Pierniki według litewskiej kucharki.Składniki:
1 1/2 litra miodu, mąki w miarę, 3/4 szklanki spirytusu, parę garści skórki pomarańczowej, 1/2 deka imbiru.

Sposób przygotowania:
Przegotować w rondlu czystej patoki półtora litra, wsypać do gorącej tyle białej pszennej mąki, ile potrzeba do zrobienia rzadkawej masy, wlać, nie mieszając, 3/4 szklanki mocnego spirytusu, skórki pomarańczowej drobno utłuczonej do upodobania i trochę imbieru. Wszystko to mocno mieszając, ostudzić, wybijać rękami aż do białości, robić pierniczki (jakiej chcąc wielkości), kłaść na blachę, osypaną mąką, i do niezbyt gorącego pieca wsadzić.

Źródło: W. A. L. Zawadzka, Kucharka Litewska, Wilno 1938, s. 328.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz