
    Łącze: http://produced.in.ua/vpk/643-t-72ag-modernzovano-v-ukrayin-viznano-u-svt.html
    Czołg T-72, na górnym zdjęciu - bez urządzenia, na rycinie - z urządzeniem, na drugim zdjęciu - z innym urządzeniem - francuskim SAVAN-15 (kolumna wygląda inaczej, bo wyposażona w starszą wersję kontaktu). Kształt pudełka nie ma znaczenia, bo to da się przerobić, a tego co jest wewnątrz czołgu nie da się określić tylko na podstawie oględzin zdjęć. Urządzenie sosna-u, to nie sam sześcianik przyczepiony na czołgu. Równie dobrze może to być T-72 Ural. Ponadto czołgi T-72B3 są ponoć już wyposażone w przybory dla kierowcy - TWN-10 (miał być pod kolumną, z przodu). Znamienne jest natomiast to, że lampa przy przyborach celowniczych jest zwykła, a nie na podczerwień. Włączając ją osoba obsługująca przybory celownicze na podczerwień nic nie zobaczy (takie lampy czasem są zainstalowane na czołgach, które demonstruje się na różnych wystawach). Ciekawi mnie też, jak wykonano te zdjęcia. Pierwsze jest fajne - czołg w całej okazałości, ze zwykłą lampą, nikogo w pobliżu, ujęcie jak na okładkę. Drugie prawie to samo, tyle że nie widać, kto za nim siedzi. Z boku jakieś napisy w ukraińskich barwach. Ciekawe jest też, to że na wozach terrorystów nie ma żadnych specyficznych znaków, nie mogę tego stwierdzić z całą pewnością, ale oglądałem różne filmiki na YouTube i żadnych specyficznych znaków na ich wozach nie zauważyłem (a tu jakieś kółka i kreski). P.S. "Inne modele takiego celownika nie posiadają" - posiadają, różne modyfikacje czołgów klasy T-72, a tym bardziej T-90, bo to tylko element, który można wstawić bądź nie, zastępując go innym urządzeniem tego typu.

  • Mamy tu przedstawioną wersję powstania Uchwały Prowidu OUN, w której "przyciśnięty do muru" = torturowany przez AK "Wilczur", z krwią kapiącą z nosa, podaje 60 stron maszynopisu z poprawną interpunkcją i ortografią. To zmyślenie przypomina historię powstania Koranu. Analfabeta Muhammad, سال الله وسلم, siedział sobie w jaskini Hira, gdy pojawił mu się archanioł Gabriel i rozkazał: 'Pisz!' A ów, mając oczywiście w jaskini oświetlenie i pełen zestaw przyborów do pisania, pisał. Podyktowany w ten sposób Koran jest wzorcem klasycznego języka arabskiego. Ukraińscy faszyści muszą atakować i podważać autentycznosć Uchwaly Prowidu OUN bo wyjawienie jej ogółowi Polaków może zniweczyć ukraińskie plany osłabienia i zniszczenia Polski jako państwa. Autentyczność Uchwały Prowidu OUN przejawia się też w szkodliwej dla Polski działalności agentów ukraińskich w polityce, życiu społecznym i kulturalnym, w środkach masowego przekazu i na forach takich jak Kresy.pl, według metod wytyczonych w Uchwale. W Polsce żyje i działa ponad pół miliona Ukraińców. Ich antypolska działalność jest wspierana z zagranicy. Należy tezy tej Uchwały Prowidu OUN czytać i jaknajszerzej rozpowszechniać. ż ó ń ę ą ć ł ś ź Ż Ś

  • Masz Pan rację, ja nie z tych żeby chłopu do tyłka zaglądać, ty męska kokietko.

  • Pani Tutejszym nie jest moim ginekologiem.

  • tagore:
    04.09.2014 22:50

    W.Poliszczuk ocenił jako autentyczne fragmenty tekstu ,ja również mam wrażenie ,że jest to kompilacja autentycznych tekstów połączonych w całość, stąd trudno ocenić czas w jakim poszczególne fragmenty powstały bez identyfikacji źródeł. Swoją drogą ,ktoś tworzący ten tekst musiał mieć dostęp do ciekawego archiwum. tagore

  • Faktem jest że kopie tego opracowania udostępniał w sejmie. Potem dokument ten został opublikowany. Adres podany przez Pana Sparrow: http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik/ dla mnie jest wartościowym. Pan Prus ( odniosłem takie wrażenie ) był człowiekiem zamkniętym w sobie z doskonale opanowanym aparatem samokontroli i bezpieczeństwa. Mimo to sprawiał na pozór wrażenie otwartego i nawet gadatliwego człowieka. Ożywiał się przy kobietach, ale też opowiadał o dzieciństwie, okolicach i miejscowościach i dalej stop. No bo tak na prawdę o czym miał rozmawiać z ludźmi których nie znał, oni też nie wiedzieli kto on zacz.
    Osobiście sądzę że sprawa tego kontrolowanego? przecieku dokumentu może być upubliczniona jedynie w przypadku wystąpienia zapotrzebowania na taki fakt, czyli nigdy?.

  • P. Sikora zapomniał wspomnieć bardzo ważną rzecz, albowiem pod Albuerą nie samo rozbicie brygady angielskiej było wyczynem, lecz rozbicie czworoboku piechoty angielskiej! Czworobok był formacją, która miała na celu przeciwdziałanie kawalerii. A Polscy ułani właśnie taką formację rozbili!

  • Panie "Sylwia" - moją płeć masz Pan podaną w danych i mnie. Co do Pana nie mam osobiście żadnych wątpliwości. Tekst istniał tylko i wyłącznie w języku polskim. Czy go Ukraińcy przetłumaczyli to nie wiem, nie obchodzi to mnie. Strasznie nie kumaty jesteś Pan.

  • anarchista 4 September 2014, 21:39 NATO nie nadąża za historią

    http://telewizjarepublika.pl/rasmussen-nato-nie-moze-dostarczyc-sprzetu-wojskowego-ukrainie,11187.html

    No to Panie i Panowie jedziem z tym koksem. Mamy tysiące ton amunicji do AK-47 i ukrainskiej (posovieckiej) broni, pozostałej z czasów gdy pod kremlowskim butem mieliśmy strzelać do Duńczyków. Ładować pociągi, samoloty, TIRy. I jazda z tym na Ukrainę. Niech chłopaki pokażą na co ich stać! Dajmy im tę szansę! NATO się nie sprzesiwia!

  • To nie musiało być jego fałszerstwo ,ktoś mógł się posłużyć jego osobą dla upublicznienia tekstu.
    Być może prześledzenie wydarzeń związanych z opublikowaniem tego tekstu mogło by
    wyjaśnić powód takiego działania.

    tagore

  • @ uri:04.09.2014 23:24) No i sam widzisz ukrze jak łatwo można tobą manipulować!!!! Po tylu cytatach zamieszczanych przeze mnie z jego opracowania powinieneś wiedzieć że dokładnie znam jego życiorys. Po prostu cię ośmieszyłem na forum.

  • To by uprawdopodabniało autorstwo E. Prusa, nie śmiałem wyrazić swoich podejrzeń wobec nie żyjącej osoby. Miał Pan Prus chyba duże i bardzo ciekawe archiwum. Dużo jeździł na Mazury, bardzo ciekawie opowiadał, podejrzewam że miał swoje kontakty z tamtejszymi Ukraińcami. Jego książkę "Władyka Świętojurski" Ukraińcy bardzo cenili. Miał dostęp do wszystkich archiwów o których zwykły śmiertelnik nawet nie wiedział.

  • tagore 4 September 2014, 21:25 NATO nie nadąża za historią

    Tak idealne dopasowanie naszych słabych punktów do atutów Rosji nie wydaje mi się
    przypadkiem ,ktoś świadomie kształtował politykę zakupów uzbrojenia i reformy naszej armii.
    Przecież działania MON to w większości działania aparatu urzędniczego ,a nie ministrów.
    Po Ukraińskich testach widać jak bardzo ślepy jest to zaułek ,którego symbolem jest
    pojedyncza kompania zmechanizowana na granicy z Białorusią.

    tagore

  • Nie zapytam Poliszczuka przygłupie, bo już od kilku lat jest nieżywy. Dżizys, twoja głupota sięga gwiazd!!!

  • uri: 04.09.2014 22:48"ż ó ń ę ą ć ł ś ź Ż Ś" - nie wiem, ruski krecie, co to oznacza, jakaś forma pozdrowienia? :))) To pozdrowienie od ukraińskiego kreta.

  • anarchista 4 September 2014, 21:16 Litewskie obchody 500 rocznicy bitwy pod Orszą

    @Tutejszym:04.09.2014 10:37 Pisałem jak do kogoś normalnego oczywiście że popełniłem błąd ale masz już ostrzeżenie.Niedaruj:04.09.2014 23:10Troszku przeginasz, kolego!

  • Piłsudski był przywódcą najpotężniejszej w owym czasie organizacji terrorystycznej ,przy której
    Al Kaida to amatorzy. Przykładowo po zamachach w krwawą niedzielę gdy zginęło 100 wysokiej rangi funkcjonariuszy Carskich sprawą utrzymania bezpieczeństwa w Kongresówce zajęła się armia (ok. 300 000 ludzi).
    Zabawne jest ,że pierwszy prezydent II RP nie mógł wjechać do Francji ponieważ figurował na liście
    członków organizacji terrorystycznej. A wracając do Piłsudskiego ten starszy Pan potrafił wroga zniknąć gdy było to konieczne, los byłego gen Austriackiego wywiadu do dziś jest tajemnicą.

    tagore

  • Sparrow: 04.09.2014 21:20). A po co ten cap miał to zrobić jemu wystarcza że ktoś nie znosi ukrów jest tak głupi że tekst z 1995 r kwalifikuje jako ruską agenturę . Jemu nawet pielęgniarz robiący mu elektrowstrząsy kojarzy się ze to to ruski agent . Taka gnida jest i tyle.

  • ems 4 September 2014, 21:11 Czas tęsknoty, czas przebudzenia

    Ja też kupię. To może być coś ciekawego. Może ktoś kiedyś nakręci film na podstawie tej książki ?

  • niedaruj 4 September 2014, 21:10 Litewskie obchody 500 rocznicy bitwy pod Orszą

    Troszku przeginasz, kolego!

  • @uri: 04.09.2014 23:00 ukrze Zapytaj Dr. Wiktora Poliszczuka. Ale jesteś tak zmanipulowany że , nie wiesz zapewne nawet kto to był. A uraina już się sypie i rozpada jak stara szmata. I to jest najlepsza informacja dnia . Pan Putin już was spisuje i pojedziecie na Kołymę ??? .

  • anarchista 4 September 2014, 21:01 Utracona autonomia

    @Tutejszym: 04.09.2014 22:42). Czy zadałeś sobie trud żeby zapoznać się z tym tekstem pewnie nawet o nim nie wiesz a dla własnej chorej wyobrażni masz już pole do popisu .(stary obleśny chamie to że jeszcze toleruje twoje chamskie zachowanie wynika tylko i wyłącznie z faktu że, bawi mnie twoja głupota ale nie posuwaj się bydle za daleko bo naprawdę kiedyś zapuka do ciebie prokurator, pomówienia to dość poważny problem więc trochę ostrożności radzę chamie za to pomówienie możesz słono zapłacić ......,,złodziejstwo cudzej własności intelektualnej?"...... Dla zasady zapytam czy masz pewność że , autor nie posiada zgody na publikację tekstu ??? ) Hi hi hi, przecież jesteś chory na schizofrenię więc nie komentuję tak jak na to błażnie zasługujesz

  • Że zaofiarował swoje usługi Japończykom to wiadomo. Że Lenin zrobił rewolucję jako agent niemiecki przywieziony w zaplombowanym wagonie to też wiadomo. Że Kostka Napierski czynił dywersję na tyłach wojsk koronnych za szwedzkie pieniądze to też wiadomo - Szwedzi udostępnili jego rachunki za usługi znajdujące się w Upsali. Piłsudski dla Japończyków, Austriaków i Niemców miał do zaoferowania jedno: organizację, ludzi, informacje, które zawsze w 100% miały na celu szkodzenie Rosji. Brał za te usługi pieniądze, były bardzo potrzebne organizacji, po to były napady na banki, poczty i pociąg. O Kuklińskim nie wspomnę, są momenty że dla kraju robi się to co konieczne, nawet gdyby potem wykonawcę oczekiwał stryczek i niesława.

