I dlatego właśnie zdecydowanie bliżej mi do narodowców w Konfie. Zawsze daleko mi było do wszelkiej maści liberałów, głównie ze względu na ich brak wrażliwości społecznej w ich teoriach (a nierzadko i praktyce). Także z tego względu, że jako historyk doskonale wiem, jaka była "twarz" XIX-wiecznego kapitalizmu, kiedy owi liberałowie i kapitaliści święcili triumfy, mimo tego, że większość państw stanowiły monarchie.
Natomiast słowa pana Kazimierczaka odnośnie młodzieży brzmią trochę, jak zarzut: młodzieży, nie brałaś udziału w życiu publicznym, bo z zasady uznawałaś państwo za wroga. Więc przewrotnie spytam: dziwi pana takie nastawienie? Dziwi pana, że młody człowiek wchodzący w dorosłe życie miał perspektywę bezrobocia (nawet po wykształceniu) lub tyrania poniżej swoich kwalifikacji za ochłapy i będąc często poniewieranym i jednocześnie słysząc w mediach o bonzach, który robili przez lata wałki na miliony złotych, okradali cały kraj i ludzi bezkarnie i którzy mieli głęboko w poważaniu cały naród i kraj? Ja właśnie pochodzę z tej młodzieży, kiedy było bezrobocie . Wielu moich rówieśników, nie wyłączając mojej osoby uważamy się za pokolenie połknięte przez państwo, przetrawione, wyzute ze wszystkiego i na koniec wyplute. Mimo, że teraz mam dobrą pracę, na zarobki za bardzo nie narzekam i mimo, że inni też jakoś sobie ułożyli egzystencję, to nikt nam nie zwróci tylu lat zabranych , a i zapewne najpiękniejszych, choć biednych. W tamtym czasie na imprezach czy młodzieżowych libacjach, jak w ogóle wchodził temat polityki, to nie słyszałem nic oprócz wrogich czy wręcz nienawistnych wyrazów nastawienia, nie licząc złośliwych żartów. Sam miałem wtedy marzenie, by doszło do szerokich rewolty, rewolucji, by powywieszać owych zawiadujących państwem na konarach drzew. Dosłownie. W wyborach również nie brałem udziału przez lat naście i z pełną świadomością. To był mój i nie tylko mój jedyny protest wobec zastanej rzeczywistości, na jaki mogliśmy sobie pozwolić. Zapewne ma pan rację, może w istocie powinniśmy zaangażować się i robić protesty, próbować zmieniać coś łącząc się ze sobą, jako sensu stricte polska młodzież. t
Tak jak górnicy, chociaż co górnikom z tych protestów przyszło, oprócz doraźnych ochłapów? Bo kopalń mamy coraz mniej, a w perspektywie najbliższej przyszłości zniknie całkowicie górnictwo i prawdopodobnie także hutnictwo. Proszę jednak pamiętać, że wszelkie objawy niezadowolenia tejże młodzieży zostały odpowiednio zagospodarowane przez zarządzających, dla jednych Terlikowski z NOP-em, dla innych Woodstock, jako odskocznia od owej polskiej rzeczywistości. Bo takiej odskoczni, odpoczynku szukał każdy z tych młodych. A jeszcze inni uciekali w alkoholizm albo jeszcze gorsze rzeczy. Ale proszę się nie dziwować takiemu, a nie innemu nastawieniu młodzieży, tej młodzieży z lat 90-tych i przełomu wieków. Z pozdrowieniami.
Ten pomnik PO+winien stanąć przy polskiej szkole nr 10 im. św. Marii Magdaleny we Lwowie naprzeciw POwieszonego na elewacji przez Radę Miasta Lwowa POpiersia jednego z największych krwawych rzeźników Polaków!
https://pl.wikipedia.org/wiki/Szko%C5%82a_%C5%9Arednia_nr_10_we_Lwowie
Należy za to wyrazić uznanie dla Jarosława Kaczyńskiego bo jako premier Tusk bez oporów przyjął z rąk Angeli Merkel nagrodę im. Waltera Rathenau`a, twórcy układu z Rapallo, który Józef Piłsudski uznał za „sprzysiężenie sowiecko-niemieckie skierowane przeciwko Polsce”. Polski premier uhonorowany został także nagrodą niemieckiego Związku Wydawców Czasopism, którą można śmiało uznać za wyraz wdzięczności tych mediów za dochody w Polsce, no bo za cóż innego? Także niemiecka nagroda Karola Karola Wielkiego trafiła do Tuska w roku 2010, jest o bardzo prestiżowe lecz polityczne wyróżnienie. Wszystkie miały wspólny mianownik – przyznane z rąk Niemców za zasługi dla jedności Europy. Tyle, że ta jedność widziana jest z perspektywy kierownika kołchozu.
Należy też przy okazji przypomnieć, że Jerzy Giedrojć odmówił przyjęcia Orderu Orła Białego a przyjał litewski Order Księcia Giedymina. Przyjął też obywatelstwo honorowe Litwy
Natomiast że Konfederacja przegra walkę elektorat PiS-u, to już wiadomo, odkąd wzięli liberałów do spółki, a potem liberałowie narzucili ton całemu ugrupowaniu. Kandydat Bosak też prezentuje się jako czysty liberał. W jego pierwszej przemowie, prezentującej priorytety na kampanię prezydencką, nie było ani jednego katolickiego postulatu, a nawet postulaty narodowe mocno w cieniu liberalnych.
Oczwiście, korwiniści to szkodliwe prymitywy, ale do gimbazy tacy właśnie trafią, a przez gimbazę do parlamentu.
Ciekawe, co autor zauważa na temat ekonomicznej "bazy" w związku z marksizmem - podczas gdy marksizm poszedł już dalej i mamy neo-marksizm, ponieważ rewolucjoniści zorientowali się, że w rzeczywistości kluczowa jest "nadbudowa", to "wolnorynkowcy" jeszcze sterczą tam gdzie utkwili, bo w warstwie "nadbudowy" nie mają nic do zaoferowania.
Polemizowałbym jednak z autorem tam, gdzie w artykule przewija się swoista "konieczność dziejowa", jak choćby:
>>współczesna gospodarka, a kierunek jej ewolucji zapowiada tylko wzmacnianie się tej cechy, bazuje w ogromnej mierze na codziennej mobilności siły roboczej, materiałów i surowców, półproduktów, towarów, a także osób świadczących usługi na niespotykaną wcześniej skalę<<
i trochę dalej jeszcze podobnie. Otóż, może ta "współczesna gospodarka" jest po prostu zła? Na pewno jest. "Mobilność" to tylko eufemizm na "wykorzenienie", i tak dalej ze wszystkimi modnymi "buzzwordami", diabeł to wszystko wymyślił. Myślenie korwinistów jest skrajnie krótkowzroczne (czubek własnego nosa, dobrze powiedziane), ale myślenie autora też miejscami wydaje się nie dość głębokie.
Dziwne, przeciez Teleexpress oglasza codzien cos przeciwnego, ze place rosna, a ludzie zyja dostatnio, a nawet bezrobocie w RP nizsze niz u mnie...w USA. Komu wierzyc?
Przeciez Stan Wojenny uchronil Polske przed interwencja wojsk Ukladu Warszawskiego. Widac bylo przeciez wojska radzieckie i nie tylko radzieckie u naszych, polskich granic tzw. pe-erelu.
Z prostytutką o lojalności,
z Izraelem o moralności...
W polityce jest to stan normalny,
liczy się tylko własna siła oraz
umiejętność osiągnięcia postulowanych celów.
Czy media muszą atakować zmarłych? To nie jest przejawem odwagi ani kultury osobistej.
Na marginesie, zmarły były komunista sam się nie pochował, prawdopodobnie zrobiła to jego rodzina. Może zatem atakować rodzinę w dniach żałoby?
poważnie to ich nie nie traktuje od tego zacznijmy. Upadlina to taki upośledzony chłopaczek na podwórku, który ze względu na ojczyma sadyste i alkoholika (ruskich) jest traktowany przez innych ulgowo. Wyobraźcie sobie pomniki hitlera w niemczech, a na upadlinie banderowcy wchodzą w mundurach ss do cerkwi przy pełnej akceptacji popów. To nie jest cywilizowany, normalny kraj...
Prawda wcześniej czy później wyjdzie na jaw i żadne mitomaństwo jej nie przykryje. Cieszy, że są Ukraińcy którzy zamiast pogrążać się w oparach nacjonalistycznego obłędu zachowują trzeźwy osąd własnej historii - tej najnowszej jak i tej nieco starszej.
Prezio Juda pewnie jest dumny z przyjaznego narodu i chciałby, żeby Polacy dzielili państwo z żydami, tak samo jak Palestyńczycy... nie ma takiej możliwości.
do @Czesław: przemilczają ponieważ dla niech jest to cholernie niewygodne. Poza tym, tu nie chodzi o prawdę ale o wydarcie kasy, m.in. poprzez tworzenie mitów, prawda jest najmniej istotna.
Problem w tym że polska w dyskusji strona przemilcza kolaborację Żydów i całych środowisk żydowskich z nazistowskimi Niemcami w Holokauście Żydów. Przykład to Getto Łódzkie, organizacja Żagiew, Judenraty, policja żydowska, brak reakcji i pomocy dla swoich współbraci Żydów Amerykańskich itd.
Trzeba zadać sobie pytanie: kto skorzystał? Cisza w Donbasie oznacza utrwalanie się obecnego status quo, co jest na rękę i mieszkańcom regionu i Rosji. Z kolei Ukraina dąży do opanowania utraconych terenów, a więc czas i stagnacja działają na jej niekorzyść.
Nie dopuszczono nas do stołu Porozumień Mińskich, w czym duży wpływ na tą decyzję miała Ukraina, to po co nasze MSZ wtrąca się w nie swoje sprawy, nikt tam nas nie chce. Wygladamy w tym przypadku groteskowo, taki z boku ujadajacy mały ratlerek z którym nikt się nie liczy. Po co nam to, chyba żeby w Donbasie też postawiono pomniki Bandery i Szuchewycza.
Antykatolicyzm, a w szczególności antypolonizm jest integralną częścią religii i tożsamości żydowskiej, a także ich nauczania (od przedszkola) oraz pseudo-kultury.
Martin Buber (żydowski filozof i chasyd) do Żydów:
Tylko rewolucja wewnętrzna może mieć moc uzdrowienia naszego ludu z morderczej choroby bezprzyczynowej nienawiści. Inaczej ta choroba zrujnuje nas całkowicie. Tylko wtedy starzy i młodzi na naszej ziemi zdadzą sobie sprawę, jak wielką odpowiedzialność ponosiliśmy wobec tych nieszczęśliwych arabskich uchodźców, na których polach teraz siejemy i zbieramy plony; w których ogrodach, sadach i winnicach zbieramy owoce, których miasta rabowaliśmy, a teraz stawiamy w nich domy edukacji, dobroczynności i modlitwy, jednocześnie bełkocząc w zachwytach że jesteśmy „ludem księgi” i „światłem narodów”.
Thud's Ner, January/February 1961
I dlatego właśnie zdecydowanie bliżej mi do narodowców w Konfie. Zawsze daleko mi było do wszelkiej maści liberałów, głównie ze względu na ich brak wrażliwości społecznej w ich teoriach (a nierzadko i praktyce). Także z tego względu, że jako historyk doskonale wiem, jaka była "twarz" XIX-wiecznego kapitalizmu, kiedy owi liberałowie i kapitaliści święcili triumfy, mimo tego, że większość państw stanowiły monarchie.
Natomiast słowa pana Kazimierczaka odnośnie młodzieży brzmią trochę, jak zarzut: młodzieży, nie brałaś udziału w życiu publicznym, bo z zasady uznawałaś państwo za wroga. Więc przewrotnie spytam: dziwi pana takie nastawienie? Dziwi pana, że młody człowiek wchodzący w dorosłe życie miał perspektywę bezrobocia (nawet po wykształceniu) lub tyrania poniżej swoich kwalifikacji za ochłapy i będąc często poniewieranym i jednocześnie słysząc w mediach o bonzach, który robili przez lata wałki na miliony złotych, okradali cały kraj i ludzi bezkarnie i którzy mieli głęboko w poważaniu cały naród i kraj? Ja właśnie pochodzę z tej młodzieży, kiedy było bezrobocie . Wielu moich rówieśników, nie wyłączając mojej osoby uważamy się za pokolenie połknięte przez państwo, przetrawione, wyzute ze wszystkiego i na koniec wyplute. Mimo, że teraz mam dobrą pracę, na zarobki za bardzo nie narzekam i mimo, że inni też jakoś sobie ułożyli egzystencję, to nikt nam nie zwróci tylu lat zabranych , a i zapewne najpiękniejszych, choć biednych. W tamtym czasie na imprezach czy młodzieżowych libacjach, jak w ogóle wchodził temat polityki, to nie słyszałem nic oprócz wrogich czy wręcz nienawistnych wyrazów nastawienia, nie licząc złośliwych żartów. Sam miałem wtedy marzenie, by doszło do szerokich rewolty, rewolucji, by powywieszać owych zawiadujących państwem na konarach drzew. Dosłownie. W wyborach również nie brałem udziału przez lat naście i z pełną świadomością. To był mój i nie tylko mój jedyny protest wobec zastanej rzeczywistości, na jaki mogliśmy sobie pozwolić. Zapewne ma pan rację, może w istocie powinniśmy zaangażować się i robić protesty, próbować zmieniać coś łącząc się ze sobą, jako sensu stricte polska młodzież. t
Tak jak górnicy, chociaż co górnikom z tych protestów przyszło, oprócz doraźnych ochłapów? Bo kopalń mamy coraz mniej, a w perspektywie najbliższej przyszłości zniknie całkowicie górnictwo i prawdopodobnie także hutnictwo. Proszę jednak pamiętać, że wszelkie objawy niezadowolenia tejże młodzieży zostały odpowiednio zagospodarowane przez zarządzających, dla jednych Terlikowski z NOP-em, dla innych Woodstock, jako odskocznia od owej polskiej rzeczywistości. Bo takiej odskoczni, odpoczynku szukał każdy z tych młodych. A jeszcze inni uciekali w alkoholizm albo jeszcze gorsze rzeczy. Ale proszę się nie dziwować takiemu, a nie innemu nastawieniu młodzieży, tej młodzieży z lat 90-tych i przełomu wieków. Z pozdrowieniami.
Ten pomnik PO+winien stanąć przy polskiej szkole nr 10 im. św. Marii Magdaleny we Lwowie naprzeciw POwieszonego na elewacji przez Radę Miasta Lwowa POpiersia jednego z największych krwawych rzeźników Polaków!
https://pl.wikipedia.org/wiki/Szko%C5%82a_%C5%9Arednia_nr_10_we_Lwowie
Należy za to wyrazić uznanie dla Jarosława Kaczyńskiego bo jako premier Tusk bez oporów przyjął z rąk Angeli Merkel nagrodę im. Waltera Rathenau`a, twórcy układu z Rapallo, który Józef Piłsudski uznał za „sprzysiężenie sowiecko-niemieckie skierowane przeciwko Polsce”. Polski premier uhonorowany został także nagrodą niemieckiego Związku Wydawców Czasopism, którą można śmiało uznać za wyraz wdzięczności tych mediów za dochody w Polsce, no bo za cóż innego? Także niemiecka nagroda Karola Karola Wielkiego trafiła do Tuska w roku 2010, jest o bardzo prestiżowe lecz polityczne wyróżnienie. Wszystkie miały wspólny mianownik – przyznane z rąk Niemców za zasługi dla jedności Europy. Tyle, że ta jedność widziana jest z perspektywy kierownika kołchozu.
Należy też przy okazji przypomnieć, że Jerzy Giedrojć odmówił przyjęcia Orderu Orła Białego a przyjał litewski Order Księcia Giedymina. Przyjął też obywatelstwo honorowe Litwy
Ten pomnik powinien stanąć w Przemyślu przy drodze w kierunku na Lwów
Natomiast że Konfederacja przegra walkę elektorat PiS-u, to już wiadomo, odkąd wzięli liberałów do spółki, a potem liberałowie narzucili ton całemu ugrupowaniu. Kandydat Bosak też prezentuje się jako czysty liberał. W jego pierwszej przemowie, prezentującej priorytety na kampanię prezydencką, nie było ani jednego katolickiego postulatu, a nawet postulaty narodowe mocno w cieniu liberalnych.
Oczwiście, korwiniści to szkodliwe prymitywy, ale do gimbazy tacy właśnie trafią, a przez gimbazę do parlamentu.
Ciekawe, co autor zauważa na temat ekonomicznej "bazy" w związku z marksizmem - podczas gdy marksizm poszedł już dalej i mamy neo-marksizm, ponieważ rewolucjoniści zorientowali się, że w rzeczywistości kluczowa jest "nadbudowa", to "wolnorynkowcy" jeszcze sterczą tam gdzie utkwili, bo w warstwie "nadbudowy" nie mają nic do zaoferowania.
Polemizowałbym jednak z autorem tam, gdzie w artykule przewija się swoista "konieczność dziejowa", jak choćby:
>>współczesna gospodarka, a kierunek jej ewolucji zapowiada tylko wzmacnianie się tej cechy, bazuje w ogromnej mierze na codziennej mobilności siły roboczej, materiałów i surowców, półproduktów, towarów, a także osób świadczących usługi na niespotykaną wcześniej skalę<<
i trochę dalej jeszcze podobnie. Otóż, może ta "współczesna gospodarka" jest po prostu zła? Na pewno jest. "Mobilność" to tylko eufemizm na "wykorzenienie", i tak dalej ze wszystkimi modnymi "buzzwordami", diabeł to wszystko wymyślił. Myślenie korwinistów jest skrajnie krótkowzroczne (czubek własnego nosa, dobrze powiedziane), ale myślenie autora też miejscami wydaje się nie dość głębokie.
Dziwne, przeciez Teleexpress oglasza codzien cos przeciwnego, ze place rosna, a ludzie zyja dostatnio, a nawet bezrobocie w RP nizsze niz u mnie...w USA. Komu wierzyc?
Przeciez Stan Wojenny uchronil Polske przed interwencja wojsk Ukladu Warszawskiego. Widac bylo przeciez wojska radzieckie i nie tylko radzieckie u naszych, polskich granic tzw. pe-erelu.
Rzeczowa i wartościowa ocena Rosji.
Z prostytutką o lojalności,
z Izraelem o moralności...
W polityce jest to stan normalny,
liczy się tylko własna siła oraz
umiejętność osiągnięcia postulowanych celów.
Czy media muszą atakować zmarłych? To nie jest przejawem odwagi ani kultury osobistej.
Na marginesie, zmarły były komunista sam się nie pochował, prawdopodobnie zrobiła to jego rodzina. Może zatem atakować rodzinę w dniach żałoby?
poważnie to ich nie nie traktuje od tego zacznijmy. Upadlina to taki upośledzony chłopaczek na podwórku, który ze względu na ojczyma sadyste i alkoholika (ruskich) jest traktowany przez innych ulgowo. Wyobraźcie sobie pomniki hitlera w niemczech, a na upadlinie banderowcy wchodzą w mundurach ss do cerkwi przy pełnej akceptacji popów. To nie jest cywilizowany, normalny kraj...
jak te ścierwa nie dostaną 12 lat to co trzeba zrobić aby dostać najwyższy wyrok?
A mamy ich w Polsce miliony...
I jeszcze okupant zakazuje nam posiadania narzędzi do obrony.
Niech się zainteresuje np.panią europosłanką Adamowicz skąd ma takie oszczędności albo panią Kulczyk jak taki "zasadniczy'
No i jak tu poważnie traktować taki "naród". Coś niebywałego.
Czy z równą surowością będzie karana skrajnie lewicowa mowy nienawiści? Sorry, rozmarzyłem się...
Prawda wcześniej czy później wyjdzie na jaw i żadne mitomaństwo jej nie przykryje. Cieszy, że są Ukraińcy którzy zamiast pogrążać się w oparach nacjonalistycznego obłędu zachowują trzeźwy osąd własnej historii - tej najnowszej jak i tej nieco starszej.
Z oświadczenia Ukraińca wynika, że posterunek obserwacyjny był pomiędzy walczącymi stronami, a zatem niezgodnie z linią podziału.
Niech ten Sęk zacznie zachęcać Litwinów i Ukraińców, żeby wyjeżdżali z Polski.
Zdrajcy powinni wisieć. Najwyższy wymiar kary to jedyny sposób na skuteczne powstrzymanie takich zdradzieckich praktyk.
Prezio Juda pewnie jest dumny z przyjaznego narodu i chciałby, żeby Polacy dzielili państwo z żydami, tak samo jak Palestyńczycy... nie ma takiej możliwości.
Bosak 2020 !
Żydzi Żydom: https://www.youtube.com/watch?v=Z0dwNbzzO2w
do @turkuc_podjadek: dobre, daje do myślenia.
Dla Polski jest dobre to, co jest sprzeczne z opinią Macierewicza
Tu materiał jak sami żydzi pokazują jak palić flagę izraela:
https://www.youtube.com/watch?v=GJnXX_d7QBU
Ale i sam Winnicki mięciutki jak masełko. Czemu nie nazwie tego wprost "polska ziemia pod litewską okupacją"?
do @Czesław: przemilczają ponieważ dla niech jest to cholernie niewygodne. Poza tym, tu nie chodzi o prawdę ale o wydarcie kasy, m.in. poprzez tworzenie mitów, prawda jest najmniej istotna.
Pan Szynkowski vel Sęk czy inny kołek nie raczy konstatować faktu, że dla Polaków z Wileńszczyzny jest ona ziemią OJCZYSTĄ!
Zatem szybko.
Problem w tym że polska w dyskusji strona przemilcza kolaborację Żydów i całych środowisk żydowskich z nazistowskimi Niemcami w Holokauście Żydów. Przykład to Getto Łódzkie, organizacja Żagiew, Judenraty, policja żydowska, brak reakcji i pomocy dla swoich współbraci Żydów Amerykańskich itd.
Żadne obce wojska nie obronią Polski, dlatego obecność wojsk USA nie daje nam żadnych korzyści.
Dlaczego Gross i wszyscy milczą o tym jak to Żydzi zabijali swoich żydów i Polaków?
Po nas choćby potop ,to sposób myslenia importerów siły roboczej. Na zachodzie skutki takiego "niezbędnego" importu weryfikują od kilkudziesięciu lat.
Zasoby OFE już zostały "opodatkowane" w wysokości ok 30% przez Tuska rozumiem ,że Rząd zobowiązuje się zwrócić te pieniądze w ratach?
Jacyś dziwni ci "górnicy" ,zablokowali w Sławkowie eksport polskiego węgla na Ukrainę.
Za każdym razem gdy zachód chce ożywić stosunki z Rosją wredna prowokacja.
Trzeba zadać sobie pytanie: kto skorzystał? Cisza w Donbasie oznacza utrwalanie się obecnego status quo, co jest na rękę i mieszkańcom regionu i Rosji. Z kolei Ukraina dąży do opanowania utraconych terenów, a więc czas i stagnacja działają na jej niekorzyść.
Nie dopuszczono nas do stołu Porozumień Mińskich, w czym duży wpływ na tą decyzję miała Ukraina, to po co nasze MSZ wtrąca się w nie swoje sprawy, nikt tam nas nie chce. Wygladamy w tym przypadku groteskowo, taki z boku ujadajacy mały ratlerek z którym nikt się nie liczy. Po co nam to, chyba żeby w Donbasie też postawiono pomniki Bandery i Szuchewycza.
nie po to robią kalifat w niemczech, żeby tu jakaś biała (białogłowa)
robiła ghewałt o dziecko...
Dajcie spokój... wy też musicie?
Żydzi zabili więcej Palestyńczyków, niż arabowie zabili żydków.
Antykatolicyzm, a w szczególności antypolonizm jest integralną częścią religii i tożsamości żydowskiej, a także ich nauczania (od przedszkola) oraz pseudo-kultury.
Martin Buber (żydowski filozof i chasyd) do Żydów:
Tylko rewolucja wewnętrzna może mieć moc uzdrowienia naszego ludu z morderczej choroby bezprzyczynowej nienawiści. Inaczej ta choroba zrujnuje nas całkowicie. Tylko wtedy starzy i młodzi na naszej ziemi zdadzą sobie sprawę, jak wielką odpowiedzialność ponosiliśmy wobec tych nieszczęśliwych arabskich uchodźców, na których polach teraz siejemy i zbieramy plony; w których ogrodach, sadach i winnicach zbieramy owoce, których miasta rabowaliśmy, a teraz stawiamy w nich domy edukacji, dobroczynności i modlitwy, jednocześnie bełkocząc w zachwytach że jesteśmy „ludem księgi” i „światłem narodów”.
Thud's Ner, January/February 1961
ŻYDOWSKA MONOLATRIA to klasyka RASIZMU.Michael E.Jones:WPŁYW ŻYDOWSKIEGO REWOLUCJONIZMU NA HISTORIĘ ŚWIATA.
A jak tam budowa naszych elektrowni jądrowych?
Kiedy wreszcie będzie jakiś polski rząd w tym naszym biednym kraju?
Czaputowicz każdą decyzję Trumpa ocenia dobrze, on niczego innego nie wymyśli przecież. Współczuję mu, brak własnego zdania musi boleć.
Gdyby nie bandyckie USA pokój całej Syrii byłby od dawna.