Fajnie będę miał wpis że jestem jakiś tam Lenkas. Lenkas to Polak po litewsku, jak oni mówią "Lenkas nuo zodzio lenkti" przeprowadzam, Lenkas od słowa naginać. Nareszczie Polska złamała litwę :)
Czytając takie wieści przypomniał mi się kawał o hierojach bandeowcach.
Banderowiec mówi do drugiego banderowca.
- Ty wiesz, jak tak nienawidzę tych ruskich, że pojechałem do Moskwy i nasrałem im na placu czerwonym.
- No i uszedłeś z życiem ? Nie gonili cie ?
- Nie, nie jak tak po cichu, bez ściągania spodni.
Spokojnie - my was suk****ny już na front wyślemy. Każdy żyd z Gówno Prawda, TVN oraz komuchy pokroju Lisa, Kraśki, Miecugowa, Stokrotki ma już miejsce w wagonie zarezerwowane. Nie zapominamy też o Tusku, Komorusku, Millerze, Kaczyńskim-Kalksteinie i całej reszcie.
warto przypomnieć o tym, że Polacy z Wileńszczyzny chcieli przyłączenia do Polski, przy czym najpierw był okręg autonomiczny. Niestety ta zapluta żydowska mafia pookrągłostołowa i zdrajcy szebas goje - kazali im być "lojalnymi obywatelami", czyli de facto mieli się dać wynarodowić. Ilu Polaków spytanych na ulicy będzie wiedzieć, że w ogóle był Polski Kraj Narodowo Terytorialny na Wileńszczyźnie, że jego hymnem była Rota? Może 1 na 100 - oto są skutki politycznego i historycznego ogłupiania Polaków. Ich programowania. Kochajcie Bałtów - ale ani słowa o mordach 20.000 Polaków w Ponarach i kilku tysięcy pod Kownem. Kochajcie Ukraińców - ale ludobójstwa co najmniej 200.000 Polaków nie było. Kochajcie Niemców - przecież obozy były polskie, wojnę wywołali naziści, a tak w ogóle gdyby nie Polacy to nie byłoby zabijania (pfu, jak to słowo mnie brzydzi) żydostwa. Tusk to volksdeutsch, który musi zostać ukarany - gałęzi już szukamy. Nie lepszy jest jednak Kaczyński - Kalkstein. To dywersant żydowski albo głupiec, który własne fobie utożsamia z polskim interesem narodowym. Ale ciemnogród na niego głosuje. Co do Sikorka - ludzie, czego wy oczekujecie? To człowiek, który pozwolił, by własne bachory stały się żydkami a nie Polakami. On na pewno będzie miał na względzie dobro Polaków na Kresach! Tylko szubienica rozwiąże ten problem.
Chyba 70 lub 80 % interesów przywódcy i "właściciela " Gruzińskiego marzenia jest na terenie
Federacji Rosyjskiej ,jak dojdą do zarzutu ludożerstwa przeczytam z zainteresowaniem ,
ciekawe jakiej używał przyprawy.
Litwini już 20 lat niszczą Polskie szkoły, ale moim zdaniem największą winę za to ponosie właśnie Polska która dba wyłącznie o amerykańskie interesy a naród polski w 70% popiera tą politykę.
Nareszcie ktoś zrobił porządek z tym banderowskim potworkiem stojącym nielegalnie na polskiej ziemi.
http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140805/PRZEMYSL/140809846
@ruskiagent: Ma Pan racje.Oczywiscie ze władze Kremla dbaja o rosyjski narod.I ten w Czeczeni czy Abchazji jak również o ten w Jakucji czy Syberii.Polecam zapoznać się z danymi Rossatu.A co do dbania o dobro Izraela to radziłbym zobaczyć liste rosyjskich oligarchów oraz ich pochodzenie,oraz wystąpienie Putina na zjeździe Zydow rosyjskich.
Ale też co mają zrobić?(choć osobiście uważam, że do czasów wCzeKi obecnym władzom Rosji mimo wszystko daleko, obecnie bardziej ku czasom carskim idą) Wprowadzić demokrację zachodnią, wprowadzić gender, feminizm i LBGTQ(kolejne litery w trakcie dodawania, może już nawet jakieś nowe dodali...), wstąpić do Unii Europejskiej i NATO, zlikwidować wojsko i zaprosić Armię Stanów Zjednoczonych do założenia baz na swoim terenie? Jak na razie Rosja ma to szczęście, że jej władze kierują się dobrem Rosji, a nie dobrem USA czy UE, w przeciwieństwie do Polski, której władze kierują się to dobrem USA i Izraela, to dobrem Niemiec, do dobrem Rosji, zależnie od sytuacji...
A co na to nasz kandydat na min.spraw zagranicznych UE Radoslaw? Czyzby liczyl na poparcie litvusow w tej materii ze siedzi cicho? A brat sp.pamieci Lecha - prezydenta któremu 8.08.2010r litvuscy posłowie podali "czarna polewkę".Ojcu założycielowi "ORLENU-Mozejki a tym samym wpompowanie litvusom w d.....ponad 10mld.zl niejakiemu Jaroslawowi "pomroczność jasna" teraz obowiazuje?.A gdzie p.Tusek przysiegajacy rodakom w Ostrej Bramie przed obrazem ze - "jakie litvusov będzie zachowanie,takowe Polakow ich wspomaganie".I co? Ano nic.Zaden rząd po 1989r nie jest ani reprezentantem Polakow w kraju ani tych pozostawionych poza granicami II RP .
Jan_De: 06.08.2014 01:32 ... Cytuję Pani wypowiedź: "Panie Iwanow, wobec tego, że Pan nie widzi, polecam "lekarza od oczu". A jak nie POMORZE, to jedyna Pańska nadzieja w "lekarzu od głowy". " I tak mamy: chamstwo w wypowiedzi oraz błąd ortograficzny dyskredytujący studenta szkoły podstawowej. Do Pani wiadomości: Pomoże / pomorze - jeżeli czasownik – to przez 'ż', jeżeli region w Polsce - to przez 'rz'. "Proszę trzymać choć trochę wyższy poziom" , obecny Pani poziom jest w mojej ocenie poniżej dopuszczalnego ... PS. Co Pani robi o godzinie 03:32 ... – dziennej normy postów Pani nie wyrobiła i kara finansowa od jaczejki będzie? Pozdrawiam Panią cieplutko.
Najbardziej podoba mi się "kruszenie" Rosjan w oddawaniu baz wojskowych na Bialorusi bez prawa ingerencji w nie(rakietowe).Co do inwestycji w Klajpedzie to wie Pan ze od 2015r.Bialorusini maja swe inwestycje w transport morski i dostawy przenosić sukcesywnie do portu w Krolewcu.Co do jego tzw."pragmatyzmu" az do bolu to mam mieszane uczucia,poniewaz ten jego "bol" dotyczy majątku jego i rodziny(2 starszych synow oraz następcy Koli)Szczególnie wiele wątpliwości budzi majatek Kadafiego(zloto,szlachetne kamienie oraz dziela sztuki)przewieziony w ostatniej chwili z Libii a figurujący jako "pomoc humanitarna"- niby ze zabrano ochrone Kadafiego skladajaca się z białoruskich obywateli.Jeszcze jedno : 9mln.Bialorus na obszarze ponad 200tys.km2 gro art.spozywczych zaczyna sprowadzać z zagranicy a w ciągu ostatnich 3 lat majatek "pragmatyka" ponoc wzrosl z 9mld.$ do 12mld.$.Widac ze to dobry gospodarz i pragmatyk.
"Krzyczałem i wyzywałem" od banderowców, bo polecałem jakiś Batalion? Czyżby to był Batalion banderowski? Panie Iwanow, jesteś Pan przecież dorosłym człowiekiem. Mogłeś wybierać z pośród wielu innych - do czego przecież zachęcałem.
potrafi Pan, potrafi - wierzę w Pana = ma Pan plusik za pisanie mala literą kremla - szukam Pana merytorycznej dyskusji w tym temacie i jakoś nie widzę
Łukaszenko nie jest niezależny.
Ale czy niezależna jest Polska? Jeszcze trochę akcji w polskich zakładach jest do sprzedania... A nawet parę całych przedsiębiorstw. Myśli Pan, że na Białorusi proces prywatyzacji jest bardziej zaawansowany? A co do Łukaszenki: niezależnym nie jest, bo być nie może. Ale jest PRAGMATYCZNY. Pragmatyczny do bólu. I stara się dla Białorusi (a pewnie i dla siebie) wygrać, co tylko wygrać się da. To dlatego po wojnie gruzińskiej w TV białoruskiej wyemitowano długi wywiad z Saakaszwilim, a Białoruś nie uznała ani Osetii, ani Abchazji. Dlaczego? Przecież "carewicz" z pewnością naciskał... Przyczyna leży w 2007 roku, kiedy to Rosja zaczęła urealniać ceny surowców dostarczanych na Białoruś... I to cała odpowiedź - to Łukaszenki próby nacisku na Kreml... Przykładów, że Łukaszenka jest "pragmatyczny" jest wiele... Z pewnością słyszał Pan o konfliktach między Mińskiem a Moskwą dotyczących transportu rosyjskich surowców przez Białoruś i dalej na zachód... O aresztowaniu rosyjskiego dyrektora jednego z przedsiębiorstw tym się zajmujących...O inwestycjach Mińska w Kłajpedzie... To wszystko ma na celu "skruszyć" Rosjan...
jak jest Pan tak zorientowany to niech mi Pan poda ile w tamtym rejonie było mężczyzn w wieku 25-55 lat przed referendum - większość z nich musiała służyć w wojsku - albo nawet i nie - jak ktoś chce walczyć, to nawet bez przygotowania wojskowego może walczyć, dlaczego separatyści mają tak mało ochotników - nie chcą noworosjanie umieram za swoją ojczyznę -coś słabo tam u nich z patriotyzmem - nawet głowni dowódcy wojskowi to przyjezdni sowieci - nie ma kto nimi rządzić z tamtych rejonów - coś słabe to noworosyjkie elity, że moskwa musi im przysyłać swoich ludzi
1) "A w jakim Batalionie Pan służysz? Czy w tym, który Panu polecałem? I co tam na froncie? " sowieci przyjdą sami do nas - kochają przecież Polaków - szczególnie ich brać pod buty - wtedy jeśli Pan pozwoli wypełni swoją powinność
O, i tu to ja powinienem się obrazić, Panie Iwanow... za słowa "osób takich jak Pan - uczestników poprzedniego aparatu, sbków, komunistycznych frustratów..." To ma być dyskusja na argumenty? Co Pan możesz o mnie wiedzieć? Same pudła, Panie Iwanow. Zamiast (który to już raz) zasłaniać się swoim dziadkiem (mój też walczył z bolszewikami w 1920 roku) powiedz Pan lepiej coś Pan uczynił dla naszej Ojczyzny? Myślisz Pan, że w latach 80-tych SB wzywało mnie na przesłuchania, bo wspierałem "ruskich"? I dlatego że - w tym samym czasie - brałem udział w nielegalnych zgromadzeniach popierających sowiecką interwencję w Afganistanie? i politykę kremla? Tak, pewnie powinienem się obrazić... Ale Pańskie zarzuty są tak żałosne, że nie potrafię...
A czymże to tak Pana uraziłem, Panie Iwanow? Kiedy to "krzyczałem i wyzywałem" od banderowców? Potrafi to Pan wskazać w tekście? Jeśli tak, to Pana przeproszę zwłaszcza, że - urazić - nie miałem zamiaru...To co napisałem, było tylko logiczną konsekwencją naszej wcześniejszej wymiany zdań. Chyba Pan pamięta. Chyba nie zaprzeczy. Więc o co właściwie chodzi? Czuje się Pan winny, że nie wyjechał, choć powinien? Zupełnie nie słusznie. Wszyscy jesteśmy uwikłani w "codzienność" i nie zawsze możemy robić to, co byśmy chcieli. Choć rożni nas pojmowanie polskiej racji stanu, ja ani z tego, ani żadnego innego powodu, nie odbieram Panu prawa do czucia się patriotą. I proszę i mnie pozwolić! A po za tym jak zwykle Pan błądzi... Żadnych "ruskich", nie mówiąc o "sowietach" chlebem i solą bym nie witał. "Popleczników" to nawet mi się nie chce komentować... Proszę trzymać choć trochę wyższy poziom..
"Gra się tak, jak przeciwnik pozwala" - mawiał Kazimierz Górski. Pawlak nie mogąc dogadać się z Rosjanami powinien zerwać negocjacje i sprowadzać gaz z... no właśnie, skąd? Tak postąpił Łukaszenka... Chcąc zagrać Rosjanom na nosie sprowadził ropę z Wenezueli. Proszę spytać Jana53, jak na tym wyszedł. Choć Pańska ocena Pawlaka wydaje mi się nazbyt niesprawiedliwa, to ze zdaniem "Szkoda czasu by o nich rozmawiać", mógłbym się zgodzić. Obawiam się jednak, że po przyszłorocznych wyborach parlamentarnych, nie tyle o nich, co z nimi, ktoś (PIS?) rozmawiać będzie musiał...
W incydencie nad Morzem Ochockim rosyjski myśliwiec przeleciał 30m od dzioba RC135 zatem nie było sensu ryzykować. Ten samolot (RC135) ma aparaturę, która umożliwia ,,zobaczenie" obiektu o wielkości piłki nożnej z odległości 500km to oficjalnie, nie oficjalnie można przypuszczać, że znacznie więcej może. Tak czy inaczej Rosjanom bardzo zależało na utajnieniu tego co szpiegował.
@Piast:Ma Pan racje.Nie lubie zarówno Rosji jak i Ukraincow.Jest takie powiedzenie: Palac wart Paca a Pac Palaca.Obie te nacje sa siebie warte.Dobrze ze Pan zwrocil uwagę ze czasy się zmieniają.Szkoda ze nie widza tego kremlowscy namiestnicy i ciagle tkwia we wczesnych latach czeki.
Rosja przynajmniej siedzi cicho w przeciwieństwie do Zachodu który przyklaskuję kolejnym aktom terroru w Strefie Gazy. Jak oni mają mogą piętnować Rosję za np. bezkrwawe przejęcie Krymu by w tym samym czasie popierać Izrael, który dokonuje kolejnych zbrodni.
A co do referendów. Czasy się zmieniają. Równie dobrze ja mogę podważać każdą decyzję Niemiec - bo to kiedyś Hitlerowcy byli. Jesteśmy w Unii z Hitlerowcami he he he
Ale widzę, że dla Pana wszystko co zrobi Rosja jest złe, fałszywe, niesprawiedliwe, zbrodnicze.
@Piast: No widzi Pan.A co ONZ na to?Czyzby Rosja jako staly przedstawiciel zapomniala o Gazie?
