Kresy - wiadomości, wydarzenia, aktualności, newsy
  • Szukaj
  • Kresy.pl na facebooku
  • Kresy.pl na Twitterze
  • Wydarzenia
  • Publicystyka
  • Kresopedia
  • Wspieraj
  • Komentarze
  • 1,5% podatku
  • Menu
Wspieraj
  • Artykuły
  • Komentarze
  • Wolyn1943 9 August 2021, 12:40 Waszczykowski oburzony chęcią nadania tytułu "Bohatera Ukrainy" zbrodniarzom wojennym

    Teraz się budzą? A gdzie oni byli przez ostatnie 30 lat? Od ilu lat na polskiej szkole we Lwowie wisi tablica na cześć Szuchewycza? I co? I nic! Czy teraz będzie inaczej? Nie! Ukraina nada tytuł Bohatera Narodowego Szuchewyczowi et cons., a Polska, jak przystało na ukraińskiego wasala, przyjmie to potulnie! Jeszcze wyśle prezydenta lub premiera na uroczystość, by w imieniu Rzeczpospolitej wrzasnęli banderowskie pozdrowienie!

  • voy 9 August 2021, 12:29 Waszczykowski oburzony chęcią nadania tytułu "Bohatera Ukrainy" zbrodniarzom wojennym

    Brawo p. Waszczykowski już kiedyś zwróciłem uwagę na jego wypowiedź że "z hasłami banderowskimi Ukraina do UE nie wejdzie" oraz odmówienia podczas wizyty na Ukrainie wejścia do świątyni w której uhonorowano banderowca. Takich głosów nam trzeba aby propagatorzy i piewcy ludobójców i zbrodniarzy mieli poczucie że Polska nigdy się nie zgodzi na podobną narrację w przestrzeni UE . Te hasła i te zachowania mogą sobie nacjonaliści uprawiać jedynie w swoim ukraińskim grajdole.

  • jazmig 8 August 2021, 08:39 Kaczyński: Zlikwidujemy Izbę Dyscyplinarną w tej postaci, w jakiej funkcjonuje obecnie

    Kaczyński to smarkacz. Najpierw wielki obrońca ID, a potem na tupnięcie nogą Merkel likwiduje tę izbę. I tak jest w każdym przypadku, gdy UE coś im nakazuje.

  • budulaj 7 August 2021, 04:53 Awantura na sesji rady Konotopu - mer oblał wodą parlamentarzystę [+VIDEO]

    ce jewropa... i cejewropejcy

  • budulaj 6 August 2021, 19:26 Trenerzy Cimanouskiej wyrzuceni z wioski olimpijskiej

    31 letni student, student - dziadek, ?, za czyje pieniadze i na czyj koszt taka osoba(?) studiuje? w tym wieku... studiuje, a kiedy bedzie pracować, a może to ,,wieczny student,, i jest to taki sposób na życie, tu zaprotestuję, tam pójdę na płaty wiec lub protest, i jakoś to będzie, ,,protestantów,,za pieniądze zawsze potrzeba..

  • tagore 6 August 2021, 08:05 KresyTV: Dyskryminacja Polaków na studiach [+VIDEO]

    Panie Bosak ,nie ten adres,porozmawiaj z Gowinem na ten temat.

  • tagore 6 August 2021, 08:01 RNBO: stan Ukraińskich Kolei jest krytyczny

    Balczun pokazał ,że firma może zarabiać to go się pozbyli i zabrali się za zagospodarowanie pieniędzy,nic się nie zmarnuje.

  • tagore 6 August 2021, 07:52 WP.pl: Amerykanie walczą o restytucję mienia pożydowskiego w Polsce, będą dalsze naciski

    to nawet zabawne ,miało być "próbują"

  • tagore 6 August 2021, 07:49 WP.pl: Amerykanie walczą o restytucję mienia pożydowskiego w Polsce, będą dalsze naciski

    Politycy USA tak bardzo uwierzyli w swój dogmat o braku alternatywy dla Polski,że próbóją zniszczyć całkowicie i bezpowrotnie pozytywne nastawienie społeczeństwa polskiego do USA wypracowane przez Prezydenta Wilsona i trwające pomimo Jałty i Techeranu do dziś.
    Może to i dobrze,jest to idealny pretekst do rewizji stosunków z Izraelem oraz wznowieniem kontaktów gospodarczych np z Syrią gdzie polskie firmy miały doskonałą pozycję.

