to nie trolle żydobolszewii ani Putina tylko PO-PISu ..czym bardziej się żremy tym dla nich lepiej.Klepią kolejne pomniki za nasze pieniądze agentowi sanhedrynu,Prus i Brytanii Piłsudskiemu.Ich toruńska jaczejka tez opracowuje litanie do tego osobnika i puszcza bajki o pomocy Matki Bożej w.w osobnikowi w wygraniu walnych bitew 1920
@Maverick maverick i roman sowieccy trole, widzę, że pachołek żydobolszewicki putin już was ponownie spuścił ze smyczy, że znowu szkalujecie Polaków a pochwalacie kolaborantów. Mam wielką satysfakcję, że wielu takich komuchów moja rodzina natłukła i w 1920 i po wojnie. waszym kłamstwom i tak nikt nie uwierzy, szkoda trudu. Żaden pis nie rozpoczął prawdy, to ludzie oddolnie zaczęli to robić, zwykli Polacy.
Dobrze byłoby, gdyby Kresy pisały też o ofiarach żołnierzy wyklętych - a przez wielu przeklętych. Prawda nie jest czarno biała. Gdy kończy się prawdziwa informacja zaczyna się propaganda.
Komuniści prześladowali żołnierzy Armii Krajowej i tzw. Andersowców, jak w swojej naiwności wrócili do Polski tzn PRL. A ich ideowi spadkobiercy tzn. postkomuniści próbują teraz prześladować Żołnierzy Niezłomnych używając podobnej propagandy a nawet tych samych słów jak komuniści do AK-ców, tj. bandyta, zbrodniarz itp. Zresztą Niemcy tzn naziści też używali takich określeń, można powiedzieć komuniści=naziści.
Witold Pilecki – rotmistrz kawalerii Wojska Polskiego, współzałożyciel Tajnej Armii Polskiej, żołnierz Armii Krajowej, więzień i organizator ruchu oporu w KL Auschwitz. Autor raportów o Holocauście, tzw. Raportów Pileckiego. Oskarżony i skazany przez władze komunistyczne Polski Ludowej na karę śmierci, stracony w 1948.
Syn Tadeusza Płużańskiego tak scharakteryzował relacjonowane przez ojca tortury wobec Pileckiego: "był torturowany wręcz barbarzyńsko: zdarto mu paznokcie, z nóg, miażdżono mu jądra, nadziewano go na nogę od stołka. Katowany był w sposób nieludzki". W trakcie ostatniego, jak się później okazało, widzenia z żoną, Pilecki wyznał jej w tym kontekście: Oświęcim to była igraszka.
Gen. Nil w lutym 1948 r. ujawnił się korzystając z ogłoszonej przez władzę amnestii, generał zaufał komunistom, że ich amnestia jest prawdziwa. Został aresztowany w listopadzie 1950 r. przez funkcjonariuszy Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego.
24 lutego 1953 roku komuniści powiesili gen. Augusta Emila Fieldorfa ps. "Nil", zastępcę Komendanta Głównego AK, organizatora i szefa Kedywu KG AK, jednego z najbardziej zasłużonych żołnierzy Armii Krajowej i polskiego podziemia niepodległościowego.
Zginął za wolną Polskę!
Gen. „Nil” odrzucił propozycję współpracy z komunistami. Po sfingowanym procesie został skazany na karę śmierci. „Biorąc pod uwagę olbrzymi ciężar zbrodni, sąd uznał za niezbędne całkowite wyeliminowanie oskarżonego ze społeczeństwa, orzekając karę śmierci” - brzmiał fragment uzasadnienia sądu.
"Pamiętaj, abyś nie prosiła ich o łaskę! Zabraniam tego.” – w tych słowach generał Nil zwrócił się do swojej żony Janiny podczas jednego z ostatnich widzeń przed śmiercią. Nie chciał zastosowania prawa łaski. Uważał, że łaska jest dla przestępców, a nie dla żołnierzy walczących o niepodległość. Nie domagał się łaski, chciał jedynie sprawiedliwej rewizji wyroku. 24 lutego 1953 roku została wykonana na generale Fieldorfie zasądzona, w zbrodniczy sposób, kara śmierci.
Ciała do dziś nie odnaleziono...
