@Votum_separatum:Porzuć Pan jakiekolwiek dyskusje z tym Alkoholikiem . Żadne racjonalne argumenty do jego pijackiego umysłu nie docierają ma jeden szablon postępowania lżyć , oczerniać i obrażać. ktoś mający odmienne zdanie od niego to ,,(ruskiego namolnego i głupiego agenta,) Całkowicie zgadzam się z Pańską oceną tej szumowiny społecznej , To nie jest żaden , jak pisze o sobie repatriant zw schodu już prędzej jakaś upowska świnia posługująca się ukradzionymi dokumentami wcześniej zamordowanego obywatela Polski co jest dość nagminną sprawą w ich wykonaniu , jak nawet widać po zamieszczanych artykułach na tym Portalu. Bardzo słuszną diagnozę o jego stanie umysłu postawił na tym forum Pan Jan_De.
Na Białorusi jest jeszcze jeden ZPB, o którym w naszych mainstreamowych mediach cicho... Nawet, jeśli poniższy filmik to propaganda, warto go obejrzeć, by spróbować sobie wyrobić nezależny pogląd...
http://www.youtube.com/watch?v=0ilvfzpagGY
Znasz Pan powiedzenie Mr Hyde, określający się Tutejszym?: Lepiej nie odzywać się i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości! Pan jednak naprawdę myślisz, że głupota zwalnia od myślenia! Napisałem wyraźnie, ale specjalnie dla Pana powtórzę: żaden sąd Pana nie skaże, gdyż choroba psychiczna zwalnia od odpowiedzialności karnej! Tak mówi polskie prawo! Co w tym temacie mówi "ruskie" - nie wiem...
Panie Jan_De , póki co to w tym kraju obowiązuje polskie prawo. Zakładaj Pan sprawę w swoim i Pana Votum_separatum imieniu. Wymienimy się adresami, pismami i będzie frajda. Niniejszym Pana informuję że na terenie RP obowiązuje polskie a nie rosyjskie prawo. Chociaż Pan Putin był łaskaw werbalnie rozciągnąć rosyjskie prawo na cały świat. Moim zdaniem jesteś Pan typowym przykładem ruskiego namolnego i głupiego agenta, o typowej dla wielkorusa manii wyższości. Oczekuję wezwania do sądu Panie Janie de.
Znów z Pana wyłazi Mr Hyde, Panie Tutejszym. Nie da się tego leczyć? Pewnie Pan tego nawet nie chcesz! Bo choć głupota nie zwalnia od myślenia, (o czym Pan nie wiesz), to od odpowiedzialności karnej – już tak (o czym wiesz Pan b. dobrze...). Więc gdyby ktoś chciał Pana skarżyć do sądu o zniesławienie, będzie jak znalazł! Pozostaje nadzieja, że ktoś wreszcie zorientuje się, że to forum nie jest właściwym dla Pana miejscem, że właściwszym dla Pana miejscem jest szpital, i to specjalistyczny!
Panie Jan53, ma Pan całkowitą rację, nasze "władze" reprezentują jedynie swoje geszefty, które z interesem narodowym nie mają nic wspólnego. Pańskie stwierdzenie: " Albo ukrainska zagraniczna i wewnetrzna polityka pokaze ze jest proeuropejska a Prawy Sektor to margines .Ukrainska armia zrobi szybko co do niej należy,albo po Krymie wschod Ukrainy przejmie Rosja" jest ze wszech miar słuszne. Takie stwierdzenie ubrane w odpowiednią formę słowną powinno znaleźć się w wykładni polskiego stanowiska zapodanej władzom Ukrainy. Moim zdaniem powoli zmienia się psychika i wykładnia patriotyzmu u samych Ukraińców, czynnikiem łączącym ich jest wojna z rosyjskim agresorem. Tak że wzięcie za twarz prawego sektora, pogonienie banderowców staje się coraz bardziej prawdopodobne, pojawił się nowy czynnik spajający ukraińskie społeczeństwo: patriotyzm związany z walką z Rosyjskim agresorem. Rosną nowe wzorce, nowe elity. Jest to niezwykle silny czynnik dający Ukraińcom "COŚ W ZAMIAN", coś zamiast banderyzmu. Tego czynnika do tej pory nie było. Takie jest moje zdanie. Pozdrawiam Pana.
Panie Votum_separatum, was Ruskich do wojny nikt nie pcha, robicie co uważacie za słuszne w interesie Matuszki, przede wszystkim zabór ziemi Was interesuje. A prowokacje, napuszczanie nas Polaków na sąsiadów wsadź Pan sobie w gębę albo w d### to i tak u Pana jednako śmierdzi i tyle samo jest warte. Tak się składa że jestem jednym z tych Polaków - repatriantów, którzy na Ukrainie zostawili wszystko co mieli, ale nie znaczy to że dam się otumanić ruskiemu prowokatorowi i zacznę nawoływać do działań wbrew mojej Polskiej Ojczyźnie. Wal się Rusku, od nas trzymaj się z dala, macie swoje podłe ruskie interesy na Ukrainie, ale to nie są nasze polskie interesy narodowe. A "Archiwum Mitrochina" i tak nie przeczytałeś, jesteś na to za głupi i za tchórzliwy.
No panie agencie to pan coś tu pomylił , krym był ukraiński od czasu kiedy ukraińcom podarował go Chruszczow a ponadto powiem tak na ukrainie jast taki rejon jak Ruś Kijowska , sama nazwa coś mówi prawda?
