• Jak widac na powyzszym przykladzie Ukraincy z tepym uporem powtarzaja swoje brednie , zrzucajac wine za ludobojstwo Polakow , na ofiary zbrodni. Jest to typowe zachowanie psychopaty - zwyrodnialca , znany mechanizm zachowan z psychiatrii kryminalnej, gdzie jest przedstawiony wlasnie taki sposob zachowania zbrodniarza. Psychopata bedzie zawsze przedstawial siebie w roli "ofiary", obciazajac ofiare za popelnione zbrodnie. Nie sadze , aby w najblizszej przyszlosci cos sie w tym wzgledzie zmienilo. Nie mysle , aby takze zezwolono na wznowienie ekshumacji, zbrodniarz nie bedzie nigdy ujawnial dowodow swojej zbrodni, wrecz odwrotnie , bedzie staral sie te dowody usunac, a to moze zrobic tylko czas, licza na to , ze za 5 - 10 lat juz nic nie pozostanie w tzw " Dolach smierci",wtedy dadza nam zezwolenia na "ekshumacje".

  • Należy naśladować Węgrów w stosunkach z Ukrainą. Madziarzy zablokowali Ukrainę w NATO i blokują ułatwienia w UE, aż wreszcie banderowcom zmiękła rura i robią to, czego żądają od nich Węgrzy.

  • No tak, ruscy przy granicy a Błaszczak z Dudą do Rumunii (Déjà vu)

  • Tzw. preferencje i upodobania seksualne są tylko i wyłącznie PRYWATNĄ sprawą każdego człowieka!
    Nikt: POWAŻNY i przy tzw. zdrowych zmysłach nie "obnosi" się z prywatnymi swoimi sprawami na prawo i lewo chyba, że zostanie popełnione przestępstwo!
    Takie działania propagandowe przypominają mi czasy tzw. PRL-u kiedy na tzw. chamca wciskali propagandę o równości tzw. klas społecznych z preferencją tzw. klasy robotniczej niby uciskanej i prześladowanej!
    Była w PRL-u tzw. organizacja PZPR, która propagandowo i nawet fizycznie - terrorem "broniła" niby tzw. klasę robotniczą!
    Forma działania organizacji LGBT +++++..... przypomina mi te czasy - tzw. PZPR!

  • Reprymendy ambasadora USA w stosunku do Polski przypominają "szarogęsienie się" ambasadorów rosyjskich przed rozbiorami I-ej Rzeczpospolitej.

  • Pozdrawiam paluszkiem.

  • Pozdrawiam palcem.

  • na lgbt...anama ..... się nie skończy. Jak będą wiedzieli o miękkości, to dalej będzie 447, przyznanie przywilejów kosmitom .... Powinna być ostra reakcja by sam penetrował te środowiska, a nam dał święty spokój.

  • Nikt nie sekuje zboków w Polsce, a jeżeli jakaś firma uzależnia swoją działalność od przywilejów dla zboków, to niech nie pcha się do Polski. My potrzebujemy poważne firmy.

  • Czy "dziennikarze" w Polsce wiedzą, że 95 lat tremu był zamach Piłsudskiego, w czasie którego zginęło prawie 400 osób, a ponad dwa razy tyle zostało rannych? Czy dzieci się jeszcze o tym uczą? W mediach kompletna cisza. Komuna kłamała, ale "zachodnia demokracja" jeszcze bardziej.

  • Czy "dziennikarze" w Polsce wiedzą, że 95 lat tremu był zamach Piłsudskiego, w czasie którego zginęło prawie 400 osób, a ponad dwa razy tyle zostało rannych? Czy dzieci się jeszcze o tym uczą? W mediach kompletna cisza. Komuna kłamała, ale "zachodnia demokracja" jeszcze bardziej.

  • Czy "dziennikarze" w Polsce wiedzą, że 95 lat tremu był zamach Piłsudskiego, w czasie którego zginęło prawie 400 osób, a ponad dwa razy tyle zostało rannych? Czy dzieci się jeszcze o tym uczą? W mediach kompletna cisza. Komuna kłamała, ale "zachodnia demokracja" jeszcze bardziej.

