• Nie ma żadnej wyjątkowości dla żydów. Pierwszymi ofiarami NIEMIECKIEGO obozu koncentracyjnego Auschwitz byli POLACY.

  • wśród bolszewików oczywiście, nie ich ofiar

  • Wiadomo, że będzie oburzenie, jak to tak ofiary bolszewików upamiętniać, zaraz wyjdzie których narodów nadreprezentacja wśród nich się znajdzie. A tu żydów (i Łotyszy, ale jakoś nie o nich nam tu teraz przecież chodzi) jakby duuużo...

  • Niemcy w swojej nadgorliwości do Żydów, tak jak przed tym ich mordowali, tak teraz bez zenady włażą im do zadu. A w swojej tępocie nie zauważyli że Putin ośmieszył Żydów w Jerozolimie i ukradł imprezę lobby 447. A to dlatego, że w Yad Vashem mówił o Holokauście Słowian: Rosjan, Polaków i Białorusinów.
    Mówienie o tym w miejscu, którego jednym z fundamentalnych celów jest dbanie o zachowania przekonania o absolutnej wyjątkowości Holokaustu Żydów, mogło być potraktowane za coś w rodzaju rewizjonizmu.
    Gdyby jakiś polski polityk pozwolił sobie na takie uwagi to zostałby zaraz potępiony i posądzony o antysemityzm. A tu, cisza.
    Być może organizatorzy nie doszli jeszcze, po tym uderzeniu, do siebie.
    Do tej pory, mówiąc o Holokauście, jego bezwzględny rozmiar, 6 milionów ofiar, przewyższał straty każdego innego narodu.
    Tylko w zestawieniu ze stratami ludzkimi ZSRR, ok. 27 milionów, to porównanie nie robi już takiego wrażenia.
    I tak jest także jeśli chodzi o konkretny jeden przypadek. W Auschwitz zginęło, jak się obecnie uważa, około miliona Żydów, zaś podczas blokady Leningradu, straty ludzkie wyniosły około półtora miliona.
    Na dodatek, pomnik ofiar blokady Leningradu, został odsłonięty w Jerozolimie. Ma to swoją wymowę, i to nie taką jakby chcieli wszyscy przekonani o wyjątkowości Holokaustu.
    Pada narracja żydowska że II-a w.ś. to tylko Holokaust Żydów. W tym przypadku to polska narracja jest wspólna z rosyjską. W Auschwitz też wybrzmiało że ofiarami II-ej w.ś. były także inne narody. Chyba czas na zmianę podręczników historii nie tylko w St.Zj. ale i w Izraelu

  • Az trudno w to uwierzyc!!! To jedyny kraj, ktory kocha hitleryzm...co na to Izrael?

  • Unia im bardzo potrzebna, aby brac kase. Ale te przygotowania moga sie akurat ukonczyc, gdy juz bedzie po Polexicie, czekaj zatem matka latka...

  • Po skandalu z Dooda w Izraelu, widac, iz z RP nikt juz sie nie liczy, nawet oddany sojusznik PiSu: Ukraina...niestety, bez trzech zdan.

  • Heil UPA Ukraine, marsz do przodu, ze sceny, do dołu i do gnoju.
    Ale piękna akcja zniszczenia państwowości Ukrainy rękoma samych Ukraińców.
    Jak Bóg zechce odebrać moralność i przyszłość obywatelom i narodowi,
    to ma na podorędziu gotowy wzorzec byłego eksperymentu upowskiej Ukrainy.

  • Może Żydzi powiedzą Polakom, dlaczego międzynarodowa społeczność żydowska
    i rządy Zachodu negowały polskie raporty dot. obozów koncentracyjnych.
    Dlaczego negowano treść i osobę rotmistrza Pileckiego.
    Dlaczego nie zdecydowano się na zbombardowanie tras dowozu do obozów.

  • Proizraelscy są politycy PiS, a nie Polska.

  • No to są prawdziwe ruskie onuce. Takie co nie tylko wstydu, ale i honoru za grosz nie mają. Ruski Janusz123 - nie wpiszesz się w tym wątku?

  • A Polacy są najbardziej znienawidzonym przez Żydów narodem w Europie, smaganym przez nich regularnie jak bura suka za "antysemityzm wyssany z mlekiem matki" i za "udział w holokauscie" oraz w "mordowaniu żydów" ....Gowinie złotousty

  • Czyżby zrobili to ci dobrotliwi i prześladowani i nieskalani Żydzi?

  • Tu mam filmik, na którym ortodoksyjni żydzi palą flagę izraela jako tworu Szatana:
    https://www.youtube.com/watch?v=dFi_nxJY4Mk
    To ja się pytam czemu ten tzw. "polski" rząd jest bardziej proizraelski niż żydzi?!?

  • Panie Prezydencie chyba najwyższy czas odpowiedzieć żydom ilu wydali Polaków na śmierć oraz jak wspaniałe współpracowali z Niemcami i Rosjanami przed,w czasie oraz po wojnie.
    Archiwa są dostępne i relacje świadków także.

  • Syria musi się pozbyć nie tylko islamistów, ale i wojsk USA i Turcji.

  • Towrzysze PIS, jak nie UPA-OUN to litewscy mordercy. Jeszcze Lotyskie marsze SS
    Kto to wybiera?

  • szaulisi żmudzińscy, te smrody leśne nienawidzą Polaków bardziej niż banderowcy

  • dls Maverick 28 January 2020, 11:11 Zełenski: Polska odnowi pomnik OUN-UPA w Monastyrzu

    Marionetka naczelnika panstwa.. Kiedy wreszcie bedzie soba?

  • Z ewangelii według św. Jana: „Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich”.
    „W ustawie Knesetu z 1950 roku, zgodnie z którą Żyd ratujący siebie ma prawo wydać na śmierć swoją rodzinę! Żyd nie może także narażać swojego życia w obronie drugiego człowieka. „cytat http://dom-z-papieru.blogspot.com/2014/03/sprawa-ludzi-wyrabanych-jak-las.html

  • Tyle kasy za takie gówno. Przecież to niewykrywalne tylko na jankeskich radarach, jak ktoś ma radary na falach dłuższych niż decymetrowe, to to widzi.
    Ba. Nawet cywilne radary to potrafią!
    https://www.konflikty.pl/aktualnosci/wiadomosci/cywilny-radar-pasywny-twinvis-moze-wykryc-f-35/

  • Antysejsmita 28 January 2020, 08:46 Zełenski: Polska odnowi pomnik OUN-UPA w Monastyrzu

    @lp Duda nic nie stracił, głupie polińskie bydło kocha tego lokaja

  • Jeżeli prezydent z PiS-u potrafi tak się zeszmacić, to co będzie, gdy zostanie wybrany prezydent z probanderowskiej PO.

  • Konfederacjo masz mój głos.

  • Bardzo celna opinia.

  • Ostatnio świat obserwował dwie wielkie uroczystości tj. w Jerozolimie i w Auschwitz poświęcone Holokaustowi Żydów podczas II-ej w.ś. Szanując ofiary jednak trzeba stwierdzić że dużo tu manipulacji i fałszerstw. Nie tylko Żydzi byli ofiarami Niemców a Polacy dodatkowo jeszcze doznali prześladowań od Rosjan. Najpotężniejsi ludzie świata tacy jak Putin czy Trump złożyli w sposób niezwykle uniżony hołd Żydom którzy ucierpieli od „nazistów”, jedynie Prezydent Polski A.Duda prawidłowo określił zbrodniarzy, że byli to Niemcy. Przedstawiciele społeczności żydowskiej przy tej okazji w sposób arogancki zaczęli pouczać a raczej nakazywać co to świat powinien zrobić żeby zlikwidować ”antysemityzm”. A z praktyki wiemy że tu chodzi o likwidacje wszelkiej krytyki Żydów i państwa Izrael. Nikt natomiast nie postawił pytania dlaczego istnieje ten antysemityzm, czy może ma jakieś realne podstawy, może to nie świat powinien się zmienić , tylko sami Żydzi. Bo skąd się biorą takie opinie o Żydach jak np.
    Cycero (106-43 p.n.e) – „Żydzi jest to naród łobuzów i oszustów”.
    Seneka (ur. ok. 4 p.n.e., zm. 65 r. n.e.) – „Obyczaje tej najbardziej zbrodniczej nacji osiągnęły takie wpływy, że dosięgają wszelkich krajów”.
    Geroge Washinton – prezydent Stanów zjednoczonych od 1789 do 1797 – „Oni działają przeciwko nam skuteczniej niż armie wroga… Należy żałować, iż każdy stan, dawno temu, nie przegonił ich jako dżumę społeczną i największych wrogów szczęścia dla Ameryki”.

  • mam nadzieję, że i tym razem Juda nie spełni obietnic.

  • Jak to tak upamiętniać wszystkich a nie tylko tych wybranych?!?
    3/4 narodu zostanie wkrótce oskarżone o antysemityzm :)

  • Każdy kto chce sprawiedliwego traktowania żydów tak jak i wszystkich innych ludzi jest przez takie szowinistyczne bydło jak Śpiewak uważany za antysemite.

  • Czy w czasie kiedy Riwlin ponowownie oskarżał Polaków o mordowanie żydów Juda klęczał przed nim na czworaka i lizał mu buty? To było by uzasadnione... Słuchać się już nie chce o tych wszystkich upokorzeniach. A trudno o coś bardziej obrzydliwego od widoku rozdziawionej z samozadowolenia japy Judy, który nie odróżnia plucia w twarz od deszczu.

  • Właśnie Duda nieodwołalnie traci co najmniej kilkaset tysięcy głosów Polaków ze środowisk kresowych.

  • Najwyraźniej ktoś potraktował dosłownie zbieranie informacji bezpośrednio z pola walki :)

  • Ja tam nie widzę żadnej różnicy między "rasą panów" a "narodem wybranym" oraz "przestrzenią życiową" a "ziemia obiecaną", więc pewnie jestem typowym "antysemitą", nie?

  • Taki już okupanta, że jakoś go nie kochają...

  • Dopóki PiS będzie przy władzy, to ta oszczercza kreatura będzie dyrektorem ŻIH. Poczekamy cierpliwie.

  • W punkt.

  • Czy w zamian za to oprócz dopuszczenia naukowców na miejsca zbrodni na Ukrainie, państwo ukraińskie postawi pomniki upamiętniających pomordowanych na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej, poczynając od pomnika na terenie nieistniejącej już kolonii Parośl II oraz czy państwo ukraińskie odsłoni lwy na Cmentarzu Orląt Lwowskich?

  • Nie zgadzam się ze wszystkimi "nurtami" w KONFEDERACJI, ale dzieki "wynurzeniom" tego "klauna" w "plażowej jarmułce" ma to ugrupowanie mój stały głos poparcia...

  • Tego typu zachowanie elit ukrainskich budzi duzy niepokoj. Od tych ludzi powinno oczekiwac sie poszanowania prawdy , napietnowania barbarzynskich zbrodniarzy , jak Bandera ,Suchewycz. Uznania za zbrodnicza ideologi Doncowa, oraz takich organizacji , jak OUN, UPA, SS Galicjen. Caly swiat potepil nazizm hitlerowski, a przeciez OUN, UPA pochodzi z tych samych korzeni. Od ludzi , ktorzy uwazaja sie za elite nalezy oczekiwac troche wiecej wrazliwosci , moralnosci oraz odrobine wstydu za to co zostalo zrobione na Kresach. Buta i bezczelnoscia nic nie zbudujecie. Takich ludzi nie potrzebujemy w Polsce mozecie jechac na Ukraine i budowac nastepne pomniki banderowca, jest duzo miejsca po spalonych polskich wsiach.

  • Atak na Akcję Wyborczą Polaków na Litwie – Związek Chrześcijańskich Rodzin ma związek przede wszystkim z tym, że po wejściu AWPL-ZChR do koalicji rządowej nastąpiła duża zmiana jakościowa w funkcjonowaniu rządu litewskiego i Seimasu. Chodzi o propozycje ustaw, które zostały wniesione przez AWPL-ZChR – mówił dr Bogusław Rogalski, doradca Akcji Wyborczej Polaków na Litwie – Związek Chrześcijańskich Rodzin, w rozmowie z portalem Radia Maryja.

    W ostatnich dnia na ustach całej Litwy był minister Jarosław Narkiewicz, który według doradców litewskiego prezydenta miał zatrudnić w swoim resorcie 20 Polaków powiązanych z partią Akcja Wyborcza Polaków na Litwie – Związek Chrześcijańskich Rodzin. Okazało się, że żadne osoby nie zostały zatrudnione bezpośrednio przez ministra Jarosława Narkiewicza i nie mają powiązań z polską partią na Litwie, a informacje przeciwko ministrowi Narkiewiczowi były fake newsami przygotowanymi przez litewskich dziennikarzy.

    https://www.radiomaryja.pl/informacje/tylko-u-nas-dr-b-rogalski-o-ataku-na-ministra-jaroslawa-narkiewicza-ma-on-zwiazek-przede-wszystkim-z-tym-ze-po-wejsciu-awpl-zchr-do-koalicji-rzadowej-nastapila-duza-zmiana-jakosciowa/

  • Z dziennikarskiego śledztwa przeprowadzonego przez LRT wynika, że chińskie pieniądze łączą Litwę z białoruską elektrownią jądrową. Otóż firma North China Power Engineering (NCPE), która realizuje tak zwany białoruski projekt przesyłu energii jądrowej ma oficjalnego przedstawiciela na Litwie. Jest to Respect Group, którego prezesem jest Czesław Okińczyc!!!

    Chińskie spółka przejęła Energetikos tinklų institutas w 2013 roku kiedy ministrem energetyki był… NIEWIEROWICZ, który od ponad dwóch miesięcy unika odpowiedzi na zadane przez LRT pytania.

    Chociaż na najwyższym szczeblu zdecydowano, że elektrownia jądrowa Astrava stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego, środowiska i zdrowia publicznego, co jak widać Okińczycowi, to nie przeszkadza. Dlaczego? Bo zgodnie ze sprawozdaniami finansowymi spółka Okińczyca otrzymuje 400 000 USD rocznie!!! Tyle jest warte zapomnienie o bezpieczeństwie narodowym Litwy!!!

    Energetikos tinklų instituto był własnością Rosjan!!! a pakiet kontrolny był własnością spółki zarejestrowanej w Szwajcarii, których włodarze występują w dokumentacji związanej ze skandalem Panama Papers, inaczej Kwity z Panamy.

    Według śledztwa LRT Energetikos tinklų instituto jest obecnie aktywny w zakresie zamówień publicznych w krajowym sektorze energetycznym. Baza danych zamówień pokazuje, że odkąd EIT znalazł się w chińskich rękach, jego sukcesy w przetargach nagle wzrosły. Tylko 2016-2017 firma była zaangażowana w 23 zakupy o wartości 8 milionów USD.
    To chyba już wiadomo dlaczego nowy Minister Narkiewicz z AWPL stał się celem ataków.

  • @jwu Pomyśl proszę, bo nie ogarniasz:
    czym różni się ruski mir do banderyzmu ?
    Znajdziesz różnice?

  • @Roman1: @Antysejsmita: Януш один два три:
    Słuchajta ruskie najmity, Polacy są Wam bardziej nienawistni niż UPA?,
    Putin jest wściekły za zdecydowanie Polski.
    Jeszcze trochę a Rosja potknie się na nędzy Głubinki,
    samymi czołgami i uzbrojeniem ruskie swoich obywateli nie wyżywią.
    Putin goni w piętkę, warunki dyktuje wolny świat
    oraz Chiny, do których się łasi.
    Poza pozorami brutalnej siły nie ma żadnych innych argumentów.

  • dlatego trzeba wprowadzić sądy dyscyplinarne dla sędziów, bo tyle już zapadło niesprawiedliwych wyrokow, że głowa mała. Gościu mierzy z broni w kogoś, grozi mu, że go zabije i .... wyrok w zawiasach. Kuźwa, za takie wyroki ten psuudo sędzia powinien wylecieć na zbity pysk z pracy. A tak są nietykalni... Nie jest to niestety szczyt szczytów. Co powiedziecie o wyrok, gdy gościu został zabity przez żołnierza zawodowego (po 'pracy'), a sędzia dał wyrok - uszczerbek na zdrowiu poniżej 7 dni, mimo, że gościu się przekręcił po 3 dniach. Jak słyszę słowo sędzia to mi się żygać chce. Robótka na 'odwal się' i do domu. Zresztą nie mała część z nich została sędzią po 'koligacjach' rodzinnych. Jeszcze naście lat temu wogóle trudno było zostać prawnikiem bez 'znajomości', bo trzeba było zrobić praktyki w zaprzyjaźnionej kancelarii, sądzie itp.

  • Zamkniéty w sobie, nie mial kolegóe, obcokrajowiec, uzbrojony... pewnie turysta, który chwilowo sié zatrudnil przy zbieraniu truskawek, a po sezonie znalazl sobie roboté w biurze. Przeciétny Polak by dostal za cos takiego wyrok bez zawiasów, ciekawe, czy go na kogos - na cos wymieniaja.

  • Przytakujá, bo sá ich pracownikami... pracownik który sié stawia, moze zostac zwolniony. W przypadku PiSiurów to bylo by dla nich gorsze od dyscyplinarki...

  • Juz myslalem, ze miala z 3 kg hery... ale za 10 gram marysi... o matko. Posrane przepisy, zresztá w UE - w niektórych panstwach w tym w Polsce, niewiele lepsze. Powinni já zwolnic. Problem w tym, ze o obywateli innych krajów i samych rosjan - nikt sié nie upomina.

  • zapewne Moskwa uwaza to za normalne - w koncu zamordowali o wiele wiécej wlasnych obywateli, a prawa ludzi do wolnosci, czy zycia w ogóle u nich nie istnialy (i nie wiem czy teraz tak naprawdé istniejá).

  • jasne... "pryncypialne stanowisko" Izraela oparte na mapach nieistniejácej Europy... juz nie mówiác o tym, ze sowieci zamordowali w czasie II WS jak i przed niá i po niej, podobná ilosc Polaków co niemcy. Nie wspominajác o niezliczonej (to mogly byc nawet dziesiátki lub setki tysiécy) Polek zgwalconych przez "wyzwolicieli". Kremlowskie parchy nie wiedzá co to honor.

  • Francuscy terrorysci panstwowi i szkopy majá najwiécej do powiedzenia na temat praworzádnosci w Polsce... ciekawe. No jescze mozna dorzucic szowinistycznych syjonistów. Wspaniala trójka...