• kwezal 7 September 2014, 15:05 Marine Le Pen polegnie w drugiej turze

    Z jednym zastrzeżeniem. Bycie cudzoziemcem, z innej kultury nie oznacza automatycznie, że jesteśmy wrogami kultury, do której się asymilujemy, czy w której żyjemy. St.Zj.są najlepszym przykładem kraju, który praktycznie składa się z cudzoziemców i z tego ulepił się naród. Rdzenni mieszkańcy stanowią tam margines społeczeństwa. Podobnie np.Brazylia, czy Argentyna. Ale wtedy bardzo różni ludzie zgadzają się na wspólna kulturę, jest to forma umowy społecznej, której koncept powstał w dobie Oświecenia. Natomiast nie ma tego w przypadku imigrantów, którzy sa wrogo bądź niechętnie nastawieni do kraju, do którego przybyli.

  • ka9q 7 September 2014, 14:48 Marine Le Pen polegnie w drugiej turze

    Francuzi (nie oznacza obywatele Francji) przechodzą ostatnio ,,przebudzenie" co jest zdumiewające w laickim kraju. Z drugiej strony ciężko tego przebudzenia nie przechodzić jeśli do kilku dzielnic Paryża nie można wejść Francuzom bo nie wiadomo co się z nimi stanie.

  • kwezal 7 September 2014, 14:30 Ustalcie narrację, panowie

    Odróżnij człowieku patriotę od nasranego we łbie nacjonalisty parówy, co zyga jadem i ma ciasne nacjonalistyczne myslenie. Te dwa pojecia nie mają ze soba nic wspólnego.

  • kwezal 7 September 2014, 14:28 Ustalcie narrację, panowie

    I zmień płytę,skoro sam sie o to prosisz. Jest tu jeden debil żydo-tropiciel i jest i drugi ukraino-tropiciel. Każdy z IQ powyżej 80, czyli na granicy z debilizmem skapnął by się, po tym co tu piszą, że osoby które wyzywasz od ukrów nie sa Ukraińcami. Ale widać ciebie pewne standardy obiektywne inteligencji nie obowiązują....

  • kwezal 7 September 2014, 14:24 Ustalcie narrację, panowie

    Anarchista ty to jesteś taka głupia pchła, która skacze i skacze i kąsa. A wiesz co sie z pchłami robi???Rozgniata paznokciem. Z toba to nawet cięzko jest polemizować, bo ty ewidentniei do szkoły nie chodziłes,a z histori miałes co najwyżej mierną. a sprawdzam twoją wiedze juz od dłuższego czasu i co raz bardziej prawdopodobne stają sie te przypuszczenia. Waliłeś jabole za szkołą na wagarach,a teraz ubrałes się w piórka inteligenta.Ale chłopie jabol ci z tylniej kieszeni wystaje.

  • amstaf358 7 September 2014, 14:06 Ustalcie narrację, panowie

    I jescze jedno panie separatum gwolo jasnosci...dodam że- do USA mam stosunek neutralny, natomiast do Izraela zdecydowanie NEGATYWNY!

  • amstaf358 7 September 2014, 13:53 Ustalcie narrację, panowie

    sama ta wypowiedż panie separatum świadczy że biegasz pan jeszcze w krótkich spodenkach..Skoro Rosja to pikuś to gratuluję rozumowania,ten pikuś szczerzy kły i kąsa -napada na innych porywa ludzi i nieustannie warcząc grozi tym którzy się nie poddają jego woli ,jesli się tego nie widzi to do przedszkola albo kury szczać prowadzać jak powiedział Ś.p Marszałek,a nie polityką się zajmować....

  • amstaf358 7 September 2014, 13:43 Ustalcie narrację, panowie

    Obojętnie czy Rosja najechala Ukrainę czy inne państwa,co się już działo nie raz i dwa,jesli wchodzi zbrojnie na obszar suwerennego państwa to jest agresorem... a agresora Polacy nie popierają zwłaszcza Ruskiego ,chyba że takie podróby jak np-anarchista..itd...

  • votum_separatum 7 September 2014, 13:32 Ustalcie narrację, panowie

    Jednym z najbardziej obrzydliwych poglądów jest mówienie o Rosji że to kraj bandycki i wrogi i jednoczesne popieranie USA. To jest tak ohydnie niemoralne, że się w głowie nie mieści. Bandyckie państwo Hunów - USA łamiące zawsze i wszędzie wszystkie normy i prawa międzynarodowe, najwięszky agresor i podpalacz przełomu XX/XXI wieku przez które ciągle giną miliony ludzi jest tym które uwielbiają amstafy, Tutejsze i Tennenbaumy. Rozsądni wiedzą, że Rosja to co najwyżej mały diabeł i pikuś w porównaniu z amerykańskimi bandytami. Dlatego należy zwalczać USraelską agenturę na tym forum.

  • tutejszym 7 September 2014, 13:31 Ustalcie narrację, panowie

    OK. Panie Sparrow. Przyjąłem Pańskie racje i przepraszam. Dziękuję za kontakt. Pozdrawiam. EOM.

  • votum_separatum 7 September 2014, 13:25 Ustalcie narrację, panowie

    Pan Tutejszym to taka zakała tego tego forum. Widać ewidentnie że jest USraelskim agentem. Większość jego wpisów jest tak pełna kłamstw, że rzadko kiedy można przejść obok tego obojętnie. Tutejszym i Uri Tennenbaum reprezentują opcję żydobandreowską, czyli rozwiązanie konfliktów na korzyść żydostwa za pomocą cudzych rąk, w tym wypadku nacjonalistów ukraińskich. Stąd z jednej strony ujadanie przeciwko tym którzy stoją na drodze interesowi żydowskiemu (powstanie Noworosji), a z drugiej krytyka i próba pacyfikacji wszelikich możliwych rozwiązań odzyskania przez Polskę ziem utraconych. Tutejszym i Tennenbaum nienawidzą patriotów. To zwolennicy nadawania jak najszerszych praw mniejszościom tak aby przynosiło to szkodę Polakom i jak największego propagowania idei regionalizmów i tendencji odśrodkowych. Więc panie @Sparrow - ma pan do czynienia z agentem lub szaleńcem o wyjątkowo szkodliwej mentalności.

  • aaaaaa 7 September 2014, 11:17 Czas tęsknoty, czas przebudzenia

    zachęcony kupiłem to i przeczytałem. mam nastepujące uwagi:

    pisanie o cerkwi prawosławnej pod Drohobyczem w sierpniu 1939 r. (str. 20 i kolejne) to nonsens, zresztą bohaterka powieści mówi o sobie, że jest, cytuję tekst: grecką katoliczką ( str. 350)

    nazywanie tego urządzenia kulomiotem, gdy chodzi o pistolet maszynowy, to absurd

    razi mnie uzycie współczesnej polszczyzny potocznej w odniesieniu do przeszłej historii (może jednak jest to zamierzone, by zainteresować współczesnego odbiorcę, czy też zasugerować mu, że historia może sie powtórzyć...)

    okładka jest straszna, jak z arlekinowego romansu (może jednak w zamierzony sposób, podobnie jak przwołanie tego Czasu honoru..., aby zainteresować współczesnego czytelnika/czytelniczkę...)

  • sparrow 7 September 2014, 10:11 Ustalcie narrację, panowie

    Panie Tutejszym, odnoszę wrażenie, że jest Pan osobą nadwrażliwą. Napisałem jakiś swój komentarz, który w zasadzie był odpowiedzią na post osoby o nicku amdg86 i nie miał nic wspólnego z tym, co Pan pisał. W odpowiedzi dostałem od Pana link do konwersacji i ok. Napisałem też, co myślę o wyzywaniu ludzi piszących komentarze na różnych forach od agentów (pasuje tu Pana stwierdzenie, że "właśnie uporczywe powtarzanie, wbijanie przekazu do głowy jest techniką pracy przeprowadzenia prania mózgu"). Więc, jeśli Pan chce się bawić w takie rzeczy, to uprzejmie proszę o niewciąganie mnie w tego typu konwersacje. Odnośnie zamieszczonego przez Pana łącza, skorzystałem i podziękowałem, więc nie wiem o co chodzi. A odnośnie wybiórczości w stosowaniu "Pan" i "pan" - do Pana się zwracałem w swoim poście, więc pisałem "Pan", a osoba o nicku "uri" jest osobą trzecią, z którą nawet się nie kontaktowałem, więc jest to dla mnie jakiś bliżej nieokreślony "pan". Na tym forum jestem od kilku dni, więc nie mogę ocenić różnic w poglądach Pana i innych internautów, a w zasadzie kwestia ta niespecjalnie mnie interesuje.

  • amdg86 7 September 2014, 09:35 IceBuckettChalenge po banderowsku [+VIDEO]

    Taka ciekawostka.
    Czy słyszeliście może o tym że te ''ice bucket challenge'' to rytuał satanistyczny?
    Gdzieś o tym czytałem , nawet bym się nie dziwił ponieważ dzisiejsze czasy wskazują na wysoką skalę odczłowieczenia co by jeszcze raz potwierdziło że diabeł jest wyjątkowo aktywny i ukrywa się pod wszelkimi symbolami mającymi prześmiewcze , blużniercze i ukryte znaczenie.Sprawdżcie to.

  • tutejszym 7 September 2014, 08:31 Ustalcie narrację, panowie

    "Nie narzucam też nikomu swojego zdania. To, czy ktoś publikuje coś setki razy nie robi mi żadnej różnicy." Gratulacje, jesteś Pan jednym z nielicznych nieprzemakalnych. Właśnie uporczywe powtarzanie, wbijanie przekazu do głowy jest techniką pracy przeprowadzenia prania mózgu. Ruska agentura jest w tym naprawdę dobra. A co do Pana uri, odnoszę wrażenie że różnice w moich poglądach a poglądami Pana uri są dużo większe niż pomiędzy niektórymi moimi oponentami. Jest to tylko sprawa klasy, formy i treści przekazywanego stanowiska. Jest to też szukanie pozytywnych rozwiązań dla Polski i Ukrainy. A to absolutnie nie jest celem rosyjskiej agentury. Co do tego opracowania rozpowszechnionego przez Pana prof. Prusa. Pan dr Jacek Wilczur potwierdził autorstwo opracowania tego dokumentu przez prof. Prusa, ze swojego poprzedniego poglądu wycofał się, za bardzo zaufał i dał się podejść Prusowi. Pan Prus był postacią bardzo skomplikowaną, a może nawet w pewnym sensie tragiczną. Warto poczytać Jego życiorys jak i inne opracowania zdarzeń w których Pan Prus brał udział. Czy słowo "Pan" i "pan" stosuje Pan selektywnie w sposób świadomy. Czy czytał Pan moje posty i Pana tagore? EOM.

  • anarchista 7 September 2014, 07:59 OBWE: Pod Mariupolem giną cywile

    @Kwezal:
    06.09.2014 14:39
    "Nie zgnębi mnie byle przytyk, W dupie miejsce mam dla krytyk.

  • anarchista 7 September 2014, 07:57 OBWE: Pod Mariupolem giną cywile

    Kwezal, uri ,Tutejszym ,kindzal i inne barachło .....................
    „Zapamiętajcie, ze za nieszczerość i tchórzostwo zawsze trzeba zapłacić. Nie wyobrażajcie sobie, że przez całe lata można uprawiać służalczą propagandę na rzecz ukraiińskiego lub jakiegokolwiek innego reżimu, a potem powrócić nagle do przyzwoitości. Raz się skurwisz, kurwą zostaniesz.”[…]

  • tagore 7 September 2014, 07:50 Kolejne litewskie oszustwo

    Tak się składa ,że w Polsce w miejscowościach gdzie mieszkają mniejszości np Litewska są dwujęzyczne tabliczki z nazwami ulic i miejscowości. Litwa łamie zawarte traktaty międzypaństwowe
    i prawo UE w sprawie praw mniejszości .Realizują kulturkampf w czystej formie . Przed międzynarodowym trybunałem zupełnie niedawno stanęli ludzie ,którym się wydawało ,że w swoim
    państwie mogą robić co chcą.

    tagore

  • anarchista 7 September 2014, 07:15 Ustalcie narrację, panowie

    @amstaf358: 07.09.2014 09:00). Nie wiem może coś przeoczyłem wyjaśnij ukrze od kiedy to Polska jest w stanie wojny z Rosją ???? . Rozumiem banderowcu że chcielibyście Polskimi rękami osłonić swoją d..ę od kopniaków Putina Mimo że wasza szkodnicza i dywersyjna działalność zrobiła wiele szkód w mentalności Polaków to jednak do tego stopnia ludzie nie dali się zmanipulować takie bzdury pisz na ukraińskim forum a nawet wcielaj w życie będzie mniej ukrów.,,..{za takie jawne popieranie i wychwalanie agresora w czasie wojny groziły konsekwencje...}

  • amstaf358 7 September 2014, 07:00 Ustalcie narrację, panowie

    Nie można popierać Rosji przez Polskę i Polaków bo to nie jest zgodne z naszym interesem narodowym.. z tej prostej przyczyny że Rosja to kraj BANDYCKI i WROGI,a na bandytę działa tylko argument siły....za takie jawne popieranie i wychwalanie agresora w czasie wojny groziły konsekwencje...

  • sylwia 7 September 2014, 06:42 Ustalcie narrację, panowie

    To co napisałam w innym miejscu ciągle się potwierdza. Użytkownicy na różnych forach już spostrzegli, że propagatorzy ukraińskiego faszyzmu i jego obrońcy automatycznie, często agresywnie i ordynarnie wysuwają oskarżenia o ‘ruską’ agenturalność wszystkim krytykom nacjonalizmu i faszyzmu ukraińskiego oraz jego ponurej i krwawej przestępczości. To skłócanie Rosjan z Polakami i Polaków z Rosjanami to jeden z najważniejszych postulatów ‘Uchwały’ potwierdzany w rzeczywistości, również na tym forum. Banderowcy są wierni rozkazowi. ‘Uchwała’ jest tu: http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html i tu: http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik/

  • Uzupełniam mój powyższy wpis uwagą, że użytkownik uri, sympatyk UPA, atakując przekonywającą autentyczność Uchwały Krajowego Prowidu OUN z 1990 r. przytoczyl jej analogię z Protokołami Mędrców Syjonu. Cytuję: "... było to coś na kształt "Protokołów Mędrców Syjonu". uri, 05.09.2014 10:13.

  • tutejszym 7 September 2014, 06:11 Ustalcie narrację, panowie

    http://www.kresy.pl/?forum/ciag-dalszy-,0,0,4282#p19901 Odpowiadam: tutaj trwa akcja dezinformacyjna ruskiej agentury wpływu. Pozdrawiam. A pod podanym linkiem poczyta pan więcej i moje stwierdzenie "przecież udowodniono Tobie jest to fałszywka, świadomie kłamiesz" nie jest tak całkiem bezzasadne. Nie sądzę aby moje komentarze ograniczały się do osobistych wycieczek o obrażenia użytkowników, bez podawania argumentów merytorycznych. A agentury ruskiej obaj, ja i Pan nie będziemy chyba bronić. Pańska pseudo analiza mojej osobowości mnie osobiście nie obchodzi, zakładam że miał Pan na celu spostponowanie mnie.

  • Co ty ruski agencie kompilację Prusa chcesz obalić za pomocą "Protokołów Mędrców Syjonu" , bełkotem stronę zalewasz. Leszek Bubel był "Biznesmenem" operującym na rynku metali kolorowych, posiadał kilka wytwórni biżuterii, potwornym antysemitą przy którym "jaroslaus" jest gołąbkiem pokoju. Założył wydawnictwo propagujące antysemityzm oraz obłędny polski szowinizm. A jego problem: "Ile się Żydów czy Ukraińców zmieści w popielniczce Fiat 126p" proponował rozwiązać za pomocą :"Do gazu, spalić i empirycznie sprawdzić". Żonie z dziećmi udało się odejść od niego, on zbankrutował mając miliardowe długi u innych. Kiedy miał pieniądze inwestował je w ludzi, organizacje (typu "Grunwald") mając na celu swój powrót do polityki. Zawsze był obłędnym szowinistą polskim, mając pieniądze obracał się w specyficznych kręgach politycznych, które sponsorował.... Być może Edward Prus poprzez tą kompilację chciał dać wyraz swoim fobiom rozpowszechniając ten tekst w kuluarach sejmu. Dr Jacek Wilczur przyznał że tekst opracowania dostał od Edwarda Prusa, od potwierdzenia jego autentyczności wycofał się. Przestańcie ruscy prowokatorzy mącić, ty agencie nie masz nic do powiedzenia, publikujesz co ci dostarczając na swojej "hiszpańskiej" "?francuskiej?" klawiaturze. Poszedł ruski gej z Forum.

  • Sylwia" 05.09.2014 01:31
    Piszesz: "Nawet wie kiedy PM Kałasznikowa jest odbezpieczony!" Ty to wiesz, ruski geju. Kałasznikow to takie ruskie "Pismo Święte". Spieprzaj ruski agencie z tego Forum.

  • sylwia 7 September 2014, 03:44 Ustalcie narrację, panowie

    P. rebeliant80: dziekuję Panu za ten wpis. Temu człowiekowi wielokrotnie zwracali uwagę na to samo różni uzytkownicy ale jest niepoprawny. To co robi jest skutkiem jego charakteru i umiejętności. Z kamienia soku nie wyciśniemy.

  • jajca przed nami, Rosja domaga sie (talina) czyli Łotwa Etonia i Litwa....... o co chodzi.... usa-rael kupily od Cara Rosji Alaska......Ok....ok. jude Ok.... ale Car Rosji zakupil tereny LITWA Łotwa, ESTO NIA...od królowej SZweckiej..... za 1- roczny dochód szwecji....lub 50% dochodów Carskiej Rosji (kurwa, TALIN)..... aaaaaaajjjjjj waj tranzakcja niewarzna..... jude okreslają GOJOM co waazne....czeka nas prawo miedzynarodowe....... bo Rosja respektuje i nie ustapi..... wysle doj ów do wojny,,,,, aj waj beda patrzec jak slowianska krew plynie rzekami......

  • Kontynuuję niedokończony wpis, który został wprowadzony przez błąd techniczny. Podważanie autentyczności Uchwały Krajowego Prowidu OUN używając 'Protokołów Mędrców Syjonu' jako przykładu potwierdza autentyczność tej Uchwały ponieważ orzeczenie o nieautentyczności 'Protokołów' zostało uchylone przez szwajcarski sąd apelacyjny. W 1935 r. Sylvio Schnell i inni zostali aresztowani na podstawie skargi Federacji Gmin Żydowskich w Szwajcarii pod zarzutem, że naruszyli artykuł 14 prawa szwajcarskiego przeciwko rozpowszechnianiu literatury nieprzyzwoitej na spotkaniu publicznym. Dnia 14 maja 1935 r. trybunał pierwszej instancji kantonu Bern orzekł, iż "Protokoły Mędrców Syjonu" są fałszywe, są plagiatem, są niemoralne i przygotowane w celu podżegania przeciwko Żydom. Dnia 1 listopada 1937 r. sąd apelacyjny Konfederacji Szwajcarskiej uchylił orzeczenie, iż "Protokoły" są niemoralne, są fałszerstwem lub plagiatem, uniewinnił oskarżonego Sylvio Schnell i obciążył państwo (Konfederację Szwajcarską) kosztami procesu w wysokości 30.000 franków. Można je też znaleźć w celu dokonania krytycznej oceny tu: http://www.zbawienie.com/pms.htm oraz tu www.radioislam.org/protocols/index-polish.htm . Ta druga witryna oferuje je w wielu językach. Autor lub autorzy ‘Protokołów’ pisza o narodzie żydowskim w trzeciej osobie, nazywajac Żydow ‘młodszymi braćmi’ i wyjawiając gotowość do poświęcania narodu żydowskiego dla dobra sprawy. Dlatego ‘Protokoły’ można ocenić jako dokument antysemicki. Jednakże nie należy wiązać 'Uchwały' z 'Protokołami' gdyż są to dokumenty różnego autorstwa. 'Uchwała' to też jest dokument tajny, który został rozpowszechniony dzięki patriotom takim jak Dr. Edward Prus. Ich autentyczność potwierdza się co raz wyraźniej w zjawiskach polskiego życia politycznego, społecznego i kulturalnego. Jest to wypowiedzenie wojny Polsce przez dowództwo ukraińskich faszystow - OUN (b). Przejęli oni władzę na Ukrainie i jawnie propagują hitlerowski faszyzm. W tym kontekscie zarzut ukraińskiego nacjonalisty, że Dr. Prus miałby się związać z ‘faszystą’ Leszkiem Bublem jedynie rozwesela, gdyż tezy głoszone swego czasu przez Bubla są podobne do ideologii ukraińskiej ‘Swobody’ i ‘Prawego Sektoru’. Użytkownicy na różnych forach już spostrzegli, że propagatorzy ukraińskiego faszyzmu i jego obrońcy automatycznie, często agresywnie i ordynarnie wysuwają oskarżenia o ‘ruską’ agenturalność wszystkim krytykom nacjonalizmu i faszyzmu ukraińskiego oraz jego ponurej i krwawej przestępczości. To skłócanie Rosjan z Polakami i Polaków z Rosjanami to jeden z najważniejszych postulatów ‘Uchwały’ potwierdzany w rzeczywistości, również na tym forum. Banderowcy są wierni rozkazowi. ‘Uchwała’ jest tu:

    http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html i tu:

    http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik/

  • Podwazanie autentycznosci Uchwaly Krajowego Prowidu OUN uzywajac 'Protokołow Mędrców Syjonu' jako przykladu potwierdza autentycznosc tej Uchwaly poniewaz orzeczenie o nieautentycznosci 'Protokołow' zostalo uchylone przez szwajcarski sąd apelacyjny. W 1935 Sylvio Schnell i inni zostali aresztowani na podstawie skargi Federacji Gmin Żydowskich w Szwajcarii pod zarzutem, że naruszyli artykuł 14 prawa szwajcarskiego przeciwko rozpowszechnianiu literatury nieprzyzwoitej na spotkaniu publicznym. Dnia 14 maja 1935 r. trybunał pierwszej instancji kantonu Bern orzekł, iż "Protokoły Mędrców Syjonu" są fałszywe, są plagiatem, są niemoralne i przygotowane w celu podżegania przeciwko Żydom. Dnia 1 listopada 1937 r. sąd apelacyjny Konfederacji Szwajcarskiej uchylił orzeczenie, iż "Protokoły" są niemoralne, są fałszerstwem lub plagiatem, uniewinnił oskarżonego Sylvio Schnell, i obciążył państwo (Konfederację Szwajcarską) kosztami procesu w wysokości 30.000 franków. Mozne je te znalezc za darmo tu http://www.zbawienie.com/pms.htm oraz tu www.radioislam.org/protocols/index-polish.htm . Ta druga witryna oferuje je w wielu jezykach. Jednakze nie nalezy wiazac 'Uchwaly' z 'Protokolami' gdyz sa to dokmenty roznego autorstwa. 'Uchwala' to tez jest dokument tajny, ktory uzstal rozpowszechniony dzieki patriotom takim jak Dr. Edward Prus. Ich autentycznosc potwierdza sie co raz wyrazniej zjawiskami polskiego zycia politycznego, spolecznego i kulturalnego. Jest to wypowiedzenie wojny Polsce przez dowodztwo ukrainskich faszystow. Przejeli oni wladze na Ukrainie przejal wladze na Ukrainie

  • rebeliant80 7 September 2014, 01:41 Ustalcie narrację, panowie

    Panie "Tutejszym", "repatriancie z Wołynia", czytając pańskie komentarze można by mieć wątpliwości, kto tu jest kretem i agentem, gdyż pańskie komentarze ograniczają się jedynie do osobistych wycieczek pod adresem innych użytkowników, w których to wycieczkach ogranicza się Pan jedynie do obrażenia tychże użytkowników, bez podawania argumentów merytorycznych. Powody dla których Pan to robi mogą być oczywiście różne, być może jest Pan na przykład zwyczajnym pożytecznym idiotą-rusofobem, wszak wielu już było takich w naszej historii, ale to że byli idiotami nie świadczy przecież o braku patriotyzmu, czy też powiązaniach agenturalnych. Także Ja o nic nie oskarżam, i mam nadzieję, że nie ma Pan złych zamiarów, a jedynie podąża niesłuszną ścieżką.

  • rebeliant80 7 September 2014, 01:30 Ustalcie narrację, panowie

    Nie czytać tej pseudo prawicowej gazetki i po kłopocie, oni i tak mają problem z czytelnikami i wpływami z reklam, także przyczynimy się tylko do i tak już rychłego upadku tej propagandówki.

  • sparrow 6 September 2014, 23:36 Kolejne litewskie oszustwo

    Piękne komentarze, doprawdy. Litwa to suwerenne państwo, z własną tożsamością narodową i językiem. Trzeba to uszanować. Mają prawo robić, co zechcą i nikt nie ma prawa im tego zakazać, ani nawet krytykować. A gdyby tak jakiś związek mniejszości narodowej w Polsce chciał przyczepiać tabliczki z nazwami ulic we własnym języku albo nie chciał się dostosować do krajowego systemu zapisu nazwisk? Byłby krzyk, lament, wyzwiska. Jeżeli chcą faktycznie mieszkać na Litwie, niech się integrują, a jak nie dają rady, zawsze przecież mogą przyjechać do Polski.

  • sparrow 6 September 2014, 23:22 Breivik chce założyć partię z więzienia

    Gdyby bardziej nagłaśniano to co się obecnie dzieje w Norwegii tzn. całkowity upadek moralny społeczeństwa, przejawiający się m. in. w bezkrytycznej promocji wszelkich zboczeń seksualnych, tworzenia społeczeństwa ze skrzywionym pojmowaniem tożsamości płciowej (np. poprzez drukowanie książek dla dzieci, w których celowo pomija się wszelkie nawiązania do podziału na dziewczynki i chłopców) oraz dziwnemu prawu, które umożliwia odebranie dziecka rodzicom z byle powodu, to zbrodnia Breivika nie byłaby, aż takim szokiem.

  • Mam wrażenie, że nie wygrają. Państwo Islamskie to twór nawiązujący swoją ideą do Wielkiego Kalifatu Islamskiego, a zatem "rozpalający" umysły wielu wyznawców islamu na świecie. Ciężko będzie coś takiego pokonać.

  • sparrow 6 September 2014, 22:28 Ustalcie narrację, panowie

    Ja nie rozpatruję niczego w kategoriach agentury czyjegoś wpływu. Już setki razy mieszano mnie z błotem na różnych forach, bo byłem dla tamtych, albo banderowcem, albo ruskim agentem. Jakie to proste, obrzucić nieznanego sobie człowieka wyzwiskami. Wszystko, co czytam, zarówno artykuły, jak i komentarze, to wszystko są dla mnie zwykłe informacje, które oceniam i wyciągam wnioski stricte dla siebie. Nie narzucam też nikomu swojego zdania. To, czy ktoś publikuje coś setki razy nie robi mi żadnej różnicy. Czytałem też Pana posty i pana uri. Dziękuję za łącze.

  • tutejszym 6 September 2014, 22:06 Ustalcie narrację, panowie

    http://www.kresy.pl/?forum/ciag-dalszy-,0,0,4282#p19901 Ma pan rację, ale tutaj trwa akcja dezinformacyjna ruskiej agentury wpływu. Pozdrawiam.

  • sparrow 6 September 2014, 21:47 Ustalcie narrację, panowie

    Świat nie jest jednowymiarowy i dlatego z zasady nie może być czegoś takiego, jak jedynie słuszny punkt widzenia. Owszem, istnieje coś takiego, jak "prawda", ale niezbędnym elementem są tu dowody ją potwierdzające i obiektywna konfrontacja stanowisk wszystkich stron. Natomiast, to co się obecnie dzieje w mediach, to narzucanie jednolitego sposobu myślenia, odrzucenie pluralizmu i próba (udana zresztą) zakorzenia w świadomości jednostek mechanizmów autocenzury (wystarczy, że pomyślisz inaczej niż chce tego większość, wypowiesz się i stajesz się ruskim agentem lub banderowcem, albo jesteś prawdziwym patriotą, jeśli myślisz tak samo, jak wszyscy). Całkowite odrzucenie innego, niż narzucone np. przez media, spojrzenia na różne problemy powoduje przewidywalność zachowania mas i możliwość ich łatwiejszego kontrolowania. I na tym właśnie zależy rządzącym. Dzięki temu mogą oni spokojnie i w dowolny sposób kreować społeczne poparcie prowadzonej przez siebie polityki wewnętrznej i zewnętrznej. Także dzięki tym prostym mechanizmom szufladkowania i podziału na "czarne i białe" struktury rządzące również umacniają swoją władzę. Niestety tak to działa, a odbiorca, który przyjmuje wszystkie przedstawiane mu informacje bezkrytycznie, staje się tylko pionkiem w grze. 1984

  • tutejszym 6 September 2014, 21:14 Ustalcie narrację, panowie

    Ruski krecie "Sylwia", przecież udowodniono Tobie jest to fałszywka, świadomie kłamiesz. Podły ruski krecie, poszedł won z polskiej strony, podlecu!

  • tutejszym 6 September 2014, 21:12 Ustalcie narrację, panowie

    Ruski krecie "Sylwia", przecież udowodniono Tobie jest to fałszywka, świadomie kłamiesz. Podły ruski krecie, poszedł won z polskiej strony, podlecu!

  • anarchista 6 September 2014, 21:08 USA: pomoc dla Ukrainy za 60 mln $

    @Kwezal: 06.09.2014 13:50 Cóż za prostacki język po prostu ukraiński cham nie zna innego poza wulgaryzmami - cóż co za szmata moralna z ciebie ale to normalne wśród ukrów . Nie dostałeś instrukcji z Kijowa że masz być w stosunku do Polaków posłusznym bydełkiem i nadal szczekasz??? oj hrywien nie będzie a i przeprosić trzeba będzie .

  • anarchista 6 September 2014, 21:03 USA: pomoc dla Ukrainy za 60 mln $

    @amstaf358: 06.09.2014 13:57). Przeciwnik Miłośnika OUN i UPA nigdy nie będzie ,,wasz" tylko ukraińska szmata zindoktrynowana banderyzmem może tak bełkotać na tym forum .Oni nie mogą być nasi,_ oczywiście Oni -Polacy nigdy nie będą waszymi przyjaciółmi.

  • anarchista 6 September 2014, 20:58 USA: pomoc dla Ukrainy za 60 mln $

    Adamiec ukrowska gnida i forumowy błazen@Tutejszym: 06.09.2014 14:34). Szkoda śliny żeby opluć taka szmatę jak ty.

  • Walcman parał się praniem pieniędzy dla mafii, handlem narkotykami i stręczycielstwem. Potem zainwestował w przemysł spożywczy. Timoszenko została wymieniona jako współwinna w akcie oskarżenia (indictment) w sprawie kryminalnej US v. Lazarenko o milionowe międzynarodowe oszustwa, pranie pieniędzy i działanie na szkodę Ukrainie (US v. Lazarenko, US District Court in San Francisco, nr. akt CR-00-284-MJJ, http://www.tymoshenkocase.com/wp-content/uploads/2012/07/en32-t1.pdf , strona 7, linie 19 i 25). Kliczko sciągał długi dla mafii. Pederasta Liaszko miał wyrok więzienia za oszustwo.

  • sylwia 6 September 2014, 20:14 Ustalcie narrację, panowie

    P. amdg86: penetracja polskiegj polityki i publicystyki przez tajne wytyczne OUN-UPA(b) jest co raz bardziej oczywista. Oto poprzedni wpis: "tu znów wypływa niezachwiane i konsekwentne posłuszeństwo ... Uchwale Prowidu OUN [z 1990 r.]: ich główne zadanie doby obecnej; napuszczać Polaków na Rosjan. W rosyjskich mediach napuszczają Rosjan na Polaków. Stąd są te powielania mantr o ruskich agentach, ruskich oszołomach, moskalach, sowietach, itp. ad nauseam. Cytuję porzedni wpis. Ludzie pomawiający innych o agenturalność rosyjską robią to w myśl polecenia OUN-b (Bandery). Użytkownik Koben44 zamieścił o tym wartościowy wpis. Cytuję: 'Koben44: 30.08.2014 11:41 "Oto jak banderowcy manipulują Polską. ... Fragmenty Uchwały Krajowego Prowidu Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN) podjętej 22.VI.1990. "Uchwała zawiera 60 stron maszynopisu. Obejmuje różne sprawy współczesne, w tym stosunek OUN jako awangardy narodu ukraińskiego - do Polski i Polaków. [...] Sprawy polskie: Przeciwstawiać się wszelkiemu zbliżeniu Polaków i Rosjan zarówno na Ukrainie jak i w Polsce, podsycać wrogość Polaków do Rosjan i odwrotnie [...] W takim też duchu należy urabiać polską opinię publiczną [...], za pośrednictwem polskich organizacji i będących w polskich rękach środków informacji. W tym celu należy przenikać do polskich organizacji tam, gdzie jest to możliwe i lansować nasz punkt widzenia cierpliwie ale uparcie, zyskiwać zwolenników wśród Polaków, a tam, gdzie to najbardziej celowe, nie żałować środków z Funduszu Wyzwolenia Ukrainy. Kupować audycje w polskim radiu oraz miejsca w polskich gazetach. Wchodzić do polskich zespołów redakcyjnych. Zaangażowanie to ma pomóc do umocnienia pozycji Ukrainy i osłabienia Polski, co pozwoli w przyszłości podporządkować państwo polskie ukraińskim interesom narodowym. Dążyć wszelkimi środkami i sposobami do odbudowania ukraińskiego charakteru Zacurzonii podkreślając, że samostijna Ukraina nigdy z tych ziem nie zrezygnuje i w odpowiednim momencie o nie się upomni. Nigdy nie zależało nam na sile Polski i teraz nie zależy, wręcz przeciwnie, na jej osłabieniu wewnętrznym i międzynarodowym. Zależy nam na tym, żeby w Polsce istniała słaba służba wewnętrzna (i kierowana przez ludzi nam życzyliwych) i słaba, nieliczna armia. Zależy nam także na rozbiciu narodu polskiego i osłabieniu Solidarności. Należy zatem podsycać w łonie narodu polskiego seperatyzmy regionalne: Górnoślązaków, Kaszubów, Górali. To wszystko ma służyć osłabieniu Polski, a w przyszłości doprowadzić nawet do zupełnej dekompozycji państwa polskiego - co leży w interesie polityki Ukrainy, w której siłą awangardową jest i będzie rewolucyjna OUN. Obecna Polska nie powinna być zbyt silna, ale też nie może być zbyt słaba. Wobec zupełnego rozprężenia sieci polskiego kontrwywiadu, z którego solidarnościowy rząd wypędził wszystkich fachowców pochodzących z nomenklatury, odbudować tajną sieć OUN i zacząć kontrolować wszystkie dziedziny życia Rzeczypospolitej. http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik/
    http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html

  • amdg86 6 September 2014, 19:49 Ustalcie narrację, panowie

    Wszystkie te mainstreamowe ''pseudoprawicowe'' media typu GP, republika, to w rzeczywistości zakamuflowane żydowsko-masońskie agendy żerujące na naiwności i niewiedzy Polaków którzy odbierają wszystko jednowymiarowo , którzy wierząc w to wszystko , chcą zachować w podświadomości ten nienaruszony stan zwodniczego komfortu psychicznego.Jednym słowem godzą się na to by myślano za nich.

  • piterek 6 September 2014, 19:18 Poroszenko: jestem gotów umrzeć za Ukrainę

    Nasi 'umiłowani przywódc(e)y' powinni wziąść z niego przykład i o ile mówi na serio, pomaszerować z nim na pierwszą linię frontu ;) Poza tym, takie słowa z ust żydowskiego oligarchy, który posłał na rzeź tysiące 'gojów'(w imię tak naprawdę własnych szemranych interesów), brzmią bardzo cynicznie i obłudnie, i gdyby nie powaga sytuacji, to pomyślałbym sobie, że z nas żartuje!!!(jakoś jak pewien 'nadawca' wysłał kartę mobilizacyjną do syna Jaceniuka, szybko stracił stanowisko, za to że chciał ruszyć niewłaściwego 'panicza') Bo chyba mi nikt nie powie, że oligarcha Poroszenko vel Waltzman, różni się w bandytyzmie i złodziejstwie od oligarchy Kuczmy, Kołomojskiego czy Janukowycza- tylko może w tym, że akurat wobec wyboru między strategicznym sojuszu z USraaelem, a Rosją, stanęli po przeciwnej stronie ;)

  • jest jeszcze jedna możliwość. a taka że eskimosi, pamiętając o wielu pogromach i generalnie nie za dobrych stosunkach z ukrainą i ludnością miejscową, nie mówiąc już o banderowcach ten pucz i nakręcenie spirali wojennej zrobili specjalnie, nie wierząc ani chwili że to się może powieść. To czemu? A tak na zatracenie i w rewanzu banderowsko nacjonalistycznej ukrainie. że tak powiem, dla wyrównania rachunków z OUN-UPA. To wysyłanie spec batalionów złożonych z samych nazi banderowców na pewną śmierć w starciu z uzbrojonym wojskiem daje solidnie do myślenia.

  • Do czego to doszło, żebym musiał przyznać rację despocie i dyktatorowi :/ Świat na głowie stanął, bo facet ma niestety rację, aż wstyd przyznać.

  • anarchista 6 September 2014, 18:05 Poroszenko: jestem gotów umrzeć za Ukrainę

    ukraińcom zostały już tylko rozmowy pokojowe broń sprzedali do Azji i Afryki .ukraina została sama z inwazją Rosji. była przez swoje władze rozbrajana przez ostatnie dwadzieścia kilka lat, przez władze wybrane w demokratycznych wyborach. Na dziś nie ma armii, nie ma zasobów do prowadzenia wojny w dłuższym terminie.Co da pchanie faszystowskich bojówkarzy z ulicy, którym się da kałachy z jednym magazynkiem przeciwko armii, która ma sprawny system dowodzenia, przegląd satelitarny i radarowy terenu oraz rozbudowaną siatkę agenturalną w armii ukraińskiej?
    ukrainie za chwilę skończy się uzbrojenie (dużą część sprawnych sił lotniczych już separatyści zniszczyli) i amunicja. Nikt ukrainie oficjalnie nie pomoże.

    Jeśli politycy polscy mają jakieś resztki oleju w głowie to ani broni, ani amunicji ukrainie nie sprzedadzą. Pomoc humanitarna oczywiście może być dana ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb Polaków i im w pierwszej kolejności . No i odpowiednio nagłośniona.

    mają już zakręcony gaz, bo Gazprom kasy nie dostał, a sprzedaje tylko za przedpłatą. Za chwilę przyjdzie zima.

    Tylko rozmowy pokojowe mogą coś z tego państwa uratować, jakiś skansen banderowski w okolicach Kijowa bo za chwilę Rosjanie zrobią, co zechcą i białe konwoje w zimie będą wyczekiwane z ogromną radością, a ich kierowcy witani wiwatami.

    To już chyba jest ostatni moment na rozmowy pokojowe.

    Czy to jest rozwiązanie honorowe? No może i nie, ale oni pojęcia honoru nie znają mogą minimalizować straty., Obywatelom u-krainy nie udało się zbudować sensownego państwa. Pozwolili na powstanie oligarchii, która się na nich pasła i pasie.

    Może ta przygoda z Rosją ich czegoś nauczy?

    W Polsce partią, która od 1997 roku rządzi, jest partia, która rozwiązała armię, bo jesteśmy w NATO i jest tam słynny artykuł 5.

    Jak widać umowy międzynarodowe nic nie znaczą. ukrainie nienaruszalność granic, za pozbycie się broni atomowej, gwarantowały Rosja, USA i Wielka Brytania tylko nie określono których granic czy tych z 1939 r ?. Co z tych gwarancji zostało?

    Jakby się ktoś pytał, co ma zrobić Polska w tej sytuacji, to:

    · Zadbać na ile się da o Polaków na ukrainie,

    · Organizować pomoc humanitarną (tu może być problem, bo ukraina robi nam różne embarga),

    · Postawić wojsko przy granicy z Ukrainą (to będzie trudne, bo granica spora, a wojska mało).

    · No i broń nas Panie Boże nie angażować się militarnie z jakimiś dostawami broni, czy amunicji. Oni tam się jakoś dogadają, a my zostaniemy podżegaczem wojennym. Z olbrzymimi stratami gospodarczymi.

  • Słowo się rzekło, kobyłka u płota :)