Mogą sobie wytyczać czerwone linie "niemożliwe do przekroczenia" a Donbas nie wróci do Ukrainy jeżeli nie będzie zmiany w ukraińskiej konstytucji która da mu specjalne prawa i zmieni Ukrainę z państwa unitarnego w federalne. Kobitka pieprzy bzdury w imieniu Sługi Narodu żeby zyskać na czasie i stworzyć wrażenie sukcesu osiągniętego przez Zełenskiego "po którego stronie" rzekomo stanęli Merkel i Macron.
"... kultywowanie tradycji historycznej Galicji..."
przecież Galicja to nazwa nadana przez zaborcę aby poniżyć Polaków a tutaj odwołuje się do niej i jeszcze do jakiejś "tradycji historycznej".
"......nazwano „kolonizatorami” Ukraińców na terenach Podkarpacia i Lubelszczyzny „na przestrzeni wielu stuleci”......."
no niestety ale aż do XX wieku nawet nikt nie używał nazwy Ukrainiec dla określenia ludności obrządku wschodniego , więc tym bardziej o żadnych "wielu stuleciach" nie można tu mówić . Zarzut "kolonizacji" można by bardziej postawić dawnej Rusi która osadzała siłą swoich władców dzielnicowych na tych terenach i ruszczyła lacką ludność miejscową poprzez cerkiew.
za www.bibula.com
Przypominamy ważny tekst “Judaizm przeciwko Mojżeszowi. Gnostycki mesjanizm Sabbataja Cwi“, tym bardziej aktualny, że Nagrodę Nobla otrzymała Olga Tokarczuk, autorka m.in. bajki pt Księgi Jakubowe, w fałszywy sposób traktującej o sekcie Jakuba Franka. Nie ulega wątpliwości, że międzynarodowa nagroda związana jest bezpośrednio ze skrzywioną historycznie narracją judaizmu, propagowaną przez Olgę Tokarczuk.
Gorąco polecamy również spotkanie z panią Ewą Pawela pt: „O sekcie frankistów w kontrze do noblistki Olgi Tokarczuk czyli jak żydowscy frankiści zagościli w twórczości Olgi Tokarczuk a raczej bajkach noblistki o frankistach” – wykład w Centrum Edukacyjnym Powiśle, które zamieszczamy poniżej.
Ewa Pawela: O sekcie frankistów w kontrze do noblistki Olgi Tokarczuk – żydowscy frankiści w bajkach
Przypominamy ważny tekst “Judaizm przeciwko Mojżeszowi. Gnostycki mesjanizm Sabbataja Cwi“, tym bardziej aktualny, że Nagrodę Nobla otrzymała Olga Tokarczuk, autorka m.in. bajki pt Księgi Jakubowe, w fałszywy sposób traktującej o sekcie Jakuba Franka. Nie ulega wątpliwości, że międzynarodowa nagroda związana jest bezpośrednio ze skrzywioną historycznie narracją judaizmu, propagowaną przez Olgę Tokarczuk.
Gorąco polecamy również spotkanie z panią Ewą Pawela pt: „O sekcie frankistów w kontrze do noblistki Olgi Tokarczuk czyli jak żydowscy frankiści zagościli w twórczości Olgi Tokarczuk a raczej bajkach noblistki o frankistach” – wykład w Centrum Edukacyjnym Powiśle, które zamieszczamy poniżej.
Ewa Pawela: O sekcie frankistów w kontrze do noblistki Olgi Tokarczuk - żydowscy frankiści w bajkach
O.T to z historią i prawdą jest całkiem na bakier . Kim w istocie byli i jakimi zasadami kierowali się "frankiści" o których mowa w "Księgach Jakubowych"
Judaizm przeciwko Mojżeszowi
http://www.bibula.com/?p=1066
"...Opis barwnych kolei losu założyciela najbardziej wpływowej sekty sabbataistycznej, pochodzącego z Podola Jakuba Franka, niestety nie mieści się w ramach tego szkicu. Dość powiedzieć, że „najbardziej złowrogi sabbataista Jakub Frank” (nazwany tak przez wybitnego religioznawcę Mirceę Eliadego) rozwinął mistyczną teologię Sabbataja w system całkowitej negacji i destrukcji. Sam uznawany przez krótki czas za nowe wcielenie „mesjasza”, a także wcielenie „króla Dawida”, rozwinął w szczegółach koncepcje religijne, nazwane przez wybitnego żydowskiego znawcę kabały Gerszoma Szolema „mistyką nihilizmu”. Za życia Franka sabbatajczycy uzyskali protekcję niektórych książąt Kościoła katolickiego, wspierających „dobrych kontrtalmudystów”; niektórych pastorów protestanckich; wielu monarchów oświeconych (m.in. króla Danii Fryderyka V, królów Rzeczypospolitej Augusta III Sasa i Stanisława Augusta Poniatowskiego, władców Rosji — od cara Piotra I do carycy Katarzyny II, czy wreszcie cesarzowej rzymskiej Marii Teresy i jej syna cesarza Józefa II), jak również ówczesnego sułtana osmańskiego.
Liczne intrygi polityczne, w których uczestniczył Frank, posiadając doskonałą, zakonspirowaną sieć wyznawców w całej Europie, pozwalały mu na wprowadzenie wielu sabbatajczyków na wysokie i wpływowe stanowiska. W Rzeczypospolitej sabbatajczycy uzyskali szlachectwo, mające chronić ich przed prześladowaniami ze strony rabinów-ortodoksów, w Rosji stali się zausznikami carów i caryc oraz twórcami miejscowej masonerii, w Austrii i Rzeszy przedstawicielami niezależnej od Habsburgów potęgi finansowej Oppenheimerów. W latach 70. XVIII wieku Frank (który zmarł w 1791 r. w Offenbach) doprowadził do powstania doskonale zorganizowanej konspiracji, na czele której stanął mianowany przez niego, nienawidzący katolicyzmu przechrzta, wychowanek jezuitów, syn (prawdopodobnie sabbatajskiego) rabina Adam Weishaupt. 1 maja 1776 r. powstała sabbatajska organizacja wolnomularska „Zakon Iluminatów”, stawiająca sobie za cel obalenie istniejącego porządku społecznego i religijnego, stworzenie republikańskiego porządku światowego oraz światowej, synkretycznej religii. Rewolucja miała wybuchnąć w Monachium i rozszerzyć się na cały świat. Ze względu jednak na wykrycie spisku sabbatajczycy przenieśli ciężar swoich działań nad Sekwanę, gdzie już od pewnego czasu infiltrowali skutecznie masonerię francuską..."
Ostro grają Jankesi, wszak Turcja to szósta armia świata i druga co do wielkości w NATO. Gdyby doszło do odwrócenia sojuszy to będą mieli problem, że o ich "oczku w głowie" z Lewantu nie wspomnę.
Z Noblem dla Tokarczuk to właśnie o ten polski "kolonializm i antysemityzm" chodziło. Pluć, pluć, ciągle opluwać a zawsze się coś przyczepi, jak mawiał klasyk Fryc Wielki.
I mają rację!
W końcu rządzi nami przebrzydły "reżim", więc jest niebezpieczeństwo, że tzw. "sojusznicy" będą nam chcieli wprowadzać tę tzw. "demokrację", żeby położyć łapę na naszych surowcach.
Tyle że ten przebrzydły reżim wszystko im za darmo odda, a nawet dopłaci, żeby wzięli, więc jak nie gówno, to nasrane :(
Urodziła się bodajże w Przemyślu(rocznik 1962),różnie z tym może być .Ostatnio słuchałem wypowiedzi "ocaleńca " z Wołynia który mówił ze banderowcy zawsze chcieli kosztowności i.....dowodów osobistych.Toteż nie dziwne że teraz wielu polskojęzycznych uchodzi i podaje się za Polaków.Nie mówię że tak jest w tym przypadku ale.....
a swoją drogą po co krajowi który już jest kolonią USA dawać dupy jeszcze Niemcom i Francji? Polska jest wystarczającym przykładem że tego robić nie warto.
"Ogarnia mnie przerażenie, jak bezmyślni są ludzie, którzy godzą się na takie rzeczy – powiedział Mariusz Kamiński. A mnie ogarnia przerażenie jakim ludziom los i wyborcy oddali w pacht moją ojczyznę.
Aż dziwne że jeszcze nie zabrał się za p.Smarzowskiego reż "Wołynia' no bo ten film przyczynił się przecież do wzrostu niechęci wobec ukraińców.Ale to juz chyba za wysokie progi.Zobaczymy jak zakończy się sprawa radnego PiS ze Szczecina za tzw 'mowę nienawiści' ,przerzucono ją właśnie do tej prokuratury,tak jakby nie było prokuratorów w Szczecinie(pewnie nie znajdą "znamion przestępstwa'
"Słynny" prokurator Młynarczyk on ma już na "sumieniu" bardzo wielu Polaków,on się chyba NICZYM innym nie zajmuje ,tylko ściga po całej Polsce patriotów i robi to do spóły z isajewem.Facet młody liczy na awans ,spory kredyt do spłacenia(w 2018 było to 106 tys) a nagrody są po 10tys.Specjalista od nadinterpretacji,mnie też dane przytaczał ,jak to mój wpis czyta 2-3 mln ludzi i że przyczynia się ten wpis do niechęci do ukraińców ,też jakieś dane powywlekał żeby to było podparte "naukowymi podstawami'.Ja niedawno rozmawiałem z posłem partii rządzącej o tym duecie.Poczekamy.Trzeba to nagłaśniać.Co do sądu nie ma co komentować ,każdy wie jak to działa i kto siedzi w sądach.
"– Widzimy, że to lewica jak zawsze jest źródłem zagrożenia dla wolności słowa, ponieważ fałszywe idee nie potrafią zwyciężyć inaczej niż tylko zamykając usta przeciwnikom "Od początku to mówię,lewacka demokracja to CENZURA na inne idee,poglądy niż ich własne.W Polsce jak i Zachodzie NIE istnieje ani wolność słowa,poglądów ani demokracja.
Niech ten cymbał lepiej zda raport ile na terenie Polski jest uśpionej żydowskie agentury która czeka tylko na sygnał aby w dużych Polskich miastach odpalać krwawe "Majdany" oraz jakie posiadają uzbrojenie, bo na tych lostniskach które przejmują kilka razy do roku można przemycić wszystko łącznie ze sprzętem przeciwpancerny oraz poddanych hipnozie wyznawców Allaha którzy też by mogli zostać nakierowani aby wysadzać się w powietrze ale skąd taki pionek jak Kamiński może to wiedzieć, od Polskiej agentury? A jest w ogóle coś takiego? Chyba tylko po to aby inwigilować i nachodzić Polskich Patriotów. W ogóle niech Chiny nie robią nic z tym 5G lepiej kupić coś od USRAELA może dostaniemy gratis wersję próbną pełnej wersji Pegagusa same plusy w końcu wszystko będzie na serwerach w Tel Awiwe. Kamiński gdyby miał choć trochę rozumu to by wiedział, że Żydzi taki nędznymi psami i gojami jak Kamiński gardzą, także na nic jego ulizgiwanie i płaszczenie się w Waszyngtonie.
Kolonizatorami i antysemitami są Ukraińcy i Szwedzi. Pierwsi okupują rdzenne ziemie polskie ze Lwowem i Stanisławowem, a drugich wizytę podczas Potopu pamiętamy do dzisiaj.
Kamiński niech zacznie od siebie i powie nam, dlaczego ktoś taki jak Banaś był wiceministrem finansów i został prezesem NIK. Jak chodzi 5G i Chiny, to nie ma się czego bać. Wiele krajów woli lepsze i tańsze urządzenia Huawei, niż drogie i gorsze amerykańskie. Jak chodzi o bezpieczeństwo, to specjaliści potrafią je zapewnić.
http://pressmania.pl/list-otwarty-do-p-olgi-tokarczuk-pisze-iwona-l-konieczna/? Wręczenie Nobla dla Olgi Tokarczuk 10.12.2019 Polacy zafałszowali własną historię. Ponadto jej zdaniem Polacy byli kolonizatorami, „większością, która tłumiła mniejszość”, właścicielami niewolników i mordercami Żydów.
– Polska, rozdroże Europy, być może nawet jej serce - Olga Tokarczuk odkrywa historię Polski jako kraju będącego ofiarą spustoszenia dokonanego przez wielkie siły, lecz również posiadającego swoją własną historię kolonializmu i antysemityzmu. Olga Tokarczuk nie ucieka od niewygodnej prawdy, nawet pod groźbą śmierci – stwierdził autor laudacji Per Waesterberg z Akademii Szwedzkiej.
Za takie wypowiedzi powinno być oskarżenie o zniesławienie narodu ale nasze władze tchórzliwie wycofały się z nowelizacji ustawy o IPN a przecież wiele krajów europejskich takie ustawy mają. Ponadto Pan Prezydent Duda powinien publicznie ustosunkować się do powyższych wypowiedzi i zapytać jak te osoby rozumieją pojęcie kolonializmu oraz powtórzyć pytanie posła Kukiza, który pytał izraelskiego ministra dlaczego w Polsce było więcej Żydów jak w całej Europie, Ponadto skończyć z tchórzostwem i oznajmnic publicznie jakiej narodowości jest Olga Tokarczuk, w tej sytuacji to jest konieczne
W sądach bez zmian a raczej tak jak w czasach stanu wojennego, gdzie za rozdawanie ulotek "antysocjalistycznych'' w pociągu, karano za "zaśmiecanie wagonów"
Ukraińskie władze nie chcą powrotu Donbasu! To 3mln potencjalnych wyborców opozycji, to zniszczony przemysł i zalane kopalnie, to wielomiliardowe koszty odbudowy, to konieczność tolerowania autonomii regionów i rosyjskiego obywatelstwa wielu mieszkańców, to przyznanie równych praw rosyjskojęzycznym obywatelom. Nacjonalistom marzy się zgnojenie i krwawa rozprawa z niepokorną ludnością - nie chcą pokoju, chcą zwycięstwa (peremohy). Sądzę, że "zielony" rząd szykuje po wyborach na Donbasie i przejęciu granic krwawą rzeź rękami nacjonalistów. Mimo trwającej biedy na Ukrainie znacząco zwiększył wydatki na zbrojenia. Rzeź na Majdanie czy w Odessie przeszły nie tylko bezkarnie, ale i z milczącym przyzwoleniem USA i wasali z UE. Nacjonaliści są całkowicie kontrolowani i często wykorzystywani przez specsłużby Ukrainy, a mordercy z tych ugrupowań chronieni przed wymiarem sprawiedliwości. Zełenski zachował we wszystkich resortach siłowych ludzi powiązanych z przewrotem 2014r - w tym wielu mianowanych za Poroszenki. Nadal zbrodnie na Majdanie i w Odessie będą badali ci sami, którzy przez blisko 6 lat fałszowali śledztwo. Losy mieszkańców Donbasu będą zależały od postawy Rosji, a Putin będzie tak samo odpowiedzialny za ewentualne skutki tej integracji.
Bardzo wątpię w taką możliwość, pomijając możliwości Ukrainy jako kraju, głównym problemem są niewyedukowani matematycznie ministrowie gospodarki Ukrainy. Przy założeniu że pensje Ukraińców będą rosły w tempie 20% rocznie to za 10 lat będą w stanie osiągnąć wysokość polskich pensji OBECNIE to jest przy założeniu że pensje w Polsce nie będą rosły. Jeżeli jednak założymy równie naiwnie jak minister Ukr. z niskim ilorazem IQ że pensje w Polsce będą rosły w tempie 5% to czas w którym Ukraińcy mogliby wyrównać swoje pensje z polskimi wydłuży się już do z grubsza 13 lat.
Dary humanitarne nie podlegają ocleniu,"Ukraińscy celnicy paczek nie wpuścili powołując się na zmianę przepisów, choć nie podali szczegółów"Skąd mają wiedzieć skoro ich nie informują! "Zwrócono się też o pomoc do konsula honorowego Ukrainy w Szczecinie." to już naiwność, na co liczyli? na pomoc?
Powie jak ta trójka która groziła zamachem w czasie uroczystości 1.09.Po aresztowaniu powiedzieli że to byl "żart" i natychmiast zostali.....zwolnieni.Ten jak tak samo powie też go zwolnią.Im wolno w Polsce więcej.
Do cholery czy to ponad siły intelektualne organizatorów zapytać w ambasadzie ukropskiej jakie są przepisy odnośnie tego typu przesyłek.Przypomnijmy, że to nie pierwszy raz, kiedy dary wiezione dla Polaków na Ukrainie były zatrzymywane przez ukraińskich celników. Niemal rok temu samochody akcji charytatywnej „Kresowa Paczka” zostały zawrócone z przejścia granicznego. Krótko wcześniej ukraińscy celnicy nie wpuścili na Ukrainę busa z darami na święta wiezionymi dla Polaków we Lwowie i w Samborze, zebranymi w małopolskich szkołach. Na początku listopada 2018 r. informowaliśmy, że strona ukraińska blokowała przewiezienie na Ukrainę zniczy na polskie groby w Mościskach i na Cmentarz Orląt Lwowskich. Podobne problemy ukraińskie służby graniczne stwarzały także wcześniej.
Jaka piękna tragedia, eh!
Dobrze gada, pewnie go oskarżą o antysemityzm
Mogą sobie wytyczać czerwone linie "niemożliwe do przekroczenia" a Donbas nie wróci do Ukrainy jeżeli nie będzie zmiany w ukraińskiej konstytucji która da mu specjalne prawa i zmieni Ukrainę z państwa unitarnego w federalne. Kobitka pieprzy bzdury w imieniu Sługi Narodu żeby zyskać na czasie i stworzyć wrażenie sukcesu osiągniętego przez Zełenskiego "po którego stronie" rzekomo stanęli Merkel i Macron.
"... kultywowanie tradycji historycznej Galicji..."
przecież Galicja to nazwa nadana przez zaborcę aby poniżyć Polaków a tutaj odwołuje się do niej i jeszcze do jakiejś "tradycji historycznej".
"......nazwano „kolonizatorami” Ukraińców na terenach Podkarpacia i Lubelszczyzny „na przestrzeni wielu stuleci”......."
no niestety ale aż do XX wieku nawet nikt nie używał nazwy Ukrainiec dla określenia ludności obrządku wschodniego , więc tym bardziej o żadnych "wielu stuleciach" nie można tu mówić . Zarzut "kolonizacji" można by bardziej postawić dawnej Rusi która osadzała siłą swoich władców dzielnicowych na tych terenach i ruszczyła lacką ludność miejscową poprzez cerkiew.
Dr Ewa Kurek o Noblu dla Olgi Tokarczuk i jej wypowiedziach
https://www.youtube.com/watch?v=kkvdRr3Z31s
Ciekawa wypowiedź o kłamstwach historycznych O.Tokarczuk - w tym o "statutach litewskich"
Słabo, Tokarczuk za podobne twierdzenia dostała Nobla, a tu tylko nagroda Giedroycia...
Ewa Pawela: O sekcie frankistów w kontrze do noblistki Olgi Tokarczuk – żydowscy frankiści w bajkach
https://www.youtube.com/watch?v=MF-wquGUnrs&version=3&rel=0&fs=1&showinfo=0
za www.bibula.com
Przypominamy ważny tekst “Judaizm przeciwko Mojżeszowi. Gnostycki mesjanizm Sabbataja Cwi“, tym bardziej aktualny, że Nagrodę Nobla otrzymała Olga Tokarczuk, autorka m.in. bajki pt Księgi Jakubowe, w fałszywy sposób traktującej o sekcie Jakuba Franka. Nie ulega wątpliwości, że międzynarodowa nagroda związana jest bezpośrednio ze skrzywioną historycznie narracją judaizmu, propagowaną przez Olgę Tokarczuk.
Gorąco polecamy również spotkanie z panią Ewą Pawela pt: „O sekcie frankistów w kontrze do noblistki Olgi Tokarczuk czyli jak żydowscy frankiści zagościli w twórczości Olgi Tokarczuk a raczej bajkach noblistki o frankistach” – wykład w Centrum Edukacyjnym Powiśle, które zamieszczamy poniżej.
Ewa Pawela: O sekcie frankistów w kontrze do noblistki Olgi Tokarczuk – żydowscy frankiści w bajkach
https://www.youtube.com/watch?v=MF-wquGUnrs&version=3&rel=0&fs=1&showinfo=0
http://www.bibula.com/?p=1066
Przypominamy ważny tekst “Judaizm przeciwko Mojżeszowi. Gnostycki mesjanizm Sabbataja Cwi“, tym bardziej aktualny, że Nagrodę Nobla otrzymała Olga Tokarczuk, autorka m.in. bajki pt Księgi Jakubowe, w fałszywy sposób traktującej o sekcie Jakuba Franka. Nie ulega wątpliwości, że międzynarodowa nagroda związana jest bezpośrednio ze skrzywioną historycznie narracją judaizmu, propagowaną przez Olgę Tokarczuk.
Gorąco polecamy również spotkanie z panią Ewą Pawela pt: „O sekcie frankistów w kontrze do noblistki Olgi Tokarczuk czyli jak żydowscy frankiści zagościli w twórczości Olgi Tokarczuk a raczej bajkach noblistki o frankistach” – wykład w Centrum Edukacyjnym Powiśle, które zamieszczamy poniżej.
Ewa Pawela: O sekcie frankistów w kontrze do noblistki Olgi Tokarczuk - żydowscy frankiści w bajkach
https://www.youtube.com/watch?v=MF-wquGUnrs&version=3&rel=0&fs=1&showinfo=0
O.T to z historią i prawdą jest całkiem na bakier . Kim w istocie byli i jakimi zasadami kierowali się "frankiści" o których mowa w "Księgach Jakubowych"
Judaizm przeciwko Mojżeszowi
http://www.bibula.com/?p=1066
"...Opis barwnych kolei losu założyciela najbardziej wpływowej sekty sabbataistycznej, pochodzącego z Podola Jakuba Franka, niestety nie mieści się w ramach tego szkicu. Dość powiedzieć, że „najbardziej złowrogi sabbataista Jakub Frank” (nazwany tak przez wybitnego religioznawcę Mirceę Eliadego) rozwinął mistyczną teologię Sabbataja w system całkowitej negacji i destrukcji. Sam uznawany przez krótki czas za nowe wcielenie „mesjasza”, a także wcielenie „króla Dawida”, rozwinął w szczegółach koncepcje religijne, nazwane przez wybitnego żydowskiego znawcę kabały Gerszoma Szolema „mistyką nihilizmu”. Za życia Franka sabbatajczycy uzyskali protekcję niektórych książąt Kościoła katolickiego, wspierających „dobrych kontrtalmudystów”; niektórych pastorów protestanckich; wielu monarchów oświeconych (m.in. króla Danii Fryderyka V, królów Rzeczypospolitej Augusta III Sasa i Stanisława Augusta Poniatowskiego, władców Rosji — od cara Piotra I do carycy Katarzyny II, czy wreszcie cesarzowej rzymskiej Marii Teresy i jej syna cesarza Józefa II), jak również ówczesnego sułtana osmańskiego.
Liczne intrygi polityczne, w których uczestniczył Frank, posiadając doskonałą, zakonspirowaną sieć wyznawców w całej Europie, pozwalały mu na wprowadzenie wielu sabbatajczyków na wysokie i wpływowe stanowiska. W Rzeczypospolitej sabbatajczycy uzyskali szlachectwo, mające chronić ich przed prześladowaniami ze strony rabinów-ortodoksów, w Rosji stali się zausznikami carów i caryc oraz twórcami miejscowej masonerii, w Austrii i Rzeszy przedstawicielami niezależnej od Habsburgów potęgi finansowej Oppenheimerów. W latach 70. XVIII wieku Frank (który zmarł w 1791 r. w Offenbach) doprowadził do powstania doskonale zorganizowanej konspiracji, na czele której stanął mianowany przez niego, nienawidzący katolicyzmu przechrzta, wychowanek jezuitów, syn (prawdopodobnie sabbatajskiego) rabina Adam Weishaupt. 1 maja 1776 r. powstała sabbatajska organizacja wolnomularska „Zakon Iluminatów”, stawiająca sobie za cel obalenie istniejącego porządku społecznego i religijnego, stworzenie republikańskiego porządku światowego oraz światowej, synkretycznej religii. Rewolucja miała wybuchnąć w Monachium i rozszerzyć się na cały świat. Ze względu jednak na wykrycie spisku sabbatajczycy przenieśli ciężar swoich działań nad Sekwanę, gdzie już od pewnego czasu infiltrowali skutecznie masonerię francuską..."
Ostro grają Jankesi, wszak Turcja to szósta armia świata i druga co do wielkości w NATO. Gdyby doszło do odwrócenia sojuszy to będą mieli problem, że o ich "oczku w głowie" z Lewantu nie wspomnę.
A tego nobla to w szeklach aby nie wypłacają?
Z Noblem dla Tokarczuk to właśnie o ten polski "kolonializm i antysemityzm" chodziło. Pluć, pluć, ciągle opluwać a zawsze się coś przyczepi, jak mawiał klasyk Fryc Wielki.
Jak Kuba bogu, tak bóg Kubańczykom :)
Czasem lepiej milczeć niż gadać głupoty i wychodzić na debila
I mają rację!
W końcu rządzi nami przebrzydły "reżim", więc jest niebezpieczeństwo, że tzw. "sojusznicy" będą nam chcieli wprowadzać tę tzw. "demokrację", żeby położyć łapę na naszych surowcach.
Tyle że ten przebrzydły reżim wszystko im za darmo odda, a nawet dopłaci, żeby wzięli, więc jak nie gówno, to nasrane :(
Urodziła się bodajże w Przemyślu(rocznik 1962),różnie z tym może być .Ostatnio słuchałem wypowiedzi "ocaleńca " z Wołynia który mówił ze banderowcy zawsze chcieli kosztowności i.....dowodów osobistych.Toteż nie dziwne że teraz wielu polskojęzycznych uchodzi i podaje się za Polaków.Nie mówię że tak jest w tym przypadku ale.....
a swoją drogą po co krajowi który już jest kolonią USA dawać dupy jeszcze Niemcom i Francji? Polska jest wystarczającym przykładem że tego robić nie warto.
wszędzie muszą przyplatać ten antysemityzm. a propos "kolonializmu" to niech ten worek gówna spojrzy na swój własny kraj.
uczcie się jak z trzeba rozmawiać z patałachami z USA
Anne Applebaum też uważa Polaków za kolonizatorów. I również dostała wiele nagród.
ale nowość. tam wszystko drożeje. tylko gaz w ciągu ostatnich 5 lat podrożał ponad 10 razy. pfft
Jaki patron (nagrody), tacy laureaci.
"Ogarnia mnie przerażenie, jak bezmyślni są ludzie, którzy godzą się na takie rzeczy – powiedział Mariusz Kamiński. A mnie ogarnia przerażenie jakim ludziom los i wyborcy oddali w pacht moją ojczyznę.
Aż dziwne że jeszcze nie zabrał się za p.Smarzowskiego reż "Wołynia' no bo ten film przyczynił się przecież do wzrostu niechęci wobec ukraińców.Ale to juz chyba za wysokie progi.Zobaczymy jak zakończy się sprawa radnego PiS ze Szczecina za tzw 'mowę nienawiści' ,przerzucono ją właśnie do tej prokuratury,tak jakby nie było prokuratorów w Szczecinie(pewnie nie znajdą "znamion przestępstwa'
"Słynny" prokurator Młynarczyk on ma już na "sumieniu" bardzo wielu Polaków,on się chyba NICZYM innym nie zajmuje ,tylko ściga po całej Polsce patriotów i robi to do spóły z isajewem.Facet młody liczy na awans ,spory kredyt do spłacenia(w 2018 było to 106 tys) a nagrody są po 10tys.Specjalista od nadinterpretacji,mnie też dane przytaczał ,jak to mój wpis czyta 2-3 mln ludzi i że przyczynia się ten wpis do niechęci do ukraińców ,też jakieś dane powywlekał żeby to było podparte "naukowymi podstawami'.Ja niedawno rozmawiałem z posłem partii rządzącej o tym duecie.Poczekamy.Trzeba to nagłaśniać.Co do sądu nie ma co komentować ,każdy wie jak to działa i kto siedzi w sądach.
"– Widzimy, że to lewica jak zawsze jest źródłem zagrożenia dla wolności słowa, ponieważ fałszywe idee nie potrafią zwyciężyć inaczej niż tylko zamykając usta przeciwnikom "Od początku to mówię,lewacka demokracja to CENZURA na inne idee,poglądy niż ich własne.W Polsce jak i Zachodzie NIE istnieje ani wolność słowa,poglądów ani demokracja.
Niech ten cymbał lepiej zda raport ile na terenie Polski jest uśpionej żydowskie agentury która czeka tylko na sygnał aby w dużych Polskich miastach odpalać krwawe "Majdany" oraz jakie posiadają uzbrojenie, bo na tych lostniskach które przejmują kilka razy do roku można przemycić wszystko łącznie ze sprzętem przeciwpancerny oraz poddanych hipnozie wyznawców Allaha którzy też by mogli zostać nakierowani aby wysadzać się w powietrze ale skąd taki pionek jak Kamiński może to wiedzieć, od Polskiej agentury? A jest w ogóle coś takiego? Chyba tylko po to aby inwigilować i nachodzić Polskich Patriotów. W ogóle niech Chiny nie robią nic z tym 5G lepiej kupić coś od USRAELA może dostaniemy gratis wersję próbną pełnej wersji Pegagusa same plusy w końcu wszystko będzie na serwerach w Tel Awiwe. Kamiński gdyby miał choć trochę rozumu to by wiedział, że Żydzi taki nędznymi psami i gojami jak Kamiński gardzą, także na nic jego ulizgiwanie i płaszczenie się w Waszyngtonie.
Turcja. obok Rosji, jest państwem niepodległym. O Polsce tylko jej politycy śmią mówić o niepodległości.
Kolonizatorami i antysemitami są Ukraińcy i Szwedzi. Pierwsi okupują rdzenne ziemie polskie ze Lwowem i Stanisławowem, a drugich wizytę podczas Potopu pamiętamy do dzisiaj.
Kamiński niech zacznie od siebie i powie nam, dlaczego ktoś taki jak Banaś był wiceministrem finansów i został prezesem NIK. Jak chodzi 5G i Chiny, to nie ma się czego bać. Wiele krajów woli lepsze i tańsze urządzenia Huawei, niż drogie i gorsze amerykańskie. Jak chodzi o bezpieczeństwo, to specjaliści potrafią je zapewnić.
http://pressmania.pl/list-otwarty-do-p-olgi-tokarczuk-pisze-iwona-l-konieczna/? Wręczenie Nobla dla Olgi Tokarczuk 10.12.2019 Polacy zafałszowali własną historię. Ponadto jej zdaniem Polacy byli kolonizatorami, „większością, która tłumiła mniejszość”, właścicielami niewolników i mordercami Żydów.
– Polska, rozdroże Europy, być może nawet jej serce - Olga Tokarczuk odkrywa historię Polski jako kraju będącego ofiarą spustoszenia dokonanego przez wielkie siły, lecz również posiadającego swoją własną historię kolonializmu i antysemityzmu. Olga Tokarczuk nie ucieka od niewygodnej prawdy, nawet pod groźbą śmierci – stwierdził autor laudacji Per Waesterberg z Akademii Szwedzkiej.
Za takie wypowiedzi powinno być oskarżenie o zniesławienie narodu ale nasze władze tchórzliwie wycofały się z nowelizacji ustawy o IPN a przecież wiele krajów europejskich takie ustawy mają. Ponadto Pan Prezydent Duda powinien publicznie ustosunkować się do powyższych wypowiedzi i zapytać jak te osoby rozumieją pojęcie kolonializmu oraz powtórzyć pytanie posła Kukiza, który pytał izraelskiego ministra dlaczego w Polsce było więcej Żydów jak w całej Europie, Ponadto skończyć z tchórzostwem i oznajmnic publicznie jakiej narodowości jest Olga Tokarczuk, w tej sytuacji to jest konieczne
Cieszy..
a wystarczyło za wczasu odpowiednio zadziałać i nie byłoby żadnego tematu z tym ukrem
Jak Polskę rozwalą jak Ukrainę, to może i u nas będzie taka bida. Tego pisowskiego socjalizmu Polska może dłużej nie wytrzymać :(
sądownictwo w Polsce to kloaka...a sędzia z mojżeszowa to pewnie z rodziny probanderowców...
W sądach bez zmian a raczej tak jak w czasach stanu wojennego, gdzie za rozdawanie ulotek "antysocjalistycznych'' w pociągu, karano za "zaśmiecanie wagonów"
Ukraińskie władze nie chcą powrotu Donbasu! To 3mln potencjalnych wyborców opozycji, to zniszczony przemysł i zalane kopalnie, to wielomiliardowe koszty odbudowy, to konieczność tolerowania autonomii regionów i rosyjskiego obywatelstwa wielu mieszkańców, to przyznanie równych praw rosyjskojęzycznym obywatelom. Nacjonalistom marzy się zgnojenie i krwawa rozprawa z niepokorną ludnością - nie chcą pokoju, chcą zwycięstwa (peremohy). Sądzę, że "zielony" rząd szykuje po wyborach na Donbasie i przejęciu granic krwawą rzeź rękami nacjonalistów. Mimo trwającej biedy na Ukrainie znacząco zwiększył wydatki na zbrojenia. Rzeź na Majdanie czy w Odessie przeszły nie tylko bezkarnie, ale i z milczącym przyzwoleniem USA i wasali z UE. Nacjonaliści są całkowicie kontrolowani i często wykorzystywani przez specsłużby Ukrainy, a mordercy z tych ugrupowań chronieni przed wymiarem sprawiedliwości. Zełenski zachował we wszystkich resortach siłowych ludzi powiązanych z przewrotem 2014r - w tym wielu mianowanych za Poroszenki. Nadal zbrodnie na Majdanie i w Odessie będą badali ci sami, którzy przez blisko 6 lat fałszowali śledztwo. Losy mieszkańców Donbasu będą zależały od postawy Rosji, a Putin będzie tak samo odpowiedzialny za ewentualne skutki tej integracji.
a to żem klepnął...
(wg. oficjalnej definicji polskiego słowa w znaczeniu nr 3:
https://sjp.pl/klepa%C4%87)
solidaryzuję się z rzeszowianinem.
Biją naszych!
a tak nawiasem mówiąc porównywać średnią pensję należy do tej sprzed zasranego Majdanu - wtedy wynosiła ona około 500 dolarów
za 7-10 lat Ukrainy już nie będzie
Bardzo wątpię w taką możliwość, pomijając możliwości Ukrainy jako kraju, głównym problemem są niewyedukowani matematycznie ministrowie gospodarki Ukrainy. Przy założeniu że pensje Ukraińców będą rosły w tempie 20% rocznie to za 10 lat będą w stanie osiągnąć wysokość polskich pensji OBECNIE to jest przy założeniu że pensje w Polsce nie będą rosły. Jeżeli jednak założymy równie naiwnie jak minister Ukr. z niskim ilorazem IQ że pensje w Polsce będą rosły w tempie 5% to czas w którym Ukraińcy mogliby wyrównać swoje pensje z polskimi wydłuży się już do z grubsza 13 lat.
bo nie ma kozaka, co by go rzeczywiście klepnął, to się rozbisurmania menda
Dary humanitarne nie podlegają ocleniu,"Ukraińscy celnicy paczek nie wpuścili powołując się na zmianę przepisów, choć nie podali szczegółów"Skąd mają wiedzieć skoro ich nie informują! "Zwrócono się też o pomoc do konsula honorowego Ukrainy w Szczecinie." to już naiwność, na co liczyli? na pomoc?
Powie jak ta trójka która groziła zamachem w czasie uroczystości 1.09.Po aresztowaniu powiedzieli że to byl "żart" i natychmiast zostali.....zwolnieni.Ten jak tak samo powie też go zwolnią.Im wolno w Polsce więcej.
Najwyższa pora zmienić przepisy i zabrać wrogom Polskiego Narodu wszelakie finansowanie z budżetu państwa.
Do cholery czy to ponad siły intelektualne organizatorów zapytać w ambasadzie ukropskiej jakie są przepisy odnośnie tego typu przesyłek.Przypomnijmy, że to nie pierwszy raz, kiedy dary wiezione dla Polaków na Ukrainie były zatrzymywane przez ukraińskich celników. Niemal rok temu samochody akcji charytatywnej „Kresowa Paczka” zostały zawrócone z przejścia granicznego. Krótko wcześniej ukraińscy celnicy nie wpuścili na Ukrainę busa z darami na święta wiezionymi dla Polaków we Lwowie i w Samborze, zebranymi w małopolskich szkołach. Na początku listopada 2018 r. informowaliśmy, że strona ukraińska blokowała przewiezienie na Ukrainę zniczy na polskie groby w Mościskach i na Cmentarz Orląt Lwowskich. Podobne problemy ukraińskie służby graniczne stwarzały także wcześniej.
No i dziadostwo dalej swoje.
Demokracja, k...!
A w Rosji ludzie swobodnie mogli protestować przeciw wysypisku śmieci.