Pojęcie nacjonalizmu w dzisiejszym świecie jest wykożystywane do deprecjacji pojęcia patriotyzmu. Jakieś krzyże celtyckie, subkultury skinów i ich międzynarodówki- tak to wygląda na ulicy i tak opisują to media którym jest to na rękę- tak pokazywani mają być ci którzy ośmielają się posiadać tożsamość. To jakaś moda sterowana a nie nasze 1000 lat tradycji na dodatek godząca w pamięć ofiar ludobójstwa na kresach jak również zakrzywiająca obraz Polski która przez setki lat była wielonarodowa. Manipulacje naszą tożsamością nie powinny nikogo mądrego dziwić, przyszedł Hitler i wymordował inteligencję, potem sowiety wolność przyniesły dobijając resztę tych którzy chętni do współpracy nie byli no i mamy to co mamy. Autora artykułu uważam za bezczelnego Bolka sił tajemnych natomiast redakcję kresów za ludzi niepoważnych.
Jakżeż makabrycznie opisana rzeczywistość na tej nieludzkiej i krwawej Zachodniej Ukrainie i jakże swojsko i bratersko ujęty jest słoneczny prorosyjski Donbas. Myślę, że bez problemu dostałaby Pani pracę w mediach kremlowskich - tam bardzo cenią talent z kilku faktów wykreować zupełnie inną potrzebną rzeczywistość. O zaletach ludzi z bajecznego antyfaszystowskiego Donbasu może Pani opowiedzieć Eskimosom na Czukotce lub Beduinom na Saharze – może ci uwierzą. To tylko my tu nad Wisłą i Dnieprem wiemy, że są ludzie i ludziska, są uczciwi i są kłamcy, jest dobroć i nienawiść. Każdy już dokonał swego wyboru. Na szczęście Pani avatar to tylko prywatny wybór, a nie głos całego cywilizowanego europejskiego Kraju, którego godło Pani tak interesownie wypożyczyła. Polskość jakoś nie kojarzy się z ksenofobią i rusofilstwem. W setny raz powiem – jakżeż dobrze, że was tak mało.
Panie @iwanow - jest pan Ukraińcem, widzi pan w niektóych Polakach wrogów, pragnie pan Ukrainy na ziemi, którą nam komuniści odebrali i boi się pan powrotu Polski. Co pan wyznaje jeśli nie banderyzm? Wracając do korzeni powinniście zasiedlić mocniej bagna Dniepru, a nie robić na siłę z ludności tworu zachodnioukraińskiego swoich rodaków.
I w zasadzie trzeba to jasno powiedzieć, że marzenia kresowiaków są słuszne. Ukraińcy nawet nie mogą powiedzieć kiedy ziemie te rzekomo im zabraliśmy w przeciwieństwie do tego, że my Polacy możemy powiedzieć kiedy i jak utraciliśmy Ziemie Odzyskane. Dlatego wymyślony w Austryiackich gabinetach naród, który ma tak głęboko zdemoralizowany i podły mit założycielski oparty na ideologii Doncowa i Bandery nie może samodzielnie się stanowić na naszych Kresach. Przy czym co nas Polaków różni od Ukraińców i Niemców to to, że potrafimy mieszkać razem z różnymi nacjami. Dwaj ostatni natomiast nie potrafią, co zawsze będzie ich prowadziło do zbrodni. Dlatego jedyne co możemy zrobić jako Polacy to być mocni siłą zbrojną i robić swoje.
I tak i nie. Rosja jest politycznym spadkobiercą ZSRR i jest prawną stroną jeśli chodzi o odpowiedzialność za zbrodnie. Jednak jeśli chodzi o narodowość zbrodniarzy - mocodawców i wykonawców, zdanie: Rosjanie mordowali Polaków jest nieprawdziwe. Poza tym nigdy nie słyszałem, żeby nacja rosyjska w składnie ZSRR była jakoś łagodniej traktowana przez komunistów w stosunku do innych.
@iwanow).Rosji (pomijam fakt coraz szerszego sięgania do carskiej Rosji) przynajmniej mają do czegosięgać a wasza historia to 25 latek z woli i pomyłki Gorbaczowa.
Na krótko przed tym, jak w mediach zaczęły pojawiać się informacje o zestrzeleniu malezyjskiego Boeinga 777 nad terenami kontrolowanymi przez noworosyjskich powstańców, jeden z cywilnych kontrolerów lotu na kijowskim lotnisku w Boryspolu za pośrednictwem serwisu Twitter zaczął na bieżąco relacjonować sytuację. O jego wpisach informuje portal GlobalResearch.ca. Konto @spainbuca należało do Hiszpana znanego tylko pod imieniem (lub pseudonimem) „Carlos”, od pięciu lat pracującego jako kontroler lotów na kijowskim lotnisku. Konto założono w 2010 roku a obserwowało je 11 tysięcy osób. Autor często dzielił się za jego pośrednictwem informacjami z życia ukraińskiego lotniska. Wieczorem 17 lipca, jeszcze zanim świat obiegły relacje o tragicznym końcu MH17, „Carlos” porzucił dotychczasowy lekki ton swoich wpisów. W ciągu dwóch następnych godzin w kolejnych krótkich wiadomościach przekazał między innymi: - do wieży kontroli lotów w porcie lotniczym Kijów-Boryspol 7 minut po zniknięciu samolotu z radaru wkroczyły ukraińskie służby specjalne wraz z obcokrajowcami, już wtedy mówiono o zestrzeleniu; - w ciągu trzech ostatnich minut lotu MH17 towarzyszyły dwa ukraińskie myśliwce, widziane na radarach przez personel kontroli lotów; - o eskorcie MH17 przez ukraińskie myśliwce wiedzieli ludzie z ministerstwa spraw wewnętrznych, ale nie wojskowi; Z racji użycia we wpisach języka hiszpańskiego, pozostały one niezauważone przez większość komentujących bieżące wydarzenia 17 lipca. Krótki wywiad z „Carlosem” przeprowadziła jedynie hiszpańskojęzyczna redakcja kanału Russia Today – mówi w nim on, że z racji swoich ostatnich wpisów otrzymał liczne pogróżki od ludzi związanych z „Majdanem” a ukraińskie władze dały mu i jego rodzinie 24 godziny na opuszczenie kraju. Treść wpisów w tym materiale nie jest komentowana ani rozwijana. Konto @spainbuca zostało usunięte z Twittera. Informacje podawane przez kontrolera lotów pokrywają się z tymi upublicznionymi przez brytyjskie media. Jak podaje „Telegraph”, trasa ostatniego lotu MH17 była nietypowa: została odchylona od zwykłego kursu o kilkaset kilometrów na północ. Co najmniej dziesięć poprzednich lotów MH17 nie przebiegało nawet w pobliżu terenów objętych walkami. Dla gazety wypowiedział się Robert Mark, pilot komercyjny i redaktor magazynu „Aviation International News Safety”, potwierdzając, że według zapisu tras lotów 17 lipca MH17 leciał nietypową trasą. Dodał także, że w przypadku gdyby był kapitanem tego rejsu i otrzymał polecenie zmiany trasy na przebiegającą nad rejonem walk, nigdy by się na to nie zgodził z własnej woli. - za Xportal.pl
Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/raport-samolot-zestrzelony-na-ukrainie/informacje/news-nie-mozemy-tolerowac-prob-tuszowania-prawdy-o-locie-mh17,nId,1471730#utm_source=paste &utm_medium=paste &utm_campaign=firefox
@Iwanow nie narzekaj na to, że ktoś ciebie określa banderowcem. Nie śledzę twoich wpisów, ale myślę że dłużny nie jesteś. Poza tym jeśli ktoś popiera juntę kijowską jest dla mnie skrajnym i niebezpiecznym oszołomem, dlatego sorry - taki mamy klimat ;-)
@Tutejszym, przestań powtarzać bajeczki z Hollywood. Amerykańskie systemy...hehe. Amerykanie guzik widzieli, tak samo jak nie widzieli co się stało w Smoleńsku. Nie będę mówił jak działają pokładowe urzadzenia ostrzegające o odpalenu rakiety, ale nie opowiadaj takich bzdur na forum bo nie każdy jest laikiem, zwłaszcza bzdur o tym jak na żywo Amerykanie oglądają wystrzelenie rakiety ziemia - powietrze którą wykrywają po śladzie termicznym z 40 000 km! To nie rakieta balistyczna. Tym czasem twoje ukochane pindusy już zmienili wersję i mówią o ostrzelaniu samolotu z powietrza. I tak samo jak nigdy nie widziałeś tych super tajnych materiałów amerykańskich ze Smoleńska tak samo i teraz nigdy ich nie zobaczysz bo ich nie ma!