Co do referendum.Pamieta Pan referenda w Polsce,Wegrzech,Rumunii czy Pribaltyce po 1944r?
Już nawet nie śmieszy mnie te zrównywanie Putina z Hitlerem w sytuacji gdy Izrael stworzył prawdziwe getto w Strefie Gazy i co parę lat organizuję tam pogromy ludności cywilnej niszcząc przy okazji całą infrastrukturę. A co na to "gołąbek pokoju" USA? Obiecuję pomoc (setki milionów $) dla zbrodniarzy.
Zresztą na Krymie było referendum i miażdżąca większość opowiedziała się za włączeniem do FR. A przepraszam, zapomniałem, Zachód nie uznał tego referendum. A tylko Zachód może orzekać co jest dobre a co złe - prawdziwa wyrocznia. Do powstania nowego państwa, zmian granic potrzebne jest zgoda Zachodu. No i właśnie widzimy jak USA i jego kundle błogosławią Palestyńczyków w Strefie Gazy.
@jazming: To co zrobilby Adolf gdyby Austria była w stanie wojny a Czesi mordowaliby Niemcow?
A tak apropo Pana przemyslen - to Krym był w stanie wojny czy nie?
A co ci żołnierze tam robili? Gdyby ich powstańcy ostrzelali, to by słusznie postąpili, bo skoro raz się poddali i pozwolono im wyjechać do Rosji, to nie powinni wracać na pole walki. Ale ponieważ banderowcy mówią o zemście za poddanie się tych żołnierzy, to oznacza, iż to banderowcy ich ostrzelali.
Niepokojące jest ostatnie zdanie tego faceta, że Zachód w przypadku interwencji Rosji może być zmuszony do interwencji w Ukrainie. To byłby początek wojny światowej, w której oberwałyby również USA, ale jako pierwsza - Polska
Adolf tez nie chciał aneksji Austri i Czechoslowacji.Zostal biedny zastraszony i wręcz zmuszony przez zniedoleznialych Angoli i Zabojadow.Potem ten milujacy pokoj kanclerz III Rzeszy został postawiony pod pregierzem opinii swiatowej która nie dala mu wyboru i wręcz fizycznie zmusila tego biedaka do ataku na Polske.Teraz zapewne będzie podobnie,tylko zamiast Polski w roli glownej wystapi Ukraina zas Nadniestrze i być może Pribaltika będą w charakterze przystawki.
Jakże miło usłyszeć z ust brytyjskiego polityka Jałtańskie uzasadnienie odnośnie innego kraju.
Chyba naprawdę ucieszy mnie degradacja Londyńskiego City i bardziej siermiężne życie Londynu.
Co, zapewne wolicie demokrację w wersji Majdan 2014? Ja bym jednak dla wolał, żeby w Polsce rządził "okrutny tyran" pokroju Putina, niż żeby w Sejmie posłowie głosowali za pomocą pięści, a ustawy były zatwierdzane przez dwie wzajemnie się zwalczające, uzbrojone grupy rozłożone namiotami w centrum Warszawy.
@Jazmig: zauważ, że opowiadając kolegom o swoich przeżyciach mogą zrobić lepszą robotę propagandową Rosjanom niż wszystkie telewizje, radia i inne media razem wzięte...
Niestety panie Rezunie Iwanowie, prawda jest brutalna: znakomita większość powstańców rosyjskich w Doniecku i Ługańsku to rodowici mieszkańcy tych okolic, o pochodzenie z Federacji Rosyjskiej można posądzać jedynie wyższych dowódców sił buntowniczych. Owszem, walczą tam i ochotnicy czeczeńscy posłani przez Kadyrowa, i Serbowie, i pewnie i ochotnicy z Rosji, ale i tak większość powstańców pochodzi z ziem obecnej Ukrainy. A poza tym niech odpowie mi pan Rezun na pewne pytanie: dlaczego owi separatyści, mimo tego iż są to doskonale wyszkoleni specnazowcy, którym najnowszą rosyjską broń, czołgi, rakiety, ludzi wysyła tysiącami ten ohydny putler ciągle jeszcze mimo takiej potężnej przewagi nad niosącymi wolność i demokrację wojskami Ukrainy nie siedzą jeszcze w Kijowie?
Zamalowali dwa dni temu - tylko dopiero dzisiaj informacja się "przebiła".
Fajnie będę miał wpis że jestem jakiś tam Lenkas. Lenkas to Polak po litewsku, jak oni mówią "Lenkas nuo zodzio lenkti" przeprowadzam, Lenkas od słowa naginać. Nareszczie Polska złamała litwę :)
Czytając takie wieści przypomniał mi się kawał o hierojach bandeowcach.
Banderowiec mówi do drugiego banderowca.
- Ty wiesz, jak tak nienawidzę tych ruskich, że pojechałem do Moskwy i nasrałem im na placu czerwonym.
- No i uszedłeś z życiem ? Nie gonili cie ?
- Nie, nie jak tak po cichu, bez ściągania spodni.
Spokojnie - my was suk****ny już na front wyślemy. Każdy żyd z Gówno Prawda, TVN oraz komuchy pokroju Lisa, Kraśki, Miecugowa, Stokrotki ma już miejsce w wagonie zarezerwowane. Nie zapominamy też o Tusku, Komorusku, Millerze, Kaczyńskim-Kalksteinie i całej reszcie.
warto przypomnieć o tym, że Polacy z Wileńszczyzny chcieli przyłączenia do Polski, przy czym najpierw był okręg autonomiczny. Niestety ta zapluta żydowska mafia pookrągłostołowa i zdrajcy szebas goje - kazali im być "lojalnymi obywatelami", czyli de facto mieli się dać wynarodowić. Ilu Polaków spytanych na ulicy będzie wiedzieć, że w ogóle był Polski Kraj Narodowo Terytorialny na Wileńszczyźnie, że jego hymnem była Rota? Może 1 na 100 - oto są skutki politycznego i historycznego ogłupiania Polaków. Ich programowania. Kochajcie Bałtów - ale ani słowa o mordach 20.000 Polaków w Ponarach i kilku tysięcy pod Kownem. Kochajcie Ukraińców - ale ludobójstwa co najmniej 200.000 Polaków nie było. Kochajcie Niemców - przecież obozy były polskie, wojnę wywołali naziści, a tak w ogóle gdyby nie Polacy to nie byłoby zabijania (pfu, jak to słowo mnie brzydzi) żydostwa. Tusk to volksdeutsch, który musi zostać ukarany - gałęzi już szukamy. Nie lepszy jest jednak Kaczyński - Kalkstein. To dywersant żydowski albo głupiec, który własne fobie utożsamia z polskim interesem narodowym. Ale ciemnogród na niego głosuje. Co do Sikorka - ludzie, czego wy oczekujecie? To człowiek, który pozwolił, by własne bachory stały się żydkami a nie Polakami. On na pewno będzie miał na względzie dobro Polaków na Kresach! Tylko szubienica rozwiąże ten problem.
http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140805/PRZEMYSL/140809846
Chyba 70 lub 80 % interesów przywódcy i "właściciela " Gruzińskiego marzenia jest na terenie
Federacji Rosyjskiej ,jak dojdą do zarzutu ludożerstwa przeczytam z zainteresowaniem ,
ciekawe jakiej używał przyprawy.
tagore
Rosjanie to jednak to jest sympatyczny naród - oni tak lubią nieść pomoc!!!
Litwini już 20 lat niszczą Polskie szkoły, ale moim zdaniem największą winę za to ponosie właśnie Polska która dba wyłącznie o amerykańskie interesy a naród polski w 70% popiera tą politykę.
Nareszcie ktoś zrobił porządek z tym banderowskim potworkiem stojącym nielegalnie na polskiej ziemi.
http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140805/PRZEMYSL/140809846
@ruskiagent: Ma Pan racje.Oczywiscie ze władze Kremla dbaja o rosyjski narod.I ten w Czeczeni czy Abchazji jak również o ten w Jakucji czy Syberii.Polecam zapoznać się z danymi Rossatu.A co do dbania o dobro Izraela to radziłbym zobaczyć liste rosyjskich oligarchów oraz ich pochodzenie,oraz wystąpienie Putina na zjeździe Zydow rosyjskich.
Ale też co mają zrobić?(choć osobiście uważam, że do czasów wCzeKi obecnym władzom Rosji mimo wszystko daleko, obecnie bardziej ku czasom carskim idą) Wprowadzić demokrację zachodnią, wprowadzić gender, feminizm i LBGTQ(kolejne litery w trakcie dodawania, może już nawet jakieś nowe dodali...), wstąpić do Unii Europejskiej i NATO, zlikwidować wojsko i zaprosić Armię Stanów Zjednoczonych do założenia baz na swoim terenie? Jak na razie Rosja ma to szczęście, że jej władze kierują się dobrem Rosji, a nie dobrem USA czy UE, w przeciwieństwie do Polski, której władze kierują się to dobrem USA i Izraela, to dobrem Niemiec, do dobrem Rosji, zależnie od sytuacji...
A co na to nasz kandydat na min.spraw zagranicznych UE Radoslaw? Czyzby liczyl na poparcie litvusow w tej materii ze siedzi cicho? A brat sp.pamieci Lecha - prezydenta któremu 8.08.2010r litvuscy posłowie podali "czarna polewkę".Ojcu założycielowi "ORLENU-Mozejki a tym samym wpompowanie litvusom w d.....ponad 10mld.zl niejakiemu Jaroslawowi "pomroczność jasna" teraz obowiazuje?.A gdzie p.Tusek przysiegajacy rodakom w Ostrej Bramie przed obrazem ze - "jakie litvusov będzie zachowanie,takowe Polakow ich wspomaganie".I co? Ano nic.Zaden rząd po 1989r nie jest ani reprezentantem Polakow w kraju ani tych pozostawionych poza granicami II RP .
