co gość... nie wspomniał że Ukraina nie ma swobody w przystąpieniu do sojuszu militarnego bo Rosja ma coś do tego? Hipokryzja z jednej i drugiej strony "aż się przelewa".
kupowanie broni od Izrael to niebezpieczny zakup, przekonała się o tym Gruzja która też walczy z ruskimi. https://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/432321,micheil-saakaszwili-oskarza-izrael-o-sabotaz-gruzinskiego-wojska.html
"Nie pchać się na stanowiska reprezentacyjne. W ministerstwach i urzędach tworzyć tzw. drugi garnitur. Przyjmować polskie nazwiska." nie pamiętam kto to powiedział, ale chyba aktualne.
Cwaniaki z gminy na Pomorskiej, wiedzieli o tej inwestycji od dobrych ośmiu lat (jak nie więcej). Dobrze wiedzieli ,że będzie drążony tunel kolejowy przez Łódź, i którędy będzie sprzechodził. Raptem w trakcie inwestycji się obudzili. Tylko czekać kiedy pójdą pozwy do PKP o odszkodowania. Przez całe dziesięciolecia im nie przeszkadzało, że był tam parking i postój taksówek.
Jakich my mamy głupich przywódców. Jeżeli Ameryka podejmie decyzję o wycofaniu swoich sił z Polski, to zamkniemy je w areszcie i nie wypuścimy? Wypadałoby mi użyć bardzie dosadnego określenia, ale nie chcę użerać się z "niezawisłą prokuraturą", nawet pomimo późniejszego uniewinnienia. Swoją drogą dziwną mamy demokrację, w której poseł i wicepremier w jednej osobie ma władzę większą niż pozostali krajowi przywódcy, łącznie z jego "zwierzchnikiem" w rządzie. Niewiele już brakuje tej osobie do uznania go za trójcę (w jednej osobie), ale pominę ten temat by nie obrażać uczuć.
Rozwiązanie jest proste. Uważam, że jest możliwość zadośćuczynienia PROŚBIE. Gmina jako strona zgłaszająca problem, opłaci wszystkie koszty związane z ich postulatem. Łącznie z kosztami, które mogą wyniknąć z naliczeniem kar umownych za wstrzymanie prac.
Nic za darmo.
Takie "wyroki" "sądu", to PRZYZWOLENIE na używanie w debecie publicznej (ale tylko w kierunku obozu władzy !!!) najgorszego chamstwa, budzenie najprymitywniejszych instynktów....to jakby szczucie wściekłych psów przez słabych frustratów, na innych ludzi kreujacych rzeczywistość której nie akceptują i której nie da się zmienić zgodnie z prawem. Prawem na straży którego przysiegali STAĆ i PRZESTRZEGAĆ
Jeżeli już, to na szkodę państwa działał rząd PIS usuwając poprawkę, pan Nowak wyraził jedynie opinię o usuniętej poprawce ( uznając pewnie, że skoro ją rząd usunął to musiała być głupia :))
Urzędnik państwowy działający na szkodę Państwa. Zdrada Stanu ????. Był na wylocie ??? dlatego chciał zarobić na odchodnym ???..wybrał "wolność" w Izraelu ???
Powinna być za to odpowiedzialność karna i 30 letni bezwzględny ZAKAZ PRACY w administracji państwowej i Wszystkich jednostkach finansowanych z budżetu Państwa Polskiego
ZEBY UTRZYMAC GLUPI ELEKTORAT WREDNY KURDUPEL Z ZOLIBORZA POWIE WSZYSTKO. NIE WIEDZIELI DLA KOGO, I KTO,PO CO STWORZYL UNIE EUROPELSKA ????? ONI NIE KTO INNY NAGANIALI POLAKOW DO REFERENDUM W SPAWIE WEJSCIA DO KOCHLOZU I ONI Z NIEGO ZYJA, NIE ZWYKLY SMIERTELNIK. UNIA JEST ICH GWARANTEM BEZPIECZENSTWA (BODYGUARD)
Czyli tak jak podejrzewałem. Nie polskie firmy będą zarabiać na NJS, a zagraniczne koncerny. Oczywiście złudzeń nie było i nie zamierzam utyskiwać, bo i tak żadna firma z polskim kapitałem nie byłaby w stanie zainwestować w port. Tyko znowu napawa mnie smutkiem fakt, że jesteśmy wciąż od 80 lat przedmiotem, a nie podmiotem zarówno w sferze gospodarczej, jak i politycznej. Może kiedyś doczekamy, ale seniorzy nigdy nie zrezygnują ze swojej domeny dobrowolnie.
Dziwna tą podwyżka. Kazachstan jest na 11 miejscu jeśli chodzi o udokumentowane rezerwy ropy i gazu. w 2003 wyprodukowano prawie 14 miliardów metrów sześciennych gazu.
To jest ten problem psychologiczny kiedy mentalne i moralne zero, genetycznie skazane na zusowski respirator, ze wszystkimi jego kompleksami i psychozami, kreuje się na "Matkę Polkę" i "Humanitarne Sumienie Narodu", której wszystko wolno, przed której wózkiem inwalidzkim "klekają narody",...... napotyka opór obojętności i politowania, wtedy psychopatyczna megalomańska frustracja wybija szambem....
Fundacja Kompania Kresowa, jako administrator portalu www.kresy.pl, przeprasza Pana Piotra Tymę za to, że umieszczony na stronie internetowej www.kresy.pl w dniu 22 listopada 2018 r., godz. 22:53 wpis użytkownika o nicku Kojoto@Kojoto bezprawnie naruszył Jego dobra osobiste, jak dobre imię i godność, a komentarz ten był utrzymywany przez administratora portalu do dnia jego usunięcia tj. 19 grudnia 2019 r.
Polacy!
Wyobraźcie sobie, ze w ramach PO+mocy i zacieśnienia tzw. kołchoźnianej germańskiej "wspólnoty" przyślą do Nadwiślańskiego Landu takich bandytów gorszych niż ZOMO w PRL-u!
Ruski kołchoz zwany ZSRR był przysłowiowym PIKUŚ-iem w porównaniu z germańskim kołchozem zwanym UE!
Podana liczba 3,5 tys. uczestników/banderowców z 20 obwodów (Ukraina ma z Krymem, Donieckiem i Ługańskiem razem 24 obwody) jest szokująco niska, wręcz niewiarygodna. Komunikat policji ukraińskiej budzi podejrzenie celowej manipulacji, dla pokazania zjawiska banderyzmu na Ukrainie jako kompletnego marginesu społecznego. Kult bandery na Ukrainie, był dotąd wykorzystywany instrumentalnie przez elity rządzące, do integracji społeczeństwa w postawie antyrosyjskiej. Z powodu krytyki wszystkich sąsiadów, Europy, Izraela i całego świata cywilizowanego, tolerowanie upa-banderyzmu na Ukrainie staje się w ostatnich latach coraz bardziej niewygodne, wstydliwe a nawet politycznie szkodliwe. W obliczu rosyjskiego zagrożenia dzisiaj, Ukraińcy jak widać, woleliby ten banderyzm zamieść pod dywan, żeby nie dawać Rosji pretekstu i nie zniechęcać wszystkich tak dzisiaj potrzebnych Ukrainie sojuszników....
Morawiecki, człowieku, przestań się ośmieszać. Podaj liczby wskazujące, że Rosja nie wywiązuje się z kontraktów. On chce, by Rosja utrzymywała swoich dwóch wrogów - Ukrainę i Polskę.
Żałosny skowyt gasnącego "imperium" Wiecznej Zmarzliny i pokraczne "argumenty" włochatego mamuta. Rosja i jej putinowski reżim to wstydliwe zadupie i wrzód na dupie, nawet nie cywilizowanego ale 3 świata. Gospodarcze Zero z PKB na poziomie Holandii i z dochodem na człowieka na poziomie Afryki Centralnej. Sowieckimi T-72 i sołdatami w onucach, chcą odwrócić bieg historii, stając słupka na granicy jak małpa z brzytwą. Żałosne ze ktoś jeszcze chce z nimi rozmawiać. Lepiej otoczyć kordonem sanitarnym i "opieką psychologiczną" (skoro tak się boją), ten rezerwat i czekać na implozję.
Ale jak ten PKB sie liczy, czy z produkcji, czy z usług, tak samo jak w III RP? Czy moze inaczej niż w III RP - i wtedy to byłoby 10% (experientia wroclaw).
co gość... nie wspomniał że Ukraina nie ma swobody w przystąpieniu do sojuszu militarnego bo Rosja ma coś do tego? Hipokryzja z jednej i drugiej strony "aż się przelewa".
kupowanie broni od Izrael to niebezpieczny zakup, przekonała się o tym Gruzja która też walczy z ruskimi. https://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/432321,micheil-saakaszwili-oskarza-izrael-o-sabotaz-gruzinskiego-wojska.html
Rau wie co mówi, gdyż reprezentuje kraj krzyczący stale o wojnie. Lepsi tylko są banderowcy.
"Nie pchać się na stanowiska reprezentacyjne. W ministerstwach i urzędach tworzyć tzw. drugi garnitur. Przyjmować polskie nazwiska." nie pamiętam kto to powiedział, ale chyba aktualne.
Cwaniaki z gminy na Pomorskiej, wiedzieli o tej inwestycji od dobrych ośmiu lat (jak nie więcej). Dobrze wiedzieli ,że będzie drążony tunel kolejowy przez Łódź, i którędy będzie sprzechodził. Raptem w trakcie inwestycji się obudzili. Tylko czekać kiedy pójdą pozwy do PKP o odszkodowania. Przez całe dziesięciolecia im nie przeszkadzało, że był tam parking i postój taksówek.
Euro kołchoz już się budzi,ale kanado kołchoz chyba śpi dalej.
Jakich my mamy głupich przywódców. Jeżeli Ameryka podejmie decyzję o wycofaniu swoich sił z Polski, to zamkniemy je w areszcie i nie wypuścimy? Wypadałoby mi użyć bardzie dosadnego określenia, ale nie chcę użerać się z "niezawisłą prokuraturą", nawet pomimo późniejszego uniewinnienia. Swoją drogą dziwną mamy demokrację, w której poseł i wicepremier w jednej osobie ma władzę większą niż pozostali krajowi przywódcy, łącznie z jego "zwierzchnikiem" w rządzie. Niewiele już brakuje tej osobie do uznania go za trójcę (w jednej osobie), ale pominę ten temat by nie obrażać uczuć.
Po co te szkodniki pisowskie to robia zeby wiesniak wojt obajtek pobawil sie w prezesa? nie rozumiem ...
Rozwiązanie jest proste. Uważam, że jest możliwość zadośćuczynienia PROŚBIE. Gmina jako strona zgłaszająca problem, opłaci wszystkie koszty związane z ich postulatem. Łącznie z kosztami, które mogą wyniknąć z naliczeniem kar umownych za wstrzymanie prac.
Nic za darmo.
"mowa nienawiści" jest jak "antysemityzm" którymi można cenzurować w ramach "wolnych mediów" które nie są wolne?
Takie "wyroki" "sądu", to PRZYZWOLENIE na używanie w debecie publicznej (ale tylko w kierunku obozu władzy !!!) najgorszego chamstwa, budzenie najprymitywniejszych instynktów....to jakby szczucie wściekłych psów przez słabych frustratów, na innych ludzi kreujacych rzeczywistość której nie akceptują i której nie da się zmienić zgodnie z prawem. Prawem na straży którego przysiegali STAĆ i PRZESTRZEGAĆ
Matko Boska, 1000 prac. Gdzie tu do tych Simonów, Horbanów, Gutów. Potrzebna jest lustracja tytułów. Trzeba wydać jego prace. Wielki Człowiek.
Wszyscy tylko Rosji grożą. To jest forma agresji.
Jeżeli już, to na szkodę państwa działał rząd PIS usuwając poprawkę, pan Nowak wyraził jedynie opinię o usuniętej poprawce ( uznając pewnie, że skoro ją rząd usunął to musiała być głupia :))
..."a gdy wszystkie metody ratunku upadły, wśród serdecznych przyjaciół, psy zająca zjadły"....I.Krasicki
Urzędnik państwowy działający na szkodę Państwa. Zdrada Stanu ????. Był na wylocie ??? dlatego chciał zarobić na odchodnym ???..wybrał "wolność" w Izraelu ???
Powinna być za to odpowiedzialność karna i 30 letni bezwzględny ZAKAZ PRACY w administracji państwowej i Wszystkich jednostkach finansowanych z budżetu Państwa Polskiego
ZEBY UTRZYMAC GLUPI ELEKTORAT WREDNY KURDUPEL Z ZOLIBORZA POWIE WSZYSTKO. NIE WIEDZIELI DLA KOGO, I KTO,PO CO STWORZYL UNIE EUROPELSKA ????? ONI NIE KTO INNY NAGANIALI POLAKOW DO REFERENDUM W SPAWIE WEJSCIA DO KOCHLOZU I ONI Z NIEGO ZYJA, NIE ZWYKLY SMIERTELNIK. UNIA JEST ICH GWARANTEM BEZPIECZENSTWA (BODYGUARD)
Czyli tak jak podejrzewałem. Nie polskie firmy będą zarabiać na NJS, a zagraniczne koncerny. Oczywiście złudzeń nie było i nie zamierzam utyskiwać, bo i tak żadna firma z polskim kapitałem nie byłaby w stanie zainwestować w port. Tyko znowu napawa mnie smutkiem fakt, że jesteśmy wciąż od 80 lat przedmiotem, a nie podmiotem zarówno w sferze gospodarczej, jak i politycznej. Może kiedyś doczekamy, ale seniorzy nigdy nie zrezygnują ze swojej domeny dobrowolnie.
Wpierw zainicjowali spiralę inflacji a teraz dążą do komuny bis. Od kiedy reglamentacja i kartki?
może ją ktoś ubogaca
To proste, ChRL obawia się, aby Kazachstan nie wpadł w zależność od sąsiada....
w ramach jakich to przepisow odesska kaczka to zrobi?
czyli zlom kupia od ussraela reszta na przekupienie zoldakow majacych ich bronic ..tak sie placi haracz zeby polaczki myslaly ze to dla ich dobra
"premier" z Wrocławia nie zauważył, że Nord Stream 2 jest faktycznie zablokowany (nie działa) i opowiada bajeczki.
Dziwna tą podwyżka. Kazachstan jest na 11 miejscu jeśli chodzi o udokumentowane rezerwy ropy i gazu. w 2003 wyprodukowano prawie 14 miliardów metrów sześciennych gazu.
jak dla mnie Makaron nie jest francuzem i nie lubi francuzów oraz jest przedstawicielem koncernów wiadomej "proweniencji"
i bardzo dobrze bo ukry zablokowały pociągi w Chin do Polski https://kresy.pl/wydarzenia/ukraina-zablokowala-pociagi-z-chin-do-polski/
To jest ten problem psychologiczny kiedy mentalne i moralne zero, genetycznie skazane na zusowski respirator, ze wszystkimi jego kompleksami i psychozami, kreuje się na "Matkę Polkę" i "Humanitarne Sumienie Narodu", której wszystko wolno, przed której wózkiem inwalidzkim "klekają narody",...... napotyka opór obojętności i politowania, wtedy psychopatyczna megalomańska frustracja wybija szambem....
Fundacja Kompania Kresowa, jako administrator portalu www.kresy.pl, przeprasza Pana Piotra Tymę za to, że umieszczony na stronie internetowej www.kresy.pl w dniu 22 listopada 2018 r., godz. 22:53 wpis użytkownika o nicku Kojoto@Kojoto bezprawnie naruszył Jego dobra osobiste, jak dobre imię i godność, a komentarz ten był utrzymywany przez administratora portalu do dnia jego usunięcia tj. 19 grudnia 2019 r.
Ciekawe kiedy rząd "polski" nakaże nam czcić Banderę jak to już robią Ukraińcy.
Dzielny naród.
Wśród serdecznych przyjaciół psy zająca zjadły. RIP
Polacy!
Wyobraźcie sobie, ze w ramach PO+mocy i zacieśnienia tzw. kołchoźnianej germańskiej "wspólnoty" przyślą do Nadwiślańskiego Landu takich bandytów gorszych niż ZOMO w PRL-u!
Ruski kołchoz zwany ZSRR był przysłowiowym PIKUŚ-iem w porównaniu z germańskim kołchozem zwanym UE!
Myślę, że mogli by zgłosić się do rekordów ginesa jako największy plakat promujący faszyzm wystawiony publicznie po II W.Ś.
Na miejscu tego żołnierza nie cieszył bym się z tego przekazania.
Podana liczba 3,5 tys. uczestników/banderowców z 20 obwodów (Ukraina ma z Krymem, Donieckiem i Ługańskiem razem 24 obwody) jest szokująco niska, wręcz niewiarygodna. Komunikat policji ukraińskiej budzi podejrzenie celowej manipulacji, dla pokazania zjawiska banderyzmu na Ukrainie jako kompletnego marginesu społecznego. Kult bandery na Ukrainie, był dotąd wykorzystywany instrumentalnie przez elity rządzące, do integracji społeczeństwa w postawie antyrosyjskiej. Z powodu krytyki wszystkich sąsiadów, Europy, Izraela i całego świata cywilizowanego, tolerowanie upa-banderyzmu na Ukrainie staje się w ostatnich latach coraz bardziej niewygodne, wstydliwe a nawet politycznie szkodliwe. W obliczu rosyjskiego zagrożenia dzisiaj, Ukraińcy jak widać, woleliby ten banderyzm zamieść pod dywan, żeby nie dawać Rosji pretekstu i nie zniechęcać wszystkich tak dzisiaj potrzebnych Ukrainie sojuszników....
Braciszek Emila Czeczko.
Radny PiS ma niewątpliwie rację, ale co na to rząd PiS-u?
Najbardziej agresywne państwa w Europie to Polska, Ukraina i wszechpotężna Litwa, a Rosja daleko w tyle.
A społeczeństwa nie stać na utrzymywanie nieudacznych polityków.
Morawiecki, człowieku, przestań się ośmieszać. Podaj liczby wskazujące, że Rosja nie wywiązuje się z kontraktów. On chce, by Rosja utrzymywała swoich dwóch wrogów - Ukrainę i Polskę.
Żałosny skowyt gasnącego "imperium" Wiecznej Zmarzliny i pokraczne "argumenty" włochatego mamuta. Rosja i jej putinowski reżim to wstydliwe zadupie i wrzód na dupie, nawet nie cywilizowanego ale 3 świata. Gospodarcze Zero z PKB na poziomie Holandii i z dochodem na człowieka na poziomie Afryki Centralnej. Sowieckimi T-72 i sołdatami w onucach, chcą odwrócić bieg historii, stając słupka na granicy jak małpa z brzytwą. Żałosne ze ktoś jeszcze chce z nimi rozmawiać. Lepiej otoczyć kordonem sanitarnym i "opieką psychologiczną" (skoro tak się boją), ten rezerwat i czekać na implozję.
ale z czego?
wziął w polszy kredyt, żeby oddać ochłap
Ale jak ten PKB sie liczy, czy z produkcji, czy z usług, tak samo jak w III RP? Czy moze inaczej niż w III RP - i wtedy to byłoby 10% (experientia wroclaw).
5. poprosze o linka. czytam experientia wroclaw 2002, rakiety
Oczywiście - to nie cenzura, to dyktatura. Dyktator Zełenski
YT wyłączył monetyzacje, ale przecież wystarczy jeden telefon premiera do kuzynki, kt rzadzi YT
Niby gospodarka wolnorynkowa, a zachód chce by Rosja dostawami gazu finansowała swoich dwóch największych wrogów - rządy w Polsce i na Ukrainie.
Jakie groźby? Wygląda jak zaproszenia i "życzenia" ale nie groźby.