Jak pewien francuski intelektualista powiedział o podmianie ludności to "sąd" skazał ga na grzywnę w wys.5 tys euro,za podżeganie do zabójstwa białych w tym dzieci przez czarnoskórego rapera tenże "sąd" skazał go na 5 tys euro ale tylko w zawieszeniu.Jak widać tzw "wymiar sprawiedliwości" wszędzie jest do naprawy.
Figurant się niecierpliwi czy jego mocodawcy?
1. Od jutra prawnicy D. Trumpa będą składać pozwy sądowe w sądach stanowych tam, gdzie z pewnością doszło do sfałszowania wyborów przez Demokratów (Arizona, Nevada, Georgia, Płn. Karolina, Pennsylwania, Michigan i Wisconsin).
2. Sądy ustosunkowywać się będą do tych pozwów w ciągu kolejnych 10-14 dni (jedna lub dwie instancje + stanowe Sądy Najwyższe). Część tych wyroków będzie dla niego pozytywna, część nie (bo w przynajmniej w połowie tych stanów sądy są opanowane przez Demokratów).
3. Od niekorzystnych wyroków sądów stanowych, D. Trump odwoła się do Sądu Najwyższego i uzyska w ciągu ok. 7 - 10 odpowiednie nakazy skierowane do władz stanowych - Sąd Najwyższy będzie odwoływać się do precedensu z 2000 roku w sprawie Bush v. Gore).
4. W tym czasie komisje stanowe będą kontynuować liczenie głosów, a większość tych stanowych komisji będzie lekceważyć nakazy sądowe.
5. Stany muszą do 14 grudnia sformować swoje reprezentacje do Kolegium Elektorskiego i można przypuszczać, że Demokraci -idąc w zaparte - wyślą delegacje, nie bacząc na nakazy sądowe wedle "wyliczeń" przygotowanych przez CNN i AP.
6. Kolegium Elektorskie 14 grudnia dokona wyboru Bidena, nie bacząc na to, iż część stanowych grup elektorskich, głosować będzie bezprawnie.
I TU ZACZYNA SIĘ ETAP DRUGI - zgodnie z ustawą z 1876 roku oraz 12 poprawką do konstytucji z 1804 roku :
7. Wyniki wyborów w stanach POTWIERDZA KONGRES na wspólnym posiedzeniu obu izb, które odbędzie się 6 stycznia.
8. Posiedzeniem połączonych izb kierować będzie wiceprezydent Mike Pence. Na pisemny i umotywowany wniosek jednego kongresmena i jednego senatora (łącznie) przewodniczący posiedzenia (wiceprezydent Pence) może potwierdzić nieprawidłowość stanowego certyfikatu. Jeśli owe certyfikaty będą sprzeczne z wyrokami i nakazami sądowymi, jest to raczej oczywiste.
9. Decyzja przewodniczącego izb NIE PODLEGA GŁOSOWANIU, bo tego nie przewiduje ani poprawka ani ustawa. W konsekwencji może to doprowadzić do sytuacji, w której część głosów elektorskich zostanie zakwestionowana, a żaden kandydat nie uzyska 270 głosów elektorskich.
10. Tu trzeba zastrzec, że sytuacji takiej nigdy nie było, a więc otwiera się tu przestrzeń do ukształtowania nowego precedensu konstytucyjnego.
11. Jeżeli okaże się, że tą drogą nie można potwierdzić wyboru prezydenta, bo nie uzyskał on wymaganej większości w kolegium elektorskim, to - I TO JEST NAJCIEKAWSZE:
12. Wyboru prezydenta dokonuje Izba Reprezentantów (contigent election). Jednak głosowanie nie odbywa się większością głosów członków Izby (czyli z 435 kongresmenów).
13. Głosowanie odbywa się stanami (czyli oddawanych jest 51 głosów) - każdy stan ma jeden głos i jaką on ma barwę decyduje to, która formacja ma większą ilość kongresmenów w tym stanie.
14. Na tę chwilę (w konsekwencji obecnych wyborów) Republikanie mają większość wśród kongresmenów z 28 stanów, Demokraci w 20. trzy stany nie mają większości którejś ze stron.
