Przeciek z czerskiej to istotnie dość wiarygodne źródło informacji o planach tego rządu. Niemniej jednak jeśli doszłoby do takiego dealu oznaczałoby to zaprzepaszczenie szansy olbrzymiego rozwoju naszego polskiego przemysłu obronnego. Kupujemy doraźnie tureckie drony - oby posłużyły skutecznie do dopracowania również w reverse engineering'u naszych własnych projektów. Stać nasz R&D wespół z moderującym zaangażowaniem Armii do stworzenia bezzałogowców nie tylko latających ale i pływających czy poruszających się po trudnym lądzie. Odtrącenie pomysłu samodzielnego wytwarzania czołgu podstawowego (na początek w kooperacji) ociera się o eutanazję własnych i to realnych możliwości. Wbrew pozorom to nie tradycyjna technika pancerna potrzebna jest nam na wczoraj.
Zdumiewa mnie niemoc jaka jest w zaangażowanych w projekt ustawy posłach. Czy ż taaak trudno jest przeprowadzić wnikliwy researching zapisów analogicznych aktów prawnych wśród państw UE a w tym temacie szczególnie niemieckich?
A jak jest np. z samorządowcami i innymi tego typu VIP-ami co to w trakcie urzędowania w czasie paracy prowadzą np. wykłady na uczelniach i szkołach i faktycznie to za ten czas pobierają wynagrodzenie za wykład i za urzędowanie.
Nie to co słynące z "prawdomówności" PiSowskie "gadzinówki" i TVPIS. "Przyganiał kocił garnkowi", albo "wart Pac pałaca, a pałac Paca".
Oprócz tego nie wprowadzaj kolejny raz w błąd czytelników, ponieważ od 2019 roku pakiet większościowy w "Axel Springer" (wydawca 'Onet") posiada amerykański fundusz inwestycyjny "KKR (Kohlberk Kravis & Roberts)";
https://dorzeczy.pl/ekonomia/112043/axel-springer-w-rekach-amerykanow-miliarder-kupil-akcje.html
Kanadyjska manipulacja, program przymusowej edukacji dzieci indiańskich był programem Rządu Kanady ,a nie kościoła który prowadził w tym kraju szkoły nie tylko dla indian.Czarakterystyczne ,że nie ma ataków na kościoły protestanckie?
Niemiecki Onet i jego manipulowane maile komentowane przez "eksperta" powiązanego z Onetem ,a na czele tekstu tytuł któremu Kresy zaprzeczają w tekście używając zwrotu "rzekomo" w różnych konfigóracjach.
lockdowny nie mają wpływu na transmisję wirusa, maski również. Trzeba po prostu życ z tym wirusem, tak jak żyjemy z wirusem grypy. Leczyć od początku, a nie dopiero wtedy, gdy pojawia się stan ciężki.
1. Denazyfikacja Ukrainy. 2. Likwidacja wszystkich pomników Bandery, Suchewycza i innych zbrodniarzy. 3. Zgoda na ekshumacje i godny pochówek ofiar ukraińskiego ludobójstwa na Polakach na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. 4. Odsłonięcie lwów na cmentarzu w Lwowie.
Totalna opozycja przekroczyła już granicę totalnej antypolskości ????
Izrael pomoże "totalnej opozycji" odsunąć PIS od władzy ?
Rachunek za tę "pomoc" zapłaci Naród, ale grocki z kumplami jak widać jest gotowy na takie "poświęcenie"...
Trzeba byc beznadziejnie glupim, aby sadzic , ze Polacy pozwola na gloryfikacje zwyrodnialcow z OUN- UPA, ktorzy dopuscili sie makabrycznego ludobojstwa na polskich kobietach i dzieciach. Mysle , ze juz niedlugo ten pomnik bedzie szpecil Polska ziemie.
Nazwanie tego miejsca " pomnikiem UPA" wskazuje, że monitoring jest konieczny, ponieważ należy się spodziewać dalszego deptania polskiego prawa i prowokacyjnych samowoli, miejscowych i ukraińskich banderowców, w dalszym "upiększaniu" tego miejsca banderowska symboliką......
Do tego zakutego...drogobowycza, jakoś nie chce dotrzeć, że w Polsce, żadnych "pomników UPA" NIE BĘDZIE !!!!
Takie mamy plany tj. ocieplić stosunki z Rosją, niekoniecznie z Putinami - nie można Rosji zostawiać samopas z Chińczykami; oni są bardziej przebiegli z natury od Rusów, a nawiasem jedna z trzech żab zapowiadanych w Apokalipsie prawdopodobnie już siedzi na chińskim tronie. Amerykanie (czytaj: korpo-menele amerykańskie trzymające za sznurki prezia Bidena, skądinąd same trzymane za fraki przez grajka z centrum klonowania, który nawiasem przed przeprogramowaniem na amerykański teatr uderzał w młodości do mojej siostry, zobacz jaki świat jest mały) płakają, że tracą kontrolę nad Pacyfikiem (podarowanym im kiedyś przez polską enigmę), nad pieniądzem rezerwowym (zaprzepaszczonym przez dwa z rzędu kryzysy, które sfinansował świat.. było nie zagryzać Lehmanów) a nawet nad suwerennością (tu będzie już jazda: o ile te papierowe instytucje ze szkieletową administracją mające za główny wyróżnik stare numery DUNS można w ogóle ubrać w taką terminologię, raczej zarezerwowaną dla prawdziwych państw, z prawdziwą ludnością, z prawdziwymi drogami, budynkami a nie funkcjonującą jedynie we wspomnieniach w płynach wprowadzanych do organizmu ofiary np. tzw. wycieczki za granicę; spoko, kiedyś nadążysz) więc póki jeszcze Izrael Baalfora funkcjonuje w tym teatrze tzn. nie został zadeptany przez islamów, Stany używają tego lewara by zaznaczyć swoją odrębność… w taki jakby to powiedzieć nieśmiały sposób. Powiem ci, że to, że w ogóle Stany jeszcze istnieją jest dla nich nowością. Według dawnych zapisów powinny być już dawno dymiącą atomową kupą zgliszczy na której rozwija się rasa niby-mutantów, w rzeczywistości znana już w starożytności jako Koszczanie/szaraki czyli laboratoryjne homukulsy (grajek nazywa ich Vril3). Niestety ostatnio bomby atomowe okazały się niewypałem, zimnowojenną operacją zastraszania przy pomocy słabo zmontowanych fotomontaży. Dla nich jest to trochę jak życie w pierwszym przebiegu kołowrotu powtarzających się zdarzeń: czujesz w nozdrzach nowość, ale kompletnie nie wiesz co robić. No i właśnie Stany przyzwyczajone do swojego nieistnienia próbują żyć, i jednocześnie usprawiedliwić się przed światem, coraz podsuwając jakiś sposób na samounicestwienie, a to kryzysy, a to kolonizacja przez żydów, a to zarazę wymyślili na 2024r., a to chcą wkurwiać… ogólnie traktujemy te działania jako niesuwerenne autentycznie młodego konstruktu w nowym czasie, i podyktowane zapewne przez działalność Koszczan i tam niższych tzw. vrilów czy co tam się telepie po naszych śladach, które najwyraźniej też się przyzwyczaiły do istnienia tam, gdzie już ich nie ma. Wiesz, jak żydowski doradca Bidena celuje palonymi brodami rabinów w Białystok, znaczy, że informuje o gotowości na następny poziom dekonstrukcji swojej rzeczywistości więziennej. W sumie nie wiadomo czy jeszcze można mówić tu o działaniu tzw. amerykanów albo tzw. żydów, być może to już operacje przydziałowe dawno nie widzianych sił konstruujących nową linię czasu, czyli boskich.
Te amerykańskie nadęte osoby prawdopodobnie nawet nie zdają sobie sprawy jakich krętaczy kupili razem z tvn i jak głęboko zakorzeniona w polskim społeczeństwie jest niechęć do antykultury dziennikarskiej typu tvn i wybiórcza. Za każdym razem jak USA bierze w obronę tvn, to tzw. sympatia do USA w Polsce się leci w dół na pysk. Można powiedzieć, że sprzedaż amerykanom tego śmierdzącego jaja, to był sprytny ruski majstersztyk.
Kaczyński znowu kieruje PiS. W Rosji i na Ukrainie naczelnika państwa wybierają miliony obywateli, w Polsce kilka tysięcy członków PiS. Polska to wzór demokracji (zachodniej). Tam są reżimy?
Na obecnej edycji Festiwalu eksponowana jest kultura białoruska i polska. Stary folklor Rusinów to element historii Polski. Warto poznać, a nie wszystko do upa podpinać. Czy cała kultura Niemiec jest zła, bo mieli Hitlera?
Życzyłbym sobie usłyszeć z ust prezydenta mojego kraju takie słowa:
„Lwowiacy, kiedy trzeba umieli chwycić za broń, a kiedy trzeba – za łopatę i za pióra po to, by pracować dla Rzeczypospolitej. Dlatego warto wiele dla Lwowa poświecić – bo Rzeczypospolita jest to miastu Lwów i Lwowianom winna”.
Czy się doczekam? Wątpię! Miło, że pamięta o Powstaniu Wielkopolskim i Powstaniach Śląskich, ale krew przelana w obronie Lwowa, Wilna, Grodna i całych Ziem Wschodnich pozostaje w cieniu. Czyżby była gorsza?
Przecież to nie problem w tym czy ja zapłacę podatek 20 procentowy czy 80 procentowy tylko w tym co ja za te pozostałe w mojej kieszeni pieniądze mogę kupić, jak jest ich siła nabywcza.
Słuszny postulat środowisk Kresowych. Od czasów kiedy dowiedziałem się więcej o bestialskim ludobujstwie przeprowadzonym przez UPA i ukradlińskich cywilów, nie tylko na Polakach, ale i na normalych Rusinach, Czechach, Żydach i innych, będę się brzydził ukraińskim folklorem tak długo jak będzie w tym ich bajzlu promowany bandryzm i wszelkie formy szowinizmu.
O ile to nie ustawka - to nie ma się co przejmować szkopami pod tym względem. Oni od czasów Hitlera nie zgadzają się na zarejestrowanie Polskiej mniejszości w niemczech. Kit im w ucho.
Tezę o „konflikcie polsko-ukraińskim”, lub "wojnie ukraińsko-Polskiej" forsuje również niejaki Grzegorz Motyka "Polski?" historyk - jeden z "autorytetów" w temacie...
No cóż....należy docenić konsekwentnie antyrosyjską politykę Ukrainy, militarną, gospodarczą, językową, polityczną i medialną indoktrynacje społeczeństwa rusofobią...
Ale gloryfikacja banderyzmu to po prostu...powrót na drzewo, a już żądanie banderowskich cmentarzy w Polsce...ta Ukraina nawet za 100 lat nie dojrzeje do Europy
AWPL-ZCHR proponuje dobre rozwiązania w sprawie zwrotu ziemi. Pierwsze głosowania wygrane, oby Sejmas miał odwagę także później i by wreszcie sprawa zwrotu ziemi nabrała tempa. Tak zwana "reforma rolna" trwa na Litwie od ponad 30 lat, a końca wciąż nie widać. Skandaliczny element tego procesu czyli "przenosiny" ziemi z jednego samorządu do drugiego (wyjątek i dziwoląg w skali światowej), najbardziej uderzył i skrzywdził Polaków na Litwie. Czyli ten proceder miał konkretny cel, pozbawić majątków Polaków i zasiedlenie Wileńszczyzny litewskimi kolonizatorami z głębi kraju do czego głośno i publicznie wzywał Landsbergis - zresztą sam skorzystał na "przenosinach". Bardzo dobrze że Akcja Wyborcza Polaków stale podnosi temat i broni poszkodowanych mieszkańców. A Litwie wielki wstyd, że coś takiego w ogóle ma miejsce.
Zapowiedziano powrót do idei ojców założycieli wspólnoty, Schumana, Adenauera i De Gasperiego, którzy chcieli bliskiej współpracy gospodarczej przy zachowaniu niezależności poszczególnych państw. Zastopowanie marszu w stronę utworzenia europejskiego superpaństwa. Poszanowanie dla wartości chrześcijańskich, tradycyjnej rodziny, obrony życia. Te postulaty są także na sztandarach AWPL-ZCHR, polskiej partii na Litwie, kierowanej przez Tomaszewskiego.
Liderzy partii ceniących wolność i tradycję w Europie: Kaczyński, Orban, Tomaszewski, Salvini, Le Pen i inni podpisali deklarację o współpracy, popierając Europę Ojczyzn opartą na tradycyjnych wartościach, które są podstawą tożsamości europejskiej.
Wśród pierwszych siedmiu liderów europejskich podpisujących deklarację, obok m.in. Jarosława Kaczyńskiego i Viktora Orbana, był Waldemar Tomaszewski przew. Akcji Wyborczej Polaków na Litwie - Związku Chrześcijańskich Rodzin, niekwestionowany lider Polaków z Wileńszczyzny. Dziwne że kresy.pl nie poinformowały o tym czytelników, będąc portalem podobno kresowym. A zresztą nawet na ilustracji zdjęciowej jest europoseł Tomaszewski, a zdjęcie pochodzi z biura prasowego AWPL-ZCHR. Jakoś to nie najlepiej świadczy o profesjonalizmie redakcji portalu albo o jakiejś celowej manipulacji...
Z przyjemnoscia bede was wspieral przesylajac od czasu do czasu xlm czy xrp.
David Lee Preston
"80 years ago: July 1, 1941, one day after Germans entered Lviv, local Ukrainians forced Jews to clean pavement. My mother was among 10 Jews who hid 14 months in sewers there 1943-44 saved by Polish Catholic sewer workers Leopold Socha & Stefan Wroblewski."
Those Poles risked death penalty to save people they did not know but those Poles were seeing Jews in Lvov helping voluntarily and massively the Soviets to kill Poles/send them die in Siberia between September 1939-June 1941
Przeciek z czerskiej to istotnie dość wiarygodne źródło informacji o planach tego rządu. Niemniej jednak jeśli doszłoby do takiego dealu oznaczałoby to zaprzepaszczenie szansy olbrzymiego rozwoju naszego polskiego przemysłu obronnego. Kupujemy doraźnie tureckie drony - oby posłużyły skutecznie do dopracowania również w reverse engineering'u naszych własnych projektów. Stać nasz R&D wespół z moderującym zaangażowaniem Armii do stworzenia bezzałogowców nie tylko latających ale i pływających czy poruszających się po trudnym lądzie. Odtrącenie pomysłu samodzielnego wytwarzania czołgu podstawowego (na początek w kooperacji) ociera się o eutanazję własnych i to realnych możliwości. Wbrew pozorom to nie tradycyjna technika pancerna potrzebna jest nam na wczoraj.
Tak jak tolerancję tak i demokrację zdewaluowano do jednostronnego rozumienia jako aklamacji. Pozycję adwersarza unicestwiono.
Zdumiewa mnie niemoc jaka jest w zaangażowanych w projekt ustawy posłach. Czy ż taaak trudno jest przeprowadzić wnikliwy researching zapisów analogicznych aktów prawnych wśród państw UE a w tym temacie szczególnie niemieckich?
A jak jest np. z samorządowcami i innymi tego typu VIP-ami co to w trakcie urzędowania w czasie paracy prowadzą np. wykłady na uczelniach i szkołach i faktycznie to za ten czas pobierają wynagrodzenie za wykład i za urzędowanie.
Amen.
Nic nowego, kolejny szef MSZ który kładzie lagę na losy Polaków na Liwie (i nie tylko).
Żadna kuriozalna uchwała, to standardy demokracji po lewacku.
Nie to co słynące z "prawdomówności" PiSowskie "gadzinówki" i TVPIS. "Przyganiał kocił garnkowi", albo "wart Pac pałaca, a pałac Paca".
Oprócz tego nie wprowadzaj kolejny raz w błąd czytelników, ponieważ od 2019 roku pakiet większościowy w "Axel Springer" (wydawca 'Onet") posiada amerykański fundusz inwestycyjny "KKR (Kohlberk Kravis & Roberts)";
https://dorzeczy.pl/ekonomia/112043/axel-springer-w-rekach-amerykanow-miliarder-kupil-akcje.html
Może należałoby litwinów poinformować ile kosztuje godzina lotu F-16 i poprosić o zapłatę, tak by nie oszczędzali na nas.
Zamiast ustawowo tak jak Niemcy dopuścić możliwość posiadania przez podmioty zagraniczne max np 10% udziałów bawią się w niezbyt sensowne gierki.
Kanadyjska manipulacja, program przymusowej edukacji dzieci indiańskich był programem Rządu Kanady ,a nie kościoła który prowadził w tym kraju szkoły nie tylko dla indian.Czarakterystyczne ,że nie ma ataków na kościoły protestanckie?
w sumie jedyna oferta nie obciążona ryzykiem politycznym.
Mała złośliwość ale w Hiszpanii może zrobić duże wrażenie.
Niemiecki Onet i jego manipulowane maile komentowane przez "eksperta" powiązanego z Onetem ,a na czele tekstu tytuł któremu Kresy zaprzeczają w tekście używając zwrotu "rzekomo" w różnych konfigóracjach.
Ojcze przebacz im bo nie wiedzą co czynią.
Policjo jak znajdziesz tego gnoja to wylecz go pałą.
Doświadczony złodziej złapany za rękę mówi, że to nie jego ręka.
lockdowny nie mają wpływu na transmisję wirusa, maski również. Trzeba po prostu życ z tym wirusem, tak jak żyjemy z wirusem grypy. Leczyć od początku, a nie dopiero wtedy, gdy pojawia się stan ciężki.
UE nie traktuje Kosowa jako państwa, nie zgadza się na to Hiszpania i kilka innych krajów.
1. Denazyfikacja Ukrainy. 2. Likwidacja wszystkich pomników Bandery, Suchewycza i innych zbrodniarzy. 3. Zgoda na ekshumacje i godny pochówek ofiar ukraińskiego ludobójstwa na Polakach na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. 4. Odsłonięcie lwów na cmentarzu w Lwowie.
takie działania to hańba. TO JUŻ TARGOWICA. W pełnej niekrasie
A kto w ogóle tę personę zaprosił do Senatu i po co????
Totalna opozycja przekroczyła już granicę totalnej antypolskości ????
Izrael pomoże "totalnej opozycji" odsunąć PIS od władzy ?
Rachunek za tę "pomoc" zapłaci Naród, ale grocki z kumplami jak widać jest gotowy na takie "poświęcenie"...
Tylko po co???
11 lipca wszyscy do Warszawy pod ambasade ukraińską upamiętnić zarżniętych Polaków przez ukraińców1
Dziwne czasy - zbrodniarze mają pomniki, ofiary nie mają nawet mogił!
Ale heca. Na Litwie są głupsi niż w Polsce.
Trzeba byc beznadziejnie glupim, aby sadzic , ze Polacy pozwola na gloryfikacje zwyrodnialcow z OUN- UPA, ktorzy dopuscili sie makabrycznego ludobojstwa na polskich kobietach i dzieciach. Mysle , ze juz niedlugo ten pomnik bedzie szpecil Polska ziemie.
Nazwanie tego miejsca " pomnikiem UPA" wskazuje, że monitoring jest konieczny, ponieważ należy się spodziewać dalszego deptania polskiego prawa i prowokacyjnych samowoli, miejscowych i ukraińskich banderowców, w dalszym "upiększaniu" tego miejsca banderowska symboliką......
Do tego zakutego...drogobowycza, jakoś nie chce dotrzeć, że w Polsce, żadnych "pomników UPA" NIE BĘDZIE !!!!
Takie mamy plany tj. ocieplić stosunki z Rosją, niekoniecznie z Putinami - nie można Rosji zostawiać samopas z Chińczykami; oni są bardziej przebiegli z natury od Rusów, a nawiasem jedna z trzech żab zapowiadanych w Apokalipsie prawdopodobnie już siedzi na chińskim tronie. Amerykanie (czytaj: korpo-menele amerykańskie trzymające za sznurki prezia Bidena, skądinąd same trzymane za fraki przez grajka z centrum klonowania, który nawiasem przed przeprogramowaniem na amerykański teatr uderzał w młodości do mojej siostry, zobacz jaki świat jest mały) płakają, że tracą kontrolę nad Pacyfikiem (podarowanym im kiedyś przez polską enigmę), nad pieniądzem rezerwowym (zaprzepaszczonym przez dwa z rzędu kryzysy, które sfinansował świat.. było nie zagryzać Lehmanów) a nawet nad suwerennością (tu będzie już jazda: o ile te papierowe instytucje ze szkieletową administracją mające za główny wyróżnik stare numery DUNS można w ogóle ubrać w taką terminologię, raczej zarezerwowaną dla prawdziwych państw, z prawdziwą ludnością, z prawdziwymi drogami, budynkami a nie funkcjonującą jedynie we wspomnieniach w płynach wprowadzanych do organizmu ofiary np. tzw. wycieczki za granicę; spoko, kiedyś nadążysz) więc póki jeszcze Izrael Baalfora funkcjonuje w tym teatrze tzn. nie został zadeptany przez islamów, Stany używają tego lewara by zaznaczyć swoją odrębność… w taki jakby to powiedzieć nieśmiały sposób. Powiem ci, że to, że w ogóle Stany jeszcze istnieją jest dla nich nowością. Według dawnych zapisów powinny być już dawno dymiącą atomową kupą zgliszczy na której rozwija się rasa niby-mutantów, w rzeczywistości znana już w starożytności jako Koszczanie/szaraki czyli laboratoryjne homukulsy (grajek nazywa ich Vril3). Niestety ostatnio bomby atomowe okazały się niewypałem, zimnowojenną operacją zastraszania przy pomocy słabo zmontowanych fotomontaży. Dla nich jest to trochę jak życie w pierwszym przebiegu kołowrotu powtarzających się zdarzeń: czujesz w nozdrzach nowość, ale kompletnie nie wiesz co robić. No i właśnie Stany przyzwyczajone do swojego nieistnienia próbują żyć, i jednocześnie usprawiedliwić się przed światem, coraz podsuwając jakiś sposób na samounicestwienie, a to kryzysy, a to kolonizacja przez żydów, a to zarazę wymyślili na 2024r., a to chcą wkurwiać… ogólnie traktujemy te działania jako niesuwerenne autentycznie młodego konstruktu w nowym czasie, i podyktowane zapewne przez działalność Koszczan i tam niższych tzw. vrilów czy co tam się telepie po naszych śladach, które najwyraźniej też się przyzwyczaiły do istnienia tam, gdzie już ich nie ma. Wiesz, jak żydowski doradca Bidena celuje palonymi brodami rabinów w Białystok, znaczy, że informuje o gotowości na następny poziom dekonstrukcji swojej rzeczywistości więziennej. W sumie nie wiadomo czy jeszcze można mówić tu o działaniu tzw. amerykanów albo tzw. żydów, być może to już operacje przydziałowe dawno nie widzianych sił konstruujących nową linię czasu, czyli boskich.
Te amerykańskie nadęte osoby prawdopodobnie nawet nie zdają sobie sprawy jakich krętaczy kupili razem z tvn i jak głęboko zakorzeniona w polskim społeczeństwie jest niechęć do antykultury dziennikarskiej typu tvn i wybiórcza. Za każdym razem jak USA bierze w obronę tvn, to tzw. sympatia do USA w Polsce się leci w dół na pysk. Można powiedzieć, że sprzedaż amerykanom tego śmierdzącego jaja, to był sprytny ruski majstersztyk.
Kaczyński znowu kieruje PiS. W Rosji i na Ukrainie naczelnika państwa wybierają miliony obywateli, w Polsce kilka tysięcy członków PiS. Polska to wzór demokracji (zachodniej). Tam są reżimy?
Na obecnej edycji Festiwalu eksponowana jest kultura białoruska i polska. Stary folklor Rusinów to element historii Polski. Warto poznać, a nie wszystko do upa podpinać. Czy cała kultura Niemiec jest zła, bo mieli Hitlera?
Życzyłbym sobie usłyszeć z ust prezydenta mojego kraju takie słowa:
„Lwowiacy, kiedy trzeba umieli chwycić za broń, a kiedy trzeba – za łopatę i za pióra po to, by pracować dla Rzeczypospolitej. Dlatego warto wiele dla Lwowa poświecić – bo Rzeczypospolita jest to miastu Lwów i Lwowianom winna”.
Czy się doczekam? Wątpię! Miło, że pamięta o Powstaniu Wielkopolskim i Powstaniach Śląskich, ale krew przelana w obronie Lwowa, Wilna, Grodna i całych Ziem Wschodnich pozostaje w cieniu. Czyżby była gorsza?
Upadek Kanady
Przecież to nie problem w tym czy ja zapłacę podatek 20 procentowy czy 80 procentowy tylko w tym co ja za te pozostałe w mojej kieszeni pieniądze mogę kupić, jak jest ich siła nabywcza.
15 milionów razy TAK dla Konfederacji!
Słuszny postulat środowisk Kresowych. Od czasów kiedy dowiedziałem się więcej o bestialskim ludobujstwie przeprowadzonym przez UPA i ukradlińskich cywilów, nie tylko na Polakach, ale i na normalych Rusinach, Czechach, Żydach i innych, będę się brzydził ukraińskim folklorem tak długo jak będzie w tym ich bajzlu promowany bandryzm i wszelkie formy szowinizmu.
bolszewickiemu dziadowi juz kompletnie odwaliło... bredzi chyba gorzej niż banderowcy.
O ile to nie ustawka - to nie ma się co przejmować szkopami pod tym względem. Oni od czasów Hitlera nie zgadzają się na zarejestrowanie Polskiej mniejszości w niemczech. Kit im w ucho.
Prymitywne "państwo" - to i prymitywne ustawy.
Tezę o „konflikcie polsko-ukraińskim”, lub "wojnie ukraińsko-Polskiej" forsuje również niejaki Grzegorz Motyka "Polski?" historyk - jeden z "autorytetów" w temacie...
No cóż....należy docenić konsekwentnie antyrosyjską politykę Ukrainy, militarną, gospodarczą, językową, polityczną i medialną indoktrynacje społeczeństwa rusofobią...
Ale gloryfikacja banderyzmu to po prostu...powrót na drzewo, a już żądanie banderowskich cmentarzy w Polsce...ta Ukraina nawet za 100 lat nie dojrzeje do Europy
AWPL-ZCHR proponuje dobre rozwiązania w sprawie zwrotu ziemi. Pierwsze głosowania wygrane, oby Sejmas miał odwagę także później i by wreszcie sprawa zwrotu ziemi nabrała tempa. Tak zwana "reforma rolna" trwa na Litwie od ponad 30 lat, a końca wciąż nie widać. Skandaliczny element tego procesu czyli "przenosiny" ziemi z jednego samorządu do drugiego (wyjątek i dziwoląg w skali światowej), najbardziej uderzył i skrzywdził Polaków na Litwie. Czyli ten proceder miał konkretny cel, pozbawić majątków Polaków i zasiedlenie Wileńszczyzny litewskimi kolonizatorami z głębi kraju do czego głośno i publicznie wzywał Landsbergis - zresztą sam skorzystał na "przenosinach". Bardzo dobrze że Akcja Wyborcza Polaków stale podnosi temat i broni poszkodowanych mieszkańców. A Litwie wielki wstyd, że coś takiego w ogóle ma miejsce.
Zapowiedziano powrót do idei ojców założycieli wspólnoty, Schumana, Adenauera i De Gasperiego, którzy chcieli bliskiej współpracy gospodarczej przy zachowaniu niezależności poszczególnych państw. Zastopowanie marszu w stronę utworzenia europejskiego superpaństwa. Poszanowanie dla wartości chrześcijańskich, tradycyjnej rodziny, obrony życia. Te postulaty są także na sztandarach AWPL-ZCHR, polskiej partii na Litwie, kierowanej przez Tomaszewskiego.
pewnie statek wpłynął w jedną z min ustawionych w ramach sankcji, czyli friendly fire, i teraz próbują sprawdzić, czy można o to oskarżyć przeciwnika.
Liderzy partii ceniących wolność i tradycję w Europie: Kaczyński, Orban, Tomaszewski, Salvini, Le Pen i inni podpisali deklarację o współpracy, popierając Europę Ojczyzn opartą na tradycyjnych wartościach, które są podstawą tożsamości europejskiej.
Wśród pierwszych siedmiu liderów europejskich podpisujących deklarację, obok m.in. Jarosława Kaczyńskiego i Viktora Orbana, był Waldemar Tomaszewski przew. Akcji Wyborczej Polaków na Litwie - Związku Chrześcijańskich Rodzin, niekwestionowany lider Polaków z Wileńszczyzny. Dziwne że kresy.pl nie poinformowały o tym czytelników, będąc portalem podobno kresowym. A zresztą nawet na ilustracji zdjęciowej jest europoseł Tomaszewski, a zdjęcie pochodzi z biura prasowego AWPL-ZCHR. Jakoś to nie najlepiej świadczy o profesjonalizmie redakcji portalu albo o jakiejś celowej manipulacji...
Kraj który ma widły w godle jakich może mieć bohaterów?
No i bardzo dobrze, można znaleźć kamerkę na jednej stronce. Podajcie link do tej strony
Z przyjemnoscia bede was wspieral przesylajac od czasu do czasu xlm czy xrp.
David Lee Preston
"80 years ago: July 1, 1941, one day after Germans entered Lviv, local Ukrainians forced Jews to clean pavement. My mother was among 10 Jews who hid 14 months in sewers there 1943-44 saved by Polish Catholic sewer workers Leopold Socha & Stefan Wroblewski."
Those Poles risked death penalty to save people they did not know but those Poles were seeing Jews in Lvov helping voluntarily and massively the Soviets to kill Poles/send them die in Siberia between September 1939-June 1941