Zupa ogórkowa bielona

Składniki:1 1/4 kilo drobnej ryby, soli, 2-3 szklanek rosołu ogórkowego, 5-6 ogórków kwaszonych, 1-l 1/2 szklanki śmietany, 2 marchwi, 1-2 pietruszek, 2 cebule, 1 pora, 1 selera, 1 łyżka masła,

1 łyżka mąki.

Sposób przygotowania:

Nastawić smak z różnej włoszczyzny i jakiejkolwiek drobnej ryby, jaźgarzy lub okoni, wlać rosołu ogórkowego i gotować półtory godziny. Pod­smażyć łyżkę mąki w roztopionym maśle, zaprawić tym zupę, przecedzić, zabielić śmietaną, włożyć pokrajanych, ugotowanych osobno kwaśnych ogórków i zagotować.

Źródło: W. A. L. Zawadzka, Kucharka Litewska, Wilno 1938, s. 25.

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz