Ciężko zinterpretować na gorąco zmiany w tej ustawie. Ciężko też jednoznacznie stwierdzić, jak należy potraktować art. 20 tejże ustawy. Czy owe 50 i 51% zniżek ustawa narzuca, czy jedynie sugeruje. Z jednej strony wydaje się, że narzuca, ponieważ jest zawarte stwierdzenie, że kombatantom, inwalidom, etc. przysługuje zniżka w klasie 1 i 2 transportu zbiorowego krajowego = 50%. Nie ma stwierdzenia "od 50%" lub, że jest to sugerowana wielkość zniżki. W tej sytuacji zrozumiałe jest postępowanie większości samorządów, chociaż ja na miejscu tych instytucji zwróciłbym się do ustawodawcy o interpretację tego zapisu, zanim podjąłbym (być może pochopną) decyzję o zmniejszeniu zniżki ze 100% do 50%. Bowiem z drugiej strony już w pierwszych artykułach ustawa stwierdza, że kombatantom i ofiarom politycznych represji należy się specjalny szacunek oraz, że wojewoda winien współpracować z samorządem w celu ułatwienia życia tym, jakże zasłużonym osobom. A trudno mówić o wyrażeniu szczególnego szacunku, jeśli zmniejsza się zniżkę ze 100% do 50%. Poza tym ceny przewoźników regionalnych typu PKM, WKD, czy ŁKA (którzy to przewoźnicy stanowią nie transport krajowy, lecz regionalny) są w gestii samorządów właśnie, a nie władz centralnych.
Wygląda na to, że jedyną instytucją która zachowała zdrowy rozsądek i zachowała się godnie jest łódzki samorząd - ku mojemu dużemu, ale i pozytywnemu zaskoczeniu, jako, że żyję w Łodzi i czuję się z nią związany. Ufam tylko, że interpretacja samorządu woj. łódzkiego nie zostanie uznana za błędną, chociaż w PL wszystko możliwe. Odpukać!
W każdym bądź razie jedno jest pewne: wszędzie, gdzie miesza się władza centralna i politycy: czegokolwiek by się nie tknęli, to zostanie sp... -żeby nie używać niecenzuralnych słów, użyję daleko posuniętego eufemizmu- sknocone.
Na zabetonowanych mułów z Rządowego Centrum Legislacyjnego, to ja nawet nie liczyłem i nie liczę - oni już dawno utracili zarówno zdolność logicznego myślenia, jak i kontakt z rzeczywistością. Zaś przeprowadzone nowelizacje tej ustawy nie można uznać za nic innego, jak za kolejny dowód ignorancji, niekompetencji oraz skretynienia tych, którzy zajmują się u nas ustawodastwem (o złośliwość JESZCZE nie podejrzewam).
Niedługo zaproponują "rzeź wołyńską" (danie podane na jakimś raucie, na którym doszło też do innych ekscesów, typu, krojenie tortu z niemowlakiem), jako tzw.
Produkt Lokalny...
Zastanawiałem się wczoraj nad tym co mozna by napisać, ale nie znalazłem słów. Jednak komentarz zadeklarowanego zwolennika PiS (partii która podobnie jak PO robi wszystko żeby utrzymać tzw. "kompromis", czyli dalej bezkarnie mordować Polskie dzieci), uważam za gorszący.
Ich przodkowoe rżnęli w bestialski sposób Polaków by pozbyć się ich z tamtych terenów i zacząć budować "samoistną "ukrainę,a teraz znowu pchają się do Polaków,by tu osiedlać się już na gotowe.?
Ha, ha... Ci tak samo, jak PiS, że najpierw nie oddadzą guzika, a finalnie oodali całe gacie. :-) Pod tym względem SP i PiS pasują do siebie, jak ulał. No i oczywiście, jak co do czego, to ostatecznie koryto najważniejsze.
Czy to będzie nieRąd PiS czy PO, czy inna "magdalenkowa" banda, to zapewne za nędzną łapówkę kupią te 800 czołgów, drożej niż inni nabywcy. Po co takiego "partnera" wciągać w projekt?
Gdyby właściciele tych sklepów byli żydami, wystarczyło by zbić szybę w jednym z nich, albo może stłuc słoik z dżemem na terakotowej podłodze i już cały "zachodni świat" przy wtórze papieża i większości episkopatów, grzmiał by na temat plagi antysemickiego terroru...
Prokurator Młynarczyk prowadzi postępowania mimo konfliktu interesów. Tolerowanie takich zjawisk obniża zaufanie społeczeństwa do prokuratury polskiej.
Co do agentów wpływu, o których tak się rozwodzi niejaki Isajew, to rozumiem, że polski wymiar sprawiedliwości miałby ich zwalczać, o ile tenże Isajew, "zdemaskuje" ich jako agentów rosyjskich, co do ukraińskich zaś przeciwnie - państwo polskie powinno, rzecz jasna, futrować ich szmalem i chuchać dmuchać na niebożęta. Ma się rozumieć, ten cały Isajew ukraińskim agentem wpływu nie jest.
Skoro pan prokurator nie podporządkował się zakazowi, znaczy się ma spore problemy z dyscypliną. Skoro ostrzeżenia nie skutkują, może ostrzejsze środki są potrzebne. A jeśli te nie pomogą, warto pomyśleć o odebraniu temu zlewaczałemu prokuratorowi praw wykonywania zawodu, zanim przez swoje działania jeszcze kogoś skrzywdzi.
A co do owego Isajewa, to zaczynam zastanawiać się, czy przypadkiem ów watażka nie jest agentem Kremla. Serio. Wszak swoim działaniem skutecznie sieje niechęć Polaków do Ukraińców. Nie każdy Ukrainiec od razu musi być banderowcem. Są też ci normalni. Są również i ci prorosyjscy, tak jak kiedyś byli oprócz banderowców także lojalni komuniści. Poza tym rosyjski wywiad zawsze działał w sposób wyrafinowany, więc wcale bym się nie zdziwił, że ta szuja działa na rzecz FSB lub innego KGB. Jeśli moje domysły są słuszne, to zapewne imć Isajew nawet otrzyma niedługo premię z Kremla, bo robotę wykonuje fest.
Od kogo ukraińcy pokroju Isajewa nauczyli się tak przewrotnie łgać... Skąd bierze się u nich przekonanie, że łgarstwa i fałszywe oskarżenia to skuteczna broń w atakowaniu ofiar swoich przewrotnych planów. Czy nie było to modus operandi komunistów i eszelkiej maści lewactwa od samego poczatku ich istnienia? Oskarżać innych o własne zbrodnie i przewinienia?
No proszę - pod artykułem pokazującym jeden z niezliczonych przykładów tego, że PiSuar nie zamierza zakończyć mordowania dzieci. Niejaki "tutejszym" z braku argumentów wyzywa mnie za stwierdzenie faktu... kto tu jest trollem....
idz właź w d.. rydzykowi bo tylko to potrafisz zaczynacie walke na paru frontach zupełnie nie przygotowani a potem bierzecie od każdego oklep "miekiszony " jak sam sie nazwales
W jakimś sensie także polska dyplomacja, a zwłaszcza ambasada w Wilnie „wyhodowała” sobie sama taką sytuację. Bo z Polski wspiera się (także finansowo) osoby i media polskojęzyczne o odchyleniu liberalnym i lewicowym, jak Kurier Wileński czy Radio znad Wilii, które atakują oficjalne polskie organizacje jak ZPL czy polską partię AWPL. Wspiera się wyznawców LGTB+, uczestników czarnych marszy, strajku kobiet itp na Litwie, jakąś Dobrowolską, Mokrzecką, Radcenko, Okincyca (jest na liście agentów KGB) i innych takich, którzy polskim sprawom nie służą ani na Litwie, ani w relacjach z Macierzą - bo także oni przyczynili się do powstania wyraźnie antypolskiej koalicji sajudzistów i skrajnych tęczowych liberałów.
G.Landsbergis już wcześniej mówił że w sporze Polski z Unią stanie po stronie Unii broniąc tzw praworządności. Poprzedni premier z rządu Litwy gdzie koalicjantem była AWPL zdecydowanie popierał stanowisko Warszawy. Czyli już widać że będzie mocny krok w tył. Zresztą czego spodziewać się po wnuku Vytautasa Landsbergisa zapiekłego polakożercy....
Jak widac ci Ukraincy cierpia na nieuleczalna chorobe, odmiane turanskiego mongolizmu. Jedyna dla nich nadzieja, ze moze kiedys "znachor" Putin ich uleczy. Polscy "znachorzy" raczej nie maja takich mozliwosci.
Chcialbym dodac, ze Ukraincy w 1939r., 27 wrzesnia zamordowali takze najmlodszego syna Hr. Andrzeja Potockiego, por. 25 Pulku Ulanow Wielkopolskich, adiutanta Wladyslawa Sikorskiego, Andrzeja Maria Potockiego. Jego grobowiec znajduje sie obecnie w Letowni k/Przemysla.
"strona ukraińska jest przeciwna dokonaniu ekshumacji na miejscu mogiły w Monastyrzu" - w Wolnej Polsce nikt by się neonazistów spod znaku UPA nie pytał o zdanie.
Fatalnym bledem,Polakow, Polskiego Sejmu jest to , ze w latach 90- tych zdecydowanie nie odcieto sie od banderyzmu, potepiajac go jednoznacznie, jako forme nazizmu, poprzez jednoznaczna ustawe , ktora by prawnie egzekwowala wszelka glorifikacje banderyzmu. Bylby to kierunkowskaz dla Ukrainy, by isc droga demokratyczna, gdyz tylko taka jest sluszna w kierunku do UE. , innej drogi nie ma. Odcinajac sie od wartosci europejskich Ukraina juz nie idzie a wrecz biegnie w kierunku Putina.Ukraina obecnie jest bankrutem moralnym, politycznym i gospodarczym, ktory moze byc jedynie sztucznie podtrzymywany dla celow geopolityki przez USA. Jesli chodz o cmentarze ukrainskie w Polsce to powinnismy o nie dbac i szanowac, natomiast wszelkie upamietnienia zbrodniarzy ludobojcow powinny zniknac z Polskiej Ziemii raz na zawsze.
Potomkowie tych katow z Wolynia, jak widac w klamstwie i falszowaniu historii przebijaja nawet Rosjan. Jak nisko trzeba moralnie upasc, by zaprzeczac oczywistym faktom. Tylko patrzec , jak zaczna twierdzic, ze ta zbrodnie popelnili nie UPA- ludki ale UFO- ludki. No coz jest to poziom Jaskiniowcow, ktorzy chca wejsc do UE, jako zupelny bankrut moralny, polityczny i gospodarczy, oto ich "dorobek" ostatnich 30-lat.
Niezrozumiale jest dla mnie , dlaczego Polska nie przeprowadzi ekshumacji pod pomnikiem na gorze Monastyr samodzielnie, przeciez tam leza szczatki polskich obywateli , na polskiej ziemii. Dlaczego chcemy to robic wspolnie z Ukraincami, czekajac na ich zgode. Wiadomo, ze zadnej zgody od nich nie otrzymamy, bo co by bylo , gdyby tam nic nie bylo, podobnie jak w Hruszewicach.
Znaczy się że Ruskie sprzedali biedniakom dwu składnikową szczepionkę.
Pierwszy składnik biedniaki już dostali, na drugi będą musieli poczekać?
Ruska metoda : założyć instalację odgromową ale nie uziemić.
Jak piorun walnie to racja z obu stron: bo założyli, bo nie uziemili...
Życie ludzkie nie ważne, ważna tylko ideologia i polityka wielkiej Rosji?
Skąd my to znamy Panie Władimirze Iljiczu Uljanow Putin?
Skąd i dlaczego ten pośpiech?
Przetarłem oczy czytając ten tekst ,czy aby nie weszłem na stronę wyborczej.
"wysoki rangą stawia warunek", Prowizorium budżetowe nie jest niekorzystne dla Polski ,a kredyty na wolnym rynku bez unijnego chomąta z ujemnymi odsetkami.
Jakby zamiast 5 lat więzienia (i pasożytowania za nasze wspólne pieniądze), skazać ich na 5 lat sprzątania lasów, to świat byłby sensowniejszy i bardziej czysty. Ale nie w naszym po//nym kraju...
Ohydna palestyńska prowokacja, ale jaki nośny temat medialny.
Następne będzie rozstrzelanie przedszkola w celu oskarżenia Izraela?
Nowa metoda prowokacji palestyńskiej w celu oskarżania Izraela?.
Czy panowie ministrowie przedstawili koncepcję, co będziemy robić z odpadami radioaktywnymi przybywającymi rok w rok?
Tak na marginesie... O szerokiej furcie otwierającej się dla wszelkiego rodzaju gigantycznych szwindli (czyt. duża spółka z udziałem 100% Skarbu Państwa) chyba nie muszę wspominać.
Na Ukrainie było by co rozwiązywać, ale Zachód w imię krucjaty antyrosyjskiej jest ślepy i głuchy na pamięć o zbrodniach SS Galizien i UPA, oraz rozkwit ich kultu.
Bezczelność ukraińców każdego może wyprowadzić z równowagi...
"Upamiętnienie" w Monastyrzu nie ma i nigdy nie miało "pierwotnej formy", ponieważ było samowolą, kilka razy samowolnie zmienianą i nigdzie nie ma oficjalnego wzoru, zatwierdzonego prawomocnie zgodnie z polskim prawem. Formę tego "upamiętnienia trzeba dopiero wspólnie ustalić i prawomocnie zatwierdzić. Absolutnie nie ma i nie może tam być miejsca na prowokacje typu "zginęli za wolność Ukrainy". Mordercy Polaków, kobiet, dzieci (którzy tam pewnie leżą w Monastyrzu) spod znaku UPA, na polskiej ziemi mogą mieć co najwyżej nagrobki dwujęzyczne typu: Imię Nazwisko data urodzenia i śmierci (podobnie na cmentarzach niemieckich w Polsce nie może być zadnych symboli typu SS,SA,NSDAP,Gestapo,Abwehry,Wehrmachtu itp. TYLE !!!!! Nic więcej. Jak się nie podoba, zabierać ich na Ukrainę i tam sobie robić banderowski Panteon.
Postulat włączenia "społeczności ukraińskiej" (pogrobowców UPA od Tymy) w Polsce do dyskusji o drażliwych kwestiach, to jest taka Bezczelność, jakbyśmy my zaproponowali ukraińcom, włączenie do rozmów z rządem ukraińskim, rosyjskojęzycznej mniejszości/większości mieszkającej na Ukrainie, do rozwiązywania Nabrzmiałych Problemów Wewnętrznych w państwie ukraińców.
Dopóki ukraińscy mordercy i rzeźnicy odpowiedzialni za mordy na dziesiątkach/setkach tysięcy Polaków na kresach wschodnich nie będą potępieni i osądzeni historycznie, ukraińcy mogą sobie stawiać "pomniki pojednania" np. pomiędzy UPA i SS Galizien i Ukraińska Policją Pomocniczą itp. Polski i Polaków nie mieszajcie do swoich "pojednań"....
Ciężko zinterpretować na gorąco zmiany w tej ustawie. Ciężko też jednoznacznie stwierdzić, jak należy potraktować art. 20 tejże ustawy. Czy owe 50 i 51% zniżek ustawa narzuca, czy jedynie sugeruje. Z jednej strony wydaje się, że narzuca, ponieważ jest zawarte stwierdzenie, że kombatantom, inwalidom, etc. przysługuje zniżka w klasie 1 i 2 transportu zbiorowego krajowego = 50%. Nie ma stwierdzenia "od 50%" lub, że jest to sugerowana wielkość zniżki. W tej sytuacji zrozumiałe jest postępowanie większości samorządów, chociaż ja na miejscu tych instytucji zwróciłbym się do ustawodawcy o interpretację tego zapisu, zanim podjąłbym (być może pochopną) decyzję o zmniejszeniu zniżki ze 100% do 50%. Bowiem z drugiej strony już w pierwszych artykułach ustawa stwierdza, że kombatantom i ofiarom politycznych represji należy się specjalny szacunek oraz, że wojewoda winien współpracować z samorządem w celu ułatwienia życia tym, jakże zasłużonym osobom. A trudno mówić o wyrażeniu szczególnego szacunku, jeśli zmniejsza się zniżkę ze 100% do 50%. Poza tym ceny przewoźników regionalnych typu PKM, WKD, czy ŁKA (którzy to przewoźnicy stanowią nie transport krajowy, lecz regionalny) są w gestii samorządów właśnie, a nie władz centralnych.
Wygląda na to, że jedyną instytucją która zachowała zdrowy rozsądek i zachowała się godnie jest łódzki samorząd - ku mojemu dużemu, ale i pozytywnemu zaskoczeniu, jako, że żyję w Łodzi i czuję się z nią związany. Ufam tylko, że interpretacja samorządu woj. łódzkiego nie zostanie uznana za błędną, chociaż w PL wszystko możliwe. Odpukać!
W każdym bądź razie jedno jest pewne: wszędzie, gdzie miesza się władza centralna i politycy: czegokolwiek by się nie tknęli, to zostanie sp... -żeby nie używać niecenzuralnych słów, użyję daleko posuniętego eufemizmu- sknocone.
Na zabetonowanych mułów z Rządowego Centrum Legislacyjnego, to ja nawet nie liczyłem i nie liczę - oni już dawno utracili zarówno zdolność logicznego myślenia, jak i kontakt z rzeczywistością. Zaś przeprowadzone nowelizacje tej ustawy nie można uznać za nic innego, jak za kolejny dowód ignorancji, niekompetencji oraz skretynienia tych, którzy zajmują się u nas ustawodastwem (o złośliwość JESZCZE nie podejrzewam).
Jedynymi zbrodniarzami byli tam banderowcy oraz ich mocodawcy.
Niedługo zaproponują "rzeź wołyńską" (danie podane na jakimś raucie, na którym doszło też do innych ekscesów, typu, krojenie tortu z niemowlakiem), jako tzw.
Produkt Lokalny...
Pański komentarz pod moim adresem uważam jako podły.
Jakim prawem ateista i zadeklarowany członek LGBT obraża mnie.
Upadek...
Zastanawiałem się wczoraj nad tym co mozna by napisać, ale nie znalazłem słów. Jednak komentarz zadeklarowanego zwolennika PiS (partii która podobnie jak PO robi wszystko żeby utrzymać tzw. "kompromis", czyli dalej bezkarnie mordować Polskie dzieci), uważam za gorszący.
Niech Pan Bóg przytuli te niewinne, zamordowane ofiary, do swojej piersi.
Ich przodkowoe rżnęli w bestialski sposób Polaków by pozbyć się ich z tamtych terenów i zacząć budować "samoistną "ukrainę,a teraz znowu pchają się do Polaków,by tu osiedlać się już na gotowe.?
drodzy Kresowiacy,ambasada i konsulaty na terenach Kresowych NIE reprezentują RP tylko politykę PiS
Ludzkość, jak była głupia, tak jest nadal, a pamięć ludzka wyjątkowo krótka.
Leżę plackiem przed Chińczykami, mają szansę zawojować światową naukę?
Tylko by się nie zgodzili,ich wódz wisiał by za ziobro na śmietniku.
Hmm... idealne na przesmyk suwalski.
Ha, ha... Ci tak samo, jak PiS, że najpierw nie oddadzą guzika, a finalnie oodali całe gacie. :-) Pod tym względem SP i PiS pasują do siebie, jak ulał. No i oczywiście, jak co do czego, to ostatecznie koryto najważniejsze.
Czy to będzie nieRąd PiS czy PO, czy inna "magdalenkowa" banda, to zapewne za nędzną łapówkę kupią te 800 czołgów, drożej niż inni nabywcy. Po co takiego "partnera" wciągać w projekt?
Gdyby właściciele tych sklepów byli żydami, wystarczyło by zbić szybę w jednym z nich, albo może stłuc słoik z dżemem na terakotowej podłodze i już cały "zachodni świat" przy wtórze papieża i większości episkopatów, grzmiał by na temat plagi antysemickiego terroru...
A co z prawami Polaków? Banderowcy ważniejsi niż Polacy?
Prokurator Młynarczyk prowadzi postępowania mimo konfliktu interesów. Tolerowanie takich zjawisk obniża zaufanie społeczeństwa do prokuratury polskiej.
Co do agentów wpływu, o których tak się rozwodzi niejaki Isajew, to rozumiem, że polski wymiar sprawiedliwości miałby ich zwalczać, o ile tenże Isajew, "zdemaskuje" ich jako agentów rosyjskich, co do ukraińskich zaś przeciwnie - państwo polskie powinno, rzecz jasna, futrować ich szmalem i chuchać dmuchać na niebożęta. Ma się rozumieć, ten cały Isajew ukraińskim agentem wpływu nie jest.
Skoro pan prokurator nie podporządkował się zakazowi, znaczy się ma spore problemy z dyscypliną. Skoro ostrzeżenia nie skutkują, może ostrzejsze środki są potrzebne. A jeśli te nie pomogą, warto pomyśleć o odebraniu temu zlewaczałemu prokuratorowi praw wykonywania zawodu, zanim przez swoje działania jeszcze kogoś skrzywdzi.
A co do owego Isajewa, to zaczynam zastanawiać się, czy przypadkiem ów watażka nie jest agentem Kremla. Serio. Wszak swoim działaniem skutecznie sieje niechęć Polaków do Ukraińców. Nie każdy Ukrainiec od razu musi być banderowcem. Są też ci normalni. Są również i ci prorosyjscy, tak jak kiedyś byli oprócz banderowców także lojalni komuniści. Poza tym rosyjski wywiad zawsze działał w sposób wyrafinowany, więc wcale bym się nie zdziwił, że ta szuja działa na rzecz FSB lub innego KGB. Jeśli moje domysły są słuszne, to zapewne imć Isajew nawet otrzyma niedługo premię z Kremla, bo robotę wykonuje fest.
Panie młynarczyk i isajew możecie mnie pocałować w żyć!!!
Od kogo ukraińcy pokroju Isajewa nauczyli się tak przewrotnie łgać... Skąd bierze się u nich przekonanie, że łgarstwa i fałszywe oskarżenia to skuteczna broń w atakowaniu ofiar swoich przewrotnych planów. Czy nie było to modus operandi komunistów i eszelkiej maści lewactwa od samego poczatku ich istnienia? Oskarżać innych o własne zbrodnie i przewinienia?
Prezydenci i tak nie wpadaja w konflikt z prawem.
No proszę - pod artykułem pokazującym jeden z niezliczonych przykładów tego, że PiSuar nie zamierza zakończyć mordowania dzieci. Niejaki "tutejszym" z braku argumentów wyzywa mnie za stwierdzenie faktu... kto tu jest trollem....
idz właź w d.. rydzykowi bo tylko to potrafisz zaczynacie walke na paru frontach zupełnie nie przygotowani a potem bierzecie od każdego oklep "miekiszony " jak sam sie nazwales
Kazda kanalia chce brac
i nie placic
A ja tez tak chce,
od jutra za prad nie place
Mialy byc miliardy, a sa miliony,
Ukry ida w zapomnienie
Wrzutka Agorowego RMF FM to kalka z niemieckiego DW czyli wielkie nadzieje Berlina. A jak się to skończy to zobaczymy.
W jakimś sensie także polska dyplomacja, a zwłaszcza ambasada w Wilnie „wyhodowała” sobie sama taką sytuację. Bo z Polski wspiera się (także finansowo) osoby i media polskojęzyczne o odchyleniu liberalnym i lewicowym, jak Kurier Wileński czy Radio znad Wilii, które atakują oficjalne polskie organizacje jak ZPL czy polską partię AWPL. Wspiera się wyznawców LGTB+, uczestników czarnych marszy, strajku kobiet itp na Litwie, jakąś Dobrowolską, Mokrzecką, Radcenko, Okincyca (jest na liście agentów KGB) i innych takich, którzy polskim sprawom nie służą ani na Litwie, ani w relacjach z Macierzą - bo także oni przyczynili się do powstania wyraźnie antypolskiej koalicji sajudzistów i skrajnych tęczowych liberałów.
Fundacja utrzymywana z naszych podatków stawia tablicę ku czci ludzi uznanych z punktu widzenia polskiego prawa za zbrodniarzy. Niebywałe!
G.Landsbergis już wcześniej mówił że w sporze Polski z Unią stanie po stronie Unii broniąc tzw praworządności. Poprzedni premier z rządu Litwy gdzie koalicjantem była AWPL zdecydowanie popierał stanowisko Warszawy. Czyli już widać że będzie mocny krok w tył. Zresztą czego spodziewać się po wnuku Vytautasa Landsbergisa zapiekłego polakożercy....
Jak widac ci Ukraincy cierpia na nieuleczalna chorobe, odmiane turanskiego mongolizmu. Jedyna dla nich nadzieja, ze moze kiedys "znachor" Putin ich uleczy. Polscy "znachorzy" raczej nie maja takich mozliwosci.
Chcialbym dodac, ze Ukraincy w 1939r., 27 wrzesnia zamordowali takze najmlodszego syna Hr. Andrzeja Potockiego, por. 25 Pulku Ulanow Wielkopolskich, adiutanta Wladyslawa Sikorskiego, Andrzeja Maria Potockiego. Jego grobowiec znajduje sie obecnie w Letowni k/Przemysla.
"strona ukraińska jest przeciwna dokonaniu ekshumacji na miejscu mogiły w Monastyrzu" - w Wolnej Polsce nikt by się neonazistów spod znaku UPA nie pytał o zdanie.
Fatalnym bledem,Polakow, Polskiego Sejmu jest to , ze w latach 90- tych zdecydowanie nie odcieto sie od banderyzmu, potepiajac go jednoznacznie, jako forme nazizmu, poprzez jednoznaczna ustawe , ktora by prawnie egzekwowala wszelka glorifikacje banderyzmu. Bylby to kierunkowskaz dla Ukrainy, by isc droga demokratyczna, gdyz tylko taka jest sluszna w kierunku do UE. , innej drogi nie ma. Odcinajac sie od wartosci europejskich Ukraina juz nie idzie a wrecz biegnie w kierunku Putina.Ukraina obecnie jest bankrutem moralnym, politycznym i gospodarczym, ktory moze byc jedynie sztucznie podtrzymywany dla celow geopolityki przez USA. Jesli chodz o cmentarze ukrainskie w Polsce to powinnismy o nie dbac i szanowac, natomiast wszelkie upamietnienia zbrodniarzy ludobojcow powinny zniknac z Polskiej Ziemii raz na zawsze.
Potomkowie tych katow z Wolynia, jak widac w klamstwie i falszowaniu historii przebijaja nawet Rosjan. Jak nisko trzeba moralnie upasc, by zaprzeczac oczywistym faktom. Tylko patrzec , jak zaczna twierdzic, ze ta zbrodnie popelnili nie UPA- ludki ale UFO- ludki. No coz jest to poziom Jaskiniowcow, ktorzy chca wejsc do UE, jako zupelny bankrut moralny, polityczny i gospodarczy, oto ich "dorobek" ostatnich 30-lat.
Polska w relacjach z USA nie jest niepodległa, więc nie powinna być uwzględniana w takich statystykach.
Niezrozumiale jest dla mnie , dlaczego Polska nie przeprowadzi ekshumacji pod pomnikiem na gorze Monastyr samodzielnie, przeciez tam leza szczatki polskich obywateli , na polskiej ziemii. Dlaczego chcemy to robic wspolnie z Ukraincami, czekajac na ich zgode. Wiadomo, ze zadnej zgody od nich nie otrzymamy, bo co by bylo , gdyby tam nic nie bylo, podobnie jak w Hruszewicach.
Bajzel na kółkach ufundowany Polakom przez POPiS....
MSZ normalnego państwa w ogóle by nie przyjął UPAdlińskiej delegacji w tak błachej sprawie...
Znaczy się że Ruskie sprzedali biedniakom dwu składnikową szczepionkę.
Pierwszy składnik biedniaki już dostali, na drugi będą musieli poczekać?
Ruska metoda : założyć instalację odgromową ale nie uziemić.
Jak piorun walnie to racja z obu stron: bo założyli, bo nie uziemili...
Życie ludzkie nie ważne, ważna tylko ideologia i polityka wielkiej Rosji?
Skąd my to znamy Panie Władimirze Iljiczu Uljanow Putin?
Skąd i dlaczego ten pośpiech?
500+ się łapie pod komunizm
Pewnie ich własne urządzenia do zakłócania podsłuchów
KPP to konkurencja dla pisu, której się boi.
Przetarłem oczy czytając ten tekst ,czy aby nie weszłem na stronę wyborczej.
"wysoki rangą stawia warunek", Prowizorium budżetowe nie jest niekorzystne dla Polski ,a kredyty na wolnym rynku bez unijnego chomąta z ujemnymi odsetkami.
Jakby zamiast 5 lat więzienia (i pasożytowania za nasze wspólne pieniądze), skazać ich na 5 lat sprzątania lasów, to świat byłby sensowniejszy i bardziej czysty. Ale nie w naszym po//nym kraju...
A świstak siedzi i zawija!!!!!
Ohydna palestyńska prowokacja, ale jaki nośny temat medialny.
Następne będzie rozstrzelanie przedszkola w celu oskarżenia Izraela?
Nowa metoda prowokacji palestyńskiej w celu oskarżania Izraela?.
Czy panowie ministrowie przedstawili koncepcję, co będziemy robić z odpadami radioaktywnymi przybywającymi rok w rok?
Tak na marginesie... O szerokiej furcie otwierającej się dla wszelkiego rodzaju gigantycznych szwindli (czyt. duża spółka z udziałem 100% Skarbu Państwa) chyba nie muszę wspominać.
Na Ukrainie było by co rozwiązywać, ale Zachód w imię krucjaty antyrosyjskiej jest ślepy i głuchy na pamięć o zbrodniach SS Galizien i UPA, oraz rozkwit ich kultu.
Bezczelność ukraińców każdego może wyprowadzić z równowagi...
"Upamiętnienie" w Monastyrzu nie ma i nigdy nie miało "pierwotnej formy", ponieważ było samowolą, kilka razy samowolnie zmienianą i nigdzie nie ma oficjalnego wzoru, zatwierdzonego prawomocnie zgodnie z polskim prawem. Formę tego "upamiętnienia trzeba dopiero wspólnie ustalić i prawomocnie zatwierdzić. Absolutnie nie ma i nie może tam być miejsca na prowokacje typu "zginęli za wolność Ukrainy". Mordercy Polaków, kobiet, dzieci (którzy tam pewnie leżą w Monastyrzu) spod znaku UPA, na polskiej ziemi mogą mieć co najwyżej nagrobki dwujęzyczne typu: Imię Nazwisko data urodzenia i śmierci (podobnie na cmentarzach niemieckich w Polsce nie może być zadnych symboli typu SS,SA,NSDAP,Gestapo,Abwehry,Wehrmachtu itp. TYLE !!!!! Nic więcej. Jak się nie podoba, zabierać ich na Ukrainę i tam sobie robić banderowski Panteon.
Postulat włączenia "społeczności ukraińskiej" (pogrobowców UPA od Tymy) w Polsce do dyskusji o drażliwych kwestiach, to jest taka Bezczelność, jakbyśmy my zaproponowali ukraińcom, włączenie do rozmów z rządem ukraińskim, rosyjskojęzycznej mniejszości/większości mieszkającej na Ukrainie, do rozwiązywania Nabrzmiałych Problemów Wewnętrznych w państwie ukraińców.
Dopóki ukraińscy mordercy i rzeźnicy odpowiedzialni za mordy na dziesiątkach/setkach tysięcy Polaków na kresach wschodnich nie będą potępieni i osądzeni historycznie, ukraińcy mogą sobie stawiać "pomniki pojednania" np. pomiędzy UPA i SS Galizien i Ukraińska Policją Pomocniczą itp. Polski i Polaków nie mieszajcie do swoich "pojednań"....