"Auschwitz-Birkenau był największym nazistowskim obozem zagłady, dlatego stał się
jednym z symboli Holokaustu" a kiedy doczekamy się takiego muzeum-symbolu gułagów-łagrów radzieckich
Za ten beznadziejny kontrakt powinien być trybunał stanu, niech zgadnę kupujemy te samoloty najdrożej, że wszystkich państw które ten samolot już kupiły lub dopiero kupią jak Włochy, Holandia, Wielka Brytania, Norwegia itd. Biorąc pod uwagę nasze położenie to te samoloty powinnyśmy mieć w niższej cenie nawet niż Izrael, "najważniejszy" sojusznik Polski. Albo trzeba było dać warunek dawać te samoloty za darmo albo wpuścimy tutaj Chińczyków maksymalnie jak się tylko da, wie, że to nie realne ale możliwości do negocjacji jest mnóstwo, a Duda i te pachołki z PIS-u przytakują na wszystko jak USRAEL tylko chce.
A co się stanie gdy za dwa lata okaże się ,że Polska nie kupuje od Moskwy gazu?
Lub tylko przez Białoruś. Logika działń ukraińskich polityków jest zadziwiająca.
Zapis traktatowy jest jednoznaczny, atak jednej ze stron na drugą automatycznie zrywa traktat. Moskwa nie musi nic mówić ,ale zapewne w przyszłości może to wykorzystać gdy Turcja przestanie być członkiem NATO.
Chińczycy oczekują eksterytorialności wybudowanej przez siebie logistyki. Niewielu ma na to chęć. Marzenia o wielkich zyskach w handlu z Chinami najlepiej podsumowuje bilans handlowy Polski z Chinami 1:10.
Ostatnio Bosak mówił w RP.tv że od czasu kiedy wygrał prawyvory w Konfederacji, nie zaproszono go ani razu do TVPis. Widać wyraźnie, że PISiury się boją, dlatego takie sondaże so G warte i mają jedynie charakter propagandowy.
Dobrzy celnicy (BRAWA), ale władze państwa gówniane... to tak jak z zatrzymywaniem bandziorów przez Policję, których potem wypuszcza prokuratura, albo sądy... niestety
Cytat janusz123--> "Musisz czekac, az znowu Hitler sie urodzi"
Odpowiedź na cytat --> już się wielu urodziło na Ukrainie.
Nawet ubierają się tam przy każdej "uroczystej" okazji w stroje tej formacji by uczcić tych hitlerowskich zbrodniarzy wojennych.
Na tych uroczystościach jest wielu współczesnych neo-hitlerków nawet wśród nieletnich !
To jest wspaniała organizacja. Nadzieja nie tylko dla Polski, ale i niesamowity przykład dla wolnościowych działaczy na całym Świecie, nie tylko w Europie.
Trzeba wam czekac na powrót Niemców.
Chetnie wróca na "Ziemie Odzyskane", glosno mówia o rewizji Jalty. Bedziesz w slusznej kulturze... bez Polski.
Wspomnisz "kulture" Hitlera
A przepuszczono go po czyjej interwencji? Mazurek czy Gosiewskiej czy może innych miłosników wiadomo czego?Z tego co mi sie obiło o uszy w Polsce sa wydawane książki o upa,a pewien prokurator (Jaroszyński) nie widział problemu ze książki o bandziorach z upa były w jednej z bibliotek w Bartoszycach ale zobaczył problem że polak rozlepiał naklejki "upa=mordercy".Ten prokurator dostał od obecnej władzy awans.Może na to samo liczy prok.Młynarczyk?
Twój cytat "Rozpacz wasza...." - co to oznacza????... czyżbyś nie należał do wielowiekowego historycznie ukształtowanego narodu polskiego i jego cywilizacji łacińskiej aaa .... do tzw. "masy" ludzkiej POwstałej w kołchoźnianych warunkach PRL-u?
Negujesz krwawe wyniszczenie rodzimej polskiej inteligencji przez sowietów i POchwalasz podporządkowanie Polaków obcej cywilizacji - turańskiej (prof. Feliks Koneczny - Cywilizacje)?
Wygląda na to, że jak zwykle rządzący Polską nie potrafią wykorzystać żadnej sytuacji dla poprawienia sytuacji Polski i Polaków. Ale tak to jest z "rządami" na usługach obcych.
Gdyby nie zbrojna agresja na Polskę w 1939 dokonana wspólnie z hitlerowskimi Niemcami nie trzeba by potem nas "wyzwalać" od Hitlera. Osobnym tematem są zbrodnie i grabieże dokonane na narodzie polskim za które Polska nie otrzymała żadnego zadośćuczynienia
Akurat to, że wskazała Bangladesz, to mogło być prawdą, z drugiej strony mogła wskaać prawidłowe miejsce na mapie, a Pompeo uznał Ukrainę za Bangladesz. Wszystko jest możliwe. Wszak znajomość geografii u Amerykanów jest wręcz legendarna. :-)))
Ja myślę, że ten dług został wręcz z nawiązką opłacony w postaci grabieży polskich surowców i drenażu gospodarki przez dziesiątki lat aż do 1990 roku i nie wykluczając okresu 1939-1941. Może pora teraz, żeby Rosja opłaciła swój dług za wymordowanie inteligencji polskiej, elit, żołnierzy i za lata terroru, skoro już wchodzimy w taką retorykę?..
sam sobie przeczy.. raz Rosja to światowe mocarstwo a i ma prawo do swej "strefy wpływów" a za chwilę pisze że opoanowanie połowy Ukrainy (przy spodziewamym oporze jej mieszkańców) to zadanie ponad siły tego "mocarstwa... to co to za potęga? Poza tym jakby był dajny na to Estończykiem i słyszał że mu jakiś baram zza oceanu mówi że ma żyć w ruskim mirze (czytaj brud smród i ubóstwo) tylko dlatego że ma za sąsiada mocatstwo też by go krew zalała. Niech idzie do diabła ze swoją mądrością i sam ruskiego dobrobytu spróbuje
Możliwości wśród domniemań są dwie: w istocie spowodował to nacisk USA, albo Chińczycy forsowali niezbyt korzystne dla Rumunii warunki umowy. Przy czym jedno przypuszczenie wcale drugiego nie wyklucza.
Hmm... Nie wiem, na ile pan prof. Mearsheimer jest związany z amerykańskim establishmentem i ewentualnie z gabinetem Trumpa, ale jeśli jest mocno związany, to taką wypowiedź odczytywałbym, jako zapowiedź dążeń Waszyngtonu do poprawy relacji z Rosją. Jeśli natomiast nie jest ściśle powiązany z tymi kręgami, to odniosę się do jego wypowiedzi, jako jego własnego poglądu. W mojej skromnej opinii facet ma rację, aczkolwiek nie do końca. Chociaż to de facto Amerykanie, a nie Polska zrobili burdel na Ukrainie. Z drugiej strony można sobie zadać pytanie, kto do tego Amerykanów popchnął. Ewentualnie sami siebie popchnęli. Ma również rację w tym, że USA postępują po bandycku. Zrobienie chryi w Gruzji, złamanie zasady integralności terytorialnej na Bałkanach, zrobienie chryi na Ukrainie i ostatnio najnowsza chryja - zamordowanie Sulejmaniego + pogwałcenie suwerenności Iraku. Co również będzie miało swoje konsekwencje i w zasadzie już ma. Co do naszego regionu, wystarczy sobie spojrzeć na mapę polityczną Europy wschodniej, by wywnioskować, że przejęcie przez Zachód Gruzji, Armenii, Ukrainy z Krymem, a nie daj Bóg Białorusi ( :-) ) stwarza strategiczne zagrożenie dla Rosji. A ta -nie mam wątpliwości- w sytuacji bezpośredniego zagrożenia zachowa się, jak dzikie zwierzę, które jest zagrożone. Jednakże Ukraina przed rewolucją pomarańczową nie była neutralnym państwem, a rosyjską strefą wpływów. Błąd polega tu na tym, że przesadzono, że Majdan nie był doprowadzeniem do neutralności Ukrainy, jako takiej, a próbą gwałtownego wysadzenia z siodła rosyjskich wpływów w tym kraju i zamiany jeźdźca na prozachodniego. Dla Putina już ograbienie Serbii z jej terytoriów w latach 90-tych było sygnałem, że niby powszechnie obowiązujące zasady na arenie międzynarodowej stały się tak naprawdę gówno warte, bo nie są przestrzegane i przy bierności ONZ wprost łamane. Toteż po naruszeniu porozumienia Rosja-NATO rosyjski przywódca już wiedział, co ma robić (Gruzja, Donbas, Krym). Absolutnie natomiast pan profesor ma rację, że Polska w obecnej sytuacji międzynarodowej, powinna się mądrze zbroić i budować jak najszybciej silną i nowoczesną armię z nowoczesnym i skutecznym uzbrojeniem. Szkoda, że nie robiono tego systematycznie w poprzednich latach (począwszy od lat 90-tych) i nie zadbano skutecznie o nowoczesne technologie dla jeszcze wtedy polskiej zbrojeniówki. Teraz mamy bardzo niewiele czasu.
