Nie zapomnij że Ruscy zabrali ten teren Polsce (i oddali "Banderowcom"?) a w ogólnym rozrachunku Ruscy zagrali Polsce teren o łącznej powierzchni 77 000 km2. Może Ruscy wynagrodzą Polsce oddają np. Królewiec?
Ruscy nie potrzebują powodów np. ZSRR (obecnie Rosja) napadła na Polskę z ... Nazistami. W 1939.09.22 Ruscy z Nazistami zorganizowali sobie paradę (zdjęcia, filmy), następnie zgodnie z porozumieniem Ruskich i Nazistów, Ruscy napadają na Finów (obecnie w trakcie przyłączania do NATO). NATO nie napadało na Irak, to Irak napadł na Kuwejt w 1990.08.02. Paniał?
cyt "norweskie władze dążą do pozostawienia rosyjskich górników bez jedzenia, co jest całkowicie niemoralne." Wystarczy że Ruscy wycofają się z Ukrainy na którą to Ruscy napadli a co jest "absolutnie niemoralne" i będą mogli dostarczyć pożywienie. Czy Ruskim wystarczy moralności aby "dokarmić" własnych ludzi? Czy pazerność na cudzą ziemie wygra a górnicy zdechną z głodu?
przecież można się dogadać, np. odblokowanie Odessy z zamian za odblokowanie tranzytu do Królewca. Putinowi trudno było by odrzucić tak lukratywną propozycję.
Raczej coś się jednak pozmieniało. Rosja tak nie napada na inne kraje, jak to robi NATO. Gdy NATO napadło na Irak bez powodu, gdy bombardowane były miasta nie było żadnego krzyku ze strony tzw. demokratycznych państw, które wspierały agresorów. To jest dopiero zakłamanie.
hahaha "gest dobrej woli" ... co za wspaniałomyślność i nawet można było by w to uwierzyć gdyby nie fakt że ruscy jakoś pominęli fakt że Ukraina otrzymała artylerię która jest w stanie ostrzelać ruskich najeźdźców, a na wyspie nie ma się gdzie schować więc Ruscy uciekli w popłochu mówiąc że to akt "dobrej woli". Ruscy to relikt zimnej wojny, muszą zostać zniszczeni.
hahaha coś mu się pomyliło, Putin (obecny/były funkcjonariusz KGB) jest reliktem zimnej wojny. Klasyk KGBowskiego kłamstwa i odwracania "kota ogonem". U ruskich bez zmian.
może warto rozważyć działania symetryczne i np. zacząć przenosić ciała żołnierzy radzieckich, Białoruskich z centrum Warszawy, gdzieś na peryferia? Ruskich i Białorusinów spoczywa na naszej ziemi całkiem dużo, tak jak Polaków u nich.
Niemcy podziękują Angeli Merkel i postawią ją przed ichniejszym "trybunałem stanu"? cyt. "Dyktat, który sprzyja Rosji. Merkel bez ogródek stwierdza, że gazowy interes Niemiec jest ważniejszy od interesu UE" źródło: https://wyborcza.biz/biznes/7,179195,24793522,gazowy-interes-niemiec-wazniejszy-od-interesu-ue.html
Dlaczego pisząc o zachodzie używa się określenie: demokratyczny, do tego dotyczy to również banderowskiej Ukrainy. Zachód ma niewiele wspólnego z demokracją, gdyż mocniejsze państwa narzucają swoją wolę innym. Atak na Irak to demokracja? Czy Bush za niego odpowiedział?
Gdyby miano odwoływać ludzi odpowiedzialnych za kłamstwa na temat Rosji i Rosjan, to nie tylko na Ukrainie, ale i w Polsce nastąpiłyby poważne zmiany. Poza Kresami jednak nikt w Polsce o kłamstwach byłej rzecznik nie napisze, gdyż się boi.
Uuu Łukaszenko chce za wszelką cenę doprowadzić swój kraj do wojny z Ukrainą. Tyle z bratnim narodem i gadki o słowiańskiej jedności. Pachołek Putina i tyle.
Nord Stream 1 i 2 to praworządność? Czy pazerność? I oni chcą uczyć innych demokracji? Może czas zapłacić Polsce odszkodowanie za drugą wojnę światową? Czy to była by praworządności?
"śmieszek" z tego Łukaszenki. Gry terroryzował Polskę, Litwę, Łotwę imigrantami to jakoś nic nie mówił o "wypowiadaniu wojny". Niech teraz sp...rza stary dziad, piesek Putlera..
Niemcy postawili na biznes z Putinem (demokracja przede wszystkim, SIC!), Polska postawiła na dywersyfikację dostaw. Teraz Niemcy niech się bujają z Putinem.
