Cyt.
"Podano też, że Port Gdańsk zdołał utrzymać pierwsze miejsce w przeładunkach kontenerów. Pod tym względem w lipcu br. padł rekord – 5,8 mln ton miesięcznie.
Podawanie danych dotyczące kontenerów jako ciężar (5,8 mln ton miesięcznie) jest nielogiczne .
Kontenery "liczy się" w TUE, tzn . liczy się zajęte miejsce na statku, porcie przeładunkowym, na wagonie, samochodzie itd.
Waga ma w tym przypadku znaczenie drugorzędne.
Widać że od czasów J.Kochanowskiego nic się nie zmieniło, nawet okres II-ej.w.ś. nic nas nie nauczył - Cieszy mię ten rym: "Polak mądr po szkodzie";
Lecz jesli prawda i z tego nas zbodzie,
Nową przypowieść Polak sobie kupi,
Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi.
Polska prowadzi ograniczoną gospodarkę leśną. Wbrew medialnym doniesieniom użytkowanie główne jest oficjalnie ograniczone do 60 procent przyrostu zasobu. Gdyby zaś uzupełnić to o kolejne restrykcje ekologistyczne, to okaże sie, że niszczenie odnawialnego zasobu naturalnego sięga grubo ponad 50 procent przyrostu.
System gospodarczy leśnictwa jest degenerowany od momentu przyjęcia w 1990 roku Ustawy o lasach, która wtłoczyła PGLLP do działu administracji. Tym samym zysk, efektywnosć, innowacyjność, inwestycje i rozwój w kierunku wzmacniania kraju przestały mieć jakiekolwiek znaczenie.
Każde użytkowanie ponad i poniżej przyrostu masy w lesie jest szkodliwe dla lasu i dla gospodarki leśnej
https://www.polskawlesie.pl/las/na-czym-polega-las-emocjonalny-wyklad-jana-kosiorowskiego
Czy to ślepota, czy pamięć krótka?
Bo bezwzgledne posłuszeństwo wobec USA czy Izraela czy UE to ma być nieskrępowana wolnosć i suwerenność (sic!).
To widze na codzień.
Jak jest w Białorusi i z Łukaszenką wiedzą z tego, co mu telewizory powiedzą.
A warto przeczytać recenzję prezesa Grupy Atlas.
Ciekawe ilu w tym czasie Białorusinów uciekło do Polski w obawie przed Łukaszenką który jest pieskiem Putlera.
Druga ciekawostka, ilu z tych uciekinierów jeszcze żyje :)
to nie USA napadły na Ukrainę ale Rosja:
1. Wojna w Iraku rozpoczęła się od napaści Iraku na Kuwejt.
2. Zaolzie - nie żadnych dowodów na współpracę Polski i Hitlera w przeciwieństwie do istniejących dowodów takich jak TAJNY pakt Niemców i Rosji (dawniej ZSRR). BTW Czesi zajęli Zaolzie (1919r) gdy Polacy walczyli z Bolszewikami i ratowali Europę przed bolszewicką zarazą, w 1938r Polska odzyskała swoich obywateli i ziemię. Na Zaolziu Polacy stanowili przytłaczającą większość.
3. z nazizmem na Ukrainie walczy naziści z grupy Wagnera (nazwa od ciągotek do niemieckiej kultury jak by Rosyjska była za cienka)
Tak na marginesie dodam że Czesi winni są jeszcze ziemie ale jakoś nie spieszą się z uregulowaniem zobowiązań.
Polska powinna mieć własną broń atomową tak jak Izrael. Możliwe że udało by się to osiągnąć we współpracy z Ukrainą która nie jest zobowiązana traktatami nuklearnymi.
Czy na elewacjach szkół w Polsce podobnie jak we Lwowie wieszać będą popiersia krwawych ludobójców cywilnej bezbronnej polskiej ludności w celu uhonorowania nas takimi swoimi bo"C"haterami?
https://pl.wikipedia.org/wiki/Szko%C5%82a_%C5%9Arednia_nr_10_we_Lwowie
Faktycznie, Ruscy w zabijaniu przeskoczyli samych siebie. Listy proskrycyjne i mordowanie cywili jak za czasów ZSRR i wcześniejszych. Wygląda na to że nie będą mieli nic przeciwko jeżeli Ukraińcy zaczną mordować proruskich cywili ponieważ sami robią to samo. Ruscy robili to samo w Polsce. Dla tego ruscy są w Polsce traktowani jak wrogowie.
no to sobie polepszą, tak jak mieszkańcy Naddniestrza, Czeczeni czy innych ziem pod protektoratem Rosji w których bieda aż piszczy i większość wyjeżdża za pracą bo na miejscu bieda, bieda i jeszcze raz bieda
Rosja przede wszystkim wyzwala swoich obywateli, którzy byli mordowani w Odessie (2 maj 2014), na wschodzie (8 lat bombardowań) i którym zabroniono używania rodzinnego języka. To Polska tylko nie dba o Polaków na Litwie lub na Ukrainie.
Warto pamiętać, że to nie idea niepodległości a tzw. wszechukraińskość jest zasadą i celem , którego Ukraińcy się nigdy nie wyrzekli
Petlura jak Bandera?
http://wybory.wawak.eu/petlura-jak-bandera/
… To nie idea niepodległości, a właśnie wszechukraińskość jest zasadą i celem strategicznym, którego nigdy nacjonalizm ukraiński się nie wyrzekł. Idea państwa ukraińskiego w rozumieniu nacjonalistycznym to państwo, w skład którego mają wejść wszystkie arbitralnie ustalone przez ukraińskich działaczy nacjonalistycznych jako etniczne terytoria. Od Krynicy na zachodzie, do Morza Kaspijskiego na wschodzie; od Preszowszczyzny, południowej Bukowiny i północnego Kaukazu ( Kubań) na południu, do Prypeci na północy to ziemie do których pretensje zgłaszają następcy Bandery.....
Warto zauważyć, że obecne granice Ukrainy wynikają w dużej mierze ze spuscizny po ZSRR i jego podbojach np. Besarabia , Zakarpacie, Kresy Wschodnie II RP a nawet Krym podarowany im przez Chruszczowa.
Historycznie Ukraina obejmowała jedynie trzy województwa dawnej Rzeczypospolitej : kijowskie, bracławskie i czernichowskie po najazdach tatarskich bardzo mocno wyludnione. Dlatego na dawnych mapach tereny Ukrainy nazywano nieraz „pustynią” (camporum desertorum) leżącą między Rzeczypospolitą, Moskwą i Siedmiogrodem. Nazwa „Ukraina” nie oznaczała bynajmniej stwierdzenia odrębności politycznej lub narodowościowej tego kraju. Nazwy „Ukraina” używano dla oznaczenia południowo-wschodniego pogranicza Polski ówczesnej, a więc nazwa służyła na oznaczenie jednej z wielu ziem polskich. Tak więc mapy ówczesne przedstawiają obszary nad Bohem i dolnym biegiem Dniepru jako wielką białą plamę, sięgającą aż po morze Czarne i granice państwa moskiewskiego. Jedynie na zachodnich brzegach tej plamy pojawiały się na mapach, w miarę napływu ludności z zachodu, coraz to nowe nazwy miejscowości jak np. Żółte Wody, Szytomirz i inne, zawsze podawane w brzmieniu polskim, z zachowaniem ówczesnej pisowni. A nawet na moskiewskich mapach tego okresu jak np. na mapie p.t. „Tabula Russia”, opracowanej w 1613 r. przez Hesselo Gerardo , nazwy miast w granicach Polski posiadają czysto polskie brzmienie: Przejasław, Białacerkiew, Krzemieńczuk i t. p.
Pamiętajmy że ZSRR napadło na Polskę razem z Hitlerem a pokonanie Polski świętowali paradą żołnierzy armii Hitlera i Stalina w Brześciu 1939.09.22. https://www.youtube.com/watch?v=4Tk48pwvf1s&t=90s
Łukaszenko to piesek Putina i jak widać niszczy Polskość na ziemi która należała do Polski. To wszystko co może zrobić i dla tego zabrał się za groby Polaków których zamordowali komunistyczni zbrodniarze.
Oddając po trochu swoją suwerenność do Brukseli, faktycznie powoli tracimy suwerenność, czy coś się nie zgadza? A patrząc na interesy Niemiec czy Francji to widzimy że te dwa państwa sprzyjają Rosji, czy to już zagrożenie? Pewnie tak.
Ciekawe co robią w Doniecku ukry , bombarduj`miaato od 2014......r2d2 co czytało się Doncowa..? kradna mordują kraken i azov co udziela się dysonans poznawczy,..?
Łżewrow zapomniał dodać że ruscy barbarzyńcy zaatakowali Ukrainę i mordują, kradną, torturują Ukraińców na terenie Ukrainy. Czy można litować się nad Rosjanami? Pamiętajmy że Łżewrow nie jest nawet Rosjaninem (tak jak Stalin). Czyje interesy reprezentuje Łżewrow?
Duda coraz bardziej sprawia wrażenie niezrównoważonego. Najgorsze jest to, że chore brednie które wygaduje uderzają w najbardziej podstawowe interesy naszego kraju wystawiając go zarazem na pierwszy plan potencjalnego, ogromnego niebezpieczeństwa.
A może policzyć na ile państw napadła Rosja, a na ile USA (na Irak również Polska)? A może przypomnieć sobie jak Polska w 1938 roku uzgadniała z Niemcami rozbiór Czechosłowacji? A Wołynia to nigdy nie było? Od kiedy mamy zaprzeczać zbrodni wołyńskiej? Za Hitlerem to bardziej tęsknią Ukraina i Bałtowie, gdyż tam idee SS są nadal bardzo silne.
Piesek Putina tak bardzo tęskni za Hitlerem z którym Rosja wywołała II Wojnę Światową? O ile Niemcy dzisiaj nie napadają na sąsiadów, o tyle Ruscy nadal napadają, mordują, kradną i twierdzą że napaść na sąsiada to samoobrona. Niby Rosja to taki wielki kraj, ale ruskim ciągle mało, ciągle napadają na sąsiadów. Rosja to czyrak, na d...e współczesnego świata.
"Green Plaza"? to chyba nie po rosyjsku? co na to ruscy nacjonaliści? toż to śmiechu warte ponieważ nawet samochody mają zachodnie bo ruska myśl techniczna nie potrafi zbudować dobrego samochodu dla Rosjan o komputerach czy modzie nie wspominając
Pamiętajmy że Ukraińców, na Ukrainie mordują mordercy z Rosji. Rosja to współcześni naziści/hitlerowcy odmawiający Ukraińcom własnego kraju. Tak samo postępował Hitler i Stalin.
Gdyby Rosja wkroczyła do Kazachstanu i zaczęła "wyzwalać" Kazachów, tak jak dzisiaj Ukraińców, to nie oburzali by się tak jak robią to dzisiaj. Zobaczymy jak Rosja będzie wywierać naciski na Kazachstan w sprawie kosmodromu "Bajkonur".
ciekawe czy po wojnie Ukraińcy podzielą się z Polską gazem, ropą, uranem, dostępem do morza Czarnego, a może myślą technologiczną? Motor Sicz ma know how budowy/eksploatacji/remontów silników odrzutowych (samoloty/śmigłowce, rakiety, inne), turbin gazowych i wiele wiele innych obszarów wiedzy które mogą przyczynić się do rozwoju obu narodów.
taka była nacjonalistyczna, a jeździła japońskim samochodem zamiast patriotycznie "moskwiczem"? Cały ten ruski jazgot dotyczący ruskiego miru to ściema dla intelektualnej biedoty która kończy się gdy kupują zachodniego laptopa, samochód, drona czy ubrania (Putin i kurtka Loro Piana za 1.5 miliona rubli). Ruscy to mix idiotyzmu, nacjonalizmu/bolszewizmu/nazizmu (Rosyjska Armia Wyzwoleńcza - generał Andriej Andriejewicz Własow) , barbarzyństwa i wiecznie nienasyconej chęci napadania na sąsiadów. Nawet komunizmu sami nie wymyślili a Lenina Niemcy zawieźli do Rosji w zapieczętowanym pociągu.
Cyt.
"Podano też, że Port Gdańsk zdołał utrzymać pierwsze miejsce w przeładunkach kontenerów. Pod tym względem w lipcu br. padł rekord – 5,8 mln ton miesięcznie.
Podawanie danych dotyczące kontenerów jako ciężar (5,8 mln ton miesięcznie) jest nielogiczne .
Kontenery "liczy się" w TUE, tzn . liczy się zajęte miejsce na statku, porcie przeładunkowym, na wagonie, samochodzie itd.
Waga ma w tym przypadku znaczenie drugorzędne.
Widać że od czasów J.Kochanowskiego nic się nie zmieniło, nawet okres II-ej.w.ś. nic nas nie nauczył - Cieszy mię ten rym: "Polak mądr po szkodzie";
Lecz jesli prawda i z tego nas zbodzie,
Nową przypowieść Polak sobie kupi,
Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi.
Może czas postąpić tak samo z cmentarzami żołnierzy bolszewickich?
Nie lubię roszczeniowych Ukraińców ale Ruskich nie lubięznacznie bardziej. Rusyfikacjia ruskim też się nie udała.
ciekawe ile ich zamówią
ciekawe dla czego migranci nie chcą tam zostać
mówisz o tym? https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/bialorus/emil-czeczko-nie-zyje-video/
Jak to mówią "Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma" ale mam wrażenie że na Białorusi faktycznie jest lepiej.
Polska prowadzi ograniczoną gospodarkę leśną. Wbrew medialnym doniesieniom użytkowanie główne jest oficjalnie ograniczone do 60 procent przyrostu zasobu. Gdyby zaś uzupełnić to o kolejne restrykcje ekologistyczne, to okaże sie, że niszczenie odnawialnego zasobu naturalnego sięga grubo ponad 50 procent przyrostu.
System gospodarczy leśnictwa jest degenerowany od momentu przyjęcia w 1990 roku Ustawy o lasach, która wtłoczyła PGLLP do działu administracji. Tym samym zysk, efektywnosć, innowacyjność, inwestycje i rozwój w kierunku wzmacniania kraju przestały mieć jakiekolwiek znaczenie.
Każde użytkowanie ponad i poniżej przyrostu masy w lesie jest szkodliwe dla lasu i dla gospodarki leśnej
https://www.polskawlesie.pl/las/na-czym-polega-las-emocjonalny-wyklad-jana-kosiorowskiego
Czy to ślepota, czy pamięć krótka?
Bo bezwzgledne posłuszeństwo wobec USA czy Izraela czy UE to ma być nieskrępowana wolnosć i suwerenność (sic!).
To widze na codzień.
Jak jest w Białorusi i z Łukaszenką wiedzą z tego, co mu telewizory powiedzą.
A warto przeczytać recenzję prezesa Grupy Atlas.
Ciekawe ilu w tym czasie Białorusinów uciekło do Polski w obawie przed Łukaszenką który jest pieskiem Putlera.
Druga ciekawostka, ilu z tych uciekinierów jeszcze żyje :)
to nie USA napadły na Ukrainę ale Rosja:
1. Wojna w Iraku rozpoczęła się od napaści Iraku na Kuwejt.
2. Zaolzie - nie żadnych dowodów na współpracę Polski i Hitlera w przeciwieństwie do istniejących dowodów takich jak TAJNY pakt Niemców i Rosji (dawniej ZSRR). BTW Czesi zajęli Zaolzie (1919r) gdy Polacy walczyli z Bolszewikami i ratowali Europę przed bolszewicką zarazą, w 1938r Polska odzyskała swoich obywateli i ziemię. Na Zaolziu Polacy stanowili przytłaczającą większość.
3. z nazizmem na Ukrainie walczy naziści z grupy Wagnera (nazwa od ciągotek do niemieckiej kultury jak by Rosyjska była za cienka)
Tak na marginesie dodam że Czesi winni są jeszcze ziemie ale jakoś nie spieszą się z uregulowaniem zobowiązań.
Czy jeszcze coś wymaga wyjaśnień?
Polska powinna mieć własną broń atomową tak jak Izrael. Możliwe że udało by się to osiągnąć we współpracy z Ukrainą która nie jest zobowiązana traktatami nuklearnymi.
Przypominam, że nasze władze też przebierały nogami i nadal przebierają do tego aby amerykańska taktyczna broń nuklearna była przechowywana w Polsce.
Czy na elewacjach szkół w Polsce podobnie jak we Lwowie wieszać będą popiersia krwawych ludobójców cywilnej bezbronnej polskiej ludności w celu uhonorowania nas takimi swoimi bo"C"haterami?
https://pl.wikipedia.org/wiki/Szko%C5%82a_%C5%9Arednia_nr_10_we_Lwowie
Faktycznie, Ruscy w zabijaniu przeskoczyli samych siebie. Listy proskrycyjne i mordowanie cywili jak za czasów ZSRR i wcześniejszych. Wygląda na to że nie będą mieli nic przeciwko jeżeli Ukraińcy zaczną mordować proruskich cywili ponieważ sami robią to samo. Ruscy robili to samo w Polsce. Dla tego ruscy są w Polsce traktowani jak wrogowie.
Łukaszenko naraża swój kraj na atak nuklearny, to zabójstwo własnego narodu, to zbrodnia za którą kiedyś Łukaszenko odpowie przed narodem.
Czy wcześniej ukrainizacja Polski, czy od razu banderyzacja j pełny faszyzm?
Ukraina dysponuje własnymi złożami gazu, ropy, węgla, uranu, metali ziem rzadkich, wystarczy że rozwiną wydobycie (co oczywiście trwa).
no to sobie polepszą, tak jak mieszkańcy Naddniestrza, Czeczeni czy innych ziem pod protektoratem Rosji w których bieda aż piszczy i większość wyjeżdża za pracą bo na miejscu bieda, bieda i jeszcze raz bieda
i bardzo dobrze, pamiętajmy że w 1939 ruscy współpracowały z nazistami aż do 1941r, kiedy skoczyli sobie do gardeł.
Rosja przede wszystkim wyzwala swoich obywateli, którzy byli mordowani w Odessie (2 maj 2014), na wschodzie (8 lat bombardowań) i którym zabroniono używania rodzinnego języka. To Polska tylko nie dba o Polaków na Litwie lub na Ukrainie.
Według Ukrainy tylko oni mogą mordować. Podobnie myślą jankesi, żabojady i angole. Przeskoczyli Kalego i to znacznie
coś strasznie się spieszą z tymi zakupami, czyżby dostali informację od Amerykanów o rychłym zagrożeniu ze strony Rosji/Chin?
Ruscy potrafią ukraść nawet elektrownię atomową, jak za Hitlera, ruscy napadają, mordują, kradną i mówią że to dla dobra ludzi.
Warto pamiętać, że to nie idea niepodległości a tzw. wszechukraińskość jest zasadą i celem , którego Ukraińcy się nigdy nie wyrzekli
Petlura jak Bandera?
http://wybory.wawak.eu/petlura-jak-bandera/
… To nie idea niepodległości, a właśnie wszechukraińskość jest zasadą i celem strategicznym, którego nigdy nacjonalizm ukraiński się nie wyrzekł. Idea państwa ukraińskiego w rozumieniu nacjonalistycznym to państwo, w skład którego mają wejść wszystkie arbitralnie ustalone przez ukraińskich działaczy nacjonalistycznych jako etniczne terytoria. Od Krynicy na zachodzie, do Morza Kaspijskiego na wschodzie; od Preszowszczyzny, południowej Bukowiny i północnego Kaukazu ( Kubań) na południu, do Prypeci na północy to ziemie do których pretensje zgłaszają następcy Bandery.....