No i tu mamy zonk , jak sprawa nie dotyczy nikogo osobiście to wszyscy są za ! zabijać separatystów zabijać sowietów itp ( mowię tu też o naszych polskich patriotach na necie) ale jeżeli zaczyna to dotykać każdego osobiście to już mamy inne podejście , widać to na filmie , te kobiety nie chcą aby ich mężowie i synowie wrócili w plastykowych workach, a tak na marginesie jeden z polityków ukraińskiej hunty powiedział że majdanowcy niech wezmą broń i idą walczyć na wschód , a może by tak ten pan i jemu podobni chwycili za broń i poszłi walczyć , jak zawsze politykiery i dziennikarzyny manipulują ludźmi a sami siedzą na ciepłych stołkach i robią kasę .
Projekt zawieszony od lat i w tercecie udziałowców nie ma chętnych do finansowania projektu.
Poza tym przy pierwszym podejściu do sprawy projekt położyli Litwini wszczynając ciągłe spory.
Słabo widzę jego realizację.
Z takiej racji, że Sewastopol od wieków był, jest i będzie własnością wolnej, niezależnej, suwerennej i demokratycznej Ukrainy. Sława Ukrainie! Hierojom Sława! Smiert Worohom!
Panie @nieTutejszym, widzę że archiwum Mitrochina + zbyt duża ilość alkoholu powodują u pana konwulsje psychiczne. Jest Pan wyjątkową szumowiną. To pan pcha nas do wojny z mocarstwem atmowym insynując różne sytuacje i okoliczności które które faktycznie nie mają miejsca, a pisze pan o nich ciąglę bo jest pan jednocześnie idiotą opanowanym przez manię prześladowczą jak i zwykłym szubrawcem głoszącym tezy rodem od ukraińskiego Żyda Aarona Szechtera vel Michnika. Polacy pańskiego bełkotu nie kupują. Rozbiór Ukrainy jest koniecznością dziejową. To państwo rozpada się właśnie i pańskie konwulsje na nic nie pomogą. Ważne jest aby wyciągnąć stąd jak największe korzyści dla Polski. Najważniejsze jest jednak, że po pańskich słowach jakie pan tu wypisał powyżej, wielu Polaków którzy pozostawili tam swoją ojcowiznę dało by panu, panie @Tutejszym po prostu po TWARZY. I przyznałbym im słuszność.
,,Oddanie Krymu bez 1 strzalu.Dezercje na olbrzymia skale nie swiadcza ani o sile panstwowosci i wysokim morale społeczeństwa,, -jaka dezercje ? ? batalion ,,Donbass,, poczynal w liczbie 70-80 ludzi,a teraz tam wiecej 2 000 i to na 70 procentow ludzi z Donbassu czyli tych dwoch obwodow..(wszyscy ochotniki)..w ,, Azow,, i ,,Dniepr,, takze potrafic bardzo trudno, poniewaz chetnych wielu..teraz z ulice yuz nie biorza, wyjatek chyba dla wojskowych liekarzy..Jest ludzi,jacy nie chce walczyc,a jest ludzi jacy daja lapowki po 400-500 dolarow zeby potrafic na wojne..
Projekt tej brygady ze sztabem w Lublinie od kilku lat wisi na "wokandzie" i nic z tego
nie wynika. Nie widzę w tym tercecie nikogo kto wysupła na tą imprezę pieniądze.
Jakże mnie te fakt nie dziwi... Czasem wręcz z każdym dniem we Lwowie przybywa różnych pomników i tablic, które upamiętniać mają "ukraińskie" wyczyny mieszkańców Lwowa i całej Małopolski Wschodniej... Polecam obejrzeć mały pomnik Ignacego Łukasiewicza na którym również mowa jedynie o "wielkim galicyjskim uczonym"... Jeśli ktoś chce zobaczyć to "cudo" pomnikowej techniki, to stoi ono dokładnie w miejscu, gdzie przed wojną, na terenach Targów Wschodnich stała słynna karafka Baczewskiego (potem przejęło ją Polskie Radio).
@Tutejszym:Szanowny Panie.Jak na razie nasze pozal się Boze władze zachowują milczenie oraz nie wypowiadają się na temat granic ani Jaltanskiego rozboju przez Sowietow.Obecne zas wypowiedzi tzw.Prawego Sektora w stosunku do nas Polakow oraz obecnych granic zostaną lub już zostały odebrane jako nieprzyjazne lub wręcz wrogie.Prosze również przyjzec się wypowiedziom wegierskich czy rumuńskich politykow w sprawie Bukowiny czy Zakarpacia.Tam jakos Prawy Sektor trzyma gebe na klodke.
Co do Kijowa to był on tylko w granicach polskich w latach 1569-1667 a potem traktatem przekazany Rosji.Zreszta nigdy nie był parafowany.Inaczej zas ma się sprawa z Lwowem.Prosze pamietac ze nigdy nie był on ukrainsski.Bodajze w 981r. Grody Czerwinskie zostały podbite prze Romanowiczow i przeszly w jego posiadanie.Dopiero wyprawa Boleslawa Chrobrego na Kijow przyniosła jego powrot do Polski.W granicach Polski był Lwow od 1340r do 1945r.600 lat przy Macierzy to jednak cos jest.Co do ukraińskiego państwa to jest cos takiego jak z Mazowsza czy Podkarpacia zrobić kolejne sztuczne twory.Poza tym o państwo się walczy i dba o jego honor.Oddanie Krymu bez 1 strzalu.Dezercje na olbrzymia skale nie swiadcza ani o sile panstwowosci i wysokim morale społeczeństwa.Kolejny wstyd to walka z tzw."separystami".Skoro Ukraina jest silna i samodzielna to powinna te sprawę rozwiazac w ciągu tygodnia a nie trwa ten spektakl od 3 miesięcy.Rosjanie dla zaprowadzenia ladu w Czeczeni czy innych zakalkaskich republikach nie potrzebowali pozwolenia USA czy UE.Zrobili co swoje i mieli gdzies pomimo ze tak naprawdę ziemie te były na sile wcielane do Rosji.Zreszta jak caly wschod Ukrainy.
Reasumujac : Albo ukrainska zagraniczna i wewnetrzna polityka pokaze ze jest proeuropejska a Prawy Sektor to margines .Ukrainska armia zrobi szybko co do niej należy,albo po Krymie wschod Ukrainy przejmie Rosja a o reszte upomni się Rumunia i Wegry.Tak ze z tych 600tys.km2 zostanie może polowa lub nie.
Przedstawiciel OSCE przyjechal do Donbasu. Otrzymal od kobierty zabawke z plamami dzieciecia krwia. "Niech Pan to odda wnukowi Poroszenki. To krew dziecka na tej zabawke"
https://www.youtube.com/watch?v=Dr0dKwxBUD4
Że tak powiem, artykuł nieaktualny. Ukraińcy siedzą a kilku miejscach w kotle - mogą się poddać albo zwiać do Rosji, banderowcy ponoszą ogromne straty. Marinowka odbita, a powstańcy są w kontrofensywie.
To raczej Ruskie prawitielstwo, a nie Polska rozumiana jako jej władze, chcą pchnąć Polaków do wojny z sąsiadami. Spieprzaj ruski głupi agencie. Co jest większe - Twoja podłość czy głupota. Podżegasz nas do wojny?.
Pan Zianon siedzi sobie bezpiecznie w Stanach, gdzie otrzymał azyl polityczny i nawołuje do eskalacji wojny... Jakoś nie słychać, by sam zamierzał wziąć w niej udział... Ale swoim dobroczyńcom z CIA, odwdzięcza się, jak może...
Kanapowe partyjki opozycyjne Białorusi to kolejny wielki przyjaciel US_DEMOCRACY. Może w przyszłości i tam uda im się wywołać wojenkę pod szyldem CIA. Syryjska FSA, Prawy Sektor, BNF - wszystkie te ugrupowania mają tego samego ochydnego sponsora.
Na Ukrainie trwa de facto wojna Ukraińsko-Rosyjska póki co o małym zasięgu. Organizowanie w tych okolicznościach z Ukrainą wspólnej brygady to włączanie Polski w konflikt zbrojny lub narażanie na takie niebezpieczeństwo. Jaką Polska ma w tym korzyść? Żadnej realnej, jak zwykle wychodzi w tzw. polityce realizowanej przez Polskę "mesjanizm". Na Ukrainie są silne partie banderowskie, antypolskie. Litwa to żaden sojusznik ze swoją mikroskopijną armią, a do tego antypolska. Doprawdy ręce opadają.
u-kraińcy zawłaszczają historię Polski ,u-kraińcy zawłaszczają historię polski nic dziwnego własnej nie mają ukraść coś muszą jak nie Rosji to Polsce i już mają jak swoje.
@Wilno:Nie zostawili.Pamietamy a najlepszy dowod to ten ze codziennie sa wysylane e-maile do kancelarii premiera w sprawie obietnicy zlozonej w Ostrej Bramie przez niego przed tłumem Wilniukow.Podobne otrzymuje p.Kaczynski Jaroslaw co z politycznym zakupem Mozejek a wywiązywaniem się z traktatu polsko-litewskiego podpisanego w 1994r.Jeszcze sa tacy co pamietaja i będą pamietac o rodakach nie tylko we Wilnie,ale Grodnie,Lidzie,Nowogrodku czy Wolkowysku,Lwowie i Stanislawowie.
@webprojektant: A jaka to konfederacje widzi Pan z Litwinami? Przeciez to nie ten sam narod który bral udział w bitwie pod Grunwaldem czy Powstaniu Styczniowym.Ci teraźniejsi to Zmudzini oraz tzw.Litvusy.Po ich kolaboracji najpierw ze Stalinem,potem Hitlerem i znow Stalinem nie widze w nich zadnych sojusznikow.A po zamordowaniu ponad 100tys.osob w Ponarach w tym to ponad polowa to obywatele II RP(Zydzi tez mieli obywatelstwo polskie).Proszę pamietac ze po otrzymaniu darowizny w postaci Wilna i okolic Litwini masowo donosili na Polakow do NKWD a po zsyłanych na Sybir przejmowali majatki oraz Wilenskie mieszkania.Nie chce mieć z nimi nic wspólnego a tymbardziej wspólnej brygady.Takowa dzialala i została rozwiazana bodajże w 2008r(?) z powodu zatargow nie tylko wśród zolnierza ale i kadry oficerskiej.Stacjonowala w Olicie.Na koniec Litwini zadali aby strona polska utrzymywala calosc.Szanowny Panie jest przysłowie " Z g........ bata się nie uplecie".I takowa brygada to bezsens.O "Ukrainskich przyjaciołach" z Wolynia nie wspomnę,bo i po co.
Taka brygadę na wschodniej granicy Polska powinna stworzyć sama,bo to i pare tysięcy ludzi miałoby prace a i trochę sprzętu trzeba by było kupic i wyprodukować.To ma sens.Bo armia polska powinna liczyc sama na siebie i swoich zolnierzach a nie na jakiś egzotycznych brygado - sojuszach które nic nie daja.
Fajnie USA nas zeswatali i nawet nie zapytali :) a Polskie media już wcale nie piszą o Polakach w Wilnie, nie możno nam teraz kłócić się, bo wróg i pan u nas ten sam, więc jesteśmy jedną rodziną i musimy zyć w jei interesie :)
Jasne. Jedynym wyznacznikiem "propolskosci" jast antypolskosc. Idz dziecie do PiSu czy PO niechaj ci zaplaca srebrnikami a jak juz jezykem urzedowym bedzie niemiecki/ruski dostaniesz medal.
Spadł mi kamień z serca. Jeżeli faktem jest ( a nie mam podstaw Panu nie wierzyć) istnienie takiego rozkazu i jego treść jest dostępna, to Ojciec mówił prawdę: "Wykonywałem polecenia przełożonych". Nigdy nie opowiadał ani nie komentował tych wydarzeń. Rodzina Ojca była ciężko doświadczona z rąk Ukraińców, Niemców, Rosjan. Kolejność nacji jest ważna. Ja możliwość istnienia takiego rozkazu traktowałem jako coś wstydliwego, teraz widzę że Ojciec jako zawodowy żołnierz RP był w prawie. Ludzie biorący udział w tych akcjach ciężko płacili swoją psychiką, wydawani byli też UB przez liczne agentury banderowskie działające w ramach aparatu komunistycznego w PRL.
Bór-Komarowski(o którym mam jak najgorsze zdanie) wydał w 1943 rozkaz najpierw odnośnie Zamojszczyzny i osadników Niemieckich "Wsie takie nakazałem spalić, a ludność wyciąć w pień."
a portem Ukraińskich "W wypadku większego nasilenia mordów nakazano stosować odwet akcji pacyfikacyjnej przeciwko osiedlom ukraińskim" co do daty wydania tych słusznych rozkazów to ich nie znam.
Bór-Komarowski(o którym mam jak najgorsze zdanie) wydał w 1943 rozkaz najpierw odnośnie Zamojszczyzny i osadników Niemieckich "Wsie takie nakazałem spalić, a ludność wyciąć w pień."
a portem Ukraińskich "W wypadku większego nasilenia mordów nakazano stosować odwet akcji pacyfikacyjnej przeciwko osiedlom ukraińskim" co do daty wydania tych słusznych rozkazów to ich nie znam.
Ojciec mój był wychowankiem 50 Pułku Piechoty Strzelców Kresowych w Kowlu. Po skończeniu szkoły dostał przydział do plutonu łączności, został zwerbowany przez II oddział. Pod Kowlem rodzina ojca ( Dziadek, Babcia, 15 rodzeństwa) miała sporo mało wartościowej ziemi, same moczary, bagna, jeziora, trochę lasów. Żydzi z Kowla zaopatrywali się w ryby na szabas u Dziadków. Przez ziemię szła linia kolejowa, postawiono "wodo kaczkę", lokomotywy uzupełniały wodę, był to stały zastrzyk pieniędzy dla Jego rodziny, było im ciężko. Stąd decyzja 50 PSK o wzięciu najmłodszego dziecka - mojego Ojca - na wychowanie jako DUB'a ( dobrze urodzony, biedny). Jego język ukraiński był bez zarzutu, mógł swobodnie poruszać się wśród Ukraińców bez obawy dekonspiracji. Co robił nie wiem, ale z podsłuchanych rozmów z Jego kolegą wynikało, że Ojciec ze swoimi ludźmi dokonywali akcji odwetowych na wioskach ukraińskich. Wioska była podpalana z kilku stron, wszystko co żywe - ludzie, bydło, zwierzęta wybijane. Do wioski przeważnie nie wkraczano. Działo się to w ramach akcji rozpętania kontr terroru, było to skuteczne. Jak rozmówcy stwierdzali, akcje te doprowadziły do częściowej likwidacji rezunów przez samych Ukraińców oraz do ograniczenia aktów wyrzynania Polaków w obawie przed pewnym odwetem. Moim zdaniem gdyby wydano rozkaz rozpętania kontr terroru wcześniej, straty wśród ludności Polskiej byłyby zdecydowanie mniejsze. W warunkach zagrożenia ludności Polskiej zaniechanie wydania takiego rozkazu odpowiednio wcześniej było zbrodnią, niezależnie od motywacji, zasad wiary i naszej moralności katolickiej itp.
To ja nie jestem patriota, taktyczne sojusze celu dozbrojenia czy przebicia się do miejsca gdzie baza operacyjna była bardziej przyjazna jak najbardziej popieram.
Jak kacapy brały Krym to dobrze, a jak Polacy z Liwinami i Ukraińcami stworzyliby konfederację to źle.
No oczywiście, że źle dla nich tak jak za świetnych lat RON'u :-)
@Votum_separatum:Porzuć Pan jakiekolwiek dyskusje z tym Alkoholikiem . Żadne racjonalne argumenty do jego pijackiego umysłu nie docierają ma jeden szablon postępowania lżyć , oczerniać i obrażać. ktoś mający odmienne zdanie od niego to ,,(ruskiego namolnego i głupiego agenta,) Całkowicie zgadzam się z Pańską oceną tej szumowiny społecznej , To nie jest żaden , jak pisze o sobie repatriant zw schodu już prędzej jakaś upowska świnia posługująca się ukradzionymi dokumentami wcześniej zamordowanego obywatela Polski co jest dość nagminną sprawą w ich wykonaniu , jak nawet widać po zamieszczanych artykułach na tym Portalu. Bardzo słuszną diagnozę o jego stanie umysłu postawił na tym forum Pan Jan_De.
To była ironia. Za komentarze naśladujące ukraińską propagandę, ośmieszając przy tym ją tow. Putin daje większą zapłatę
Na Białorusi jest jeszcze jeden ZPB, o którym w naszych mainstreamowych mediach cicho... Nawet, jeśli poniższy filmik to propaganda, warto go obejrzeć, by spróbować sobie wyrobić nezależny pogląd...
http://www.youtube.com/watch?v=0ilvfzpagGY
Znasz Pan powiedzenie Mr Hyde, określający się Tutejszym?: Lepiej nie odzywać się i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości! Pan jednak naprawdę myślisz, że głupota zwalnia od myślenia! Napisałem wyraźnie, ale specjalnie dla Pana powtórzę: żaden sąd Pana nie skaże, gdyż choroba psychiczna zwalnia od odpowiedzialności karnej! Tak mówi polskie prawo! Co w tym temacie mówi "ruskie" - nie wiem...
Panie Jan_De , póki co to w tym kraju obowiązuje polskie prawo. Zakładaj Pan sprawę w swoim i Pana Votum_separatum imieniu. Wymienimy się adresami, pismami i będzie frajda. Niniejszym Pana informuję że na terenie RP obowiązuje polskie a nie rosyjskie prawo. Chociaż Pan Putin był łaskaw werbalnie rozciągnąć rosyjskie prawo na cały świat. Moim zdaniem jesteś Pan typowym przykładem ruskiego namolnego i głupiego agenta, o typowej dla wielkorusa manii wyższości. Oczekuję wezwania do sądu Panie Janie de.
Znów z Pana wyłazi Mr Hyde, Panie Tutejszym. Nie da się tego leczyć? Pewnie Pan tego nawet nie chcesz! Bo choć głupota nie zwalnia od myślenia, (o czym Pan nie wiesz), to od odpowiedzialności karnej – już tak (o czym wiesz Pan b. dobrze...). Więc gdyby ktoś chciał Pana skarżyć do sądu o zniesławienie, będzie jak znalazł! Pozostaje nadzieja, że ktoś wreszcie zorientuje się, że to forum nie jest właściwym dla Pana miejscem, że właściwszym dla Pana miejscem jest szpital, i to specjalistyczny!
Panie Jan53, ma Pan całkowitą rację, nasze "władze" reprezentują jedynie swoje geszefty, które z interesem narodowym nie mają nic wspólnego. Pańskie stwierdzenie: " Albo ukrainska zagraniczna i wewnetrzna polityka pokaze ze jest proeuropejska a Prawy Sektor to margines .Ukrainska armia zrobi szybko co do niej należy,albo po Krymie wschod Ukrainy przejmie Rosja" jest ze wszech miar słuszne. Takie stwierdzenie ubrane w odpowiednią formę słowną powinno znaleźć się w wykładni polskiego stanowiska zapodanej władzom Ukrainy. Moim zdaniem powoli zmienia się psychika i wykładnia patriotyzmu u samych Ukraińców, czynnikiem łączącym ich jest wojna z rosyjskim agresorem. Tak że wzięcie za twarz prawego sektora, pogonienie banderowców staje się coraz bardziej prawdopodobne, pojawił się nowy czynnik spajający ukraińskie społeczeństwo: patriotyzm związany z walką z Rosyjskim agresorem. Rosną nowe wzorce, nowe elity. Jest to niezwykle silny czynnik dający Ukraińcom "COŚ W ZAMIAN", coś zamiast banderyzmu. Tego czynnika do tej pory nie było. Takie jest moje zdanie. Pozdrawiam Pana.
Panie Votum_separatum, was Ruskich do wojny nikt nie pcha, robicie co uważacie za słuszne w interesie Matuszki, przede wszystkim zabór ziemi Was interesuje. A prowokacje, napuszczanie nas Polaków na sąsiadów wsadź Pan sobie w gębę albo w d### to i tak u Pana jednako śmierdzi i tyle samo jest warte. Tak się składa że jestem jednym z tych Polaków - repatriantów, którzy na Ukrainie zostawili wszystko co mieli, ale nie znaczy to że dam się otumanić ruskiemu prowokatorowi i zacznę nawoływać do działań wbrew mojej Polskiej Ojczyźnie. Wal się Rusku, od nas trzymaj się z dala, macie swoje podłe ruskie interesy na Ukrainie, ale to nie są nasze polskie interesy narodowe. A "Archiwum Mitrochina" i tak nie przeczytałeś, jesteś na to za głupi i za tchórzliwy.
No panie agencie to pan coś tu pomylił , krym był ukraiński od czasu kiedy ukraińcom podarował go Chruszczow a ponadto powiem tak na ukrainie jast taki rejon jak Ruś Kijowska , sama nazwa coś mówi prawda?
No i tu mamy zonk , jak sprawa nie dotyczy nikogo osobiście to wszyscy są za ! zabijać separatystów zabijać sowietów itp ( mowię tu też o naszych polskich patriotach na necie) ale jeżeli zaczyna to dotykać każdego osobiście to już mamy inne podejście , widać to na filmie , te kobiety nie chcą aby ich mężowie i synowie wrócili w plastykowych workach, a tak na marginesie jeden z polityków ukraińskiej hunty powiedział że majdanowcy niech wezmą broń i idą walczyć na wschód , a może by tak ten pan i jemu podobni chwycili za broń i poszłi walczyć , jak zawsze politykiery i dziennikarzyny manipulują ludźmi a sami siedzą na ciepłych stołkach i robią kasę .
Projekt zawieszony od lat i w tercecie udziałowców nie ma chętnych do finansowania projektu.
Poza tym przy pierwszym podejściu do sprawy projekt położyli Litwini wszczynając ciągłe spory.
Słabo widzę jego realizację.
tagore
Ciekawe, czy ta brygada będzie nosić imię Bandery czy Chmielnickiego?
Z takiej racji, że Sewastopol od wieków był, jest i będzie własnością wolnej, niezależnej, suwerennej i demokratycznej Ukrainy. Sława Ukrainie! Hierojom Sława! Smiert Worohom!
Panie @nieTutejszym, widzę że archiwum Mitrochina + zbyt duża ilość alkoholu powodują u pana konwulsje psychiczne. Jest Pan wyjątkową szumowiną. To pan pcha nas do wojny z mocarstwem atmowym insynując różne sytuacje i okoliczności które które faktycznie nie mają miejsca, a pisze pan o nich ciąglę bo jest pan jednocześnie idiotą opanowanym przez manię prześladowczą jak i zwykłym szubrawcem głoszącym tezy rodem od ukraińskiego Żyda Aarona Szechtera vel Michnika. Polacy pańskiego bełkotu nie kupują. Rozbiór Ukrainy jest koniecznością dziejową. To państwo rozpada się właśnie i pańskie konwulsje na nic nie pomogą. Ważne jest aby wyciągnąć stąd jak największe korzyści dla Polski. Najważniejsze jest jednak, że po pańskich słowach jakie pan tu wypisał powyżej, wielu Polaków którzy pozostawili tam swoją ojcowiznę dało by panu, panie @Tutejszym po prostu po TWARZY. I przyznałbym im słuszność.
,,Oddanie Krymu bez 1 strzalu.Dezercje na olbrzymia skale nie swiadcza ani o sile panstwowosci i wysokim morale społeczeństwa,, -jaka dezercje ? ? batalion ,,Donbass,, poczynal w liczbie 70-80 ludzi,a teraz tam wiecej 2 000 i to na 70 procentow ludzi z Donbassu czyli tych dwoch obwodow..(wszyscy ochotniki)..w ,, Azow,, i ,,Dniepr,, takze potrafic bardzo trudno, poniewaz chetnych wielu..teraz z ulice yuz nie biorza, wyjatek chyba dla wojskowych liekarzy..Jest ludzi,jacy nie chce walczyc,a jest ludzi jacy daja lapowki po 400-500 dolarow zeby potrafic na wojne..
Projekt tej brygady ze sztabem w Lublinie od kilku lat wisi na "wokandzie" i nic z tego
nie wynika. Nie widzę w tym tercecie nikogo kto wysupła na tą imprezę pieniądze.
tagore
Jakże mnie te fakt nie dziwi... Czasem wręcz z każdym dniem we Lwowie przybywa różnych pomników i tablic, które upamiętniać mają "ukraińskie" wyczyny mieszkańców Lwowa i całej Małopolski Wschodniej... Polecam obejrzeć mały pomnik Ignacego Łukasiewicza na którym również mowa jedynie o "wielkim galicyjskim uczonym"... Jeśli ktoś chce zobaczyć to "cudo" pomnikowej techniki, to stoi ono dokładnie w miejscu, gdzie przed wojną, na terenach Targów Wschodnich stała słynna karafka Baczewskiego (potem przejęło ją Polskie Radio).
@Tutejszym:Szanowny Panie.Jak na razie nasze pozal się Boze władze zachowują milczenie oraz nie wypowiadają się na temat granic ani Jaltanskiego rozboju przez Sowietow.Obecne zas wypowiedzi tzw.Prawego Sektora w stosunku do nas Polakow oraz obecnych granic zostaną lub już zostały odebrane jako nieprzyjazne lub wręcz wrogie.Prosze również przyjzec się wypowiedziom wegierskich czy rumuńskich politykow w sprawie Bukowiny czy Zakarpacia.Tam jakos Prawy Sektor trzyma gebe na klodke.
Co do Kijowa to był on tylko w granicach polskich w latach 1569-1667 a potem traktatem przekazany Rosji.Zreszta nigdy nie był parafowany.Inaczej zas ma się sprawa z Lwowem.Prosze pamietac ze nigdy nie był on ukrainsski.Bodajze w 981r. Grody Czerwinskie zostały podbite prze Romanowiczow i przeszly w jego posiadanie.Dopiero wyprawa Boleslawa Chrobrego na Kijow przyniosła jego powrot do Polski.W granicach Polski był Lwow od 1340r do 1945r.600 lat przy Macierzy to jednak cos jest.Co do ukraińskiego państwa to jest cos takiego jak z Mazowsza czy Podkarpacia zrobić kolejne sztuczne twory.Poza tym o państwo się walczy i dba o jego honor.Oddanie Krymu bez 1 strzalu.Dezercje na olbrzymia skale nie swiadcza ani o sile panstwowosci i wysokim morale społeczeństwa.Kolejny wstyd to walka z tzw."separystami".Skoro Ukraina jest silna i samodzielna to powinna te sprawę rozwiazac w ciągu tygodnia a nie trwa ten spektakl od 3 miesięcy.Rosjanie dla zaprowadzenia ladu w Czeczeni czy innych zakalkaskich republikach nie potrzebowali pozwolenia USA czy UE.Zrobili co swoje i mieli gdzies pomimo ze tak naprawdę ziemie te były na sile wcielane do Rosji.Zreszta jak caly wschod Ukrainy.
Reasumujac : Albo ukrainska zagraniczna i wewnetrzna polityka pokaze ze jest proeuropejska a Prawy Sektor to margines .Ukrainska armia zrobi szybko co do niej należy,albo po Krymie wschod Ukrainy przejmie Rosja a o reszte upomni się Rumunia i Wegry.Tak ze z tych 600tys.km2 zostanie może polowa lub nie.
Przedstawiciel OSCE przyjechal do Donbasu. Otrzymal od kobierty zabawke z plamami dzieciecia krwia. "Niech Pan to odda wnukowi Poroszenki. To krew dziecka na tej zabawke"
https://www.youtube.com/watch?v=Dr0dKwxBUD4
A z jakiej racji Ukraina ma wyrażać zgodę na wpływanie do rosyjskich portów?
Że tak powiem, artykuł nieaktualny. Ukraińcy siedzą a kilku miejscach w kotle - mogą się poddać albo zwiać do Rosji, banderowcy ponoszą ogromne straty. Marinowka odbita, a powstańcy są w kontrofensywie.
Tępe białasy..
hahahhaha
Co w drugim klipie MTV tańczą białe laski z koło murzynów....
A w niemal każdym pada słowo
NIGA NIGA i jest dobrze :)
:)...Multi - Kulti wychodzi bokiem...
Araby, Żydzi.. jedyne co wnoszą do Europy to długi i wojnę....
:)...Multi - Kulti wychodzi bokiem...
Araby, Żydzi.. jedyne co wnoszą do Europy to długi i wojnę....
:)...Multi - Kulti wychodzi bokiem...
Araby, Żydzi.. jedyne co wnoszą do Europy to długi i wojnę....
To raczej Ruskie prawitielstwo, a nie Polska rozumiana jako jej władze, chcą pchnąć Polaków do wojny z sąsiadami. Spieprzaj ruski głupi agencie. Co jest większe - Twoja podłość czy głupota. Podżegasz nas do wojny?.
Pan Zianon siedzi sobie bezpiecznie w Stanach, gdzie otrzymał azyl polityczny i nawołuje do eskalacji wojny... Jakoś nie słychać, by sam zamierzał wziąć w niej udział... Ale swoim dobroczyńcom z CIA, odwdzięcza się, jak może...
To niezbyt mądre żeby zawiązywać sojusz z Folwarkiem Zwięrzęcym zarządzanym aktualnie przez Knura (Porosenkę) Napoleona hłehłe...
Ciemna masa nie widzi prawdy
https://www.youtube.com/watch?v=SmV4z0CT3S4
Kanapowe partyjki opozycyjne Białorusi to kolejny wielki przyjaciel US_DEMOCRACY. Może w przyszłości i tam uda im się wywołać wojenkę pod szyldem CIA. Syryjska FSA, Prawy Sektor, BNF - wszystkie te ugrupowania mają tego samego ochydnego sponsora.
To raczej Polacy, a nie Polska rozumiana jako jej władze, chcą odzyskać to co do nich należy.
Na Ukrainie trwa de facto wojna Ukraińsko-Rosyjska póki co o małym zasięgu. Organizowanie w tych okolicznościach z Ukrainą wspólnej brygady to włączanie Polski w konflikt zbrojny lub narażanie na takie niebezpieczeństwo. Jaką Polska ma w tym korzyść? Żadnej realnej, jak zwykle wychodzi w tzw. polityce realizowanej przez Polskę "mesjanizm". Na Ukrainie są silne partie banderowskie, antypolskie. Litwa to żaden sojusznik ze swoją mikroskopijną armią, a do tego antypolska. Doprawdy ręce opadają.
Fakt, ze ani Napoleon, ani Hitler nie powtorzyli tego co zrobil Zolkiewski mowi sam za siebie;)
Panowie redaktorzy.Zdecydujcie co do daty.
u-kraińcy zawłaszczają historię Polski ,u-kraińcy zawłaszczają historię polski nic dziwnego własnej nie mają ukraść coś muszą jak nie Rosji to Polsce i już mają jak swoje.
Państwo o 20 letniej historii istnienia i to z nadania Stalina i Gorbaczowa ma kilkakrotnie dłuższą historię piłki nożnej? co za dzicz kulturowa .
Bardzo dobre .
Może nareszcie skończy się bezkarne bombardowanie ludności cywilnej
@Wilno:Nie zostawili.Pamietamy a najlepszy dowod to ten ze codziennie sa wysylane e-maile do kancelarii premiera w sprawie obietnicy zlozonej w Ostrej Bramie przez niego przed tłumem Wilniukow.Podobne otrzymuje p.Kaczynski Jaroslaw co z politycznym zakupem Mozejek a wywiązywaniem się z traktatu polsko-litewskiego podpisanego w 1994r.Jeszcze sa tacy co pamietaja i będą pamietac o rodakach nie tylko we Wilnie,ale Grodnie,Lidzie,Nowogrodku czy Wolkowysku,Lwowie i Stanislawowie.
@webprojektant: A jaka to konfederacje widzi Pan z Litwinami? Przeciez to nie ten sam narod który bral udział w bitwie pod Grunwaldem czy Powstaniu Styczniowym.Ci teraźniejsi to Zmudzini oraz tzw.Litvusy.Po ich kolaboracji najpierw ze Stalinem,potem Hitlerem i znow Stalinem nie widze w nich zadnych sojusznikow.A po zamordowaniu ponad 100tys.osob w Ponarach w tym to ponad polowa to obywatele II RP(Zydzi tez mieli obywatelstwo polskie).Proszę pamietac ze po otrzymaniu darowizny w postaci Wilna i okolic Litwini masowo donosili na Polakow do NKWD a po zsyłanych na Sybir przejmowali majatki oraz Wilenskie mieszkania.Nie chce mieć z nimi nic wspólnego a tymbardziej wspólnej brygady.Takowa dzialala i została rozwiazana bodajże w 2008r(?) z powodu zatargow nie tylko wśród zolnierza ale i kadry oficerskiej.Stacjonowala w Olicie.Na koniec Litwini zadali aby strona polska utrzymywala calosc.Szanowny Panie jest przysłowie " Z g........ bata się nie uplecie".I takowa brygada to bezsens.O "Ukrainskich przyjaciołach" z Wolynia nie wspomnę,bo i po co.
Taka brygadę na wschodniej granicy Polska powinna stworzyć sama,bo to i pare tysięcy ludzi miałoby prace a i trochę sprzętu trzeba by było kupic i wyprodukować.To ma sens.Bo armia polska powinna liczyc sama na siebie i swoich zolnierzach a nie na jakiś egzotycznych brygado - sojuszach które nic nie daja.
Dobrze Panie Januszu, niech się oburzają postępaki !!!
Fajnie USA nas zeswatali i nawet nie zapytali :) a Polskie media już wcale nie piszą o Polakach w Wilnie, nie możno nam teraz kłócić się, bo wróg i pan u nas ten sam, więc jesteśmy jedną rodziną i musimy zyć w jei interesie :)
Spotkałem się z tym u Motyki chyba w ,,Od rzezi wołyńskiej do akcji Wisła" nie mam teraz tej książki i nie pamiętam źródła na jakim opierał się autor.
Jasne. Jedynym wyznacznikiem "propolskosci" jast antypolskosc. Idz dziecie do PiSu czy PO niechaj ci zaplaca srebrnikami a jak juz jezykem urzedowym bedzie niemiecki/ruski dostaniesz medal.
Spadł mi kamień z serca. Jeżeli faktem jest ( a nie mam podstaw Panu nie wierzyć) istnienie takiego rozkazu i jego treść jest dostępna, to Ojciec mówił prawdę: "Wykonywałem polecenia przełożonych". Nigdy nie opowiadał ani nie komentował tych wydarzeń. Rodzina Ojca była ciężko doświadczona z rąk Ukraińców, Niemców, Rosjan. Kolejność nacji jest ważna. Ja możliwość istnienia takiego rozkazu traktowałem jako coś wstydliwego, teraz widzę że Ojciec jako zawodowy żołnierz RP był w prawie. Ludzie biorący udział w tych akcjach ciężko płacili swoją psychiką, wydawani byli też UB przez liczne agentury banderowskie działające w ramach aparatu komunistycznego w PRL.
Bór-Komarowski(o którym mam jak najgorsze zdanie) wydał w 1943 rozkaz najpierw odnośnie Zamojszczyzny i osadników Niemieckich "Wsie takie nakazałem spalić, a ludność wyciąć w pień."
a portem Ukraińskich "W wypadku większego nasilenia mordów nakazano stosować odwet akcji pacyfikacyjnej przeciwko osiedlom ukraińskim" co do daty wydania tych słusznych rozkazów to ich nie znam.
Bór-Komarowski(o którym mam jak najgorsze zdanie) wydał w 1943 rozkaz najpierw odnośnie Zamojszczyzny i osadników Niemieckich "Wsie takie nakazałem spalić, a ludność wyciąć w pień."
a portem Ukraińskich "W wypadku większego nasilenia mordów nakazano stosować odwet akcji pacyfikacyjnej przeciwko osiedlom ukraińskim" co do daty wydania tych słusznych rozkazów to ich nie znam.
Ojciec mój był wychowankiem 50 Pułku Piechoty Strzelców Kresowych w Kowlu. Po skończeniu szkoły dostał przydział do plutonu łączności, został zwerbowany przez II oddział. Pod Kowlem rodzina ojca ( Dziadek, Babcia, 15 rodzeństwa) miała sporo mało wartościowej ziemi, same moczary, bagna, jeziora, trochę lasów. Żydzi z Kowla zaopatrywali się w ryby na szabas u Dziadków. Przez ziemię szła linia kolejowa, postawiono "wodo kaczkę", lokomotywy uzupełniały wodę, był to stały zastrzyk pieniędzy dla Jego rodziny, było im ciężko. Stąd decyzja 50 PSK o wzięciu najmłodszego dziecka - mojego Ojca - na wychowanie jako DUB'a ( dobrze urodzony, biedny). Jego język ukraiński był bez zarzutu, mógł swobodnie poruszać się wśród Ukraińców bez obawy dekonspiracji. Co robił nie wiem, ale z podsłuchanych rozmów z Jego kolegą wynikało, że Ojciec ze swoimi ludźmi dokonywali akcji odwetowych na wioskach ukraińskich. Wioska była podpalana z kilku stron, wszystko co żywe - ludzie, bydło, zwierzęta wybijane. Do wioski przeważnie nie wkraczano. Działo się to w ramach akcji rozpętania kontr terroru, było to skuteczne. Jak rozmówcy stwierdzali, akcje te doprowadziły do częściowej likwidacji rezunów przez samych Ukraińców oraz do ograniczenia aktów wyrzynania Polaków w obawie przed pewnym odwetem. Moim zdaniem gdyby wydano rozkaz rozpętania kontr terroru wcześniej, straty wśród ludności Polskiej byłyby zdecydowanie mniejsze. W warunkach zagrożenia ludności Polskiej zaniechanie wydania takiego rozkazu odpowiednio wcześniej było zbrodnią, niezależnie od motywacji, zasad wiary i naszej moralności katolickiej itp.
To ja nie jestem patriota, taktyczne sojusze celu dozbrojenia czy przebicia się do miejsca gdzie baza operacyjna była bardziej przyjazna jak najbardziej popieram.
Jak kacapy brały Krym to dobrze, a jak Polacy z Liwinami i Ukraińcami stworzyliby konfederację to źle.
No oczywiście, że źle dla nich tak jak za świetnych lat RON'u :-)