Teeee.... "krwawo zniewolony"
Czekales na wygrana Hitlera z SS GALIZZIEN.
Rozpacz wasza... Wygralo w Berlinie z Hitlerem LUDOWE WOJSKO POLSKIE z Armia Czerwona
I co im zrobią (tzn. YouTube) skoro szefowa YouTube'a to kuzynka Morawieckiego?
https://www.money.pl/gospodarka/davos-premier-morawiecki-spotkal-sie-z-kuzynka-to-szefowa-youtubea-6470496678508161a.html
1)Płacić Rosji za tzw. "oswobodzenie" = krwawe zniewolenie z unicestwieniem polskich elit i zastąpienie ich żydowsko - kolaborancką nicością, którą w drugim i trzecim pokoleniu mamy obecnie - tzw. "współobywatele"?
2) Płacić Żydom odszkodowania wojenne za to, że państwo polskie zostało zmasakrowane przez agresorów - państwa; ZSRR, Niemcy oraz dawnych krwawych współobywateli II RP w formacjach UPA, OUN?
3) Zapłacono Niemcom (UE = III Rzesza) kontrybucje wojenne w POstaci likwidacji polskiego przemysłu i gospodarki = POdległości w tych aspektach za to, że nie udało im się PO-dbić w 1939r państwa II RP!!!.....
KOMU JESZCZE I CO JESZCZE ???????????.................
To jest nawet zabawne, Turcja zestrzeliwując rosyjski samolot zerwała traktat graniczny z Moskwą i granica pomiędzy Turcją ,a Armenią i Azerbejdżanem jest
z punktu widzenia Rosjan kwestią otwartą.
Morosi znowu sprowadzą Duerte na ziemię. Filipiny przyzwyczajone do parasola
USA nie potrafią samodzielnie ograniczyć działąń islamistów. W czasie trwania wojny o usunięcie Trumpa w Senacie będzie jeszcze niejedna rezolucja tego ciała utrudniająca politykę zagraniczną USA.
Norwedzy oskarżają Rosję, że zakłócała ich okrętom GPS i z tego powodu jeden z okrętów uderzył w nabrzeże. Ale wiadomo, że gdy jankesi wystrzelili blisko 100 tomahawków w stronę Syrii, w cele trafiło 6-8, kilka rozbiło się w Syrii, a reszta utonęła w morzu. Strzelano z odległości 2000 km. Wygląda na to, że Rosjanie skutecznie zakłócili systemy orientacji przestrzennej tych rakiet.
Kaczyński jest głupi i już dawno stracił kontakt z rzeczywistością. Rosja weszła do Syrii i zaatakowała kalifat daesh, z którym nie potrafiły sobie poradzić państwa NATO z USA na czele. Dzisiaj po kalifacie nie ma śladu. Jak widać, Rosja atakuje tam, gdzie ma w tym interes, a nie tam, gdzie widzi słabość.
Kaczyński utknął mentalnie w XX wieku i pcha Polskę w szkodliwym dla niej kierunku. Finansuje banderowców, Żydów w Polsce, jest lokajem Izraela oraz USA. Jest to dla Polski wysoce szkodliwe.
USA nie potrafiły pokonać kalifatu ISIS, a Rosja zrobiła to błyskawicznie współpracując z syryjską armią. Dopóki nie pojawiły się tam rosyjskie wojska i samoloty, kalifat się rozrastał, a obecnie on już nie istnieje i to nie USA go zlikwidowały, lecz Syryjczycy, dzięki pomocy Rosji.
Jak chodzi o Ukrainę, to jej wschodnia część chce wrócić do Rosji. Wyczyny banderowców skutecznie wyleczyły wschód z wszelkich śladów ukraińskości. Większość mieszkańców poparłaby powrót, ale moim zdaniem Rosja nie chce tych ziem w swoim składzie i zadowoli się utworzeniem z nich nowego państwa.
"Rosja, jak i USA nie tolerowałyby sytuacji, w której jakieś państwo sąsiednie prowadzi taką politykę zagraniczną, jaką tylko pragnie." - twierdzi J.Mearsheimer. To prawda, taka jest rzeczywistość ale z drugiej strony te mniejsze państwa nie ustają w dążeniu do suwerennych decyzji i stąd ciągłe zarzewie nie kończącego się konfliktu. Ponadto Pan J.Mearsheimer przecenia potęgę i możliwości Rosji.
tia... ciekawe. Złapali jednego łebka, który dziwnym trafem jest odpowiedzialny za wszystkie profanacje z ostatnich kilku lat. Ciekawe, czym tak naprawdę podpadł \upadlińskiej bezpiece.
A po co nam sojusz panie gowin z izraelem? jakie mamy mieć z tego korzyści(jak do tej pory widzę tylko STRATY).Jak można kogoś uważać za sojusznika kto non stop pluje nam w twarz(dla pana to deszcz pada).Mnie przeraża głupota,zaprzaństwo,dyplomatolizm polityków.
W koncu PIS musi rozliczyc wiarygodnie (do sprawdzenia sens tych niby dotacji np Niemcy wplacaja najwiecej, gdyz wydaja w b DDR w bylych Prusach a czesc na wlasne interesy w Polsce.
Czy Pan jest Żydem Panie Gowin ???
To Polska wymaga szczególnej ochrony Panie Gowin !!!
Czy Polsce naprawdę jest potrzebny jakiś "sojusz" z tym bliskowschodnim awanturnikiem uwikłanym w konflikty z całym światem arabskim i perskim ???
W których to konfliktach co tydzień giną ludzie (Palestyńczycy) zabijani przez tych Żydów.
Nawet jeśli to terroryści finansowani przez np. Iran, to czy Polsce naprawdę potrzebny jest taki "sojusznik" ???. W dodatku w sytuacji kiedy od dziesiecioleci żydowskie lobby na całym świecie biczuje nasz kraj i naród o jakiś mityczny "antysemityzm" i "współudział w holokauście".
Czy to nam naprawdę potrzebne ????, wkładać ręce w czyjeś brudy ???
Czy my naprawdę potrzebujemy na naszych ulicach (kamienice to wiadomo czyje) arabskich terrorystów samobójców ???
Umiesz pan chociaż uzasadnić swoje teorie? Na jakiej podstawie twierdzisz pan, że Polska i Izrael to geopolityczni sojusznicy? Dlaczego powinniśmy solidaryzować się z Izraelem? Jeśli nie potrafisz pan uzasadnić tego, to przynajmniej zamknij pan jadaczkę i przestań szkodzić Polsce.
"Auschwitz-Birkenau był największym nazistowskim obozem zagłady, dlatego stał się
jednym z symboli Holokaustu" a kiedy doczekamy się takiego muzeum-symbolu gułagów-łagrów radzieckich
Za ten beznadziejny kontrakt powinien być trybunał stanu, niech zgadnę kupujemy te samoloty najdrożej, że wszystkich państw które ten samolot już kupiły lub dopiero kupią jak Włochy, Holandia, Wielka Brytania, Norwegia itd. Biorąc pod uwagę nasze położenie to te samoloty powinnyśmy mieć w niższej cenie nawet niż Izrael, "najważniejszy" sojusznik Polski. Albo trzeba było dać warunek dawać te samoloty za darmo albo wpuścimy tutaj Chińczyków maksymalnie jak się tylko da, wie, że to nie realne ale możliwości do negocjacji jest mnóstwo, a Duda i te pachołki z PIS-u przytakują na wszystko jak USRAEL tylko chce.
A co się stanie gdy za dwa lata okaże się ,że Polska nie kupuje od Moskwy gazu?
Lub tylko przez Białoruś. Logika działń ukraińskich polityków jest zadziwiająca.
Zapis traktatowy jest jednoznaczny, atak jednej ze stron na drugą automatycznie zrywa traktat. Moskwa nie musi nic mówić ,ale zapewne w przyszłości może to wykorzystać gdy Turcja przestanie być członkiem NATO.
Zobaczymy czy ten całyPutin to antysemita czy bardziej syjonista
Chińczycy oczekują eksterytorialności wybudowanej przez siebie logistyki. Niewielu ma na to chęć. Marzenia o wielkich zyskach w handlu z Chinami najlepiej podsumowuje bilans handlowy Polski z Chinami 1:10.
Potem sie dziwia, ze swiatowy zydowski kapital szkodzi Polsce.
De facto PIS zrobil z Polaków wspólnikami banderowskich faszystów UPA-OUN
Ta sliczna pani pieknie mowi, ale klin ten istnieje juz dawno, od wolynskiego mordu. A PiS udaje, iz nic o tym nie wie.
Ostatnio Bosak mówił w RP.tv że od czasu kiedy wygrał prawyvory w Konfederacji, nie zaproszono go ani razu do TVPis. Widać wyraźnie, że PISiury się boją, dlatego takie sondaże so G warte i mają jedynie charakter propagandowy.
Dobrzy celnicy (BRAWA), ale władze państwa gówniane... to tak jak z zatrzymywaniem bandziorów przez Policję, których potem wypuszcza prokuratura, albo sądy... niestety
Cytat janusz123--> "Musisz czekac, az znowu Hitler sie urodzi"
Odpowiedź na cytat --> już się wielu urodziło na Ukrainie.
Nawet ubierają się tam przy każdej "uroczystej" okazji w stroje tej formacji by uczcić tych hitlerowskich zbrodniarzy wojennych.
Na tych uroczystościach jest wielu współczesnych neo-hitlerków nawet wśród nieletnich !
To jest wspaniała organizacja. Nadzieja nie tylko dla Polski, ale i niesamowity przykład dla wolnościowych działaczy na całym Świecie, nie tylko w Europie.
Trzeba wam czekac na powrót Niemców.
Chetnie wróca na "Ziemie Odzyskane", glosno mówia o rewizji Jalty. Bedziesz w slusznej kulturze... bez Polski.
Wspomnisz "kulture" Hitlera
A przepuszczono go po czyjej interwencji? Mazurek czy Gosiewskiej czy może innych miłosników wiadomo czego?Z tego co mi sie obiło o uszy w Polsce sa wydawane książki o upa,a pewien prokurator (Jaroszyński) nie widział problemu ze książki o bandziorach z upa były w jednej z bibliotek w Bartoszycach ale zobaczył problem że polak rozlepiał naklejki "upa=mordercy".Ten prokurator dostał od obecnej władzy awans.Może na to samo liczy prok.Młynarczyk?
Twój cytat "Rozpacz wasza...." - co to oznacza????... czyżbyś nie należał do wielowiekowego historycznie ukształtowanego narodu polskiego i jego cywilizacji łacińskiej aaa .... do tzw. "masy" ludzkiej POwstałej w kołchoźnianych warunkach PRL-u?
Negujesz krwawe wyniszczenie rodzimej polskiej inteligencji przez sowietów i POchwalasz podporządkowanie Polaków obcej cywilizacji - turańskiej (prof. Feliks Koneczny - Cywilizacje)?
Straszne! Całą godzinę musiał czekać na polskiej granicy. To ja dłużej czekam u lekarza! Pytanie: dlaczego mu nie skonfiskowano tych książek?
Po napasci z Hitlerem na Czechoslowacje 1938 "Pakt Hitler-Pilsudzki"
Polska "oszukana" przez Hitlera nie ostniala
Ostniala tylko 1919-1939
Wygląda na to, że jak zwykle rządzący Polską nie potrafią wykorzystać żadnej sytuacji dla poprawienia sytuacji Polski i Polaków. Ale tak to jest z "rządami" na usługach obcych.
Gdyby nie zbrojna agresja na Polskę w 1939 dokonana wspólnie z hitlerowskimi Niemcami nie trzeba by potem nas "wyzwalać" od Hitlera. Osobnym tematem są zbrodnie i grabieże dokonane na narodzie polskim za które Polska nie otrzymała żadnego zadośćuczynienia
Jakie wartości judeo-chrześcijańskie? Bo ja myślałem, że w Europe są wartości chrześcijańskie.
