Kolega, również. Jeżeli pani Mosbacher liczy 72 wiosny, to siłą rzeczy IIwś pamiętać nie może. A czego, jeśli mogę spytać, dotyczą te luki w wiedzy historycznej?..
Panika przed SZCZEROŚCIĄ Putina https://youtu.be/tDx1JCTJ9Z8
Kuce na garbie czerwonego chcą zmieniać HISTORIĘ https://youtu.be/2SK3fyQtg30
Notoryczny brak kandydata https://youtu.be/hWcKN4KO46A
Tamta Polska nic nie wziela Hitlerowi, bo byla slaba. Chcieli i okradali Czechów z Hitlerem. Potege zbrojeniowa Skoda itd. dla armii Niemców juz 1 rok pózniej.
Von Keitel (powieszony w Norymbergi) i.in. mówili ""bez Polski 1938 nie bylo by wojny"
Dostali armie Hitlera 50 mld Reich Mark np. sprzet na wojne.
Domaga się zmian w naszym języku, ale wesoło przyznaje, że "nie jest kompetentna w temacie polskiej gramatyki". Po prostu ma być tak, jak ona chce i już.
Ojciec A.Michnika Ozjasz Szechter należał do Komunistycznej Partii Zachodniej Ukrainy, która już w latach 20 i 30 ubiegłego wieku dążyła do oderwania Kresów od Polski i swój cel osiągnęła.
Przebywając 1-go października 2017 r. na Litwie A.Michnik wyrażał radość podczas swojego wystąpienia, że Stalin nie oddał Polsce Wilna.
Michnik jedźił pod Moskwę w latach 88-89 po to, by prawidłowo przygotować Magdalenkę i Okrągły Stół, a później jeździł na spotkania Klubu Wałdajskiego gdzie "pili sobie z dziubka" Putin i Michnik
Kleska zadymiarzy Kaczynskiego PIS (na Majdanie "Slava Ukrainy..") itd.
Przewrót zbrojny na Majdanie, dal niestety dziesiatki tys. zabitych, rannych, ruin
Strzelali w 2 strony slugusi UE i USA, material dowodowy wyplywa, tez videa
Policjanci Bierkuta nie mieli broni, byli paleni, zabijani, torturowani
@roman1 Czechosłowacja zaatakowała Polskę w czasie gdy ta walczyła z bolszewikami ,zajmując Zaolzie. Jeńcy polscy zostali przez armię Czeską rostrzelani. Zrywając umowę o plebiscycie.
Kontrakty handlowe z Moskwą to to dowody "przyjaznej" polityki wobec Polski od wielu lat.
Jak już tak pan ambasador pisze to Polska musi sięgnąć do czasu rozbiorów i wtrącania się w sprawy I Rzeczypospolitej.
Dodać należy też z woli historycznej kolejne napastnicze wojny Księstwa Moskiewskiego podporządkowujące nienależne im ziemie.
To jest dorabianie ideologii do niegodziwości.
W Polsce mało kto chce zauważyć, iż to Polska ciągle lży Rosję i jej władze (np. pokazywano w TVP Putina z trupią czaszką SS), a zatem to nie Rosja zaczęła spór. A poza tym oświadczenie Morawieckiego, pełne oburzenia, w najmniejszym nawet stopniu nie odnosi się do zaboru przez Polskę w październiku 1938 roku części terenów należących do Czechosłowacji. To, że Czechosłowacja, zagrożona przez Niemcy, nie stawiała oporu, nie rozgrzesza Polski, zwłaszcza w zestawieniu polskich ocen o "wyjątkowej agresji na Krym" w 2014 roku.
Czyste zyski w branży w US military industrial complex wynoszą około 25%, czysty zysk z kapitału w hedgefunds dla superbogatych to około 30%.
Dla kontrastu czysty zysk ze średniej lokaty 12-miesięcznej w Polsce to 0,90%-19%(podatek Belki)-3,2%(inflacja).
Przyszłość wygląda wspaniale (dla superbogatych).
A propos "rozbioru" państwa czechosłowackiego, różnym szczekającym idiotom pragnę przypomieć że zabraliśmy to co do nas należało i wykorzystaliśmy okazję dokładnie tak jak zrobili Czesi w 1918 wymuszając niesprawiedliwy podział w 1920. Również idiotom pragnę przypomnieć że różne kwatery UWO OUN i zjazdy różnych banderowskich gówien odbywały się m.in. w Pradze.
Wprawdzie przyjęło się, że II wojna światowa wybuchła 1 września 2039 roku, ale nie można zapominać, iż w październiku 1938 roku, wbrew woli władz państwa czechosłowackiego (zgoda na ultimatum to nie zaproszenie), nastąpił rozbiór tego państwa i że polska odegrała tu niechlubną rolę. Zaraz po podpisaniu dyktatu monachijskiego, w obliczu grożącej napaści Hitlera na Czechosłowację, prezydent Benesz wybrał mniejsze zło, po którym Polska uzgadniała z władzami hitlerowskimi nową granicę pomiędzy Polską i Niemcami. Nawet jeżeli mieliśmy jakieś racje narodowościowe, to w tej sytuacji ultimatum i wkroczenie wojsk polskich do Czechosłowacji było aktem haniebnym, za który naród czeski należałoby przeprosić, nie zaś kłamać dalej.
Władze Rosji są od dawna tak zniesławiane przez polskie władze i polskie media, że kiedyś reakcja musiała nastąpić.
https://ngopole.pl/2019/09/30/zaolzie-odklamac-historie-konfliktu/
..... Edward Beneš od 1938 był tajnym agentem sowieckim. W obliczu, związanego z roszczeniami terytorialnymi, wkroczenia Niemców do Czechosłowacji znaczna część czeskiej generalicji zwróciła się do Beneša z żądaniem zaproponowania Polsce federacji z Czechosłowacją. Beneš odmówił, realizując politykę Moskwy dążącej do konfliktu zbrojnego. Po układzie monachijskim w 1938 r. udał się na emigrację do Wielkiej Brytanii.
Nawet podczas II wojny światowej, znajdujący się na emigracji, samozwańczy przywódcza czeski Benes: domagał się rozbioru części terenów Polski, podporządkowania Polski ZSRR, wprowadzenia socjalizmu w Polsce. Propaganda rosyjska często porównuje swój akt agresji z 17-go września 1939 r. do zajęcie przez Polskę w 1938 r Zaolzia co jest ewidentną bzdurą. Najważniejsze, Polacy po zajęciu Zaolzia nie więzili ani nie zabijali Czechów. Polska w tej sprawie nie zawierała żadnych układów z Hitlerem. Odwrotnie, wywołało to wściekłość w Niemczech. Polska w niesławnej konferencji monachijskiej udziału nie brała. Rząd w Warszawie nie zgodził się na pośrednictwo ówczesnych mocarstw (w tym III Rzeszy i faszystowskich Włoch) w kwestii rozwiązania sporu o Zaolzie. 30 września 1938 roku, a więc w dniu, kiedy suwerenne władze państwa czechosłowackiego przystały na warunki określone w Monachium, rząd polski wystosował ultimatum do władz Czechosłowackich. Należy podkreślić, że jeszcze przed wystosowaniem polskiego ultimatum prezydent Edward Beneš skierował na ręce prezydenta Ignacego Mościckiego pismo (datowane na 22 września 1938 roku), w którym proponował „usunięcie przeszkód z wielu minionych lat" poprzez „przyjęcie rektyfikacji granicy". W efekcie jesienią 1938 roku zamieszkałe w przytłaczającej większości przez ludność polską ziemie za Olzą wróciły bezkrwawo do macierzy. To nie była akcja zbrojna.
Zajęcie Zaolzia w październiku 1938 r. przez Polskę było aktem antyniemieckim a nie antyczechosłowackim, z tego względu, że część Zaolzia to część Sudetenlandu (Zamieszkały od wieków przez Niemców region Czechosłowacji - Kraj Sudetów), czyli gdyby Polska nie zajęła Zaolzia to by go zajęły Niemcy. Dzięki temu że Polacy zajęli Zaolzie, istniała nadal granica polsko-czechosłowacka i w marcu 1939 r. opozycja czeska miała którędy uciekać na Zachód do Francji (uciekli przez Polskę).
Słusznie rosyjski ambasador twierdzi że wszystko zaczęło się od Traktatu Wersalskiego. Zapomniał tylko dodać że właśnie w tym Traktacie jest o powstaniu Niepodległej II-ej Rzeczpospolitej co było nie do przyjęcia przez Niemcy i ZSRR. W rezultacie Niemcy i ZSRR podpisału układ w Rapallo o współpracy gdzie złamano wiele ustaleń międzynarodowych. No a potem to zakończone paktem Ribbentrop-Mołotow. Gdyby nie ten pakt to nie było by września 1939 r. a więc i niepotrzebne było by "wyzwalanie" Polski w 1945 r.
O ile pamiętam, ostatni pociąg z towarami z Rosji do Niemiec, wjechał do III Rzeszy już po północy, a więc 22 czerwca 1941.
Ogólnie oświadczenie na poziomie naszego premiera, czyli bardzo słabe. Powinno być krótkie i na temat, a tutaj w sporze na temat odpowiedzialności za wybuch II wojny, czytamy o rosyjskich sportowcach na współczesnej olimpiadzie. Z takiego oświadczenia media w poszczególnych krajach mogą wyciągnąć dowolne-im pasujące-cytaty i dokleić różnorakie tezy.
Sprawę uważam za bardzo poważną, bo w krajach byłego Układu Warszawskiego -a w Czechach i na Słowacji, Litwie, Białorusi i Ukrainie szczególnie- za odzyskanie Zaolzia, mocno nas oskarżają o podwójne standardy: piętnujemy Ribbentrop-Mołotow, a sami mieliśmy "sojusz z Hitlerem".
Redakcjo Kresów, nie piszcie o takich bzdetnych sprawach, bo o tym nawet Onet i Interia nie piszą. Ogromna większość Białorusinów uważa się za Rosjan i chce połączenia z Rosją.
Czy Rosja obecnie chce powtórzyć nieudany marsz do serca Europy z 1920 r. bo zaatakowała całą Europę a to cytaty:
Obrzydliwa prowokacja Putina! Prezydent Rosji obraża pamięć ambasadora Lipskiego: "Był bydlakiem i antysemicką świnią"
wPolityce.pl 24.12.2019
Rosja wzięła na celownik także Czechy? "Absolutna bezczelność"; "Starają się zrobić bohaterów z lokajów nazistów"
Ambasada Rosji we Francji zestawia niemiecki nazistowski reżim z Francją i Wlk. Brytanią mówiąc o „trzech reżimach zła z krwią milionów Sowietów na rękach”. Niewiarygodne jak można zapędzić się w kłamliwej propagandzie.
Ale Putin nie zwariował, bo o pakcie Ribenttrop-Mołotow to Rosjanie nie pamiętają, tak samo jak o początku tego wszystkiego tzn.Rapallo.
. Po zawarciu traktatu w Rapallo 16.04.1922 r. pomiędzy Niemcami i Rosją tak scharakteryzował tą sytuację Józef Piłsudski na posiedzeniu Rady Gabinetowej, 5 czerwca 1922 roku
„Traktat w Rapallo powinien był zerwać resztę łusek z oczu – porozumienie rosyjsko-niemieckie zaszło tak daleko, że jest nie tylko faktem dokonanym, wspartym na doskonałą znajomość interesów stron obu, ale co więcej faktem nie do odrobienia.
Istnieje sprzysiężenie rosyjsko-niemiecko-litewskie skierowane przeciwko Polsce.”
Rezolucja PE o odpowiedzialności ZSRR za wybuch II-ej w.ś. rozsierdziła Putina że zaatakował kłamliwie Polskę. Ta rezolucja niszczy mit o Wielkiej Wojnie Ojczyznianej i uderza w tożsamość rosyjską. A tych co Putin przestraszył uspokajam, nie ma się co bać tej Wielikiej Rosji. Otóż Rosja nigdy nas nie pokonała w starciu jeden na jeden. Rozbiory- to były trzy ówczesne mocarstwa, Zwyciężyliśmy w 1920 r. a w 1939 r to Rosja dołaczyła do III-ej Rzeszy a więc były dwa państwa na osamotnioną Polskę. Ale w początkach lat 90-ych ubiegłego wieku to nasza Solidarnośćść pod przewodnictwem klechów z kropidłami przegoniła Armię Czerwoną nie tylko z Polski ale i doprowadziła do rozpadu ZSRR.
Obecnie wojna, to walka idei i gospodarki, jak na razie z Rosją wygrywamy: rezolucja PE o odpowiedzialności Rosji za wybuch II-ej w.ś., rozpad ZSRR, likwidacja monopolu na gaz rosyjski, eliminacja sportowców rosyjskich z rozgrywek sportowych za doping. Nie jesteśmy ratlerkiem a Rosja nie jest już mastifem.
Cyrk. Niemcy krytykuja Rosjan. Zabili 26 mln ZSRR, masakrowali z bandersynami itp. szczekaja w dobrym nastroju. Zapomnieli o Berlinie 1945
PIS ma problem. Milosc z bandersynami Swiatowy Kongres Zydów, Centrum Szymona Wiesenthala bedzie niszczyc. Trump do tego.
PIS moze z kumplami UPA zniknac na zawsze z Polski
W maju 1939 r. Stalin, mając na względzie braterską współpracę z antysemitą Hitlerem, zamienił komisarza Litwinowa który był Żydem na Mołotowa. Czy to nie jest antysemityzm
Rezolucja UE o odpowiedzialności ZSRR za wybuch II-ej w.ś. rozsierdziła Putina że zaatakował kłamliwie Polskę. Ta rezolucja niszczy mit o Wielkiej Wojnie Ojczyznianej i uderza w tożsamość rosyjską. A tych co Putin przestraszył uspokajam, nie ma się co bać tej Wielikiej Rosji. Otóż Rosja nigdy nas nie pokonała w starciu jeden na jeden. Rozbiory- to były trzy ówczesne mocarstwa, Zwyciężyliśmy w 1920 r. a w 1939 r to Rosja dołaczyła do III-ej Rzeszy a więc były dwa państwa na osamotnioną Polskę. Ale w początkach lat 90-ych ubiegłego wieku to nasza Solidarnośćść pod przewodnictwem klechów z kropidłami przegoniła Armię Czerwoną nie tylko z Polski ale i doprowadziła do rozpadu ZSRR.
Obecnie wojna, to walka idei i gospodarki, jak na razie z Rosją wygrywamy: rezolucja UE o odpowiedzialności Rosji za wybuch II-ej w.ś., rozpad ZSRR, likwidacja monopolu na gaz rosyjski, nawet eliminacja sportowców rosyjskich z rozgrywek sportowych za doping, - same klęski dyplomacji rosyjskiej. Nie jesteśmy ratlerkiem a Rosja nie jest już mastifem.
Samo istnienie Konfederacji tlumi objawy choroby zwana TVN.
Bylo tak, ze jezeli nie PIS to PO PSL lub odwrotnie, ale zawsze zostawaly jakies watpliwosci i jest 3 mozliwosc: wymagania od politykow Konfederacji.
"Gdzie dwoch sie bije, tam trzeci korzysta".
PICowcy maja wielkie pretensje, ze Konfederacja skrytykowala parodie ustawy o sadownictwie a POPSL, ze jest nowa, Narodowa opozycja i moze byc tym "jezyczkiem u wagi".
PIS przyjal postawe ublizania (jak Macierewicz).
POPSL widzac to, iz PIS traci Ruch Narodowy moze to wykorzystac i zahamowac odchodzenie w niebyt.
Wydaje mi sie, ze nie sa wazne pojedyncze glosy wyborcow w odpowiedniej ilosci.
Wazne jest ogolne nastawienie wyborcow wobec konkretyzujacych sie frakcji w POPISie - nie poszczegolni politycy lecz cale frakcje beda musialy zmienic nastawienie a wiec pociagna glosy grupy wyborcow niezaleznie od ich przyzwyczajen i nastawienia.
Teraz propaganda PO i PICu ma oddzialywanie na siebie wieksze niz na zewnatrz, teraz musza byc bardzo uwazni i zakonczyc prymitywna, nachalna.
To jest wielki sukces wyborcow.
Pozostaly sprawy rozliczen za wyprzedaz majatku wyborcow (majatek narodowy to takie mgliste powiedzenie), rownolegle zadluzenie wyborcow przeciez a nie Narodu i zbyt niskie a wiec falszywie naliczane emerytury powodujace obnizenie zarobkow w lokalnych firmach w Polsce.
Morawiecki przyjal plan splacania wirtualnych dlugow realnymi pieniedzmi, w sumie z zarobkow i to tlumaczy jako przyczyne niskich zarobkow, emigracji i imigracji - jest to dalszy ciag morderczej prywatyzacji - taki sam bandytyzm.
Tusk poslugiwal sie "dlugoscia przezycia na emeryturze" przyjeta gdy emerytura byla od 62 roku zycia i byly wczesniejsze emerytury z powodu prywatyzacji (np Hut !).
Morawiecki kontynuje ta dzialalnosc i wychodzi, ze Polacy na emeryturze zyja jeszcze 209 miesiecy, wiec jest to grabiez z wysokosci emerytury i panstwo jest spadkobierca.
Gdybysmy zyli na emeryturze 1/4 zycia to byloby 10 mln emerytow a nie 6.
Taki jest poziom grabiezy, ze emerytury w wiekszosci przypadkow musza byc 2 razy wieksze a nie jakies tam Pice na wode o dodatkach.
Razem wychodzi wielki PIC, ze rozwija Emilewicz rynek firm a wiec pracy i zarobkow w Polsce. Co rok rozwija na nowo.
„Pierwsza z nich miała miejsce w Brześciu nad Bugiem 27 listopada 1939 roku. Jej tematem przewodnim były metody zwalczania w zarodku przez obu okupantów konspiracji niepodległościowej.