Warto zauważyć, że obecne granice Ukrainy wynikają w dużej mierze ze spuscizny po ZSRR i jego podbojach np. Besarabia , Zakarpacie, Kresy Wschodnie II RP a nawet Krym podarowany im przez Chruszczowa.
Historycznie Ukraina obejmowała jedynie trzy województwa dawnej Rzeczypospolitej : kijowskie, bracławskie i czernichowskie po najazdach tatarskich bardzo mocno wyludnione. Dlatego na dawnych mapach tereny Ukrainy nazywano nieraz „pustynią” (camporum desertorum) leżącą między Rzeczypospolitą, Moskwą i Siedmiogrodem. Nazwa „Ukraina” nie oznaczała bynajmniej stwierdzenia odrębności politycznej lub narodowościowej tego kraju. Nazwy „Ukraina” używano dla oznaczenia południowo-wschodniego pogranicza Polski ówczesnej, a więc nazwa służyła na oznaczenie jednej z wielu ziem polskich. Tak więc mapy ówczesne przedstawiają obszary nad Bohem i dolnym biegiem Dniepru jako wielką białą plamę, sięgającą aż po morze Czarne i granice państwa moskiewskiego. Jedynie na zachodnich brzegach tej plamy pojawiały się na mapach, w miarę napływu ludności z zachodu, coraz to nowe nazwy miejscowości jak np. Żółte Wody, Szytomirz i inne, zawsze podawane w brzmieniu polskim, z zachowaniem ówczesnej pisowni. A nawet na moskiewskich mapach tego okresu jak np. na mapie p.t. „Tabula Russia”, opracowanej w 1613 r. przez Hesselo Gerardo , nazwy miast w granicach Polski posiadają czysto polskie brzmienie: Przejasław, Białacerkiew, Krzemieńczuk i t. p.
Pamiętajmy że ZSRR napadło na Polskę razem z Hitlerem a pokonanie Polski świętowali paradą żołnierzy armii Hitlera i Stalina w Brześciu 1939.09.22. https://www.youtube.com/watch?v=4Tk48pwvf1s&t=90s
Łukaszenko to piesek Putina i jak widać niszczy Polskość na ziemi która należała do Polski. To wszystko co może zrobić i dla tego zabrał się za groby Polaków których zamordowali komunistyczni zbrodniarze.
Ciekawe jak Dworczyk ukarze Białorusinów? Może najpierw kary za maile, te w Polsce?
Oddając po trochu swoją suwerenność do Brukseli, faktycznie powoli tracimy suwerenność, czy coś się nie zgadza? A patrząc na interesy Niemiec czy Francji to widzimy że te dwa państwa sprzyjają Rosji, czy to już zagrożenie? Pewnie tak.
tylko co to znaczy "Ukraina wygra wojnę", dla każdego z nas może to znaczyć coś zupełnie innego.
"Demokratyczny" zachód pozwala na ataki ze strony USA, gdyż one są "pokojowe". Co za hipokryzja.
Ciekawe co robią w Doniecku ukry , bombarduj`miaato od 2014......r2d2 co czytało się Doncowa..? kradna mordują kraken i azov co udziela się dysonans poznawczy,..?
Łżewrow zapomniał dodać że ruscy barbarzyńcy zaatakowali Ukrainę i mordują, kradną, torturują Ukraińców na terenie Ukrainy. Czy można litować się nad Rosjanami? Pamiętajmy że Łżewrow nie jest nawet Rosjaninem (tak jak Stalin). Czyje interesy reprezentuje Łżewrow?
Tacy to dla nas "bracia" jak z Andrzejka polski prezydent.