Akurat to, że wskazała Bangladesz, to mogło być prawdą, z drugiej strony mogła wskaać prawidłowe miejsce na mapie, a Pompeo uznał Ukrainę za Bangladesz. Wszystko jest możliwe. Wszak znajomość geografii u Amerykanów jest wręcz legendarna. :-)))
Ja myślę, że ten dług został wręcz z nawiązką opłacony w postaci grabieży polskich surowców i drenażu gospodarki przez dziesiątki lat aż do 1990 roku i nie wykluczając okresu 1939-1941. Może pora teraz, żeby Rosja opłaciła swój dług za wymordowanie inteligencji polskiej, elit, żołnierzy i za lata terroru, skoro już wchodzimy w taką retorykę?..
Przepraszam, może coś przeoczyłem (czasami mi się zdarza), ale kiedy Rosjanie uznali ten incydent za zerwanie traktatu granicznego?
sam sobie przeczy.. raz Rosja to światowe mocarstwo a i ma prawo do swej "strefy wpływów" a za chwilę pisze że opoanowanie połowy Ukrainy (przy spodziewamym oporze jej mieszkańców) to zadanie ponad siły tego "mocarstwa... to co to za potęga? Poza tym jakby był dajny na to Estończykiem i słyszał że mu jakiś baram zza oceanu mówi że ma żyć w ruskim mirze (czytaj brud smród i ubóstwo) tylko dlatego że ma za sąsiada mocatstwo też by go krew zalała. Niech idzie do diabła ze swoją mądrością i sam ruskiego dobrobytu spróbuje
Możliwości wśród domniemań są dwie: w istocie spowodował to nacisk USA, albo Chińczycy forsowali niezbyt korzystne dla Rumunii warunki umowy. Przy czym jedno przypuszczenie wcale drugiego nie wyklucza.
Hmm... Nie wiem, na ile pan prof. Mearsheimer jest związany z amerykańskim establishmentem i ewentualnie z gabinetem Trumpa, ale jeśli jest mocno związany, to taką wypowiedź odczytywałbym, jako zapowiedź dążeń Waszyngtonu do poprawy relacji z Rosją. Jeśli natomiast nie jest ściśle powiązany z tymi kręgami, to odniosę się do jego wypowiedzi, jako jego własnego poglądu. W mojej skromnej opinii facet ma rację, aczkolwiek nie do końca. Chociaż to de facto Amerykanie, a nie Polska zrobili burdel na Ukrainie. Z drugiej strony można sobie zadać pytanie, kto do tego Amerykanów popchnął. Ewentualnie sami siebie popchnęli. Ma również rację w tym, że USA postępują po bandycku. Zrobienie chryi w Gruzji, złamanie zasady integralności terytorialnej na Bałkanach, zrobienie chryi na Ukrainie i ostatnio najnowsza chryja - zamordowanie Sulejmaniego + pogwałcenie suwerenności Iraku. Co również będzie miało swoje konsekwencje i w zasadzie już ma. Co do naszego regionu, wystarczy sobie spojrzeć na mapę polityczną Europy wschodniej, by wywnioskować, że przejęcie przez Zachód Gruzji, Armenii, Ukrainy z Krymem, a nie daj Bóg Białorusi ( :-) ) stwarza strategiczne zagrożenie dla Rosji. A ta -nie mam wątpliwości- w sytuacji bezpośredniego zagrożenia zachowa się, jak dzikie zwierzę, które jest zagrożone. Jednakże Ukraina przed rewolucją pomarańczową nie była neutralnym państwem, a rosyjską strefą wpływów. Błąd polega tu na tym, że przesadzono, że Majdan nie był doprowadzeniem do neutralności Ukrainy, jako takiej, a próbą gwałtownego wysadzenia z siodła rosyjskich wpływów w tym kraju i zamiany jeźdźca na prozachodniego. Dla Putina już ograbienie Serbii z jej terytoriów w latach 90-tych było sygnałem, że niby powszechnie obowiązujące zasady na arenie międzynarodowej stały się tak naprawdę gówno warte, bo nie są przestrzegane i przy bierności ONZ wprost łamane. Toteż po naruszeniu porozumienia Rosja-NATO rosyjski przywódca już wiedział, co ma robić (Gruzja, Donbas, Krym). Absolutnie natomiast pan profesor ma rację, że Polska w obecnej sytuacji międzynarodowej, powinna się mądrze zbroić i budować jak najszybciej silną i nowoczesną armię z nowoczesnym i skutecznym uzbrojeniem. Szkoda, że nie robiono tego systematycznie w poprzednich latach (począwszy od lat 90-tych) i nie zadbano skutecznie o nowoczesne technologie dla jeszcze wtedy polskiej zbrojeniówki. Teraz mamy bardzo niewiele czasu.