Generała Emila Fieldorfa "Nila" pod szubienicę zaprowadzili żydowscy sądowi zbrodniarze. Tylko jeden był Rosjaninem, reszta to Żydzi
Helena Wolińska (Fajga Mindla Danielak), Józef Różański (Goldberg), Zygmunt Wizelberg, Benjamin Wajsblech, Aleksander Warecki (Warenhaupt), Emil Merz, Alicja Graff (Fuks), Gustaw Auscaler, Maria Gurowska (vel Maria Górowska vel Maria Sand vel Genowefa Maria Danielak z domu Zand),Paulina Kern,Mieczysław Widaj i Igor Andrejew.
Tylko taka uwaga, jedynie do użytego żargonu - CUŚ ?
Był jeszcze jeden użyty żargon - pipidówka!
Przypuszczałem, że od polsko-języcznego Ukraińca dowiem się CUŚ ciekawego a mianowicie; z czego wynika takie zachowanie władz miasta Lwowa?
Może polska dyplomacja powinna brać wzór z węgierskiej?
Przedstawiciele cywilizacji turańskiej drugą stronę, która stara się być ugodowa, uważają za słabych i nią pogardzają!
Przykład zachowania Putina - ugodowych uważa za słabych i pogardza!!!!!!...
Wypadało by podać nazwiska odwołujących się samorządowców i nazwy organizacji i ich szefów. W końcu warto wiedzieć kto w jednym chórze z rosyjskimi urzędnikami zwalcza tą inwestycję.
Na elewacji polskiej szkoły we Lwowie Rada miasta Lwowa powiesiła popiersie jednego z największych krwawych rzeźników Polaków!
https://pl.wikipedia.org/wiki/Szko%C5%82a_%C5%9Arednia_nr_10_we_Lwowie
W Polsce nikomu nawet w największej tzw. pipidówce nie przyszłoby do głowy wieszać popiersie jakiegoś zacnego Polaka np. poety Słowackiego na elewacji ukraińskiej szkoły!
Trzeba mieć łeb tzw. ruskiego kacapa i przynależeć do cywilizacji turańskiej (prof. Feliks Koneczny - Cywilizacje) by takie cuś zrobić!
Do tej pory koronawirus doprowadził do ponad 75 000 zachorowań i 2000 zgonów, głównie w Chinach. Ale to nic w porównaniu z grypą. W tym sezonie w samym USA grypa już spowodowała 26 milionów zachorowań, 250 000 hospitalizacji i 14 000 zgonów. Przestańmy panikować!
Panie Kamiński, popieram Pana ,,bezwarunkowo,,/określenie bardzo modne/, ale tak jest naprawdę, popieram, tylko dlaczego jedynie Pan to widzi i ma odwagę głośno o tym mówić?
w Polskim mundurze, z orłemi biało-czerwoną flagą?, niechby ukrainiec w Polsce spróbował włożyć mundur UArmii i przypiął sobie tryzuba, nie słyszałem o takim przypadku, a na pewno byłoby bardzo głośno
To też jedna z przyczyn konfliktu pomiędzy ludnością polską a osiedlonymi "ludżni radzieckimi" jak podaje Wikipedia, z terenu Puszczy Białowieskiej po 17 września 1939 r. władza radziecka wywiozła na wschód całą polską ludność, zastępując ją lojalnymi, ale niedoświadczonymi pracownikami leśnymi. Z kolei po 1941 roku władze niemieckie dokonywały pacyfikacji wsi puszczańskich. W lipcu-sierpniu 1941 roku niemiecki 322 batalion policji wysiedlił mieszkańców około 40 wsi, w większości paląc je całkowicie i rabując inwentarz, plony i cały dobytek. Wycinano sady i zasypywano studnie. Łącznie wysiedlono 7036 osób, a 601 zamordowano.
Komuniści prześladowali żołnierzy Armii Krajowej i tzw. Andersowców, jak w swojej naiwności wrócili do Polski tzn PRL. A ich ideowi spadkobiercy tzn. postkomuniści próbują teraz prześladować Żołnierzy Niezłomnych używając podobnej propagandy a nawet tych samych słów jak komuniści do AK-ców, tj. bandyta, zbrodniarz itp. Zresztą Niemcy tzn naziści też używali takich określeń, można powiedzieć komuniści=naziści.
Gdyby nie Armia Czerwona, to Polska miała by szanse nie utracić niepodległości w 1939roku. I pół Polski nie znajdowało by się pod sowiecką okupacją, podczas której wymordowano tyle samo ludzi co pod niemiecką. W 1945 - sowieci ostatecznie wyzwolili Polskę z resztek niepodległości, w Postaci Państwa Podziemnego... Jednak wiadomo, że bękarty po Stalinie, będą dalej wciskały swoją wersję.
A to nikiczemni Syryjczcy, chcą odzyskać kontrolę nad terytorium leżacym w granicach ich państwa i napadli na Turcję, biedni Turcy, a może by tak odwrócili się i pogonili Amerykańców z pól naftowych, ktorzy to ich/te pola/ zabezpieczają aby nikt nie ukradł syryjskiej ropy oprócz amerykańców właśnie, nawet Syryjczcy nie mogą korzystać ze swoich bogactw, bo pilnują ich amerykanie choć nikt ich o to nie prosił.
Turcy zginęli na ziemi Tureckiej czy Syryjskiej?, Syria prowadzi wojnę agresywną, napadła na Turcję?, aTurcy czego poleżli do do cudzego kraju ?, i co maja pretensję, że Syria chce odzyskać swoje terytorium i wyzwolić się od terorystów, których Turcja nagminnie dozbraja, leczy i szkoli, a jak okupant gubi swoich ludzi na cudzym terytorium, to nagle larum, NATO pomóż i NATO , a jakże, prawie gotowe do interwencji w Syrii bronić napadniętych Turków na Syryjskim terytorium.
Fundusze norweskie są rekompensatą
dla Polski za bezcłowy eksport norweskich towarów do Polski. Stawiają warunki? I nie oznacza to wedle ich opinii "ograniczenie współpracy w ramach Europejskiego Obszaru Gospodarczego" Czyżby cło na łososia było potrzebne?
Panie Morawiecki...pora się obudzić i wyczyścić "kadry" konsularne jakie funkcjonują na tzw.Ukrainie....Całe MSZ oczyścić z probanderowców typu Piekło i im podobnych....
Norwegia to tradycja nazizmu – symbolem Vidkun Quisling a ponadto „farmy rozpłodowe” nazistowskich ośrodków Lebensborn. Niestety tą niechlubną tradycję w zmodyfikowanej formie kontynuuje Barnevernet, czyli norweski urząd do spraw ochrony dzieci.
to nie trolle żydobolszewii ani Putina tylko PO-PISu ..czym bardziej się żremy tym dla nich lepiej.Klepią kolejne pomniki za nasze pieniądze agentowi sanhedrynu,Prus i Brytanii Piłsudskiemu.Ich toruńska jaczejka tez opracowuje litanie do tego osobnika i puszcza bajki o pomocy Matki Bożej w.w osobnikowi w wygraniu walnych bitew 1920
AlexWolf - Nie obrażaj, chyba że nie możesz bez tego żyć. W takim razie wyrazy współczucia. Pozdrawiam.
@ maverick daruj sobie ze swoją czerwoną swołoczą, pobyt w łagrze by ci pomógł nabyć rozumu
@Maverick maverick i roman sowieccy trole, widzę, że pachołek żydobolszewicki putin już was ponownie spuścił ze smyczy, że znowu szkalujecie Polaków a pochwalacie kolaborantów. Mam wielką satysfakcję, że wielu takich komuchów moja rodzina natłukła i w 1920 i po wojnie. waszym kłamstwom i tak nikt nie uwierzy, szkoda trudu. Żaden pis nie rozpoczął prawdy, to ludzie oddolnie zaczęli to robić, zwykli Polacy.
Logika: gdyby nie Armia Czerwona, Polski by nie bylo. Proste.
Na innej stronie pis-ze, ze "historia przyznala im racje", sluszna historia mordowania wg. Pisu.
A oni mordowali z ryngrafami Matki Boskiej na klacie tych katow, i kolo sie zamyka.
Dobrze byłoby, gdyby Kresy pisały też o ofiarach żołnierzy wyklętych - a przez wielu przeklętych. Prawda nie jest czarno biała. Gdy kończy się prawdziwa informacja zaczyna się propaganda.
Pała niepodległości https://youtu.be/v03WUwwjPX0
Polsko -krwiści GENETYCZNI starsi bracia cz.I. https://youtu.be/KbyGMoMLSoQ
Polsko -krwiści GENETYCZNI starsi bracia cz.II https://youtu.be/b1iGS5I4dSI
Polsko -krwiści GENETYCZNI starsi bracia cz.III. https://youtu.be/aj95RAo-vh8
nie mają czy płacić
Komuniści prześladowali żołnierzy Armii Krajowej i tzw. Andersowców, jak w swojej naiwności wrócili do Polski tzn PRL. A ich ideowi spadkobiercy tzn. postkomuniści próbują teraz prześladować Żołnierzy Niezłomnych używając podobnej propagandy a nawet tych samych słów jak komuniści do AK-ców, tj. bandyta, zbrodniarz itp. Zresztą Niemcy tzn naziści też używali takich określeń, można powiedzieć komuniści=naziści.
Witold Pilecki – rotmistrz kawalerii Wojska Polskiego, współzałożyciel Tajnej Armii Polskiej, żołnierz Armii Krajowej, więzień i organizator ruchu oporu w KL Auschwitz. Autor raportów o Holocauście, tzw. Raportów Pileckiego. Oskarżony i skazany przez władze komunistyczne Polski Ludowej na karę śmierci, stracony w 1948.
Syn Tadeusza Płużańskiego tak scharakteryzował relacjonowane przez ojca tortury wobec Pileckiego: "był torturowany wręcz barbarzyńsko: zdarto mu paznokcie, z nóg, miażdżono mu jądra, nadziewano go na nogę od stołka. Katowany był w sposób nieludzki". W trakcie ostatniego, jak się później okazało, widzenia z żoną, Pilecki wyznał jej w tym kontekście: Oświęcim to była igraszka.
Gen. Nil w lutym 1948 r. ujawnił się korzystając z ogłoszonej przez władzę amnestii, generał zaufał komunistom, że ich amnestia jest prawdziwa. Został aresztowany w listopadzie 1950 r. przez funkcjonariuszy Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego.
24 lutego 1953 roku komuniści powiesili gen. Augusta Emila Fieldorfa ps. "Nil", zastępcę Komendanta Głównego AK, organizatora i szefa Kedywu KG AK, jednego z najbardziej zasłużonych żołnierzy Armii Krajowej i polskiego podziemia niepodległościowego.
Zginął za wolną Polskę!
Gen. „Nil” odrzucił propozycję współpracy z komunistami. Po sfingowanym procesie został skazany na karę śmierci. „Biorąc pod uwagę olbrzymi ciężar zbrodni, sąd uznał za niezbędne całkowite wyeliminowanie oskarżonego ze społeczeństwa, orzekając karę śmierci” - brzmiał fragment uzasadnienia sądu.
"Pamiętaj, abyś nie prosiła ich o łaskę! Zabraniam tego.” – w tych słowach generał Nil zwrócił się do swojej żony Janiny podczas jednego z ostatnich widzeń przed śmiercią. Nie chciał zastosowania prawa łaski. Uważał, że łaska jest dla przestępców, a nie dla żołnierzy walczących o niepodległość. Nie domagał się łaski, chciał jedynie sprawiedliwej rewizji wyroku. 24 lutego 1953 roku została wykonana na generale Fieldorfie zasądzona, w zbrodniczy sposób, kara śmierci.
Ciała do dziś nie odnaleziono...
Generała Emila Fieldorfa "Nila" pod szubienicę zaprowadzili żydowscy sądowi zbrodniarze. Tylko jeden był Rosjaninem, reszta to Żydzi
Helena Wolińska (Fajga Mindla Danielak), Józef Różański (Goldberg), Zygmunt Wizelberg, Benjamin Wajsblech, Aleksander Warecki (Warenhaupt), Emil Merz, Alicja Graff (Fuks), Gustaw Auscaler, Maria Gurowska (vel Maria Górowska vel Maria Sand vel Genowefa Maria Danielak z domu Zand),Paulina Kern,Mieczysław Widaj i Igor Andrejew.
Dobrze gada. Pewnie zaraz go oskarżą o antysemityzm
Tylko taka uwaga, jedynie do użytego żargonu - CUŚ ?
Był jeszcze jeden użyty żargon - pipidówka!
Przypuszczałem, że od polsko-języcznego Ukraińca dowiem się CUŚ ciekawego a mianowicie; z czego wynika takie zachowanie władz miasta Lwowa?
Może polska dyplomacja powinna brać wzór z węgierskiej?
Przedstawiciele cywilizacji turańskiej drugą stronę, która stara się być ugodowa, uważają za słabych i nią pogardzają!
Przykład zachowania Putina - ugodowych uważa za słabych i pogardza!!!!!!...
Ten chlopczyk nie obali rezimu pisowskiego, niech sobie jednak POmarzy...bo wolno..
Mówi się COŚ
Wypadało by podać nazwiska odwołujących się samorządowców i nazwy organizacji i ich szefów. W końcu warto wiedzieć kto w jednym chórze z rosyjskimi urzędnikami zwalcza tą inwestycję.
Na elewacji polskiej szkoły we Lwowie Rada miasta Lwowa powiesiła popiersie jednego z największych krwawych rzeźników Polaków!
https://pl.wikipedia.org/wiki/Szko%C5%82a_%C5%9Arednia_nr_10_we_Lwowie
W Polsce nikomu nawet w największej tzw. pipidówce nie przyszłoby do głowy wieszać popiersie jakiegoś zacnego Polaka np. poety Słowackiego na elewacji ukraińskiej szkoły!
Trzeba mieć łeb tzw. ruskiego kacapa i przynależeć do cywilizacji turańskiej (prof. Feliks Koneczny - Cywilizacje) by takie cuś zrobić!
A wasi przesladowali komunistow, zwykla walka polityczna po wojnie. Jedni drugich. Bez sensu.
Ci na zdjeciu to...trzezwi? Jak sie zakonczyl ten zlep? Policja interweniowala?
Teren Bliskiego Wschodu nie należy do obszaru objętego umową NATO. Turcja nielegalnie zaatakowała Syrię, a ta się broni i ma do tego prawo.
Niech USA skończą swoją nikczemną obecność w Syrii i Iraku. Won nikczemnicy!!!
Do tej pory koronawirus doprowadził do ponad 75 000 zachorowań i 2000 zgonów, głównie w Chinach. Ale to nic w porównaniu z grypą. W tym sezonie w samym USA grypa już spowodowała 26 milionów zachorowań, 250 000 hospitalizacji i 14 000 zgonów. Przestańmy panikować!
Polacy niekoniecznie, ale ruskie z ich genami są super bezpieczni.
@Bohdan Staszynski też jest super bezpieczny i dyspozycyjny.
Panie Kamiński, popieram Pana ,,bezwarunkowo,,/określenie bardzo modne/, ale tak jest naprawdę, popieram, tylko dlaczego jedynie Pan to widzi i ma odwagę głośno o tym mówić?
w Polskim mundurze, z orłemi biało-czerwoną flagą?, niechby ukrainiec w Polsce spróbował włożyć mundur UArmii i przypiął sobie tryzuba, nie słyszałem o takim przypadku, a na pewno byłoby bardzo głośno
To też jedna z przyczyn konfliktu pomiędzy ludnością polską a osiedlonymi "ludżni radzieckimi" jak podaje Wikipedia, z terenu Puszczy Białowieskiej po 17 września 1939 r. władza radziecka wywiozła na wschód całą polską ludność, zastępując ją lojalnymi, ale niedoświadczonymi pracownikami leśnymi. Z kolei po 1941 roku władze niemieckie dokonywały pacyfikacji wsi puszczańskich. W lipcu-sierpniu 1941 roku niemiecki 322 batalion policji wysiedlił mieszkańców około 40 wsi, w większości paląc je całkowicie i rabując inwentarz, plony i cały dobytek. Wycinano sady i zasypywano studnie. Łącznie wysiedlono 7036 osób, a 601 zamordowano.
Komuniści prześladowali żołnierzy Armii Krajowej i tzw. Andersowców, jak w swojej naiwności wrócili do Polski tzn PRL. A ich ideowi spadkobiercy tzn. postkomuniści próbują teraz prześladować Żołnierzy Niezłomnych używając podobnej propagandy a nawet tych samych słów jak komuniści do AK-ców, tj. bandyta, zbrodniarz itp. Zresztą Niemcy tzn naziści też używali takich określeń, można powiedzieć komuniści=naziści.
Odpowiadam:
Wirus tej nowej grypy ginie w kontakcie z alkoholem.
Polacy mogą czuć się bezpieczni.
Gdyby nie Armia Czerwona, to Polska miała by szanse nie utracić niepodległości w 1939roku. I pół Polski nie znajdowało by się pod sowiecką okupacją, podczas której wymordowano tyle samo ludzi co pod niemiecką. W 1945 - sowieci ostatecznie wyzwolili Polskę z resztek niepodległości, w Postaci Państwa Podziemnego... Jednak wiadomo, że bękarty po Stalinie, będą dalej wciskały swoją wersję.
pewnie deportują go do Polski he he jeśli już...
zrobią to zaraz po tym, jak polski (nie)rząd uchwali ustawę anty 447 act.
A, to coś podobnie jak na Ukrainie, kto kogo uczy?
Lepiej dla NATO by milczał. Turcja już dawno jest poza sojuszem i branie za dobrą monetę ich intryg nie leży w interesie sojuszu.
Jeżeli dziennikarz nie jest z tej samej nacji to już ma pozamiatane,bo nie ma znaczenia że powiedział prawdę ale "zygnął" żyda i lewaków.
Już to widzę jak Izrael, pokaja się głowę opuści i ze wstydem wycofa się z cudzej ziemi
A to nikiczemni Syryjczcy, chcą odzyskać kontrolę nad terytorium leżacym w granicach ich państwa i napadli na Turcję, biedni Turcy, a może by tak odwrócili się i pogonili Amerykańców z pól naftowych, ktorzy to ich/te pola/ zabezpieczają aby nikt nie ukradł syryjskiej ropy oprócz amerykańców właśnie, nawet Syryjczcy nie mogą korzystać ze swoich bogactw, bo pilnują ich amerykanie choć nikt ich o to nie prosił.
Zaprzaństwo i degeneracja,ale doczekaliśmy się "elit"!!!!
Turcy zginęli na ziemi Tureckiej czy Syryjskiej?, Syria prowadzi wojnę agresywną, napadła na Turcję?, aTurcy czego poleżli do do cudzego kraju ?, i co maja pretensję, że Syria chce odzyskać swoje terytorium i wyzwolić się od terorystów, których Turcja nagminnie dozbraja, leczy i szkoli, a jak okupant gubi swoich ludzi na cudzym terytorium, to nagle larum, NATO pomóż i NATO , a jakże, prawie gotowe do interwencji w Syrii bronić napadniętych Turków na Syryjskim terytorium.
To dziwne. Syria bombarduje głównie szkoły i szpitale i posuwa się naprzód. To gdzie są pochowane wojska tureckie i terrorystów?
Z polecenia PiSu zapewne. Jak rozkaz..to rozkaz.
Szczyt głupoty czy pochwała bandytów?
A czego oni w tej Syrii szukali razem z chłopcami islamistami? Jak się strzela to trzeba zaakceptować fakt ,że druga strona też morze strzelać.
Fundusze norweskie są rekompensatą
dla Polski za bezcłowy eksport norweskich towarów do Polski. Stawiają warunki? I nie oznacza to wedle ich opinii "ograniczenie współpracy w ramach Europejskiego Obszaru Gospodarczego" Czyżby cło na łososia było potrzebne?
Ma przechlapane, trafi na czarną listę u Wóycickiego.
Panie Morawiecki...pora się obudzić i wyczyścić "kadry" konsularne jakie funkcjonują na tzw.Ukrainie....Całe MSZ oczyścić z probanderowców typu Piekło i im podobnych....
Norwegia to tradycja nazizmu – symbolem Vidkun Quisling a ponadto „farmy rozpłodowe” nazistowskich ośrodków Lebensborn. Niestety tą niechlubną tradycję w zmodyfikowanej formie kontynuuje Barnevernet, czyli norweski urząd do spraw ochrony dzieci.
Może sami zdejmijmy przepaski na oczach by poznać slam od polskich Tatarów www.mzr.po dzięki za jasność myślenia, z pozdrowieniem SHALOM
Tynfa wart ? Pozdrawiam, m
Przepraszam, jest Pan jednym z nich, Tatarem ? Pozdrawiam
https://islamistablog.pl/2019/11/20/klamstwem-nikogo-nie-nawrocicie-o-ewangelizacji-muzulmanow-wedlug-goscia-niedzielnego/