Duda coraz bardziej sprawia wrażenie niezrównoważonego. Najgorsze jest to, że chore brednie które wygaduje uderzają w najbardziej podstawowe interesy naszego kraju wystawiając go zarazem na pierwszy plan potencjalnego, ogromnego niebezpieczeństwa.
A może policzyć na ile państw napadła Rosja, a na ile USA (na Irak również Polska)? A może przypomnieć sobie jak Polska w 1938 roku uzgadniała z Niemcami rozbiór Czechosłowacji? A Wołynia to nigdy nie było? Od kiedy mamy zaprzeczać zbrodni wołyńskiej? Za Hitlerem to bardziej tęsknią Ukraina i Bałtowie, gdyż tam idee SS są nadal bardzo silne.
dobre pytanie
„za wszystkie gesty przyjaźni, których ze strony ukraińskiej jest w ostatnim czasie wiele wobec Polski”
Proszę podać choć jeden przykład (nie licząc tzw. specjalnego statutu Polaków na Ukrainie, bo to chyba żart).
Piesek Putina tak bardzo tęskni za Hitlerem z którym Rosja wywołała II Wojnę Światową? O ile Niemcy dzisiaj nie napadają na sąsiadów, o tyle Ruscy nadal napadają, mordują, kradną i twierdzą że napaść na sąsiada to samoobrona. Niby Rosja to taki wielki kraj, ale ruskim ciągle mało, ciągle napadają na sąsiadów. Rosja to czyrak, na d...e współczesnego świata.
"Green Plaza"? to chyba nie po rosyjsku? co na to ruscy nacjonaliści? toż to śmiechu warte ponieważ nawet samochody mają zachodnie bo ruska myśl techniczna nie potrafi zbudować dobrego samochodu dla Rosjan o komputerach czy modzie nie wspominając
Rosja jak III Rzesza Niemiecka, popierała atak na sąsiednie państwa.
Wystarczyło by aby Ruscy nie napadali na Ukrainę? Ruski nacjonalizm zabija nie tylko Ukraińców ale i Rosjan.
Pamiętajmy że Ukraińców, na Ukrainie mordują mordercy z Rosji. Rosja to współcześni naziści/hitlerowcy odmawiający Ukraińcom własnego kraju. Tak samo postępował Hitler i Stalin.
Putin to taka sama tragedia dla Rosji, jak carowie, Lenin, Stalin czy inna nacjonalistyczna miernota.
Gdyby Rosja wkroczyła do Kazachstanu i zaczęła "wyzwalać" Kazachów, tak jak dzisiaj Ukraińców, to nie oburzali by się tak jak robią to dzisiaj. Zobaczymy jak Rosja będzie wywierać naciski na Kazachstan w sprawie kosmodromu "Bajkonur".
Duda to taka sama tragedia dla Polski jak Zełenski dl Ukrainy
ciekawe czy po wojnie Ukraińcy podzielą się z Polską gazem, ropą, uranem, dostępem do morza Czarnego, a może myślą technologiczną? Motor Sicz ma know how budowy/eksploatacji/remontów silników odrzutowych (samoloty/śmigłowce, rakiety, inne), turbin gazowych i wiele wiele innych obszarów wiedzy które mogą przyczynić się do rozwoju obu narodów.
taka była nacjonalistyczna, a jeździła japońskim samochodem zamiast patriotycznie "moskwiczem"? Cały ten ruski jazgot dotyczący ruskiego miru to ściema dla intelektualnej biedoty która kończy się gdy kupują zachodniego laptopa, samochód, drona czy ubrania (Putin i kurtka Loro Piana za 1.5 miliona rubli). Ruscy to mix idiotyzmu, nacjonalizmu/bolszewizmu/nazizmu (Rosyjska Armia Wyzwoleńcza - generał Andriej Andriejewicz Własow) , barbarzyństwa i wiecznie nienasyconej chęci napadania na sąsiadów. Nawet komunizmu sami nie wymyślili a Lenina Niemcy zawieźli do Rosji w zapieczętowanym pociągu.