Co się dziwić ukraińskim władzom upamiętniającym kult OUN-UPA i Galizien SS, jeżeli polskie władze kultywują terrorystów "wyklętych" mających na ręku krew Polaków. Usprawiedliwianie w wikipedi, że mordowali tylko donosicieli, członków PPR, czy inaczej myślących, sprzyjających władzy, jest paranoją! Może dozwolić zwolennikom PO mordować zagorzałych fanów PiS, albo odwrotnie? Mordercy zawsze pozostaną zbrodniarzami i "wyklętość" im nie pomoże.
UE jest przekonana, że opozycjonista czyli "ich człowiek" nie mógł popełnić przestępstwa. A pamiętacie "Litewski europoseł głoduje. Żąda uwolnienia ukraińskiej pilotki Nadii Sawczenko" którą później Ukraińcy wsadzili do więzienia
Po prostu nie do wiary... znacznie wolniej sądzono szkopską gnidę wzywającą do mordowania Polaków... a tu ocaleniec z rzezi UPAdlińskiej, do tego nie wzywał do żadnych przestępstw... po prostu nie do wiary!
"Proszę Państwa, to brzmi groźnie. Obce Polsce siły pragną zamknąć nam, Polakom, usta,..."Może ktoś zgłębi działalność i kogo "reprezentuje" prok.młynarczyk.?
Europa chrześcijańska i tradycyjna albo antykultura odrzuconych (czyli z mysiego eksperymentu po nowej narracji, piekło po starej, no i antykultura tylko z początku, potem może być że chora kompromisowa rzeczywistość), która rośnie naokoło dawców tradycji, ale zanim wymrze może napsuć wciągając pokolenia.
Zachód zainfekował naszych emigrantów ich normalnością, która polega na odwiecznym ciągnięciu demograficznym do bezpłodnych metropolii niewydajnych wylęgarni antykultury, co właśnie stanowi modyfikację wyniku mysiego eksperymentu na płaszczyźnie zarządzania społeczeństwami.
Nikt nie zgodzi się na przywrócenie kontroli rządu Ukrainy nad granicą ukraińsko-rosyjską pojmowanej jako warunek odbycia się wyborów na terenach DRL i ŁRL. Zresztą porozumienia mińskie mówią o tym wyraźnie - najpierw wybory a potem przywrócenie kontroli nad granicą. Poza tym w komunikacie ukraińskich władz nie ma słowa o tym, że PODSTAWOWYM warunkiem postępu są zmiany w ukraińskiej konstytucji umożliwiające przyznanie ludności Donbasu specjalnych praw czyli de facto federalizacja ustroju Ukrainy - bez tego nie ma mowy o wyborach czyli o reintegracji Donbasu z Ukrainą. Zgodnie z porozumieniem mińskim ukraińska Rada Werhowna miała na to czas do 31 grudnia 2015 a do tej pory nawet się tym nie zajęła.
Tego sie juz nawet nie chce komentowac. To jest mieszanka narracji prasy czasow stalinowskich z nowomowa politycznej poprawnosci. Czy oni siebie slysza? Taki tekst to najwyzej nadaje sie do kabaretu.
Trzeba być ostatnią szują i kanalią, żeby w majestacie prawa ścigać ocalałych z rzezi wołyńskiej za ich emocjonalne wpisy. Mowa nienawisci... śmiech na sali. A co z czynami nienawisci? Banda ukraińskich dzikusów rzuciło sie kilka lat temu na grupe polskich profesorów jadacych do Lwowa. Dziadków pobili. Rozwalili samochód. Grożąc, że wyrżną wszystkich lachów. Wynik sądu w Przemyślu. Podobny jak w przypadku Pana Zbigniewa. Wyrok w zawiasach. Czy to wymaga komentarza? Mamy panowie w Polsce 5 kolumne. Bande dobrze zoorganiziwanych, podstępnych ukrów śmiejacych sie nam w twarz. Wyznawców chorego UPAdlinskiegdekalogu, ktory tak im przeorał berety, że nie widzą w nadzianiu na pal lachowego dziecka niczego zdrożnego. A rzeź wołyńska uważają za symetryczną walkę o niepodległość.
Będzie wielki skandal? Gdy Żwania oznajmił, że przekazał łapówkę 5mln€ Klimkinowi (wówczas ambasador Ukrainy w Niemczech), który miał ją wręczyć ważnemu europejskiemu politykowi w celu wsparcia Poroszenki w wyborach prezydenckich w 2014 - odezwał się Klimkin w swoim Facebooku: "... liderzy UE łapówek nie biorą, a Angela Merkel na 101%." Uderz w stół, a nożyce się odezwą.
Biedacy ,dopiero teraz zauważyli ,że Polska jak i kilka innych krajów została po prostu przegłosowana przez grupę kierowaną z Berlina i Paryża?
Tekst : " polski Rząd dopuścił" jest w tym kontekście zabawny. Jakoś Konfederaci nie organizują demonstracji pod Ambasadą Niemiec i Francji ,które mogły by popsuć nieco humory i ograniczyć swobodę działania naszych zachodnich przyjaciół w Polsce.
łabędzi śpiew Erdogana ,interwencja Egiptu wyrzuci wojska Tureckie i islamistów z Libii.Może sprowadzi go to na ziemię ale jest to wątpliwe. Wszyscy sąsiedzi Turcji z radością dyskretnie przyczynia się do jego porażki. Na starych wrogów zawsze Ankara może liczyć.
Tak to jest, jak coś się robi az do przesady, bez umiaru i opamiętania. Polaków nigdy nie było w UK lub Irlandii tylu, ilu u nas jest Ukraińców. A skutki takiej bezmyślnej przesady mogą być znacznie bardziej opłakane, niż ucieczka pieniędzy z kraju.
A nie tak przecież dawno porozwalano wszelkie państwowe 'holdingi', bo małe łatwiej było można 'sprywatyzować' żydobolszewikom. Teraz zamożni syjoniści nie chcą się bawić w drobnicę i se "prywatyzują całe branże und segmenty gospodarki, np. zbrojeniową, cyberbezpieczeństwo, sieci energetyczne, wodę, są w trakcie 'prywatyzowania, powietrza, ziemi, kopalin. I jak widać także żarcia!
O dziwo, niczego do powiedzenia o SS-Galizien nie ma ani IPN, ani MKiDN, ani 'dyplomacja polska', ani żaden z 'polskich' historyków. Bo to nie ich sprawa. Gdyby byli Polakami to co innego, ale ponieważ nie są...
Gołoborodźko znowu na ekranach telewizyjnych! Szarij obnaża wczorajszy spektakl telewizyjny pt. "Dobry terrorysta i 16 zakładników". Czy ktoś widział jak na Świecie zatrzymuje się terrorystów? Jak antyterroryści z wycelowaną bronią wrzeszczą do terrorysty aby padł na ziemię rozstawiając szeroko ręce i nogi. W przypadku jakiegokolwiek oporu walą kolbami i wykręcają ręce by napastnik nie zdążył wyciągnąć zza pazuchy żadnej niespodzianki. Ale Ukraina wprowadza nowe standardy zatrzymania terrorystów: terrorysta wysiada z autobusu, kładzie na ziemi plecak z bronią i materiałami wybuchowymi i długo rozgląda się za kimś, kto chciałby go aresztować. Po jakimś czasie spacerkiem podchodzą do niego trzej policjanci (jeden w kamizelce medyka z apteczką w ręku, drugi w kamizelce odblaskowej, a trzeci w kuloodpornej), terrorysta rozkłada ręce jakby chciał ich objąć lecz policjanci nie pozwalają na przytulanki i spokojnie nakładają kajdanki. Jeden z nich pod rękę z terrorystą idzie na spacer poza kadr, a dwaj pozostali przyglądają się wysiadającym zakładnikom. Nagle podjeżdża transporter opancerzony i pod jego osłoną czarny mikrobus pewnie z jednostką antyterrorystyczną - w samą porę. To nie jest scenariusz komedii kryminalnej - to przedstawienie kabaretu "Kwartał 95" o najwyższej oglądalności - w roli głównej znowu Zełeński. To wszystko w ostatnich blogach Szarija:
Оскар отправляется Офису Президента: https://www.youtube.com/watch?v=MCpPifJwj3A
Зеленый театр Луцка: https://www.youtube.com/watch?v=ZQ6zhpks-hc
W doopie go mieć. Jankesi chcą kosztem wszystkich wciskać swoje marne i drogie produkty całemu światu. 5G Huawei przewyższa technologicznie wszystkie inne i jest o wiele tańsze od europejskich, a jankesi do dzisiaj nie produkują urządzeń do tej technologii.
Szeroko promowane na świecie tak zwane odnawialne źródła energii nie tylko nie są ekonomiczne, bo trzeba do nich dopłacać, ale przede wszystkim nie są ekologiczne.
Szeroko promowane na świecie tak zwane odnawialne źródła energii nie tylko nie są ekonomiczne, bo trzeba do nich dopłacać, ale przede wszystkim nie są ekologiczne.
Myślę że należy wyliczyć i porównać wielkość naszych składek płaconych do UE i zysków które "dostajemy". Oczywiście dokładnie tego nie wyliczy się bo np. koszty biurokracji cięzko obliczyć. Podobnie należy rzetelnie a nie propagandowo podać koszty energi tzw. zielonej czy odnawialnej w stosunku do węgla, bo węgiel jest obłozony sztucznymi opłatami, ostatnio specjalnym cłem i z tego węgla są dotowane inne żródła energii, oczywiście to się kiedyś skończy i Europa przegra ekonomicznie z krajami które z węgla korzystają w sposób racjonalny
No żeby z wizyty Szwajcarów na Ukrainie znowu jakiś Majdan nie wyniknął, a potem znów jakąś Nuland wystawią, żeby im tyłki kryła i opowiadała jak to wydawała pieniądze na Majdan, a jak ktoś tak opowiada, znaczy że zadaniowy. No i z tego wyszło, że ruskie wojska zjechały się na zachód Rosji i Ukariny a podmieniec Putin nr 3 to nawet odsprzedał Syberię na 45 lat Chinolom. Bardzo krótkowzrocznie to wyszło, bo Chiny już drukują nowe mapy z Syberią. No ale jak Anglia wkopała Szwajcarię w program kryminalizacji instnacji Putina, to było do przewidzenia. Dla nas to nawet było wygodne, taka zmiana warty, zamiast Polski to na Rosję poszła warczeć Anglia. Nikt nam nie zrekompensował strat za brak handlu z Rosją, a tym czasem zasoby naturalne poszły, prywaciarze z eurobanku chcę superpaństwa dla siebie, a PiS wobec Niemca przyjmuje postawę leżącą, że właściwie już ich ciężko odróżnić od PO w polityce zagranicznej. Może coś mają rację Chinole z tą oszalałą drukarką pieniędzy w prywatnych rezerwach USA i prywatnym europejskim banku centralnym. Czują nosem grę obok kryzysu po wydrukowaniu takich ilości pieniędzy, to wpychają Polsce długoterminowe sumy, ale ponieważ są też tymi którzy przez ubiegłe lata generowali deficyt pieniądza papierowego na rynku, to w sumie ich oferta może skusić płaszczaków z pisu, nawet swoją wykreowaną fiducjarnie teoretyczną wartością. No wtedy to mamy faktycznie drugi traktat Lizboński i zapewne znowu jakiegoś szczątki samolotu będą zbierać po Rosji, żeby zorganizować zamach. Obżydliwie będę nasłuchiwał wyroku.
Prawie cały dzień śledziłem dzisiaj terrorystyczny zamach w Łucku - wszystkie ukraińskie stacje nadawały to na żywo i cały możliwy sztab ekspertów to komentował. Nasze media dalej rozważały polskie wyroki na pół Ukraińca Nowaka i przyjaciół za przestępstwa popełnione na Ukrainie. Wg ukraińskiej propagandy służby specjalne usiłowały odbić zakładników, ale terrorysta ostrzelał ich z automatu i rzucił granat, w którym zapomniał wyciągnąć zawleczkę. Wcześniej też strzelał przez szyby autobusu i wyrzucał ładunki wybuchowe, które rozrywały się jak petarda. Publiczność chciała dowiedzieć się czego chce ten brzydki terrorysta. A on mówił, że cały rząd jest terrorystyczny i rządzący mają to potwierdzić. Nikomu w spec służbach nie przyszło do głowy, że mogą jednym lub kilkoma snajperami zakończyć sprawę. Nagle przyszedł przełom - terrorysta rozpoczął rozmowę z Zełenskim. Okazało się, że to jest dobry terrorysta, który cierpi z powodu cierpienia zwierząt. Dość mordowania świnek i krówek na żarcie oraz innych zwierzątek na futra! Zażądał od Prezydenta wezwania ludności do obejrzenia dokumentalnego filmu "Ziemianie" z 2005r. o tragicznym losie zwierząt na naszej planecie - w przeciwnym przypadku usunie kilkanaście osobników zwierzęcych gatunku homo sapiens w autobusie. Zaoferował zwolnienie 2 kobiet (w tym jedna w ciąży) i dziecka. Zełenski skwapliwie wypełnił żądanie terrorysty na swoim koncie i terrorysta się poddał uwalniając zakładników. Czyż nie piękny scenariusz? Prawie jak w serialu "Sługa narodu". Dobro zwyciężyło zło - tak jak po zmartwychwstaniu Babczenki.
Kiedy te głąby zrozumieją, że rośliny do produkcji tlenu potrzebują CO2 a nie cezu i plutonu z Czarnobyla i Fukishimy i nie daj Boże z pozostałych 439 jeszcze działających elektrowni atomowych. Wraz z jałowieniem, karczowaniem lasów spada poziom tlenu a z nim ogólny poziom inteligencji populacji, co oczywiście zostanie użyte kiedyś jako argument do depopulacji, skoro już głoszą po uniwerkach, że 15% populacji ma IQ 85.
Pomijając powtórkę z finansowania drugiej Solidarności oraz z drugiej strony zamordystyczną grę Rosji na zatrzymanie Białorusi w poprzedniej epoce, to przed nimi jeszcze ichnie balceroidy, rozbicie przemysłu i emigracja, ale znamy to z wszystkich byłych krajów satelickich i można by to zoptymalizować, skrócić, jeśli jest jakaś wspólnota kresowa.
Bzdur od Awakowa nie powielajcie bo ten "oszołom" sam się podał i wyszedł z autobusu;
>https://www.facebook.com/valeriypelts/videos/10215633626747229/?t=0
A tan cały 'szturm" nakręcili już po wyjściu "terrorysty"...
Zmień psychiatrę chory człowieku, bo ten u którego się teraz leczysz okłamuje cię smutny lewaku.
Co się dziwić ukraińskim władzom upamiętniającym kult OUN-UPA i Galizien SS, jeżeli polskie władze kultywują terrorystów "wyklętych" mających na ręku krew Polaków. Usprawiedliwianie w wikipedi, że mordowali tylko donosicieli, członków PPR, czy inaczej myślących, sprzyjających władzy, jest paranoją! Może dozwolić zwolennikom PO mordować zagorzałych fanów PiS, albo odwrotnie? Mordercy zawsze pozostaną zbrodniarzami i "wyklętość" im nie pomoże.
UE jest przekonana, że opozycjonista czyli "ich człowiek" nie mógł popełnić przestępstwa. A pamiętacie "Litewski europoseł głoduje. Żąda uwolnienia ukraińskiej pilotki Nadii Sawczenko" którą później Ukraińcy wsadzili do więzienia
Bardzo ciekawy artykuł. Do tej pory nie miałem pojęcia o rysie historycznym całej sprawy.
Po prostu nie do wiary... znacznie wolniej sądzono szkopską gnidę wzywającą do mordowania Polaków... a tu ocaleniec z rzezi UPAdlińskiej, do tego nie wzywał do żadnych przestępstw... po prostu nie do wiary!
"Proszę Państwa, to brzmi groźnie. Obce Polsce siły pragną zamknąć nam, Polakom, usta,..."Może ktoś zgłębi działalność i kogo "reprezentuje" prok.młynarczyk.?
"Jest to polskie święto obchodzone corocznie 11 lipca"......TYLKO przez POLSKICH PATRIOTÓW.
Europa chrześcijańska i tradycyjna albo antykultura odrzuconych (czyli z mysiego eksperymentu po nowej narracji, piekło po starej, no i antykultura tylko z początku, potem może być że chora kompromisowa rzeczywistość), która rośnie naokoło dawców tradycji, ale zanim wymrze może napsuć wciągając pokolenia.
Zachód zainfekował naszych emigrantów ich normalnością, która polega na odwiecznym ciągnięciu demograficznym do bezpłodnych metropolii niewydajnych wylęgarni antykultury, co właśnie stanowi modyfikację wyniku mysiego eksperymentu na płaszczyźnie zarządzania społeczeństwami.
Nikt nie zgodzi się na przywrócenie kontroli rządu Ukrainy nad granicą ukraińsko-rosyjską pojmowanej jako warunek odbycia się wyborów na terenach DRL i ŁRL. Zresztą porozumienia mińskie mówią o tym wyraźnie - najpierw wybory a potem przywrócenie kontroli nad granicą. Poza tym w komunikacie ukraińskich władz nie ma słowa o tym, że PODSTAWOWYM warunkiem postępu są zmiany w ukraińskiej konstytucji umożliwiające przyznanie ludności Donbasu specjalnych praw czyli de facto federalizacja ustroju Ukrainy - bez tego nie ma mowy o wyborach czyli o reintegracji Donbasu z Ukrainą. Zgodnie z porozumieniem mińskim ukraińska Rada Werhowna miała na to czas do 31 grudnia 2015 a do tej pory nawet się tym nie zajęła.
Skur..y syny
Dla tego do władzy musi dojść KONFEDERACJA!
bratia atamany...a Sławku brał ? Ili niet?.. Nuuuu...Sławku tolka czichnuł...Wsio ukrała jewo asystenka Olha.
To był akt piractwa powietrznego USA.
Skazany powinien się zwrócić do prezydenta Dudy o ułaskawienie
Tego sie juz nawet nie chce komentowac. To jest mieszanka narracji prasy czasow stalinowskich z nowomowa politycznej poprawnosci. Czy oni siebie slysza? Taki tekst to najwyzej nadaje sie do kabaretu.
Trzeba być ostatnią szują i kanalią, żeby w majestacie prawa ścigać ocalałych z rzezi wołyńskiej za ich emocjonalne wpisy. Mowa nienawisci... śmiech na sali. A co z czynami nienawisci? Banda ukraińskich dzikusów rzuciło sie kilka lat temu na grupe polskich profesorów jadacych do Lwowa. Dziadków pobili. Rozwalili samochód. Grożąc, że wyrżną wszystkich lachów. Wynik sądu w Przemyślu. Podobny jak w przypadku Pana Zbigniewa. Wyrok w zawiasach. Czy to wymaga komentarza? Mamy panowie w Polsce 5 kolumne. Bande dobrze zoorganiziwanych, podstępnych ukrów śmiejacych sie nam w twarz. Wyznawców chorego UPAdlinskiegdekalogu, ktory tak im przeorał berety, że nie widzą w nadzianiu na pal lachowego dziecka niczego zdrożnego. A rzeź wołyńska uważają za symetryczną walkę o niepodległość.
Będzie wielki skandal? Gdy Żwania oznajmił, że przekazał łapówkę 5mln€ Klimkinowi (wówczas ambasador Ukrainy w Niemczech), który miał ją wręczyć ważnemu europejskiemu politykowi w celu wsparcia Poroszenki w wyborach prezydenckich w 2014 - odezwał się Klimkin w swoim Facebooku: "... liderzy UE łapówek nie biorą, a Angela Merkel na 101%." Uderz w stół, a nożyce się odezwą.
No i dobrze na tle naszych "przyjaciół" z zachodu gospodarczo wypadamy całkiem dobrze.
Polityczny gest w sytuacji praktycznie ciągłych starć i narastającego napięcia.
Biedacy ,dopiero teraz zauważyli ,że Polska jak i kilka innych krajów została po prostu przegłosowana przez grupę kierowaną z Berlina i Paryża?
Tekst : " polski Rząd dopuścił" jest w tym kontekście zabawny. Jakoś Konfederaci nie organizują demonstracji pod Ambasadą Niemiec i Francji ,które mogły by popsuć nieco humory i ograniczyć swobodę działania naszych zachodnich przyjaciół w Polsce.
łabędzi śpiew Erdogana ,interwencja Egiptu wyrzuci wojska Tureckie i islamistów z Libii.Może sprowadzi go to na ziemię ale jest to wątpliwe. Wszyscy sąsiedzi Turcji z radością dyskretnie przyczynia się do jego porażki. Na starych wrogów zawsze Ankara może liczyć.
Wątpię w to, żeby GNA wycofała się ze zdobytych ważnych terenów.
Tak to jest, jak coś się robi az do przesady, bez umiaru i opamiętania. Polaków nigdy nie było w UK lub Irlandii tylu, ilu u nas jest Ukraińców. A skutki takiej bezmyślnej przesady mogą być znacznie bardziej opłakane, niż ucieczka pieniędzy z kraju.
Że o sektorze paliwowym, który właśnie jest konsolidowany pod rozdrapanie przez starszych i mądrzejszych nie wspomnę.
A nie tak przecież dawno porozwalano wszelkie państwowe 'holdingi', bo małe łatwiej było można 'sprywatyzować' żydobolszewikom. Teraz zamożni syjoniści nie chcą się bawić w drobnicę i se "prywatyzują całe branże und segmenty gospodarki, np. zbrojeniową, cyberbezpieczeństwo, sieci energetyczne, wodę, są w trakcie 'prywatyzowania, powietrza, ziemi, kopalin. I jak widać także żarcia!
O dziwo, niczego do powiedzenia o SS-Galizien nie ma ani IPN, ani MKiDN, ani 'dyplomacja polska', ani żaden z 'polskich' historyków. Bo to nie ich sprawa. Gdyby byli Polakami to co innego, ale ponieważ nie są...
Gołoborodźko znowu na ekranach telewizyjnych! Szarij obnaża wczorajszy spektakl telewizyjny pt. "Dobry terrorysta i 16 zakładników". Czy ktoś widział jak na Świecie zatrzymuje się terrorystów? Jak antyterroryści z wycelowaną bronią wrzeszczą do terrorysty aby padł na ziemię rozstawiając szeroko ręce i nogi. W przypadku jakiegokolwiek oporu walą kolbami i wykręcają ręce by napastnik nie zdążył wyciągnąć zza pazuchy żadnej niespodzianki. Ale Ukraina wprowadza nowe standardy zatrzymania terrorystów: terrorysta wysiada z autobusu, kładzie na ziemi plecak z bronią i materiałami wybuchowymi i długo rozgląda się za kimś, kto chciałby go aresztować. Po jakimś czasie spacerkiem podchodzą do niego trzej policjanci (jeden w kamizelce medyka z apteczką w ręku, drugi w kamizelce odblaskowej, a trzeci w kuloodpornej), terrorysta rozkłada ręce jakby chciał ich objąć lecz policjanci nie pozwalają na przytulanki i spokojnie nakładają kajdanki. Jeden z nich pod rękę z terrorystą idzie na spacer poza kadr, a dwaj pozostali przyglądają się wysiadającym zakładnikom. Nagle podjeżdża transporter opancerzony i pod jego osłoną czarny mikrobus pewnie z jednostką antyterrorystyczną - w samą porę. To nie jest scenariusz komedii kryminalnej - to przedstawienie kabaretu "Kwartał 95" o najwyższej oglądalności - w roli głównej znowu Zełeński. To wszystko w ostatnich blogach Szarija:
Оскар отправляется Офису Президента: https://www.youtube.com/watch?v=MCpPifJwj3A
Зеленый театр Луцка: https://www.youtube.com/watch?v=ZQ6zhpks-hc
A co na to Trzaskowski i reszta PO? A PiS, czy odebrał już pożyczone 4 mld zł?
W doopie go mieć. Jankesi chcą kosztem wszystkich wciskać swoje marne i drogie produkty całemu światu. 5G Huawei przewyższa technologicznie wszystkie inne i jest o wiele tańsze od europejskich, a jankesi do dzisiaj nie produkują urządzeń do tej technologii.
Duda i Kaczyński dosłali im pieniądze polskich podatników, żeby była większa pompa.
Więcej pieniędzy będzie miała eurobiurokracja, a nie UE.
To nie są skutki pandemii, lecz tego, co wyrabia PiS. Tak nieudacznego rządu i prezydenta nawet PRL nie miała.
i co na to "nasi" rządzący?..Szykują kolejną kasę dla banderowców?..Nic innego nie przychodzi im do łbów?...
Po co to idiotyczne pytanie ?. Francja jest suwerennym krajem ,gdzie Wielka Brytania nie.
Szeroko promowane na świecie tak zwane odnawialne źródła energii nie tylko nie są ekonomiczne, bo trzeba do nich dopłacać, ale przede wszystkim nie są ekologiczne.
http://www.pch24.pl/nieekologiczna-ekoenergia,64534,pch.html#ixzz6Stdf31zz
Szeroko promowane na świecie tak zwane odnawialne źródła energii nie tylko nie są ekonomiczne, bo trzeba do nich dopłacać, ale przede wszystkim nie są ekologiczne.
http://www.pch24.pl/nieekologiczna-ekoenergia,64534,pch.html#ixzz6Stdf31zz
Myślę że należy wyliczyć i porównać wielkość naszych składek płaconych do UE i zysków które "dostajemy". Oczywiście dokładnie tego nie wyliczy się bo np. koszty biurokracji cięzko obliczyć. Podobnie należy rzetelnie a nie propagandowo podać koszty energi tzw. zielonej czy odnawialnej w stosunku do węgla, bo węgiel jest obłozony sztucznymi opłatami, ostatnio specjalnym cłem i z tego węgla są dotowane inne żródła energii, oczywiście to się kiedyś skończy i Europa przegra ekonomicznie z krajami które z węgla korzystają w sposób racjonalny
Według mnie, ten list jest za grzeczny, z treści tego listu przebija strach i niepewność. W ten sposób ustępujemy przed nachalną agresją.
Ojciec zawsze twierdził, że Francja jest narodem zdrajców, miał rację?
No żeby z wizyty Szwajcarów na Ukrainie znowu jakiś Majdan nie wyniknął, a potem znów jakąś Nuland wystawią, żeby im tyłki kryła i opowiadała jak to wydawała pieniądze na Majdan, a jak ktoś tak opowiada, znaczy że zadaniowy. No i z tego wyszło, że ruskie wojska zjechały się na zachód Rosji i Ukariny a podmieniec Putin nr 3 to nawet odsprzedał Syberię na 45 lat Chinolom. Bardzo krótkowzrocznie to wyszło, bo Chiny już drukują nowe mapy z Syberią. No ale jak Anglia wkopała Szwajcarię w program kryminalizacji instnacji Putina, to było do przewidzenia. Dla nas to nawet było wygodne, taka zmiana warty, zamiast Polski to na Rosję poszła warczeć Anglia. Nikt nam nie zrekompensował strat za brak handlu z Rosją, a tym czasem zasoby naturalne poszły, prywaciarze z eurobanku chcę superpaństwa dla siebie, a PiS wobec Niemca przyjmuje postawę leżącą, że właściwie już ich ciężko odróżnić od PO w polityce zagranicznej. Może coś mają rację Chinole z tą oszalałą drukarką pieniędzy w prywatnych rezerwach USA i prywatnym europejskim banku centralnym. Czują nosem grę obok kryzysu po wydrukowaniu takich ilości pieniędzy, to wpychają Polsce długoterminowe sumy, ale ponieważ są też tymi którzy przez ubiegłe lata generowali deficyt pieniądza papierowego na rynku, to w sumie ich oferta może skusić płaszczaków z pisu, nawet swoją wykreowaną fiducjarnie teoretyczną wartością. No wtedy to mamy faktycznie drugi traktat Lizboński i zapewne znowu jakiegoś szczątki samolotu będą zbierać po Rosji, żeby zorganizować zamach. Obżydliwie będę nasłuchiwał wyroku.
Piękna postawa Tuchowa przeciw demoralizacji.
Prawie cały dzień śledziłem dzisiaj terrorystyczny zamach w Łucku - wszystkie ukraińskie stacje nadawały to na żywo i cały możliwy sztab ekspertów to komentował. Nasze media dalej rozważały polskie wyroki na pół Ukraińca Nowaka i przyjaciół za przestępstwa popełnione na Ukrainie. Wg ukraińskiej propagandy służby specjalne usiłowały odbić zakładników, ale terrorysta ostrzelał ich z automatu i rzucił granat, w którym zapomniał wyciągnąć zawleczkę. Wcześniej też strzelał przez szyby autobusu i wyrzucał ładunki wybuchowe, które rozrywały się jak petarda. Publiczność chciała dowiedzieć się czego chce ten brzydki terrorysta. A on mówił, że cały rząd jest terrorystyczny i rządzący mają to potwierdzić. Nikomu w spec służbach nie przyszło do głowy, że mogą jednym lub kilkoma snajperami zakończyć sprawę. Nagle przyszedł przełom - terrorysta rozpoczął rozmowę z Zełenskim. Okazało się, że to jest dobry terrorysta, który cierpi z powodu cierpienia zwierząt. Dość mordowania świnek i krówek na żarcie oraz innych zwierzątek na futra! Zażądał od Prezydenta wezwania ludności do obejrzenia dokumentalnego filmu "Ziemianie" z 2005r. o tragicznym losie zwierząt na naszej planecie - w przeciwnym przypadku usunie kilkanaście osobników zwierzęcych gatunku homo sapiens w autobusie. Zaoferował zwolnienie 2 kobiet (w tym jedna w ciąży) i dziecka. Zełenski skwapliwie wypełnił żądanie terrorysty na swoim koncie i terrorysta się poddał uwalniając zakładników. Czyż nie piękny scenariusz? Prawie jak w serialu "Sługa narodu". Dobro zwyciężyło zło - tak jak po zmartwychwstaniu Babczenki.
Kiedy te głąby zrozumieją, że rośliny do produkcji tlenu potrzebują CO2 a nie cezu i plutonu z Czarnobyla i Fukishimy i nie daj Boże z pozostałych 439 jeszcze działających elektrowni atomowych. Wraz z jałowieniem, karczowaniem lasów spada poziom tlenu a z nim ogólny poziom inteligencji populacji, co oczywiście zostanie użyte kiedyś jako argument do depopulacji, skoro już głoszą po uniwerkach, że 15% populacji ma IQ 85.
Pomijając powtórkę z finansowania drugiej Solidarności oraz z drugiej strony zamordystyczną grę Rosji na zatrzymanie Białorusi w poprzedniej epoce, to przed nimi jeszcze ichnie balceroidy, rozbicie przemysłu i emigracja, ale znamy to z wszystkich byłych krajów satelickich i można by to zoptymalizować, skrócić, jeśli jest jakaś wspólnota kresowa.
Ostatnio kresy.pl zamienia się w portal informacyjny rosyjskiej marynarki wojennej. Co chwila wiadomości o fregacie, kutrach, okrętach podwodnych.
Bzdur od Awakowa nie powielajcie bo ten "oszołom" sam się podał i wyszedł z autobusu;
>https://www.facebook.com/valeriypelts/videos/10215633626747229/?t=0
A tan cały 'szturm" nakręcili już po wyjściu "terrorysty"...
Betonowy ksiądz rechot deputowanej po wciągniętej KRESCE https://youtu.be/K179uA8jSuc
No i nie badź tu antysemitą. Nie dają człowiekowi innego wyjścia
Nawalny to płatny agent CIA
To nie są wystąpienia społeczne, lecz bandytyzm