Teeee.... "krwawo zniewolony"
Czekales na wygrana Hitlera z SS GALIZZIEN.
Rozpacz wasza... Wygralo w Berlinie z Hitlerem LUDOWE WOJSKO POLSKIE z Armia Czerwona
Musisz czekac, az znowu Hitler sie urodzi
PIS sie obrazil na Chiny, na rozkaz Jankesów.
A Chiny dzialaja dalej, ale bez Polski. Wyglada, ze prez. Zelenski ostro ruszyl
Duzo racji, ale blad z Rosjanami niby Ukraincami
Jesli by armia rosyjska weszla na Ukraine, wiekszosc Ukrainców pomagalaby Rosjanom.
Maja dosyc rabunku Ukrainy od 30 lat przez oligarchów, nedzy, chorób, emigracji. To w 1990 roku bylo potezne panstwo w czolówce swiatowej.
A on sam atakuje Putina od 2010 roku. Dopiero teraz Putin zareagowal.
No to...z taka twarza PeO lezy totalnie.
2 x drozsza od rosyjskiej, ale mi interes.
I co im zrobią (tzn. YouTube) skoro szefowa YouTube'a to kuzynka Morawieckiego?
https://www.money.pl/gospodarka/davos-premier-morawiecki-spotkal-sie-z-kuzynka-to-szefowa-youtubea-6470496678508161a.html
1)Płacić Rosji za tzw. "oswobodzenie" = krwawe zniewolenie z unicestwieniem polskich elit i zastąpienie ich żydowsko - kolaborancką nicością, którą w drugim i trzecim pokoleniu mamy obecnie - tzw. "współobywatele"?
2) Płacić Żydom odszkodowania wojenne za to, że państwo polskie zostało zmasakrowane przez agresorów - państwa; ZSRR, Niemcy oraz dawnych krwawych współobywateli II RP w formacjach UPA, OUN?
3) Zapłacono Niemcom (UE = III Rzesza) kontrybucje wojenne w POstaci likwidacji polskiego przemysłu i gospodarki = POdległości w tych aspektach za to, że nie udało im się PO-dbić w 1939r państwa II RP!!!.....
KOMU JESZCZE I CO JESZCZE ???????????.................
To jest nawet zabawne, Turcja zestrzeliwując rosyjski samolot zerwała traktat graniczny z Moskwą i granica pomiędzy Turcją ,a Armenią i Azerbejdżanem jest
z punktu widzenia Rosjan kwestią otwartą.
Morosi znowu sprowadzą Duerte na ziemię. Filipiny przyzwyczajone do parasola
USA nie potrafią samodzielnie ograniczyć działąń islamistów. W czasie trwania wojny o usunięcie Trumpa w Senacie będzie jeszcze niejedna rezolucja tego ciała utrudniająca politykę zagraniczną USA.
Klasyczny amerykański demokrata z zaplecza Obamy.
Norwedzy oskarżają Rosję, że zakłócała ich okrętom GPS i z tego powodu jeden z okrętów uderzył w nabrzeże. Ale wiadomo, że gdy jankesi wystrzelili blisko 100 tomahawków w stronę Syrii, w cele trafiło 6-8, kilka rozbiło się w Syrii, a reszta utonęła w morzu. Strzelano z odległości 2000 km. Wygląda na to, że Rosjanie skutecznie zakłócili systemy orientacji przestrzennej tych rakiet.
Kaczyński jest głupi i już dawno stracił kontakt z rzeczywistością. Rosja weszła do Syrii i zaatakowała kalifat daesh, z którym nie potrafiły sobie poradzić państwa NATO z USA na czele. Dzisiaj po kalifacie nie ma śladu. Jak widać, Rosja atakuje tam, gdzie ma w tym interes, a nie tam, gdzie widzi słabość.