15. Ta procedura musi się zakończyć do 20 stycznia 2021 roku do północy. Jeżeli taki wybór nie zostanie przeprowadzony w tym terminie, prezydentem (acting president) zostanie .... speaker Izby Reprezentantów wybrany przez zwykłą większość w Izbie - a więc zapewne Nancy Pelosi.
Czy rozumiecie już Państwo, dlaczego Demokraci ogłosili "zwycięstwo", dlaczego próbują przy pomocy ulicy wywierać wpływ na sądy, grożąc wojną domową, etc.?
I teraz pytanie - Kto tak naprawdę jest bliżej prezydentury ?
Ciekawy pomysł. Widocznie Organizatorzy nie widzą innej szansy na uniknięcie konfrontacji z lewackimi bandziorami osłanianymi przez policję na polecenie PiSocjalistycznych władz.
Obowiązkowa cierpliwa tolerancja aż do bólu tylko z jednej strony aaa.... z drugiej dopuszczalny; chamski, brutalny czerwony typu sowieckiego terrr..or!
"Olbrzymia kwota" przez trzy lata 12,5 mln złotych to dobry żart. Pretensję można mieć za to do doboru niekompetentnych ludzi do realizacji projektu.
Wystarczyło scedować sprawę na przyszłego armatora, działał by we własnym interesie o wiele skuteczniej.
Pożyjemy zobaczymy, a o tej mitycznej wielowektorowości w formie bajki można
opowiadać dzieciom przy takim ,a nie innym położeniu geograficznym Polski.
Wrazie utraty poparcia USA Polska w własnym interesie będzie musiała pójść drogą Turecką by walczyć o swoje interesy gospodarcze i polityczne. W innym wypadku przegramy płacąc zwiekszonym wypływem kapitału z Polski i szklamym sufitem dla rozwoju gospodarki.
Pokolenia pampersa i teraz smartfona przyzwyczaiły się do życia pod kloszem.
Wypada zacząć się uczyć tak jak musieli się uczyć ludzie dawniej by pracować i zarabiać w nowej branży. Zapomnieli o niewidzialnej ręce rynku? Nie trzeba być dożywotnio kelnerem,prowadzić knajpkę itp. ,czasami wypada pomyśleć o innej drodze. Podatnicy nie będą wiecznie dopłacać.
w ramach odpowiedzi można zaoferować patkowskiemu przebranżowienie na biegi. Sprint i długi dystans. Bo jak będzie pogoniony to powinien szybko biegać.
Antoni zatrudniał wybitnego stratega Mundka Jannigera lat 20, Mateusza wspiera wybitny finansista Piotruś Patkowski lat 28. Nie wiadomo czy śmiać się czy płakać.
Gawrona budowano 18 lat więc ferajna od "Batorego" ma jeszcze sporo czasu. Niektórzy pewnie dotrwają nawet do emerytury nie robiąc nic. To dopiero jest życiowa fucha!
„Ograniczenie zainteresowania państwa wyłącznie do upamiętnień postawionych „legalnie” sprawia, że ochrona prawa mniejszości do pamięci o ofiarach nie będzie skuteczna” - cóż za piękna wypowiedź. Chciałbym usłyszeć podobną ze strony ukraińskiego odpowiednika p. Bodnara! Oprócz "legalnych" upamiętnień na Wołyniu pozostało jeszcze ok. 1000 miejsc polskiej kaźni. Nie widzę jednak, by Państwo Ukraińskie, chciało chronić te miejsca pamięci. Panie Bodnar, a może Pan się o nie upomni?
Bodnar upomina się o pomniki striłciw z upa ale słowem nie zająknie się o dewastacjach polskich upamiętnień na Ukrainie. W sumie nie ma co się mu dziwić, jest z pochodzenia Ukraińcem. Szkoda jednak, że pseudo elit tzw. III RP nie stać na powołanie RPO który godnie sprawował by ten urząd.
Dawno temu Amerykanie stworzyli język programowania, opisowy "COBOL".
Stwierdzili że jest to konieczne ze względu na idiotów i wojskowych (autentyczne)!
Chyba było to nieskuteczne rozwiązanie, wycofali się z tego pomysłu.
Zarobiłem sporo grosza pisząc oprogramowanie w tym języku.
W ostatecznym rachunku może i dobrze, powstanie realna prawicowa partia powiązana z PIS mająca perspektywy rozwoju i stopniowego przejęcia pozycji socjaldemokratycznego PIS-u lub będzie zdecydowanie silniejszą od partii Ziobry częścią zjednoczonej prawicy. To jak się sprawy potoczą zależy od kierownictwa PIS.
Rdzenie odlewnicze i piaski formirskie nie są obojętne dla środowiska najlepszym przykładem są problemy z tym odpadem nieistniejacej już odlewni w Śremie. Trzeba zamknąć tą formalną furtkę prawną ,że składowanie takich odpadów jest procesem odzysku.
Doskonała pointa do wizyty Prezydenta Dudy na Ukrainie. Ponieważ Polska jest ostrym sporze z politycznym i gospodarczym z Berlinem ,który uważają za strategicznego sojusznika i w przeszłości odnowiciela ich państwowości nie mamy czego tam szukać w dającej się przewidzieć przyszłości.
Węgrzy to jednak mądry naród, gangrenę chcą zdusić w zarodku. U nas wytyczne co do gender itp. ideologii wydaje Żorżeta a pisiate usłużnie je realizują, zamiast pokazać jej palcem drzwi.
W pewnym sensie Dobrowycz ma rację, Ukraińcy nie kolaborowali, oni ciałem i duszą byli oddani Niemcom, a służbę w SS traktowali jako splendor. Swoich największych przyjaciół zdradzili gdy widać już było, że niechybnie przegrają oni wojnę z Iwanem i wówczas zaczęli masowo dezerterować do upa.
Rozumiem, że Francja też nie otrzyma dotacji unijnych? Opcjonalnie... Polexit?.. Hungexit? Italexit? etc.? Proszę o wybaczenie, grałem ostatnio w domino. ;-)
Będzie się działo. Wracają tzw. "czasy Tuska". Zarówno PiS, jak i lewactwo są przeciwne MN i Narodowcom. Taki scenariusz nie jest więc zaskoczeniem, i Sam R. Bąkiewicz słusznie się spodziewał i myślę, źe był przygotowany na to. Oby frekwencja jak najbardziej dopisała. No i rację ma R. Ziemkiewicz. Takie zagrywki rządzących nie mogą się zakończyć dobrze.
Bajki na użytek wewnetrzny Ukrainy,szansa na to ,że Moskwa się wycofa jest nadzwyczaj nikła. Bardziej prawdopodobna wydaje się akcja wojskowa Rosji by zając Chersoń i zapewnić wodę dla Krymu.
Nie zachód ,a mina przygotowywana przez niemieckie fundacje partyjne od kikudziesięciu lat, kosztem ok 250 mln euro rocznie.wsparta przez "reformę" oświaty inspirowana z tego samego źródła.
To, o czym prawicowcy przestrzegali od lat, lewackim pomiotom dopiero teraz zaczyna docierać do ich oczadziałych marksizmem mózgów. Niestety już za późno, wróg jest wewnątrz!
Z jednej strony podało tą info niewiarygodny NN a z drugiej może dostał takie polecenie od mocodawców,tych samych co wypromowali Bidena?
Jaśkowiak zapomniał że kij ma dwa końce? Nawołuje do radykalizmu ale jak jego dotknie ten radykalizm to będzie darł japę o przesladowaniu itp.
Jak pewien francuski intelektualista powiedział o podmianie ludności to "sąd" skazał ga na grzywnę w wys.5 tys euro,za podżeganie do zabójstwa białych w tym dzieci przez czarnoskórego rapera tenże "sąd" skazał go na 5 tys euro ale tylko w zawieszeniu.Jak widać tzw "wymiar sprawiedliwości" wszędzie jest do naprawy.
Figurant się niecierpliwi czy jego mocodawcy?
1. Od jutra prawnicy D. Trumpa będą składać pozwy sądowe w sądach stanowych tam, gdzie z pewnością doszło do sfałszowania wyborów przez Demokratów (Arizona, Nevada, Georgia, Płn. Karolina, Pennsylwania, Michigan i Wisconsin).
2. Sądy ustosunkowywać się będą do tych pozwów w ciągu kolejnych 10-14 dni (jedna lub dwie instancje + stanowe Sądy Najwyższe). Część tych wyroków będzie dla niego pozytywna, część nie (bo w przynajmniej w połowie tych stanów sądy są opanowane przez Demokratów).
3. Od niekorzystnych wyroków sądów stanowych, D. Trump odwoła się do Sądu Najwyższego i uzyska w ciągu ok. 7 - 10 odpowiednie nakazy skierowane do władz stanowych - Sąd Najwyższy będzie odwoływać się do precedensu z 2000 roku w sprawie Bush v. Gore).
4. W tym czasie komisje stanowe będą kontynuować liczenie głosów, a większość tych stanowych komisji będzie lekceważyć nakazy sądowe.
5. Stany muszą do 14 grudnia sformować swoje reprezentacje do Kolegium Elektorskiego i można przypuszczać, że Demokraci -idąc w zaparte - wyślą delegacje, nie bacząc na nakazy sądowe wedle "wyliczeń" przygotowanych przez CNN i AP.
6. Kolegium Elektorskie 14 grudnia dokona wyboru Bidena, nie bacząc na to, iż część stanowych grup elektorskich, głosować będzie bezprawnie.
I TU ZACZYNA SIĘ ETAP DRUGI - zgodnie z ustawą z 1876 roku oraz 12 poprawką do konstytucji z 1804 roku :
7. Wyniki wyborów w stanach POTWIERDZA KONGRES na wspólnym posiedzeniu obu izb, które odbędzie się 6 stycznia.
8. Posiedzeniem połączonych izb kierować będzie wiceprezydent Mike Pence. Na pisemny i umotywowany wniosek jednego kongresmena i jednego senatora (łącznie) przewodniczący posiedzenia (wiceprezydent Pence) może potwierdzić nieprawidłowość stanowego certyfikatu. Jeśli owe certyfikaty będą sprzeczne z wyrokami i nakazami sądowymi, jest to raczej oczywiste.
9. Decyzja przewodniczącego izb NIE PODLEGA GŁOSOWANIU, bo tego nie przewiduje ani poprawka ani ustawa. W konsekwencji może to doprowadzić do sytuacji, w której część głosów elektorskich zostanie zakwestionowana, a żaden kandydat nie uzyska 270 głosów elektorskich.
10. Tu trzeba zastrzec, że sytuacji takiej nigdy nie było, a więc otwiera się tu przestrzeń do ukształtowania nowego precedensu konstytucyjnego.
11. Jeżeli okaże się, że tą drogą nie można potwierdzić wyboru prezydenta, bo nie uzyskał on wymaganej większości w kolegium elektorskim, to - I TO JEST NAJCIEKAWSZE:
12. Wyboru prezydenta dokonuje Izba Reprezentantów (contigent election). Jednak głosowanie nie odbywa się większością głosów członków Izby (czyli z 435 kongresmenów).
13. Głosowanie odbywa się stanami (czyli oddawanych jest 51 głosów) - każdy stan ma jeden głos i jaką on ma barwę decyduje to, która formacja ma większą ilość kongresmenów w tym stanie.
14. Na tę chwilę (w konsekwencji obecnych wyborów) Republikanie mają większość wśród kongresmenów z 28 stanów, Demokraci w 20. trzy stany nie mają większości którejś ze stron.
15. Ta procedura musi się zakończyć do 20 stycznia 2021 roku do północy. Jeżeli taki wybór nie zostanie przeprowadzony w tym terminie, prezydentem (acting president) zostanie .... speaker Izby Reprezentantów wybrany przez zwykłą większość w Izbie - a więc zapewne Nancy Pelosi.
Czy rozumiecie już Państwo, dlaczego Demokraci ogłosili "zwycięstwo", dlaczego próbują przy pomocy ulicy wywierać wpływ na sądy, grożąc wojną domową, etc.?
I teraz pytanie - Kto tak naprawdę jest bliżej prezydentury ?
Zając po czesku to "szybko spierdalacz". Tradycyjnie od czasów I-wojny światowej,
armijne pozdrowienie armii czeskiej to "ręce do góry".
Ciekawy pomysł. Widocznie Organizatorzy nie widzą innej szansy na uniknięcie konfrontacji z lewackimi bandziorami osłanianymi przez policję na polecenie PiSocjalistycznych władz.
gesty Iwanki trump wskazują na to,że mąż stanów ją bije...
ten Pan może się zawieść,
obym się mylił.
Ciaputowycz to ideologiczny i mentalny klon genseka Geremka, dlatego jego "zasługi" dla Polaków były jakie były.
Piękne samoloty i nie do zarżnięcia, tak jak amerykańskie B-52.
in Nagorny Karabach
https://www.youtube.com/watch?v=hd-6WweqD0Y
Obowiązkowa cierpliwa tolerancja aż do bólu tylko z jednej strony aaa.... z drugiej dopuszczalny; chamski, brutalny czerwony typu sowieckiego terrr..or!
"Olbrzymia kwota" przez trzy lata 12,5 mln złotych to dobry żart. Pretensję można mieć za to do doboru niekompetentnych ludzi do realizacji projektu.
Wystarczyło scedować sprawę na przyszłego armatora, działał by we własnym interesie o wiele skuteczniej.
Może ale nie musi.
Pożyjemy zobaczymy, a o tej mitycznej wielowektorowości w formie bajki można
opowiadać dzieciom przy takim ,a nie innym położeniu geograficznym Polski.
Wrazie utraty poparcia USA Polska w własnym interesie będzie musiała pójść drogą Turecką by walczyć o swoje interesy gospodarcze i polityczne. W innym wypadku przegramy płacąc zwiekszonym wypływem kapitału z Polski i szklamym sufitem dla rozwoju gospodarki.
Pokolenia pampersa i teraz smartfona przyzwyczaiły się do życia pod kloszem.
Wypada zacząć się uczyć tak jak musieli się uczyć ludzie dawniej by pracować i zarabiać w nowej branży. Zapomnieli o niewidzialnej ręce rynku? Nie trzeba być dożywotnio kelnerem,prowadzić knajpkę itp. ,czasami wypada pomyśleć o innej drodze. Podatnicy nie będą wiecznie dopłacać.
Przepiękne filmy. Wreszcie!
Tolerancja i prawo do wypowiedzi po lewacku.
Czy ma Pan na myśli dawne "lokale kontaktowe" lub "konspiracyjne" ?
w ramach odpowiedzi można zaoferować patkowskiemu przebranżowienie na biegi. Sprint i długi dystans. Bo jak będzie pogoniony to powinien szybko biegać.
Antoni zatrudniał wybitnego stratega Mundka Jannigera lat 20, Mateusza wspiera wybitny finansista Piotruś Patkowski lat 28. Nie wiadomo czy śmiać się czy płakać.
PO+dobno jest równość tzw. płci!
Jak pałuje się tzw. chłopów to pałowane też PO+winny być tzw. baby oraz inne ludzkie PO+wory
Gawrona budowano 18 lat więc ferajna od "Batorego" ma jeszcze sporo czasu. Niektórzy pewnie dotrwają nawet do emerytury nie robiąc nic. To dopiero jest życiowa fucha!
„Ograniczenie zainteresowania państwa wyłącznie do upamiętnień postawionych „legalnie” sprawia, że ochrona prawa mniejszości do pamięci o ofiarach nie będzie skuteczna” - cóż za piękna wypowiedź. Chciałbym usłyszeć podobną ze strony ukraińskiego odpowiednika p. Bodnara! Oprócz "legalnych" upamiętnień na Wołyniu pozostało jeszcze ok. 1000 miejsc polskiej kaźni. Nie widzę jednak, by Państwo Ukraińskie, chciało chronić te miejsca pamięci. Panie Bodnar, a może Pan się o nie upomni?
Bodnar upomina się o pomniki striłciw z upa ale słowem nie zająknie się o dewastacjach polskich upamiętnień na Ukrainie. W sumie nie ma co się mu dziwić, jest z pochodzenia Ukraińcem. Szkoda jednak, że pseudo elit tzw. III RP nie stać na powołanie RPO który godnie sprawował by ten urząd.
Niedługo mniejszość niemiecka zażąda pomników dla esesmanów, a Bodnar poprze te żądania.
Życie jednak lubi płatać figle, nieprawdaż panie Trump?
"Bydło potrafiące jedynie ZATRUWAĆ życie Polakom walczącym o ortografię." Kojoto, o kogo w tym przypadku może chodzić?
Dawno temu Amerykanie stworzyli język programowania, opisowy "COBOL".
Stwierdzili że jest to konieczne ze względu na idiotów i wojskowych (autentyczne)!
Chyba było to nieskuteczne rozwiązanie, wycofali się z tego pomysłu.
Zarobiłem sporo grosza pisząc oprogramowanie w tym języku.
Będzie "ściema"(ciemność) bo teraz po podmianie dokumentów z lokalizacją obiektów nie będzie dostaw energii elektrycznej.
Jestem zdecydowanie przeciwny pałowaniu kobiet ale zimny prysznic na rozpalone głowy ostudził by ich anarchiczne zapędy.
Jak widać "Domini canis" z strażników stali się klubem dyskusyjnym podobnie jak Jezuici. Czasami kasata zakonu nie jest złą rzeczą.
W ostatecznym rachunku może i dobrze, powstanie realna prawicowa partia powiązana z PIS mająca perspektywy rozwoju i stopniowego przejęcia pozycji socjaldemokratycznego PIS-u lub będzie zdecydowanie silniejszą od partii Ziobry częścią zjednoczonej prawicy. To jak się sprawy potoczą zależy od kierownictwa PIS.
Ściema, istotne niejawne lokale nie są formalnie własnością ABW i utrzymywane są przez niezwiązane z instytucją osoby lub podmioty.
Rdzenie odlewnicze i piaski formirskie nie są obojętne dla środowiska najlepszym przykładem są problemy z tym odpadem nieistniejacej już odlewni w Śremie. Trzeba zamknąć tą formalną furtkę prawną ,że składowanie takich odpadów jest procesem odzysku.
Doskonała pointa do wizyty Prezydenta Dudy na Ukrainie. Ponieważ Polska jest ostrym sporze z politycznym i gospodarczym z Berlinem ,który uważają za strategicznego sojusznika i w przeszłości odnowiciela ich państwowości nie mamy czego tam szukać w dającej się przewidzieć przyszłości.
100% trafna opinia.
Węgrzy to jednak mądry naród, gangrenę chcą zdusić w zarodku. U nas wytyczne co do gender itp. ideologii wydaje Żorżeta a pisiate usłużnie je realizują, zamiast pokazać jej palcem drzwi.
W pewnym sensie Dobrowycz ma rację, Ukraińcy nie kolaborowali, oni ciałem i duszą byli oddani Niemcom, a służbę w SS traktowali jako splendor. Swoich największych przyjaciół zdradzili gdy widać już było, że niechybnie przegrają oni wojnę z Iwanem i wówczas zaczęli masowo dezerterować do upa.
Banda klaunów... bydło potrafiące jedynie zatrówać życie Polakom walczącym z lewactwem i ukrińskimi szowinistami...
Oby przyszło z 200 tysięcy Narodu. trudno by było PiSo-Lewactwu to zablokować, choć na pewno będą chcieli. Mam nadzieję, że się Polacy zmobilizują.
Lewaków policja nie tyka, patrioci będą pałowani.
Jedynym skutkiem zamknięcia meczetów będą kolejne "kęsim" robione niewiernym.
Rozumiem, że Francja też nie otrzyma dotacji unijnych? Opcjonalnie... Polexit?.. Hungexit? Italexit? etc.? Proszę o wybaczenie, grałem ostatnio w domino. ;-)
Będzie się działo. Wracają tzw. "czasy Tuska". Zarówno PiS, jak i lewactwo są przeciwne MN i Narodowcom. Taki scenariusz nie jest więc zaskoczeniem, i Sam R. Bąkiewicz słusznie się spodziewał i myślę, źe był przygotowany na to. Oby frekwencja jak najbardziej dopisała. No i rację ma R. Ziemkiewicz. Takie zagrywki rządzących nie mogą się zakończyć dobrze.
W Rosji nie ma milicji, jest policja
Nikt się na te propozycje nie zgodzi, nawet zachód. Obowiązują porozumienia mińskie.
Bajki na użytek wewnetrzny Ukrainy,szansa na to ,że Moskwa się wycofa jest nadzwyczaj nikła. Bardziej prawdopodobna wydaje się akcja wojskowa Rosji by zając Chersoń i zapewnić wodę dla Krymu.
Nie zachód ,a mina przygotowywana przez niemieckie fundacje partyjne od kikudziesięciu lat, kosztem ok 250 mln euro rocznie.wsparta przez "reformę" oświaty inspirowana z tego samego źródła.
To, o czym prawicowcy przestrzegali od lat, lewackim pomiotom dopiero teraz zaczyna docierać do ich oczadziałych marksizmem mózgów. Niestety już za późno, wróg jest wewnątrz!