Gubi się, bo pętla na szyi się mu zaciska. Jak go nie utrupią na dniach gwardziści, to i tak zginie z polecenia putlera. Girkin o tym wie, sam usuwał niewygodnych "towarzyszy broni" - np. swojego kamrata Ponomariowa. Po prostu w bolszewickiej machinie zbrodni coś nie zatrybiło, coś się zacięło, sprawa się rypła! Matuszka zaczyna walić trupem, zbliża się destrukcja zbrodniczego tworu.
Samoloty nie latają w korytarz powietrznych nad obszarami konfliktów zbrojnych na dzień dzisiejszy korytarz nad Ługańskiem zamknięty ,nad Syrią i Irakiem również,libijskie lotnisko zniszczone tydzień temu , opanowane zostało przez sunnickie??.... grupy.
vanderZbook ("Sylwia" też sobie wynyślił :))) zaciąłeś się ruski tępy krecie? Która to w.g ciebie "wschodnia Ukraina" gdzie tak miłują wolność i Polaków? Bo akurat w donieckiej i ługańskiej obłasti najbardziej nienawidzą Polaków (75%, sondaż z marca br.). Czczą Stalina i stalinowskich zbrodniarzy. Bolszewia jednym słowem. Ale to się wkrótce skończy. Bandyci odpowiedzą za swoje zbrodnie!
Na Ukr. zachodniej 9 maja to dzień klęski. Na wschodniej to dzień zwycięstwa. Na zachodniej ludzie w mundurach SS otwarcie chodzą po ulicach. Obchodzili też publicznie 71 rocznicę powstania SS Galizien. We wschodniej SS to wrogowie. Dla wschodnich Ukraińcow rząd w Kijowie to nie ich rząd a Ukraina to nie ich państwo lub ojczyzna. Oni, tak jak Polacy, są przeciwko SS, faszyzmowi i hitleryzmowi.
Fakty pozostają. Np. 28 lipca 2013 r. w Holohory w b. woj. lwowskim pochowano z wojskowymi honorami 16 SS-manów zabitych w 1944 r. a odszukanych i ekshumowanych przez istniejący obecnie oddział pokazujący się w mundurach SS zwany 'Dolya' i subysdiowany z państwowych funduszów; Ukraińcy w mundurach SS oddali salwy honorowe z karabinów Wehrmachtu. Komenda byla po niemiecku: Feuer!. Wsród licznych wiernych w cerkwi greko-katolickiej byli ludzie w mundurach SS i UPA. Popi pięknie śpiewali na glosy. Np. ludzie w mundurach SS i UPA szli też po ulicach Lwowa w pochodzie w 70 rocznicę powstania SS Galizien (Haliczyna), w tym roku (2014). Nieśli znaki SS i flagi UPA. Takich drastycznych przejawów faszyzmu na Ukr. wschodniej nie było od 1944 r. i w ogóle w Europie nie było od 1945 r. Ale były one i są one powszechne na Ukr. zachodniej po rozpadzie ZSRR. W Polsce pochodów SS nie ma.
To się działo pod rządami wszystkich prezydentów ukr. a szczególnie się nasiliło pod rządami Juszczenki i tak zostało aż do tzw. Majdanu, podczas którego eskplodowało wykładniczo. Nie gloryfikatorów lecz aktywnych, umundurowanych na opowiednie okazje pogrobowców i kontynuatorów o narastającej liczebności.
Głupota i nieudolność ruskich w wypieraniu się zbrodni nie ma granic. Wczoraj "Striełkow" stwierdził, że samolot przewoził ciała nieżywych od kilku dni (przed strąceniem!) ludzi! http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16348067,Lider_separatystow_Strielkow__wiele_cial_bylo__nieswiezych__.html#TRNajCzytSST
Samolot zmienił trasę przelotu nad Ukrainą, wlatując nad teren, gdzie trwa wojna. Kto i dlaczego go tam skierował? Kto i dlaczego dał zgodę na tę zmianę?
@Wilno: Nie podejrzewam p.Obame o mowienie nieprawdy tylko dlatego aby Poroszence zrobić przyjemność.Przekaz jaki wyslal w swiat podczas swej konferencji jasno dając do zrozumienia ze on już wie KTO.Gdyby to byli ukraincy to słowa o terroryzmie kierowalby do nich a nie Rosji.Pozatym Rosjanie przedstawili już 3 wersje a Ukraincy trzymają się caly czas jednej,wiec tez jest cos nie tak.Wystarczyloby tylko gdyby tzw."separatyści" dali obejrzeć ta wyrzutnie oraz sprawdzić komputer kiedy wystrzelono ostatni pocisk/rakiete.Prostsze od konstrukcji cepa o ile ma się czyste sumienie.
Amerykanie widzieli start rakiety i zniszczenie samolotu.
Dzięki kosmicznej technologii z czasów Zimnej Wojny Stany Zjednoczone wiedzą, z jakiej wyrzutni wystrzelono rakietę.
Wszystko dzięki szpiegowskim satelitom obserwującym terytorium Rosji i Ukrainy.
Dzięki danym z tych urządzeń Pentagon jest pewien, że ataku dokonali albo separatyści, albo Rosjanie. Start rakiety widzieli na żywo - informuje NBC.
Szpiegowskie satelity wiszące nad powierzchnią ziemi na wysokości 40 tys. km widzą wszystkie nagle powstające źródła ciepła. Najczęściej pochodzą z silników startujących rakiet. USA używają tego, działającego w podczerwieni oka, by podglądać wrogów już od czasów wojny w Wietnamie.
Wojsko jest przekonane, że samolot Malaysia Airlines został zestrzelony przez pocisk ziemia-powietrze. Informacje są na tyle szczegółowe, że można określić typ rakiety. Stąd przekonanie, że to nie mógł być sprzęt ukraiński.
Autor: JS.
Amerykanie widzieli start rakiety i zniszczenie samolotu.
Dzięki kosmicznej technologii z czasów Zimnej Wojny Stany Zjednoczone wiedzą, z jakiej wyrzutni wystrzelono rakietę.
Wszystko dzięki szpiegowskim satelitom obserwującym terytorium Rosji i Ukrainy.
Dzięki danym z tych urządzeń Pentagon jest pewien, że ataku dokonali albo separatyści, albo Rosjanie. Start rakiety widzieli na żywo - informuje NBC.
Szpiegowskie satelity wiszące nad powierzchnią ziemi na wysokości 40 tys. km widzą wszystkie nagle powstające źródła ciepła. Najczęściej pochodzą z silników startujących rakiet. USA używają tego, działającego w podczerwieni oka, by podglądać wrogów już od czasów wojny w Wietnamie.
Wojsko jest przekonane, że samolot Malaysia Airlines został zestrzelony przez pocisk ziemia-powietrze. Informacje są na tyle szczegółowe, że można określić typ rakiety. Stąd przekonanie, że to nie mógł być sprzęt ukraiński.
Autor: JS.
Skoro carewicz Putin twierdzi ze narod rosyjski jest "swiety" i nie ma z tym nic wspólnego powinien jak najszybciej wziasc te swoje "zielone ludziki" w "obroty" dopuscic miedzynarodowa komisje do zbadania tej sprawy a stwierdzila - kto,kiedy i dlaczego dopuscil się tej zbrodni.
Ruskie jednak mysla ze wypna d......tak jak na Tuska.Mam nadzieje ze to im się nie uda.
Skoro carewicz Putin twierdzi ze narod rosyjski jest "swiety" i nie ma z tym nic wspólnego powinien jak najszybciej wziasc te swoje "zielone ludziki" w "obroty" dopuscic miedzynarodowa komisje do zbadania tej sprawy a stwierdzila - kto,kiedy i dlaczego dopuscil się tej zbrodni.
Ruskie jednak mysla ze wypna d......tak jak na Tuska.Mam nadzieje ze to im się nie uda.
Gwoli ciekawostki ,Księstwo Moskiewskie wygrywało przetargi na ściąganie jasaku dla mogolskich władców. Dlatego byli niezwykle "popularni" w pozostałych księstwach.
Film telewizji GWIAZDA - o tragedii, jestem ciekaw co czas pokaże ?
https://www.youtube.com/watch?v=mZaBZW_pctU &index=3 &list=UUo7YK_ZsjRyMmGHnMEOVP9g
Pożyjemy zobaczymy to nie będzie odległy horyzont czasowy, dla Ukrainy ich porażka była by dobrym rozwiązaniem ale nie wątpię ,że podjęli by próbę innego niż wyborcze rozwiązania,na takie zagrożenie wystarczy to co posiada polska armia ,jakoś tak się składa ,że praktycznie wszyscy sąsiedzi Ukrainy poza Polską mają mniej lub bardziej wyartykułowane roszczenia wobec Ukrainy ,myślę że poparli by Polskę w razie konfliktu ,taki scenariusz też by im się nie spodobał. Pozycję Swobody oceniam na podstawie tego co dzieje się w ukraińskim parlamencie i rządzie Ukrainy,
to są fakty które każdy może wysłuchać,obejrzeć i ocenić.
Co do Rosjan.Narod który przez ponad 200 lat był pod panowaniem mongolow i tatarow ulegl azjatyckiej deformacji spolecznosciowej i kulturowej.Wtedy gdy w Europie nastepowalo scalanie ziem plemiennych Ksiestwo Moskiewskie a potem Kijowskie pod mongolami przejmowalo ich kulture i ta "wyzsza cywilizacje".Przeciez podboje,mordy i tyrania to azjatycka domena a nie bizantyjska na której to pochodzenie powoluja się Rosjanie.Nawet ich system podatkowy od wszystkiego i wszystkich na prawie mongolskim obowiazywal az do Rewolucji Pazdziernikowej.Podatek nawet musiały placic.....kury.Ksiazeta Moskiewscy oraz inni notable nie prowadzilii az do przesady dworskiego przepychu.Prosze zobaczyć Bojarow.Ich dwory czy rozbudowany system wzajemnych zaleznosci.Tego kiedyś nie było.Mordowanie dla rozrywki nie było tez domena ksiazat Kijowskich.Bojarow i innych "dostojnikow" już tak.
Ukraincy dzięki Chmielnickiemu określili swój status w Europie po wsze czasy.To ze Stalin w pijackim widzie i na zlosc Polakom stworzyl Ukraine zabierając nam pradawny Lwow nie przewidział Gorbaczowa,Jelcyna oraz innych czynnikow które wcześniej czy później zdestabilizują byle ZSRR.
W przewodnikach ukraińskich(większości) pisza o ukraińskim Przemyslu,Zamosciu,Chelmie a nawet Krakowie.Jest to tymbardziej zenujace ze Grody Czerwinskie powrocily do Polski po wyprawie Chrobrego na Kijow a Lwow jest przy Polsce od 1340r(?).Zamosc bodajże został miastem zalozonym przez Zamojskich w 1560r.Co do Krakowa? Może smok był ukraiński?
Nie wiem po co ta klotnia kto jest wrogiem a kto przyjacielem Polski.My przyjaciol nie mamy.Nie mielismy i nie będziemy ich mieć.Prosze popatrzeć na działanie Litwinow.Male nacjonalistyczne państewko z przyglupia prezydent.Od 1918r.ma pretensje do Polski o wszystko.Nawet o to ze ptaki im sraja na ulice.Dzieki nam tylko nie podzielili losu Prusow i Jacgwinow.
Ukraincy zamiast wspolmoc Petlure i Polakow,woleli być sowieckim podnóżkiem.Podziekowali nam za to Wolyniem .O kolaboracji z III Rzesza nie wspomnę.
Jeżeli chcemy przetrwać to zbyteczne sa nam sojusze z wrogami.Musimy mieć wlasna i silna armie i nie ogladac się na nikogo.W tym wszystkim to tylko szkoda tych niewinnych 300 zestrzelonych ludzi a wtym 80 dzieci.Obojetnie kto to zrobil i wydal rozkaz powinien być rozdarty przez dwa konie a wczwsniej rabany na kawałki.
Parę napisów i pewnie skrzynka wypitego piwa to jedyne objawy ich działalności politycznej w Polsce.
Zajęcie przez kogoś z takiego ugrupowania stanowiska prokuratora generalnego w Polsce to raczej
wizje w stylu fantazy.
Nie przypadkowo Swoboda ma tak dużą nadreprezentację w strukturach władzy centralnej i dominację
na zachodniej Ukrainie. Wybory prezydenckie nie są w tej sprawie miarodajne , zwłaszcza pod presją
ciężkiej sytuacji politycznej. Wybory parlamentarne mogą niestety to ugrupowanie wzmocnić.
Nie wiem, kto zdobędzie zwycięstwo w pojedynku miedzy dziczą chachłacką i polacką. Dzicz zawsze jest dziczą. Na szczęście są Polacy i Ukraińcy. Ich jest o wiele więcej.
@Wolak:19.07.2014 00:03 Jest coś po tamtej stronie Bugu, co Pana zdaniem jest dobre (oprócz "Lwów to polskie miasto")?.Oczywiście że , jest to pozostałe POLSKIE miasta dwory i wsie Muzea kina teatry i kultura tak tępiona przez chahłacką dzicz.
@Wolak:19.07.2014 00:03 Jest coś po tamtej stronie Bugu, co Pana zdaniem jest dobre (oprócz "Lwów to polskie miasto")?.Oczywiście że , jest to pozostałe POLSKIE miasta dwory i wsie Muzea kina taeatry i kyltura tak tępiona przez chachłacka dzicz.
Epidemia jest straszna - ludzie po prostu wymierają. Broń Boże tam jechać. A dziewczyny napewno mają polskie lub rosyjskie korzenie. Banderowki przecież są jak baby-jagi
O, ten Tiahnybok to ma poparcie - na ostatnich wyborach zdobył (o zgrozo!) aż 1,16%.
O czym Pan tu mówi?
Ciekawy jestem, kiedy Pan był po raz ostatnie na Ukrainie? (rytoryczne pytanie)
Mityczni jak Pan mówi neobanderowcy mają całkiem solidną reprezentację w rządzie i strukturach bezpieczeństwa. Dyskusje na zjeździe partii Tiachnyboka to mało ciekawa dla Polski wizja przyszłych
stosunków Ukrainy z sąsiadami. To co mówią Rosjanie nie ma dla interesów Polski wielkiego w tej sprawie znaczenia ,mamy własne powody do uzasadnionych wątpliwości co do oblicza kształtującej się włąśnie Ukrainy.
Panie Wolak - ten "Wladyslaw" to moskal, kacapski przygłup. Ciągle bredzi o "dzjeciach maljutkich mordowanych banderowcami". To on na forum bredził o tym maluchu ukrzyżowanym przez "nazistów" w Słowiańsku! Wladyslaw, ruski naziolu! Twoi jednym pociągnięciem zamordowali 80 dzieci, w tym trójkę niemowląt! Przyjrzyj się zdjęciom, szczególnie zakrwawionych zabawek. To dla ciebie, naziolu!
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/5,114871,16341959,Katastrofa_malezyjskiego_boeinga_nad_Ukraina__ZDJECIA_.html#BoxWiadMT
Neobanderowiec? To jakiś wynalazek! O neostalinistach słyszałem, ale o tych to nie.
O pogodzie raczej nie rozmawiałem. Dla normalnych ludzi zawsze istnieje możliwość omówienia poważnych tematów. Widzę, że demonizacja wirtualnego wroga robi swoje. Jedni Polacy jadą do Lwowa i piją kawę na Rynku, inni dostają zawału, bo ktoś bliski pojedzie do pracy na Ukrainę (no i, oczywiście, "wróci za tydzień w trumnie z poderżniętym gardłem").
Proszę zrozumieć tylko jedno - tych zakażonych wirusem wrogości jest mało. Bardzo, bardzo, bardzo mało. Amen.
Można pokazać to wideo i powiedzieć "Taka jest Polska. Wszędzie są faszyści".
Ale jaki normalny człowiek w Europie w to uwierzy??? Naprawdę szkoda ludzi, przebywających w świecie urojeń nawiązanych przez propagandę.
http://youtu.be/tk5GG61UAuk
http://youtu.be/1rYsV0vfiO0
Pozycje wojsk Ukraińskich wyglądają dość dziwnie ,w razie poważniejszego wsparcia przez
Rosjan separatystów Ukraina może stracić okrążonych parę tysięcy ludzi.
Ktoś kto planował tą ATO był chyba w skrajnej desperacji i po prostu zaryzykował
licząc na to ,że Rosja nie zaatakuje i nie wesprze poważnie Rosjan na Dombasie.
Sylwio, wideo putinowskiej propagandy to żaden argument dla normalnych ludzi. Może Pani poszukać coś na temat fake'ów kremlowskiej TV o Ukrainie (do cyrku już można nie chodzić). Nikt nie mówie, że banderowcy nie istnieją. Ale popatrzcie prawdzie i rzeczywistości w oczy - ile ich jest? jaka część społeczeństwa ukraińskiego (nawet na Kresach) popiera tę ideologię? Gdzie ci banderowcy są? Kiedy to słyszę na polskim forum - mam deja vu. Gdzie ja to już słyszałem? A, no w rosTV! Straszą zsowietyzowanych mieszkańców Donbasu, że przyjdą banderowcy (czyli poprostu Ukraińcy) i wyrżną tylko za język rosyjski, bo są tacy. A w Odessie to nawet jedli trupy swoich przeciwników, jakich celowo usmażyli w pożarze. A ukrzyżowane dzieci?
Przecież to wszystko z podręcznika z psychiatrii!
Proszę losowo wybrać jakieś polskie stowarzeszenie na Zach. Ukrainie i zapytać, czy jeszcze żyją i jak im się udaje ukrywać od krwawych banderowców podczas polskich mszy w kościołach.
@Wolak: Nie rozumiecie po Polsku to napiszę wam suk.....y Paszli won .
Pojęcie nacjonalizmu w dzisiejszym świecie jest wykożystywane do deprecjacji pojęcia patriotyzmu. Jakieś krzyże celtyckie, subkultury skinów i ich międzynarodówki- tak to wygląda na ulicy i tak opisują to media którym jest to na rękę- tak pokazywani mają być ci którzy ośmielają się posiadać tożsamość. To jakaś moda sterowana a nie nasze 1000 lat tradycji na dodatek godząca w pamięć ofiar ludobójstwa na kresach jak również zakrzywiająca obraz Polski która przez setki lat była wielonarodowa. Manipulacje naszą tożsamością nie powinny nikogo mądrego dziwić, przyszedł Hitler i wymordował inteligencję, potem sowiety wolność przyniesły dobijając resztę tych którzy chętni do współpracy nie byli no i mamy to co mamy. Autora artykułu uważam za bezczelnego Bolka sił tajemnych natomiast redakcję kresów za ludzi niepoważnych.
Jakżeż makabrycznie opisana rzeczywistość na tej nieludzkiej i krwawej Zachodniej Ukrainie i jakże swojsko i bratersko ujęty jest słoneczny prorosyjski Donbas. Myślę, że bez problemu dostałaby Pani pracę w mediach kremlowskich - tam bardzo cenią talent z kilku faktów wykreować zupełnie inną potrzebną rzeczywistość. O zaletach ludzi z bajecznego antyfaszystowskiego Donbasu może Pani opowiedzieć Eskimosom na Czukotce lub Beduinom na Saharze – może ci uwierzą. To tylko my tu nad Wisłą i Dnieprem wiemy, że są ludzie i ludziska, są uczciwi i są kłamcy, jest dobroć i nienawiść. Każdy już dokonał swego wyboru. Na szczęście Pani avatar to tylko prywatny wybór, a nie głos całego cywilizowanego europejskiego Kraju, którego godło Pani tak interesownie wypożyczyła. Polskość jakoś nie kojarzy się z ksenofobią i rusofilstwem. W setny raz powiem – jakżeż dobrze, że was tak mało.
Panie @iwanow - jest pan Ukraińcem, widzi pan w niektóych Polakach wrogów, pragnie pan Ukrainy na ziemi, którą nam komuniści odebrali i boi się pan powrotu Polski. Co pan wyznaje jeśli nie banderyzm? Wracając do korzeni powinniście zasiedlić mocniej bagna Dniepru, a nie robić na siłę z ludności tworu zachodnioukraińskiego swoich rodaków.
I w zasadzie trzeba to jasno powiedzieć, że marzenia kresowiaków są słuszne. Ukraińcy nawet nie mogą powiedzieć kiedy ziemie te rzekomo im zabraliśmy w przeciwieństwie do tego, że my Polacy możemy powiedzieć kiedy i jak utraciliśmy Ziemie Odzyskane. Dlatego wymyślony w Austryiackich gabinetach naród, który ma tak głęboko zdemoralizowany i podły mit założycielski oparty na ideologii Doncowa i Bandery nie może samodzielnie się stanowić na naszych Kresach. Przy czym co nas Polaków różni od Ukraińców i Niemców to to, że potrafimy mieszkać razem z różnymi nacjami. Dwaj ostatni natomiast nie potrafią, co zawsze będzie ich prowadziło do zbrodni. Dlatego jedyne co możemy zrobić jako Polacy to być mocni siłą zbrojną i robić swoje.
I tak i nie. Rosja jest politycznym spadkobiercą ZSRR i jest prawną stroną jeśli chodzi o odpowiedzialność za zbrodnie. Jednak jeśli chodzi o narodowość zbrodniarzy - mocodawców i wykonawców, zdanie: Rosjanie mordowali Polaków jest nieprawdziwe. Poza tym nigdy nie słyszałem, żeby nacja rosyjska w składnie ZSRR była jakoś łagodniej traktowana przez komunistów w stosunku do innych.
@iwanow).Rosji (pomijam fakt coraz szerszego sięgania do carskiej Rosji) przynajmniej mają do czegosięgać a wasza historia to 25 latek z woli i pomyłki Gorbaczowa.
Na krótko przed tym, jak w mediach zaczęły pojawiać się informacje o zestrzeleniu malezyjskiego Boeinga 777 nad terenami kontrolowanymi przez noworosyjskich powstańców, jeden z cywilnych kontrolerów lotu na kijowskim lotnisku w Boryspolu za pośrednictwem serwisu Twitter zaczął na bieżąco relacjonować sytuację. O jego wpisach informuje portal GlobalResearch.ca. Konto @spainbuca należało do Hiszpana znanego tylko pod imieniem (lub pseudonimem) „Carlos”, od pięciu lat pracującego jako kontroler lotów na kijowskim lotnisku. Konto założono w 2010 roku a obserwowało je 11 tysięcy osób. Autor często dzielił się za jego pośrednictwem informacjami z życia ukraińskiego lotniska. Wieczorem 17 lipca, jeszcze zanim świat obiegły relacje o tragicznym końcu MH17, „Carlos” porzucił dotychczasowy lekki ton swoich wpisów. W ciągu dwóch następnych godzin w kolejnych krótkich wiadomościach przekazał między innymi: - do wieży kontroli lotów w porcie lotniczym Kijów-Boryspol 7 minut po zniknięciu samolotu z radaru wkroczyły ukraińskie służby specjalne wraz z obcokrajowcami, już wtedy mówiono o zestrzeleniu; - w ciągu trzech ostatnich minut lotu MH17 towarzyszyły dwa ukraińskie myśliwce, widziane na radarach przez personel kontroli lotów; - o eskorcie MH17 przez ukraińskie myśliwce wiedzieli ludzie z ministerstwa spraw wewnętrznych, ale nie wojskowi; Z racji użycia we wpisach języka hiszpańskiego, pozostały one niezauważone przez większość komentujących bieżące wydarzenia 17 lipca. Krótki wywiad z „Carlosem” przeprowadziła jedynie hiszpańskojęzyczna redakcja kanału Russia Today – mówi w nim on, że z racji swoich ostatnich wpisów otrzymał liczne pogróżki od ludzi związanych z „Majdanem” a ukraińskie władze dały mu i jego rodzinie 24 godziny na opuszczenie kraju. Treść wpisów w tym materiale nie jest komentowana ani rozwijana. Konto @spainbuca zostało usunięte z Twittera. Informacje podawane przez kontrolera lotów pokrywają się z tymi upublicznionymi przez brytyjskie media. Jak podaje „Telegraph”, trasa ostatniego lotu MH17 była nietypowa: została odchylona od zwykłego kursu o kilkaset kilometrów na północ. Co najmniej dziesięć poprzednich lotów MH17 nie przebiegało nawet w pobliżu terenów objętych walkami. Dla gazety wypowiedział się Robert Mark, pilot komercyjny i redaktor magazynu „Aviation International News Safety”, potwierdzając, że według zapisu tras lotów 17 lipca MH17 leciał nietypową trasą. Dodał także, że w przypadku gdyby był kapitanem tego rejsu i otrzymał polecenie zmiany trasy na przebiegającą nad rejonem walk, nigdy by się na to nie zgodził z własnej woli. - za Xportal.pl
Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/raport-samolot-zestrzelony-na-ukrainie/informacje/news-nie-mozemy-tolerowac-prob-tuszowania-prawdy-o-locie-mh17,nId,1471730#utm_source=paste &utm_medium=paste &utm_campaign=firefox
super - przynajmniej wiem na kogo nie głosować. Gowin i Kalkstein napawają mnie odrazą.
@Iwanow nie narzekaj na to, że ktoś ciebie określa banderowcem. Nie śledzę twoich wpisów, ale myślę że dłużny nie jesteś. Poza tym jeśli ktoś popiera juntę kijowską jest dla mnie skrajnym i niebezpiecznym oszołomem, dlatego sorry - taki mamy klimat ;-)
Amstaf - faktom powinieneś napisać tak "faktom".
@Tutejszym, przestań powtarzać bajeczki z Hollywood. Amerykańskie systemy...hehe. Amerykanie guzik widzieli, tak samo jak nie widzieli co się stało w Smoleńsku. Nie będę mówił jak działają pokładowe urzadzenia ostrzegające o odpalenu rakiety, ale nie opowiadaj takich bzdur na forum bo nie każdy jest laikiem, zwłaszcza bzdur o tym jak na żywo Amerykanie oglądają wystrzelenie rakiety ziemia - powietrze którą wykrywają po śladzie termicznym z 40 000 km! To nie rakieta balistyczna. Tym czasem twoje ukochane pindusy już zmienili wersję i mówią o ostrzelaniu samolotu z powietrza. I tak samo jak nigdy nie widziałeś tych super tajnych materiałów amerykańskich ze Smoleńska tak samo i teraz nigdy ich nie zobaczysz bo ich nie ma!
@Tennenbaum, a teraz weź ściereczkę i wytrzyj swój żydowsko - ukraiński monitorek - bo oplułeś!
Gubi się, bo pętla na szyi się mu zaciska. Jak go nie utrupią na dniach gwardziści, to i tak zginie z polecenia putlera. Girkin o tym wie, sam usuwał niewygodnych "towarzyszy broni" - np. swojego kamrata Ponomariowa. Po prostu w bolszewickiej machinie zbrodni coś nie zatrybiło, coś się zacięło, sprawa się rypła! Matuszka zaczyna walić trupem, zbliża się destrukcja zbrodniczego tworu.
Samoloty nie latają w korytarz powietrznych nad obszarami konfliktów zbrojnych na dzień dzisiejszy korytarz nad Ługańskiem zamknięty ,nad Syrią i Irakiem również,libijskie lotnisko zniszczone tydzień temu , opanowane zostało przez sunnickie??.... grupy.
On tylko powtórzył to co my powiedzieli świadkowie. Sam zastrzegł, że nie ma wyrobionej opinii. http://rusvesna.su/news/1405676334
vanderZbook ("Sylwia" też sobie wynyślił :))) zaciąłeś się ruski tępy krecie? Która to w.g ciebie "wschodnia Ukraina" gdzie tak miłują wolność i Polaków? Bo akurat w donieckiej i ługańskiej obłasti najbardziej nienawidzą Polaków (75%, sondaż z marca br.). Czczą Stalina i stalinowskich zbrodniarzy. Bolszewia jednym słowem. Ale to się wkrótce skończy. Bandyci odpowiedzą za swoje zbrodnie!
Na Ukr. zachodniej 9 maja to dzień klęski. Na wschodniej to dzień zwycięstwa. Na zachodniej ludzie w mundurach SS otwarcie chodzą po ulicach. Obchodzili też publicznie 71 rocznicę powstania SS Galizien. We wschodniej SS to wrogowie. Dla wschodnich Ukraińcow rząd w Kijowie to nie ich rząd a Ukraina to nie ich państwo lub ojczyzna. Oni, tak jak Polacy, są przeciwko SS, faszyzmowi i hitleryzmowi.
Fakty pozostają. Np. 28 lipca 2013 r. w Holohory w b. woj. lwowskim pochowano z wojskowymi honorami 16 SS-manów zabitych w 1944 r. a odszukanych i ekshumowanych przez istniejący obecnie oddział pokazujący się w mundurach SS zwany 'Dolya' i subysdiowany z państwowych funduszów; Ukraińcy w mundurach SS oddali salwy honorowe z karabinów Wehrmachtu. Komenda byla po niemiecku: Feuer!. Wsród licznych wiernych w cerkwi greko-katolickiej byli ludzie w mundurach SS i UPA. Popi pięknie śpiewali na glosy. Np. ludzie w mundurach SS i UPA szli też po ulicach Lwowa w pochodzie w 70 rocznicę powstania SS Galizien (Haliczyna), w tym roku (2014). Nieśli znaki SS i flagi UPA. Takich drastycznych przejawów faszyzmu na Ukr. wschodniej nie było od 1944 r. i w ogóle w Europie nie było od 1945 r. Ale były one i są one powszechne na Ukr. zachodniej po rozpadzie ZSRR. W Polsce pochodów SS nie ma.
To się działo pod rządami wszystkich prezydentów ukr. a szczególnie się nasiliło pod rządami Juszczenki i tak zostało aż do tzw. Majdanu, podczas którego eskplodowało wykładniczo. Nie gloryfikatorów lecz aktywnych, umundurowanych na opowiednie okazje pogrobowców i kontynuatorów o narastającej liczebności.
Nie ma nic takiego jak ukraińcy a tym bardziej u-kraina wiedzą to nawet w ONZ .
Głupota i nieudolność ruskich w wypieraniu się zbrodni nie ma granic. Wczoraj "Striełkow" stwierdził, że samolot przewoził ciała nieżywych od kilku dni (przed strąceniem!) ludzi! http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16348067,Lider_separatystow_Strielkow__wiele_cial_bylo__nieswiezych__.html#TRNajCzytSST
Samolot zmienił trasę przelotu nad Ukrainą, wlatując nad teren, gdzie trwa wojna. Kto i dlaczego go tam skierował? Kto i dlaczego dał zgodę na tę zmianę?
amstaf358 O sobie:
pasjonat Bieszczad,wschodnich podróży,historii 2 wojny,oraz historii UPA
@Wilno: Nie podejrzewam p.Obame o mowienie nieprawdy tylko dlatego aby Poroszence zrobić przyjemność.Przekaz jaki wyslal w swiat podczas swej konferencji jasno dając do zrozumienia ze on już wie KTO.Gdyby to byli ukraincy to słowa o terroryzmie kierowalby do nich a nie Rosji.Pozatym Rosjanie przedstawili już 3 wersje a Ukraincy trzymają się caly czas jednej,wiec tez jest cos nie tak.Wystarczyloby tylko gdyby tzw."separatyści" dali obejrzeć ta wyrzutnie oraz sprawdzić komputer kiedy wystrzelono ostatni pocisk/rakiete.Prostsze od konstrukcji cepa o ile ma się czyste sumienie.
Amerykanie widzieli start rakiety i zniszczenie samolotu.
Dzięki kosmicznej technologii z czasów Zimnej Wojny Stany Zjednoczone wiedzą, z jakiej wyrzutni wystrzelono rakietę.
Wszystko dzięki szpiegowskim satelitom obserwującym terytorium Rosji i Ukrainy.
Dzięki danym z tych urządzeń Pentagon jest pewien, że ataku dokonali albo separatyści, albo Rosjanie. Start rakiety widzieli na żywo - informuje NBC.
Szpiegowskie satelity wiszące nad powierzchnią ziemi na wysokości 40 tys. km widzą wszystkie nagle powstające źródła ciepła. Najczęściej pochodzą z silników startujących rakiet. USA używają tego, działającego w podczerwieni oka, by podglądać wrogów już od czasów wojny w Wietnamie.
Wojsko jest przekonane, że samolot Malaysia Airlines został zestrzelony przez pocisk ziemia-powietrze. Informacje są na tyle szczegółowe, że można określić typ rakiety. Stąd przekonanie, że to nie mógł być sprzęt ukraiński.
Autor: JS.
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/nbc-news-satelity...
Amerykanie widzieli start rakiety i zniszczenie samolotu.
Dzięki kosmicznej technologii z czasów Zimnej Wojny Stany Zjednoczone wiedzą, z jakiej wyrzutni wystrzelono rakietę.
Wszystko dzięki szpiegowskim satelitom obserwującym terytorium Rosji i Ukrainy.
Dzięki danym z tych urządzeń Pentagon jest pewien, że ataku dokonali albo separatyści, albo Rosjanie. Start rakiety widzieli na żywo - informuje NBC.
Szpiegowskie satelity wiszące nad powierzchnią ziemi na wysokości 40 tys. km widzą wszystkie nagle powstające źródła ciepła. Najczęściej pochodzą z silników startujących rakiet. USA używają tego, działającego w podczerwieni oka, by podglądać wrogów już od czasów wojny w Wietnamie.
Wojsko jest przekonane, że samolot Malaysia Airlines został zestrzelony przez pocisk ziemia-powietrze. Informacje są na tyle szczegółowe, że można określić typ rakiety. Stąd przekonanie, że to nie mógł być sprzęt ukraiński.
Autor: JS.
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/nbc-news-satelity...
Skoro carewicz Putin twierdzi ze narod rosyjski jest "swiety" i nie ma z tym nic wspólnego powinien jak najszybciej wziasc te swoje "zielone ludziki" w "obroty" dopuscic miedzynarodowa komisje do zbadania tej sprawy a stwierdzila - kto,kiedy i dlaczego dopuscil się tej zbrodni.
Ruskie jednak mysla ze wypna d......tak jak na Tuska.Mam nadzieje ze to im się nie uda.
Skoro carewicz Putin twierdzi ze narod rosyjski jest "swiety" i nie ma z tym nic wspólnego powinien jak najszybciej wziasc te swoje "zielone ludziki" w "obroty" dopuscic miedzynarodowa komisje do zbadania tej sprawy a stwierdzila - kto,kiedy i dlaczego dopuscil się tej zbrodni.
Ruskie jednak mysla ze wypna d......tak jak na Tuska.Mam nadzieje ze to im się nie uda.
Gwoli ciekawostki ,Księstwo Moskiewskie wygrywało przetargi na ściąganie jasaku dla mogolskich władców. Dlatego byli niezwykle "popularni" w pozostałych księstwach.
tagore
Film telewizji GWIAZDA - o tragedii, jestem ciekaw co czas pokaże ?
https://www.youtube.com/watch?v=mZaBZW_pctU &index=3 &list=UUo7YK_ZsjRyMmGHnMEOVP9g
Pożyjemy zobaczymy to nie będzie odległy horyzont czasowy, dla Ukrainy ich porażka była by dobrym rozwiązaniem ale nie wątpię ,że podjęli by próbę innego niż wyborcze rozwiązania,na takie zagrożenie wystarczy to co posiada polska armia ,jakoś tak się składa ,że praktycznie wszyscy sąsiedzi Ukrainy poza Polską mają mniej lub bardziej wyartykułowane roszczenia wobec Ukrainy ,myślę że poparli by Polskę w razie konfliktu ,taki scenariusz też by im się nie spodobał. Pozycję Swobody oceniam na podstawie tego co dzieje się w ukraińskim parlamencie i rządzie Ukrainy,
to są fakty które każdy może wysłuchać,obejrzeć i ocenić.
tagore
O zgrozo! Banderowcy już mają dostęp do miesca katastrofy lotniczej. Oni już wchechobecni!!!! Putin? ratunku!!!!!
Co do Rosjan.Narod który przez ponad 200 lat był pod panowaniem mongolow i tatarow ulegl azjatyckiej deformacji spolecznosciowej i kulturowej.Wtedy gdy w Europie nastepowalo scalanie ziem plemiennych Ksiestwo Moskiewskie a potem Kijowskie pod mongolami przejmowalo ich kulture i ta "wyzsza cywilizacje".Przeciez podboje,mordy i tyrania to azjatycka domena a nie bizantyjska na której to pochodzenie powoluja się Rosjanie.Nawet ich system podatkowy od wszystkiego i wszystkich na prawie mongolskim obowiazywal az do Rewolucji Pazdziernikowej.Podatek nawet musiały placic.....kury.Ksiazeta Moskiewscy oraz inni notable nie prowadzilii az do przesady dworskiego przepychu.Prosze zobaczyć Bojarow.Ich dwory czy rozbudowany system wzajemnych zaleznosci.Tego kiedyś nie było.Mordowanie dla rozrywki nie było tez domena ksiazat Kijowskich.Bojarow i innych "dostojnikow" już tak.
Ukraincy dzięki Chmielnickiemu określili swój status w Europie po wsze czasy.To ze Stalin w pijackim widzie i na zlosc Polakom stworzyl Ukraine zabierając nam pradawny Lwow nie przewidział Gorbaczowa,Jelcyna oraz innych czynnikow które wcześniej czy później zdestabilizują byle ZSRR.
W przewodnikach ukraińskich(większości) pisza o ukraińskim Przemyslu,Zamosciu,Chelmie a nawet Krakowie.Jest to tymbardziej zenujace ze Grody Czerwinskie powrocily do Polski po wyprawie Chrobrego na Kijow a Lwow jest przy Polsce od 1340r(?).Zamosc bodajże został miastem zalozonym przez Zamojskich w 1560r.Co do Krakowa? Może smok był ukraiński?
Nie wiem po co ta klotnia kto jest wrogiem a kto przyjacielem Polski.My przyjaciol nie mamy.Nie mielismy i nie będziemy ich mieć.Prosze popatrzeć na działanie Litwinow.Male nacjonalistyczne państewko z przyglupia prezydent.Od 1918r.ma pretensje do Polski o wszystko.Nawet o to ze ptaki im sraja na ulice.Dzieki nam tylko nie podzielili losu Prusow i Jacgwinow.
Ukraincy zamiast wspolmoc Petlure i Polakow,woleli być sowieckim podnóżkiem.Podziekowali nam za to Wolyniem .O kolaboracji z III Rzesza nie wspomnę.
Jeżeli chcemy przetrwać to zbyteczne sa nam sojusze z wrogami.Musimy mieć wlasna i silna armie i nie ogladac się na nikogo.W tym wszystkim to tylko szkoda tych niewinnych 300 zestrzelonych ludzi a wtym 80 dzieci.Obojetnie kto to zrobil i wydal rozkaz powinien być rozdarty przez dwa konie a wczwsniej rabany na kawałki.
Robi Pan Swobodzie niezłą reklamę, przesadzając pod wpływem propagandy jej znaczenie i sukces.
W przypadku zwycięstwa banderców recepta jest prosta - poprosić Putina o obronę Polaków przed ukraińskimi faszystami. To działa!
Parę napisów i pewnie skrzynka wypitego piwa to jedyne objawy ich działalności politycznej w Polsce.
Zajęcie przez kogoś z takiego ugrupowania stanowiska prokuratora generalnego w Polsce to raczej
wizje w stylu fantazy.
tagore
Nie przypadkowo Swoboda ma tak dużą nadreprezentację w strukturach władzy centralnej i dominację
na zachodniej Ukrainie. Wybory prezydenckie nie są w tej sprawie miarodajne , zwłaszcza pod presją
ciężkiej sytuacji politycznej. Wybory parlamentarne mogą niestety to ugrupowanie wzmocnić.
tagore
O tak, prawym sektorem już dawno straszą dzieci w rosyjskich dobranockach. Co dopiero mówić o ich użytych dziewczynach?
Baw mnie! :)
Nie wiem, kto zdobędzie zwycięstwo w pojedynku miedzy dziczą chachłacką i polacką. Dzicz zawsze jest dziczą. Na szczęście są Polacy i Ukraińcy. Ich jest o wiele więcej.
@Wolak:19.07.2014 00:03 Jest coś po tamtej stronie Bugu, co Pana zdaniem jest dobre (oprócz "Lwów to polskie miasto")?.Oczywiście że , jest to pozostałe POLSKIE miasta dwory i wsie Muzea kina teatry i kultura tak tępiona przez chahłacką dzicz.
@Wolak:19.07.2014 00:03 Jest coś po tamtej stronie Bugu, co Pana zdaniem jest dobre (oprócz "Lwów to polskie miasto")?.Oczywiście że , jest to pozostałe POLSKIE miasta dwory i wsie Muzea kina taeatry i kyltura tak tępiona przez chachłacka dzicz.
@Wolak: 19.07.2014 14:48 A szczególnie te po użyciu ich na banderowskim majdanie przez prawy sektor.
Epidemia jest straszna - ludzie po prostu wymierają. Broń Boże tam jechać. A dziewczyny napewno mają polskie lub rosyjskie korzenie. Banderowki przecież są jak baby-jagi
a jak się maja nasi neofaszyści??? też mamy trochę - wystarczy przejść i poszukać ich napisów na ścianach...
O, ten Tiahnybok to ma poparcie - na ostatnich wyborach zdobył (o zgrozo!) aż 1,16%.
O czym Pan tu mówi?
Ciekawy jestem, kiedy Pan był po raz ostatnie na Ukrainie? (rytoryczne pytanie)
Są bardzo ładne dziewczyny, ale jednocześnie epidemia HIV
Mityczni jak Pan mówi neobanderowcy mają całkiem solidną reprezentację w rządzie i strukturach bezpieczeństwa. Dyskusje na zjeździe partii Tiachnyboka to mało ciekawa dla Polski wizja przyszłych
stosunków Ukrainy z sąsiadami. To co mówią Rosjanie nie ma dla interesów Polski wielkiego w tej sprawie znaczenia ,mamy własne powody do uzasadnionych wątpliwości co do oblicza kształtującej się włąśnie Ukrainy.
tagore
Panie Wolak - ten "Wladyslaw" to moskal, kacapski przygłup. Ciągle bredzi o "dzjeciach maljutkich mordowanych banderowcami". To on na forum bredził o tym maluchu ukrzyżowanym przez "nazistów" w Słowiańsku! Wladyslaw, ruski naziolu! Twoi jednym pociągnięciem zamordowali 80 dzieci, w tym trójkę niemowląt! Przyjrzyj się zdjęciom, szczególnie zakrwawionych zabawek. To dla ciebie, naziolu!
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/5,114871,16341959,Katastrofa_malezyjskiego_boeinga_nad_Ukraina__ZDJECIA_.html#BoxWiadMT
Neobanderowiec? To jakiś wynalazek! O neostalinistach słyszałem, ale o tych to nie.
O pogodzie raczej nie rozmawiałem. Dla normalnych ludzi zawsze istnieje możliwość omówienia poważnych tematów. Widzę, że demonizacja wirtualnego wroga robi swoje. Jedni Polacy jadą do Lwowa i piją kawę na Rynku, inni dostają zawału, bo ktoś bliski pojedzie do pracy na Ukrainę (no i, oczywiście, "wróci za tydzień w trumnie z poderżniętym gardłem").
Proszę zrozumieć tylko jedno - tych zakażonych wirusem wrogości jest mało. Bardzo, bardzo, bardzo mało. Amen.
Można pokazać to wideo i powiedzieć "Taka jest Polska. Wszędzie są faszyści".
Ale jaki normalny człowiek w Europie w to uwierzy??? Naprawdę szkoda ludzi, przebywających w świecie urojeń nawiązanych przez propagandę.
http://youtu.be/tk5GG61UAuk
http://youtu.be/1rYsV0vfiO0
Pozycje wojsk Ukraińskich wyglądają dość dziwnie ,w razie poważniejszego wsparcia przez
Rosjan separatystów Ukraina może stracić okrążonych parę tysięcy ludzi.
Ktoś kto planował tą ATO był chyba w skrajnej desperacji i po prostu zaryzykował
licząc na to ,że Rosja nie zaatakuje i nie wesprze poważnie Rosjan na Dombasie.
tagore
Sylwio, wideo putinowskiej propagandy to żaden argument dla normalnych ludzi. Może Pani poszukać coś na temat fake'ów kremlowskiej TV o Ukrainie (do cyrku już można nie chodzić). Nikt nie mówie, że banderowcy nie istnieją. Ale popatrzcie prawdzie i rzeczywistości w oczy - ile ich jest? jaka część społeczeństwa ukraińskiego (nawet na Kresach) popiera tę ideologię? Gdzie ci banderowcy są? Kiedy to słyszę na polskim forum - mam deja vu. Gdzie ja to już słyszałem? A, no w rosTV! Straszą zsowietyzowanych mieszkańców Donbasu, że przyjdą banderowcy (czyli poprostu Ukraińcy) i wyrżną tylko za język rosyjski, bo są tacy. A w Odessie to nawet jedli trupy swoich przeciwników, jakich celowo usmażyli w pożarze. A ukrzyżowane dzieci?
Przecież to wszystko z podręcznika z psychiatrii!
Proszę losowo wybrać jakieś polskie stowarzeszenie na Zach. Ukrainie i zapytać, czy jeszcze żyją i jak im się udaje ukrywać od krwawych banderowców podczas polskich mszy w kościołach.