Wojsko USA w Syrii ma mandat z tyt.obrony przed rosyjskim imperializmem,
jego walką o odbudowę rosyjskiego imperium.
Nie zna Pan historii, albo udaje, że nie zna… czym to nam grozi - nie wie Pan?.
Syria znajduje się na amerykańskiej liście państwowego sponsora terroryzmu. USA uważają ją za „bezpieczną przystań” dla terrorystów. Amerykanie żądają od Syrii zamknięcia biur Hamasu , Islamskiego Dżihadu i Ludowego Frontu Wyzwolenia Palestyny .
USA uważają, że Syria zapewnia taktyczne i polityczne wsparcie tym ugrupowaniom,
i że dostarcza pociski SCUD siłom Hezbollahu w Libanie .
Siły USA są w Syrii – to jest ogromny problem dla Asada, Erdogana i Putina.
Amerykanie de facto współpracują z Kurdami i odstraszają od złóż naftowych,
które Asad OBIECAŁ Rosjanom!!!.
Coraz większe jest ryzyko militarnej bezpośredniej konfrontacji USA i Rosji.
Amerykanie zbudowali nową sieć min. 11 baz i posterunków w północno-wschodniej Syrii.
Jedna z baz amerykańskich mieści się na złożu gazowym Conoco niedaleko Deir el-Zour.
Tutaj dwa lata temu Amerykanie sprawili krwawą łaźnię rosyjskim najemnikom.
Tutaj też Amerykanie przechwycili rosyjskiego generała-majora,
załatwiono to kanałami wojskowymi.
Amerykanie blokują ruchy wojsk rosyjskich na tym terenie.
USA wspierają siły paramilitarne, opozycyjne względem władz Syrii w Damaszku.
Normalna gra sił - dyplomatyczna i militarna.
Podam dwie ciekawostki dotyczące tego wydarzenia. Ciało zabitego dowódcy rozpoznano po sześciu palcach u nogi, miał sześć palców tak jak Henryk Pobożny co zginął pod Legnicą w walce z Tatarami. Jeden z młodziutkich obrońców był wziety do niewoli, bo Kozacy nawet nie przypuszczali że takie dziecko mogło brać udział w tej walce. Wywieziony w głąb Rosji wrócił do Lwowa po dwóch latach. Oczywiście poszedł do fabryki swojego ojca i tam ojciec ujrzał Go w bramie i mówi " Idż stąd, dzisiaj jałmużny nie dajemy, tylko w piątek". A na to Jego o dwa lata starsza siostra "Ojejku Tatko, toż to nasz Jóśku". Swoje wspomnienia ten mały bohater opisał gdy mieszkał na Śląsku już po II-ej w.ś.
Senat Gdańska nie chciał polskich okrętów.
Polacy otrzymali rozkaz: w razie oporu Gdańska
zniszczyć najbliższy obiekt użyteczności publicznej.
Natychmiast otrzymali zaproszenie do wpłynięcia do portu.
Amerykanie zareagowali dokładnie tak samo.
A tyle mialy na tym zarobić zachodnie koncerny farmaceutyczne. Jakby nie to, że izrael też chce kupić tę szczepionkę, to już dawno by Rosję ci z zachodu o antysemityzm oskarżali
Z tego, co widziałem, to ten cały tzw. "polski rząd" na stulecie Bitwy Warszawskiej podpisał jakiś układ dotyczący stacjonowania jankeskich okupantów w naszym kraju. To dopiero policzek w twarz naszego narodu wiecznie walczącego o niepodległość!
Messing napisał prawdę. PiS obchodzi rocznice porażek, a sukcesy przemilcza. 100lecie odzyskania niepodległości w 2018 r. w ogóle nie było obchodzone. Ludzie sami zorganizowali marsz niepodległości. Stulecie bitwy warszawskiej to wygłupy polityków pod pomnikami i wojskowa warta honorowa w maskach. Nawet parady wojskowej nie zorganizowali pisowscy nieudacznicy.
Ten pan dr. hab. Messing też sieje defetyzm i fałszywą propagandę przeciwko Polsce. Te swoje dywagacje kieruje przeciwko rzadowi polskiemu tzn. pisowskiemu, tak nielubianego przez lewaków, wymienia tu ministra Błaszczaka. A przecież , jeżeli chodzi o pomnik Bitwy Warszawskiej, to też winą należy obciążyć opozycję, która rządzi Warszawą nieprzerwanie od kilkunastu lat. Jak te sprawy są trudne do zrealizowania świadczy opór władz Gdańska na temat uporzadkowania Westerplatte, tak też jest w Warszawie. Właśnie w tym względzie proniemiecka opozycja totalna bardzo działa na szkodę Rzeczpospolitej, takie środowisko o mentalnosci kompradorskiej.
Polecam felieton prof. nadzw. dr hab. Adama Kulczyckiego, redaktora naczelnego "Gazety Parlamentarnej". Felietonista stawia pytanie: W którą stronę pójdzie Białoruś? Cytuję tylko fragment felietonu prof. nadzw. dr hab. Adama Kulczyckiego. Cały dostępny jest na stronie „Gazety Parlamentarnej”. Podaję linK http://www.gazetaparlamentarna.pl/index.php/felietony-redaktora-naczelnego/785-białoruś,-putin,-łukaszenko,-moskwa,-usa,-swiatłana-cichanouska,-walerij-cepkało,.html
„Co robią amerykanie? Czy USA odpuści Białoruś? Raczej nie! Świadczy o tym fakt, że Walerij Cepkało ma spotkać się w Polsce z amerykańskimi politykami. A co z tego wyniknie? Nie wiemy! USA drogo kosztuje Ukraina, z której nie ma wielkiego pożytku, ale wyjścia USA nie ma. Nie może pozwolić, aby Ukraina trafiła w ręce Moskwy. Ważną rolę w tej grze może odegrać Unia Europejska. Ciekawy jestem jaką podejmie decyzję. Tutaj zaważą interesy Niemieckie i stosunki niemiecko-rosyjskie. Ale czy Niemcy zdołają przekonać pozostałych członków UE, aby zabrać jeden spójny głos. Raczej nie. Francja też ma swoje interesy z Rosją. Sama Polska nie wystarczy. Chyba, że za Polską staną Węgrzy, Słowacy, Czesi, Rumunii i inne kraje UE. Jestem coraz bardziej przekonany, że Białoruś pozostanie pod wpływem Moskwy”.
Więcej na: http://www.gazetaparlamentarna.pl/index.php/felietony-redaktora-naczelnego/785-białoruś,-putin,-łukaszenko,-moskwa,-usa,-swiatłana-cichanouska,-walerij-cepkało,.html
na MOCY ustawy z 1920 roku Błaszczak będzie wisiał ! za ZDRADĘ za zgodę na drenaż Polskich patentów za kradzież ! za to że podpisujesz w Polsce Akt Okupacji na co wskazuje kolejność Flag - pierwsza Usraelska zamiast Polskiej
I tak, przynajmniej wiadomo, jak w oczach Berlina interes Niemiec ma się do interesu Państw UE. Wygląda na to,że działania Niemiec wobec Polski staną się otwarcie wrogie.
Biedak nie wyobraża sobie sytuacji w ,której okupacja Cypru nagle się zakończy ,a bazy NATO w Turcji przestaną być potrzebne. Turcja otoczona przez wrogów stanie przed widmem rozpadu.
Straszenie swojego społeczeństwa armią w większości z poboru to wyjątkowo głupi pomysł. A argument ,jak będziecie niegrzeczni to Putin wkroczy to samobójstwo polityczne na dzisiejszej Białorusi. Baćka sprytny jest ,ale mądrością nie grzeszy.
Pan prof.Chwalba jest zdania, że walki o granice z bolszewikami można było rozwiązać już pod koniec 1919 roku, gdy Polska armia była daleko na wschód od Bugu i Niemna. „…to wtedy władze sowieckie chciały przerwać działania wojenne i podpisać pokój z czterema państwami bałtyckimi oraz Polską i Rumunią, ponieważ nie byli w stanie tej wojny dalej prowadzić. (…) Potrzebowali czasu i spokoju, aby budować przemysł zbrojeniowy i nowoczesną armię.”
Jednak według mojej wiedzy sytuacja przedstawiała się inaczej.
Pierwsza wojna polsko-bolszewicka o kryptonimie „Wisła” rozpoczęła się 16 listopada 1918 r., doprowadziła do zajęcia Mińska i Wilna, zatrzymały ją dopiero w lutym 1919 r. pośpiesznie formowana wojska polskie. Druga – półtora roku później, rozpoczęła się w zupełnie innej sytuacji. Wojna domowa w Rosji zakończyła się, Czerwoni wygrali na wszystkich frontach, mocarstwa zachodnie wycofały się z interwencji, resztki białogwardzistów schroniły się na Krymie, licząc czas na godziny. Na Kremlu zapadła decyzja: rewolucja wewnętrzna zakończona, teraz pora na zewnętrzną, światową. Nie była to wielka tajemnica; zamiast demobilizować, bolszewicy powiększali i dozbrajali armię. Piłsudski uderzył pierwszy.
Kneblowanie ust trwa w najlepsze, po rasizmie, antysemityzmie, mowie nienawiści przyszła pora na teorie spiskowe. Co w następnym kroku?... Chrześcijaństwo?
Czyżby podpowiada się Łukaszence aby opuścił Bałoruś?
Jak zaproponują mu rozsądne wyście to powinien wyjechać.
Jeżeli zostanie to może, z dnia na dzień, stracić wszystko.
A prawda historyczna jest taka, ale nie wolno o tym pisac; to Pilsudski wraz ze swoimi onucami napadl na ukrainski Kijow aby se stworzyc bufor miedzy Polska a Rosja Radziecka.. Zaraz potym Armia Czerwona dala mu kopa i przepedzila ich az po Wisle i tylko dlatego, ze J. Stalin nie pomogl Marszalkowi Tuchaczewskiemu, nasi zatrzymali Czerwonych. Tyle. Jaki znowu "Cud"?
Ruch niewygodny raczej dla Berlina ,wymuszający jeszcze większe poparcie polityczne dla projektu Niemieckiego hubu gazowego dla Europy.
Komiczne jest to, że NS2 to suwerenna decyzja niemiecka ,według Berlina i żaden kraj UE nie ma prawa się w to wtrącać. A gdy sankcje dotykają niemieckie firmy okazuje się ,że jest to projekt "europejski" i sankcje dotyczą UE.
Wymowny cytat "Szczerze mówiąc, jestem zszokowana, że urodziliśmy się na Ukrainie, ale tracimy naszą godność. Ja sama mam polskie korzenie, jednak urodziłam się na Ukrainie i jestem Ukrainką i zdecydowanie uważam, że takie rzeczy, jak opisane w tym artykule, są w naszym kraju nie do przyjęcia. Będziemy domagać się kontroli we wszystkich szkołach tego typu” – napisała Janko.
Dlatego w imię tzw. "przyjaźni" polsko - ukraińskiej w rozumieniu cywilizacji turańskiej (prof. Feliks Koneczny - Cywilizacje) Rada Miasta Lwowa powiesiła na elewacji "polskiej" szkoły we Lwowie popiersie jednego z najbardziej krwawych rzeźników cywilnej polskiej ludności z II wojny światowej!
Nawet hitlerowcy i sowieci aż tak okrutnych i zwyrodniałych rzeźi zwłaszcza na: kobietach, dzieciach, niemowlętach, starcach w czasie II wojny światowej nie robili!
Dowód okazywania chorej przyjaźni z cywilizacji turańskiej - patrz poniżej:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Szko%C5%82a_%C5%9Arednia_nr_10_we_Lwowie
Nie rozumiem dlaczego wszystkie polskie media milczą o sensacjach na temat werbunku rosyjskich "najemników" realizowanych przy pomocy ukraińskich służb? Wcześniej nie mogłem zrozumieć roli tych "najemników", a wersja Łukaszenki o celach wywoływania niepokojów powyborczych kupy się nie trzymała. Nie bez powodu wśród 33 zatrzymanych Rosjan znalazło się aż 28 osób (w tym 7 Ukraińców) biorących udział w wojnie domowej na Donbasie - takie wymagania były ze strony zamawiającego. Po raz kolejny przedstawiam mały skrót artykułu z Komsomolskiej Prawdy (wersja rosyjskich służb), bo tylko to skleja się w jednolitą całość:
Wszystko wskazuje na to, że cały werbunek rosyjskich "najemników", przerzut ich na teren Białorusi, zakup i następnie anulowanie biletów do Stambułu przeprowadzone zostały przez ukraińskie służby (podobno we współpracy z USA). Werbunek grupy rozpoczął się przez "Sergieja Petrowa" (dane fałszywe) telefonicznie z wirtualnego syryjskiego numeru kierunkowego (+963-931-42-562), który kontaktował się z byłymi żołnierzami i uczestnikami wojny domowej na Donbasie. Były żołnierz ŁDNR Artiom Milajew "Szaman" tak się zapalił do tego projektu, że zajął się werbunkiem kolejnych "weteranów" do pracy zagranicznej "przy ochronie obiektów naftowych" (przybyło mu chyba 14tys.$ na koncie). W organizacji grupy brał udział menadżer od bezpieczeństwa "Rosniefti" Sergiej Wiktorowicz Bezinskij - również osoba fikcyjna. Jego adres ([email protected]) usunięty po 2 dniach od aresztowania Rosjan. Do końca maja "Szaman" uzbierał grupę 180 osób. Używał przy tym nazwy zlikwidowanej w 2018r CzWK "Mar", a nie CzWK "Wagner" jak podają w różnych propagandowych mediach. W czerwcu po "śmierci" "Sergieja Petrowa" w Syrii grupa otrzymała nowego kuratora - tym razem z Wenezueli podszytym pod numer: +5-841-291-01-091 konsulatu RF. Dowódcami 5 grup zostali: "Szaman", "Juricz", "Sanycz", "Paradoks", "Admin". Cztery grupy miały wyjechać do Mińska 24.07, 26.07 i 6.08. W pierwszej grupie mieli być ludzie z ukraińskim obywatelstwem lub Rosjanie - walczący na Donbasie. Bilety lotnicze z Mińska do Stambułu - Hawany - Karakas wyglądały jak zakupione przez stronę firmy Must Go z turystycznej kijowskiej Coral Travel. W kontaktach zamawiającego bilety pojawiają się również kontaktowe numery kijowskiej firmy "Travel Set" czy "Eir Laif Logistic" zarejestrowanych w styczniu br. Bilety z 25.07 zostały anulowane i prze-rezerwowane na 30.07. Zamawiający grupę zebrał o jej uczestników szczegółowe ankiety dotyczące ich danych, wcześniejszej działalności, a nawet rachunków bankowych - dane wywiadowcze jak na dłoni. Wszystkie umowy o pracę również zostały sfałszowane. Obsługą (telefoniczną) Rosjan w Białorusi zajmowała się "Larysa Samarina" - również fałszywa postać z wirtualnym, niezarejestrowanym w żadnej sieci numerem telefonicznym. Kazano zniszczyć bilety na 25.07 i zapowiedziano, że polecą 30.07 do Stambułu. Natychmiast po zatrzymaniu grupy (29.07) przekazano wszystkie dane osobowe do ukraińskiej ambasady w Mińsku. Zaraz po tym, pojawiło się 12 dodatkowych nazwisk na liście "Mirotworec" z tej grupy (ukraińska bezprawna lista osób do prześladowania za poglądy lub działalność uznaną przez nacjonalistów za niewłaściwą - obejmuje dziennikarzy, polityków, prawników, separatystów itd.), a wcześniej było ich tam 16. Wynika z tego, że grupa tych najemników nie istniała wcześniej w RF i nie była to żadna Grupa Wagnera. Stworzyły ją ukraińskie służby przy pomocy kilku dobrze opłaconych werbowników z Rosji.
Jaki cel miała mieć tak złożona ukraińska operacja w czasie wyborów prezydenckich na Białorusi?
* zaostrzenie stosunków białorusko - rosyjskich;
** skompromitowanie Łukaszenki przed wyborami;
*** zmniejszenie poparcia Łukaszenki wśród osób popierających zacieśnienie stosunków z Rosją;
**** próba uwiarygodnienia informacji, że na Donbasie wszyscy Rosjanie byli najemnikami z "Prywatnej Wojskowej Kompanii Wagnera" (sam dałem się na to nabrać, dopóki nie dowiedziałem się, że grupę "białoruską" stworzono z inicjatywy Ukrainy);
***** próba aresztowania jak największej ilości osób walczących wcześniej na Donbasie (ogłupienie "baćki" i brak jasnych wyjaśnień ze strony Rosji jedynie w nadzwyczajnych okolicznościach mogłoby to spowodować).
SPRAWA przekazywania Lasów Ukraińcom bez zgody Sądów w Małopolsce Nowe Fakty ! do Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego przyjechała reprezentacja Banderowców i pokazała szmatę zwaną dokumentem o tytule "Ukraińska Strefa Etniczna w Polskich Lasach " i na mocy tego paszkwila oraz precedensów przekazywania ziemi i gruntów zydom - uzyskali ,że Urząd Wojewódzki na mocy prefabrykowanych dokumentów przekazywał Banderowskim organizacja Polskie Lasy bez zgody Sądów i bez informowania o tym Społeczeństwa - to kolejny SKANDAL PIS-u !
Człowiek ,który z swoim krewnym brał udział w "zagospodarowaniu" majątku węgierskich Żydów jest komicznym tłem dla neobolszewickiej rewolucji w tęczowych gaciach.
A dlaczego brak oświadczeń i apeli do Makrona, jak francuska policja w sposób brutalny bije i maltretuje protestujacych w Paryżu tzw. żółte kamizelki. Gdzie tu jest równość wobec prawa międzynarodowego i praw człowieka. Ponadto oburzamy się jak nam się wtrącają, do naszych wewnętrznych problemów, przedstawiciele innych państw czy nawet komisarze z UE a tu jest ingerencja w wewnetrzne sprawy niepodległego państwa. Zaznaczam, na wszelki wypadek, że pomoc dla Solidarności w okresie minionym przez obce państwa była uzasadniona, bo PRL nie był niepodległym państwem, w PRL stacjonowała okupacyjna Armia Czerwona a rząd PRL nie był wybrany w sposób demokratyczny tzn. z wolnej woli narodu.
Rosja nie chce interweniować na terenie Białorusi.
Boi się reakcji mieszkańców i społeczności międzynarodowej.
No bo w imię czego ma interweniować, w imię Łukaszenki?
Przestępca kryminalny oświadczający że jest LGBT ma być bezkarny?
Może bezkarnie atakować ludzi i niszczyć ich pojazdy?
Do dupy z taką demokracją w UE (nie jest to molestowanie seksualne).
Radio Swoboda publikowała dzisiaj film, w którym ambasadorowie ok.20 krajów UE (w tym z Polski) składają kwiaty w miejscu śmierci białoruskiego protestującego. Nie znalazła się żadna inna sakralna ofiara, to musieli wybrać nieszczęsnego samobójcę, który zginął od własnej bomby. Nie wiem tylko dlaczego otaczający ich tłum skandował: Rossija, Rossija... Na poprzednim Majdanie Nuland rozdawała ciasteczka demonstrantom, bo jeszcze upragnionych ofiar nie było.
Wojsko USA w Syrii ma mandat z tyt.obrony przed rosyjskim imperializmem,
jego walką o odbudowę rosyjskiego imperium.
Nie zna Pan historii, albo udaje, że nie zna… czym to nam grozi - nie wie Pan?.
Syria znajduje się na amerykańskiej liście państwowego sponsora terroryzmu. USA uważają ją za „bezpieczną przystań” dla terrorystów. Amerykanie żądają od Syrii zamknięcia biur Hamasu , Islamskiego Dżihadu i Ludowego Frontu Wyzwolenia Palestyny .
USA uważają, że Syria zapewnia taktyczne i polityczne wsparcie tym ugrupowaniom,
i że dostarcza pociski SCUD siłom Hezbollahu w Libanie .
Siły USA są w Syrii – to jest ogromny problem dla Asada, Erdogana i Putina.
Amerykanie de facto współpracują z Kurdami i odstraszają od złóż naftowych,
które Asad OBIECAŁ Rosjanom!!!.
Coraz większe jest ryzyko militarnej bezpośredniej konfrontacji USA i Rosji.
Amerykanie zbudowali nową sieć min. 11 baz i posterunków w północno-wschodniej Syrii.
Jedna z baz amerykańskich mieści się na złożu gazowym Conoco niedaleko Deir el-Zour.
Tutaj dwa lata temu Amerykanie sprawili krwawą łaźnię rosyjskim najemnikom.
