Szanowny Panie Krok!
Po podpisaniu ugody w Monachium (1938) Winston Churchil stwierdził: "Mieli do wyboru (zachodni negocjatorzy) hańbę lub wojnę. Wybrali hańbę, a wojnę i tak będą mieli".
Radzę wyciągać wnioski z surowych lekcji Historii.
Pozdrawiam
Lokis
Historia uczy ,że nie ma granicy roszczeń Moskwy więc dlaczego mieli by Ukraińcy iść na
duże ustępstwa wobec Rosji. Za niedługi czas usłyszeli by następne roszczenia.
Tak jak I RP.
Moim zdaniem gdyby takie rozmowy toczono, to w dobrym kierunku idzie. lecz jak znam zachłanność ukraińców, a właściwie faszystów prawego sektora, to nie oddadzą ani guzika, coś w stylu Polski sprzed II WŚ. Historia lubi się powtarzać, więc jeżeli im nic nie wyjdzie z tego paktowania, to Rosja na 100% przystąpi do otwartego konfliktu, gdzie głównym przeciwnikiem będzie Polska i Ukraina, oraz podżegacze z USA. Między Bogiem a Prawdą, to Krym nigdy nie był ukraiński, chociaż tryzuby wisiały przez 20 lat na tamtejszych urzędach. Nie chcę bronić Rosji, bo to by zakrawało na wypaczanie rzeczywistości, lecz w tym konflikcie nie wygra nikt, będą umierać kolejne tysiące, więc lepiej niech się dogadają z ruskami. Takie moje zdanie.
gratuluję - zna się Pan na wszystkim... normalnie geniusz - marnujesz Pan talent... najlepiej wychodzi Panu wyzywanie, ale i tak czuję się zaszczycony - przestał wyzywać mnie Pan od banderowców ;)
@iwanow: 30.07.2014 13:39). A teraz Ja tak mówię o idiocie nie mającym pojęcia o zasadach budowy i eksploatacji kopalni węgla (do złoża można się ponownie dostać) dlatego powtarzam iwanow: to Idiota i nieuk . Geologia to skomplikowana nauka nie osiągalna dla ciebie nie ten poziom intelektualny.
niestety liczby mówią za siebie - naród polski od sowietów wycierpiał bardziej!!! zawsze ktoś jest pokrzywdzony - Polacy też nie święci... to nie szli na Warszawę w 1920, wkroczyli w 1939 i od 1944 okupowali Polskę, tylko sowieci - skupiamy sie na nedzwiedziu a nie na pchle
Tak samo latwo jak w telewizji p.Tusk pokazuje "zielona wyspe",spadające bezrobocie czy powracających z emigracji.Zeby ocenic i poznac prawde to najlepiej sprobowac samemu.Zas co do lapowkarstwa to widać jesteś Pan nie z tej bajki.Oczywiscie mój wywod dotyczy RB.
Pan jaroslaus jest Żydem, chcącym za wszelką cenę odwrócić od siebie uwagę. Jest to typowy, podręcznikowy przypadek. Ale po ką cholerę są mu potrzebne aryjskie papiery? Duża część danych genealogicznych naszych "dobrze urodzonych" jest przez nich utajniana. Kiedy przetracono fortunę to zawsze zostawało małżeństwo z Żydówką i jej dużymi pieniędzmi. Pozostały tylko śniade cery i żywe spojrzenia na portretach wielce czcigodnych potomków i protoplastów. Na Zachodzie do dobrego tonu należy mieć przodka Semitę, szczególnie w wyższych sferach. Gruzja miała swoją dynastię Bagratydów i związany z nimi okres świetności państwa gruzińskiego. Pan Jaroslaus zamiast być dumny ze swoich przodków ucieka w antysemickie brednie. Ale dojrzeje, wyzdrowieje, pojawi się u niego duma z przodków.
Słuchaj zboczona ruska pedalico! Wiem że nie możesz określić swojej płci ani innych danych. W razie problemów z ruską siecią agentów wpływu grozi ci "Świadome wprowadzenie w błąd i poświadczenie nieprawdy". Piszesz: "Jako jedyny masz Pan wątpliwości tam, gdzie nikt inny ich nie dostrzega.", jest to wyjątek z mojej bardzo pozytywnej opinii zawodowej. Dzięki tej mojej zalecie ostatnio wzbudziłem konsternację kilku specjalistów, dostałem oficjalną pochwałę oraz dużą gratyfikację finansową. Było to po 1989 roku, gdybyś chciała się czepiać. Celem was - agentów wpływu - jest próba urabiania opinii społecznej traktowanej całościowo. Osoby niezależnie myślące są dla was niebezpieczne, zrywają pajęczynę kłamstw, półprawd z waszych matactw. A teraz do rzeczy: 1)... "Szkoła podstawowa, to jednak bardzo ważna szkoła" i w niej znalazła Pani oszczędności 10 mln zł. z tytułu zakupu ruskiego a nie polskiego węgla. Jest to kłamstwo, świadomie rozpowszechnione przez ruskiego agenta wpływu.
3) ... "uzdrowić system dystrybucji węgla..." Od 2015 roku zaczną funkcjonować państwowe składy węgla, bardzo krytykowane przez sprzedawców węgla. Jest to krok w dobrym kierunku - walki z dominacją ruskiego, dotowanego węgla na naszym polskim rynku. Słuchaj porąbana ruska agentko wpływu. Odczep się ode mnie, szukaj gdzie indziej okazji zarabiania pisaniem ruskich zakłamanych postów.
@Hawranek: Gruzja 2008r.Ukraina 2013/2014r,wiec jakies 5-6 lat zostało bardzo wytężonej pracy w modernizacji i dozbrojeniu polskiej armii.Kiedys w szkołach średnich było tzw.PO(przysposobienie obronne) i dwa razy w miesiącu np.w technikum do którego uczeszczalem była obowiazkowa strzelnica i strzelanie z kbks.Coprawda było tylko oddanie po 3 strzaly przez ucznia,ale było.Obecnie zaniechano czegos takiego a szkoda.
@iwanow - nie ma czegoś takiego jak putinowksa propaganda. Personifikowanie zjawisk typu: propaganda Putina, czołgi Assada, broń chemiczna Husajna, zamiast propaganda rosyjska, czołgi rosyjskie, iracka broń chemiczna - to chazarska metoda, wykluta w waszyngtońskich gabinetach na wskazanie ciemnemu ludowi wroga, czyli tego którego akurat nie lubi diaspora starszych i mądrzejszych. Co do naćpanej NazGwardii i najemnych oprychów w szeregach banderowskich to fakt któremu nie można zaprzeczyć. Dość napisać, że ci ludzie robią to samo co dotychczas w swoich ciemnych spelunkach kiedy rozrabiali jeszcze "w cywilu".
Ah czyli nie ma już ip ze szkółki ukraińskiej :-) Tymczasem zauważyłem swój błąd, a pan Uri może mnie zbesztać jako oficer artyleryji: do komory nabojowej nie do zamka z tym 155 mm hehe.
O pan Szuszkiewicz się reaktywował. Jak sobie przypominam sprzedawał do USA systemy opl S-300 - podstawowe uzbrojenie wojsk op jego własnej ojczyzny. Pan Bóg jeden wie, co jeszcze opchnął na boku na polecenie swoich mocodawców. Teraz żyje sobie staruszek z agenturalnej pensji. Czy wszyscy demokraci w Europie wschodniej muszą być na smyczy CIA?
"Na dwoje babka wróżyła" Panie Votum_Separatum... Swego czasu doszliśmy z Panem Uri do "zgodnego" wniosku, że "zabijanie współobywateli" (ale - oczywiście - i "terrorystów") powinno być hojnie nagradzane - a żołd powinien być wielokrotnie wyższy, niż dla żołnierzy pełniących służbę w warunkach pokojowych. Zważywszy, że Pan Uri ma znaczną domieszkę krwi, która objawia się między innym tzw. "żyłką do interesów", jest całkiem prawdopodobne, że zaciągnął się - i owszem - ale do wojsk walczących z rosyjskojęzycznymi współobywatelami na wschodzie Ukrainy...
Głos jednostki i zapewnie odosobniony. Z innej beczki - ciekawe kto zacz ten człowiek, bo napisać: "Panie, nie karz moich potomków, jeśli na rękach mojej rodziny jest krew niewinnie zamordowanych." to kacerstwo protestanckie. Nie ma grzechów międzypokoleniowych. A to"... ani ten, czyje imię niech będzie przeklęte." jakby mowa cadyka. Czy ten człowiek jest w jakiś sposób związany z Gazetą Wyborczą, albo podobnym medium sponsorowanym przez Żydów?
Pańskie wykształcenie, Hyde, wyraźnie przerosło Pańską inteligencję... Wiem, że z percepcją tego zdania możesz Pan mieć duże problemy, dlatego napiszę wprost: jesteś pan beznadziejnie głupi. To powinieneś Pan zrozumieć … Jako jedyny masz Pan wątpliwości tam, gdzie nikt inny ich nie dostrzega. ------------------- Zastanawiam się, dlaczego miałbym zrobić dla Mr Hyde wyjątek? Bo jest człowiekiem nie tylko ociężałym umysłowo, ale i toksycznym? Tak, dla chrześcijanina, to wystarczający powód! Zrobiłem dla Pana wyjątek, Mr Hyde!
Zastanawiam się, czy pan Uri Tennenbaum dostał powołanie? Czy komentuje nam tutaj z M-109 między ładowaniem do zamka pocisku 155 mm i strzałem w szpital albo dom?
"Rumunia może zająć należącą do Ukrainy południową Besarabię" Klechdy mniej prawdopodobne od tego, że Ukraina może zająć całą Mołdawię, Marmarosz, Dobrudżę i inne tereny, które przed przybyciem na nie Wołochów w XIV wieku były całkowicie zasiedlone ludnością słowiańską, a i dzisiaj mniejszość ukraińska jest tam bardzo liczna.
i oczywiście broń masowego rażenia. Gaz VX i najlepiej broń atomową. W Europie, gdzie jest takie zagęszczenie miast, nikt nie porwie się na knowania wobec kraju co ma tego typu uzbrojenie. W kwestii traktatów, to tu nie ma żądnego problemu. W sferze stosunków międzynarodowych jest powiedzenie: "państwa są panami traktatów". Wpierw trzeba będzie jednak tych wszystkich skur z rządu, sejmu, senatu, administracji, wojska, policji, tzw środowisk "akademickich" ubić. I należy ujawnić wszystkich żydów. Moim marzeniem jest by powypalać im gwiazdy dawida na czołach.
Dobrze radzę przyglądać się głosom UE z drugiego planu. To są w dużej cześci Niemcy w znakomitej komitywie z Rosjanami. Być może niechęć do inwestycji we wschodniej Polsce wynika z dalekosiężnych planów co do przebiegu granic. Można też przyjrzeć się z jakim rozmachem jest przeprowadzona modernizacja infrastruktury na Ziemiach Odzyskanych, czy Niemcy inwestują w swoje włości (według ich mniemania). Generalnie widzę jedno rozwiązanie - przywrócenie poboru powszechnego, podwyższenie liczebności armii do 250 tys. szeroko zakrojone zakupy zbrojeniowe dla lotnictwa, wojsk lądowych i marynarki wojennej (przynajmniej 5 okrętów podwodnych z rakietami samosterującymi).
@ Tutejszym:29.07.2014 22:23 /. Ty pijaczku byłeś choć raz w kopalni węgla ? .Żeby bredzić o przywilejach górników ???? ,,( Pozostaje problem marszu górników na Warszawę, uprzywilejowanych ponad miarę górników).
1)... "Szkoła podstawowa, to jednak bardzo ważna szkoła" i w niej znalazła Pani oszczędności 10 mln zł. z tytułu zakupu ruskiego a nie polskiego węgla?. Rozumiem że w tej szkole osobnik "Jan_De" już nie uczy, nie moja sprawa, nie jestem ciekaw przyczyn. Ale skąd 10 mln zł oszczędności z tytułu zmiany zakupu węgla polskiego na ruski to ciekaw jestem bardzo. I proszę o odpowiedź wprost, bez ględzenia o różnych systemach jednostek miar. Chyba że została podjęta próba wciśnięcia bałachu i nie wygodnie jest się teraz do tego przyznać. Chodzi o ten jednostkowy przypadek, który wywołuje we mnie tak silne podejrzenie próby oszustwa.
2)... Uzgodnione, jesteśmy tego samego zdania. Dotyczy to dużych odbiorców węgla. Dziękuję.
3) ... "uzdrowić system dystrybucji węgla oraz spowodować zmniejszenie zysków pośredników handlu węglem dla mniejszych odbiorców. Koszt tony węgla z kopalni wynosi znacznie poniżej 200 zł/tona, pośrednik bierze min. 50% drożej." Za pomocą odpowiedniej polityki podatkowej, powyżej określonego pułapu zysków pośrednik będzie zmniejszał radykalnie swoje zyski. Zliberalizować wydawanie koncesji na handel węglem, stworzyć rynek dostawców a nie handel koncesjami dla uprzywilejowanych. Zlikwidować wielodniowe kolejki odbiorców gdzie "swoi" są uprzywilejowani pod kątem czasu oczekiwania. Nie jestem specjalistą ale są chyba instytucje i ludzie którzy ten problem mogą spróbować rozwiązać. Jest to tak oczywiste że nie widzenie tego rozwiązania nie jest nawet ślepotą. Ale co do kierunku szukania rozwiązań jesteśmy zgodni. Państwo czasami musi wystąpić w roli chirurga i za pomocą narzędzi prawa usuwać narosłe nieprawidłowości.
4)... "(moje - naciągane) ... "Zgodnie z Radą Języka Polskiego ,,pseudonim internetowy należy traktować jako identyfikator, symbol, logo użytkownika, nie zaś nazwę własną. " Jeżeli Pani (Pan) będzie uprzejma określić w profilu swoją płeć oraz zainteresowania to zaistnieją sprzyjające okoliczności dla ew. korekty Pani / Pana płci, reszta zależy od treści i formy wypowiedzi. " Wystarczy że "Pani" kliknie prawym przyciskiem myszy na swój nick, pojawi się możliwość zmiany ustawień profilu. Nie podanie np. płci oznacza odmowę udzielenia odpowiedzi na dane pytanie. Otwiera tym samym pole do różnych interpretacji, za które odmawiający odpowiedzi bierze na siebie odpowiedzialność. Moje ustawienie profilu na tym portalu może służyć jako ściągawka.
„i nie przebaczaj zaiste nie w twojej mocy
przebaczać w imieniu tych których zdradzono o świcie…” pisał Herbert. Ale ten akt, również odwagi, należy docenić... mimo, że do pełnej ekspiacji sporo jeszcze brakuje... A sądząc po informacjach dochodzących z Ukrainy... Czy nie jest to "głos wołającego na puszczy"?
@Tutejszym / 1.) Tak, "szkoła podstawowa, to jednak bardzo ważna szkoła" - tak mawiał mój Profesor, widząc jak student męczył się z odpowiedzią na proste pytanie... Bez podstaw, które zapewnić powinna szkoła podstawowa, nie sposób przejść na wyższy stopień edukacji. Czasem, tak jak w tym przypadku, same podstawy wystarczą, by określić potencjalne oszczędności... 2.) A nie? 3) Pytanie nie brzmi "czy", ale "jak"... Bo chyba nie chce Pan wrócić do gospodarki nakazowo - rozdzielczej... 4) Tu opadają mi ręce... Wielokrotnie zwracałem Panu uwagę, na to kim jestem... Ale w Panu budził się Mr Hyde, który pozostawał "głuchy" na moje słowa, co odczytuję jako jego prymitywną małostkowość i złośliwość okraszoną dodatkowo zboczeniem. Mniemam, że słusznie. Ale jeśli Dr Jakyll, nie wie co czyni Mr Hyde, to jestem w stanie raz jeszcze to powtórzyć. Nie wie?
Po pierwsze to tylko ofiary mogłyby im wybaczyć. W każdym razie ja mordu na mojej 94 letniej praprababci nie daruję im nigdy. Co do Jaceniuka to jeszcze bym zwymiotował gdyby jakiś plugawy, niezagazowany żyd składał swoje zawsze przecież do rdzenia "szczere" "przeprosiny" Narodowi Polskiemu.
Co będzie realne ,a co nie zależy tak naprawdę od tego co zrobi Putin.
Wydaje się to zwykłym podszczuwaniem ,ale przy wielu graczach
wynik często jest zadziwiający.
A mówiłem: aby gwałtownie i zdecydowanie podnieść jakość polskich owoców na granicy FR, należy wprowadzić zawieszenie importu rosyjskiego węgla na teren RP. Powód wstrzymania importu zawsze się znajdzie. A potem te dwa problemy rozpatrywać łącznie. Oczyścimy nasze składy węgla i wprowadzimy dobre tradycje w negocjacjach handlowych pomiędzy RP a FR. A ruskie lobby węglowe powinno uzyskać medialny certyfikat dla swojej działalności poparty odpowiednim zaświadczeniem SKW. Tego zaświadczenia nie dostaną, ale co w tyłek lobby weźmie to jego...
Szanowny Panie Krok!
Po podpisaniu ugody w Monachium (1938) Winston Churchil stwierdził: "Mieli do wyboru (zachodni negocjatorzy) hańbę lub wojnę. Wybrali hańbę, a wojnę i tak będą mieli".
Radzę wyciągać wnioski z surowych lekcji Historii.
Pozdrawiam
Lokis
Historia uczy ,że nie ma granicy roszczeń Moskwy więc dlaczego mieli by Ukraińcy iść na
duże ustępstwa wobec Rosji. Za niedługi czas usłyszeli by następne roszczenia.
Tak jak I RP.
tagore
Moim zdaniem gdyby takie rozmowy toczono, to w dobrym kierunku idzie. lecz jak znam zachłanność ukraińców, a właściwie faszystów prawego sektora, to nie oddadzą ani guzika, coś w stylu Polski sprzed II WŚ. Historia lubi się powtarzać, więc jeżeli im nic nie wyjdzie z tego paktowania, to Rosja na 100% przystąpi do otwartego konfliktu, gdzie głównym przeciwnikiem będzie Polska i Ukraina, oraz podżegacze z USA. Między Bogiem a Prawdą, to Krym nigdy nie był ukraiński, chociaż tryzuby wisiały przez 20 lat na tamtejszych urzędach. Nie chcę bronić Rosji, bo to by zakrawało na wypaczanie rzeczywistości, lecz w tym konflikcie nie wygra nikt, będą umierać kolejne tysiące, więc lepiej niech się dogadają z ruskami. Takie moje zdanie.
https://www.google.pl/search?q=Z.G.+KONRAD...+ &ie=utf-8 &oe=utf-8 &aq=t &rls=org.mozilla:pl:official &client=firefox-a &channel=sb &gfe_rd=cr &ei=2knaU8iVEYym8wefsoDYBg#channel=sb &q=ponowne+otwarcie+zlikwidowanej+kopalni &rls=org.mozilla:pl:official
gratuluję - zna się Pan na wszystkim... normalnie geniusz - marnujesz Pan talent... najlepiej wychodzi Panu wyzywanie, ale i tak czuję się zaszczycony - przestał wyzywać mnie Pan od banderowców ;)
#Tangodown
@iwanow: 30.07.2014 13:39). A teraz Ja tak mówię o idiocie nie mającym pojęcia o zasadach budowy i eksploatacji kopalni węgla (do złoża można się ponownie dostać) dlatego powtarzam iwanow: to Idiota i nieuk . Geologia to skomplikowana nauka nie osiągalna dla ciebie nie ten poziom intelektualny.
brawo - to drugie
kiedyś tak mówiono na ludzi chcących wydobywać gaz z łupków oraz metan z klatratów morskich
niestety liczby mówią za siebie - naród polski od sowietów wycierpiał bardziej!!! zawsze ktoś jest pokrzywdzony - Polacy też nie święci... to nie szli na Warszawę w 1920, wkroczyli w 1939 i od 1944 okupowali Polskę, tylko sowieci - skupiamy sie na nedzwiedziu a nie na pchle
Tak samo latwo jak w telewizji p.Tusk pokazuje "zielona wyspe",spadające bezrobocie czy powracających z emigracji.Zeby ocenic i poznac prawde to najlepiej sprobowac samemu.Zas co do lapowkarstwa to widać jesteś Pan nie z tej bajki.Oczywiscie mój wywod dotyczy RB.
Pan jaroslaus jest Żydem, chcącym za wszelką cenę odwrócić od siebie uwagę. Jest to typowy, podręcznikowy przypadek. Ale po ką cholerę są mu potrzebne aryjskie papiery? Duża część danych genealogicznych naszych "dobrze urodzonych" jest przez nich utajniana. Kiedy przetracono fortunę to zawsze zostawało małżeństwo z Żydówką i jej dużymi pieniędzmi. Pozostały tylko śniade cery i żywe spojrzenia na portretach wielce czcigodnych potomków i protoplastów. Na Zachodzie do dobrego tonu należy mieć przodka Semitę, szczególnie w wyższych sferach. Gruzja miała swoją dynastię Bagratydów i związany z nimi okres świetności państwa gruzińskiego. Pan Jaroslaus zamiast być dumny ze swoich przodków ucieka w antysemickie brednie. Ale dojrzeje, wyzdrowieje, pojawi się u niego duma z przodków.
jak mówił KLASYK "nie chcem ale muszem". Żydowska hucpa trwa w najlepsze.
Dlaczego widzę na mapie te ruskie bukwy, które wnerwiają mnie trochę?.
Słuchaj zboczona ruska pedalico! Wiem że nie możesz określić swojej płci ani innych danych. W razie problemów z ruską siecią agentów wpływu grozi ci "Świadome wprowadzenie w błąd i poświadczenie nieprawdy". Piszesz: "Jako jedyny masz Pan wątpliwości tam, gdzie nikt inny ich nie dostrzega.", jest to wyjątek z mojej bardzo pozytywnej opinii zawodowej. Dzięki tej mojej zalecie ostatnio wzbudziłem konsternację kilku specjalistów, dostałem oficjalną pochwałę oraz dużą gratyfikację finansową. Było to po 1989 roku, gdybyś chciała się czepiać. Celem was - agentów wpływu - jest próba urabiania opinii społecznej traktowanej całościowo. Osoby niezależnie myślące są dla was niebezpieczne, zrywają pajęczynę kłamstw, półprawd z waszych matactw. A teraz do rzeczy: 1)... "Szkoła podstawowa, to jednak bardzo ważna szkoła" i w niej znalazła Pani oszczędności 10 mln zł. z tytułu zakupu ruskiego a nie polskiego węgla. Jest to kłamstwo, świadomie rozpowszechnione przez ruskiego agenta wpływu.
3) ... "uzdrowić system dystrybucji węgla..." Od 2015 roku zaczną funkcjonować państwowe składy węgla, bardzo krytykowane przez sprzedawców węgla. Jest to krok w dobrym kierunku - walki z dominacją ruskiego, dotowanego węgla na naszym polskim rynku. Słuchaj porąbana ruska agentko wpływu. Odczep się ode mnie, szukaj gdzie indziej okazji zarabiania pisaniem ruskich zakłamanych postów.
