Kresy - wiadomości, wydarzenia, aktualności, newsy
  • Szukaj
  • Kresy.pl na facebooku
  • Kresy.pl na Twitterze
  • Wydarzenia
  • Publicystyka
  • Kresopedia
  • Wspieraj
  • Komentarze
  • 1,5% podatku
  • Menu
Wspieraj
  • Artykuły
  • Komentarze
  • Kasper1 1 June 2022, 12:02 Rz: KE może wszcząć kolejne postępowanie przeciw Polsce. Chodzi o blokowanie unijnych śledztw

    Zdecydowanie płakać, Franciszku. PRL pod zarządem SOWIECKIM (nie ruskim) oraz "Niesuwerenny Nadwiślański Land zwany PO-Land pod (rzekomym) zarządem de - facto niemieckim w UE" to przysłowiowy Pikuś w porównaniu do służącego swemu panu w pozycji klęczącej lokaja, zwanego PiS-landem, będącego pod rzeczywistym zarządem amerykańskim. Nie na darmo i mając 100 procentową rację były prezydent Francji Jacques Chirac nazwał Polskę "amerykańskim osłem trojańskim w UE".

  • Kasper1 1 June 2022, 11:12 Rz: KE może wszcząć kolejne postępowanie przeciw Polsce. Chodzi o blokowanie unijnych śledztw

    W sprawie przystąpienia do Unii było referendum którego wynik o tym zdecydował a więc nikt nie wziął nas do niej na siłę. Poza tym przepisy dotyczące kontroli wykorzystania unijnych pieniędzy są takie same DLA WSZYSTKICH a opisane w powyższym tekście fakty mówiące o tym, że chorobliwie pazerna PiS-owska władza ich nie przestrzega wyraźnie wskazuje na to, że (jak zwykle) próbuje ona coś ukryć.

  • franciszekk 1 June 2022, 10:40 Rz: KE może wszcząć kolejne postępowanie przeciw Polsce. Chodzi o blokowanie unijnych śledztw

    Śmiać się czy płakać???...
    PRL pod zarządem ruskim był przysłowiowym pikuś-iem w porównaniu z niesuwerennym Nadwiślańskim Landem zwanym PO-Land pod zarządem de - facto niemieckim w UE.

  • jaro7 1 June 2022, 10:21 Szef MON: Chcemy, żeby koreańskie czołgi były produkowane w Polsce. Chodzi o transfer technologii

    A co zaoferowali amerykanie za kupno 250Abramsów? To co zwykle czyli TYLKO wysoka cenę.?Czołg K2 jest nowoczesny,trzeba z nimi współpracować,ale ich BWP (te pływające) to raczej przestarzała lipa.W dziedzinie BWP trzeba było dogadać sie ze Szwecją w sprawe CV90 MkIV,też podejrzewam ze mozna by kupić licencje lub inną forme współpracy,z amerykanami NIC nie zyskamy a tylko stracimy,poza tym będzie 4 rodzaje czołgów ,ewenement.

  • bozennak123 1 June 2022, 09:33 Zapadł prawomocny wyrok w sprawie Amber Gold

    To były słupy, słupy odsiedzą ale będą zwolnieni przed upływem ...a gdzie jest forsa ?

  • bozennak123 1 June 2022, 09:30 Rz: KE może wszcząć kolejne postępowanie przeciw Polsce. Chodzi o blokowanie unijnych śledztw

    Okazuje się, ze odmowa unijnym eurokratom może grozić śmiercią lub kalectwem. Moze zaproponujemy wzajemność w tej mierze . Swoją drogą są nachalni jak żydzi ...

  • bozennak123 1 June 2022, 07:08 Polska pomoże w odbudowie Ukrainy. Plan przygotowuje resort Sasina

    Ja raczej proponuję, żeby pana S.wysłać do Moskwy z jakąkolwiek propozycją - i ruskie będą mieć pozamiatane,

  • bozennak123 1 June 2022, 07:02 Osoby, które przyjęły Ukraińców, nie dostaną przewidywanych pieniędzy. Minister: "Są w stanie się usamodzielnić"

    B.dobrze, ze oprzytomnieliście i podjęliście taką decyzję. Niemniej mamy w Polsce dodruk 200 mld pieniędzy. Pytanie - kiedy przeklną nas nasze wnuki ??

  • Roman1 1 June 2022, 06:45 Rosjanie odmówili wydania ośrodka wypoczynkowego nad Zalewem Zegrzyńskim

    Brakuje mi tu jednej podstawowej informacji - na jaki okres została zawarta umowa dzierżawy i jakie są zapisane warunki wypowiedzenia. O kwestiach prawnych powinni pisać prawnicy, gdyż autorowi artykułu prawo pomyliło się z polityką (nawet gazową - co ma piernik do wiatraka)

  • Roman1 1 June 2022, 06:40 Ukraińcy: Rosja wysyła kutry bojowe i systemy rakietowe na Wyspę Węży

    A wcześniej "nasze" media informowały, iż Ukraińcy odbili Wyspę Węży. To kiedy ją ponownie stracili?

  • Roman1 1 June 2022, 06:37 Hajdaj: Rosjanie zajęli 70% Siewierodoniecka, Ukraińcy wycofają się z miasta [+VIDEO]

    To co robią Kresy, to niemal jedyne rzetelne informacje w "polskich" mediach. Dla porównania - Edge od kilku dni przekazuje wiadomość, iż Rosjanie jedzą z głodu psy. Żałosne, że takich "dziennikarzy" dochowała się "wolna i demokratyczna" Polska.

  • lp 31 May 2022, 21:11 Dworczyk: Polska jest prymusem jeśli chodzi o pomoc Ukrainie

    Polska jest bankrutem jeśli chodzi o pomoc Ukrainie.

  • jaro7 31 May 2022, 17:24 Dworczyk: Polska jest prymusem jeśli chodzi o pomoc Ukrainie

    I czym się chwalisz? Że za frajer przekazujemy tam miliardy w sprzęcie i pomocy ,plus utrzymujemy turystów z tego kraju?Medal czxy laurkę chcesz dostać od ukraińców? Ale mamy klase polityczną -ZEROWĄ.

  • jaro7 31 May 2022, 17:21 Kolejni rosyjscy żołnierze skazani przez ukraiński sąd

    Szopaka dla ubogich.Gdyby za takie rzeczy skazywać 90% wojskowych by siedziało.Co będzie jak ruszą procesy ukraińskich "hieroji".Potem się więzniami wymienią i będzie kwita.Nie puszczą tylko tych z azova.

  • jaro7 31 May 2022, 17:18 Morawiecki: chcielibyśmy, by Putin został odsunięty od władzy

    To was należy odsunąć od władzy i jednocześnie nie dopuścić tych z PO i Lewicy.

  • jaro7 31 May 2022, 17:16 Polska chce kupić koreańskie czołgi K2. MON zapowiada "wysoki poziom polonizacji"

    jest skromna nadzieja ze wcześniej wojna się skończy i "słudzy narodu ukraińskiego" kolejnej daniny nie zdążą przekazać.Poza tym jest dużo gadania co my to nie kupimy ale póki co jesteśmy nasłabszą armią w NATO w realu nie na papierze.Jak można było DAĆ "Kraby"?

  • jaro7 31 May 2022, 17:14 Polska chce kupić koreańskie czołgi K2. MON zapowiada "wysoki poziom polonizacji"

    SKACZĄ Z JEDNEGO KRAŃCA ŚWIATA NA DRUGI.KILKA RODZAJÓW CZOŁGÓW.ZAMIAST KUPOWAĆ DROGI I JAK ZWYKLE BEZ OFFSETU AMERYKAŃSKI CZOŁG TRZEBA BYŁO OD RAZU POSTAWIĆ NA K2PL.

  • Roman1 31 May 2022, 13:55 Dworczyk: Polska jest prymusem jeśli chodzi o pomoc Ukrainie

    Zakłamanie banderowców nie zna żadnych ograniczeń. W tzw. polskim mediach ( to jest w takich, w których nie można pisać komentarzy) przeczytałem, że z wdzięczności do Polaków Ukraińcy piszą na rakietach m. in. "za Katyń". Tupet przejawia się w tym, że Katyń, to nie tylko dzieło Rosjan, ale i Ukraińców, Gruzinów itd. Tupet nade wszystko.

  • rich 31 May 2022, 12:51 Polska chce kupić koreańskie czołgi K2. MON zapowiada "wysoki poziom polonizacji"

    Pewnie te czołgi przekażą później banderowcom gratis.To taki antypolski rząd,którego zadaniem jest rozbroić państwo.

  • Roman1 31 May 2022, 09:42 Ukraińcy donoszą o śmierci francuskiego dziennikarza

    To we Francji są jeszcze dziennikarze? Polakom musi wystarczyć łącznik przy służbie bezpieczeństwa Ukrainy

  • Roman1 31 May 2022, 08:08 Przywódcy krajów UE uzgodnili częściowe embargo na ropę z Rosji. Morawiecki: "Solidarność zwyciężyła!"

    Panu Morawieckiemu wszystko się myli. Nigdy nie było solidarności międzynarodowej. Są państwa hegemonistyczne (USA) i podporządkowane (Polska). Kiedyś byliśmy podporządkowani ZSRR, teraz USA. ZSRR nie wzywał nas jednak do udziału w wojnie (np. w Afganistanie), USA natomiast kazały nam napaść na Irak.
    Kiedyś istniał NSZZ Solidarność - to też przeszłość. Kiedyś był to związek postępowy - walczył o prawa człowieka i pracownika. Teraz ci, co nadal powołują się solidarność, gnębią ludzi w sposób podobny do komunistów i tak jak oni głoszą frazesy o równości i demokracji. Niemal wszystkie media stosują ścisła cenzurę - wolno pisać dobrze o USA i o banderowcach (nie wymieniając jednak tego określenia) i źle o Rosji; odwrotnie jest zakazane, gdyż można stracić pracę. Wyraźnie widać, iż potrzebne jest Neosolidarność, gdyż inaczej będzie coraz gorzej.

  • lp 30 May 2022, 20:04 Ukraińcy przeciwni jakimkolwiek ustępstwom wobec Rosji [SONDAŻ]

    O tym zadecyduje wojna a nie sondaże.

  • jaro7 30 May 2022, 17:17 Gdynia: kontroler biletów nazwał agresywnego Ukraińca "banderowcem". Zostanie ukarany

    MUSI być ukarany ,tak jak i ten co zdjął ich flagę ,jak i ci co sie nimi pobili,bo chodzi o to by pokazać POLAKOM ze oni sa jak "święte krowy" i wszystko im wolno.Jak Polak wleje ukraińcowi to ma być "mowa nienawiści" jak odwrotnie to drobny występek.Jak to kiedys pierdyknie to nie chciałby być w skórze polityków,dziennikarzy czy wymiaru niesprawiedliwości,bo kiedyś ludzie nie wytrzymaja i propaganda nie pomoze.

  • jaro7 30 May 2022, 17:11 Szef MON rozmawiał w Korei o przyspieszeniu dostaw bojowych wozów piechoty i armatohaubic dla Polski

    No tak bo ukraina niecierpliwie czeka.Mam nadzieję że kiedyś ci "politycy" zostaną rozliczeni.

  • jaro7 30 May 2022, 17:09 IAR: armatohaubice Krab trafiły do ukraińskiego wojska

    No tak taki bogaty kraj jak nasz mając z 500 takich Krabów przekazał za frajer(czyli nic nowego) 18 tych drogich pojazdów "braciom"ukraińcom jak na "sługi ich narodu" przystało.Niedługo naszej armii zostaną kosy na sztorc postawione.

