Wystrzelenie jednej rakiety Patriot to koszt około 3 mln. USD, a Stingery, choć tańsze, nie nadają się do strzelania w pociski manewrujące :) Ktoś w armii amerykańskiej zaczął myśleć i liczyć...
Jeśli Biden zostanie prezydentem, to należy spodziewać powrotu do skrajnie konfrontacyjnej polityki USA względem Rosji. Ukraina jest przydatnym i posłusznym realizatorem interesów amerykańskich, czego nie można też odmówić Polsce... :)
Zdaje się, że Amerykanie nie mieli żadnej obrony powietrznej. Trochę to głupie. Lepiej późno niż wcale :) To też oznaka zmieniającego się świata, w którym USA przestają dominować na rzecz bardziej zrównoważonego modelu wielobiegunowego.
Bez zgody ale po cichu tak, ale jest dobra rzecz w tym wydarzeniu, ujawnili sie ludzie chętni do realizacji akcji politycznych opozycji zapewne realizowali kiedyś "widelec" czy prowokacje w czasie marszu.Są teraz na widelcu.
Polskie weto dało by stary podział środków z UE (poza covidową pomocą zablokowaną) korzystniejszy dla Polski. Niemcy są w kropce,liczą na podtrzymanie swojej gospodarki przez drenarz kapitału z środków pomocowych
w strefie euro.
Tytuł bezsensu, rację ma tutaj Pan Gutry mówiąc o powiązaniach politycznych
wyższych rangą oficerów policji związanych z PO. Mści się nie usuniecie z policji ludzi realizująch "widelec" czy prowokacje wobec marszu niepodległości w przeszłości. Degradacja,usuniecie ze służby i jeżeli będą wystarczające dowody sąd.
Na Tweeterze pojawia się coraz więcej filmików, ukazujących "prowokatorów", którzy najpierw pajacują przed kordonami ZOMO, a kiedy kordony ruszają do akcji osoby te pokazują, że są z milicji (policja to była przed IIwś) i kordony je przepuszczają. Następnie z pałkami teleskopowymi w rękach idą razem z kordonami zomowców.
Tak sobie myślę, że może dobrze by było, gdyby uczestnicy MN za rok lepiej przygotowali się na tego typu ewentualności i zabrali ze sobą kaski, pałki teleskopowe, prowizoryczne tarcze, etc., czyli krótko mówiąc zorganizowali się w podobny sposób, jak demonstranci w Hong Kongu. No, innego wyjścia nie widzę, skoro milicja zamiast ochraniać pochód sama prowokuje i bije własny naród.
Jak się chce sprawę przeciągać w czasie i rozmydlać to najlepszym sposobem jest powoływanie tzw. komisji, czyli grup towarzyszy partyjnych, którym nie zależy na prawdzie lecz na osiągnięciu celu politycznego. Marsz niepodległości jako inicjatywa obywatelska a nie partyjna czy rządowa, był i jest solą w oku po-pisu. Wystarczy porównać traktowanie agresywnych rozrób wściekłych macic (nie mylić z kobietami) a uczestników Marszu (w tym prowokacje policji?). Wnioski nasuwają się same.
Co za banda pajaców. Nie dość, że nie mają kontroli już niemal nad niczym w państwie (albo udają, że nie mają), to jeszcze dalej kolesiom szykują ciepłe posadki. Bo najważniejsze, żeby zaistniała kolejna komisja(!).
Uff, zbliża się wreszcie koniec rusko ukraińskiej pozoracji wzajemnej wrogości.
Ciekawe jak zostanie rozwiązany problem ukraińskiej diaspory na terenie RP.
Albo po UPAdlińsku... po za tym na nagraniach widać, że "policja" głównie drze mordy i każe "wypierda....ć" - czyżby ci funkcjonariusze byli wcześniej "ochotnikami" na strajkach zdzir?
Parszywa gnida łże na zamówienie. Nie było "interwencji Policji" - był ciąg prowokacji i inscenizacji z udziałem wynajętych zadymiarzy, którzy po tych "starciach" - spokojnie przechodzili obok oddziałów prewencji, które z kolei teatralnie na nich szarżowały zaledwie chwilę wcześniej. To że przy okazji polskojęzyczni (a może i ukraińsko) policjanci pobili trochę przechodniów i dziennikarzy, a do tego na niektórych nagraniach widać jak depczą Polską flagę wytrąconą uczestnikowi Marszu Niepodległości... cóż, dla władzy PO-PiS to nieistotny szczegół.
Konfederacja sobie strzeliła samobója i to już nie jest elektorat Konfederacji. Coś mi się zdaje, że wśród najmłodszego elektoratu przestało być modne popieranie Konfederacji...
Proponuję zrobić marsz DOMAGAJĄCY się wreszcie niepodległości tego kraju! Bo co zrobił właśnie tzw. "polski" prezydent? Ratyfikował układy robiące z Polski kolonię amerykańską, zgodził się na stacjonowanie obcych wojsk okupacyjnych (wyjętych spod jurysdykcji polskiego prawa mimo że będą stacjonować na polskiej ziemi!)
To się, k..., w pale nie mieści! Mieliśmy okupację sowiecką (też się jakiś niby "polski" rząd zgodził), ledwie się udało tego syfu pozbyć, to już jakaś następna się zaczyna. Ciągle jak nie gówno, to nasrane :(
64 % Białorusinów ( 707 tys. ) określiło swój język jako tutejszy (czyli dialekt polski),
4,8% podało ukraiński, a 6,6% – białoruski).
Rosjanie uporczywie twierdzą że nie ma języka polskiego, jest tylko zachodnio białoruski.
Jak zwał tak zwał, ale język polski jest najbardziej zbliżony do białoruskiego i łatwy.
Mam wnuków, miejscowe dziewczęta twierdzące że jest tylko WKL, na żony im nadadzą się.
Jak zdrowie u Baćki - pytam przez uprzejmość - a jak u Jego Eminencji Putina?.
Dla przypomnienia bo być może poszło w niepamięć:
https://kresy24.pl/wiceminister-dworczyk-niewpuszczenie-do-polski-szeremety-to-skandal-on-publicznie-wystepuje-z-osobami-w-mundurach-ss-galizien/
No ale teraz jak widać wiatr wieje już z innej strony!
Dla tej post banderowskiej kanalii powinien być dożywotni zakaz wjazdu do Polski! Przecież to on jest głównym prowodyrem wstrzymania ekshumacji Polaków pomordowanych na Kresach! Za to miał zakaz wjazdu do Polski i co? Zakaz jak widać cofnięto a kanalia wybiera się do Polski po to, co zabroniono nam na Ukrainie!
"Polska nie wprowadza żadnych utrudnień dla strony ukraińskiej w przypadku ewentualnych ekshumacji szczątków członków ukraińskiej społeczności" - wyjątkowy błąd! Zapewne liczono, że zło dobrem zwyciężą, tymczasem Ukraińcy nic sobie z tego nie robią i dalej blokują nam ekshumacje! W dyplomacji obowiązuje zasada wzajemności, dlatego powinien zostać wprowadzony bezwzględny zakaz prac ekshumacyjnych dla strony ukraińskiej. Niestety, obawiam się, że Szeremeta zgodę otrzyma, a my nadal będziemy "liczyć", "spodziewać się", "oczekiwać" że Ukraińcy pozwolą na poszukiwania ofiar ludobójstwa wołyńskiego. Przecież PAD zapewnił o nieustannym wsparciu Ukrainy, bez względu na to, jak Ukraińcy będą się wobec nas zachowywać.
Ta kreatura powinna zostać potraktowana odmownie. Obecność tego nazisty, miłośnika SS Galizien i jego firmy byłaby źródłem nieustannych prowokacji czego można było doświadczyć kilka lat temu. Mam nadzieję, że ktoś decydujący o tym ma to w pamięci.
Ormianie przegrali wojnę z Azerbejdżanem. Azerowie zdobyli miasto Suszi, które góruje nad stolicą Górnego Karabachu - Stepanakertem. Można stamtąd ostrzeliwać Stepanakert. Dlatego przerwanie ognia ratuje GK przed kompletną klęską.
@jerzyjj, zwolennik Rosji i FSB, nienawidzący polskiej rzeczywistości?.
Był dawniej: upadlina, Janusz S, SobiePan, Anarchista, Ostoja14, oraz inne banowane: Jumanyga, Hetmański, Mohort1772, WincentyPol, JKM_ci…
Czy aby Pan @jerzyjj nie jest spadkobiercą jednej z tych postaci?
Jeżeli odejście Trumpa, wielkiego przyjaciela Polski, ma być ceną odejścia Mosbacher,
to ja z bólem zgadzam się na taką transakcję, nie mamy na to wpływu.
Ukraina to jedyne panstwo na swiecie , gdzie czci sie zbrodniarzy , ludobojcow. Brak moralnosci, etyki, odhumanizowanie elit politycznych. To panstwo jest na etapie samozaglady, zmierza ku anihilacji.
Nie kpij sobie POPiSKu.
Wystrzelenie jednej rakiety Patriot to koszt około 3 mln. USD, a Stingery, choć tańsze, nie nadają się do strzelania w pociski manewrujące :) Ktoś w armii amerykańskiej zaczął myśleć i liczyć...
Jeśli Biden zostanie prezydentem, to należy spodziewać powrotu do skrajnie konfrontacyjnej polityki USA względem Rosji. Ukraina jest przydatnym i posłusznym realizatorem interesów amerykańskich, czego nie można też odmówić Polsce... :)
Zdaje się, że Amerykanie nie mieli żadnej obrony powietrznej. Trochę to głupie. Lepiej późno niż wcale :) To też oznaka zmieniającego się świata, w którym USA przestają dominować na rzecz bardziej zrównoważonego modelu wielobiegunowego.
Proponuję szanownej redakcji, zmianę nazwy portalu na "DRONY.PL"...
Ona nawołuje do terroryzmu.
Pozornie rozsądny zakup ,jednak bez zasięgu rzędu 50-69 km prowadzenie ognia będzie niebezpieczne bo w zasięgu rosyjskich dział.
Bez zgody ale po cichu tak, ale jest dobra rzecz w tym wydarzeniu, ujawnili sie ludzie chętni do realizacji akcji politycznych opozycji zapewne realizowali kiedyś "widelec" czy prowokacje w czasie marszu.Są teraz na widelcu.
Doceniam poczucie humoru Moskwy, ta akcja na urzytek wewnetrzny jest związana z karą nałożoną na Gazprom. Mogą byc problemy z dostawą gazu.
Taki proces w Strasburgu byłby ciekawym numerem i chyba do niego dojdzie.
Polskie weto dało by stary podział środków z UE (poza covidową pomocą zablokowaną) korzystniejszy dla Polski. Niemcy są w kropce,liczą na podtrzymanie swojej gospodarki przez drenarz kapitału z środków pomocowych
w strefie euro.
Zawsze można wydać wyrok zaocznie.
Tytuł bezsensu, rację ma tutaj Pan Gutry mówiąc o powiązaniach politycznych
wyższych rangą oficerów policji związanych z PO. Mści się nie usuniecie z policji ludzi realizująch "widelec" czy prowokacje wobec marszu niepodległości w przeszłości. Degradacja,usuniecie ze służby i jeżeli będą wystarczające dowody sąd.
Na Tweeterze pojawia się coraz więcej filmików, ukazujących "prowokatorów", którzy najpierw pajacują przed kordonami ZOMO, a kiedy kordony ruszają do akcji osoby te pokazują, że są z milicji (policja to była przed IIwś) i kordony je przepuszczają. Następnie z pałkami teleskopowymi w rękach idą razem z kordonami zomowców.
Tak sobie myślę, że może dobrze by było, gdyby uczestnicy MN za rok lepiej przygotowali się na tego typu ewentualności i zabrali ze sobą kaski, pałki teleskopowe, prowizoryczne tarcze, etc., czyli krótko mówiąc zorganizowali się w podobny sposób, jak demonstranci w Hong Kongu. No, innego wyjścia nie widzę, skoro milicja zamiast ochraniać pochód sama prowokuje i bije własny naród.
...żydo.
Jak ludzie mogą jeździć tam i zwiedzać Izrael? To tak jakby zwiedzać Berlin w pierwszej połowie lat 40-tych XX wieku.
Czyli prawdą jest, że wciąż de facto mamy komunę.
Jak się chce sprawę przeciągać w czasie i rozmydlać to najlepszym sposobem jest powoływanie tzw. komisji, czyli grup towarzyszy partyjnych, którym nie zależy na prawdzie lecz na osiągnięciu celu politycznego. Marsz niepodległości jako inicjatywa obywatelska a nie partyjna czy rządowa, był i jest solą w oku po-pisu. Wystarczy porównać traktowanie agresywnych rozrób wściekłych macic (nie mylić z kobietami) a uczestników Marszu (w tym prowokacje policji?). Wnioski nasuwają się same.
Co za banda pajaców. Nie dość, że nie mają kontroli już niemal nad niczym w państwie (albo udają, że nie mają), to jeszcze dalej kolesiom szykują ciepłe posadki. Bo najważniejsze, żeby zaistniała kolejna komisja(!).
Uff, zbliża się wreszcie koniec rusko ukraińskiej pozoracji wzajemnej wrogości.
Ciekawe jak zostanie rozwiązany problem ukraińskiej diaspory na terenie RP.
PiS i PO jedno zło!
Trzeba wprowadzić wojsko do Usa żeby zapanował spokój i porządek i demokracja.
Prawdziwy mąż stanu swojego kraju.
Albo po UPAdlińsku... po za tym na nagraniach widać, że "policja" głównie drze mordy i każe "wypierda....ć" - czyżby ci funkcjonariusze byli wcześniej "ochotnikami" na strajkach zdzir?
Parszywa gnida łże na zamówienie. Nie było "interwencji Policji" - był ciąg prowokacji i inscenizacji z udziałem wynajętych zadymiarzy, którzy po tych "starciach" - spokojnie przechodzili obok oddziałów prewencji, które z kolei teatralnie na nich szarżowały zaledwie chwilę wcześniej. To że przy okazji polskojęzyczni (a może i ukraińsko) policjanci pobili trochę przechodniów i dziennikarzy, a do tego na niektórych nagraniach widać jak depczą Polską flagę wytrąconą uczestnikowi Marszu Niepodległości... cóż, dla władzy PO-PiS to nieistotny szczegół.
Szok!!! Od zeszłego roku MN niczym się nie różnią od tych, co były za czasów PO do 2014
Czy ktoś próbował pertraktować z policjantami?
Zapewne odpowiedzieliby po niemiecku - hande hoch, ausweiss!
Słup ogłoszeń się z niego zrobił kiedy wisiał na nim plakat wyborczy Dudy. No chyba, że coś wcześniej jeszcze wisiało, ktoś pamięta?
Konfederacja sobie strzeliła samobója i to już nie jest elektorat Konfederacji. Coś mi się zdaje, że wśród najmłodszego elektoratu przestało być modne popieranie Konfederacji...
Proponuję zrobić marsz DOMAGAJĄCY się wreszcie niepodległości tego kraju! Bo co zrobił właśnie tzw. "polski" prezydent? Ratyfikował układy robiące z Polski kolonię amerykańską, zgodził się na stacjonowanie obcych wojsk okupacyjnych (wyjętych spod jurysdykcji polskiego prawa mimo że będą stacjonować na polskiej ziemi!)
To się, k..., w pale nie mieści! Mieliśmy okupację sowiecką (też się jakiś niby "polski" rząd zgodził), ledwie się udało tego syfu pozbyć, to już jakaś następna się zaczyna. Ciągle jak nie gówno, to nasrane :(
64 % Białorusinów ( 707 tys. ) określiło swój język jako tutejszy (czyli dialekt polski),
4,8% podało ukraiński, a 6,6% – białoruski).
Rosjanie uporczywie twierdzą że nie ma języka polskiego, jest tylko zachodnio białoruski.
Jak zwał tak zwał, ale język polski jest najbardziej zbliżony do białoruskiego i łatwy.
Mam wnuków, miejscowe dziewczęta twierdzące że jest tylko WKL, na żony im nadadzą się.
Jak zdrowie u Baćki - pytam przez uprzejmość - a jak u Jego Eminencji Putina?.
smutne - to jest upadek...
Chory (śmiertelnie?) naród, bez tradycji państwowości.
Dla przypomnienia bo być może poszło w niepamięć:
https://kresy24.pl/wiceminister-dworczyk-niewpuszczenie-do-polski-szeremety-to-skandal-on-publicznie-wystepuje-z-osobami-w-mundurach-ss-galizien/
No ale teraz jak widać wiatr wieje już z innej strony!
Dla tej post banderowskiej kanalii powinien być dożywotni zakaz wjazdu do Polski! Przecież to on jest głównym prowodyrem wstrzymania ekshumacji Polaków pomordowanych na Kresach! Za to miał zakaz wjazdu do Polski i co? Zakaz jak widać cofnięto a kanalia wybiera się do Polski po to, co zabroniono nam na Ukrainie!
"Polska nie wprowadza żadnych utrudnień dla strony ukraińskiej w przypadku ewentualnych ekshumacji szczątków członków ukraińskiej społeczności" - wyjątkowy błąd! Zapewne liczono, że zło dobrem zwyciężą, tymczasem Ukraińcy nic sobie z tego nie robią i dalej blokują nam ekshumacje! W dyplomacji obowiązuje zasada wzajemności, dlatego powinien zostać wprowadzony bezwzględny zakaz prac ekshumacyjnych dla strony ukraińskiej. Niestety, obawiam się, że Szeremeta zgodę otrzyma, a my nadal będziemy "liczyć", "spodziewać się", "oczekiwać" że Ukraińcy pozwolą na poszukiwania ofiar ludobójstwa wołyńskiego. Przecież PAD zapewnił o nieustannym wsparciu Ukrainy, bez względu na to, jak Ukraińcy będą się wobec nas zachowywać.
Ta kreatura powinna zostać potraktowana odmownie. Obecność tego nazisty, miłośnika SS Galizien i jego firmy byłaby źródłem nieustannych prowokacji czego można było doświadczyć kilka lat temu. Mam nadzieję, że ktoś decydujący o tym ma to w pamięci.
Ormianie przegrali wojnę z Azerbejdżanem. Azerowie zdobyli miasto Suszi, które góruje nad stolicą Górnego Karabachu - Stepanakertem. Można stamtąd ostrzeliwać Stepanakert. Dlatego przerwanie ognia ratuje GK przed kompletną klęską.
Oby śmierć poniesiona przez tych żołnierzy przyczyniła się do ocalenia życia setek tysięcy Ormian.
kpina... Pilsudski, który już sprzedawał Polskę bolszewikom... tylko mu Polacy w tym przeszkodzili.
Straszne... że to bydło lewackie w zachodnich rządach nie ratuje Ormian...
Jakie państwo, taka "Akademia", jaka akademia tacy "naukowcy".
@jerzyjj, zwolennik Rosji i FSB, nienawidzący polskiej rzeczywistości?.
Był dawniej: upadlina, Janusz S, SobiePan, Anarchista, Ostoja14, oraz inne banowane: Jumanyga, Hetmański, Mohort1772, WincentyPol, JKM_ci…
Czy aby Pan @jerzyjj nie jest spadkobiercą jednej z tych postaci?
Skoro taki świr chodzi na wolności to pewnie mają przepełnienie w zakładach z drzwiami bez klamek.
Spokój ducha, racjonalna dieta i praca na świeżym powietrzu są najlepszym gwarantem pomyślnej konfrontacji z covid-19!
Przegrana Trumpa to tryumf masonerii. Nie żebym szczególnie uważał tego co ratyfikował act.447, ale znów lewacka deep state górą.
Jeżeli odejście Trumpa, wielkiego przyjaciela Polski, ma być ceną odejścia Mosbacher,
to ja z bólem zgadzam się na taką transakcję, nie mamy na to wpływu.
Kosowo jest serbskie!
Ukraina to jedyne panstwo na swiecie , gdzie czci sie zbrodniarzy , ludobojcow. Brak moralnosci, etyki, odhumanizowanie elit politycznych. To panstwo jest na etapie samozaglady, zmierza ku anihilacji.
Odloty pseudonaukowców ukraińskich śiepaczy i kabaretowe rojenia, to już naprawdę zakrawa na KABARET.