Kaczyński utknął mentalnie w XX wieku i pcha Polskę w szkodliwym dla niej kierunku. Finansuje banderowców, Żydów w Polsce, jest lokajem Izraela oraz USA. Jest to dla Polski wysoce szkodliwe.
USA nie potrafiły pokonać kalifatu ISIS, a Rosja zrobiła to błyskawicznie współpracując z syryjską armią. Dopóki nie pojawiły się tam rosyjskie wojska i samoloty, kalifat się rozrastał, a obecnie on już nie istnieje i to nie USA go zlikwidowały, lecz Syryjczycy, dzięki pomocy Rosji.
Jak chodzi o Ukrainę, to jej wschodnia część chce wrócić do Rosji. Wyczyny banderowców skutecznie wyleczyły wschód z wszelkich śladów ukraińskości. Większość mieszkańców poparłaby powrót, ale moim zdaniem Rosja nie chce tych ziem w swoim składzie i zadowoli się utworzeniem z nich nowego państwa.
"Rosja, jak i USA nie tolerowałyby sytuacji, w której jakieś państwo sąsiednie prowadzi taką politykę zagraniczną, jaką tylko pragnie." - twierdzi J.Mearsheimer. To prawda, taka jest rzeczywistość ale z drugiej strony te mniejsze państwa nie ustają w dążeniu do suwerennych decyzji i stąd ciągłe zarzewie nie kończącego się konfliktu. Ponadto Pan J.Mearsheimer przecenia potęgę i możliwości Rosji.
tia... ciekawe. Złapali jednego łebka, który dziwnym trafem jest odpowiedzialny za wszystkie profanacje z ostatnich kilku lat. Ciekawe, czym tak naprawdę podpadł \upadlińskiej bezpiece.
A po co nam sojusz panie gowin z izraelem? jakie mamy mieć z tego korzyści(jak do tej pory widzę tylko STRATY).Jak można kogoś uważać za sojusznika kto non stop pluje nam w twarz(dla pana to deszcz pada).Mnie przeraża głupota,zaprzaństwo,dyplomatolizm polityków.
W koncu PIS musi rozliczyc wiarygodnie (do sprawdzenia sens tych niby dotacji np Niemcy wplacaja najwiecej, gdyz wydaja w b DDR w bylych Prusach a czesc na wlasne interesy w Polsce.
Konfederacja ma okazje wytracic sie w ten spor, zaognic sytuacje tak jak z uniemozliwieniem AD wizyty na festynie holokaustu.
Potrzebne jest radykalne stanowisko Konfederacji w sprawie przeciw tej juwrowej czy jak jej tam - zakaz wjazdu do Polski.
Bo sprzedawczyki PIS daja Bandersynom za friko.
A ludzie placa np. w rachunkach
Czy Pan jest Żydem Panie Gowin ???
To Polska wymaga szczególnej ochrony Panie Gowin !!!
Czy Polsce naprawdę jest potrzebny jakiś "sojusz" z tym bliskowschodnim awanturnikiem uwikłanym w konflikty z całym światem arabskim i perskim ???
W których to konfliktach co tydzień giną ludzie (Palestyńczycy) zabijani przez tych Żydów.
Nawet jeśli to terroryści finansowani przez np. Iran, to czy Polsce naprawdę potrzebny jest taki "sojusznik" ???. W dodatku w sytuacji kiedy od dziesiecioleci żydowskie lobby na całym świecie biczuje nasz kraj i naród o jakiś mityczny "antysemityzm" i "współudział w holokauście".
Czy to nam naprawdę potrzebne ????, wkładać ręce w czyjeś brudy ???
Czy my naprawdę potrzebujemy na naszych ulicach (kamienice to wiadomo czyje) arabskich terrorystów samobójców ???
Ponad milion ludzi, a nie tysiące, demonstrowało przeciw obecności jankesów w Iraku.
Pora wywalania z UK napływowych zatwierdzona...
Umiesz pan chociaż uzasadnić swoje teorie? Na jakiej podstawie twierdzisz pan, że Polska i Izrael to geopolityczni sojusznicy? Dlaczego powinniśmy solidaryzować się z Izraelem? Jeśli nie potrafisz pan uzasadnić tego, to przynajmniej zamknij pan jadaczkę i przestań szkodzić Polsce.