Nie wiem czy zauważyłeś ale Polska przeszła od standardów Rosyjskich do standardów NATO. Systemy obrony powietrznej, komunikacji, dowodzenia, rozpoznania, zmieniły się co z kolei oznacza że nasze Migi można spokojnie przekazać Ukrainie i niech walczą z Ruskim okupantem. Trochę brutalnie stwierdzę że lepiej niech nasza technika walczy z Ruskimi na Ukrainie a nie w Polsce. A swoją drogą i moim zdaniem to wojna powinna toczyć się na terenie Rosji, niech przypomną sobie co to znaczy dla cywilów Rosyjskich. Niech Ruskich piekło pochłonie.
ja bym się na Niemców nie oglądał, widać jak im nie w smak pomoc dla broniącej się Ukrainy. Niemcy od wieków kolaborowały z Rosją, dla czego teraz miało by się to zmienić?
należy usunąć flagi Rosji w Polsce i tyle. Ruski zawsze będzie Ruskim i tylko czeka kiedy napaść na sąsiada. My Polacy doświadczyliśmy tych napadów wiele razy w naszej historii a patrząc na kolejne groźby można się domyślać że ponownie mają złe zamiary.
Polacy od lat ostrzegali ale interesy z Putinem były ważniejsze. Teraz czas zapłacić za ignorowanie ostrzeżeń z Polski. Tak jak się uzależnili tak się od uzależnionią.
Czy to nie unijni "politycy" domagali się od kilku lat odcięcia gazu rosyjskiego. Czy to nie oni nakładali sankcje . Gdy wreszcie Putin zlitował się słysząc ich ciągłe zawodzenie i spełnia ich oczekiwania, znów niedobrze i zawodzenia. I takich mamy tępych rządzących od lewej do prawej.
Trochę bałagan w Kresach. W Przemyślu kolejka 20; 25 lub 30 km. Kto zgadnie? Swoją drogą widać, że Ukraińcy mają inny problem niż wojna. Wojna to jest dla "demokratycznego" zachodu.
Przecież samo wywołanie wojny przez fałszywego Putina było deepfake'iem!
Automat stwierdza, za każdym razem, że matka tej wojny czyli filmik z fałszywym Putinem, któremu twarz lata po ekranie, jest prawdopodobnie na 58% fejkiem.
Teraz się obejrzeli w Berlinie i Paryżu? Podliczyli, że jak ostrzelani Ukraińcy nie zatrzymają Rusków, to ruskie naprawdę mogą się zatrzymać na Loarze? Jak już Ruscy uwierzyli naprawdę w tą wojnę (początkowo robioną tylko w cgi przez trzy konkurujące zespoły filmowe). Teraz ruskie mają zaciśnięte zęby, i ściągają tysiące czołgów ze wschodu Rosji, bo Japonia też głupia nie jest i jak była okazja do osłabienia wschodu Rosji zapewnieniami o pokoju, to co mieli nie brać? Oczywiście, że zapewnili, że wszystko w najlepszym porządku, znaczy taniej wyjdzie w razie czego, a Ukraińcy już mają wprawę.
Tu analiza filmiku z fałszywym Putlerkiem:
https://scanner.deepware.ai/result/7f630ad91fb141ff734d406ee96a9adaa043fbc9-1645687880/
Jak Kuba Bogu, tak ... A poza tym, dlaczego media w Polsce piszą o zbrodni tylko Rosji, skoro wówczas był ZSRR, Gruzin Stalin na czele, a w NKWD mnóstwo również Ukraińców i Białorusinów. Okrutna zbrodnia i kłamstwa od samego początku, najpierw radzieckie, teraz polskie i ukraińskie.
Kresy - o co chodzi w tym artykule? Może byłoby lepiej napisać, iż strona ukraińska odmawia udzielenia prawdziwych i pełnych informacji o celach i skutkach ataku. Tak to czytamy same bzdury. Proszę chociaż trochę cenić czytelnika.
Sprzedawcy wojny naciskali Polaków, żebyśmy oddali Ukraińcom nasze najlepsze aerodynamicznie (dostępne nam obecnie) samoloty obronne* czyli myśliwce MIG-29, które swoją drogą Ukraińcy jeszcze mają.
Mając na uwadze, że ogólnie myśliwce służą do OBRONY nieba, a bombowce bliskiego wsparcia jak Su-25 do ATAKU naziemnego, widzimy tu, że podobnie ruskie sprzedawcy wojny nie są zainteresowane obroną nieba Białorusi, lecz ich zdolnościami bombardującymi.
Stąd pytanie: komu zależy by po obu stronach granicy przez starą Litwę była mordownia bez obrońców nieba?
Powinniśmy spojrzeć na cały ten nacisk na samoloty atakujące, zamiast obronne nieco szerzej. Batko pewno już to wie, że to co zaproponowała mu Rosja to potwierdzenie, że jeśli Rosja wchłonie Mińsk do Rosji, to zredukuje tą metropolię do statusu współczesnego Smoleńska, Pskowa, Nowogrodu, czyli do małego miasteczka granicznego, w funkcji bezludnego przedmurza Moskwy.
Podobne złowrogie i antypolskie myślenie widzimy w postępowaniu Warszawiw na temat ukrywania przemysłu, inwestycji i wojska za linią Wisły, to Tuskowa/Makrelowa Polska-B i pisowy bezwład inwestycyjny (przykładowo poddali elektrownię w Ostrołęce). Zauważmy też, że ruskie przechodzą na Ukrainie przez większe rzeki niż Wisła.
Nawiasem, to nie straty powstrzymują ruskich, tylko liczne rodzaje broni i logistyka.
Pozwolę sobie jeszcze wrócić do sprawy migów. Wobec postępowania zdrajców z MSZ, którzy chcieli pozbawić ochrony nasze niebo, powinny być wyciągnięte surowe konsekwencje karne.
Tak, przeczytaj to jeszcze raz: nasze zażydzone MSZ usiłowało nam zabrać nasze Migi-29, abyśmy na wstępie, w razie wojny, mieli olbrzymie straty materialne! Uważam, nie kurna, żądam! by tych nałogowych przekupców, zdrajców i ludzi o słabych charakterach wyjebać na amen z MON-u i nigdy do spraw obronnych nie dopuszczać, a MSZ traktować jak agendę obcego żydowskiego państwa.
Nie może się już powtarzać sytuacja wymuszenia na polskim wojsku oddawania naszego najbardziej cennego sprzętu, jakim są przykładowo nasze jedyne myśliwce obronne, przez jakiś wyjętych z kapelusza jednorazowych polityków.
Podobno żołnierze narzekają, że nawet agregaty prądu wywieźli na Ukrainę, rozbrajają ze sprzętu całe jednostki. Zbliżona sytuacja z jaką mieliśmy do czynienia podczas zdrady polskich/gudłajskich masonów rządowych w 1939r.
(*) F-16 to są samoloty do wszystkiego, a innych nowszych myśliwców jak F-22 - Amerykanie po prostu nikomu nie wydają. Myśliwce Migi-27 zostały zaprojektowane przez radzieckich ludzi do polowania na amerykańskie nastki; temu nasze Migi-29 mają mniejsze promienie skrętu niż nasze F-16 i mocniejszą konstrukcję; w dog-fighting Migi-29 ustępują tylko większym od nich suczkom myśliwskim, bo te mogą przyjąć więcej obrażeń. F-15 mają jeszcze bardziej delikatną konstrukcję niż F-16. Delikatne samoloty są może atutem jak atakuje się z zaprzyjaźnionego państwa jakiś buntystan, a nie jak trzeba bronić nieba przed przekrojem samolotów od bardzo szybkich, poprzez stratosferyczne, aż po duże myśliwce. Do tego nasz najdroższy i nietrafiony F-35 to jest tylko bombowiec do wszystkiego, w ogóle nam raczej zbędny, chyba żeby hipnotyzer Dudy chciał puścić jakąś samobójczą misję w głąb lądu. Oczywiście F-35 nie jest w ogóle równorzędnym zawodnikiem w dog-fighting dla w/w migów i suczek; to był durnowaty modny wydatek motywowany pod ladą - nie pod nasze potrzeby.
Z takim starym pierdzielem jak Biden trudno dojść. Czy to jego gra "w starca" czy on faktycznie jest już takim stępiałym idiotą albo lewacką agenturą finansowaną z Moskwy. Kto wie?
Każdy rozumny widzi, że kiedy USA rozkminiało ZSRR, radziecka agentura robiła swoje w USA. Dzieci kwiaty to przecież lewacka ideologia z Związku Radzieckiego, za który białe USA zapłaciło wygnaniem ze śródmieść wielkich miast i zniszczeniem integralności chrześcijańskich społeczności miejskich przez kolorowych, utrzymywanych z socjału, którą to próżnię społeczną elit zajęli przypadkiem Chazary z Europy Wschodniej. (Jakkolwiek to zapewne był zwrot karmy za to, że USA po otrzymaniu od nas skrakowanej Enigmy, która dała Amerykanom Pacyfik, zostawili nas razem z Angolami za żelazną kurtyną. Ale przecież my tu nie o tym.)
To następne pokolenie lewactwa idzie już na Zachodzie, który ni w ząb nie pojmuje, że wyznają ideologię zaszczepioną im przez ZSRR. Taki bogacz Soros (agent starego Układu Warszawskiego, nawiasem napompowany bilionami z polskiej afery FOZZ) przecież wciąż wykonuje te same radzieckie rozkazy: "niszczyć moralność Zachodu". I cała reszta tych lewaków, co im się kaska z kosmosu nie bierze.
