„Gdyby zamordowano geja i zrobili to skinhedzi, to hohoho, a tak to na gazeta.pl był tylko kwadracik zaraz obok informacji, że zespół Ich Troje obchodzi 20-lecie” – stwierdził Rafał Ziemkiewicz komentując reakcję liberalnych mediów w Polsce na zamordowanie przez islamistów francuskiego księdza.

„W Europie nie byliśmy od dawna przyzwyczajeni do męczeństwa za wiarę. Śmierci francuskiego księdza przy ołtarzu, z rąk fanatyków islamskich, inaczej zakwalifikować nie można”– stwierdził publicysta Rafał Ziemkiewicz.

„W mediach nie mówiono za dużo o tym wydarzeniu, nie jest to jedynka w gazetach. Nie wiem czy to dlatego, że zamach przestał być jakimkolwiek newsem czy dlatego, że to ksiądz? Gdyby zamordowano geja i zrobili to skinhedzi, to hohoho, a tak to na gazeta.pl był tylko kwadracik maleńkiej wielkości zaraz obok informacji, że zespół Ich Troje obchodzi 20-lecie”– zauważył.

Przeczytaj: Francja: głównym celem ISIS będą chrześcijanie

Jak informowaliśmy wcześniej, francuscy śledczy ustalili tożsamość jednego z islamistów z Saint-Etienne-de-Rouvray.Był objęty dozorem sądowym, gdyż rok temu próbował przedostać się do Syrii i podejrzewano go o związki z ISIS. Poza nożami, dżihadyści mieli również pistolet.

We wtorek dwóch dżihadystów zaatakowało kościół w Saint-Etienne-de-Rouvray podczas Mszy św. Byli uzbrojeni w noże i pistolet, a także atrapy pasa szahida i innego ładunku wybuchowego . Mieli krzyczeć „Daesh!”, jednak zwracano uwagę, że jest to pejoratywne określenie na tzw. państwo islamskie.Poderżnęli gardło odprawiającemu mszę proboszczowi, 86-letniemu Jacques’owi Hamelowi, wcześniej nakazując mu klęknąć i ciężko ranili inną osobę, która walczy w szpitalu o życie. Według relacji jednej z zakonnic, która była zakładnikiem, nagrywali moment egzekucji. Zostali zastrzeleni podczas akcji policji, gdy wyszli przed otoczony kościół krzycząc „Allah Akbar”. Do ataku przyznało się ISIS.

uZiemkiewicza.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. leszek1
    leszek1 :

    Ziemkiewicz slusznie zauwazyl roznice. Tym nie mniej, rzeczy trzeba nazywac po imieniu i najlepiej w jezyku polskim. To nie sa zadni geje – czyli po angielsku wesolki. To sa pederasci i zboczency, wiec takiej terminologii nalezy uzywac w stosunku do nich. Przestepcy staraja sie maskowac swoje czyny uzywajac roznych kryptonimow. Stad tez np. „skrobanka” albo „aborcja” zamiast – zabojstwo dziecka.

  2. meki1
    meki1 :

    Bodajże w poniedziałek 25-07-16 w śląskim internetowym wydaniu GW był atak na ks. Isakowicza-Zaleskiego, prawie same inwektywy. Późnym wieczorem zabrałem się do dodania komentarza w obronie księdza i nagle cały artykuł zniknął, nie było możliwości skomentowania treści. A obok był fotoreportaż z jakiegoś pier…cia RAŚ, w czym GW zawsze bardzo sumienna i zawsze ciepło komentuje wybryki tych kilkunastu osób.