• Jeden bliźniak popełnił samobójstwo decydując się na lądowanie w absolutnie niesprzyjajacych warunkach (i powodując swoja decyzją śmierć 95 innych niewinnych osób), drugi ma w dupie zalecenia swojego rządu.
    To chyba w tej całej Rosji Putina aż takich głąbów u władzy nie ma, nie?!?

  • Taką metodą uczono kiedyś u nas w szkołach ortografii. Teraz to chyba za taką metodę to by nauczyciel pracę stracił.

  • W moim imieniu Jarosław Kaczyński złożył kwiaty na grobie mojego Prezydenta.
    Prezydenta zamordowanego z polecenia ruskiego prezydenta - Putina.
    Takie zdanie mam ja i wiele tysięcy moich Rodaków.
    Że podły ruski troll -@dls Maverick- musi srać na tym portalu, na polecenie Moskwy.
    Jeżeli Redakcja jednoznacznie nie odetnie się od promoskiewskich pozycji,
    to wypłoszy tutaj ostatnich zwolenników pielęgnacji pamięci o kresach.
    Po kilku latach stałego zlecenia wpłaty wycofałem się, niech płacą Moskwici.

  • …pandemia to epidemia danej choroby, która w tym samym czasie obejmuje bardzo rozległe obszary: kraje, kontynenty, a nawet cały świat.
    Można zadać sobie proste pytanie: jak to jest możliwe, że te 7 miliardów ludzi daje się tak spokojnie oszukiwać i nabierać?
    Sam musisz przyznać, Szanowny Czytelniku, że takie bezmyślne realizowanie procedur amerykańskich jest możliwe tylko w ich koloniach.
    Big Pharm wiedział o konieczności monopolizacji informacji. Już w 1951 roku powołał instytucję o nazwie Epidemic Inteligenc Serwis = EIS, czyli po prostu wywiad epidemiologiczny. Instytucja ta liczy ok. 2500 ludzi i działa lepiej jak CIA.
    https://www.cdc.gov/eis/index.html
    Inspektorzy tej organizacji jeżdżą po całym świecie i tak preparują informację, jak im każą starsi i mądrzejsi.
    Przykładowo;
    Słynna epidemia świńskiej grypy pojawiła się w 2009 roku w meksykańskiej wiosce La Gloria. Pomimo faktu, że zmarł tylko jeden chłopiec i poza nim, nikt z jego rodziny i nikt z wioski, ogłoszono epidemię światową.
    W 11- milionowym mieście umierają 24 osoby, a prasa całego świata zaczyna kampanię reklamową. Przecież to jest tylko 0.0002 % populacji. Więcej ludzi umiera tam w okresie miesiąca z powodu zaniedbań medycznych, braku odpowiedniego pożywienia czy czystej wody.
    Zachorowało natomiast po prawie miesiącu, tylko 800 osób tj. 0.007 % populacji.
    To przecież czyste kpiny.
    U nas, w okresie tzw. jesiennym choruje w czasie miesiąca ok. 3-5 % populacji i nikt szat nie rozdziela.
    Mamy więc problem ekonomiczny.
    Kto opłaca te wszystkie stacje telewizyjne za sianie takiej dezinformacji?
    Skąd nagle te CYRKI na dworcach, lotniskach itd.?
    Po miesiącu “szalejącego wirusa” na ok. 7 miliardów ludzi, zachorowało ok. 1500. Nawet liczyć się nie chce jaki to procent.

    ===== Proszę, włóż trochę wysiłku intelektualnego Szanowny Czytelniku i sam oblicz w jakim to procencie chcą Ciebie oszukiwać komiwojażerowie z City of London Corporation.
    Oczywiście, w związku z “epidemią”, musisz brać pod uwagę wprowadzenie stanu wyjątkowego, czyli przymusowych szczepień dla całych populacji.
    Przecież oni chcą dobrze, nic Tobie nie zrobią, No, co najwyżej okradną z oszczędności.=====

    Nie musisz się specjalnie wysilać Szanowny Czytelniku, jest oczywistym, że natychmiast jak ogłoszą, że szczepionka istnieje, to Minister nie wiadomo dlaczego zwany Zdrowia, natychmiast wyda pieniądze podatnika na zakup tego preparatu. Będzie to skutkowało podwyżką podatku zdrowotnego.
    Efekt dalszy, to wzrost inflacji i pogorszenie Twojego życia.

    Ale przecież sam chodziłeś do urny i sam wybierałeś.
    Korwin-Mikke w rozmowie z “Rzeczpospolitą” dostał pytanie, dlaczego Polacy gremialnie poparli Prawo i Sprawiedliwość w ostatnich wyborach. Lider Konfederacji odpowiedział w swoim stylu.
    większość wyborców Prawa i Sprawiedliwości to ludzie, którzy posiadają inteligencją poniżej średniej albo po prostu są przekupieni.
    “Połowa ludzi ma z definicji inteligencję poniżej średniej, a z nich połowa głosuje – a więc 25 proc. nie jest w stanie zrozumieć, że jeśli rząd daje im 500 zł, to musi im zabrać 700 zł – i to jest większość wyborców PiSu. Reszta, 16 proc., to po prostu ludzie przekupieni oraz ci, którzy są przy korycie. PiS nieźle rozbuchało biurokrację” – ocenił polityk w rozmowie z “Rzeczpospolitą”.

    Tak się dziwnie składa, że jedyne epidemie w XX wieku, wybuchły w otoczeniu żołnierzy Pentagonu.

    Żołnierze Pentagonu, po wylądowaniu na Filipinach przystąpili do masowych szczepień ludności i już w pierwszym roku udało im się uśmiercić ponad 60 000 cywilów.

    W 2016 roku wybuchła epidemia odry na Ukrainie, po szczepieniu.
    Na Ukrainie, Pentagon zainstalował już chyba 10 “tajnych” laboratoriów broni biologicznej.
    Dlaczego tam?
    Pnieważ nie obowiązują na Ukrainie żadne przepisy, z zakresu ochorny środowiska i podobne. To jest mniej więcej to samo, co z tajnymi więzieniami CIA rozsianymi na całym świecie.
    PS…
    100% społeczeństwa nie tylko w Polsce posiadło umiejętność myślenia,czytania i pisania ,
    98% nie wie zupełnie w jakim celu.
    Ale was turlają … jak chcą … ignorancja sięgnęła zenitu … Szare komórki zaczną się niedługo wyprowadzać z waszych głów do innych ssaków … ewolucja panie Ewolucja …
    PROPONUJĘ ODSŁUCHAĆ !!!
    Dr Jerzy Jaśkowski (1/2): To co się dzieje wokół pandemii koronawirusa to tylko i wyłącznie oszustwo
    https://www.youtube.com/watch?v=jv0Qs5NZEdQ

  • Jarry Kaczenka, ostatni dyktator w Europie?

  • W praktyce oznacza to ,że Afd w następnych wyborach będzie rządzić w niektórych landach i izolowanie jej w parlamencie będzie niemożliwe.

  • 200 ludzi w ciągu ponad miesiące to przeciętnie 6 dziennie przy 1200, którzy w Polsce codziennie umierają. To nie jest żadna epidemia.

  • Jeśli są testowane wszystkie, to pierwszy raz mamy jako takie oszacowanie procentu zarażonego społeczeństwa, przynajmniej wśród kobiet w wieku rozrodczym

  • turkuc_podjadek 11 April 2020, 19:50 Koronawirusa wykryto u ponad 80 polskich policjantów

    Pewnie jakby siedzieli w domach, a nie naprzykrzali się ludziom mandatami w lasach, parkach czy na placach zabaw, to by się nie pozarażali

  • Cytat "W samym artykule występują też błędy.."!
    Cóż żądać od dziecka czerwonego belzebuba z piekła rodem.... logicznego myślenia i argumentacji?
    Czy bezmyślnego, małpiego stosowania reguł?

  • Bandziory (słowo adekwatne) z Antify są chronieni przez swoich mocodawców czyli rzadzących liberałów i lewaków.W Niemczech sciga sie tylko członków prawicowych organizacji(oczywiście "mowa nienawiści" ,ksenofobia,rasizm,faszyzm-typowe oskarżenia),bandziory z antify bezkarne,niedawno dwóch o dziwo miało proces bo dzgnęli nożem kobietę w ciąży.