  • Na Ukrainie rozkwita "demokracja" w stylu zachodnim. Najlepszym dowodem jest skazujący wyrok za oblanie pomnika bandery farbą. Widocznie pomniki Bandery na Ukrainie są tak samo chronione jak w Polsce JP II.

  • W sensie Górale?

  • No i zaraz czosnki podniosą larum.

  • Niestety u nas wszędzie każdy buduje się gdzie chce. Wystarczy że ma działkę rolną 10km od cywilizacji i odrolnią ją. Potem wycie o asfalt, kanalizację, prąd...

    Nasze wsie są dziwne, 200 osób 1 ulica na szerokość 5km... Nie tak jak na zachodzie. Tam mają plan zagospodarowania.

    Tutaj przy każdym większym projekcie trzeba WYKUPYWAĆ domy i działki, bo się nie da inaczej. Chyba że zaoramy Puszczę Białowieską ewentualnie wypłaszczymy jakąś górę, Snieżkę czy coś...

    Sam mam dom na wsi kupiony od 5 lat. Na bezludziu 1 sąsiad i się zastanawiam czemu ktoś na to pozwolił. Wycie o asfalt i lampy uliczne oczywiście są... Tylko po co, żeby zające po 21 (sąsiedzi wtedy śpią) nie wpadały na siebie?

  • u Amerykanów i Anglików 1,6% kontuzji, przy ruskim desancie 26% w tym część śmiertelnych

  • Jakie zasady? Jedyna zasada to ,blokować wszystko co nie podoba się "lewomyślnym",czyli cenzura i zamordyzm.U nas tez juz stosowany.I to nie tylko przez media.

  • Twitter ruszył na wojnę z USA, kto wygra?

  • No cóż Łukaszenko zgodził się na swój wyrok śmierci, bardzo wygodne dla niecierpiącego Baćki Putina.

  • Trudno aby było inaczej, nie poto nasi przyjaciele drenowali od 30 lat kapitał z Polski.

  • i pomyśleć, że w latach 40-tych ubiegłego wieku, za okupacji niemieckiej, polskie państwo sprawniej działało i wydawało wyroki w imieniu Rzeczypospolitej, a teraz?
    maciej m. wydaje wyroki na zamówienie prowokatora w imieniu, czy w imieniny RP?

  • Kiedy nadchodzi okres przejściowy, towarzysze sowieccy zaczynają przez zęby tolerować Polskę. Ich znakiem rozpoznawczym są kłamstwa i błędy polityczne. Z tego powodu trzeba ich tępić, i dać do zrozumienia że ostatnie 100 lat histori stosunków miedzy Sowietami i Polską to zaledwie wypadek przy pracy, który prędzej czy później zostanie naprawiony.

  • A dlaczego nie podziękował Polsce tzn naszej Solidarności za wyzwolenie Rosji od krwawej dyktatury komunistycznej. To Polacy spowodowali że upadł Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich a powstała wolna i demokratyczna Federacja Rosyjska

  • Wysadzili swój magazyn amunicji, bo palili papierosy, a teraz chcą za to karać ruskich.

  • Moim daniem, to pan Skalski nie rozumie współczesnego świata. Chwalimy Burego i zezwalamy na marsze jego zwolenników i to nie w Warszawie, ale tam, gdzie ludzie najbardziej ucierpieli od niego i jego przyjaciół, morderców Białorusinów. To jest bezczelna prowokacja ze strony Polski, a nie tylko ze strony zwolenników tych morderców. Cały czas Polska wtrąca się w wewnętrzne sprawy Białorusi, tak jak w Wenezueli wybrała nawet Białorusinom prezydenta. Domagamy się sankcji wobec Białorusi i sami je wprowadzamy. Nazywamy Białoruś państwem niedemokratycznym, a nawet autorytarnym, podczas gdy Polską rządzi również jeden człowiek - Kaczyński (kiedyś Tusk), a jakiekolwiek próby ścigania złodziei działających z jego namaszczenia są blokowane przez podległych prokuratorów. Polska, w takiej sytuacji, nie ma nawet moralnego prawa nazywania kogoś tyranem, gdyż rządy w Polsce również nie są demokratyczne. Polacy czują szacunek do Łukaszenki, iż ten zapewnia swojemu państwu względną niepodległość, podczas gdy my całkowicie podporządkowaliśmy się interesom USA i bardzo często Ukrainy. Tzw. łukaszenkowile nie uważają, iż prezydent (a jednak) Łukaszenka robi wszystko dobrze, ale rozumieją go, iż nie nadstawia drugiego policzka, gdy tzw. "demokratyczny" zachód bije go w pierwszy.

  • A na "Wołyń" tak ciężko było wyskrobać kasę.

  • pisowskie przygłupy wystarczy 10 minut i wyszukiwarka żeby sprawdzić ze ten Sencow to żaden reżyser a teraz jeszcze noeonaziolków sponsorują ..ech łatwo się wydaje pisowskim komuchom pieniądze na które inni muszą ciężko pracować

  • Wszystkie zachodnie organizacje chodzą na smyczy USA.

  • Buta niemiecka i brak wstydu nie ma granic. Ale też jak urobione są społeczeństwa europejskie że te zachowania i poczynania niemieckie są akceptowane, A szczególnie że nie buntują się przeciwko temu społeczeństa żydowskie i polskie.

  • Trudny czas dla ukrainy jest od początku jej istnienia... niestety. To jest od lat1918/19 XX wieku. Niestety taka lokalizacja między Rosją a Turcją, i Polską (która czasem nie mogła, a czasem nie chciała ukrainy bronić), a potem to juz Polska sama sie nie potrafiła obronić... To co mają tam teraz to już jest totalny bajzel, a prezio-aktorzyna jest tego wymownym uwieńczeniem.

  • Test będzie oblany,to można przewidzieć niemal ze 100 % pewnością.

  • On wie że może sobie pozwolić na dowolne prowokacje i nic mu się nie stanie."Patriotów" z PiS to nie rusza a i "kolega" z prokuratury go ochroni.On te prowokacje robi systematycznie po to by Polacy reagowali zwłaszcza emocjonalnie a "kolega" ich oskarża.

  • Wszystko wskazuje na to, że osobiście zostałem namierzony przez niego i zostałem oskarżony o tzw. mowę "nienawiści" na tle narodowościowym!
    Byłem przesłuchiwany w charakterze podejrzanego na policji w jednym miast Górnego Śląska na wniosek policji z Łomży. Sprawie nadany jest status postępowania procesowego.
    Wszystkie zarzuty - wpisy z internetu były z portalu KRESY.PL chociaż uczestniczyłem w komentarzach odnośnie wydarzeń i spraw dot. stosunków polsko - ukraińskich na innych portalach.
    W wielkim skrócie ujmując, przytaczałem dla zrozumienia charakteru jakości tych w.w stosunków jako wynikających z różnic cywilizacyjnych na podstawie dzieła prof. Feliksa Konecznego.
    Jako przykład podawałem fakt powieszenia na elewacji polskiej szkoły we Lwowie popiersia jednego z największych krwawych rzeźników bezbronnej cywilnej polskiej ludności po likwidacji państwa polskiego dwóch agresorów; hitlerowskich Niemiec i stalinowskiego ZSRR
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Szko%C5%82a_%C5%9Arednia_nr_10_we_Lwowie
    dodając że w Polsce nikomu do głowy by nie "przyszło" by na elewacji ukraińskiej szkoły wieszać popiersia np. polskich poetów: Słowackiego, Mickiewicza ....... nawet w tzw. pipidówce!

  • Typowe prowokacje. Będzie testował gdzie ściana. Im szybciej o ujrzy to lepiej. Nie ma znaczenia jaka to będzie forma. Będzie wtedy krzyk o dyskryminacji. Na początek powinien utracić wszystkie dotacje. Kieszeń najbardziej boli,.

  • to sa właśnie ,,hieroi rewolucji hidnosti,,

  • To będzie dobry test na polską praworządność. Albo mamy prawną ochronę symboli narodowych albo nie. Mam nieodparte przeczucie, że gdybym to ja przedstawił taką wariację tryzuba, to już stanąłbym przed obliczem, pewnego, nader wrażliwego prokuratora i odpowiadał za sianie nienawiści, wzniecanie waśni między narodami (kto wie, może nawet dodaliby "bratnimi" narodami) i obrażanie uczuć mniejszości. Po profanacji gwiazdy Dawida nawet nie ośmielam się myśleć, co też by mnie spotkało. Jeśli p. Isajew nie spotka za to co zrobił żadna kara, będzie to kolejnym dowodem na to, że "biedni, prześladowani" Ukraińcy, stoją w moim kraju ponad prawem. Co mnie, zresztą, specjalnie nie zdziwi. Są ponad prawem nie od dzisiaj1

  • Zdrajców powiesić. A terleckioego na haku...

  • Kolejna prowokacja.
    Wiadomo dlaczego brązowej mazi się nie tyka, szczególnie, jeśli nie pachnie jak czekolada...
    tam czeka z daleka obserwuje prokurwator Maciej M.
    wiadomo

  • Czy pisowski minister zrobił już przelew na związek upaińców w Polsce ?

  • Sprawiedliwość po ukraińsku podobna do "incydentu wołyńskiego", za który nikt nie odpowie. Zakończenie sprawy masakry w Odessie przewidziano podobno już na XXII wiek. No cóż - demokracja zachodnia ma swoje prawa.

  • A kogo ten bombowiec chciał zmbombardować w Polsce?

  • Niech on poda listę wsi ukraińskich spalonych przez Polaków oraz listę Ukraińców zamordowanych przez Polaków w II RP. Wtedy możemy dyskutować.