@Hawranek: Gruzja 2008r.Ukraina 2013/2014r,wiec jakies 5-6 lat zostało bardzo wytężonej pracy w modernizacji i dozbrojeniu polskiej armii.Kiedys w szkołach średnich było tzw.PO(przysposobienie obronne) i dwa razy w miesiącu np.w technikum do którego uczeszczalem była obowiazkowa strzelnica i strzelanie z kbks.Coprawda było tylko oddanie po 3 strzaly przez ucznia,ale było.Obecnie zaniechano czegos takiego a szkoda.
na pewno katolik z Pana!!!
do boju!!!
@iwanow - nie ma czegoś takiego jak putinowksa propaganda. Personifikowanie zjawisk typu: propaganda Putina, czołgi Assada, broń chemiczna Husajna, zamiast propaganda rosyjska, czołgi rosyjskie, iracka broń chemiczna - to chazarska metoda, wykluta w waszyngtońskich gabinetach na wskazanie ciemnemu ludowi wroga, czyli tego którego akurat nie lubi diaspora starszych i mądrzejszych. Co do naćpanej NazGwardii i najemnych oprychów w szeregach banderowskich to fakt któremu nie można zaprzeczyć. Dość napisać, że ci ludzie robią to samo co dotychczas w swoich ciemnych spelunkach kiedy rozrabiali jeszcze "w cywilu".
Co do IP - nie wiem... Sądzę jednak, że musi być - wewnętrznie - bardzo rozdarty... Bo "i rubla by chciał zarobić, i cnoty nie stracić..."
Ah czyli nie ma już ip ze szkółki ukraińskiej :-) Tymczasem zauważyłem swój błąd, a pan Uri może mnie zbesztać jako oficer artyleryji: do komory nabojowej nie do zamka z tym 155 mm hehe.
O pan Szuszkiewicz się reaktywował. Jak sobie przypominam sprzedawał do USA systemy opl S-300 - podstawowe uzbrojenie wojsk op jego własnej ojczyzny. Pan Bóg jeden wie, co jeszcze opchnął na boku na polecenie swoich mocodawców. Teraz żyje sobie staruszek z agenturalnej pensji. Czy wszyscy demokraci w Europie wschodniej muszą być na smyczy CIA?
"Na dwoje babka wróżyła" Panie Votum_Separatum... Swego czasu doszliśmy z Panem Uri do "zgodnego" wniosku, że "zabijanie współobywateli" (ale - oczywiście - i "terrorystów") powinno być hojnie nagradzane - a żołd powinien być wielokrotnie wyższy, niż dla żołnierzy pełniących służbę w warunkach pokojowych. Zważywszy, że Pan Uri ma znaczną domieszkę krwi, która objawia się między innym tzw. "żyłką do interesów", jest całkiem prawdopodobne, że zaciągnął się - i owszem - ale do wojsk walczących z rosyjskojęzycznymi współobywatelami na wschodzie Ukrainy...
No to mają problem. My też nie wysiedliliśmy wszystkich Niemców i Ukraińców i teraz mamy problem. Plują nam w twarz...
Głos jednostki i zapewnie odosobniony. Z innej beczki - ciekawe kto zacz ten człowiek, bo napisać: "Panie, nie karz moich potomków, jeśli na rękach mojej rodziny jest krew niewinnie zamordowanych." to kacerstwo protestanckie. Nie ma grzechów międzypokoleniowych. A to"... ani ten, czyje imię niech będzie przeklęte." jakby mowa cadyka. Czy ten człowiek jest w jakiś sposób związany z Gazetą Wyborczą, albo podobnym medium sponsorowanym przez Żydów?
Pańskie wykształcenie, Hyde, wyraźnie przerosło Pańską inteligencję... Wiem, że z percepcją tego zdania możesz Pan mieć duże problemy, dlatego napiszę wprost: jesteś pan beznadziejnie głupi. To powinieneś Pan zrozumieć … Jako jedyny masz Pan wątpliwości tam, gdzie nikt inny ich nie dostrzega. ------------------- Zastanawiam się, dlaczego miałbym zrobić dla Mr Hyde wyjątek? Bo jest człowiekiem nie tylko ociężałym umysłowo, ale i toksycznym? Tak, dla chrześcijanina, to wystarczający powód! Zrobiłem dla Pana wyjątek, Mr Hyde!
Zastanawiam się, czy pan Uri Tennenbaum dostał powołanie? Czy komentuje nam tutaj z M-109 między ładowaniem do zamka pocisku 155 mm i strzałem w szpital albo dom?