I mamy tak: z jednej strony sfajczone moralnie USA, zupełnie nie-samo-sterowne, z jakąś pseudo-dwu-demokracją z siedliskiem dekadencji w Nowym Jorku, gdzie pedalstwo, pedofilia, farmy dzieci na adrenalinę, handel mięsem abortowanych płodów ludzkich na kilogramy...
A z drugiej mamy zdrową poradziecką Rosję z ikoną Putina, granego przez kolejnych "Putinów", nie wyznającą pseudo-wartości spedaluchów i spedofilów, i w której to Rosji zakochani są Republikanie, z Q i Drumpfem na czele. Plus bonusowo specjalna ochrona chazarskiego pasożyta, który wyłudził z USA dla samego Izraela już 154 mld $ bezzwrotnie, tzn. nie licząc całej pozostałej szajki nowobogaczy chazarskich.
No powiedz, czy to nie jest sprowadzenie olbrzyma do parteru? Kto tu wygrywał dogrywkę do zimnej wojny?
Europa Zachodnia zarażona tym samym zboczonym łajnem i feminizmem (który należy traktować jako operację psy-op naginania kręgosłupa, aby społeczeństwo zachodnie było bardziej spolegliwe wobec irracjonalności, które na poczekaniu z dupy wyjmuje se lewactwo), UE rozbrojona, czeka z otwartymi ramionami na 12 tysięcy ruskich czołgów.
Pytasz się młodego pokolenia: czy warto bronić tej sfermentowanej zachodniej zgnilizny przez zdrowym radzieckim sołdatem, którego jedyną wadą jest, to że jest wyjęty z ruskiego obozu wojskowego, spolegliwy wobec autorytaryzmu, że jest gwałcicielem, i że jak go nie zatrzymasz okradnie nas z własności intelektualnej na 2 pokolenia i z zasobów na zawsze?
I co młodzi na to? Nie ma ich. Cały czas jakaś chazarska narracja idzie!
Wina jest absolutnie po stronie rzadu,takie przywileje,takie zasilki hojnie rozdawane z pieniędzy POLSKICH podatników musiały doprowadzic do zapaści.A oni dalej chcą finasować turystów z ukrainy ,a ida wakacje,nadciągnie ich sporo.O idiotyzmie pokroju zasiłki tracą jak się nie stawia w 30 dni szkoda komentować.Nobla głupoty temu kto to wymyślił.?
Oczywiście zgodnie z polskim prawem potępiam ataki Rosjan. Nie wiem jednak, czy nie może cieszyć Polaka, że cała braterska pomoc natowska dla banderowców jest przy okazji niszczona? Ale Polacy nie mają prawa chwalić Rosji, że niszczy potomków upowców. Nie mogą też nadal dokonywać ekshumacji pomordowanych. Takie qui pro quo.
Ciekawe, czy Kaczyński i Morawiecki to rozumieją?
Jak to zrobić - nie można chwalić agresora, gdyż za to w Polsce grozi kara, ale jednocześnie cieszyć się, że ten agresor pośrednio karze banderowców za Wołyń. Nie znam dobrze polskiej ustawy, ale chyba cieszyć się w niej nie zakazano?
No proszę,brawo nie tylko dla Węgrów ale i Słowaków i Czechów,coś za coś,tylko nam się trafili "geniusze polityki i biznesu",nie wiem dlaczego ten kraj jest nieustannie karany nieudolnymi rządami.
Tak wyglądają właśnie działania polskojęzycznego rządu i zajmującego się tymi sprawami Szefernakera.To jest kpina i wszyscy uważaja że to świadome działanie.Robią z ludzi idiotów i "myślą" że ludzie tego nie widzą.PiS bez wałka przy urnach nie ma ŻADNYCH szans by rzadzić.
Poza Konfederacją i jej członami reszta polityków to pachołki USA i Ukrainy. A może tak zrehabilitować Hitlera, a jedynym winnym niech zostanie Himmler.
Nie zapomnij że Ruscy zabrali ten teren Polsce (i oddali "Banderowcom"?) a w ogólnym rozrachunku Ruscy zagrali Polsce teren o łącznej powierzchni 77 000 km2. Może Ruscy wynagrodzą Polsce oddają np. Królewiec?
Ruscy nie potrzebują powodów np. ZSRR (obecnie Rosja) napadła na Polskę z ... Nazistami. W 1939.09.22 Ruscy z Nazistami zorganizowali sobie paradę (zdjęcia, filmy), następnie zgodnie z porozumieniem Ruskich i Nazistów, Ruscy napadają na Finów (obecnie w trakcie przyłączania do NATO). NATO nie napadało na Irak, to Irak napadł na Kuwejt w 1990.08.02. Paniał?
Da swoje pieniądze, czy Morawieckiego i Kaczyńskiego. Banderowcom czy Ruskim?
cyt "norweskie władze dążą do pozostawienia rosyjskich górników bez jedzenia, co jest całkowicie niemoralne." Wystarczy że Ruscy wycofają się z Ukrainy na którą to Ruscy napadli a co jest "absolutnie niemoralne" i będą mogli dostarczyć pożywienie. Czy Ruskim wystarczy moralności aby "dokarmić" własnych ludzi? Czy pazerność na cudzą ziemie wygra a górnicy zdechną z głodu?
przecież można się dogadać, np. odblokowanie Odessy z zamian za odblokowanie tranzytu do Królewca. Putinowi trudno było by odrzucić tak lukratywną propozycję.
Raczej coś się jednak pozmieniało. Rosja tak nie napada na inne kraje, jak to robi NATO. Gdy NATO napadło na Irak bez powodu, gdy bombardowane były miasta nie było żadnego krzyku ze strony tzw. demokratycznych państw, które wspierały agresorów. To jest dopiero zakłamanie.
hahaha "gest dobrej woli" ... co za wspaniałomyślność i nawet można było by w to uwierzyć gdyby nie fakt że ruscy jakoś pominęli fakt że Ukraina otrzymała artylerię która jest w stanie ostrzelać ruskich najeźdźców, a na wyspie nie ma się gdzie schować więc Ruscy uciekli w popłochu mówiąc że to akt "dobrej woli". Ruscy to relikt zimnej wojny, muszą zostać zniszczeni.
hahaha coś mu się pomyliło, Putin (obecny/były funkcjonariusz KGB) jest reliktem zimnej wojny. Klasyk KGBowskiego kłamstwa i odwracania "kota ogonem". U ruskich bez zmian.
może warto rozważyć działania symetryczne i np. zacząć przenosić ciała żołnierzy radzieckich, Białoruskich z centrum Warszawy, gdzieś na peryferia? Ruskich i Białorusinów spoczywa na naszej ziemi całkiem dużo, tak jak Polaków u nich.
Niemcy podziękują Angeli Merkel i postawią ją przed ichniejszym "trybunałem stanu"? cyt. "Dyktat, który sprzyja Rosji. Merkel bez ogródek stwierdza, że gazowy interes Niemiec jest ważniejszy od interesu UE" źródło: https://wyborcza.biz/biznes/7,179195,24793522,gazowy-interes-niemiec-wazniejszy-od-interesu-ue.html
Bardzo dobre wnioski ekspertów. Banderowcy uciekają, by w ten sposób szybciej zwyciężyć. Tak dalej.
Ale mamy "wolność słowa", co nie?
Dlaczego pisząc o zachodzie używa się określenie: demokratyczny, do tego dotyczy to również banderowskiej Ukrainy. Zachód ma niewiele wspólnego z demokracją, gdyż mocniejsze państwa narzucają swoją wolę innym. Atak na Irak to demokracja? Czy Bush za niego odpowiedział?
A kiedy Polska usunie banderowskie symbole w naszym kraju, w tym w sejmie?
Gdyby miano odwoływać ludzi odpowiedzialnych za kłamstwa na temat Rosji i Rosjan, to nie tylko na Ukrainie, ale i w Polsce nastąpiłyby poważne zmiany. Poza Kresami jednak nikt w Polsce o kłamstwach byłej rzecznik nie napisze, gdyż się boi.
Uuu Łukaszenko chce za wszelką cenę doprowadzić swój kraj do wojny z Ukrainą. Tyle z bratnim narodem i gadki o słowiańskiej jedności. Pachołek Putina i tyle.
Oswajanie i przygotowywanie nas do wojny.
Nord Stream 1 i 2 to praworządność? Czy pazerność? I oni chcą uczyć innych demokracji? Może czas zapłacić Polsce odszkodowanie za drugą wojnę światową? Czy to była by praworządności?
Ciekawe jak Ruscy odpowiedzą.
"śmieszek" z tego Łukaszenki. Gry terroryzował Polskę, Litwę, Łotwę imigrantami to jakoś nic nie mówił o "wypowiadaniu wojny". Niech teraz sp...rza stary dziad, piesek Putlera..
Niemcy postawili na biznes z Putinem (demokracja przede wszystkim, SIC!), Polska postawiła na dywersyfikację dostaw. Teraz Niemcy niech się bujają z Putinem.
Nie wiem czy zauważyłeś ale Polska przeszła od standardów Rosyjskich do standardów NATO. Systemy obrony powietrznej, komunikacji, dowodzenia, rozpoznania, zmieniły się co z kolei oznacza że nasze Migi można spokojnie przekazać Ukrainie i niech walczą z Ruskim okupantem. Trochę brutalnie stwierdzę że lepiej niech nasza technika walczy z Ruskimi na Ukrainie a nie w Polsce. A swoją drogą i moim zdaniem to wojna powinna toczyć się na terenie Rosji, niech przypomną sobie co to znaczy dla cywilów Rosyjskich. Niech Ruskich piekło pochłonie.
ja bym się na Niemców nie oglądał, widać jak im nie w smak pomoc dla broniącej się Ukrainy. Niemcy od wieków kolaborowały z Rosją, dla czego teraz miało by się to zmienić?
należy usunąć flagi Rosji w Polsce i tyle. Ruski zawsze będzie Ruskim i tylko czeka kiedy napaść na sąsiada. My Polacy doświadczyliśmy tych napadów wiele razy w naszej historii a patrząc na kolejne groźby można się domyślać że ponownie mają złe zamiary.
Polacy od lat ostrzegali ale interesy z Putinem były ważniejsze. Teraz czas zapłacić za ignorowanie ostrzeżeń z Polski. Tak jak się uzależnili tak się od uzależnionią.
Czy to nie unijni "politycy" domagali się od kilku lat odcięcia gazu rosyjskiego. Czy to nie oni nakładali sankcje . Gdy wreszcie Putin zlitował się słysząc ich ciągłe zawodzenie i spełnia ich oczekiwania, znów niedobrze i zawodzenia. I takich mamy tępych rządzących od lewej do prawej.
A on nadal się łudzi, że ludzie bezmyślnie łykają propagandę amerykańsko-unijną
24h dzień w dzień wszystkie stacje TV mówią o wojnie, więc dlaczego Kijów ma być nadal oszczędzany.
Czy PiS również Hitlera każe Polakom uważać za bohatera? Dla jakiejś części Niemców jest nim nadal.
Do przebaczenia potrzebne jest spełnienie 5 warunków pokuty. 5-y warunek brzmi - "Zadośćuczynienie Panu Bogu i Bliżnemu".
ten głos z sali to typowa TVpis-owska zagrywka...
Polacy bez wystrzału oddają dużą część kraju.
To złodziejstwo. Ukraina nie jest członkiem Unii.
Trochę bałagan w Kresach. W Przemyślu kolejka 20; 25 lub 30 km. Kto zgadnie? Swoją drogą widać, że Ukraińcy mają inny problem niż wojna. Wojna to jest dla "demokratycznego" zachodu.
Przecież samo wywołanie wojny przez fałszywego Putina było deepfake'iem!
Automat stwierdza, za każdym razem, że matka tej wojny czyli filmik z fałszywym Putinem, któremu twarz lata po ekranie, jest prawdopodobnie na 58% fejkiem.
Teraz się obejrzeli w Berlinie i Paryżu? Podliczyli, że jak ostrzelani Ukraińcy nie zatrzymają Rusków, to ruskie naprawdę mogą się zatrzymać na Loarze? Jak już Ruscy uwierzyli naprawdę w tą wojnę (początkowo robioną tylko w cgi przez trzy konkurujące zespoły filmowe). Teraz ruskie mają zaciśnięte zęby, i ściągają tysiące czołgów ze wschodu Rosji, bo Japonia też głupia nie jest i jak była okazja do osłabienia wschodu Rosji zapewnieniami o pokoju, to co mieli nie brać? Oczywiście, że zapewnili, że wszystko w najlepszym porządku, znaczy taniej wyjdzie w razie czego, a Ukraińcy już mają wprawę.
Tu analiza filmiku z fałszywym Putlerkiem:
https://scanner.deepware.ai/result/7f630ad91fb141ff734d406ee96a9adaa043fbc9-1645687880/
USA współczują Rosji?
Jak Kuba Bogu, tak ... A poza tym, dlaczego media w Polsce piszą o zbrodni tylko Rosji, skoro wówczas był ZSRR, Gruzin Stalin na czele, a w NKWD mnóstwo również Ukraińców i Białorusinów. Okrutna zbrodnia i kłamstwa od samego początku, najpierw radzieckie, teraz polskie i ukraińskie.
Kresy - o co chodzi w tym artykule? Może byłoby lepiej napisać, iż strona ukraińska odmawia udzielenia prawdziwych i pełnych informacji o celach i skutkach ataku. Tak to czytamy same bzdury. Proszę chociaż trochę cenić czytelnika.
Sprzedawcy wojny naciskali Polaków, żebyśmy oddali Ukraińcom nasze najlepsze aerodynamicznie (dostępne nam obecnie) samoloty obronne* czyli myśliwce MIG-29, które swoją drogą Ukraińcy jeszcze mają.
Mając na uwadze, że ogólnie myśliwce służą do OBRONY nieba, a bombowce bliskiego wsparcia jak Su-25 do ATAKU naziemnego, widzimy tu, że podobnie ruskie sprzedawcy wojny nie są zainteresowane obroną nieba Białorusi, lecz ich zdolnościami bombardującymi.
Stąd pytanie: komu zależy by po obu stronach granicy przez starą Litwę była mordownia bez obrońców nieba?
Powinniśmy spojrzeć na cały ten nacisk na samoloty atakujące, zamiast obronne nieco szerzej. Batko pewno już to wie, że to co zaproponowała mu Rosja to potwierdzenie, że jeśli Rosja wchłonie Mińsk do Rosji, to zredukuje tą metropolię do statusu współczesnego Smoleńska, Pskowa, Nowogrodu, czyli do małego miasteczka granicznego, w funkcji bezludnego przedmurza Moskwy.
Podobne złowrogie i antypolskie myślenie widzimy w postępowaniu Warszawiw na temat ukrywania przemysłu, inwestycji i wojska za linią Wisły, to Tuskowa/Makrelowa Polska-B i pisowy bezwład inwestycyjny (przykładowo poddali elektrownię w Ostrołęce). Zauważmy też, że ruskie przechodzą na Ukrainie przez większe rzeki niż Wisła.
Nawiasem, to nie straty powstrzymują ruskich, tylko liczne rodzaje broni i logistyka.
Pozwolę sobie jeszcze wrócić do sprawy migów. Wobec postępowania zdrajców z MSZ, którzy chcieli pozbawić ochrony nasze niebo, powinny być wyciągnięte surowe konsekwencje karne.
Tak, przeczytaj to jeszcze raz: nasze zażydzone MSZ usiłowało nam zabrać nasze Migi-29, abyśmy na wstępie, w razie wojny, mieli olbrzymie straty materialne! Uważam, nie kurna, żądam! by tych nałogowych przekupców, zdrajców i ludzi o słabych charakterach wyjebać na amen z MON-u i nigdy do spraw obronnych nie dopuszczać, a MSZ traktować jak agendę obcego żydowskiego państwa.
Nie może się już powtarzać sytuacja wymuszenia na polskim wojsku oddawania naszego najbardziej cennego sprzętu, jakim są przykładowo nasze jedyne myśliwce obronne, przez jakiś wyjętych z kapelusza jednorazowych polityków.
Podobno żołnierze narzekają, że nawet agregaty prądu wywieźli na Ukrainę, rozbrajają ze sprzętu całe jednostki. Zbliżona sytuacja z jaką mieliśmy do czynienia podczas zdrady polskich/gudłajskich masonów rządowych w 1939r.
(*) F-16 to są samoloty do wszystkiego, a innych nowszych myśliwców jak F-22 - Amerykanie po prostu nikomu nie wydają. Myśliwce Migi-27 zostały zaprojektowane przez radzieckich ludzi do polowania na amerykańskie nastki; temu nasze Migi-29 mają mniejsze promienie skrętu niż nasze F-16 i mocniejszą konstrukcję; w dog-fighting Migi-29 ustępują tylko większym od nich suczkom myśliwskim, bo te mogą przyjąć więcej obrażeń. F-15 mają jeszcze bardziej delikatną konstrukcję niż F-16. Delikatne samoloty są może atutem jak atakuje się z zaprzyjaźnionego państwa jakiś buntystan, a nie jak trzeba bronić nieba przed przekrojem samolotów od bardzo szybkich, poprzez stratosferyczne, aż po duże myśliwce. Do tego nasz najdroższy i nietrafiony F-35 to jest tylko bombowiec do wszystkiego, w ogóle nam raczej zbędny, chyba żeby hipnotyzer Dudy chciał puścić jakąś samobójczą misję w głąb lądu. Oczywiście F-35 nie jest w ogóle równorzędnym zawodnikiem w dog-fighting dla w/w migów i suczek; to był durnowaty modny wydatek motywowany pod ladą - nie pod nasze potrzeby.
Z takim starym pierdzielem jak Biden trudno dojść. Czy to jego gra "w starca" czy on faktycznie jest już takim stępiałym idiotą albo lewacką agenturą finansowaną z Moskwy. Kto wie?
Każdy rozumny widzi, że kiedy USA rozkminiało ZSRR, radziecka agentura robiła swoje w USA. Dzieci kwiaty to przecież lewacka ideologia z Związku Radzieckiego, za który białe USA zapłaciło wygnaniem ze śródmieść wielkich miast i zniszczeniem integralności chrześcijańskich społeczności miejskich przez kolorowych, utrzymywanych z socjału, którą to próżnię społeczną elit zajęli przypadkiem Chazary z Europy Wschodniej. (Jakkolwiek to zapewne był zwrot karmy za to, że USA po otrzymaniu od nas skrakowanej Enigmy, która dała Amerykanom Pacyfik, zostawili nas razem z Angolami za żelazną kurtyną. Ale przecież my tu nie o tym.)