  • Są osoby co wymordowanie Polaków na Kresach, na terenie dzisiejsze Ukrainy, w okresie II-ej w.ś. tłumaczą polityką narodowościową II RP to według mnie albo są moralnym dnem albo ich wiedza na ten temat jest zerowa.
    Ukraińcy poskarżyli się na władze II-ej RP na rzekome prześladowania i gwałty ze strony polskiej na Ukraińcach ale 30 stycznia 1932 r. Liga Narodów oddaliła skargę Ukraińców – „Polska nie prowadzi przeciwko Ukraińcom polityki prześladowań i gwałtów” – tak brzmiał fragment uchwały Ligi Narodów.
    Są też głosy twierdzące że Ukraińcy mścili się za „okupacje ziem ukraińskich przez Polaków”, to też brednie. Tereny południowo – wschodnie Rzeczpospolitej ponad 120 lat były okupowane przez Austrię, wówczas Polacy byli pod okupacją austriacką, tak jak i Ukraińcy. A co się stało pod koniec I-ej w.ś.?
    W maju 1919 r. wojska polskie opanowały Małopolskę Wschodnią. Wtedy to wyszły na jaw okrucieństwa i zbrodnie dokonane na Polakach przez Ukraińców podczas ich półrocznego panowania w tym regionie. W celu zbadania okrucieństw ukraińskich powołana została specjalna sejmowa komisja śledcza. Należy przy tym zaznaczyć, że wspomniana komisja sejmowa mogła działać jedynie na terenach już wyzwolonych przez Polaków. Podam tylko dwa przykłady, 1) Mordowanie jeńców – W Szkle i w lesie Grabnik k/Szkła, gdzie rozstrzelano 17 żołnierzy, rannych Polaków. Jednemu udało się uciec. Zwłoki były odarte z odzieży i nosiły ślady licznych ran postrzałowych, co stwierdzono w protokole z dn. 27 kwietnia 1919 r. z ekshumacji zwłok. Podobnie stało się z 26 jeńcami polskimi w Janowie. Księdza Rysia z Wiśniewa zakopano żywcem do góry nogami. Drugiego księdza zamordowano i wrzucono do jamy poprzednio przez niego wykopanej. Grzebanie żywcem powtarzało się bardzo często, co stwierdzają protokoły sądowe”
    2) Zhańbienie kościołów – Przede wszystkim rabowano w pierwszym rzędzie dwory i kościoły, przy tym wiele kościołów zostało zhańbionych. Mamy dotąd zanotowane kościoły: w Zbarażu, we Fradze, Samborze, Wieruszowie i inne. We Fradze np. nie dość, że w kościele pootwierano i zabierano wszystkie naczynia liturgiczne, nie dość, że w kościele zrobiono wychodek, ale poza tym muzykalny jakiś podoficer siadł na chórze i zagrał na organach tańce, a pijana dzicz zaczęła tańczyć w kościele. Tego rodzaju obrazy, jak ciągnienie przez bawiących się, figury Matki Bożej lub Pana Jezusa do studni, ażeby się napił wody i oświadczenie, że pić nie chce, żeby sobie wąsów nie zamoczył itd. te dowcipy przy pohańbieniu kościołów były częste.
    Wiedza o zbrodniach ukraińskich na Polakach z okresu II-ej w.ś. jest dosyć dobrze znana ale o zbrodniach z okresu I-ej w.ś. w zasadzie żadna. O tym można się dowiedzieć ze wspomnianych wyżej wyników sejmowej komisji śledczej o ukraińskich zbrodniach na ludności polskiej z 1919 r. pod tytułem „ O okrucieństwach hajdamackich” .
    Pomimo tych zbrodni władze II-ej Rzeczpospolitej wierzyły naiwnie, że z Ukraińcami można pokojowo wspólnie egzystować w jednym państwie a w rezultacie najwięksi zwolennicy ugody polsko-ukraińskiej zginęli w zamachach z rąk nacjonalistów ukraińskich tj. wiceprzewodniczącego Komisji Spraw Zagranicznych Tadeusz Hołówko w 1931 r. a Minister Spraw Wewnętrznych Bronisław Pieracki w 1934 r. A co najważniejsze, obecnie ci zamachowcy są honorowani na Ukrainie jako bohaterowie.
    Wielu twierdzi, że to ideologia integralnego nacjonalizmu głoszona przez Dmytro Doncowa spowodowała skalę niewyobrażalnych zbrodni jakich dokonał naród ukraiński pod przywództwem OUN-UPA w okresie II-ej w.ś. Ja natomiast twierdzę, że ta ideologia trafiła po prostu na podatny grunt jakim cechował się naród ukraiński. Moją opinię potwierdzają wymienione wyżej wyniki sejmowej komisji śledczej o ukraińskich zbrodniach na ludności polskiej z 1919 r. pod tytułem „ O okrucieństwach hajdamackich” a tezy ideologii Dmytro Doncowa były opublikowane dopiero w 1926 r
    Trzeba też przyznać że były liczne wyjątki i w czasie tego krwawego genocidum atrox niektórzy Ukraińcy pomagali i ostrzegali Polaków za co, gdy wyszło to na jaw, ponosili ci Ukraińcy razem z rodzinami męczeńską śmierć z rąk swoich rodaków
    Dla przypomnienia co do ideologii integralnego nacjonalizmu Dmytro Doncowa. Doktryna została formalnie przyjęta za podstawy ideologiczne OUN na I Kongresie Ukraińskich Nacjonalistów w 1929 roku. Kongres ten w swojej uchwale założył wprowadzenie ustroju totalitarnego w odzyskanym państwie, w którym niepodzielną władzę sprawować będzie jeden ruch polityczny z wodzem narodu i elitą.
    Dr Dymitr Doncow – napisał książkę, nazywaną „Biblią ukraińskiego nacjonalizmu”.
    Dzieło, o prozaicznym tytule Nacjonalizm, stało się inspiracją dla niezliczonych zbrodni w okresie nadchodzącej wojny. W tym samym stylu napisano Katechizm ukraińskiego nacjonalisty, który był rozpowszechniany w formie broszury i zawierał
    parodię chrześcijaństwa takich jak: 10 przykazań ukraińskiego nacjonalisty, 44 prawideł życia, 12 cech charakteru ukraińskiego nacjonalisty oraz poezję zagrzewającą do walki o wolną Ukrainę. Z tego dekalogu wymienię tylko trzy „przykazania”;
    7). Nie zawahasz się spełnić największej zbrodni, kiedy tego wymaga dobro sprawy.
    ?. Nienawiścią oraz podstępem będziesz przyjmował wrogów Twego Narodu.
    10). Będziesz dążył do rozszerzenia siły, sławy, bogactwa i obszaru państwa ukraińskiego nawet drogą ujarzmienia cudzoziemców.
    Warto by kolejne władze III-ej Rzeczpospolitej , w tym też prezydenci, wiedziały i znały przeszłość i doświadczenia własnego narodu żeby nie było, że i po szkodzie jesteśmy naiwni

  • zgnuśniały i zniewolony??
    wg Ciebie społeczeństwo Białorusi wystąpiło przeciw dobrobytowi, wolności i demokracji?? czy przeciw biedzie ubóstwu,korupcji, terrorowi i szykanom?? Takie ruchy potrafią obalać dyktatorów i zmieniać władzę a rachunki które zrobiłeś nie są żadnym wyznacznikiem choć niestety jednym z możliwych scenariuszy. A koszty hmmm oni gotowi byli je ponieść.. idąc Twoim tokiem myślenia to nie powinno się żadnych powstań robić śląskich czy wielkopolskiego bo zabici ranni ruiny itd...sorry nie kupuję tego

  • kol Skórka w swojej wypowiedzi nie tylko neguje zbrodnie ludobójstwa jakiej dopuścili się Ukraińcy ze zbrodniczych organizacji OUN/UPA ale idzie o krok dalej zrzucając winę ze te "wydarzenia" na państwo polskie tym samym usprawiedliwiając rzekomo jedyny sposób w jaki mogli zareagować "biedni i gnębieni" Ukraińcy przez władze II RP wobec zamieszkujących te ziemie Bogu-ducha winnych Polaków . Prezentowanie takiego poglądu jest tylko pogłębianiem niechęci wobec Ukraińców i dalszym pogorszeniem się wzajemnych relacji. kol. Skórka za głoszenie negacji czy też próby usprawiedliwienia ludobójstwa wołyńskiego powinien byc pociągnięty do odpowiedzialności prawno/karnej. Szczytem zaś hipokryzji jest próba narzucenia nam przez owego jegomościa w obecnej sytuacji pojednania z Ukraińcami na wzór pojednania polsko-niemieckiego. Moją irytację budzi fakt że kol. Skórka obraża naszą inteligencję takim porównaniem udając że nie wie iż Niemcy stanęli w prawdzie i uznali swoje zbrodnie za które przy różnych okazjach przepraszali, nie słyszałem od kol. Skórki tudzież podobnych mu figurom uznania wydarzeń na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej za ludobójstwo i złożenia przeprosin. Na koniec można wyrazić tylko szczere ubolewanie że prezesem zw. Ukraińców w Polsce została wybrana osoba o takich poglądach. Sądzę jednak że cierpliwość i wyrozumiałość państwa polskiego w końcu osiągnie swoje granice wobec takich postaw.

  • Tam nikt nie mówi co mysli
    za poparcie Rosji, jeszcze przez telefon, moze byc zle

  • Zamienił stryjek siekierkę na kijek!

  • Przypuszczam że w bardzo prosty sposób. Wystarczyło zamienić w nazwisku literę "u" na literę "y" ;)

  • Sojusz komunistów ze złodziejami ("Cała Polska z was się śmieje.....)