Klechdami nazwijmy cały zespół mniemań, które składają się na CAŁOŚĆ pańskich sądów na temat tego co się dzieje panie Tennenbaum.
"Rumunia może zająć należącą do Ukrainy południową Besarabię" Klechdy mniej prawdopodobne od tego, że Ukraina może zająć całą Mołdawię, Marmarosz, Dobrudżę i inne tereny, które przed przybyciem na nie Wołochów w XIV wieku były całkowicie zasiedlone ludnością słowiańską, a i dzisiaj mniejszość ukraińska jest tam bardzo liczna.
i oczywiście broń masowego rażenia. Gaz VX i najlepiej broń atomową. W Europie, gdzie jest takie zagęszczenie miast, nikt nie porwie się na knowania wobec kraju co ma tego typu uzbrojenie. W kwestii traktatów, to tu nie ma żądnego problemu. W sferze stosunków międzynarodowych jest powiedzenie: "państwa są panami traktatów". Wpierw trzeba będzie jednak tych wszystkich skur z rządu, sejmu, senatu, administracji, wojska, policji, tzw środowisk "akademickich" ubić. I należy ujawnić wszystkich żydów. Moim marzeniem jest by powypalać im gwiazdy dawida na czołach.
oto kolejny dowód na to, że cały rząd w tym aparat administracji rządowej musi iść, i pójdzie - pod nóż.
Dobrze radzę przyglądać się głosom UE z drugiego planu. To są w dużej cześci Niemcy w znakomitej komitywie z Rosjanami. Być może niechęć do inwestycji we wschodniej Polsce wynika z dalekosiężnych planów co do przebiegu granic. Można też przyjrzeć się z jakim rozmachem jest przeprowadzona modernizacja infrastruktury na Ziemiach Odzyskanych, czy Niemcy inwestują w swoje włości (według ich mniemania). Generalnie widzę jedno rozwiązanie - przywrócenie poboru powszechnego, podwyższenie liczebności armii do 250 tys. szeroko zakrojone zakupy zbrojeniowe dla lotnictwa, wojsk lądowych i marynarki wojennej (przynajmniej 5 okrętów podwodnych z rakietami samosterującymi).
@ Tutejszym:29.07.2014 22:23 /. Ty pijaczku byłeś choć raz w kopalni węgla ? .Żeby bredzić o przywilejach górników ???? ,,( Pozostaje problem marszu górników na Warszawę, uprzywilejowanych ponad miarę górników).
@ iwanow:21.07.2014 13:38/. Dlatego z dużą dozą wyrozumiałości patrzą na głupie wpisy ukraińskich chachłów .
iwanow: 30.07.2014 13:39 Idiota i nieuk
a mi wystarczy, że PiS popiera banderowców.
Rosjanie nie sądzą, ale wiedzą, że za wojnę na Ukrainie odpowiadają USA i UE, bo taki jest po prostu fakt.
1)... "Szkoła podstawowa, to jednak bardzo ważna szkoła" i w niej znalazła Pani oszczędności 10 mln zł. z tytułu zakupu ruskiego a nie polskiego węgla?. Rozumiem że w tej szkole osobnik "Jan_De" już nie uczy, nie moja sprawa, nie jestem ciekaw przyczyn. Ale skąd 10 mln zł oszczędności z tytułu zmiany zakupu węgla polskiego na ruski to ciekaw jestem bardzo. I proszę o odpowiedź wprost, bez ględzenia o różnych systemach jednostek miar. Chyba że została podjęta próba wciśnięcia bałachu i nie wygodnie jest się teraz do tego przyznać. Chodzi o ten jednostkowy przypadek, który wywołuje we mnie tak silne podejrzenie próby oszustwa.
2)... Uzgodnione, jesteśmy tego samego zdania. Dotyczy to dużych odbiorców węgla. Dziękuję.
3) ... "uzdrowić system dystrybucji węgla oraz spowodować zmniejszenie zysków pośredników handlu węglem dla mniejszych odbiorców. Koszt tony węgla z kopalni wynosi znacznie poniżej 200 zł/tona, pośrednik bierze min. 50% drożej." Za pomocą odpowiedniej polityki podatkowej, powyżej określonego pułapu zysków pośrednik będzie zmniejszał radykalnie swoje zyski. Zliberalizować wydawanie koncesji na handel węglem, stworzyć rynek dostawców a nie handel koncesjami dla uprzywilejowanych. Zlikwidować wielodniowe kolejki odbiorców gdzie "swoi" są uprzywilejowani pod kątem czasu oczekiwania. Nie jestem specjalistą ale są chyba instytucje i ludzie którzy ten problem mogą spróbować rozwiązać. Jest to tak oczywiste że nie widzenie tego rozwiązania nie jest nawet ślepotą. Ale co do kierunku szukania rozwiązań jesteśmy zgodni. Państwo czasami musi wystąpić w roli chirurga i za pomocą narzędzi prawa usuwać narosłe nieprawidłowości.