  • "Tłumaczył go też z ukraińskiego Ukrainiec, Dr. Wiktor Poliszczuk." ciekawe z czego i gdzie tłumaczył riazański pietuchu :)))

  • Ludzie pomawiający innych o agenturalność rosyjską robią to w myśl polecenia OUN-b (Bandery). Użytkownik Koben44 zamieścił o tym wartościowy wpis. Cytuję: 'Koben44:
    30.08.2014 11:41

    "... Fragmenty Uchwały Krajowego Prowidu Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN) podjętej 22.VI.1990. "Uchwała zawiera 60 stron maszynopisu. Obejmuje różne sprawy współczesne, w tym stosunek OUN jako awangardy narodu ukraińskiego - do Polski i Polaków. [...] Sprawy polskie: Przeciwstawiać się wszelkiemu zbliżeniu Polaków i Rosjan zarówno na Ukrainie jak i w Polsce, podsycać wrogość Polaków do Rosjan i odwrotnie [...] W takim też duchu należy urabiać polską opinię publiczną [...], za pośrednictwem polskich organizacji i będących w polskich rękach środków informacji. W tym celu należy przenikać do polskich organizacji tam, gdzie jest to możliwe i lansować nasz punkt widzenia cierpliwie ale uparcie, zyskiwać zwolenników wśród Polaków, a tam, gdzie to najbardziej celowe, nie żałować środków z Funduszu Wyzwolenia Ukrainy. Kupować audycje w polskim radiu oraz miejsca w polskich gazetach. Wchodzić do polskich zespołów redakcyjnych. Zaangażowanie to ma pomóc do umocnienia pozycji Ukrainy i osłabienia Polski, co pozwoli w przyszłości podporządkować państwo polskie ukraińskim interesom narodowym. Dążyć wszelkimi środkami i sposobami do odbudowania ukraińskiego charakteru Zacurzonii podkreślając, że samostijna Ukraina nigdy z tych ziem nie zrezygnuje i w odpowiednim momencie o nie się upomni. Nigdy nie zależało nam na sile Polski i teraz nie zależy, wręcz przeciwnie, na jej osłabieniu wewnętrznym i międzynarodowym. Zależy nam na tym, żeby w Polsce istniała słaba służba wewnętrzna (i kierowana przez ludzi nam życzyliwych) i słaba, nieliczna armia. Zależy nam także na rozbiciu narodu polskiego i osłabieniu Solidarności. Należy zatem podsycać w łonie narodu polskiego seperatyzmy regionalne: Górnoślązaków, Kaszubów, Górali. To wszystko ma służyć osłabieniu Polski, a w przyszłości doprowadzić nawet do zupełnej dekompozycji państwa polskiego - co leży w interesie polityki Ukrainy, w której siłą awangardową jest i będzie rewolucyjna OUN. Obecna Polska nie powinna być zbyt silna, ale też nie może być zbyt słaba. Wobec zupełnego rozprężenia sieci polskiego kontrwywiadu, z którego solidarnościowy rząd wypędził wszystkich fachowców pochodzących z nomenklatury, odbudować tajną sieć OUN i zacząć kontrolować wszystkie dziedziny życia Rzeczypospolitej .'

  • Pani Tutejszym: tekst musiał być tłumaczony bo pojawia się po polsku. Tłumaczył go też z ukraińskiego Ukrainiec, Dr. Wiktor Poliszczuk. Jego autentyczność poznac po faktach wcielania tej uchwały w życie w Polsce. ż ó ń ę ą ć ł ś ź Ż Ś

  • Hiszpańska klawiatura :))) Chyba riazańska :)))

  • W.Poliszczuk ocenił jako autentyczne fragmenty tekstu ,ja również mam wrażenie ,że jest to kompilacja autentycznych tekstów połączonych w całość, stąd trudno ocenić czas w jakim poszczególne fragmenty powstały bez identyfikacji źródeł. Swoją drogą ,ktoś tworzący ten tekst
    musiał mieć dostęp do ciekawego archiwum.

    tagore