Lotysze sami sobie nas.........w panstwowosc.Razem z armia czerwona zapomnieli wysiedlić Ruskich,wiec maja to co maja.Czasem w moskiewskiej telewizji pokazuja eurodeputowana Tatiane Zdanowa - Rosjanka mieszkajaca na Lotwie wybrana przez mieszkających tam Rosjan do EP.
Oplowa tam wszystkich Lotyszy,panstwo lotewskie oraz ciagle pyta się deputowanych do Dumy - kiedy Rasija zajmie się ich losem.
Przepisywanie z ltvuskimi portalami lub polskimi mediami które te bzdury podaja jest nieetyczne i szkodliwe.
Po pierwsze: Nie jest to gazoport taki jak w Swinoujsciu,bo ten jest stacjonarny.Litvuski jest na........statku wybudowanym w Korei na zamówienie Norwegow dla litvusow.Wszystkie urządzenia do przetworzenia gazu będą na w/w statku.Dzierzawa jego będzie kopsztowala Zmudzinow ok.800mln$ przez 10 lat.Potem mogą go odkupić.
Po drugie:Koszt całkowity tj.statek + infrastruktura portowa + obsluga to razem ponad 1-1,2mld$ czyli będzie niewiele tanszy od tego w Swinoujsciu ponieważ do naszego dokłada ok.40% UE.
Zmudzini musza placic sami ponieważ nie chcieli budowac go wspólnie z Lotwa,Estonia oraz Finlandia.
Po trzecie: przepustowość tego gazoportu w okresie pierwszych 2/3 lat będzie wynosic ok.500mln/m3
Po czwarte: Docelowa przepustowość to 1,5mld.m3.3mldm3 to opcja bylego premiera nacjonalisty Kubiliusa.Nierealna,poniewaz statek tego nie przerobi.
Po piate:Gazociagi na Zmudzi posiada jeszcze Gazprom oraz niemiecki RuhrGas który swa czesc odsprzedal Gazpromowi.
Docelowo polski gazoport może przyjąć ok.7,5mld.m3 gazu co przy krajowym wydobyciu obecnie 4,5mld.m3 daje razem ok.12mld.m3.Polska zużywa rocznie ok.14mld.m3 wiec nie jest tragicznie.
A co to jakies glosowanie kto jest winny? Albo jest winny albo nie jest winny. Decyduja o tym dowody a nie islosc osob "sadzacy, ze jest winny". A co do "liczacych sie partii" - wez pod uwage, ze powoli zostaje przelamana bariera "nie ma na kogo glosowac". Do tej pory bylo tak, ze jedni glosowali na SLD/PO bo nie chcieli PISu u wladzy, inni na PIS bo nie chcieli komuchow u wladzy a mniejsze ugrupowania sie pomijaly bo sie sadzilo, ze nikt na nie nie glosuje wiec glos zmarnowany. Jak sie ludzie zorientuja, ze mozna glosowac na partie popierajace polska racje stanu to zaraz i kartofel stanie sie "malo liczaca partia". Pozatym polecam odstawic telewizje, bo masz bledne przekonanie, co do zdania wiekszosci Polakow.
Zasadniczo na tym polega "wolnosc ukrainy", ze decyduje za nich USA. Ale im raczej jest dobbrze, moga sobie pomordowac wrogo "wolnej ukrainy" - nic wiecej im do szczescia nie potrzeba. A jak bedzie potrzeba to zloza zapotrzebowanie do USA na bron albo pare ton drutu kolczastego - jankesy im nie odmowia
A co jeśli nie przeproszą? To mamy go odnotować jako 295 ,,sprawiedliwego"? .(w/g IPN) Przyjmijcie teraz moje przeprosiny, a wierzę, że później nadejdą i przeprosiny od wszystkich innych" - podsumowuje Wołodymyr Pawliw.
Polska zawsze była na linii frontu wiec nie jest to żadna nowość.Poraza zas tylko w tej kwesti niedowład umysłowy elyt.Te ich ciagle zebranie o pomoc NATO oraz ich bazy w RP.Liczmy na siebie i swoja armie.Jak będzie polska zbrojeniowka będzie i praca
rodzą się demony? a kiedy one umarły? kiedy ktoś nas uspokoił? nie mówię tu o naszych politykach, jacy są, każdy widzi. Kiedy gloryfikuje się morderców, kiedy straszy rewizją granic to chyba jasne, że ludzie się boją i czują strach. I proszę nie mów, że nie rozumieją otaczającego świata, doskonale rozumieją, wiedzą czym to się może skończyć, mają doświadczenie. Kresy...moi dziadkowie pachnieli kresami, ale nawet mi do głowy nie przychodzi odbierać szablą. Biorąc pod uwagę, że to teraz wylęgarnia neofaszystów mielibyśmy drugą Gazę, gorszą i okrutniejszą. Nie lubię Rosji, ale dla nas byłoby lepiej, gdyby Ukraina była mała i słaba. Giedroyć zasiał straszne ziarno, jeszcze długo będziemy za to płacić.
rodzą się demony? a kiedy one umarły? kiedy ktoś nas uspokoił? nie mówię tu o naszych politykach, jacy są, każdy widzi. Kiedy gloryfikuje się morderców, kiedy straszy rewizją granic to chyba jasne, że ludzie się boją i czują strach. I proszę nie mów, że nie rozumieją otaczającego świata, doskonale rozumieją, wiedzą czym to się może skończyć, mają doświadczenie. Kresy...moi dziadkowie pachnieli kresami, ale nawet mi do głowy nie przychodzi odbierać szablą. Biorąc pod uwagę, że to teraz wylęgarnia neofaszystów mielibyśmy drugą Gazę, gorszą i okrutniejszą. Nie lubię Rosji, ale dla nas byłoby lepiej, gdyby Ukraina była mała i słaba. Giedroyć zasiał straszne ziarno, jeszcze długo będziemy za to płacić.
Czysta sofistyka , autor powinien mieć zawieszone nad łóżkiem kopie adresów
Dmowskiego do Cara . Ciekawe kiedy przywódcy naszych narodowców wysmażą
stosowny dokument i wyślą go Putinowi.
Jeszcze Ruch Narodowy można by podciągnąć. Reszta to patrioci niemieccy(PO), patrioci amerykańsko-żydowscy(PiS i odłamy), komuniści, którzy nie mają narodowości(SLD i palikociarnia), oraz zainteresowane tylko posadami dla swoich rodzin chłopstwo(PSL).
dziękuje za merytoryczną wypowiedź - szowinizm i strach będzie narastał - gdy zaczyna sie COŚ dziać rodzą sie demony - szowinizm rodzi się wtedy, gdy ludzie sie boją, czują żal, nierozumieją otaczającego świata - nie dziwię sie Bałtom, że starają się stłamsić mniejszości - szczególnie sowietów - tez bałbym się - są nastepni w kolejce - szkoda, że Polacy dostają po łbie, ale nawet na tym forum są osoby, które z przyjemnością znów, by odzyskały "kresy wschodnie", z drugiej strony krzyczą jak o tym marzą na przykład Ukraińcy - ktoś to czyta i sobie mysli - i Polaków narasta szowinizm - nawet w hymnie mają -"Co nam obca przemoc wzięła, Szablą odbierzemy." u nas na zachodzi cały czas patrzymy troche spod łba na wycieczki Niemców, szczególnie tych starszych - takie jest zycie.... ehh....
Dziękuję za próbę podjęcia merytorycznej dyskusji. Ja nie traktuję tej wypowiedzi jako pozorację konstruktywnej wymiany poglądów.
1)... "Szkoła podstawowa, to jednak bardzo ważna szkoła" i w niej znalazła Pani oszczędności 10 mln zł. z tytułu zakupu ruskiego a nie polskiego węgla?. 2)... "receptą na opłacalność spalania polskiego węgla może być obniżenie kosztów wydobycia przez poszukanie oszczędności w kosztach zarządu kopalni. Należy obniżyć ilość menadżerów/doradców oraz obciąć pensje do przyzwoitego poziomu. " - dotyczy to dużych elektrociepłowni. One ustalają cenę węgla bezpośrednio z kopalnią i przeważnie dysponują własnym taborem kolejowo / samochodowym. 3)...(moje) ... Należy też uzdrowić system dystrybucji węgla oraz spowodować zmniejszenie zysków pośredników handlu węglem dla mniejszych odbiorców. Koszt tony węgla z kopalni wynosi znacznie poniżej 200 zł/tona, pośrednik bierze min. 50% drożej. 4)... (moje - naciągane) ... "Zgodnie z Radą Języka Polskiego ,,pseudonim internetowy należy traktować jako identyfikator, symbol, logo użytkownika, nie zaś nazwę własną. " Jeżeli Pani (Pan) będzie uprzejma określić w profilu swoją płeć oraz zainteresowania to zaistnieją sprzyjające okoliczności dla ew. korekty Pani / Pana płci, reszta zależy od treści i formy wypowiedzi.
Panie Iwanow - chyba im bliżej ktoś mieszka granicy wschodniej tym większa świadomość tego kto tak naprawdę miesza na Ukrainie i czym grozi silne państwo ukraińskie. Miłośnikiem Rosji nie jestem i obawiam się tego państwa bo uważam że wcześniej lub później zagrozi Polsce. Ale wspieranie bezkrytyczne Ukrainy to wybór między dżumą a cholerą. W moich stronach (Podkarpacie) ludzie popierają PIS ale gdy się rozmawia słychać złość na Kaczyńskiego za jego zachowanie na Majdanie, słychać złość na polityków za wspieranie rezunów. Ruskich nikt nie kocha, ale Ukrainy po prostu się nie trawi. Każdy tylko pyta gdzie sens naszego wsparcia? gdzie nasz interes? Najgorsze jest to że brak alternatywy bo Ruch Narodowy ma łatkę faszystowskich oszołomów( pomogło heilowanie na imprezkach za Giertycha) więc ich nikt nie bierze na poważnie. Żadna, powtarzam żadna z liczących się partii politycznych nie ma pojęcia jak prowadzić polską politykę wschodnią. PiS jest rusofobiczne do przesady, PO - nijakie na wschodzie, klęczące przed Niemcami, PSL - tylko stołki więc wszystko jedno jaka polityka, SLD tradycyjnie prorosyjskie chociaż teraz ucichli ale kadry wciąż te same co brały "pożyczki" z Moskwy więc bez komentarza. Palikot to tylko antyklerykał i marihuana, a KNP - hmm - pożyjemy zobaczymy. Nie sztuka jest mówić głośno to co ludzie chcą usłyszeć, sztuka jest działać tak aby ludzie odczuli że to naprawde w ich interesie.
mi wystarczy, że PiS nie popiera Putina... nie wiem, co wam mówią w Rosji, ale u nas w Polsce Polacy nie lubią sowietów... niech sowieci oddadzą nam wrak.. KNP jest przybudówką putlerfaszystów...
WĘGIEL W USA JEST WYDOBYWANY Z PŁYTKICH KOPALNI I JEST ZŁEJ JAKOŚCI . W EUROPIE Z KOPALŃ GŁEBINOWYCH STĄD KOSZT WYDOBYCIA JEST WIĘKSZY ALE WACHA SIĘ W GRANICACH OK 200 ZŁ/T RESZTA TO ZŁODZIEJSKIE SPÓŁKI I BANDYCKIE PODATKI + NISZCZENIE POLSKI ZE STRONY UE.
@ iwanow:30.07.2014 13:14 ).chyba mieszkamy w inny państwach TO JEST PEWNE TU MIESZKASZ W TWORZE ZWANYM ukrainą A MY W POLSCE , Raczej - pozna KNP - nie ma żadnej liczącej partii, która popierałyby Putina . Nie ma też ŻADNEJ PARTII POPIERAJĄCEJ POLSKĄ RACJĘ STANU MOŻE POZA KNP.
dostarcza Pan te narkotyki - czy to pomówienie o putinowska propaganda... sowieci słynęli z dawania swoim żołnierzom samogonu, żeby im się lepiej walczyło
chyba mieszkamy w inny państwach, proszę się obudzić... większość Polaków sądzi tak jak ja - Sowieci są winni!!! Raczej - pozna KNP - nie ma żadnej liczącej partii, która popierałyby Putina
Ściślej to jest tak: przedrostek "M" (mega)=10 do 6, czyli 1 000 000. A m (mili)=10 do minus 3, czyli 0,001. Czyli w przypadku, który tu podałem: 300 000 x 1 000 000g = 3 000 000 000 000g. Czyli 3T (tera)g, czyli 10 do 12. A 3 000 000 000 000g = 3 000 000 000kg = 300 000Mg, albo - specjalnie dla Hyde- 300 000ton... Pewnie i tak nie zrozumie! Co do reszty, podobne działania sugerowałem także, gdzieś tutaj pod tym artykułem.
Su-27SM nie jest samolotem szturmowym. Co za ekspert z tego pana i czy wiadomości od niego są wiarygodne? Należy sobie zadać pytanie jakie cele mogłyby niszczyć w Polsce Iskandery?
Odkrycie...w Polsce też wiemy, że zachód (oraz miejscowi bandyci na jego usługach) odpowiada za wydarzenia na Ukrainie, wiemy że Rosjanie wspierają separatystów i wiemy, że eskalacja konfliktu przez Amerykanów może doprowadzić do konfliktu zbrojnego na dużą skalę. I co z tego..?
Szkoda, że to schizmatycy ale posunięcie dobre. W porównaniu do typów spod ciemnej gwiazdy znajdującycg się pod wpływem narkotyków w szeregach ukropów to różnica.
@Tutejszym jest różnica między zapisem Mg a mg mega/mili. @Jan_De - receptą na opłacalność spalania polskiego węgla może być obniżenie kosztów wydobycia przez poszukanie oszczędności w kosztach zarządu kopalni. Należy obniżyć ilość menadżerów/doradców oraz obciąć pensje do przyzwoitego poziomu. Nie każdy musi mieć basen przed domem, można sobie pojechać z dziećmi do aquaparku za 10zł/h :-D
Szkoła podstawowa, to jednak bardzo ważna szkoła, Mr Hyde! Gdybyś Pan o tym wiedział, nie robiłbyś z siebie błazna! Słyszałeś Pan o układzie jednostek SI? Wiesz Pan, że obowiązuje także w Polsce? Wyraźnie nie! Co do reszty wytworów Pańskiego chorego umysłu, który próbuje mi coś imputować, wypowiadać się nie będę... To zadanie dla psychiatry!
Osoba Pana marszałka lubelskiego jest tutaj najmniej ważna. Dla mnie ważnym jest KTO i jakie siły stoją za promowaniem tego doradcy. Pan marszałek może dostać w każdej chwili NDB ( Noga, dupsko, brama ), ale te siły które za tą decyzją stoją należy ujawnić i odsunąć od możliwości ich wpływu na decyzje polskich urzędów. Odnoszę wrażenie że nie jest to pierwszy przypadek podejmowania kontrowersyjnej decyzji przez urzędy miasta Lublin w ukraińskim kontekście.
G#### prawda, normalnie podajemy w tonach, mg oznacza miligram. Pieprzysz Pani o łącznym zapotrzebowaniu elektrociepłowni na węgiel wykazując jak by było pięknie gdyby wszystkie nasze elektrociepłownie przeszły na ruski produkt. Jaka to zakładowa ciepłownie osiąga 10 milionów złoty zysku stosując ruski węgiel zamiast polskiego. Podaj kłamliwa ruska agentko adres tej ciepłowni albo idź w krzaki swoją _De dawać. Zupełnie świadomy dezinformacyjny bełkot mający na celu ogłupienie czytelnika. PANI PATRIOTYCZNYM RUSKIM OBOWIĄZKIEM JEST PROMOCJA RODZIMEGO, ROSYJSKIEGO WĘGLA NA POLSKIM RYNKU !!. Tą propagandę ruskiej ladacznicy widać gołym nieuzbrojonym okiem. Problem ataku ruskiego węgla na nasz przemysł rozwiążemy sami, nam ruski fałszywy doradca nie jest potrzebny. Stosujesz bełkot zamiast sensownych wypowiedzi. Po ruskim agencie nie można spodziewać się ani moralności, ani logiki, jego bronią jest jad i podstęp. Wynoś stąd swoją ruską de.
Wnuk volksdeutschów powinien zostać powieszony. Gnida myśli, że mu zapomnimy jak zwlekał w sprawie Amber Gold tylko po to by jego bękart mógł się wycofać. Ponadto radzę nie rozmawiać z tym forumowym głupcem i nieukiem, szkoda czasu.
To reportaż pokazujący zatrzymanych czołgistów od ok 3 min.
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded &v=P3jQBJvr2cE
Piekne gest ze strony tego czlowieka. Chwala mu za to!
Oby neobanderowcy teraz na nim sie nie mscili.
Lotysze sami sobie nas.........w panstwowosc.Razem z armia czerwona zapomnieli wysiedlić Ruskich,wiec maja to co maja.Czasem w moskiewskiej telewizji pokazuja eurodeputowana Tatiane Zdanowa - Rosjanka mieszkajaca na Lotwie wybrana przez mieszkających tam Rosjan do EP.
Oplowa tam wszystkich Lotyszy,panstwo lotewskie oraz ciagle pyta się deputowanych do Dumy - kiedy Rasija zajmie się ich losem.
Za to kijowscy "bohaterowie" jencow nie biora http://www.liveleak.com/view?i=e24_1399498421
Przepisywanie z ltvuskimi portalami lub polskimi mediami które te bzdury podaja jest nieetyczne i szkodliwe.
Po pierwsze: Nie jest to gazoport taki jak w Swinoujsciu,bo ten jest stacjonarny.Litvuski jest na........statku wybudowanym w Korei na zamówienie Norwegow dla litvusow.Wszystkie urządzenia do przetworzenia gazu będą na w/w statku.Dzierzawa jego będzie kopsztowala Zmudzinow ok.800mln$ przez 10 lat.Potem mogą go odkupić.
Po drugie:Koszt całkowity tj.statek + infrastruktura portowa + obsluga to razem ponad 1-1,2mld$ czyli będzie niewiele tanszy od tego w Swinoujsciu ponieważ do naszego dokłada ok.40% UE.
Zmudzini musza placic sami ponieważ nie chcieli budowac go wspólnie z Lotwa,Estonia oraz Finlandia.
Po trzecie: przepustowość tego gazoportu w okresie pierwszych 2/3 lat będzie wynosic ok.500mln/m3
Po czwarte: Docelowa przepustowość to 1,5mld.m3.3mldm3 to opcja bylego premiera nacjonalisty Kubiliusa.Nierealna,poniewaz statek tego nie przerobi.
Po piate:Gazociagi na Zmudzi posiada jeszcze Gazprom oraz niemiecki RuhrGas który swa czesc odsprzedal Gazpromowi.
Docelowo polski gazoport może przyjąć ok.7,5mld.m3 gazu co przy krajowym wydobyciu obecnie 4,5mld.m3 daje razem ok.12mld.m3.Polska zużywa rocznie ok.14mld.m3 wiec nie jest tragicznie.
A co to jakies glosowanie kto jest winny? Albo jest winny albo nie jest winny. Decyduja o tym dowody a nie islosc osob "sadzacy, ze jest winny". A co do "liczacych sie partii" - wez pod uwage, ze powoli zostaje przelamana bariera "nie ma na kogo glosowac". Do tej pory bylo tak, ze jedni glosowali na SLD/PO bo nie chcieli PISu u wladzy, inni na PIS bo nie chcieli komuchow u wladzy a mniejsze ugrupowania sie pomijaly bo sie sadzilo, ze nikt na nie nie glosuje wiec glos zmarnowany. Jak sie ludzie zorientuja, ze mozna glosowac na partie popierajace polska racje stanu to zaraz i kartofel stanie sie "malo liczaca partia". Pozatym polecam odstawic telewizje, bo masz bledne przekonanie, co do zdania wiekszosci Polakow.
Zasadniczo na tym polega "wolnosc ukrainy", ze decyduje za nich USA. Ale im raczej jest dobbrze, moga sobie pomordowac wrogo "wolnej ukrainy" - nic wiecej im do szczescia nie potrzeba. A jak bedzie potrzeba to zloza zapotrzebowanie do USA na bron albo pare ton drutu kolczastego - jankesy im nie odmowia
A co jeśli nie przeproszą? To mamy go odnotować jako 295 ,,sprawiedliwego"? .(w/g IPN) Przyjmijcie teraz moje przeprosiny, a wierzę, że później nadejdą i przeprosiny od wszystkich innych" - podsumowuje Wołodymyr Pawliw.
@Jan53/. tylko jeden warunek do spełnienia czy starczy czasu na te wszystkie działania????
@Jan53/. tylko jeden warunek do spełnienia czy starczy czasu na te wszystkie działania????
@Jan53/. tylko jeden warunek do spełnienia czy starczy czasu na te wszystkie działania????
@Jan53/. tylko jeden warunek do spełnienia czy starczy czasu na te wszystkie działania????
@Jan53/. tylko jeden warónek do spełnienia czy starczy czasu na te wszystkie działania????
@ iwanow:30.07.2014 14:06 ). Ach co za piękna wypowiedż jak na ukraińca , tylko pytam z którego artykułu p Michnika???
dokładnie - można ruszyć przemysł - zmniejszyć bezrobocie - rozwinąć się naukowo
Polska zawsze była na linii frontu wiec nie jest to żadna nowość.Poraza zas tylko w tej kwesti niedowład umysłowy elyt.Te ich ciagle zebranie o pomoc NATO oraz ich bazy w RP.Liczmy na siebie i swoja armie.Jak będzie polska zbrojeniowka będzie i praca
2015 - sowieci badają wrak tupolewa... 2025 - sowieci badają wrak tupolewa... 2055 - sowieci badają wrak tupolewa... 2115 - sowieci badają wrak tupolewa - choć go nie ma...
rodzą się demony? a kiedy one umarły? kiedy ktoś nas uspokoił? nie mówię tu o naszych politykach, jacy są, każdy widzi. Kiedy gloryfikuje się morderców, kiedy straszy rewizją granic to chyba jasne, że ludzie się boją i czują strach. I proszę nie mów, że nie rozumieją otaczającego świata, doskonale rozumieją, wiedzą czym to się może skończyć, mają doświadczenie. Kresy...moi dziadkowie pachnieli kresami, ale nawet mi do głowy nie przychodzi odbierać szablą. Biorąc pod uwagę, że to teraz wylęgarnia neofaszystów mielibyśmy drugą Gazę, gorszą i okrutniejszą. Nie lubię Rosji, ale dla nas byłoby lepiej, gdyby Ukraina była mała i słaba. Giedroyć zasiał straszne ziarno, jeszcze długo będziemy za to płacić.
rodzą się demony? a kiedy one umarły? kiedy ktoś nas uspokoił? nie mówię tu o naszych politykach, jacy są, każdy widzi. Kiedy gloryfikuje się morderców, kiedy straszy rewizją granic to chyba jasne, że ludzie się boją i czują strach. I proszę nie mów, że nie rozumieją otaczającego świata, doskonale rozumieją, wiedzą czym to się może skończyć, mają doświadczenie. Kresy...moi dziadkowie pachnieli kresami, ale nawet mi do głowy nie przychodzi odbierać szablą. Biorąc pod uwagę, że to teraz wylęgarnia neofaszystów mielibyśmy drugą Gazę, gorszą i okrutniejszą. Nie lubię Rosji, ale dla nas byłoby lepiej, gdyby Ukraina była mała i słaba. Giedroyć zasiał straszne ziarno, jeszcze długo będziemy za to płacić.
To juz predzej, boje sie jednak, ze tego typu elementy juz dawno zostaly "sprzatniete" z miejsca katastrofy...
Szczątki silnika rakiety powinny być w miarę zachowane .
tagore
Czysta sofistyka , autor powinien mieć zawieszone nad łóżkiem kopie adresów
Dmowskiego do Cara . Ciekawe kiedy przywódcy naszych narodowców wysmażą
stosowny dokument i wyślą go Putinowi.
tagore
Tam bedzie "luska" z rakiety?
Bez urazy, ale Max chyba nie sluzyl w wojsku...
17 września 1939 - nawet nie skończył Pan podstawówki - pakt Ribbentrop - Mołotow!!!
piekło zgotowaliście Ukraińcom w ich kraju, a Polakom podczas drugiej wojny światowej
Jeżeli ci jeńcy są w ciężkim stanie, to przypuszczam, że separatyści mogą ich oddać banderowcom za darmo, żeby mogli ich dobić.
po bananie a nie 200 tys.
Jeszcze Ruch Narodowy można by podciągnąć. Reszta to patrioci niemieccy(PO), patrioci amerykańsko-żydowscy(PiS i odłamy), komuniści, którzy nie mają narodowości(SLD i palikociarnia), oraz zainteresowane tylko posadami dla swoich rodzin chłopstwo(PSL).
dziękuje za merytoryczną wypowiedź - szowinizm i strach będzie narastał - gdy zaczyna sie COŚ dziać rodzą sie demony - szowinizm rodzi się wtedy, gdy ludzie sie boją, czują żal, nierozumieją otaczającego świata - nie dziwię sie Bałtom, że starają się stłamsić mniejszości - szczególnie sowietów - tez bałbym się - są nastepni w kolejce - szkoda, że Polacy dostają po łbie, ale nawet na tym forum są osoby, które z przyjemnością znów, by odzyskały "kresy wschodnie", z drugiej strony krzyczą jak o tym marzą na przykład Ukraińcy - ktoś to czyta i sobie mysli - i Polaków narasta szowinizm - nawet w hymnie mają -"Co nam obca przemoc wzięła, Szablą odbierzemy." u nas na zachodzi cały czas patrzymy troche spod łba na wycieczki Niemców, szczególnie tych starszych - takie jest zycie.... ehh....
Dziękuję za próbę podjęcia merytorycznej dyskusji. Ja nie traktuję tej wypowiedzi jako pozorację konstruktywnej wymiany poglądów.
1)... "Szkoła podstawowa, to jednak bardzo ważna szkoła" i w niej znalazła Pani oszczędności 10 mln zł. z tytułu zakupu ruskiego a nie polskiego węgla?. 2)... "receptą na opłacalność spalania polskiego węgla może być obniżenie kosztów wydobycia przez poszukanie oszczędności w kosztach zarządu kopalni. Należy obniżyć ilość menadżerów/doradców oraz obciąć pensje do przyzwoitego poziomu. " - dotyczy to dużych elektrociepłowni. One ustalają cenę węgla bezpośrednio z kopalnią i przeważnie dysponują własnym taborem kolejowo / samochodowym. 3)...(moje) ... Należy też uzdrowić system dystrybucji węgla oraz spowodować zmniejszenie zysków pośredników handlu węglem dla mniejszych odbiorców. Koszt tony węgla z kopalni wynosi znacznie poniżej 200 zł/tona, pośrednik bierze min. 50% drożej. 4)... (moje - naciągane) ... "Zgodnie z Radą Języka Polskiego ,,pseudonim internetowy należy traktować jako identyfikator, symbol, logo użytkownika, nie zaś nazwę własną. " Jeżeli Pani (Pan) będzie uprzejma określić w profilu swoją płeć oraz zainteresowania to zaistnieją sprzyjające okoliczności dla ew. korekty Pani / Pana płci, reszta zależy od treści i formy wypowiedzi.
tutaj widać jacy durnie są przy władzy
Panie Iwanow - chyba im bliżej ktoś mieszka granicy wschodniej tym większa świadomość tego kto tak naprawdę miesza na Ukrainie i czym grozi silne państwo ukraińskie. Miłośnikiem Rosji nie jestem i obawiam się tego państwa bo uważam że wcześniej lub później zagrozi Polsce. Ale wspieranie bezkrytyczne Ukrainy to wybór między dżumą a cholerą. W moich stronach (Podkarpacie) ludzie popierają PIS ale gdy się rozmawia słychać złość na Kaczyńskiego za jego zachowanie na Majdanie, słychać złość na polityków za wspieranie rezunów. Ruskich nikt nie kocha, ale Ukrainy po prostu się nie trawi. Każdy tylko pyta gdzie sens naszego wsparcia? gdzie nasz interes? Najgorsze jest to że brak alternatywy bo Ruch Narodowy ma łatkę faszystowskich oszołomów( pomogło heilowanie na imprezkach za Giertycha) więc ich nikt nie bierze na poważnie. Żadna, powtarzam żadna z liczących się partii politycznych nie ma pojęcia jak prowadzić polską politykę wschodnią. PiS jest rusofobiczne do przesady, PO - nijakie na wschodzie, klęczące przed Niemcami, PSL - tylko stołki więc wszystko jedno jaka polityka, SLD tradycyjnie prorosyjskie chociaż teraz ucichli ale kadry wciąż te same co brały "pożyczki" z Moskwy więc bez komentarza. Palikot to tylko antyklerykał i marihuana, a KNP - hmm - pożyjemy zobaczymy. Nie sztuka jest mówić głośno to co ludzie chcą usłyszeć, sztuka jest działać tak aby ludzie odczuli że to naprawde w ich interesie.
do złoża można się ponownie dostać
mi wystarczy, że PiS nie popiera Putina... nie wiem, co wam mówią w Rosji, ale u nas w Polsce Polacy nie lubią sowietów... niech sowieci oddadzą nam wrak.. KNP jest przybudówką putlerfaszystów...
@iwanow: 29.07.2014 23:47). ZAMKNIĘTEJ KOPALNI WĘGLA JUŻ NIE DA SIĘ OTWORZYĆ!!!!!
WĘGIEL W USA JEST WYDOBYWANY Z PŁYTKICH KOPALNI I JEST ZŁEJ JAKOŚCI . W EUROPIE Z KOPALŃ GŁEBINOWYCH STĄD KOSZT WYDOBYCIA JEST WIĘKSZY ALE WACHA SIĘ W GRANICACH OK 200 ZŁ/T RESZTA TO ZŁODZIEJSKIE SPÓŁKI I BANDYCKIE PODATKI + NISZCZENIE POLSKI ZE STRONY UE.
@ iwanow:30.07.2014 13:14 ).chyba mieszkamy w inny państwach TO JEST PEWNE TU MIESZKASZ W TWORZE ZWANYM ukrainą A MY W POLSCE , Raczej - pozna KNP - nie ma żadnej liczącej partii, która popierałyby Putina . Nie ma też ŻADNEJ PARTII POPIERAJĄCEJ POLSKĄ RACJĘ STANU MOŻE POZA KNP.
dostarcza Pan te narkotyki - czy to pomówienie o putinowska propaganda... sowieci słynęli z dawania swoim żołnierzom samogonu, żeby im się lepiej walczyło
chyba mieszkamy w inny państwach, proszę się obudzić... większość Polaków sądzi tak jak ja - Sowieci są winni!!! Raczej - pozna KNP - nie ma żadnej liczącej partii, która popierałyby Putina
Ściślej to jest tak: przedrostek "M" (mega)=10 do 6, czyli 1 000 000. A m (mili)=10 do minus 3, czyli 0,001. Czyli w przypadku, który tu podałem: 300 000 x 1 000 000g = 3 000 000 000 000g. Czyli 3T (tera)g, czyli 10 do 12. A 3 000 000 000 000g = 3 000 000 000kg = 300 000Mg, albo - specjalnie dla Hyde- 300 000ton... Pewnie i tak nie zrozumie! Co do reszty, podobne działania sugerowałem także, gdzieś tutaj pod tym artykułem.
Su-27SM nie jest samolotem szturmowym. Co za ekspert z tego pana i czy wiadomości od niego są wiarygodne? Należy sobie zadać pytanie jakie cele mogłyby niszczyć w Polsce Iskandery?
Odkrycie...w Polsce też wiemy, że zachód (oraz miejscowi bandyci na jego usługach) odpowiada za wydarzenia na Ukrainie, wiemy że Rosjanie wspierają separatystów i wiemy, że eskalacja konfliktu przez Amerykanów może doprowadzić do konfliktu zbrojnego na dużą skalę. I co z tego..?
Szkoda, że to schizmatycy ale posunięcie dobre. W porównaniu do typów spod ciemnej gwiazdy znajdującycg się pod wpływem narkotyków w szeregach ukropów to różnica.
@Tutejszym jest różnica między zapisem Mg a mg mega/mili. @Jan_De - receptą na opłacalność spalania polskiego węgla może być obniżenie kosztów wydobycia przez poszukanie oszczędności w kosztach zarządu kopalni. Należy obniżyć ilość menadżerów/doradców oraz obciąć pensje do przyzwoitego poziomu. Nie każdy musi mieć basen przed domem, można sobie pojechać z dziećmi do aquaparku za 10zł/h :-D
Szkoła podstawowa, to jednak bardzo ważna szkoła, Mr Hyde! Gdybyś Pan o tym wiedział, nie robiłbyś z siebie błazna! Słyszałeś Pan o układzie jednostek SI? Wiesz Pan, że obowiązuje także w Polsce? Wyraźnie nie! Co do reszty wytworów Pańskiego chorego umysłu, który próbuje mi coś imputować, wypowiadać się nie będę... To zadanie dla psychiatry!
Osoba Pana marszałka lubelskiego jest tutaj najmniej ważna. Dla mnie ważnym jest KTO i jakie siły stoją za promowaniem tego doradcy. Pan marszałek może dostać w każdej chwili NDB ( Noga, dupsko, brama ), ale te siły które za tą decyzją stoją należy ujawnić i odsunąć od możliwości ich wpływu na decyzje polskich urzędów. Odnoszę wrażenie że nie jest to pierwszy przypadek podejmowania kontrowersyjnej decyzji przez urzędy miasta Lublin w ukraińskim kontekście.
G#### prawda, normalnie podajemy w tonach, mg oznacza miligram. Pieprzysz Pani o łącznym zapotrzebowaniu elektrociepłowni na węgiel wykazując jak by było pięknie gdyby wszystkie nasze elektrociepłownie przeszły na ruski produkt. Jaka to zakładowa ciepłownie osiąga 10 milionów złoty zysku stosując ruski węgiel zamiast polskiego. Podaj kłamliwa ruska agentko adres tej ciepłowni albo idź w krzaki swoją _De dawać. Zupełnie świadomy dezinformacyjny bełkot mający na celu ogłupienie czytelnika. PANI PATRIOTYCZNYM RUSKIM OBOWIĄZKIEM JEST PROMOCJA RODZIMEGO, ROSYJSKIEGO WĘGLA NA POLSKIM RYNKU !!. Tą propagandę ruskiej ladacznicy widać gołym nieuzbrojonym okiem. Problem ataku ruskiego węgla na nasz przemysł rozwiążemy sami, nam ruski fałszywy doradca nie jest potrzebny. Stosujesz bełkot zamiast sensownych wypowiedzi. Po ruskim agencie nie można spodziewać się ani moralności, ani logiki, jego bronią jest jad i podstęp. Wynoś stąd swoją ruską de.
Również nie powinien Tusek mniec wątpliwości polskiej przeszlosci Grodna,Lwowa,Brzescia czy Stanislawowa.
czy ktoś jeszcze wątpi w nieludzką naturę tych dwóch czarnych małpiszonów?
Wnuk volksdeutschów powinien zostać powieszony. Gnida myśli, że mu zapomnimy jak zwlekał w sprawie Amber Gold tylko po to by jego bękart mógł się wycofać. Ponadto radzę nie rozmawiać z tym forumowym głupcem i nieukiem, szkoda czasu.