  • tak , tak róbcie swoje testy i wszystko inne i nie narzekajcie na Rosję, że ma wam ciągle coś dawać, już kupiliście ropę cysternami koleją i cóż jakoś znów chwyciliście sie ropy rosyjskiej z ,,rurki,, a tak narzekaliście , że Rosjanie sprzedają Wam ją drożej niż innym odbiorcom, drożej niż ceny światowe. Starczy żyć z dawania, trzeba zarabiać samemu.

  • Nieprawda. W II turze bedzie Dooda vs. Kosiniak.

  • Czyżby Polacy zasługiwali na swój ciężki los? Mam jednak nadzieję, że wyniki sondażu są tylko kolejną manipulacją.

  • Polska w ogóle nie powinna się wtrącać do wojny gazowej Rosji, USA i Ukrainy. Nie nasz interes. Już dość tracimy, że gazociąg nie idzie przez Polskę i że przepłacamy USA za wszystkie zakupy. Dość wyzysku.

  • Okoliczności Katastrofy Smoleńskiej znam tylko z publikacji medialnych ale nigdy nie uważałem że to był zamach. Jednak coraz wieksze moje zdziwienie i podejrzenie budzi przetrzymywanie tego wraku przez Rosjan. Powstaje pytanie, dlaczego oni nie chcą oddać tego wraku, czy może maja coś do ukrycia?. Jest to sytuacja podobna do Katastrofy Gibraltarskiej. Dokumentacja dotycząca Katastrofy Gibraltarskiej była utajniona na 50 lat ale niestety premier Wielkiej Brytanii Margaret Thacher utajniła te akta na następne 50 lat. Rodzą się więc uzasadnione podejrzenia dlaczego to robią? A ponadto, w obydwu przypadkach podejrzenie pada na stronę rosyjską.

  • Wszystko ok, ale wraz ze (nie)ś.p. mężusiem "walczyli" nie w tzw. batalionie "Ajdar", a w 'Azow"...

  • brzydka ta banderowska suka i głupia..bezwzglądna jak banderowcy spod znaku SS Nachtigall,SS Galizien,jak pedały od Bandery i Szuchewycza,mordercy zwyrodnialcy ,oprawcy polskich dzieci kobiet i starców na Wołyniu i Wsch.Małopolsce 1943...do kata z brzydulą

  • Mam nadzieję, że rdzenna ludność Ameryk będzie odporna na tego wirusa bardziej niż cała rzesza imigrantów, która zalała ich ziemie.

  • Bezdomni i tacy,których rodziny nie maja na pochówek??? To jakiś trzeci świat, w Korei Północnej pewnie jest lepiej

  • A nie wzrosła siedmiokrotnie?

  • W USA i Kanadzie jest silne lobby ukrainskie. Spoleczenstwa tych panstw nic nie wiedza o "Rzezi Wolynskiej", wrecz odwrotnie , spotykalem sie wielokrotnie z oskarzeniami pod adresem Polakow , ze mordowali Zydow i Ukraincow. Okupowali i kolonizowali Ukraine wraz z Rosja. Obraz historyczny jest zupelnie wypaczony. Nie mozna sie dziwic, jesli Polacy sami wplywaja na takie postrzeganie historii. Przykladem jest uchwala Senatu o zbrodniczym charakterze "Akcji Wisla". Kazdy zauwazy, ze tylko winny przyznaje sie do zbrodni. Ukraincy nie przyznali sie do zadnej zbrodni, dlatego uwaza sie ich za niewinnych, i pokrzywdzonych. To jest tak jak z tymi "polskimi obozami zaglady Zydow". Dlatego nie mozna sie dziwic , ze pani ambasador Kanady w Izraelu oskarza Polakow o to , ze nie pomagali Zydom w czsie II ws. Dlatego tez Kanada nie wydala Polsce "Rzeznika z Wolynia", ktorego rozpoznano w Montrealu. Tu do Kanady przybylo po wojnie ponad 100 tys . Ukraincow, wielu na polskich dokumentach, zabranych zamordowanym Polakom. Tak, ze podobnie , jak w Polsce , nie wiadomo, kto jest kto. Jak byla sprawa Demianiuka,robili zbiorki pieniedzy na obrone zbrodniarza, w calej Kanadzie, setki tysiecy szlo na oplacenie prawnikow. W razie konfliktu z Ukraina trzeba miec swiadomosc, ze USA i Kanada poprze Ukraine nie Polske.

  • Ciekawe, czy jak przyjdzie druga fala pandemii w jesieni, to czy też każą ludziom stać w kolejkach na zewnątrz sklepów...

  • już sam tytuł wywołuje ironiczny uśmiech i wskazuje na to, że państwu brak powagi. Równie dobrze msz mógłby wezwać Rosję do uznania terytorium Syberii jako Polskiej własności za to, ilu Polaków tam zostało wysłanych...

  • Jason Kersten urzędnik odpowiedzialny za masowy grób przekazał mediom, że podczas pandemii na wyspie podobna liczba ciał jest chowana dziennie.

    To oznacza, że liczba dziennych pochówków nie zmieniła się mimo koronawirusa.

  • Za ten drobiowy interes dostana forse na bron, niezbedna do walki z dwoma nowymi republikami: Donieckiej i Luganskiej.

  • Obecnie w sondażach Kosiniak Kamysz jest na drugim miejscu dlatego w interesie PSL jest poparcie wyborów majowych, druga taka okazja może się już Kosiniakowi nie zdażyć i przy okazji Gówin poszedł by paść się na trawkę a nie nadymać przed kamerami.

  • Nie powinno byc zadnych upamietnien w Polsce zbrodniarzy, ludobojcow OUN- UPA, czy SB. Powinno byc zabronione w Polsce budowanie pomnikow dla mordercow Polakow z Kresow. Z tego , co mozna dowiedziec sie z internetu na Podkarpaciu i Ziemi Przemyskiej banderowcy postawili 60 nowych upamietnien za pieniadze zbrodniarzy z Kanady i USA. Czas skonczyc z tym procederem . Nalezy wszystkie upamietnienia usunac z polskiej ziemii, nie mozna glorifikowac katow Polakow. Jesli Ukraincy maja za grosz przyzwoitosci niech pomysla o upamietnieniu setek tysiecy ofiar holokaustu na Kresach II RP, dokonanego przez zbrodniarzy OUN-UPA.

  • i czy to fek, czy nius?
    https://www.youtube.com/watch?v=mkR0m8cqG64

  • Klamce Wiatrowycza zastapil nastepny klamca Drobowycz. Nie chce przyznac, ze na Wolyniu bylo ludobojstwo, tylko to , juz go zupelnie dyskwalifikuje. Wypowiada sie na temat "mitow", zapominajac, ze mity i bajki historyczne to specjalnosc Ukraincow. Sposob przedstawiania "wielkich" dokonan historycznych przez Ukraincow , jest co najmniej zenujacy, swiadczy o znacznym zakompleksieniu tych ludzi, przypomina w tym temacje Rosjan.

  • PS. 7. Zmuszenie do przesiadywania przed komputerami z kamerkami, a następnie zasłaniania twarzy na ulicach ma na celu wypróbowanie rozpoznawania osób po oczach (system rozpoznawania warzy, czyli oczu) z odpowiednich kamer monitoringu.

  • pozwolę sobie na kilka teorii spiskowych:

    1. zakaz wchodzenia do lasu jest po to, aby odpowiednie służby wyceniły (na spokojnie) wartość majątku spółki - Lasy Państwowe ( łącznie z glebami i kopalinami). w wiadomym celu zaspokojenia roszczeń rasy panów
    2. zakaz wszelkich zgromadzeń spowodowany jest tym, że wypróbowuje się sieć 6G, co pośrednio powoduje możliwość ataku koronowirusa, który atakuje osłabione płuca.
    3. Osłabienie płuc wynika z faktu, że gdy włączy się sieć 6G, cząsteczki tlenu O=O ulegają rozpadowi na 2 bardzo reaktywne rodniki O* *O, przez co człowiek może mieć trudności z wchłanianiem O2 nieodzownego do życia.
    4. Skupienie odbiorników 6G w jednej małej przestrzeni powoduje większy rozpad cząsteczek tlenu i powstanie skrajnie niebezpiecznych dla zdrowia rodników O* (dlatego zakaz zgromadzeń wszelkich)
    5. mechanizm ten może wyjaśnić nieoczekiwane i niewyjaśnione okoliczności zarażenia bardzo ważnych osób w państwach należących do wrogów usraela (np w Iranie_

    Pozdrawiam serdecznie.

    Teoretyk Spiskowy ;)

  • Czy tego pogańskiego dyktatora, który kazał przesunąć swoje papieskie tytuły (takie jak Następca św. Piotra, czy Wikariusz Chrystusa) do sekcji "tytuły historyczne", należy jeszcze nazywać Papieżem?

  • Z banderyzmu to oni jeszcze dlugo sie nie wylecza , moze to im zabrac jeszcze kilka pokolen.

  • Niezrozumiale , jest to , ze Ukraincy glorifikuja zbrodniarza, ktory nie zrobil dla ich niepodleglosci nic dobrego, same zle rzeczy. Przeciez OUN - UPA wymordowala, Co najmniej, 240 tys. Zydow, 150 tys . Polakow, 20 tys. innych narodowosci, 80 tys Ukraincow. W walce ze Zwiazkiem Sowieckim zabili ok. 8tys. zolnierzy rosyjskich. Wystarczy porownac te liczby , aby zobaczyc ,czym tak naprawde zbrodniarze z OUN- UPA sie zajmowali, po prostu mordowaniem bezbronnych ludzi. Drugim "osiagnieciem" banderowcow , jest spalenie , doszczetne zniszczenie 4ooo wsi i osad poskich. Banderowcy zostawili po sobie spalona ziemie, te puste miejsca mozna obecnie na Ukrainie zobaczyc. W dokonaniach Bandery nic doslownie NIC , nie bylo pozytywnego, wszystko bylo zle nieludzkie. Jego dzialania wywolaly podzialy narodowe, zaszkodzily tylko Ukrainie. Trzeba sie Ukraincom zastanowic , jaka droga nalezy isc dalej ,droga glorifikacji zbrodni i zbrodniarzy jest droga do nikad, to droga prowadzaca do zguby.

  • To dobrze. Nie wyobrazam sobie tej Kidawy jako zwierzchnika sil zbrojnych...sztywna, nieciekawa, bez POmyslow...

  • ten durny naród musi upaść na pysk,w krwawym znoju i bity przez tych wszystkich co chcą aby przejrzał na oczy.Kazali mu siedzieć w trumnach ..to siedzi,i jeszcze będzie głosował na swoich oprawców..Ależ siła propagandy.Pozdrawiam szopa pracza mózgowia..Rydzyka partyyotę i katolika co to jeno TAK-TAK..NIE -NIE..Wszystko co ponad to jest od złego pochodzi...

  • NIE BYŁO I NIE MA ŻADNEGO KORONAWIRUSA !!!

    ZAMIAST CZYTAĆ TE REDAKCYJNE BZDURY URUCHOMCIE SZARE KOMÓRKI
    I POSŁUCHAJCIE !!!

    https://www.youtube.com/watch?v=Aa7lcAhzL3g&list=PLeEChj3rc1IGfYojysitVTzL-W8P3c3Oz

  • Pierwsze co mi przychodzi do głowy to "rekomendowane" :)

  • I znowu nie wiadomo, czy tzw. "rekomendacja" to nowoobowiązujące prawo, czy tylko dobra rada? Jakie będą mandaty za brak maski na ryju ?

  • Ortografia!, piszemy "To bezczelny zamach na węgierskiego bratanka!"
    Jest to bezczelna próba "bratania się" ruskiego trolla z węgierskim bratankiem!

  • Niemcy z Francją przycięli skrzydła polskim przewoźnikom ,wypada byśmy przycieli skrzydełka ich sieciom handlowym i zbadali legalność kapitału inwestowanego w Polsce zwłaszcza na terenach należących do III Rzeszy w 1937 roku przez osoby fizyczne.

  • Wypadało by aby po komentarzu Agory czyli RMF zamieścić wypowiedź Pana Szumowskiego jednoznacznie odcinającego się od nadinterpretacji jego wypowiedzi a spotkaniu przez Pana Gowina.

  • takie" toto" niczym "czudak" ,który nie wie co mówi..Aaaaa....to, Czeszka...i wszystko wiadomo...

  • To beszczelny zamach na wegierskiego bratanka!

  • Powyższy artykuł warto byłoby uzupełnić o sprostowanie ze strony organizacji prawniczych. Przede wszystkim wprowadzenie kar administracyjnych nie ma podstaw prawnych. Zdaniem Okręgowej Rady Adwokackiej w Gdańsku "do tego typu zakazów [wchodzenia do lasów i parków] nie mają zastosowania słynne kary administracyjne do 30 tys. zł". Ponadto "odnośnie nas – dotyczy to tylko naruszenia indywidualnego obowiązku kwarantanny, hospitalizacji lub izolacji wydanych przez stosowny organ (pozostałe sytuacje kar administracyjnych dotyczą obrotu określonymi towarami i nadmiernych cen). Innych zakazów – w tym przemieszczania się, wstępu do lasów, ilości osób w sklepie itp. to nie dotyczy. Przechodząc zaś do pytania – nawet w razie nałożenia kary za naruszenie np. izolacji żaden przepis nie uzależnia prawa do sądu od wcześniejszego zapłacenia kary. Kara administracyjna może oczywiście być egzekwowana (przez komornika lub komornika skarbowego), ale niezależnie od tego można się odwoływać do sądu." Mecenas Masiak dodaje, że wszystkie restrykcje wprowadzone od 31 marca pozostają nielegalne w świetle zapisów konstytucyjnych, które mówią, że "nawet jak jesteś ministrem, rządem, nie możesz zrobić wszystkiego, co ci się podoba!"

    W sprawie kar administracyjnych wypowiedział się także Krakowski Instytut Prawa Karnego, którego stanowisko warto tu również zacytować:
    "Kar tych nie może nakładać organ administracji publicznej – mógłby on ewentualnie ukarać obywatela mandatem. Skrajnie nieuzasadnionym rozwiązaniem jest przy tym orzekanie wskazanych kar w trybie Ordynacji podatkowej. Może to świadczyć, że ustawodawca traktuje wskazane kary jak zobowiązania podatkowe."

    Innymi słowy, bez wprowadzenia stanu nadzwyczajnego w drodze ustawy Rada Ministrów, a faktycznie Minister Zdrowia może najwyżej ograniczyć określone sposoby przemieszczania się, ale nie ma prawa wprowadzać zakazów w przemieszczaniu się lub zakazów wstępu do miejsc publicznych.

    Nie zmienia to oczywiście faktu, że w opinii KIPK działania rządu rodzą "nieprzewidywalne co do skali i skutków zagrożenie dla bezpieczeństwa obywateli oraz ryzyko wieloletniego chaosu prawnego".

    Przy takim postawieniu sprawy należałoby nie tylko publicznie protestować przeciwko ewidentnie bezprawnym aktom represyjnym, ale również czynnie kwestionować ich zastosowanie w ramach akcji obywatelskiego nieposłuszeństwa. Tylko tą drogą możliwe będzie zmuszenie rządu do postępowania w zgodzie z zasadami praworządności i sprawiedliwości - wprowadzenia stanu nadzwyczajnego lub natychmiastowego wycofania przepisów uderzających w swobody obywatelskie i działalność gospodarczą.

  • puki duży schudnie , to chudy padnie, jak Felka koń

  • To jest jedyny poza Szwedami rozsądny polityk w Europie i jeden z nielicznych na świecie. W Polsce nie ma epidemii a PiS sparaliżował kraj od 3 tygodni. Gospodarka już zaczyna upadać. Ludzi zarazi się i umrze tyle samo, tyle że w dłuższym przedziale czasu, a ci co przeżyją, umrą z głodu i brudu, bo ich nie będzie stać na żywność i środki czystości.

  • ... okazuje się,że w Czechach są też imbecyle równi pisomatołom w katolandzie !!!

  • Propozycja jest moim zdaniem bardzo sensowna.
    Problemem może być ubranie porozumienia w odpowiednie słowa.
    Oprawa werbalna dla Rosjan może być istotna, na miarę sukcesu.
    Wiele będzie zależało od zachowania Zełeńskiego i pogrobowców UPA.
    Wiele zależeć też będzie od kolejności kroków, Rosja jest oszustem,
    na pewno trzeba się liczyć z jej nielojalnością i próbą oszustwa .
    Zniesienie sankcji powinno być ostatnim aktem w tym procesie.
    Takie jest moje zdanie, mogę się mylić, próbować należy...