Jan_De: 06.08.2014 01:32 ... Cytuję Pani wypowiedź: "Panie Iwanow, wobec tego, że Pan nie widzi, polecam "lekarza od oczu". A jak nie POMORZE, to jedyna Pańska nadzieja w "lekarzu od głowy". " I tak mamy: chamstwo w wypowiedzi oraz błąd ortograficzny dyskredytujący studenta szkoły podstawowej. Do Pani wiadomości: Pomoże / pomorze - jeżeli czasownik – to przez 'ż', jeżeli region w Polsce - to przez 'rz'. "Proszę trzymać choć trochę wyższy poziom" , obecny Pani poziom jest w mojej ocenie poniżej dopuszczalnego ... PS. Co Pani robi o godzinie 03:32 ... – dziennej normy postów Pani nie wyrobiła i kara finansowa od jaczejki będzie? Pozdrawiam Panią cieplutko.
Najbardziej podoba mi się "kruszenie" Rosjan w oddawaniu baz wojskowych na Bialorusi bez prawa ingerencji w nie(rakietowe).Co do inwestycji w Klajpedzie to wie Pan ze od 2015r.Bialorusini maja swe inwestycje w transport morski i dostawy przenosić sukcesywnie do portu w Krolewcu.Co do jego tzw."pragmatyzmu" az do bolu to mam mieszane uczucia,poniewaz ten jego "bol" dotyczy majątku jego i rodziny(2 starszych synow oraz następcy Koli)Szczególnie wiele wątpliwości budzi majatek Kadafiego(zloto,szlachetne kamienie oraz dziela sztuki)przewieziony w ostatniej chwili z Libii a figurujący jako "pomoc humanitarna"- niby ze zabrano ochrone Kadafiego skladajaca się z białoruskich obywateli.Jeszcze jedno : 9mln.Bialorus na obszarze ponad 200tys.km2 gro art.spozywczych zaczyna sprowadzać z zagranicy a w ciągu ostatnich 3 lat majatek "pragmatyka" ponoc wzrosl z 9mld.$ do 12mld.$.Widac ze to dobry gospodarz i pragmatyk.
Panie Iwanow, wobec tego, że Pan nie widzi, polecam "lekarza od oczu". A jak nie pomorze, to jedyna Pańska nadzieja w "lekarzu od głowy".
"Krzyczałem i wyzywałem" od banderowców, bo polecałem jakiś Batalion? Czyżby to był Batalion banderowski? Panie Iwanow, jesteś Pan przecież dorosłym człowiekiem. Mogłeś wybierać z pośród wielu innych - do czego przecież zachęcałem.
potrafi Pan, potrafi - wierzę w Pana = ma Pan plusik za pisanie mala literą kremla - szukam Pana merytorycznej dyskusji w tym temacie i jakoś nie widzę
Łukaszenko nie jest niezależny.
Ale czy niezależna jest Polska? Jeszcze trochę akcji w polskich zakładach jest do sprzedania... A nawet parę całych przedsiębiorstw. Myśli Pan, że na Białorusi proces prywatyzacji jest bardziej zaawansowany? A co do Łukaszenki: niezależnym nie jest, bo być nie może. Ale jest PRAGMATYCZNY. Pragmatyczny do bólu. I stara się dla Białorusi (a pewnie i dla siebie) wygrać, co tylko wygrać się da. To dlatego po wojnie gruzińskiej w TV białoruskiej wyemitowano długi wywiad z Saakaszwilim, a Białoruś nie uznała ani Osetii, ani Abchazji. Dlaczego? Przecież "carewicz" z pewnością naciskał... Przyczyna leży w 2007 roku, kiedy to Rosja zaczęła urealniać ceny surowców dostarczanych na Białoruś... I to cała odpowiedź - to Łukaszenki próby nacisku na Kreml... Przykładów, że Łukaszenka jest "pragmatyczny" jest wiele... Z pewnością słyszał Pan o konfliktach między Mińskiem a Moskwą dotyczących transportu rosyjskich surowców przez Białoruś i dalej na zachód... O aresztowaniu rosyjskiego dyrektora jednego z przedsiębiorstw tym się zajmujących...O inwestycjach Mińska w Kłajpedzie... To wszystko ma na celu "skruszyć" Rosjan...
jak jest Pan tak zorientowany to niech mi Pan poda ile w tamtym rejonie było mężczyzn w wieku 25-55 lat przed referendum - większość z nich musiała służyć w wojsku - albo nawet i nie - jak ktoś chce walczyć, to nawet bez przygotowania wojskowego może walczyć, dlaczego separatyści mają tak mało ochotników - nie chcą noworosjanie umieram za swoją ojczyznę -coś słabo tam u nich z patriotyzmem - nawet głowni dowódcy wojskowi to przyjezdni sowieci - nie ma kto nimi rządzić z tamtych rejonów - coś słabe to noworosyjkie elity, że moskwa musi im przysyłać swoich ludzi
ciągle widocznie za mało... ale to się chyba powoli zmienia ;P
problemem banderyzmu można się zająć jak się będa alej chcieli pcha do EU
1) "A w jakim Batalionie Pan służysz? Czy w tym, który Panu polecałem? I co tam na froncie? " sowieci przyjdą sami do nas - kochają przecież Polaków - szczególnie ich brać pod buty - wtedy jeśli Pan pozwoli wypełni swoją powinność
O, i tu to ja powinienem się obrazić, Panie Iwanow... za słowa "osób takich jak Pan - uczestników poprzedniego aparatu, sbków, komunistycznych frustratów..." To ma być dyskusja na argumenty? Co Pan możesz o mnie wiedzieć? Same pudła, Panie Iwanow. Zamiast (który to już raz) zasłaniać się swoim dziadkiem (mój też walczył z bolszewikami w 1920 roku) powiedz Pan lepiej coś Pan uczynił dla naszej Ojczyzny? Myślisz Pan, że w latach 80-tych SB wzywało mnie na przesłuchania, bo wspierałem "ruskich"? I dlatego że - w tym samym czasie - brałem udział w nielegalnych zgromadzeniach popierających sowiecką interwencję w Afganistanie? i politykę kremla? Tak, pewnie powinienem się obrazić... Ale Pańskie zarzuty są tak żałosne, że nie potrafię...
A czymże to tak Pana uraziłem, Panie Iwanow? Kiedy to "krzyczałem i wyzywałem" od banderowców? Potrafi to Pan wskazać w tekście? Jeśli tak, to Pana przeproszę zwłaszcza, że - urazić - nie miałem zamiaru...To co napisałem, było tylko logiczną konsekwencją naszej wcześniejszej wymiany zdań. Chyba Pan pamięta. Chyba nie zaprzeczy. Więc o co właściwie chodzi? Czuje się Pan winny, że nie wyjechał, choć powinien? Zupełnie nie słusznie. Wszyscy jesteśmy uwikłani w "codzienność" i nie zawsze możemy robić to, co byśmy chcieli. Choć rożni nas pojmowanie polskiej racji stanu, ja ani z tego, ani żadnego innego powodu, nie odbieram Panu prawa do czucia się patriotą. I proszę i mnie pozwolić! A po za tym jak zwykle Pan błądzi... Żadnych "ruskich", nie mówiąc o "sowietach" chlebem i solą bym nie witał. "Popleczników" to nawet mi się nie chce komentować... Proszę trzymać choć trochę wyższy poziom..
"Gra się tak, jak przeciwnik pozwala" - mawiał Kazimierz Górski. Pawlak nie mogąc dogadać się z Rosjanami powinien zerwać negocjacje i sprowadzać gaz z... no właśnie, skąd? Tak postąpił Łukaszenka... Chcąc zagrać Rosjanom na nosie sprowadził ropę z Wenezueli. Proszę spytać Jana53, jak na tym wyszedł. Choć Pańska ocena Pawlaka wydaje mi się nazbyt niesprawiedliwa, to ze zdaniem "Szkoda czasu by o nich rozmawiać", mógłbym się zgodzić. Obawiam się jednak, że po przyszłorocznych wyborach parlamentarnych, nie tyle o nich, co z nimi, ktoś (PIS?) rozmawiać będzie musiał...
W incydencie nad Morzem Ochockim rosyjski myśliwiec przeleciał 30m od dzioba RC135 zatem nie było sensu ryzykować. Ten samolot (RC135) ma aparaturę, która umożliwia ,,zobaczenie" obiektu o wielkości piłki nożnej z odległości 500km to oficjalnie, nie oficjalnie można przypuszczać, że znacznie więcej może. Tak czy inaczej Rosjanom bardzo zależało na utajnieniu tego co szpiegował.
Podobno Szojgu ma zamiar skorzystać z zaproszenia..... http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ddbc940255d65625.html
@Piast:Ma Pan racje.Nie lubie zarówno Rosji jak i Ukraincow.Jest takie powiedzenie: Palac wart Paca a Pac Palaca.Obie te nacje sa siebie warte.Dobrze ze Pan zwrocil uwagę ze czasy się zmieniają.Szkoda ze nie widza tego kremlowscy namiestnicy i ciagle tkwia we wczesnych latach czeki.
Rosja przynajmniej siedzi cicho w przeciwieństwie do Zachodu który przyklaskuję kolejnym aktom terroru w Strefie Gazy. Jak oni mają mogą piętnować Rosję za np. bezkrwawe przejęcie Krymu by w tym samym czasie popierać Izrael, który dokonuje kolejnych zbrodni.
A co do referendów. Czasy się zmieniają. Równie dobrze ja mogę podważać każdą decyzję Niemiec - bo to kiedyś Hitlerowcy byli. Jesteśmy w Unii z Hitlerowcami he he he
Ale widzę, że dla Pana wszystko co zrobi Rosja jest złe, fałszywe, niesprawiedliwe, zbrodnicze.
@sugarless:Kiedys sadzono ze Polska to wewnetrny pronlem Rosji.
@Piast: No widzi Pan.A co ONZ na to?Czyzby Rosja jako staly przedstawiciel zapomniala o Gazie?
Co do referendum.Pamieta Pan referenda w Polsce,Wegrzech,Rumunii czy Pribaltyce po 1944r?
Angole mają na każdą sytuacje polityczna odpoweidz , sprawa Ukrainy to wewnętrzny problem Rosji .
Może tez wygladaja "odmiany" jak Masaryk w 1920r.?
Już nawet nie śmieszy mnie te zrównywanie Putina z Hitlerem w sytuacji gdy Izrael stworzył prawdziwe getto w Strefie Gazy i co parę lat organizuję tam pogromy ludności cywilnej niszcząc przy okazji całą infrastrukturę. A co na to "gołąbek pokoju" USA? Obiecuję pomoc (setki milionów $) dla zbrodniarzy.
Zresztą na Krymie było referendum i miażdżąca większość opowiedziała się za włączeniem do FR. A przepraszam, zapomniałem, Zachód nie uznał tego referendum. A tylko Zachód może orzekać co jest dobre a co złe - prawdziwa wyrocznia. Do powstania nowego państwa, zmian granic potrzebne jest zgoda Zachodu. No i właśnie widzimy jak USA i jego kundle błogosławią Palestyńczyków w Strefie Gazy.
I jeszcze troje Smerfów
@jazming: To co zrobilby Adolf gdyby Austria była w stanie wojny a Czesi mordowaliby Niemcow?
A tak apropo Pana przemyslen - to Krym był w stanie wojny czy nie?
Tradycyjnie pragną korzystać z sytuacji i zwiększyć swój eksport do Rosji.
tagore
To samo robią banderowcy od miesięcy i nikt się tym nie przejmuje. Widocznie Ukraińcy to gorszy gatunek człowieka, niż Palestyńczycy.
A co miał robić atakować?
tagore
A co ci żołnierze tam robili? Gdyby ich powstańcy ostrzelali, to by słusznie postąpili, bo skoro raz się poddali i pozwolono im wyjechać do Rosji, to nie powinni wracać na pole walki. Ale ponieważ banderowcy mówią o zemście za poddanie się tych żołnierzy, to oznacza, iż to banderowcy ich ostrzelali.
Agent banderowców został namierzony i zdążył uciec.
Niepokojące jest ostatnie zdanie tego faceta, że Zachód w przypadku interwencji Rosji może być zmuszony do interwencji w Ukrainie. To byłby początek wojny światowej, w której oberwałyby również USA, ale jako pierwsza - Polska
Analogia z Adolfem jest fałszywa. Austria nie była w stanie wojny domowej i nie mordowała Niemców, podobnie Czechy.
Adolf tez nie chciał aneksji Austri i Czechoslowacji.Zostal biedny zastraszony i wręcz zmuszony przez zniedoleznialych Angoli i Zabojadow.Potem ten milujacy pokoj kanclerz III Rzeszy został postawiony pod pregierzem opinii swiatowej która nie dala mu wyboru i wręcz fizycznie zmusila tego biedaka do ataku na Polske.Teraz zapewne będzie podobnie,tylko zamiast Polski w roli glownej wystapi Ukraina zas Nadniestrze i być może Pribaltika będą w charakterze przystawki.
Podpisana przez Pawlaka umowa gazowa powinna być epitafium na nagrobku tej partii.
Szkoda czasu by o nich rozmawiać.
tagore
Jakże miło usłyszeć z ust brytyjskiego polityka Jałtańskie uzasadnienie odnośnie innego kraju.
Chyba naprawdę ucieszy mnie degradacja Londyńskiego City i bardziej siermiężne życie Londynu.
tagore
Co, zapewne wolicie demokrację w wersji Majdan 2014? Ja bym jednak dla wolał, żeby w Polsce rządził "okrutny tyran" pokroju Putina, niż żeby w Sejmie posłowie głosowali za pomocą pięści, a ustawy były zatwierdzane przez dwie wzajemnie się zwalczające, uzbrojone grupy rozłożone namiotami w centrum Warszawy.
@Jazmig: zauważ, że opowiadając kolegom o swoich przeżyciach mogą zrobić lepszą robotę propagandową Rosjanom niż wszystkie telewizje, radia i inne media razem wzięte...
Niestety panie Rezunie Iwanowie, prawda jest brutalna: znakomita większość powstańców rosyjskich w Doniecku i Ługańsku to rodowici mieszkańcy tych okolic, o pochodzenie z Federacji Rosyjskiej można posądzać jedynie wyższych dowódców sił buntowniczych. Owszem, walczą tam i ochotnicy czeczeńscy posłani przez Kadyrowa, i Serbowie, i pewnie i ochotnicy z Rosji, ale i tak większość powstańców pochodzi z ziem obecnej Ukrainy. A poza tym niech odpowie mi pan Rezun na pewne pytanie: dlaczego owi separatyści, mimo tego iż są to doskonale wyszkoleni specnazowcy, którym najnowszą rosyjską broń, czołgi, rakiety, ludzi wysyła tysiącami ten ohydny putler ciągle jeszcze mimo takiej potężnej przewagi nad niosącymi wolność i demokrację wojskami Ukrainy nie siedzą jeszcze w Kijowie?