  • tagore 6 August 2021, 07:20 Tusk: nie zamierzam kandydować na prezydenta; miejsce krzyża jest w kościele, a nie w szkole czy Sejmie

    Jaki wymowny,kiedy wreszcie stanie przed sądem za zdradę dyplomatyczną przy kontrakcie gazowym?Podpisane przez niego instrukcje negocjacyjne dla Pawlaka są niepodważalnym dowodem.Działał i działa w interesie Berlina ,który poprzez fundację Adenauera utrzymywał go gdy był na trawce .

  • jazmig 6 August 2021, 07:02 Zełenski: w Donbasie nie będzie cywilizacji bez Ukrainy

    Na Ukrainie nie ma żadnej cywilizacji, tam panuje banderowski nazizm, a nie cywilizacja.

  • grodkresowy 5 August 2021, 19:27 Ponad 11 proc. przyjętych na UAM to obcokrajowcy. Na niektórych kierunkach stanowią połowę nowych studentów

    http://kupit-diplom-ua.com/

  • Roman1 5 August 2021, 12:27 Chryscina Cimanouska jest już w Polsce

    Największy sukces polskiej polityki zagranicznej od czasu Jałty i Teheranu. Zwycięstwo, które można porównać do Powstania Warszawskiego.

  • Czeslaw 5 August 2021, 03:59 Grupa senatorów USA ostrzegła Polskę w sprawie "lex TVN"

    Niech ci senatorowie zajmą się swoimi mediami które manipulują i kłamią i te malwersacje chcą przenieść do Polski. Przełomowy raport "TIME" potwierdza: Trump był ofiarą spisku
    07.02.2021 https://dorzeczy.pl/swiat/171690/przelomowy-raport-time-potwierdza-trump-byl-ofiara-spisku.html
    Magazyn "TIME" wyjawia, że w istocie Donald Trump był ofiarą spisków. W tekście z 4 lutego 2021 roku zatytułowanym: "Sekretna historia kampanii cieni, która uratowała wybory 2020" czytamy raport, który odsłania fakty i manipulacje wokół wyborów w USA.

  • Bohdan Staszynski 4 August 2021, 21:21 Wymiana ognia na granicy izraelsko-libańskiej

    Brzmi jak meldunek o ataku na gliwicką radiostację.

  • Roman1 4 August 2021, 13:09 MSZ Austrii: białoruska lekkoatletka przyleci do Polski w środę wieczorem

    Że4by żyć dobrze w Polsce trzeba być Białorusinem, który powie, że jest prześladowany przez władze. Nieważne, że jest traktowany o wiele lepiej niż reszta społeczeństwa

  • sanwa 4 August 2021, 08:08 Olimpiada w Tokio: członkowie reprezentacji Ukrainy mają mówić po ukraińsku

    I jak to w końcu wygląda? Choć medali wiele nie mają, to jednak ciekawa jestem, jak się odnoszą do takiego wymogu. Podczas ceremonii otwarcia reprezentantami byli strzelczyni Ołena Kostewycz i szermierz Bohdan Nikiszyn. Oglądaliście? Piękny moment! A dzisiaj skacze do wody Sofija Łyskun, można oglądać na https://player.pl/playerplus/tokyo-2020/skoki-do-wody--wieza-10-m,4924021,e . Jestem ciekawa, jak ostatecznie Ukraina uplasuje się w olimpijskiej rywalizacji.

  • Roman1 4 August 2021, 07:40 Białoruska lekkoatletka nie leci do Polski, lecz do Austrii

    Głupoty polskich służb zagranicznych ciąg dalszy.

  • Roman1 4 August 2021, 07:39 Nowe informacje ws. więzionego na Białorusi Andrzeja Poczobuta

    Każdy kto pluje na Łukaszenkę jest dla Polski bohaterem, czyli kto nie pluje jest wrogiem. Takie zwariowane czasy nastały po okresie komuny.

  • jazmig 4 August 2021, 07:27 USA: kolejny policjant, który brał udział w akcji na Kapitolu, popełnił samobójstwo

    Biden usuwa świadków.

  • jazmig 4 August 2021, 07:24 Dewesternizacja zamiast dekonstrukcji

    Wybieram dewestarnizację. Nie warto pójść drogą żywych trupów. Tu nie tylko o LGBT i gender chodzi, ale o bolszewię, skrajne lewactw, wyższość demagogii i dogmatów nad rozumem, w tym walko z klimatem. Z wariatami nie warto robić wspólnych interesów.

  • Czeslaw 4 August 2021, 03:30 Dewesternizacja zamiast dekonstrukcji

    Adam Mickiewicz w Panu Tadeuszu napisał "Co Francuz wymyśli, to Polak to lubi" a więc to cielęce uwielbienie zachodu ciagnie się od wieków. Niewątpliwie na to miały przemożny wpływ brak tradycji dynastycznych którą zastąpiły wolne elekcje królów a to osłabiło nasze poczucie "państwowca". Stefan Kisielewski jeszcze w latach 70-ych ubiegłego wieku napisał "Komunę w Polsce mogą zwyciężyć dwa czynniki tj. katolicyzm ludowy i Amerykanie bo na tych wypasionych leniwych burżujów z Europy Zachodniej to nie ma co liczyc". I tak się stało. Ale teraz już nie ma "tamtych Amerykanów" bo to sa bezpłciowe LBGT itd. A u nas jeszcze ten katolicyzm ludowy, ta kultura ludowa nie do końca zanikła, być może jak ta władza nie upadnie to się obronimy. Proszę zwrócić uwagę jak te nasze elity kulturalne i polityczne a raczej inteligencja szpagatowa odnosi się z wielką estymą np. do muzyki ludowej amerykańskiej country a jak do naszej, przypominam tu wsciekłe ataki na "Zenka"

  • zp 3 August 2021, 16:50 Dewesternizacja zamiast dekonstrukcji

    Widzę chyba inaczej Bartosiaka idee. Dla mnie mówi, że powinniśmy wykorzystać naszą przestrzeń dla zachowania naszej państwowości. Nie mówi o kulturze, ale o tożsamości już tak. I podaje recepty jak tą państwowość umocnić. Węgrzy byli w innym miejscu, historycznie, niż my, za Sobieskiego. Po zdobyciu Wiednia Turcy mieliby otwartą drogę na Kraków i dalej do wnętrza Rzeczpospolitej.
    Jestem z łódzkiego. Nikt z rodziny nie brał udziału w wojnie, nie pochodzi z Kresów. Niby nie moja sprawa. Kiedy bywałem w zachodniej Polsce, widziałem ślady historii, ale nie naszej. Dopiero po spotkaniu z Kresowymi historiami stało się jasne, że Połąga, Lwów, czy Kamieniec Podolski to Polskie ślady, dopełniła się w całość tożsamość Polska. I teraz kiedy elyta używa pozdrowień "chwała ukraini", to czuję jakby odcinali część mojej tożsamości. Mówiąc o "Koronie św Stefana", Orban dopełnienia tożsamość Węgrom. Nie odcina jak w Polsce, między innymi ,robi to michnik z kliką.
    I to co tworzy każdą silną organizację, silne struktury z celami. To nie pełna micha jest najważniejsza. Polecam analizę "Eksperyment Calhouna", lub choćby zapoznanie się jego przebiegiem. Ekstrapolując to na ludzi, Europa jest w fazie spadku liczebności populacji.
    To mój osąd.

  • wnuk rezuna 3 August 2021, 10:08 Litwa: Zamieszki w obozie dla migrantów założonym na Wileńszczyźnie [+VIDEO]

    „Opuściłem swój kraj dla lepszego życia. Ale w mojej ojczyźnie było znacznie lepiej niż tutaj” – kontynuował mieszkaniec obozu.
    ..trudno o lepszą charakterystykę "azylanta politycznego" w UE, euro-dekadencja z ich terrorem "praw człowieka", to droga do samozagłady Europy

  • jaro7 3 August 2021, 09:22 Elbląg: z ronda Obrońców Birczy usunięto i sprofanowano już 10 polskich flag. Sprawę zgłoszono na policję

    Boki ma 100% racji w zdaniu "Powiedziałem na policji, że gdyby chodziło o flagę ukraińską, to pewnie cały wydział już by stał na baczność i biegiem szukaliby sprawców. Ale, skoro to „tylko” 9 kolejnych, polskich flag zostało wyrzuconych z ronda, które najprawdopodobniej skończyły w śmietniku, to żadna szkodliwość czynu "

  • jaro7 3 August 2021, 09:18 Polska przyznała białoruskiej lekkoatletce wizę humanitarną

    I tak dostanie za frajer wizę,darmowy (płaconą przez polskiego podatnika)przelot do Polski a potem do Niemiec gdzie bedzie za kase niemieckiego podatnika kontynuować "karierę".A polska diaspora na Białorusi poniesie KOLEJNE konsekwencje dyplomatolizmu.Oczywiście rzad pis zostanie poklepany po plecach przez polityków i "dziennikarzy" zZachodu i USA i ....tyle.

  • Roman1 3 August 2021, 07:01 Polska przyznała białoruskiej lekkoatletce wizę humanitarną

    Wystarczy napluć na Łukaszenkę i już ma się polską wizę. Sfrustrowana sportsmenka to najlepsza wizytówka demokratycznej opozycji białoruskiej.

  • tagore 2 August 2021, 09:41 Prof. Zapałowski: Zakup 250 Abramsów nie rozwiązuje problemów Polski [+VIDEO]

    Nowoczesne czołgi potrzebne są na już na wschód od Wisły.A co do produkcji w Polsce ,oferta Korei jest na stole,zombi Bumaru do tej realizacji nie jest potrzebny.

  • tagore 2 August 2021, 09:36 USA: Republikanie: koronawirus wydostał się z laboratorium w chińskim mieście Wuhan

    Tempo tworzenia mutacji sugeruje brak stabilności wirusa,nie można wykluczyć ,że był przygotowywany jako narzędzie do biotechnologii.

  • tagore 2 August 2021, 09:30 Kamiński: Litewskie władze chcą rozsadzić polską społeczność na Litwie, państwo polskie powinno zagrozić sankcjami

    Aby zapewnić bezpieczeństwo musiało by stacjonować w tych miejscowościach po kilkudziesięciu funkcjonariuszy. Problem realny powstanie gdy "nachodźcy" zaatakują miejscową ludność na co chyba liczy Moskwa i Baćka.

  • tagore 2 August 2021, 09:18 Rekordowo ciepło na Grenlandii

    Po tysiącu lat niedługo może uda się im zasiać i zebrać owies, według eko jeleni
    za czasów Eryka Rudego intensywna emisja przemysłowa Co2 spowodowała takie ocieplenie klimatu? A swoją drogą ciekawe co się stanie z Niemcami jak ich "gambit" klimatyczny nie wypali.Miło by było gdyby doszło do powstania Bawarii jako niezależnego Państwa.

  • Bomba Prawdy 2 August 2021, 09:15 USA: Republikanie: koronawirus wydostał się z laboratorium w chińskim mieście Wuhan

    Tak i teraz dobre Stany Zjednoczone dadzą całemu światu szczepionki aby pozbyć się tego wirusa. Irak też miał podobno jakąś broń biologiczną.

  • jazmig 2 August 2021, 07:39 Gdynia: Antyszczepionkowcy zaatakowali szczepionkobus

    Ten atak zrobili piSSowscy prowokatorzy, a nie antyszczepionkowcy. Nie istnieją żadni antyszczepionkowcy, to jest wymysł propagandy piSSowskiej.

  • Czeslaw 2 August 2021, 03:44 Powstanie Warszawskie

    Idąc drogą myślenia tego całego Stanisława Cata Mackiewicza to w ogóle nie powinno być Legionów Piłsudskiego, obrony w 1939 r., walk Polaków o Monte Cassino, Bitwy o Lenino a "wolności gołąbki same wleciały nam do gąbki". Konopnicka napisała "Wolność chciałby tchórz bez ofiar zdobyc i bez trudu". A Ziutek młody Powstaniec Warszawski napisał "A z naszej mogiły nowa się Polska narodzi.." i to że mamy tą wolna Polskę zawdzięczamy w dużej mierze Powstancom Warszawskim.

  • Poznaniak74 1 August 2021, 18:47 Powstanie Warszawskie

    Sami "wywołacze" tej tragedii przyznali się ze to miała być "demonstracja" by wymusić reakcję naszych 'zachodnich partnerów" na Stalina. Czym się ta "demonstracja" zakończyła, brak słów...
    Ps. Cześć i pamięć tym wszystkim mieszkańcom Warszawy zamordowanym przez NIEMCÓW oraz będących na ich żołdzie bandytów...

  • Poznaniak74 1 August 2021, 18:43 Powstanie Warszawskie

    100/100!

  • Poznaniak74 1 August 2021, 18:40 Rekordowo ciepło na Grenlandii

    "Grenland" czyli 'Zielona Wyspa" z wikińskich sag na której można hodować bydło i trzodę powraca...

  • Bohdan Staszynski 1 August 2021, 17:59 Kamiński: Litewskie władze chcą rozsadzić polską społeczność na Litwie, państwo polskie powinno zagrozić sankcjami

    Państwo?
    jakie państwo ?
    USrAel?

  • Roman1 1 August 2021, 14:18 Wzrost cen gazu. "Rz": Niemcy i Amerykanie zafundowali UE bardzo drogi gaz

    Im więcej sankcji na Nord Stream 2 tym inwestycja droższa, a to m.in. powoduje wzrost cen gazu. Gdyby Nord Stream 2 nie było, ceny jeszcze bardzie by wzrosły.

  • lp 1 August 2021, 10:14 Elbląg: z ronda Obrońców Birczy usunięto i sprofanowano już 10 polskich flag. Sprawę zgłoszono na policję

    OUN działa, normalni Ukraińcy tego nie zrobili.

  • jazmig 1 August 2021, 08:40 "Niech szewc zostanie przy kopycie" - minister sprawiedliwości Węgier odpowiada mistrzowi Formuły 1

    Hamilton ma problemy w wyścigach, tytuł ucieka mu, a im gorszy jest sportowo, tym więcej ma do powiedzenia w sprawach, w których jest ignorantem.

  • jazmig 1 August 2021, 08:35 Morawiecki: Na razie zachęcamy do szczepień, lecz jeśli będzie trzeba wprowadzimy restrykcje

    Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy zabrania przymusu szczepień p.covidowych:

    „7.3.1. upewnić się, że obywatele zostali poinformowani, że szczepienie NIE jest nakazane i że nikt nie jest politycznie, społecznie lub w inny sposób naciskany, aby się zaszczepić, jeśli nie chce zrobić tego sam;
    7.3.2. zapewnić, że nikt nie jest dyskryminowany z powodu braku szczepienia ze względu na możliwe zagrożenie dla zdrowia lub niechęć do szczepień”.

  • tagore 1 August 2021, 08:27 Media: niemieckie władze nic nie robią ws. nielegalnych składowisk odpadów z Niemiec w Polsce

    A wystarczyło by wprowadzić moratorium na wwóz do Polski jakichkolwiek odpadów z Niemiec na rok.Po dwuch miesiącach Berlin by się ocknął.

  • lp 31 July 2021, 21:01 W centrum stolicy Wołynia zostanie wzniesiony pomnik Stepana Bandery

    To tak jakby w KL Auschwitz postawić pomnik Rudolfa Hoessa...

  • tagore 31 July 2021, 08:30 W centrum stolicy Wołynia zostanie wzniesiony pomnik Stepana Bandery

    Piękne tak trzymać, brakuje tylko w Kijowie kompanii honorowej w mundurach SS Gazien. Pewnie chcą odreagować to jak ich "zdradzono" w Berlinie i Waszyngtonie w sprawie NS2.

  • tagore 31 July 2021, 08:28 W centrum stolicy Wołynia zostanie wzniesiony pomnik Stepana Bandery

    Pożyczyła jeszcze Kopacz ,ale z powodu warunku ,że prace mają wykonywać Polskie firmy Ukraina po tylu latach wykorzystała tylko
    6 mln.

  • franciszekk 31 July 2021, 08:19 W centrum stolicy Wołynia zostanie wzniesiony pomnik Stepana Bandery

    Tylko, że po napaści na II RP hitlerowskich Niemiec i stalinowskiego ZSRR bezbronna pomordowana przez tzw. ich "hieroji" polska cywilna ludność (kobiety, dzieci, starcy...) leży bezimiennie w ziemi jak padłe zwierzęta!!!......
    „Jeśli zapomnę o Nich – ty Boże na niebie zapomnij o mnie!” (Adam Mickiewicz – „Dziady” Część III)

  • jazmig 31 July 2021, 08:09 W centrum stolicy Wołynia zostanie wzniesiony pomnik Stepana Bandery

    Partia Kresowian ??
    @PartiaKresowian
    ·
    20 g.
    Pisowski rząd pożyczy Ukrainie, która niedawno przeznaczyła milion dolarów na muzeum S. Bandery 100 mln euro. Warunki? 0,15% rocznie na okres 30 lat z 5-letnim okresem karencji.

  • franciszekk 31 July 2021, 08:01 Morawiecki krytycznie o Izbie Dyscyplinarnej: nie spełniła oczekiwań

    Aleee...... na kogo wymienić?
    Na herrrrrrr.............."WON" Tuska, panią Kopacz co kopała swoimi ręcoma na 1,5m w ziemi smoleńskiej w POszukiwaniu szczątków Polaków?
    Na kogo bracie Polaku, na kogo zamiast Pisiorków?

  • Roman1 31 July 2021, 06:39 W centrum stolicy Wołynia zostanie wzniesiony pomnik Stepana Bandery

    Polska wyśle tylko gratulacje, czy też wspomoże finansowo budowę pomnika?

« Poprzednia 1 … 298 299 300 301 302 … 3,449 Następna »
Wyłącz reklamyZaloguj sięNewsletter

Ostatnio aktywni

  • Bartosz
  • trifleas
  • marvix
  • Roman1
  • solaris
  • Z_PL
  • Jasno to widze
  • mir83
  • Pawel Latacz
  • vektor
  • Wydarzenia
    • Polityka
    • Gospodarka
    • Kresy
    • Społeczeństwo
    • Kultura
    • Religia
  • Publicystyka
    • Opinie
    • Analizy
    • Wywiady
    • Reportaże
    • Felietony
    • Omówienia
    • Ludzie
  • Kresopedia
    • Historia
    • Architektura
    • Literatura
    • Sztuki piękne
    • Kartografia
    • Biblioteka
    • Wideoteka
    • Fonoteka
    • Geografia
  • Regiony
    • Afryka
    • Ameryka
    • Azja Centralna
    • Azja-Pacyfik
    • Białoruś
    • Bliski Wschód
    • Estonia
    • Europa Północna
    • Europa Południowa
    • Europa Środkowa
    • Europa Zachodnia
    • Kaukaz
    • Litwa
    • Łotwa
    • Mołdawia
    • Polska
    • Rosja
    • Ukraina
  • Redakcja
    • Tomasz Kwaśnicki
    • Tomasz Rola
    • Karol Kaźmierczak
    • Marek Trojan
    • Krzysztof Janiga
    • Adam Szabelak
    • Mateusz Pławski
    • Paweł Król

Wspieraj Kresy i czytaj bez reklam.
1 zł = 1 dzień dostępu.

Pomóż nam dziś dopłynąć do brzegu! Nasz Dzienny koszt wynosi 723 PLN. Do Tej Pory zebraliśmy 130 PLN.
Załoga portalu Kresy.pl
Dołącz teraz
17%
Przewiń do góry