4)... "(moje - naciągane) ... "Zgodnie z Radą Języka Polskiego ,,pseudonim internetowy należy traktować jako identyfikator, symbol, logo użytkownika, nie zaś nazwę własną. " Jeżeli Pani (Pan) będzie uprzejma określić w profilu swoją płeć oraz zainteresowania to zaistnieją sprzyjające okoliczności dla ew. korekty Pani / Pana płci, reszta zależy od treści i formy wypowiedzi. " Wystarczy że "Pani" kliknie prawym przyciskiem myszy na swój nick, pojawi się możliwość zmiany ustawień profilu. Nie podanie np. płci oznacza odmowę udzielenia odpowiedzi na dane pytanie. Otwiera tym samym pole do różnych interpretacji, za które odmawiający odpowiedzi bierze na siebie odpowiedzialność. Moje ustawienie profilu na tym portalu może służyć jako ściągawka.
Dobry gest dobrego człowieka. Oby to był ten kamyk, który pociągnie za sobą lawinę. Takie głosy należy przyjmować ze czcią i uszanowaniem.
„i nie przebaczaj zaiste nie w twojej mocy
przebaczać w imieniu tych których zdradzono o świcie…” pisał Herbert. Ale ten akt, również odwagi, należy docenić... mimo, że do pełnej ekspiacji sporo jeszcze brakuje... A sądząc po informacjach dochodzących z Ukrainy... Czy nie jest to "głos wołającego na puszczy"?
@Tutejszym / 1.) Tak, "szkoła podstawowa, to jednak bardzo ważna szkoła" - tak mawiał mój Profesor, widząc jak student męczył się z odpowiedzią na proste pytanie... Bez podstaw, które zapewnić powinna szkoła podstawowa, nie sposób przejść na wyższy stopień edukacji. Czasem, tak jak w tym przypadku, same podstawy wystarczą, by określić potencjalne oszczędności... 2.) A nie? 3) Pytanie nie brzmi "czy", ale "jak"... Bo chyba nie chce Pan wrócić do gospodarki nakazowo - rozdzielczej... 4) Tu opadają mi ręce... Wielokrotnie zwracałem Panu uwagę, na to kim jestem... Ale w Panu budził się Mr Hyde, który pozostawał "głuchy" na moje słowa, co odczytuję jako jego prymitywną małostkowość i złośliwość okraszoną dodatkowo zboczeniem. Mniemam, że słusznie. Ale jeśli Dr Jakyll, nie wie co czyni Mr Hyde, to jestem w stanie raz jeszcze to powtórzyć. Nie wie?
Po pierwsze to tylko ofiary mogłyby im wybaczyć. W każdym razie ja mordu na mojej 94 letniej praprababci nie daruję im nigdy. Co do Jaceniuka to jeszcze bym zwymiotował gdyby jakiś plugawy, niezagazowany żyd składał swoje zawsze przecież do rdzenia "szczere" "przeprosiny" Narodowi Polskiemu.
Co będzie realne ,a co nie zależy tak naprawdę od tego co zrobi Putin.
Wydaje się to zwykłym podszczuwaniem ,ale przy wielu graczach
wynik często jest zadziwiający.
tagore
Trzeba docenić odwagę tego człowieka , niejeden mój rozmówca nie odważył by się publicznie czegoś takiego powiedzieć.
tagore
Pffff...ci kremlowscy propagandysci juz calkiem postradali zmysly!
a Madagaskar też będzie nasz - ponoć już szykowana jest ekspedycja
Najpierw to niech zburzą pomniki banderowskie i zaprzestaną szerzyć ideologię UPA.
Wierzę że przyjdzie z ich strony opamiętanie , w przeciwnym razie niema dla nich miejsca wśród cywilizowanych Europejczyków.
A mówiłem: aby gwałtownie i zdecydowanie podnieść jakość polskich owoców na granicy FR, należy wprowadzić zawieszenie importu rosyjskiego węgla na teren RP. Powód wstrzymania importu zawsze się znajdzie. A potem te dwa problemy rozpatrywać łącznie. Oczyścimy nasze składy węgla i wprowadzimy dobre tradycje w negocjacjach handlowych pomiędzy RP a FR. A ruskie lobby węglowe powinno uzyskać medialny certyfikat dla swojej działalności poparty odpowiednim zaświadczeniem SKW. Tego zaświadczenia nie dostaną, ale co w tyłek lobby weźmie to jego...
To reportaż pokazujący zatrzymanych czołgistów od ok 3 min.
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded &v=P3jQBJvr2cE