To następne pokolenie lewactwa idzie już na Zachodzie, który ni w ząb nie pojmuje, że wyznają ideologię zaszczepioną im przez ZSRR. Taki bogacz Soros (agent starego Układu Warszawskiego, nawiasem napompowany bilionami z polskiej afery FOZZ) przecież wciąż wykonuje te same radzieckie rozkazy: "niszczyć moralność Zachodu". I cała reszta tych lewaków, co im się kaska z kosmosu nie bierze.
I mamy tak: z jednej strony sfajczone moralnie USA, zupełnie nie-samo-sterowne, z jakąś pseudo-dwu-demokracją z siedliskiem dekadencji w Nowym Jorku, gdzie pedalstwo, pedofilia, farmy dzieci na adrenalinę, handel mięsem abortowanych płodów ludzkich na kilogramy...
A z drugiej mamy zdrową poradziecką Rosję z ikoną Putina, granego przez kolejnych "Putinów", nie wyznającą pseudo-wartości spedaluchów i spedofilów, i w której to Rosji zakochani są Republikanie, z Q i Drumpfem na czele. Plus bonusowo specjalna ochrona chazarskiego pasożyta, który wyłudził z USA dla samego Izraela już 154 mld $ bezzwrotnie, tzn. nie licząc całej pozostałej szajki nowobogaczy chazarskich.
No powiedz, czy to nie jest sprowadzenie olbrzyma do parteru? Kto tu wygrywał dogrywkę do zimnej wojny?
Europa Zachodnia zarażona tym samym zboczonym łajnem i feminizmem (który należy traktować jako operację psy-op naginania kręgosłupa, aby społeczeństwo zachodnie było bardziej spolegliwe wobec irracjonalności, które na poczekaniu z dupy wyjmuje se lewactwo), UE rozbrojona, czeka z otwartymi ramionami na 12 tysięcy ruskich czołgów.
Pytasz się młodego pokolenia: czy warto bronić tej sfermentowanej zachodniej zgnilizny przez zdrowym radzieckim sołdatem, którego jedyną wadą jest, to że jest wyjęty z ruskiego obozu wojskowego, spolegliwy wobec autorytaryzmu, że jest gwałcicielem, i że jak go nie zatrzymasz okradnie nas z własności intelektualnej na 2 pokolenia i z zasobów na zawsze?
I co młodzi na to? Nie ma ich. Cały czas jakaś chazarska narracja idzie!
Wina jest absolutnie po stronie rzadu,takie przywileje,takie zasilki hojnie rozdawane z pieniędzy POLSKICH podatników musiały doprowadzic do zapaści.A oni dalej chcą finasować turystów z ukrainy ,a ida wakacje,nadciągnie ich sporo.O idiotyzmie pokroju zasiłki tracą jak się nie stawia w 30 dni szkoda komentować.Nobla głupoty temu kto to wymyślił.?
Oczywiście zgodnie z polskim prawem potępiam ataki Rosjan. Nie wiem jednak, czy nie może cieszyć Polaka, że cała braterska pomoc natowska dla banderowców jest przy okazji niszczona? Ale Polacy nie mają prawa chwalić Rosji, że niszczy potomków upowców. Nie mogą też nadal dokonywać ekshumacji pomordowanych. Takie qui pro quo.
Ciekawe, czy Kaczyński i Morawiecki to rozumieją?
Jak to zrobić - nie można chwalić agresora, gdyż za to w Polsce grozi kara, ale jednocześnie cieszyć się, że ten agresor pośrednio karze banderowców za Wołyń. Nie znam dobrze polskiej ustawy, ale chyba cieszyć się w niej nie zakazano?
Brawo Konfederacja, jedyne niezależne ugrupowanie w sejmie.
No proszę,brawo nie tylko dla Węgrów ale i Słowaków i Czechów,coś za coś,tylko nam się trafili "geniusze polityki i biznesu",nie wiem dlaczego ten kraj jest nieustannie karany nieudolnymi rządami.
Jakby polskojęzyczny rzad działałby na Saharze to piasek musiałby importować.
To nie damy im za darmo?! Toż to działanie antypaństwowe,istne ruskie onuce.Ironia.
Tak wyglądają właśnie działania polskojęzycznego rządu i zajmującego się tymi sprawami Szefernakera.To jest kpina i wszyscy uważaja że to świadome działanie.Robią z ludzi idiotów i "myślą" że ludzie tego nie widzą.PiS bez wałka przy urnach nie ma ŻADNYCH szans by rzadzić.
Poza Konfederacją i jej członami reszta polityków to pachołki USA i Ukrainy. A może tak zrehabilitować Hitlera, a jedynym winnym niech zostanie Himmler.
Ciekawe jaką ważną wojskową inwestycję w Królewcu wstrzymała blokada dostaw cementu i stali?
A czy G7 poniosło koszty odbudowy Iraku lub Syrii?