Transport darów dla szpitala w Gori

Zdjęcia przedstawiają akcję zorganizowaną na rzecz ofiar wojny w Gruzji przez Fundację Pomoc Polakom na Wschodzie i Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”. Obie organizacje przekazały w sumie ponad 850 kg leków, materiałów opatrunkowych i innych medykamentów. Dzięki pozwoleniom wydanym przez gruzińskie ministerstwo zdrowia transport dotarł do szpitala w Gori, który jak się okazało udzielał tylko doraźnej pomocy rannym żołnierzom i cywilom. Oprócz darów przekazanych szpitalowi, polskie organizacje zakupiły również na miejscu żywność – chleb i konserwy, które następnie zostały przekazane pozostałym w mieście mieszkańcom – głównie osobom starszym.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz