No coz , na zalaczonym zdjeciu mozemy podziwiac pochod zwyrodnialcow, zbrodniarzy, jakich nie znala wczesniej cywilizowana ludzkosci. Zajmuja pierwsze miejsce, im nalezne, jesli chodzi o okrucienstwo i bestialstwo mordow dokonanych na bezbronnych kobietach i dzieciach polskich.
In Amsterdam, Warsaw, Berlin or Bucharest, the Nazis could rely on the fact that Jewish officers would draw up personal and property lists, charge the deportees with the costs of deportation and destruction, they would detain the empty apartments in the blink of an eye and put them at the disposal of the police to help capture the Jews and lead to train to the bitter end That in the death camps direct action to destroy the victims
they were generally executed by Jewish commandos. Hannah Arendt continues that Jewish autonomy in Teresienstad was so great that even the executioner was a Jew. "
And now the descendants of the Jewish collaborators who fled to the US after the war are demanding money for non-inheritance property.
There were 2,500 people in the Jewish police in Warsaw. There were 10,000 Gestapo special agents from Żagwia. There were over 6,000 people in the collaborative Jewish community. An outstanding historian, a Jewish woman, professor Hannah Arendt who lives in the USA, wrote a book entitled "Eichmann in Jerusalem". Here is how she describes and evaluates the behavior of her Jewish brethren:
“It is the role of Jewish leaders in the destruction of their own nation that is for Jews the absolute darkest chapter in their entire dark history.
There were 2,500 people in the Jewish police in Warsaw. There were 10,000 Gestapo special agents from Żagwia. There were over 6,000 people in the collaborative Jewish community. An outstanding historian, a Jewish woman, professor Hannah Arendt who lives in the USA, wrote a book entitled "Eichmann in Jerusalem". Here is how she describes and evaluates the behavior of her Jewish brethren:
“It is the role of Jewish leaders in the destruction of their own nation that is for Jews the absolute darkest chapter in their entire dark history.
In Amsterdam, Warsaw, Berlin or Bucharest, the Nazis could rely on the fact that Jewish officers would draw up personal and property lists, charge the deportees with the costs of deportation and destruction, they would detain the empty apartments in the blink of an eye and put them at the disposal of the police to help capture the Jews and lead to train to the bitter end That in the death camps direct action to destroy the victims
they were generally executed by Jewish commandos. Hannah Arendt continues that Jewish autonomy in Teresienstad was so great that even the executioner was a Jew. "
And now the descendants of the Jewish collaborators who fled to the US after the war are demanding money for non-inheritance property.
TVP1 - nie jest prawdą, że Polska i inne demokratyczne kraje wtrącają się w wewnętrzne sprawy Białorusi. TVP1 = radio Erewań. Co tu dodać? Czekamy na nową "Wolną Europę", gdyż na "Głos Ameryki" nie ma co liczyć.
Wygląda na to ,że niedługo rosyjski parasol atomowy przestanie być Chinom potrzebny.Pekin podbija stawkę w grze z USA,widocznie uznali ,że tęczowy prezydent USA i jego otoczenie nie jest wstanie skutecznie przeciwstawić się Chińskim planom ekspasji i chcą skutecznie zastraszyć sąsiadów.
W kraju demokratycznym NIE WOLNO NIKOGO KARAĆ ZA POGLĄDY !!!! ani w żaden sposób tłumić WOLNOŚCI SŁOWA !!!
Jedyną REAKCJĄ Państwa Polskiego zgodną z prawem, może być mandat za zaśmiecanie np. 50 zł
Tyle. Koniec. Kropka.
Kopie mandatu (po jego anonimizacji - Rodo) można przekazać ambasadzie Izraela.
Wyrok bzdurny....do kasacji
Syjonizm to ideologia czy "ruch polityczny" i z samymi Żydami, czy narodem żydowskim ma związek pośredni...a często przez samych żydów krytykowany....o Arabach już nie wspomnę
Sędzia chyba taki bardziej "meinstremowy", poprawny politycznie w sensie europejskim, niż świadomy historycznie, albo rodzinnie dotknięty "polskim antysemityzmem" ....
Nawet w czasach najpodlejszej komuny w Polsce, żaden sędzia nie wpadłby na pomysł skazania za krzyki na ulicy "a na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści"...
Ten kraj staje się bardziej opresyjny niż za komuny.....i coraz bardziej mądry inaczej
Więzienia są dla bandytów, dla chuliganów są grzywny, prace społeczne i pokazywanie ich w mediach....a sedziom potrzebny skuteczny mechanizm oczyszczania z ludzi ...."niewłasciwych"
To hasło "A na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści" było bardzo popularne wśród opozycji demokratycznej po wprowadzeniu stanu wojennego przez gen.Jaruzelskiego. Oczywiście traktowano to jako takie "pocieszenie się" w tamtych ciężkich czasach. Jednak nie słyszałem żeby za to hasło władze PRL kogoś zapuszkowały na rok więzienia a teraz to się dzieje gdy ludzie opozycji demokratycznej (Solidarności) dominują tak we władzach III-ej RP jak i opozycji. Czym ta III-a RP jest, dlaczego brak powszechnego oburzenia na ten wyrok, dlaczego ten sędzia nie jest pozbawiony uprawnień sędziowskich?
Oni prawdy się boją, a jest ona taka, że na świeżym powietrzu nie można się zarazić podczas spotkania z chorą osobą, a w zamkniętym jedynie przy bliskim kontakcie trwającym przynajmniej 15 min. Jednak wystarczy wentylacja, aby i to zagrożenie zniknęło.
co za bezczelna gnida - niech zajmie się w trybie pilnym ekshumacjami i pochówkiem
Polaków wymordowanych przez nazistowskich zwyrodnialców z UPA. Tak Drobowycz, doczekasz się wilczego biletu nie tylko do Polski, ale i całej UE.
Do Roman1. Chyba jednak jest bezsporne , iz to Czesi w 1919r sila zajeli tereny Slaska Cieszynskiego, ktory tak historycznie , jak i etnograficznie byl polski. Wiekszosc bezwzgledna na tym terenie stanowili Polacy. Slusznie , ze odebrano te ziemie w 38r. , gdyz byly to ziemie polskie.
"chamstwo celników" .....jak się chce wjechać do Polski z podwójnym zbiornikiem paliwa, worami fantów na sprzedaż na bazarze i jeszcze nie znając języków (napisy po angielsku) stanęli w kolejce dla członków UE, albo dla VIP-ów (z "zaproszeniem" od związku banderowców)....to ich musowo celnik wyp..... z tej kolejki ????
"kwestie „stanu miejsc pochówku oraz prawa do honorowania zmarłych i zachowania pamięci” zostaną przeniesione do rozmów dwustronnych z Polską" - życzyłbym sobie, by takie stwierdzenie padło z ust polskiego premiera lub prezydenta, ale z ich strony możemy liczyć co najwyżej na bezmyślny wrzask: "sława Ukrainie - herojam sława". Taką mamy rzeczywistość - zbrodniarze i ludobójcy mają pomniki budowane na koszt polskiego podatnika, a ich ofiary leżą w niepoświęconej ziemi. W dodatku "dobra zmiana" nie ma odwagi się o nich upomnieć! Czy to już dno?
Widać twoja twarz Drobowycz, i twoja "życzliwość i szacunek" dla Polski, już jest dobrze znana polskim celnikom.....Było sobie załatwić papiery na legalną uczciwą robotę w Polsce i przejechałbyś bez problemu.
Wszystko wskazuje, że "instytut drobowycza/wiatrowycza" chce zinwentaryzować "ukraińskie" cmentarze w Polsce, dowody "polskich pogromów i mordów" na Ukraińcach, żeby potem jakoś "zbilansować" to z ofiarami Wołynia, jako dowód "wojny polsko-ukraińskiej" w latach 1942-47.
A swoją drogą, warte odnotowania, że Ukraińcy zaczynają nas uczyć europejskiej kultury !!!
To jest efekt bezrefleksyjnego (bezdurnego) wspierania Ukrainy bez egzekwowania swoich interesów z pomocą choćby Władimira Władymirowicza......
W sumie tego się spodziewałem,to jaskółka zwiastująca przyłączenie sie Ukrainy do presji na Polskę organizowanej przez Berlin.W zamian pewnie dostaną powiększony kontyngent bezcłowego eksportu do UE towarów konkurujących z polskimi.
Z oficjalnego komunikatu wydanego przez MSZ RP "Zmienione przepisy będą dotyczyły jedynie postępowań administracyjnych, w tym reprywatyzacyjnych. Nie będą miały one wpływu na postępowania cywilne, których celem jest uzyskanie odszkodowania za odebrane bezprawnie mienie"
https://www.gov.pl/web/dyplomacja/oswiadczenie-msz-w-zwiazku-z-przyjeciem-ustawy-o-zmianie-ustawy--kodeks-postepowania-administracyjnego
Wiec się tak nie podniecaj 'stefcio"...
Tych ciuli po głosowaniu ws. nowelizacji Kodeksu postępowania administracyjnego nie można brać na poważnie. Najpierw przez lata pitolą swoje mądrości, a jak doszło do głosowania to się wstrzymali. Na drzewo pajace!
Jednak trochę głupawo wyszło, to jednak nie Magierowski będzie tłumaczył rządowi Izraela, tylko rząd Izraela wytłumaczy Magierowskiemu o co chodzi (oby tylko dobrze zrozumiał)
Delegaci zachowali się jak trzeba. Postawili dobro wspólne na pierwszym miejscu. Kolejny raz widzimy pokaz siły dzięki solidarności i jedności polskiego społeczeństwa.
Tomaszewski z całą pewnością nie będzie biernym prezesem. Znając jego aktywność możemy być pewni, że ZPL będzie pięknie się rozwijał i jeszcze prężniej będzie działał.
Gratulacje zarówno dla nowego prezesa, jak też wielkie słowa uznania dla ustępującego po wielu latach Michała Mackiewicza - sprawnie, uczciwie i z wielkim oddaniem prowadził Związek. Tym bardziej przykra jest prowadzona przeciw niemu brudna nagonka i fałszywe oskarżenia kilku nieprzyjemnych urzędników z "warszawki", którym uroiło się zmieniać prezesa niezależnego wileńskiego Związku z tylnego warszawskiego siedzenia.
Na nową kadencję życzę organizacji wszystkiego dobrego z nowym prezesem Waldemarem Tomaszewskim, osobą pryncypialną, odważną, skuteczną, polskim patriotą Ziemi Wileńskiej.
ZPL to wielka (11 tys. członków), niezależna i silna organizacja. Ustępujący wieloletni prezes Michał Mackiewicz ma olbrzymie zasługi dla tutejszej polskości kresowej i należą mu się słowa podziękowania. Nowy prezes Waldemar Tomaszewski jest niekwestionowanym przywódcą Wilnian, to człowiek pryncypialny, odważny i zdeterminowany, polski wileńskim patriota. Całemu ZPL-owi życzę dalszego rozwoju i sukcesów!
Brawo, wielkie gratulacje dla pana Waldemara Tomaszewskiego z okazji wyboru na prezesa ZPL, to bardzo dobry wybór, bo pan europoseł Tomaszewski jest naturalnym liderem całej Wileńszczyzny, co pokazał we wszystkich wyborach prezydenckich w których startował, gdy na Wileńszczyźnie zawsze wygrywa ze wszystkimi konkurentami. Polacy na Litwie ufają swojemu liderowi. Zjazd pokazał solidarność i siłę polskiej społeczności. Europoseł Tomaszewski wygrał w pierwszej turze co pokazuje jedność.
Gratulacje dla p. Tomaszewskiego, polskość wygrała na Wileńszczyźnie ! Bez wątpienia W. Tomaszewski jest głosem Wileńszczyzny, prawdziwym liderem, a zdecydowana większość mieszkańców utożsamia się z nim jako tym, który najlepiej reprezentuje ich interesy i skutecznie walczy o ich prawa. To prawdziwy patriota i z takiej patriotycznej rodziny pochodzi. Rodzice byli nauczycielami w polskich szkołach na Wileńszczyźnie, a jego stryj był żołnierzem AK, był wśród tych, którzy odmówili złożenia przysięgi Berlingowi, za co został aresztowany i wywieziony do łagrów, do Kaługi. Natomiast sam Waldemar Tomaszewski bronił polskości jeszcze w czasach sowieckich, gdy w 1980 r. w szkole wskazał wprost na sowieckich sprawców mordu katyńskiego, za co był prześladowany. W takich rękach Związek Polaków na Litwie na pewno będzie się dalej rozwijał i opierał zakusom litewskich nacjonalistów oraz giedroyciowców z warszawki (Dziedziczak, Falkowski, Dzięciołowski i paru innych), dla których mocna polskość na Wileńszczyźnie jest solą w oku.
Tak długo, jak lobby żydowskie będzie finansować milionami dolarów poszukiwanie "polskiego antysemityzmu", tak długo, zawsze znajdą się "dziennikarze" gotowi brać te " srebrniki" i opluwać własny kraj, budując mu pożądany przez mocodawców wizerunek....
Wygląda na to, że w białoruskim więzieniu opieka lekarska jest lepsza niż w Polsce na wolności. Szybkie rozpoznanie, rozmowa żony lekarzem - w Polsce to science fiction.
"Wiedzieli, że pociągi odjeżdżają, pełne ludzi dzień po dniu… Większość wolała odwrócić wzrok, nie robić nic”.
O co Ci chodzi Antek ?????
Pytasz dlaczego polscy kolejarze nie ogłosili strajku, żeby uniemożliwić holokaust Żydów ?????
I taki idiota kieruje amerykańską polityką .......
No coz , na zalaczonym zdjeciu mozemy podziwiac pochod zwyrodnialcow, zbrodniarzy, jakich nie znala wczesniej cywilizowana ludzkosci. Zajmuja pierwsze miejsce, im nalezne, jesli chodzi o okrucienstwo i bestialstwo mordow dokonanych na bezbronnych kobietach i dzieciach polskich.
In Amsterdam, Warsaw, Berlin or Bucharest, the Nazis could rely on the fact that Jewish officers would draw up personal and property lists, charge the deportees with the costs of deportation and destruction, they would detain the empty apartments in the blink of an eye and put them at the disposal of the police to help capture the Jews and lead to train to the bitter end That in the death camps direct action to destroy the victims
they were generally executed by Jewish commandos. Hannah Arendt continues that Jewish autonomy in Teresienstad was so great that even the executioner was a Jew. "
And now the descendants of the Jewish collaborators who fled to the US after the war are demanding money for non-inheritance property.
There were 2,500 people in the Jewish police in Warsaw. There were 10,000 Gestapo special agents from Żagwia. There were over 6,000 people in the collaborative Jewish community. An outstanding historian, a Jewish woman, professor Hannah Arendt who lives in the USA, wrote a book entitled "Eichmann in Jerusalem". Here is how she describes and evaluates the behavior of her Jewish brethren:
“It is the role of Jewish leaders in the destruction of their own nation that is for Jews the absolute darkest chapter in their entire dark history.
There were 2,500 people in the Jewish police in Warsaw. There were 10,000 Gestapo special agents from Żagwia. There were over 6,000 people in the collaborative Jewish community. An outstanding historian, a Jewish woman, professor Hannah Arendt who lives in the USA, wrote a book entitled "Eichmann in Jerusalem". Here is how she describes and evaluates the behavior of her Jewish brethren:
“It is the role of Jewish leaders in the destruction of their own nation that is for Jews the absolute darkest chapter in their entire dark history.
In Amsterdam, Warsaw, Berlin or Bucharest, the Nazis could rely on the fact that Jewish officers would draw up personal and property lists, charge the deportees with the costs of deportation and destruction, they would detain the empty apartments in the blink of an eye and put them at the disposal of the police to help capture the Jews and lead to train to the bitter end That in the death camps direct action to destroy the victims
they were generally executed by Jewish commandos. Hannah Arendt continues that Jewish autonomy in Teresienstad was so great that even the executioner was a Jew. "
And now the descendants of the Jewish collaborators who fled to the US after the war are demanding money for non-inheritance property.
TVP1 - nie jest prawdą, że Polska i inne demokratyczne kraje wtrącają się w wewnętrzne sprawy Białorusi. TVP1 = radio Erewań. Co tu dodać? Czekamy na nową "Wolną Europę", gdyż na "Głos Ameryki" nie ma co liczyć.
sprawdziłem teren mojej działki. Chyba u mnie zostało jeszcze trochę ich majątku. W razie roszczeń to mam ok. pół taczki.
Bardzo ryzykowna decyzja,szansa na szybki rozwój kraju raczej się oddali.
Wygląda na to ,że niedługo rosyjski parasol atomowy przestanie być Chinom potrzebny.Pekin podbija stawkę w grze z USA,widocznie uznali ,że tęczowy prezydent USA i jego otoczenie nie jest wstanie skutecznie przeciwstawić się Chińskim planom ekspasji i chcą skutecznie zastraszyć sąsiadów.
to niedobra jest, to sze nazywa antyszemajtyzm
W kraju demokratycznym NIE WOLNO NIKOGO KARAĆ ZA POGLĄDY !!!! ani w żaden sposób tłumić WOLNOŚCI SŁOWA !!!
Jedyną REAKCJĄ Państwa Polskiego zgodną z prawem, może być mandat za zaśmiecanie np. 50 zł
Tyle. Koniec. Kropka.
Kopie mandatu (po jego anonimizacji - Rodo) można przekazać ambasadzie Izraela.
Wyrok bzdurny....do kasacji
Syjonizm to ideologia czy "ruch polityczny" i z samymi Żydami, czy narodem żydowskim ma związek pośredni...a często przez samych żydów krytykowany....o Arabach już nie wspomnę
Sędzia chyba taki bardziej "meinstremowy", poprawny politycznie w sensie europejskim, niż świadomy historycznie, albo rodzinnie dotknięty "polskim antysemityzmem" ....
Nawet w czasach najpodlejszej komuny w Polsce, żaden sędzia nie wpadłby na pomysł skazania za krzyki na ulicy "a na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści"...
Ten kraj staje się bardziej opresyjny niż za komuny.....i coraz bardziej mądry inaczej
Więzienia są dla bandytów, dla chuliganów są grzywny, prace społeczne i pokazywanie ich w mediach....a sedziom potrzebny skuteczny mechanizm oczyszczania z ludzi ...."niewłasciwych"
Jest jedna opcja, Żydzi zabierają gruz i ambasadę do Izraela
Moim zdaniem możliwe są dwie reakcje:
1) usunięcie gruzu leżącego obok ambasady Izraela
2) usunięcie ambasady Izraela stojącej obok gruzu
To hasło "A na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści" było bardzo popularne wśród opozycji demokratycznej po wprowadzeniu stanu wojennego przez gen.Jaruzelskiego. Oczywiście traktowano to jako takie "pocieszenie się" w tamtych ciężkich czasach. Jednak nie słyszałem żeby za to hasło władze PRL kogoś zapuszkowały na rok więzienia a teraz to się dzieje gdy ludzie opozycji demokratycznej (Solidarności) dominują tak we władzach III-ej RP jak i opozycji. Czym ta III-a RP jest, dlaczego brak powszechnego oburzenia na ten wyrok, dlaczego ten sędzia nie jest pozbawiony uprawnień sędziowskich?
Ukraina istnieje 30 lat, a Rosja grubo ponad 1000, więc ta ich ścierka z tryzubem to zwykła szmata w porównaniu z flagą rosyjską z dwugłowym orłem.
Oni prawdy się boją, a jest ona taka, że na świeżym powietrzu nie można się zarazić podczas spotkania z chorą osobą, a w zamkniętym jedynie przy bliskim kontakcie trwającym przynajmniej 15 min. Jednak wystarczy wentylacja, aby i to zagrożenie zniknęło.
co za bezczelna gnida - niech zajmie się w trybie pilnym ekshumacjami i pochówkiem
Polaków wymordowanych przez nazistowskich zwyrodnialców z UPA. Tak Drobowycz, doczekasz się wilczego biletu nie tylko do Polski, ale i całej UE.
Wam u ruskich - niepotrzebna. Ale to Polka mieszkająca na Polskiej ziemi zrabowanej przez waszych bolszewików. Nic ci do tego...
Przyjaciele zwierząt...
szkoda, że nie wysłali prawdziwej TWARZY strajku, czyli marty L.
ona by im dopiero powiedziała: 8 gwiazdek i wypierd...ć...
Nazwa ronda powinna zostać, ale stosunki partnerskie należy zerwać! Inaczej to akceptacja kultu zbrodniarza i ludobójcy!
Wyraźnie Elbląg lubi faszystów i morderców
KE już całkiem odbija
jestem za, w tym przypadku
Do Roman1. Chyba jednak jest bezsporne , iz to Czesi w 1919r sila zajeli tereny Slaska Cieszynskiego, ktory tak historycznie , jak i etnograficznie byl polski. Wiekszosc bezwzgledna na tym terenie stanowili Polacy. Slusznie , ze odebrano te ziemie w 38r. , gdyz byly to ziemie polskie.
Brawo Rosja, gonić bandytów. Przynajmniej niech zmieniają pampersy.
A po co nam ta agentka zachodu?
"chamstwo celników" .....jak się chce wjechać do Polski z podwójnym zbiornikiem paliwa, worami fantów na sprzedaż na bazarze i jeszcze nie znając języków (napisy po angielsku) stanęli w kolejce dla członków UE, albo dla VIP-ów (z "zaproszeniem" od związku banderowców)....to ich musowo celnik wyp..... z tej kolejki ????
Sam tytuł jest optymistyczny, gdyż oznacza, iż Białoruś nie podda się zewnętrznym naciskom połączonym z prowokacjami. Brawo Łukaszenka!
"kwestie „stanu miejsc pochówku oraz prawa do honorowania zmarłych i zachowania pamięci” zostaną przeniesione do rozmów dwustronnych z Polską" - życzyłbym sobie, by takie stwierdzenie padło z ust polskiego premiera lub prezydenta, ale z ich strony możemy liczyć co najwyżej na bezmyślny wrzask: "sława Ukrainie - herojam sława". Taką mamy rzeczywistość - zbrodniarze i ludobójcy mają pomniki budowane na koszt polskiego podatnika, a ich ofiary leżą w niepoświęconej ziemi. W dodatku "dobra zmiana" nie ma odwagi się o nich upomnieć! Czy to już dno?
Agrounia ma rację. PiS niszczy polskie hodowle, a nie tyka zagranicznych.
możemy tylko podziękować naszym, że nie mógł odwiedzić niczego w Hruszowicach :)
Widać twoja twarz Drobowycz, i twoja "życzliwość i szacunek" dla Polski, już jest dobrze znana polskim celnikom.....Było sobie załatwić papiery na legalną uczciwą robotę w Polsce i przejechałbyś bez problemu.
Wszystko wskazuje, że "instytut drobowycza/wiatrowycza" chce zinwentaryzować "ukraińskie" cmentarze w Polsce, dowody "polskich pogromów i mordów" na Ukraińcach, żeby potem jakoś "zbilansować" to z ofiarami Wołynia, jako dowód "wojny polsko-ukraińskiej" w latach 1942-47.
A swoją drogą, warte odnotowania, że Ukraińcy zaczynają nas uczyć europejskiej kultury !!!
To jest efekt bezrefleksyjnego (bezdurnego) wspierania Ukrainy bez egzekwowania swoich interesów z pomocą choćby Władimira Władymirowicza......
Komiczny tekst,Iran prawdopodobnie już może posiadać broń atomową w niewielkiej ilości.
W sumie tego się spodziewałem,to jaskółka zwiastująca przyłączenie sie Ukrainy do presji na Polskę organizowanej przez Berlin.W zamian pewnie dostaną powiększony kontyngent bezcłowego eksportu do UE towarów konkurujących z polskimi.
Z oficjalnego komunikatu wydanego przez MSZ RP "Zmienione przepisy będą dotyczyły jedynie postępowań administracyjnych, w tym reprywatyzacyjnych. Nie będą miały one wpływu na postępowania cywilne, których celem jest uzyskanie odszkodowania za odebrane bezprawnie mienie"
https://www.gov.pl/web/dyplomacja/oswiadczenie-msz-w-zwiazku-z-przyjeciem-ustawy-o-zmianie-ustawy--kodeks-postepowania-administracyjnego
Wiec się tak nie podniecaj 'stefcio"...
Tych ciuli po głosowaniu ws. nowelizacji Kodeksu postępowania administracyjnego nie można brać na poważnie. Najpierw przez lata pitolą swoje mądrości, a jak doszło do głosowania to się wstrzymali. Na drzewo pajace!
Jednak trochę głupawo wyszło, to jednak nie Magierowski będzie tłumaczył rządowi Izraela, tylko rząd Izraela wytłumaczy Magierowskiemu o co chodzi (oby tylko dobrze zrozumiał)
Na jego miejscu, pomny wcześniejszych diświadczeń z "plujkami", zabrałbym ze sobą sztormiak i przyłbicę...
Delegaci zachowali się jak trzeba. Postawili dobro wspólne na pierwszym miejscu. Kolejny raz widzimy pokaz siły dzięki solidarności i jedności polskiego społeczeństwa.
Tomaszewski z całą pewnością nie będzie biernym prezesem. Znając jego aktywność możemy być pewni, że ZPL będzie pięknie się rozwijał i jeszcze prężniej będzie działał.
Gratulacje zarówno dla nowego prezesa, jak też wielkie słowa uznania dla ustępującego po wielu latach Michała Mackiewicza - sprawnie, uczciwie i z wielkim oddaniem prowadził Związek. Tym bardziej przykra jest prowadzona przeciw niemu brudna nagonka i fałszywe oskarżenia kilku nieprzyjemnych urzędników z "warszawki", którym uroiło się zmieniać prezesa niezależnego wileńskiego Związku z tylnego warszawskiego siedzenia.
Na nową kadencję życzę organizacji wszystkiego dobrego z nowym prezesem Waldemarem Tomaszewskim, osobą pryncypialną, odważną, skuteczną, polskim patriotą Ziemi Wileńskiej.
Gratulacje, uznanie i najlepsze życzenia dla Wilnian!!! Zawsze bądźcie strażnikami i piewcami polskości na Kresach!
ZPL to wielka (11 tys. członków), niezależna i silna organizacja. Ustępujący wieloletni prezes Michał Mackiewicz ma olbrzymie zasługi dla tutejszej polskości kresowej i należą mu się słowa podziękowania. Nowy prezes Waldemar Tomaszewski jest niekwestionowanym przywódcą Wilnian, to człowiek pryncypialny, odważny i zdeterminowany, polski wileńskim patriota. Całemu ZPL-owi życzę dalszego rozwoju i sukcesów!
Brawo, wielkie gratulacje dla pana Waldemara Tomaszewskiego z okazji wyboru na prezesa ZPL, to bardzo dobry wybór, bo pan europoseł Tomaszewski jest naturalnym liderem całej Wileńszczyzny, co pokazał we wszystkich wyborach prezydenckich w których startował, gdy na Wileńszczyźnie zawsze wygrywa ze wszystkimi konkurentami. Polacy na Litwie ufają swojemu liderowi. Zjazd pokazał solidarność i siłę polskiej społeczności. Europoseł Tomaszewski wygrał w pierwszej turze co pokazuje jedność.
Gratulacje dla p. Tomaszewskiego, polskość wygrała na Wileńszczyźnie ! Bez wątpienia W. Tomaszewski jest głosem Wileńszczyzny, prawdziwym liderem, a zdecydowana większość mieszkańców utożsamia się z nim jako tym, który najlepiej reprezentuje ich interesy i skutecznie walczy o ich prawa. To prawdziwy patriota i z takiej patriotycznej rodziny pochodzi. Rodzice byli nauczycielami w polskich szkołach na Wileńszczyźnie, a jego stryj był żołnierzem AK, był wśród tych, którzy odmówili złożenia przysięgi Berlingowi, za co został aresztowany i wywieziony do łagrów, do Kaługi. Natomiast sam Waldemar Tomaszewski bronił polskości jeszcze w czasach sowieckich, gdy w 1980 r. w szkole wskazał wprost na sowieckich sprawców mordu katyńskiego, za co był prześladowany. W takich rękach Związek Polaków na Litwie na pewno będzie się dalej rozwijał i opierał zakusom litewskich nacjonalistów oraz giedroyciowców z warszawki (Dziedziczak, Falkowski, Dzięciołowski i paru innych), dla których mocna polskość na Wileńszczyźnie jest solą w oku.
Tak długo, jak lobby żydowskie będzie finansować milionami dolarów poszukiwanie "polskiego antysemityzmu", tak długo, zawsze znajdą się "dziennikarze" gotowi brać te " srebrniki" i opluwać własny kraj, budując mu pożądany przez mocodawców wizerunek....
Ten wniosek to kpina. Nikt w Polsce nie dąży do zmiany orientacji postbanderowców; "my" ich stale chwalimy na złość Rosji i tyle.
Wygląda na to, że w białoruskim więzieniu opieka lekarska jest lepsza niż w Polsce na wolności. Szybkie rozpoznanie, rozmowa żony lekarzem - w Polsce to science fiction.
Brawo Macron i Merkel; niestety Unia przyjęła mnóstwo małych państewek, których głosy (głupie) również mają znaczenie
"Wiedzieli, że pociągi odjeżdżają, pełne ludzi dzień po dniu… Większość wolała odwrócić wzrok, nie robić nic”.
O co Ci chodzi Antek ?????
Pytasz dlaczego polscy kolejarze nie ogłosili strajku, żeby uniemożliwić holokaust Żydów ?????
I taki idiota kieruje amerykańską polityką .......