Druga konferencja NKWD i Gestapo odbyła się pod koniec listopada 1939 roku w Przemyślu. Jej tematyka została poszerzona o problem wymiany jeńców polskich oraz metodykę eksterminacji polskiej ludności. Podczas tej konferencji na mocy rozkazu Stalina przekazano Hitlerowi m.in. 150 komunistów niemieckich.
20 lutego 1940 roku rozpoczęła się w Zakopanem w willach „Pan Tadeusz” oraz „Telimena” trzecia metodyczna konferencja NKWD i Gestapo. Według niektórych źródeł na początku lutego 1940 roku doszło do tajnego spotkania Heinricha Himmlera i Ławrientija Berii w pałacyku myśliwskim Hermanna Göringa w Romintach w Puszczy Rominckiej, gdzie prowadzono rozmowy o eksterminacji społeczeństwa polskiego i zwalczaniu polskiego ruchu oporu. Wspólne plany eksterminacyjne konstruowano do 4 kwietnia 1940. W marcu 1940 kolejna podkonferencja miała miejsce w Krakowie „
Dodajmy, że kombryg Siemion Mojżeszowicz Kriwoszejn był z pochodzenia Żydem i jak widać jakoś mu współpraca z Niemcami hitlerowskimi nie przeszkadzała.
Podwyższanie akcyzy prawdopodobnie nie zwiększy dochodów skarbu Państwa.
Zwiększy się opłacalność przemytu ,już to przerabiano. Co parę lat politycy ,mądrzejsi od kalosza robią to samo aby później "geniusze " ekonomii mieli szansę ten podatek obniżyć i zwiększyć dochody budżetu.
Ukraina chciała rozliczenia dostarczonym gazem, płatność gotówką umożliwia po niepodpisaniu pod jakimś pretekstem umowy zakończenie tranzytu i dostaw gazu. Pożyjemy zobzczymy.
"Nowa wersja historii przedstawiona przez Putina, wedle której Polska w 1938 r. znała i aprobowała plany Hitlera dotyczące zagłady Żydów (notabene takich planów jeszcze wtedy nie było), jest groźniejsza niż bajdurzenia zachodnich mediów o "polskich obozach zagłady". Z takim przesłaniem Putin pojedzie w styczniu do Izraela na organizowane tam obchody 75-tej rocznicy wyzwolenia KL Auschwitz"
@jazmig: Bardzo celne uwagi, ponadto nie popierał w nim w żaden sposób przemocy wobec Żydów nie wspominając już o ich mordowaniu. Jakoś Stalinowi nie robią wyrzutów z powodu Birobidżanu.
P.S.
mam pytanie do kogo faktycznie adresowany był ten list?
Syjoniści uważali, że najlepszym rozwiązaniem jest osadnictwo poza Europą. Już Theodor Herzl brał pod uwagę możliwość stworzenia własnego państwa przez Żydów na Madagaskarze, na terenie dzisiejszej Ugandy lub Palestyny (wówczas była to część Imperium osmańskiego). Jednak od początku XX wieku, w związku z osadnictwem w Palestynie, Madagaskar był uważany przez syjonistów za rozwiązanie tymczasowe w stosunku do osadnictwa w Palestynie (ze względu na ograniczenia wprowadzone przez Wielką Brytanię co do osadnictwa w Palestynie).
Sami Żydzi popierali pomysł stworzenia dla nich miejsca osiedlenia, kwestią dyskutowaną były natomiast jego lokalizacje (Madagaskar, Uganda, Argentyna, Palestryna)
Ręka w rękę z Hitlerem
http://www.bibula.com/?p=25019
"21 czerwca 1933 r., w kilka tygodni po dojściu Hitlera do władzy Zionistische Vereinigung für Deutschland (ZVfD) – prężna organizacja syjonistów niemieckich stała się nieoczekiwana podpora NSDAP (partii nazistowskiej): Wierzymy, że to właśnie nowe Niemcy mogą, dzięki swej zdecydowanej woli, rozwiązać problem żydowski, znaleźć rozwiązanie problemu, który w istocie rzeczy powinien być rozwiązany przez wszystkie narody europejskie […] Wdzięczność narodu żydowskiego staje się podstawa szczerej przyjaźni z narodem niemieckim wraz z jego realiami narodowymi i rasowymi. […] My również jesteśmy przeciwni mieszanym małżeństwom i pragniemy utrzymać czystość żydowskiej grupy etnicznej. […] Aby osiągnąć te praktyczne cele, syjonizm ma nadzieje, że będzie zdolny do współpracy z rządem nawet zasadniczo wrogim Żydom…"
He, he... Też nasunęło mi się takie pytanie.
Przede wszystkim Stanisław August Poniatowski był takim samym Białorusinem jak pan Łukaszenka.
Kolega, również. Jeżeli pani Mosbacher liczy 72 wiosny, to siłą rzeczy IIwś pamiętać nie może. A czego, jeśli mogę spytać, dotyczą te luki w wiedzy historycznej?..
Panika przed SZCZEROŚCIĄ Putina https://youtu.be/tDx1JCTJ9Z8
Kuce na garbie czerwonego chcą zmieniać HISTORIĘ https://youtu.be/2SK3fyQtg30
Notoryczny brak kandydata https://youtu.be/hWcKN4KO46A
Sorry, polskie sekty niby zydowskich PIS to papier (toaletowy),
mozna pluc i sie Morawiec, Kalkstein-Kaczynski itd. cieszejcie, bo deszcz pada
na smieci torzarzysze
Tamta Polska nic nie wziela Hitlerowi, bo byla slaba. Chcieli i okradali Czechów z Hitlerem. Potege zbrojeniowa Skoda itd. dla armii Niemców juz 1 rok pózniej.
Von Keitel (powieszony w Norymbergi) i.in. mówili ""bez Polski 1938 nie bylo by wojny"
Dostali armie Hitlera 50 mld Reich Mark np. sprzet na wojne.
Tylko że Polska nic Hitlerowi nie zabrała, a Zaolzie zostało przez Czechów skradzione. Istotna różnica.
Ta wojna będzie tak samo długa jak z bandyckimi środowiskami żydowskimi?
Domaga się zmian w naszym języku, ale wesoło przyznaje, że "nie jest kompetentna w temacie polskiej gramatyki". Po prostu ma być tak, jak ona chce i już.
Ojciec A.Michnika Ozjasz Szechter należał do Komunistycznej Partii Zachodniej Ukrainy, która już w latach 20 i 30 ubiegłego wieku dążyła do oderwania Kresów od Polski i swój cel osiągnęła.
Przebywając 1-go października 2017 r. na Litwie A.Michnik wyrażał radość podczas swojego wystąpienia, że Stalin nie oddał Polsce Wilna.
Michnik jedźił pod Moskwę w latach 88-89 po to, by prawidłowo przygotować Magdalenkę i Okrągły Stół, a później jeździł na spotkania Klubu Wałdajskiego gdzie "pili sobie z dziubka" Putin i Michnik
Kleska zadymiarzy Kaczynskiego PIS (na Majdanie "Slava Ukrainy..") itd.
Przewrót zbrojny na Majdanie, dal niestety dziesiatki tys. zabitych, rannych, ruin
Strzelali w 2 strony slugusi UE i USA, material dowodowy wyplywa, tez videa
Policjanci Bierkuta nie mieli broni, byli paleni, zabijani, torturowani
@roman1 Czechosłowacja zaatakowała Polskę w czasie gdy ta walczyła z bolszewikami ,zajmując Zaolzie. Jeńcy polscy zostali przez armię Czeską rostrzelani. Zrywając umowę o plebiscycie.
Kontrakty handlowe z Moskwą to to dowody "przyjaznej" polityki wobec Polski od wielu lat.
Jak już tak pan ambasador pisze to Polska musi sięgnąć do czasu rozbiorów i wtrącania się w sprawy I Rzeczypospolitej.
Dodać należy też z woli historycznej kolejne napastnicze wojny Księstwa Moskiewskiego podporządkowujące nienależne im ziemie.
To jest dorabianie ideologii do niegodziwości.
Chytry wybieg PADa,
w zadymie o nie jasnym finale, mozna na zawsze poniesc konsekwencje
Pani Georgette Mosbacher 72 lata
moze pamieta II wojne swiatowa, jednak posiada niestety luki w wiedzy historycznej
W Polsce mało kto chce zauważyć, iż to Polska ciągle lży Rosję i jej władze (np. pokazywano w TVP Putina z trupią czaszką SS), a zatem to nie Rosja zaczęła spór. A poza tym oświadczenie Morawieckiego, pełne oburzenia, w najmniejszym nawet stopniu nie odnosi się do zaboru przez Polskę w październiku 1938 roku części terenów należących do Czechosłowacji. To, że Czechosłowacja, zagrożona przez Niemcy, nie stawiała oporu, nie rozgrzesza Polski, zwłaszcza w zestawieniu polskich ocen o "wyjątkowej agresji na Krym" w 2014 roku.
Dokladnie,
a PIS bez znaczenia w swiecie, chce znalezc np. w Czechach
sojuzników do klamst historycznych (hehe).
Bez szans
Historia sie zmienia i moze byc wkrótce ktos
komu sie nalezy od Polski
@gutek: ""przypomieć że zabraliśmy to co do nas należało""
Smieszne - wlasnie Hiler dokladnie tak mówil, ze Polsce (i swiatu) zabrali,
"" co im należało""
Czyste zyski w branży w US military industrial complex wynoszą około 25%, czysty zysk z kapitału w hedgefunds dla superbogatych to około 30%.
Dla kontrastu czysty zysk ze średniej lokaty 12-miesięcznej w Polsce to 0,90%-19%(podatek Belki)-3,2%(inflacja).
Przyszłość wygląda wspaniale (dla superbogatych).
A propos "rozbioru" państwa czechosłowackiego, różnym szczekającym idiotom pragnę przypomieć że zabraliśmy to co do nas należało i wykorzystaliśmy okazję dokładnie tak jak zrobili Czesi w 1918 wymuszając niesprawiedliwy podział w 1920. Również idiotom pragnę przypomnieć że różne kwatery UWO OUN i zjazdy różnych banderowskich gówien odbywały się m.in. w Pradze.
Wprawdzie przyjęło się, że II wojna światowa wybuchła 1 września 2039 roku, ale nie można zapominać, iż w październiku 1938 roku, wbrew woli władz państwa czechosłowackiego (zgoda na ultimatum to nie zaproszenie), nastąpił rozbiór tego państwa i że polska odegrała tu niechlubną rolę. Zaraz po podpisaniu dyktatu monachijskiego, w obliczu grożącej napaści Hitlera na Czechosłowację, prezydent Benesz wybrał mniejsze zło, po którym Polska uzgadniała z władzami hitlerowskimi nową granicę pomiędzy Polską i Niemcami. Nawet jeżeli mieliśmy jakieś racje narodowościowe, to w tej sytuacji ultimatum i wkroczenie wojsk polskich do Czechosłowacji było aktem haniebnym, za który naród czeski należałoby przeprosić, nie zaś kłamać dalej.
Władze Rosji są od dawna tak zniesławiane przez polskie władze i polskie media, że kiedyś reakcja musiała nastąpić.
Zabór połowy Polski skutecznie tłumi we mnie jakiekolwiek odruchy wdzięczności wobec tego "wyzwolenia". Złodziej pozostanie złodziejem!
https://ngopole.pl/2019/09/30/zaolzie-odklamac-historie-konfliktu/
..... Edward Beneš od 1938 był tajnym agentem sowieckim. W obliczu, związanego z roszczeniami terytorialnymi, wkroczenia Niemców do Czechosłowacji znaczna część czeskiej generalicji zwróciła się do Beneša z żądaniem zaproponowania Polsce federacji z Czechosłowacją. Beneš odmówił, realizując politykę Moskwy dążącej do konfliktu zbrojnego. Po układzie monachijskim w 1938 r. udał się na emigrację do Wielkiej Brytanii.
Nawet podczas II wojny światowej, znajdujący się na emigracji, samozwańczy przywódcza czeski Benes: domagał się rozbioru części terenów Polski, podporządkowania Polski ZSRR, wprowadzenia socjalizmu w Polsce. Propaganda rosyjska często porównuje swój akt agresji z 17-go września 1939 r. do zajęcie przez Polskę w 1938 r Zaolzia co jest ewidentną bzdurą. Najważniejsze, Polacy po zajęciu Zaolzia nie więzili ani nie zabijali Czechów. Polska w tej sprawie nie zawierała żadnych układów z Hitlerem. Odwrotnie, wywołało to wściekłość w Niemczech. Polska w niesławnej konferencji monachijskiej udziału nie brała. Rząd w Warszawie nie zgodził się na pośrednictwo ówczesnych mocarstw (w tym III Rzeszy i faszystowskich Włoch) w kwestii rozwiązania sporu o Zaolzie. 30 września 1938 roku, a więc w dniu, kiedy suwerenne władze państwa czechosłowackiego przystały na warunki określone w Monachium, rząd polski wystosował ultimatum do władz Czechosłowackich. Należy podkreślić, że jeszcze przed wystosowaniem polskiego ultimatum prezydent Edward Beneš skierował na ręce prezydenta Ignacego Mościckiego pismo (datowane na 22 września 1938 roku), w którym proponował „usunięcie przeszkód z wielu minionych lat" poprzez „przyjęcie rektyfikacji granicy". W efekcie jesienią 1938 roku zamieszkałe w przytłaczającej większości przez ludność polską ziemie za Olzą wróciły bezkrwawo do macierzy. To nie była akcja zbrojna.
Zajęcie Zaolzia w październiku 1938 r. przez Polskę było aktem antyniemieckim a nie antyczechosłowackim, z tego względu, że część Zaolzia to część Sudetenlandu (Zamieszkały od wieków przez Niemców region Czechosłowacji - Kraj Sudetów), czyli gdyby Polska nie zajęła Zaolzia to by go zajęły Niemcy. Dzięki temu że Polacy zajęli Zaolzie, istniała nadal granica polsko-czechosłowacka i w marcu 1939 r. opozycja czeska miała którędy uciekać na Zachód do Francji (uciekli przez Polskę).
Słusznie rosyjski ambasador twierdzi że wszystko zaczęło się od Traktatu Wersalskiego. Zapomniał tylko dodać że właśnie w tym Traktacie jest o powstaniu Niepodległej II-ej Rzeczpospolitej co było nie do przyjęcia przez Niemcy i ZSRR. W rezultacie Niemcy i ZSRR podpisału układ w Rapallo o współpracy gdzie złamano wiele ustaleń międzynarodowych. No a potem to zakończone paktem Ribbentrop-Mołotow. Gdyby nie ten pakt to nie było by września 1939 r. a więc i niepotrzebne było by "wyzwalanie" Polski w 1945 r.
Gdyby sowieci wspólnie ze szkopami nie napadli na Polskę, to dzisiejsza Polska byłaby taka jak w 1938 roku.
O ile pamiętam, ostatni pociąg z towarami z Rosji do Niemiec, wjechał do III Rzeszy już po północy, a więc 22 czerwca 1941.
Ogólnie oświadczenie na poziomie naszego premiera, czyli bardzo słabe. Powinno być krótkie i na temat, a tutaj w sporze na temat odpowiedzialności za wybuch II wojny, czytamy o rosyjskich sportowcach na współczesnej olimpiadzie. Z takiego oświadczenia media w poszczególnych krajach mogą wyciągnąć dowolne-im pasujące-cytaty i dokleić różnorakie tezy.
Sprawę uważam za bardzo poważną, bo w krajach byłego Układu Warszawskiego -a w Czechach i na Słowacji, Litwie, Białorusi i Ukrainie szczególnie- za odzyskanie Zaolzia, mocno nas oskarżają o podwójne standardy: piętnujemy Ribbentrop-Mołotow, a sami mieliśmy "sojusz z Hitlerem".
Wasze niedoczekanie ruskie trolle
V kolumny u Bialorusinow nie ma. I dobrze.
PIS liczy na "prywatyzacje" jak w Polsce za friko
Brawo Ukraińcy, wyjeżdżajcie zatem do siebie, albo na zachód. My też was nie chcemy.
Redakcjo Kresów, nie piszcie o takich bzdetnych sprawach, bo o tym nawet Onet i Interia nie piszą. Ogromna większość Białorusinów uważa się za Rosjan i chce połączenia z Rosją.
Czy Rosja obecnie chce powtórzyć nieudany marsz do serca Europy z 1920 r. bo zaatakowała całą Europę a to cytaty:
Obrzydliwa prowokacja Putina! Prezydent Rosji obraża pamięć ambasadora Lipskiego: "Był bydlakiem i antysemicką świnią"
wPolityce.pl 24.12.2019
Rosja wzięła na celownik także Czechy? "Absolutna bezczelność"; "Starają się zrobić bohaterów z lokajów nazistów"
Ambasada Rosji we Francji zestawia niemiecki nazistowski reżim z Francją i Wlk. Brytanią mówiąc o „trzech reżimach zła z krwią milionów Sowietów na rękach”. Niewiarygodne jak można zapędzić się w kłamliwej propagandzie.
Ale Putin nie zwariował, bo o pakcie Ribenttrop-Mołotow to Rosjanie nie pamiętają, tak samo jak o początku tego wszystkiego tzn.Rapallo.
. Po zawarciu traktatu w Rapallo 16.04.1922 r. pomiędzy Niemcami i Rosją tak scharakteryzował tą sytuację Józef Piłsudski na posiedzeniu Rady Gabinetowej, 5 czerwca 1922 roku
„Traktat w Rapallo powinien był zerwać resztę łusek z oczu – porozumienie rosyjsko-niemieckie zaszło tak daleko, że jest nie tylko faktem dokonanym, wspartym na doskonałą znajomość interesów stron obu, ale co więcej faktem nie do odrobienia.
Istnieje sprzysiężenie rosyjsko-niemiecko-litewskie skierowane przeciwko Polsce.”
