Chowanie głowy w piasek przez cały naród na pewno nie przeszkodzi w realizowaniu "pewnym grupom" partykularnych interesów. A jeżeli cały kraj znalazł się w ich rękach to może w oczach zdesperowanych ludzi rozwalenie tego kraju pozostaje jedynym rozwiązaniem. Nie potrafią zaufać "antysystemowcom", których ten system wygenerował, bezpieczniej im dla zasady odrzucić wszystkich. Ale być może europejskim "elitom" zależy właśnie na takiej nihilistycznej autoizolacji społeczeństwa od publicznej przestrzeni, wszak obecne warunki nadają się do tego idealnie. My Polacy nauczyliśmy się myśleć kategoriami skrajnymi - albo tyrania albo anarchia, tymczasem brakuje zdroworozsądkowych republikańskich odruchów, solidarności, wzajemnego zaufania i współpracy. I tego możemy pozazdrościć niektórym narodom.
Czy ktoś widzi jakakolwiek różnicę między takimi pojęciami jak: naród wybrany a rasa panów oraz ziemia obiecana a przestrzeń życiowa? Ja nie widzę, jeden i ten sam cholerny faszyzm. Więc kto tu z hitlera czerpie wzory, tudzież z kogo hitler brał?
Naiwność, a wg. mnie zdrada Polaków na wschodzie przez rzadzacych jest zastanawiająca. Nie tylko na Upadlinie, ale też na Litwie. Ja rozumiem, że ich ruscy napadli, więc tym bardziej powinni dbać o relacje z innymi, a oni zatargu szukają. Pomijając, że pełno tam tępych banderowskich kołków. Gdyby Polska była na miejscu Upadliny jestem pewien, że ich reakcja byłaby zdecydowanoe inna.
Pisałem już o tym kilka dni temu,było to pewne.Polak wypowiadał się że wraca do pracy na Słowację ale pracodawca kazał mu na swój koszt zrobić sobie test.U nas polscy pracodawcy mieli robic na swój koszt pracownikom z ukrainy bo wiadomo że chodzi tu o nich.Ponieważ było to dla pracodawców za drogo zrobi to Ardanowski na koszt polskiego podatnika.Darmowe loty,testy,czekamy co jeszcze?
Kresy zaczynają przepisywać artykuły z Onetu i publikacji rządowych. Ja takie teksty czytam na onecie, a zapewnienia, że nie ma bezrobocia w Polsce są na pisowskim wPolsce, GPC itp. szmatławcach
Szkoda czasu na czytanie tych bredni. Doskonale wiadomo, że bez Rosji Asad upadnie w ciągu góra pół roku, a bez Asada, w ciągu kolejnego pół roku Rosja straci swoje bazy w Syrii, w tym jedyną bazę morską na Morzu Śródziemnym w Tartus.
Redakcji Kresów.pl, nie płaćcie wierszówek takim analitykom jak autor tego artykułu, szkoda na to pieniędzy, które z takim trudem zbieracie od swoich czytelników i sponsorów.
panie Ardanowski...a może zafunduje pan,jeszcze bilety na trasie dojazdowej do miejsca pracy?....a oprócz tego 500+ dla ich dzieci?...i inne ubezpieczenia?...Głupcze!!!
Jest i trzecia wersja wydarzeń. Tego samego dnia zatrzymany został przez GBR miejscowy naczelnik policji Rusłan Mszaniecki podobno za wymuszanie haraczu u miejscowych drobnych przedsiębiorców. Doniesienie miał złożyć podejrzany o zabójstwa Anatolij Zacharenko. Dwaj pozostali przy stole zaczęli grozić gospodarzowi za donos na Mszanieckiego. Doszło do bójki i napadem z nożem ze strony gościa na co gospodarz odpowiedział z dubeltówki zabijając obu. Od strzałów obudzili się pozostali złapali za swoje karabiny i zabójstwa potoczyły się dalej. Jednego z nich Fediunina, Zacharenko wypuścił. Podobno sam również zadzwonił na policję do okręgu, a nie miejscową. Niektóre źródła podawały, że "rybacy" mieli broń w bagażniku, ale na zdjęciach trupów widać broń przy ofiarach.
WODY POLSKIE są już izraelskie. 'Inwestować' natomiast, czyli dać zarobić gigantyczne pieniądze żydom, będzie 'polska' - https://tiny.pl/77z8c, która po prostu DAJE ŻYDOM 12 mld zł! Oczywiście, jeśli spartaczą i okradną nas, to Mossad będzie ich ścigał. Ten Mossad, który jest w MSWiA - www.bibula.com/?p=111182, któremu niedawno 'polska' nakupowała samochodów i wyposażenia za kolejne miliardy, a 'przedsiębiorców" gazowało Black Water! Szalom!
Bełkot Pisomatoła, któremu wydaje się, że kilka procent w statystykach "nie wygląda tak źle" - a zwracanie uwagi na tragedię setek tysięcy osób to tylko "bicie piany". Ciekawe kiedy Tagore stwierdzi, że ostrzeganie przed wzrostem bezrobocia to działania Kremla...
No cóż..... Kto nie wie na czym polegają podstępne działania gloryfikatorów ludobójców, którzy wykorzystali fakt napaści hitlerowskich Niemiec i stalinowskiego ZSRR do masakry bezbronnej cywilnej polskiej ludności w czasie II wojny światowej - niech przeczyta:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Dekalog_ukrai%C5%84skiego_nacjonalisty
Co prawda ukraińskie bataliony to często tylko realnie kompanie ,ale dowódca na patrolu to dziwna rzecz.Wygląda to jak by zastawiono na patrol pułapkę podstawiając przynętę ,którą dowódca chciał ocenić z miejsca o najlepszej widoczności,sprytne.
Nie jestem pewien, ale wydawało mi się, że najszybsze rakiety mogą lecieć z prędkością około 1km na sekundę. To i tak drakońska prędkość, ale 5 razy więcej?
no i co tu się dziwić?
decydenci ue nie są skorzy do dopłacania do Polski, w której nie rządzi tusk, biedroń i michnik. Niestety, ale obecna władza też nie ugra wiele ładując cały potencjał kraju w lizanie dupy usraelowi, z tym zombiakiem mosbacher spełniającym rozkazy tej kreatury - śmierdzącego żydowiną trampka z usa.
Nasz Kraj nie zbiera w ten sposób punktów poparcia na żadnym forum na świecie, a jedynie jest pośmiewiskiem, lub co najwyżej ludzie (znający historię) kiwają głowami z politowaniem
TO, ŻE ta wysztafirowana lampucera już dawno powinna dostać na tyle solidnego kopa, żeby przelecieć ocean i wylądować w Waszyngtonie, nie ulega kwestii. To że , u nas nie ma nikogo odważnego , kto by to zrobił, też nie ulega kwestii. No , bo przecież nie prez. Duda , co to w podskokach zmienia polskie ustawy (IPN) na żądanie "starszych braci w wierze". No i z drugiej strony to, że Kresy.pl chętnie by widziały protektora PL , ale z innego kierunku , też nie ulega kwestii. Cyt: " Tego rodzaju prowokacja, wraz z takim odzewem ze strony polskiej, była także praktycznym środkiem politycznym utwierdzania amerykańskiego protektoratu nad naszym krajem". Oczywiście lepiej, jakby tu się utwierdził protektorat niemiecki, a jakby jeszcze protektorat ruski to ho, ho, to wtedy już mucha nie siada. JEŚLI już PL musi mieć protektora , to chyba lepiej , żeby to byli Jankesi, bo z w/w "opiekunami " jakoś nam nie wyszło. NATOMIAST na pewno władze mamy nędzne i tchórzliwe, bo taki Ciaputowicz powinien wyjść i odpowiednio w/w panią poinstruować, żeby nie rżnęła tu wielkiej szachistki i jak chce nam coś opchnąć, to niech wpierwej zapyta się o zgodę.
Poloscy "sorosiata" finansowani z fundacji Sorosa i innych zachodnich służb nazywanych fundacjami (jak Fundacja Batorego, Jagiellończycy czy pozostałe zewnętrznie sponsorowane pseudopatriotyczne organizacje) z olbrzymim wpływem na media i rządy forsują od 30 lat pogląd, że Polska po 1945r zamieniła okupację niemiecką na radziecką. Kiedy nastąpiła okupacja amerykańska(?) - w 1990r, czy w 1999r po wstąpieniu do NATO? Co najmniej od 20 lat polska polityka międzynarodowa nie reprezentuje polskich interesów (szczególnie na kierunku wschodnim). Nadrzędnym celem wasala USA było stworzenie sobie wroga w postaci Rosji i walka z nim bez względu na koszty (amerykanie będą walczyć z Rosją do ostatniego Polaka). To jest już pełne niewolnictwo, a nie tylko okupacja.
a co na to PiS-ki?
Z budżetu Polaków wspierać będą nadal kasą NEO-banderowców, by PO+wtórzyli w przyszłości to co zrobili w czasie II wojny światowej - ludobójstwo bezbronnej polskiej cywilnej ludności ?
Jak widać na odpowiednim stadium "rozwoju" narodowy socjalizm i socjal demokracja nie mają różnic w podejściu do eugeniki. Muszą teraz ustalić wiek w jakim obywatele dla dobra ogółu powinni zostać poddani eutanazji i procedurę
wykorzystania prochów w nawożeniu pól.
Kopiowanie przez Ukrainę moskiewskiego stylu kształtowania stosunków z sąsiadami wyglada groteskowo na tle jej aspiracji do statusu lidera Europy Środkowej.
Tego należało się spodziewać, niemiecka agencja uznała podleganie NS2 pod prawo UE i dało 20 lat na przystoaowanie się do sytuacji. Całkiem sprytnie Berlin to rozegrał.
Redakcja jest niepoprawna ,jak zwykle Agora i jej dzieci są pokazane jak wyrocznie. Real jest taki ,że w obecnym momencie nie można oszacowac skutków epidemii, tym bardziej ,że jej następstwa mogą być również pozytywne dla polskiej gospodarki.
Igor Girkin 18.05.2020 dał ponad 3,5 godzinny wywiad porochobockiemu dziennikarzowi Dymitrowi Gordonowi (Gordon oświadczał później, że nagrywał ten wywiad pod nadzorem SBU - po atakach nacjonalistów na jego biuro za ten wywiad). Opowiadał o swojej działalności od Majdanu, przez Krym, a potem Donbas. Co do związków z zestrzeleniem MH17 zaprzeczył jakiejkolwiek roli w tym wydarzeniu.
https://www.youtube.com/watch?v=hf6K6pjK_Yw
Tu jest lepszy artykuł z "FT". Okazuje się że Dania, Finlandia i Norwegia chcą już otworzyć swoje granice, ale nie ze...Szwecją, właśnie z "nerwowości" przed liczbą ofiar śmiertelnych w Szwecji z powodu koronawirusa...
https://www.ft.com/content/46733256-5a84-4429-89e0-8cce9d4095e4
Chińskie kompresory w służbie regulacji POPULACJI seniorów https://youtu.be/oZc9gYpv3mA
Czy REZERWOWY ma szansę z uśmiechniętym Belwederskim https://youtu.be/ZDrcoFoZZWI
Trzeba by raczej zaktualizować ten artykuł ponieważ niemiecka Federalna Agencja ds. Sieci Przesyłowych (BNetzA) jednak się "namyśliła" i zdecydowała ze "wyłączy" NS2 spod unijnej dyrektywy gazowej na 20 lat...
https://ria.ru/20200520/1571748045.html
Może ta grupa chce go na stołku jak Macrona-obaj lewacy.I min dlatego ani on ani Duda to nie moja bajka.
Chowanie głowy w piasek przez cały naród na pewno nie przeszkodzi w realizowaniu "pewnym grupom" partykularnych interesów. A jeżeli cały kraj znalazł się w ich rękach to może w oczach zdesperowanych ludzi rozwalenie tego kraju pozostaje jedynym rozwiązaniem. Nie potrafią zaufać "antysystemowcom", których ten system wygenerował, bezpieczniej im dla zasady odrzucić wszystkich. Ale być może europejskim "elitom" zależy właśnie na takiej nihilistycznej autoizolacji społeczeństwa od publicznej przestrzeni, wszak obecne warunki nadają się do tego idealnie. My Polacy nauczyliśmy się myśleć kategoriami skrajnymi - albo tyrania albo anarchia, tymczasem brakuje zdroworozsądkowych republikańskich odruchów, solidarności, wzajemnego zaufania i współpracy. I tego możemy pozazdrościć niektórym narodom.
Ich nawet nie trzeba bombardować, sami się wysadzą :)
Czy ktoś widzi jakakolwiek różnicę między takimi pojęciami jak: naród wybrany a rasa panów oraz ziemia obiecana a przestrzeń życiowa? Ja nie widzę, jeden i ten sam cholerny faszyzm. Więc kto tu z hitlera czerpie wzory, tudzież z kogo hitler brał?
Naiwność, a wg. mnie zdrada Polaków na wschodzie przez rzadzacych jest zastanawiająca. Nie tylko na Upadlinie, ale też na Litwie. Ja rozumiem, że ich ruscy napadli, więc tym bardziej powinni dbać o relacje z innymi, a oni zatargu szukają. Pomijając, że pełno tam tępych banderowskich kołków. Gdyby Polska była na miejscu Upadliny jestem pewien, że ich reakcja byłaby zdecydowanoe inna.
Cytat "Lewica dominuje też......" . Bardziej właściwym określeniem byłby wyraz terroryzuje!
Pisałem już o tym kilka dni temu,było to pewne.Polak wypowiadał się że wraca do pracy na Słowację ale pracodawca kazał mu na swój koszt zrobić sobie test.U nas polscy pracodawcy mieli robic na swój koszt pracownikom z ukrainy bo wiadomo że chodzi tu o nich.Ponieważ było to dla pracodawców za drogo zrobi to Ardanowski na koszt polskiego podatnika.Darmowe loty,testy,czekamy co jeszcze?
I w tym wypadku Trump ma rację.Lewica dominuje też w mediach,tzw wymiarze sprawiedliwości,polityce.
Te samoloty to najprawdopodobniej z demobilu z któregoś byłego demoluda, chociażby z Bułgarii lub Kazachstanu.
Kresy zaczynają przepisywać artykuły z Onetu i publikacji rządowych. Ja takie teksty czytam na onecie, a zapewnienia, że nie ma bezrobocia w Polsce są na pisowskim wPolsce, GPC itp. szmatławcach
Niech zaostrzą kary dla policjantów, za napaść na spokojnych spacerowiczów.
Nie wiadomo, czy się udało powstrzymać tę falę, to się okaże na początku czerwca, po podliczeniu kwietnia i maja.
Szkoda czasu na czytanie tych bredni. Doskonale wiadomo, że bez Rosji Asad upadnie w ciągu góra pół roku, a bez Asada, w ciągu kolejnego pół roku Rosja straci swoje bazy w Syrii, w tym jedyną bazę morską na Morzu Śródziemnym w Tartus.
Redakcji Kresów.pl, nie płaćcie wierszówek takim analitykom jak autor tego artykułu, szkoda na to pieniędzy, które z takim trudem zbieracie od swoich czytelników i sponsorów.
panie Ardanowski...a może zafunduje pan,jeszcze bilety na trasie dojazdowej do miejsca pracy?....a oprócz tego 500+ dla ich dzieci?...i inne ubezpieczenia?...Głupcze!!!
Jest i trzecia wersja wydarzeń. Tego samego dnia zatrzymany został przez GBR miejscowy naczelnik policji Rusłan Mszaniecki podobno za wymuszanie haraczu u miejscowych drobnych przedsiębiorców. Doniesienie miał złożyć podejrzany o zabójstwa Anatolij Zacharenko. Dwaj pozostali przy stole zaczęli grozić gospodarzowi za donos na Mszanieckiego. Doszło do bójki i napadem z nożem ze strony gościa na co gospodarz odpowiedział z dubeltówki zabijając obu. Od strzałów obudzili się pozostali złapali za swoje karabiny i zabójstwa potoczyły się dalej. Jednego z nich Fediunina, Zacharenko wypuścił. Podobno sam również zadzwonił na policję do okręgu, a nie miejscową. Niektóre źródła podawały, że "rybacy" mieli broń w bagażniku, ale na zdjęciach trupów widać broń przy ofiarach.
I to jest bardzo dobra wiadomość.
Pogratulować tylko tytułu, "Gazeta Polska" i "Gazeta Wyborcza" byłby dumne...
taki "ruski" rambo...
WODY POLSKIE są już izraelskie. 'Inwestować' natomiast, czyli dać zarobić gigantyczne pieniądze żydom, będzie 'polska' - https://tiny.pl/77z8c, która po prostu DAJE ŻYDOM 12 mld zł! Oczywiście, jeśli spartaczą i okradną nas, to Mossad będzie ich ścigał. Ten Mossad, który jest w MSWiA - www.bibula.com/?p=111182, któremu niedawno 'polska' nakupowała samochodów i wyposażenia za kolejne miliardy, a 'przedsiębiorców" gazowało Black Water! Szalom!
Ładnie powiedziane, nawet mimo tego, że się nie rymuje
Bełkot Pisomatoła, któremu wydaje się, że kilka procent w statystykach "nie wygląda tak źle" - a zwracanie uwagi na tragedię setek tysięcy osób to tylko "bicie piany". Ciekawe kiedy Tagore stwierdzi, że ostrzeganie przed wzrostem bezrobocia to działania Kremla...
No cóż..... Kto nie wie na czym polegają podstępne działania gloryfikatorów ludobójców, którzy wykorzystali fakt napaści hitlerowskich Niemiec i stalinowskiego ZSRR do masakry bezbronnej cywilnej polskiej ludności w czasie II wojny światowej - niech przeczyta:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Dekalog_ukrai%C5%84skiego_nacjonalisty
Broń tą przyjmiemy. Najlepiej rozlokować ją przy granicy niemieckiej, wtedy atak na tą broń wiązał by się z atakiem na niemcy :P
Tak się kończy zawsze robienie na rękę banderowcom. Ich trzeba kopać w zadki, wtedy będą szanowali innych.
Turcja i Indie wolą nie być uzależnione od jankesów, którzy mogą im zdalnie wyłączyć obronę p.lotniczą. Mając dwa niezależne systemy, są bezpieczni.
Co prawda ukraińskie bataliony to często tylko realnie kompanie ,ale dowódca na patrolu to dziwna rzecz.Wygląda to jak by zastawiono na patrol pułapkę podstawiając przynętę ,którą dowódca chciał ocenić z miejsca o najlepszej widoczności,sprytne.
Hongkong jest częścią Chin i guzik jankesom do tego, jak oni tam rządzą.
No i dobrze ,była to taka sama fikcja jak obserwatorzy OBWE na Dombasie.
Pułkownicy nie chodzą na patrole. Jeżeli on gdzieś łaził, to na pewno nie na patrol lecz w innym celu i to na pewno nie w celu humanitarnym.
Bicie piany, 150 tyś to ok 1% zatrudnionych. W tej chwili takie oceny to czysta mniemanologia stosowana.
Nie jestem pewien, ale wydawało mi się, że najszybsze rakiety mogą lecieć z prędkością około 1km na sekundę. To i tak drakońska prędkość, ale 5 razy więcej?
no i co tu się dziwić?
decydenci ue nie są skorzy do dopłacania do Polski, w której nie rządzi tusk, biedroń i michnik. Niestety, ale obecna władza też nie ugra wiele ładując cały potencjał kraju w lizanie dupy usraelowi, z tym zombiakiem mosbacher spełniającym rozkazy tej kreatury - śmierdzącego żydowiną trampka z usa.
Nasz Kraj nie zbiera w ten sposób punktów poparcia na żadnym forum na świecie, a jedynie jest pośmiewiskiem, lub co najwyżej ludzie (znający historię) kiwają głowami z politowaniem
TO, ŻE ta wysztafirowana lampucera już dawno powinna dostać na tyle solidnego kopa, żeby przelecieć ocean i wylądować w Waszyngtonie, nie ulega kwestii. To że , u nas nie ma nikogo odważnego , kto by to zrobił, też nie ulega kwestii. No , bo przecież nie prez. Duda , co to w podskokach zmienia polskie ustawy (IPN) na żądanie "starszych braci w wierze". No i z drugiej strony to, że Kresy.pl chętnie by widziały protektora PL , ale z innego kierunku , też nie ulega kwestii. Cyt: " Tego rodzaju prowokacja, wraz z takim odzewem ze strony polskiej, była także praktycznym środkiem politycznym utwierdzania amerykańskiego protektoratu nad naszym krajem". Oczywiście lepiej, jakby tu się utwierdził protektorat niemiecki, a jakby jeszcze protektorat ruski to ho, ho, to wtedy już mucha nie siada. JEŚLI już PL musi mieć protektora , to chyba lepiej , żeby to byli Jankesi, bo z w/w "opiekunami " jakoś nam nie wyszło. NATOMIAST na pewno władze mamy nędzne i tchórzliwe, bo taki Ciaputowicz powinien wyjść i odpowiednio w/w panią poinstruować, żeby nie rżnęła tu wielkiej szachistki i jak chce nam coś opchnąć, to niech wpierwej zapyta się o zgodę.
Poloscy "sorosiata" finansowani z fundacji Sorosa i innych zachodnich służb nazywanych fundacjami (jak Fundacja Batorego, Jagiellończycy czy pozostałe zewnętrznie sponsorowane pseudopatriotyczne organizacje) z olbrzymim wpływem na media i rządy forsują od 30 lat pogląd, że Polska po 1945r zamieniła okupację niemiecką na radziecką. Kiedy nastąpiła okupacja amerykańska(?) - w 1990r, czy w 1999r po wstąpieniu do NATO? Co najmniej od 20 lat polska polityka międzynarodowa nie reprezentuje polskich interesów (szczególnie na kierunku wschodnim). Nadrzędnym celem wasala USA było stworzenie sobie wroga w postaci Rosji i walka z nim bez względu na koszty (amerykanie będą walczyć z Rosją do ostatniego Polaka). To jest już pełne niewolnictwo, a nie tylko okupacja.
a co na to PiS-ki?
Z budżetu Polaków wspierać będą nadal kasą NEO-banderowców, by PO+wtórzyli w przyszłości to co zrobili w czasie II wojny światowej - ludobójstwo bezbronnej polskiej cywilnej ludności ?
Jak widać na odpowiednim stadium "rozwoju" narodowy socjalizm i socjal demokracja nie mają różnic w podejściu do eugeniki. Muszą teraz ustalić wiek w jakim obywatele dla dobra ogółu powinni zostać poddani eutanazji i procedurę
wykorzystania prochów w nawożeniu pól.
Załamuje postawa polityków, nie wiem dokładnie o co chodzi ale się wypowiem.
Bardziej wiarygodna i konkretna w sprawie konkursu trójki jest już Doda.
Może liczą ze ci zarażeni wyjada do Polski i na jej koszt będą leczeni.
Ciaputowicz winien wysłać ostrą note dyplomatyczną do ....Sofii.Jak ci Bułgarzy osmielaja sie zygać do ukrainy.No straszne.
Kopiowanie przez Ukrainę moskiewskiego stylu kształtowania stosunków z sąsiadami wyglada groteskowo na tle jej aspiracji do statusu lidera Europy Środkowej.
WASALIZM jest przypisany na stałe do "naszych' pseudo polityków.Muszą mieć pana i koniec.A ile maja radochy jak pan pogłaszcze po grzbiecie.
Tego należało się spodziewać, niemiecka agencja uznała podleganie NS2 pod prawo UE i dało 20 lat na przystoaowanie się do sytuacji. Całkiem sprytnie Berlin to rozegrał.
Redakcja jest niepoprawna ,jak zwykle Agora i jej dzieci są pokazane jak wyrocznie. Real jest taki ,że w obecnym momencie nie można oszacowac skutków epidemii, tym bardziej ,że jej następstwa mogą być również pozytywne dla polskiej gospodarki.
I Polska kupiła ten spadający złom :(
Dlaczego Holandia nie zatrudni Macierewicza; on najlepiej wskaże sprawców.
Igor Girkin 18.05.2020 dał ponad 3,5 godzinny wywiad porochobockiemu dziennikarzowi Dymitrowi Gordonowi (Gordon oświadczał później, że nagrywał ten wywiad pod nadzorem SBU - po atakach nacjonalistów na jego biuro za ten wywiad). Opowiadał o swojej działalności od Majdanu, przez Krym, a potem Donbas. Co do związków z zestrzeleniem MH17 zaprzeczył jakiejkolwiek roli w tym wydarzeniu.
https://www.youtube.com/watch?v=hf6K6pjK_Yw
Dziwne, media rezimowe mowia co innego, wrecz odwrotnego. Polska Kaczynskiego ma sie ponoc rewelacyjnie. Komu wierzyc?
Tu jest lepszy artykuł z "FT". Okazuje się że Dania, Finlandia i Norwegia chcą już otworzyć swoje granice, ale nie ze...Szwecją, właśnie z "nerwowości" przed liczbą ofiar śmiertelnych w Szwecji z powodu koronawirusa...
https://www.ft.com/content/46733256-5a84-4429-89e0-8cce9d4095e4
Chińskie kompresory w służbie regulacji POPULACJI seniorów https://youtu.be/oZc9gYpv3mA
Czy REZERWOWY ma szansę z uśmiechniętym Belwederskim https://youtu.be/ZDrcoFoZZWI
Trzeba by raczej zaktualizować ten artykuł ponieważ niemiecka Federalna Agencja ds. Sieci Przesyłowych (BNetzA) jednak się "namyśliła" i zdecydowała ze "wyłączy" NS2 spod unijnej dyrektywy gazowej na 20 lat...
https://ria.ru/20200520/1571748045.html