  • Cami 30 May 2022, 16:12 Prezydent Węgier: Potępiamy rosyjską agresję i żądamy zbadania wszystkich zbrodni wojennych [+VIDEO]

    przeciez to przydupaska orbankowa, wegry to druga rosja, media niezalezne zniszczone przez tego jegomoscia :(

  • Roman1 30 May 2022, 14:18 Prezydent Węgier: Potępiamy rosyjską agresję i żądamy zbadania wszystkich zbrodni wojennych [+VIDEO]

    Tak to jest gdy rządzi baba.

  • Roman1 30 May 2022, 10:05 Gdynia: kontroler biletów nazwał agresywnego Ukraińca "banderowcem". Zostanie ukarany

    Celny komentarz. Można jednak dodać, iż obecnie nawet powiedzenie ty upowcu jest zaszczytne, gdyż UPA uznawania jest na Ukrainie nie za organizację przestępczą, lecz wyzwoleńczą (dzięki dużej ilości zamordowanych Polaków). Tak więc bracia banderowcy, bracia upowcy - Polska was wynagrodzi. To dla nas zaszczyt, że przyjmujecie od nas broń.

  • Bohdan Staszynski 30 May 2022, 07:15 IAR: armatohaubice Krab trafiły do ukraińskiego wojska

    Ciekawe, czy i kraby już obanderowane jak te czołgi od Polski:

    https://fb.watch/dka4Pw0GIL/

  • Czeslaw 30 May 2022, 06:25 Gdynia: kontroler biletów nazwał agresywnego Ukraińca "banderowcem". Zostanie ukarany

    Nie rozumiem dlaczego nazwanie w Polsce Ukraińca "banderowcem" jest karane i uważane za obrażliwe dla Ukraińców. Nie jest to pierwszy przypadek. Przecież Bandera to bohater narodowy Ukrainy, stoją jego pomniki w wielu miastach, dzieci uczą się o nim jako bohaterze i wzorze do naśladowania. Co na ten dziwny proceder sami Ukraińcy, ich organizacje działające w Polsce, ambasada Ukrainy?. Dziwi mnie też milczenie parlamentarzystów, szczególnie ukranofilów, w tej sprawie. Dlaczego milczą polskie
    organizacje prawne np. ORDO IURIS itp? Proszę sobie wyobrazić że jakaś osoba jest karana za to że nazwała Polaka "Piłsudczykiem" lub "Andersowcem"?

  • swojmil 29 May 2022, 22:09 Nie tylko BWP Borsuk? Polska planuje pozyskać nowy bojowy wóz piechoty

    Anders miał za słabą konstrukcję do lufy 120mm, czyli nie mógł strzelać jak średni czołg amunicją wysokoenergetyczną. Nadawałby się do obijania innych podobnych lekkich-czołgów.. yy... których akurat w Rosji nie ma. Przypominam, że ciężar konstrukcji pod tak duży kaliber to nie jest sprawa, która da się przeskoczyć fizycznie z jednym oporopowrotnikiem na koncesjonowanej lufie. Podobna sprawa była: niemiecka agentura i koreańska mafia wykorzystały strajk w Łabędach i mikropęknięcia w gliwickim podwodziu pod kaliber 155mm, aby ukatrupić zbrojeniówkę w Gliwicach.
    Te matoły pisowe, co im za często wychodzi na szybko i w ostatniej chwili, znów się motają między budowaniem zdolności obronnych przez rozwijanie przemysłu pojazdów, a wywaleniem kasy po zawyżonej cenie na jednorazowe zachodnie złomy, żeby były na stanie i starczyły na miesiąc walki. To nie czasy 2. wojny światowej ani zimnej. Przewaga tarczy nad mieczem ma chronić przed wojną, ale jak już do niej dojdzie, to wojnę wydłuża. Obsadzenie nowoczesnym sprzętem ma znaczenie tylko przez miesiąc, potem to bitwa przemysłów zbrojeniowych, których potencjały mnożą wagi "chce" albo "musi". Europa "chce", Rosja "musi", znaczy ruski potencjał rośnie obecnie szybciej niż europejski.
    My Polacy mądrzy po szkodzie z miko-armią Błaszczaka na zachodnich gratach, z mikro przemysłem zbrojeniowym nawet niepotrafiącym zapewnić sprzętu dla swojego wojska, to gdzie jesteśmy? W radzieckiej dupie.

  • swojmil 29 May 2022, 21:12 Ministerstwo obrony Słowacji wybrało preferowany Bojowy Wóz Piechoty

    No i co z tego, że piękny zagraniczny bewup.
    Jeśli wojna trwa dłużej niż miesiąc liczy się własna zdolność produkcyjna sprzętu obronnego, bo po miesiącu są one do wymiany.
    Tym bardziej, że w razie konfliktu angażującego Brytyjczyków, mogą oni mieć własne potrzeby na 1. miejscu. Ponadto ocenę zdolności produkcyjnych na wypadek wojny totalnej traktujemy prawdopodobieństwem scenariusza Sacharowa na Morzu Północnym, który obejmuje również WB.
    Wystarczy, że założyliśmy sobie wąskie gardła z samolotami F-35, których USA nie nadąża realizować, stąd spadek ich jakości wykonania, no i z niemieckimi czołgami od premiera-protegowanego Gazpromowca Szredera, z koreańskimi podwoziami do haubic kosztem gliwickich, itd.
    Te kłody pod nogi to wszystko robota radzieckiej agentury prze-kaptowanej przez sąsiadów bliskich i dalekich dla podtrzymania paradygmatu zachowania północy (czyt. zachowania dominacji starowinki Europy Zachodniej) czyli dla polaryzacji wschód-zachód. W ujęciu szerszym państwa świata ucierpią fasadowością na tej obronie starych niemot... może i taki był plan globalistyczny.. fiu, kosmiczny prawie (czytaj: obcy).

    A na Ukrainie zaraz cyknie 8 rok wojny. Jak to rokuje o faktycznej sile starego Zachodu? Ile warte całe te zachodnie towarzystwo marketingowo-złomiarskie?
    Gdyby nie amerykańskie zapalniki sterujące GPS MOFA (kradzione, możesz być tego pewny, znaczy długo to nie pochodzi, pokaże się i zniknie) wkręcane do starej zachodniej amunicji, to 18-krotna przewaga Rosjan w sprzęcie już by stała na polskiej granicy.
    Róbmy swoje wozy dla siebie, Zachód niech robi swoje wozy dla siebie, bo za parę lat ruskie wyhandlują (od w/w kradziei, to pewne jak to, że złodziej kradzionej idei, zanikającej z wyfiukania jej sprawcy, musi towar szybko opchnąć, zanim zwiędnie) swoje odpowiedniki amunicji precyzyjnej opartej na GLONASS i starty w takiej perspektywie artyleryjskiej po obu stronach się wyrównają. Ale czy ilości wozów się wyrówna?

  • Pol_AK 29 May 2022, 18:28 Orlen będzie sprzedawał benzynę Węgrom o niemal 2 zł taniej niż Polakom

    I dobrze. Wracałem z wyjazdu do cZech i tankowanie w strefie przygranicznej to koszmar. Kolejka Czechów w lepszych błyszczących samochodach po tansze paliwo. Chyba 45min czekaliśmy…

  • bozennak123 29 May 2022, 14:48 Zmarła Maria Mirecka-Loryś, kombatantka NOW i AK, działaczka narodowa. Miała 106 lat

    Pani kapitan - wieczne Odpoczywanie racz Ci dać Panie i cóż - do zobaczenia w niebie, o ile Pan Bóg mnie na to pozwoli. Dziękujemy Pani za ten pobyt z nami i za życie, które poświęciła Pani Najjaśniejszej Rzeczypospolitej.

  • Roman1 29 May 2022, 10:03 Kumoch: Rozmawiamy z Ukraińcami o Wołyniu, chcemy iść w tej sprawie do przodu

    W Polsce brakuje obecnie odważnych ludzi, a zwłaszcza dziennikarzy, którzy napisaliby, iż Ukraina znowu jest państwem banderowskim, w którym Bandera, UPA Szuchewycza i żołnierze SS stali się bohaterami. Nie przyznają tego, gdyż potwierdziliby to, co mówi prezydent Putin, a za to w "demokratycznej" Polsce można stracić pracę i to w trybie dyscyplinarnym. Cały czas Polska finansuje banderowców, ale nadal mamy zakaz ekshumacji pomordowanych Polaków. Dla mnie od banderowców są gorsi tylko politycy z Polski, którzy ich wspierają.

  • Roman1 29 May 2022, 06:10 Blinken: Chiny są najpoważniejszym długoterminowym wyzwaniem [+VIDEO]

    Uniwersalne wartości USA to wtrącanie się i narzucanie swojej wizji wszystkim krajom świata. Niepokornych czeka los Iraku.

  • Roman1 29 May 2022, 06:07 Poroszence znowu nie pozwolono opuścić Ukrainy. Kniażycki: ktoś chce tu budować putinowską Ukrainę

    Ciekawe kto ma rację w sporze w tym "demokratycznym" państwie wspieranym przez "demokratyczny świat".

  • Roman1 28 May 2022, 14:38 Konfederacja wytyka "absurdy listy sankcyjnej PiS" [+VIDEO]

    Gdyby tak rząd zamroził na kilka miesięcy swoją zgubną dla Polski działalność. Rząd PO mógłby być jednak jeszcze gorszy.

  • tagore 28 May 2022, 13:53 Bułgaria: rząd przyjął plan wprowadzenia euro z początkiem 2024 roku

    Kurs lewa od dawna powiązany jest sztywno z kursem euro, ale to desperacka decyzja.

  • tagore 28 May 2022, 13:50 Duda: dając Ukrainie czołgi nie zastanawialiśmy się, czy dostaniemy coś w zamian

    Berlin blokuje w ten sposób dostawę kolejnych 240 czołgów dla Ukrainy.Do czasu, od dwuch miesiecy są szkolone na Abramsach polskie załogi na terenie Polski.Może to się ciekawie potoczyć.

  • tagore 28 May 2022, 13:41 WaPo: Ukraińscy ochotnicy czują się opuszczeni przez dowództwo

    Biedactwa ,zrobili sobie fotki i myśleli ,że wojna to kolejna okazja do błyśnięcia w sieci.Nie zdziwię się jak to są super patrioci z zachodniej Ukrainy lub Zakarpacia.Wypada skazać za dezercję i podać do wiadomości publicznej zwłaszcza w miejscu pochodzenia.Ciekawe ,jak to pasuje do wypowiedzi o zmuszeniu Ukrainy do pokoju na jałtańskich warunkach.

  • jaro7 28 May 2022, 13:38 Szefernaker: Polska nie otrzymała środków z UE na pomoc uchodźcom. Potrzeba miliardów euro

    Trzeba było Szefernaker tak chojnie nie dawać bonusów,przywilejów w wiekszości turystom a nie uchodzcom z ukrainy.Zachecacie ich cały czas do przyjazdu to mamy pierwsze i nie ostatnie tego negatywne skutki.

  • jaro7 28 May 2022, 13:35 Ministerstwo obrony Słowacji wybrało preferowany Bojowy Wóz Piechoty

    Świetny BWP zawsze byłem jego entuzjastą.Piękny wygląd i osiągi.Niestety u nas będzie 'Borsuk" rodzima "myśl" konstrukcyjna,ale za to pływajacy!!!!!!

  • lp 28 May 2022, 08:52 Kissinger zaliczony do wrogów Ukrainy

    Wystarczy mieć tylko poglądy odmienne od Ukraińców aby zostać ruską onucą i "wrogiem nacji". Nawet niemalże stuletniemu Kissingerowi się oberwało.

  • Roman1 28 May 2022, 08:42 Na Litwie trwa antyputinowski szczyt [+FOTO]

    Ciekawe, czy szczyt wybierze Nawalnego na prezydenta Rosji. Nie byłoby to nic nowego - mamy już "prezydentów" Guaido i Cichanouską. Proponuję też nadać nazwę samemu szczytowi - szczyt hipokryzji lub szczyt bezczelności.

  • Roman1 28 May 2022, 08:39 Szef ukraińskiej dyplomacji o NATO: Nie robi niczego

    Jak to rozumieć - Ukraina nie jest członkiem NATO i UNII, dostaje bardzo dużo, ale ciągle uważa, że za mało. Kiedyś wymordowali zbyt mało Polaków, byli zbyt delikatni i tacy jesteśmy niewdzięczni.

  • Roman1 28 May 2022, 08:14 Media: Poroszenko chciał wyjechać z Ukrainy do Polski, nie przepuszczają go ukraińscy pogranicznicy [+FOTO]

    Banderowcy zjedliby własne ogony, gdyby je mieli.

  • Roman1 27 May 2022, 14:23 Kissinger: Ukraina powinna oddać część swojego terytorium Rosji

    Zachodem rządzą jastrzębie, więc nic z dobrych rad.

  • Roman1 27 May 2022, 14:22 Konfederacja: Solidarność europejska to mit. Należy kierować się interesami [+VIDEO]

    Polska stale obraża swoich sojuszników, co powoduje, iż oni nie liczą się z Polską. Rząd mamy taki jak klimat, zwłaszcza jesienią i zimą.

  • bozennak123 27 May 2022, 07:42 Duda: Przekazaliśmy bardzo dużo czołgów Ukrainie, osłabiło to nasz potencjał obronny

    Na razie wiemy na pewno, że Polska jest całkowicie ROZBROJONA. To jest wprost ZAPROSZENIE kacapów ale i Ukrainy do zajęcia n/terytoriów - a Ukr.żądają 19 powiatów aż do Krakowa. I KTO im co zrobi?

« Poprzednia 1 … 262 263 264 265 266 … 3,448 Następna »
Wyłącz reklamyZaloguj sięNewsletter

Ostatnio aktywni

  • MAREK1954
  • franciszekk
  • wojtek52uk
  • Bartosz
  • marvix
  • trifleas
  • Jasno to widze
  • janusz13
  • MocnyFool
  • Z_PL
  • Wydarzenia
    • Polityka
    • Gospodarka
    • Kresy
    • Społeczeństwo
    • Kultura
    • Religia
  • Publicystyka
    • Opinie
    • Analizy
    • Wywiady
    • Reportaże
    • Felietony
    • Omówienia
    • Ludzie
  • Kresopedia
    • Historia
    • Architektura
    • Literatura
    • Sztuki piękne
    • Kartografia
    • Biblioteka
    • Wideoteka
    • Fonoteka
    • Geografia
  • Regiony
    • Afryka
    • Ameryka
    • Azja Centralna
    • Azja-Pacyfik
    • Białoruś
    • Bliski Wschód
    • Estonia
    • Europa Północna
    • Europa Południowa
    • Europa Środkowa
    • Europa Zachodnia
    • Kaukaz
    • Litwa
    • Łotwa
    • Mołdawia
    • Polska
    • Rosja
    • Ukraina
  • Redakcja
    • Tomasz Kwaśnicki
    • Tomasz Rola
    • Karol Kaźmierczak
    • Marek Trojan
    • Krzysztof Janiga
    • Adam Szabelak
    • Mateusz Pławski
    • Paweł Król

Wspieraj Kresy i czytaj bez reklam.
1 zł = 1 dzień dostępu.

Pomóż nam dziś dopłynąć do brzegu! Nasz Dzienny koszt wynosi 723 PLN. Do Tej Pory zebraliśmy 40 PLN.
Załoga portalu Kresy.pl
Dołącz teraz
5%
Przewiń do góry