Rezolucja PE o odpowiedzialności ZSRR za wybuch II-ej w.ś. rozsierdziła Putina że zaatakował kłamliwie Polskę. Ta rezolucja niszczy mit o Wielkiej Wojnie Ojczyznianej i uderza w tożsamość rosyjską. A tych co Putin przestraszył uspokajam, nie ma się co bać tej Wielikiej Rosji. Otóż Rosja nigdy nas nie pokonała w starciu jeden na jeden. Rozbiory- to były trzy ówczesne mocarstwa, Zwyciężyliśmy w 1920 r. a w 1939 r to Rosja dołaczyła do III-ej Rzeszy a więc były dwa państwa na osamotnioną Polskę. Ale w początkach lat 90-ych ubiegłego wieku to nasza Solidarnośćść pod przewodnictwem klechów z kropidłami przegoniła Armię Czerwoną nie tylko z Polski ale i doprowadziła do rozpadu ZSRR.
Obecnie wojna, to walka idei i gospodarki, jak na razie z Rosją wygrywamy: rezolucja PE o odpowiedzialności Rosji za wybuch II-ej w.ś., rozpad ZSRR, likwidacja monopolu na gaz rosyjski, eliminacja sportowców rosyjskich z rozgrywek sportowych za doping. Nie jesteśmy ratlerkiem a Rosja nie jest już mastifem.
Szmaciane polskie elity - uczcie się od lepszych
Cyrk. Niemcy krytykuja Rosjan. Zabili 26 mln ZSRR, masakrowali z bandersynami itp. szczekaja w dobrym nastroju. Zapomnieli o Berlinie 1945
PIS ma problem. Milosc z bandersynami Swiatowy Kongres Zydów, Centrum Szymona Wiesenthala bedzie niszczyc. Trump do tego.
PIS moze z kumplami UPA zniknac na zawsze z Polski
W maju 1939 r. Stalin, mając na względzie braterską współpracę z antysemitą Hitlerem, zamienił komisarza Litwinowa który był Żydem na Mołotowa. Czy to nie jest antysemityzm
Rezolucja UE o odpowiedzialności ZSRR za wybuch II-ej w.ś. rozsierdziła Putina że zaatakował kłamliwie Polskę. Ta rezolucja niszczy mit o Wielkiej Wojnie Ojczyznianej i uderza w tożsamość rosyjską. A tych co Putin przestraszył uspokajam, nie ma się co bać tej Wielikiej Rosji. Otóż Rosja nigdy nas nie pokonała w starciu jeden na jeden. Rozbiory- to były trzy ówczesne mocarstwa, Zwyciężyliśmy w 1920 r. a w 1939 r to Rosja dołaczyła do III-ej Rzeszy a więc były dwa państwa na osamotnioną Polskę. Ale w początkach lat 90-ych ubiegłego wieku to nasza Solidarnośćść pod przewodnictwem klechów z kropidłami przegoniła Armię Czerwoną nie tylko z Polski ale i doprowadziła do rozpadu ZSRR.
Obecnie wojna, to walka idei i gospodarki, jak na razie z Rosją wygrywamy: rezolucja UE o odpowiedzialności Rosji za wybuch II-ej w.ś., rozpad ZSRR, likwidacja monopolu na gaz rosyjski, nawet eliminacja sportowców rosyjskich z rozgrywek sportowych za doping, - same klęski dyplomacji rosyjskiej. Nie jesteśmy ratlerkiem a Rosja nie jest już mastifem.
POPSL nie wskaza na wielki przekret emerytalno - zarobkowy PIC, gdyz wykazaliby sie wlasna wina i mafijnym pochodzeniem w sluzbach dla obcych sil.
Jest bardzo niebezpiecznie dopominac sie wlasnych pieniedzy - tak jest ????
Swietna wiadomosc!
Samo istnienie Konfederacji tlumi objawy choroby zwana TVN.
Bylo tak, ze jezeli nie PIS to PO PSL lub odwrotnie, ale zawsze zostawaly jakies watpliwosci i jest 3 mozliwosc: wymagania od politykow Konfederacji.
"Gdzie dwoch sie bije, tam trzeci korzysta".
PICowcy maja wielkie pretensje, ze Konfederacja skrytykowala parodie ustawy o sadownictwie a POPSL, ze jest nowa, Narodowa opozycja i moze byc tym "jezyczkiem u wagi".
PIS przyjal postawe ublizania (jak Macierewicz).
POPSL widzac to, iz PIS traci Ruch Narodowy moze to wykorzystac i zahamowac odchodzenie w niebyt.
Wydaje mi sie, ze nie sa wazne pojedyncze glosy wyborcow w odpowiedniej ilosci.
Wazne jest ogolne nastawienie wyborcow wobec konkretyzujacych sie frakcji w POPISie - nie poszczegolni politycy lecz cale frakcje beda musialy zmienic nastawienie a wiec pociagna glosy grupy wyborcow niezaleznie od ich przyzwyczajen i nastawienia.
Teraz propaganda PO i PICu ma oddzialywanie na siebie wieksze niz na zewnatrz, teraz musza byc bardzo uwazni i zakonczyc prymitywna, nachalna.
To jest wielki sukces wyborcow.
Pozostaly sprawy rozliczen za wyprzedaz majatku wyborcow (majatek narodowy to takie mgliste powiedzenie), rownolegle zadluzenie wyborcow przeciez a nie Narodu i zbyt niskie a wiec falszywie naliczane emerytury powodujace obnizenie zarobkow w lokalnych firmach w Polsce.
Morawiecki przyjal plan splacania wirtualnych dlugow realnymi pieniedzmi, w sumie z zarobkow i to tlumaczy jako przyczyne niskich zarobkow, emigracji i imigracji - jest to dalszy ciag morderczej prywatyzacji - taki sam bandytyzm.
Tusk poslugiwal sie "dlugoscia przezycia na emeryturze" przyjeta gdy emerytura byla od 62 roku zycia i byly wczesniejsze emerytury z powodu prywatyzacji (np Hut !).