Tutaj też Amerykanie przechwycili rosyjskiego generała-majora,
załatwiono to kanałami wojskowymi.
Amerykanie blokują ruchy wojsk rosyjskich na tym terenie.
USA wspierają siły paramilitarne, opozycyjne względem władz Syrii w Damaszku.
Normalna gra sił - dyplomatyczna i militarna.
Podam dwie ciekawostki dotyczące tego wydarzenia. Ciało zabitego dowódcy rozpoznano po sześciu palcach u nogi, miał sześć palców tak jak Henryk Pobożny co zginął pod Legnicą w walce z Tatarami. Jeden z młodziutkich obrońców był wziety do niewoli, bo Kozacy nawet nie przypuszczali że takie dziecko mogło brać udział w tej walce. Wywieziony w głąb Rosji wrócił do Lwowa po dwóch latach. Oczywiście poszedł do fabryki swojego ojca i tam ojciec ujrzał Go w bramie i mówi " Idż stąd, dzisiaj jałmużny nie dajemy, tylko w piątek". A na to Jego o dwa lata starsza siostra "Ojejku Tatko, toż to nasz Jóśku". Swoje wspomnienia ten mały bohater opisał gdy mieszkał na Śląsku już po II-ej w.ś.
Nie zna Pan historii, albo udaje, że nie zna... Wojsko USA w Syrii nie ma żadnego mandatu po za prawem silnijszego. Gdańsk miał swoje zoobowiązania.
Senat Gdańska nie chciał polskich okrętów.
Polacy otrzymali rozkaz: w razie oporu Gdańska
zniszczyć najbliższy obiekt użyteczności publicznej.
Natychmiast otrzymali zaproszenie do wpłynięcia do portu.
Amerykanie zareagowali dokładnie tak samo.
Tak to jest jak się do twojego kraju nazjeżdza imigranckiej chołoty. A rdzenni mieszkańcy pozamykani w rezerwatach :(
A tyle mialy na tym zarobić zachodnie koncerny farmaceutyczne. Jakby nie to, że izrael też chce kupić tę szczepionkę, to już dawno by Rosję ci z zachodu o antysemityzm oskarżali
Zachód wtrąca się w wewnętrzne sprawy Białorusi i apeluje by tego nie robić. Szczyt cynizmu i zakłamania.
Z tego, co widziałem, to ten cały tzw. "polski rząd" na stulecie Bitwy Warszawskiej podpisał jakiś układ dotyczący stacjonowania jankeskich okupantów w naszym kraju. To dopiero policzek w twarz naszego narodu wiecznie walczącego o niepodległość!
Jaka tam "inwazja"? Zwykłe szerzenie "demokracji i stabilizacji". Od kiedy słownictwo się zmieniło?!?
Wolę Łukaszenkę niż litewskich faszystów.
Przestań pluć na prezydenta wszystkich Polaków.
Jesteś żałosną kreaturą, oby nie więcej.
Nie chce mi się strzępić języka na temat Judy, szkoda klawiatury na tego żałosnego typa
Messing napisał prawdę. PiS obchodzi rocznice porażek, a sukcesy przemilcza. 100lecie odzyskania niepodległości w 2018 r. w ogóle nie było obchodzone. Ludzie sami zorganizowali marsz niepodległości. Stulecie bitwy warszawskiej to wygłupy polityków pod pomnikami i wojskowa warta honorowa w maskach. Nawet parady wojskowej nie zorganizowali pisowscy nieudacznicy.
Ona spowodowała kłopoty Polaków na Białorusi, bo zamiast zajmować się sprawami Polaków, zajmowała się walką z białoruskimi władzami.
Ten pan dr. hab. Messing też sieje defetyzm i fałszywą propagandę przeciwko Polsce. Te swoje dywagacje kieruje przeciwko rzadowi polskiemu tzn. pisowskiemu, tak nielubianego przez lewaków, wymienia tu ministra Błaszczaka. A przecież , jeżeli chodzi o pomnik Bitwy Warszawskiej, to też winą należy obciążyć opozycję, która rządzi Warszawą nieprzerwanie od kilkunastu lat. Jak te sprawy są trudne do zrealizowania świadczy opór władz Gdańska na temat uporzadkowania Westerplatte, tak też jest w Warszawie. Właśnie w tym względzie proniemiecka opozycja totalna bardzo działa na szkodę Rzeczpospolitej, takie środowisko o mentalnosci kompradorskiej.
Polecam felieton prof. nadzw. dr hab. Adama Kulczyckiego, redaktora naczelnego "Gazety Parlamentarnej". Felietonista stawia pytanie: W którą stronę pójdzie Białoruś? Cytuję tylko fragment felietonu prof. nadzw. dr hab. Adama Kulczyckiego. Cały dostępny jest na stronie „Gazety Parlamentarnej”. Podaję linK http://www.gazetaparlamentarna.pl/index.php/felietony-redaktora-naczelnego/785-białoruś,-putin,-łukaszenko,-moskwa,-usa,-swiatłana-cichanouska,-walerij-cepkało,.html
„Co robią amerykanie? Czy USA odpuści Białoruś? Raczej nie! Świadczy o tym fakt, że Walerij Cepkało ma spotkać się w Polsce z amerykańskimi politykami. A co z tego wyniknie? Nie wiemy! USA drogo kosztuje Ukraina, z której nie ma wielkiego pożytku, ale wyjścia USA nie ma. Nie może pozwolić, aby Ukraina trafiła w ręce Moskwy. Ważną rolę w tej grze może odegrać Unia Europejska. Ciekawy jestem jaką podejmie decyzję. Tutaj zaważą interesy Niemieckie i stosunki niemiecko-rosyjskie. Ale czy Niemcy zdołają przekonać pozostałych członków UE, aby zabrać jeden spójny głos. Raczej nie. Francja też ma swoje interesy z Rosją. Sama Polska nie wystarczy. Chyba, że za Polską staną Węgrzy, Słowacy, Czesi, Rumunii i inne kraje UE. Jestem coraz bardziej przekonany, że Białoruś pozostanie pod wpływem Moskwy”.
Więcej na: http://www.gazetaparlamentarna.pl/index.php/felietony-redaktora-naczelnego/785-białoruś,-putin,-łukaszenko,-moskwa,-usa,-swiatłana-cichanouska,-walerij-cepkało,.html
na MOCY ustawy z 1920 roku Błaszczak będzie wisiał ! za ZDRADĘ za zgodę na drenaż Polskich patentów za kradzież ! za to że podpisujesz w Polsce Akt Okupacji na co wskazuje kolejność Flag - pierwsza Usraelska zamiast Polskiej
To zadziwiająca zgodność stanowisk, swoją drogą ciekawe jak zachowała się Polska.
Rzeczywiście "historyk" z faktami na bakier.
I tak, przynajmniej wiadomo, jak w oczach Berlina interes Niemiec ma się do interesu Państw UE. Wygląda na to,że działania Niemiec wobec Polski staną się otwarcie wrogie.
Biedak nie wyobraża sobie sytuacji w ,której okupacja Cypru nagle się zakończy ,a bazy NATO w Turcji przestaną być potrzebne. Turcja otoczona przez wrogów stanie przed widmem rozpadu.
Straszenie swojego społeczeństwa armią w większości z poboru to wyjątkowo głupi pomysł. A argument ,jak będziecie niegrzeczni to Putin wkroczy to samobójstwo polityczne na dzisiejszej Białorusi. Baćka sprytny jest ,ale mądrością nie grzeszy.
Tęczowy Bergoglio zamiast celibatu homo https://youtu.be/10dwLDrmFJE
Pan prof.Chwalba jest zdania, że walki o granice z bolszewikami można było rozwiązać już pod koniec 1919 roku, gdy Polska armia była daleko na wschód od Bugu i Niemna. „…to wtedy władze sowieckie chciały przerwać działania wojenne i podpisać pokój z czterema państwami bałtyckimi oraz Polską i Rumunią, ponieważ nie byli w stanie tej wojny dalej prowadzić. (…) Potrzebowali czasu i spokoju, aby budować przemysł zbrojeniowy i nowoczesną armię.”
Jednak według mojej wiedzy sytuacja przedstawiała się inaczej.
Pierwsza wojna polsko-bolszewicka o kryptonimie „Wisła” rozpoczęła się 16 listopada 1918 r., doprowadziła do zajęcia Mińska i Wilna, zatrzymały ją dopiero w lutym 1919 r. pośpiesznie formowana wojska polskie. Druga – półtora roku później, rozpoczęła się w zupełnie innej sytuacji. Wojna domowa w Rosji zakończyła się, Czerwoni wygrali na wszystkich frontach, mocarstwa zachodnie wycofały się z interwencji, resztki białogwardzistów schroniły się na Krymie, licząc czas na godziny. Na Kremlu zapadła decyzja: rewolucja wewnętrzna zakończona, teraz pora na zewnętrzną, światową. Nie była to wielka tajemnica; zamiast demobilizować, bolszewicy powiększali i dozbrajali armię. Piłsudski uderzył pierwszy.
Jaka znowu "wyprawa"? Zwykla agresja na Ukraine. Dostali kopa i Krasnoarmiejcy popedzili az pod Warszawe. I koniec wojny polsko-bolszewickiej.
Zgniła demokracja zawsze w historii brała w dupę od dzierżymordyzmu, UE upadnie.
A co w tajnym protokole? Słynne 300 mld PLN?
Kneblowanie ust trwa w najlepsze, po rasizmie, antysemityzmie, mowie nienawiści przyszła pora na teorie spiskowe. Co w następnym kroku?... Chrześcijaństwo?
Czyżby podpowiada się Łukaszence aby opuścił Bałoruś?
Jak zaproponują mu rozsądne wyście to powinien wyjechać.
Jeżeli zostanie to może, z dnia na dzień, stracić wszystko.
A prawda historyczna jest taka, ale nie wolno o tym pisac; to Pilsudski wraz ze swoimi onucami napadl na ukrainski Kijow aby se stworzyc bufor miedzy Polska a Rosja Radziecka.. Zaraz potym Armia Czerwona dala mu kopa i przepedzila ich az po Wisle i tylko dlatego, ze J. Stalin nie pomogl Marszalkowi Tuchaczewskiemu, nasi zatrzymali Czerwonych. Tyle. Jaki znowu "Cud"?
Ruch niewygodny raczej dla Berlina ,wymuszający jeszcze większe poparcie polityczne dla projektu Niemieckiego hubu gazowego dla Europy.
Komiczne jest to, że NS2 to suwerenna decyzja niemiecka ,według Berlina i żaden kraj UE nie ma prawa się w to wtrącać. A gdy sankcje dotykają niemieckie firmy okazuje się ,że jest to projekt "europejski" i sankcje dotyczą UE.
Wymowny cytat "Szczerze mówiąc, jestem zszokowana, że urodziliśmy się na Ukrainie, ale tracimy naszą godność. Ja sama mam polskie korzenie, jednak urodziłam się na Ukrainie i jestem Ukrainką i zdecydowanie uważam, że takie rzeczy, jak opisane w tym artykule, są w naszym kraju nie do przyjęcia. Będziemy domagać się kontroli we wszystkich szkołach tego typu” – napisała Janko.
Dlatego w imię tzw. "przyjaźni" polsko - ukraińskiej w rozumieniu cywilizacji turańskiej (prof. Feliks Koneczny - Cywilizacje) Rada Miasta Lwowa powiesiła na elewacji "polskiej" szkoły we Lwowie popiersie jednego z najbardziej krwawych rzeźników cywilnej polskiej ludności z II wojny światowej!
Nawet hitlerowcy i sowieci aż tak okrutnych i zwyrodniałych rzeźi zwłaszcza na: kobietach, dzieciach, niemowlętach, starcach w czasie II wojny światowej nie robili!
Dowód okazywania chorej przyjaźni z cywilizacji turańskiej - patrz poniżej:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Szko%C5%82a_%C5%9Arednia_nr_10_we_Lwowie
Jest po wyborach, więc cyrki są niepotrzebne. Teraz baćka musi zabiegać o przychylność Putina.
Po co im zboki?
Nie rozumiem dlaczego wszystkie polskie media milczą o sensacjach na temat werbunku rosyjskich "najemników" realizowanych przy pomocy ukraińskich służb? Wcześniej nie mogłem zrozumieć roli tych "najemników", a wersja Łukaszenki o celach wywoływania niepokojów powyborczych kupy się nie trzymała. Nie bez powodu wśród 33 zatrzymanych Rosjan znalazło się aż 28 osób (w tym 7 Ukraińców) biorących udział w wojnie domowej na Donbasie - takie wymagania były ze strony zamawiającego. Po raz kolejny przedstawiam mały skrót artykułu z Komsomolskiej Prawdy (wersja rosyjskich służb), bo tylko to skleja się w jednolitą całość:
Wszystko wskazuje na to, że cały werbunek rosyjskich "najemników", przerzut ich na teren Białorusi, zakup i następnie anulowanie biletów do Stambułu przeprowadzone zostały przez ukraińskie służby (podobno we współpracy z USA). Werbunek grupy rozpoczął się przez "Sergieja Petrowa" (dane fałszywe) telefonicznie z wirtualnego syryjskiego numeru kierunkowego (+963-931-42-562), który kontaktował się z byłymi żołnierzami i uczestnikami wojny domowej na Donbasie. Były żołnierz ŁDNR Artiom Milajew "Szaman" tak się zapalił do tego projektu, że zajął się werbunkiem kolejnych "weteranów" do pracy zagranicznej "przy ochronie obiektów naftowych" (przybyło mu chyba 14tys.$ na koncie). W organizacji grupy brał udział menadżer od bezpieczeństwa "Rosniefti" Sergiej Wiktorowicz Bezinskij - również osoba fikcyjna. Jego adres ([email protected]) usunięty po 2 dniach od aresztowania Rosjan. Do końca maja "Szaman" uzbierał grupę 180 osób. Używał przy tym nazwy zlikwidowanej w 2018r CzWK "Mar", a nie CzWK "Wagner" jak podają w różnych propagandowych mediach. W czerwcu po "śmierci" "Sergieja Petrowa" w Syrii grupa otrzymała nowego kuratora - tym razem z Wenezueli podszytym pod numer: +5-841-291-01-091 konsulatu RF. Dowódcami 5 grup zostali: "Szaman", "Juricz", "Sanycz", "Paradoks", "Admin". Cztery grupy miały wyjechać do Mińska 24.07, 26.07 i 6.08. W pierwszej grupie mieli być ludzie z ukraińskim obywatelstwem lub Rosjanie - walczący na Donbasie. Bilety lotnicze z Mińska do Stambułu - Hawany - Karakas wyglądały jak zakupione przez stronę firmy Must Go z turystycznej kijowskiej Coral Travel. W kontaktach zamawiającego bilety pojawiają się również kontaktowe numery kijowskiej firmy "Travel Set" czy "Eir Laif Logistic" zarejestrowanych w styczniu br. Bilety z 25.07 zostały anulowane i prze-rezerwowane na 30.07. Zamawiający grupę zebrał o jej uczestników szczegółowe ankiety dotyczące ich danych, wcześniejszej działalności, a nawet rachunków bankowych - dane wywiadowcze jak na dłoni. Wszystkie umowy o pracę również zostały sfałszowane. Obsługą (telefoniczną) Rosjan w Białorusi zajmowała się "Larysa Samarina" - również fałszywa postać z wirtualnym, niezarejestrowanym w żadnej sieci numerem telefonicznym. Kazano zniszczyć bilety na 25.07 i zapowiedziano, że polecą 30.07 do Stambułu. Natychmiast po zatrzymaniu grupy (29.07) przekazano wszystkie dane osobowe do ukraińskiej ambasady w Mińsku. Zaraz po tym, pojawiło się 12 dodatkowych nazwisk na liście "Mirotworec" z tej grupy (ukraińska bezprawna lista osób do prześladowania za poglądy lub działalność uznaną przez nacjonalistów za niewłaściwą - obejmuje dziennikarzy, polityków, prawników, separatystów itd.), a wcześniej było ich tam 16. Wynika z tego, że grupa tych najemników nie istniała wcześniej w RF i nie była to żadna Grupa Wagnera. Stworzyły ją ukraińskie służby przy pomocy kilku dobrze opłaconych werbowników z Rosji.
Jaki cel miała mieć tak złożona ukraińska operacja w czasie wyborów prezydenckich na Białorusi?
* zaostrzenie stosunków białorusko - rosyjskich;
** skompromitowanie Łukaszenki przed wyborami;
*** zmniejszenie poparcia Łukaszenki wśród osób popierających zacieśnienie stosunków z Rosją;
**** próba uwiarygodnienia informacji, że na Donbasie wszyscy Rosjanie byli najemnikami z "Prywatnej Wojskowej Kompanii Wagnera" (sam dałem się na to nabrać, dopóki nie dowiedziałem się, że grupę "białoruską" stworzono z inicjatywy Ukrainy);
***** próba aresztowania jak największej ilości osób walczących wcześniej na Donbasie (ogłupienie "baćki" i brak jasnych wyjaśnień ze strony Rosji jedynie w nadzwyczajnych okolicznościach mogłoby to spowodować).
a kto uznaje UE ? i jej samozwańczych bolszewickich komisarzy
Zlaczego prez. Belorusi Zydówka,
odd polskich Zydów
SPRAWA przekazywania Lasów Ukraińcom bez zgody Sądów w Małopolsce Nowe Fakty ! do Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego przyjechała reprezentacja Banderowców i pokazała szmatę zwaną dokumentem o tytule "Ukraińska Strefa Etniczna w Polskich Lasach " i na mocy tego paszkwila oraz precedensów przekazywania ziemi i gruntów zydom - uzyskali ,że Urząd Wojewódzki na mocy prefabrykowanych dokumentów przekazywał Banderowskim organizacja Polskie Lasy bez zgody Sądów i bez informowania o tym Społeczeństwa - to kolejny SKANDAL PIS-u !
Człowiek ,który z swoim krewnym brał udział w "zagospodarowaniu" majątku węgierskich Żydów jest komicznym tłem dla neobolszewickiej rewolucji w tęczowych gaciach.
Nie powtarzajcie bredni Onetu. Poczobut to polski agent, jest on tak wiarygodny, jak Kaczyński.
SZA pokazują swoje chamstwo i brak kultury. Czemu w Rosji a nie w Arabii Saudyjskiej?
A dlaczego brak oświadczeń i apeli do Makrona, jak francuska policja w sposób brutalny bije i maltretuje protestujacych w Paryżu tzw. żółte kamizelki. Gdzie tu jest równość wobec prawa międzynarodowego i praw człowieka. Ponadto oburzamy się jak nam się wtrącają, do naszych wewnętrznych problemów, przedstawiciele innych państw czy nawet komisarze z UE a tu jest ingerencja w wewnetrzne sprawy niepodległego państwa. Zaznaczam, na wszelki wypadek, że pomoc dla Solidarności w okresie minionym przez obce państwa była uzasadniona, bo PRL nie był niepodległym państwem, w PRL stacjonowała okupacyjna Armia Czerwona a rząd PRL nie był wybrany w sposób demokratyczny tzn. z wolnej woli narodu.
Rosja nie chce interweniować na terenie Białorusi.
Boi się reakcji mieszkańców i społeczności międzynarodowej.
No bo w imię czego ma interweniować, w imię Łukaszenki?
Przestępca kryminalny oświadczający że jest LGBT ma być bezkarny?
Może bezkarnie atakować ludzi i niszczyć ich pojazdy?
Do dupy z taką demokracją w UE (nie jest to molestowanie seksualne).
To nie były jednak okrzyki Rosija tylko spasiba (dziękuję).
Radio Swoboda publikowała dzisiaj film, w którym ambasadorowie ok.20 krajów UE (w tym z Polski) składają kwiaty w miejscu śmierci białoruskiego protestującego. Nie znalazła się żadna inna sakralna ofiara, to musieli wybrać nieszczęsnego samobójcę, który zginął od własnej bomby. Nie wiem tylko dlaczego otaczający ich tłum skandował: Rossija, Rossija... Na poprzednim Majdanie Nuland rozdawała ciasteczka demonstrantom, bo jeszcze upragnionych ofiar nie było.
Prawie jakbym czytał o Polsce :(
"Chiny są częścią światowej gospodarki kapitalistycznej"
A to pech, narracja o "komunistycznych" Chinach już nie działa....
Ma chlop rację, niestety. Rosja przynajmniej coś z tym robi, kolonia jankeska Polska pewnie zaraz oskarży rządzących Rosją, że chcą wprowadzać cenzurę
@Jazmig jest kukiełką nielegalną, niedemokratyczną i niekonstytucyjną.
Jest synonimem idioty na służbie sił wrogich polskiej racji stanu.