Morawiecki kontynuje ta dzialalnosc i wychodzi, ze Polacy na emeryturze zyja jeszcze 209 miesiecy, wiec jest to grabiez z wysokosci emerytury i panstwo jest spadkobierca.
Gdybysmy zyli na emeryturze 1/4 zycia to byloby 10 mln emerytow a nie 6.
Taki jest poziom grabiezy, ze emerytury w wiekszosci przypadkow musza byc 2 razy wieksze a nie jakies tam Pice na wode o dodatkach.
Razem wychodzi wielki PIC, ze rozwija Emilewicz rynek firm a wiec pracy i zarobkow w Polsce. Co rok rozwija na nowo.
I na co te glupowate powroty do niewygodnej historii? Juz Macierewicz atakuje Rosjan, awantura na calego.
Symbolem współpracy obu totalitaryzmów w wyniszczaniu narodu polskiego były organizowane w latach 1939-1940 wspólne
Konferencje Metodyczne Gestapo – NKWD
https://pl.wikipedia.org/wiki/Konferencje_Gestapo-NKWD
„Pierwsza z nich miała miejsce w Brześciu nad Bugiem 27 listopada 1939 roku. Jej tematem przewodnim były metody zwalczania w zarodku przez obu okupantów konspiracji niepodległościowej.
Druga konferencja NKWD i Gestapo odbyła się pod koniec listopada 1939 roku w Przemyślu. Jej tematyka została poszerzona o problem wymiany jeńców polskich oraz metodykę eksterminacji polskiej ludności. Podczas tej konferencji na mocy rozkazu Stalina przekazano Hitlerowi m.in. 150 komunistów niemieckich.
20 lutego 1940 roku rozpoczęła się w Zakopanem w willach „Pan Tadeusz” oraz „Telimena” trzecia metodyczna konferencja NKWD i Gestapo. Według niektórych źródeł na początku lutego 1940 roku doszło do tajnego spotkania Heinricha Himmlera i Ławrientija Berii w pałacyku myśliwskim Hermanna Göringa w Romintach w Puszczy Rominckiej, gdzie prowadzono rozmowy o eksterminacji społeczeństwa polskiego i zwalczaniu polskiego ruchu oporu. Wspólne plany eksterminacyjne konstruowano do 4 kwietnia 1940. W marcu 1940 kolejna podkonferencja miała miejsce w Krakowie „
Dodajmy, że kombryg Siemion Mojżeszowicz Kriwoszejn był z pochodzenia Żydem i jak widać jakoś mu współpraca z Niemcami hitlerowskimi nie przeszkadzała.
A tak atakowano Zemana za rusofilstwo.
Podwyższanie akcyzy prawdopodobnie nie zwiększy dochodów skarbu Państwa.
Zwiększy się opłacalność przemytu ,już to przerabiano. Co parę lat politycy ,mądrzejsi od kalosza robią to samo aby później "geniusze " ekonomii mieli szansę ten podatek obniżyć i zwiększyć dochody budżetu.
Ukraina chciała rozliczenia dostarczonym gazem, płatność gotówką umożliwia po niepodpisaniu pod jakimś pretekstem umowy zakończenie tranzytu i dostaw gazu. Pożyjemy zobzczymy.
http://mysl-polska.pl/2131
"Nowa wersja historii przedstawiona przez Putina, wedle której Polska w 1938 r. znała i aprobowała plany Hitlera dotyczące zagłady Żydów (notabene takich planów jeszcze wtedy nie było), jest groźniejsza niż bajdurzenia zachodnich mediów o "polskich obozach zagłady". Z takim przesłaniem Putin pojedzie w styczniu do Izraela na organizowane tam obchody 75-tej rocznicy wyzwolenia KL Auschwitz"
@jazmig: Bardzo celne uwagi, ponadto nie popierał w nim w żaden sposób przemocy wobec Żydów nie wspominając już o ich mordowaniu. Jakoś Stalinowi nie robią wyrzutów z powodu Birobidżanu.
P.S.
mam pytanie do kogo faktycznie adresowany był ten list?
Projekt osiedlenia Żydów europejskich na Madagaskarze
https://pl.wikipedia.org/wiki/Projekt_osiedlenia_Żydów_europejskich_na_Madagaskarze
Syjoniści uważali, że najlepszym rozwiązaniem jest osadnictwo poza Europą. Już Theodor Herzl brał pod uwagę możliwość stworzenia własnego państwa przez Żydów na Madagaskarze, na terenie dzisiejszej Ugandy lub Palestyny (wówczas była to część Imperium osmańskiego). Jednak od początku XX wieku, w związku z osadnictwem w Palestynie, Madagaskar był uważany przez syjonistów za rozwiązanie tymczasowe w stosunku do osadnictwa w Palestynie (ze względu na ograniczenia wprowadzone przez Wielką Brytanię co do osadnictwa w Palestynie).
Sami Żydzi popierali pomysł stworzenia dla nich miejsca osiedlenia, kwestią dyskutowaną były natomiast jego lokalizacje (Madagaskar, Uganda, Argentyna, Palestryna)
Ręka w rękę z Hitlerem
http://www.bibula.com/?p=25019
"21 czerwca 1933 r., w kilka tygodni po dojściu Hitlera do władzy Zionistische Vereinigung für Deutschland (ZVfD) – prężna organizacja syjonistów niemieckich stała się nieoczekiwana podpora NSDAP (partii nazistowskiej): Wierzymy, że to właśnie nowe Niemcy mogą, dzięki swej zdecydowanej woli, rozwiązać problem żydowski, znaleźć rozwiązanie problemu, który w istocie rzeczy powinien być rozwiązany przez wszystkie narody europejskie […] Wdzięczność narodu żydowskiego staje się podstawa szczerej przyjaźni z narodem niemieckim wraz z jego realiami narodowymi i rasowymi. […] My również jesteśmy przeciwni mieszanym małżeństwom i pragniemy utrzymać czystość żydowskiej grupy etnicznej. […] Aby osiągnąć te praktyczne cele, syjonizm ma nadzieje, że będzie zdolny do współpracy z rządem nawet zasadniczo wrogim Żydom…"