• zapomniała Pani napisać, że ci UB-NKWD to byli Żydzi, a nawet zdarzył się jeden mason!!!

  • mam nadzieję, że dzięki szybkiej akcji odebrała Pani im siekiery i widły

  • https://www.google.pl/search?client=opera &q=ile+jest+w+rosji+pominkow+stalina &sourceid=opera &ie=UTF-8 &oe=UTF-8

  • Pomników tow. Józefa Wissarionowicza Dżugaszwillego ps. Stalin(Gruzina) i ulic jego imienia w Rosji jest niewiele, o ile są, proszę nie zapominać, że tow. Chruszczow(Ukrainiec) oprócz uczynienia podłoża pod dzisiejszy konflikt rusko-ukraiński rozprawił się również z kultem tow. Stalina i potępił go(niestety, kultu własnej osoby wprowadzić mu się nie udało), pomniki Stalina prędzej możnaby odnaleźć w Gruzji(choćby w Gori, gdzie tow. Stalin się urodził, pomnik tamtejszy obalili w 2008r. rosyjscy żołnierze). Więcej by się pomników tow. Włodzimierza Ijilicza Ulianowa ps. Lenin znalazło oraz ulic jego imienia, które w większości miast się znajdują, po prostu mimo zmiany systemu ludzie mają za duży sentyment do tego człowieka, którego nawet już ze Związkiem Radzieckim i bolszewizmem nie kojarzą, a z Rosją, a nie zapominajmy również, że nową ideologię państwową w Rosji Putin usiłuje tworzyć w oparciu na pamięci czasów carskich(w czym wspomaga go cerkiew, która nawet kanonizowała Mikołaja II) oraz na nacjonalizmie rosyjskim. A jeśli chodzi o filmy, to i na Ukrainie się sporo filmów o polskiej okupacji z lat 1918-39, w których Polacy są podobnie pokazani, a i na wspaniałym, demokratycznym zachodzie, tj. w Niemczech furorę zrobił film pod tytułem (trochę przeze mnie zmienionym, bo oryginał jakoś ciężko mi napisać chociażby przez szacunek do rodziców)"Ich matki, ich ojcowie". Tylko Polska jest jakimś ewenementem, gdzie nawet ekranizując "Ogniem i Mieczem" pan Hoffman przedstawił kozaków i Ukraińców jako biedaków ciemiężonych przez okrutnego lacha, ks. Wiśniowieckiego a Chmielnickiego jako dobrego i szlachetnego wybawcę ludu, podobną rzecz zrobił z bolszewikami w "Bitwie Warszawskiej", gdzie to też Polacy są w gruncie rzeczy "tymi złymi"...

  • Pogrom w Jedwabnem był dziełem UB - NKWD: standartowa przestępcza operacja 'fałszywej flagi.' Kto chce się wypowiadać o Jedwabnem ze znajomością tematu większą niż kłamliwa propaganda antypolskich gadzinówek jak np. 'Wybiórcza', ten winien przeczytać też "100 kłamstw J.T.Grossa o żydowskich sąsiadach i Jedwabnem' Jerzego Roberta Nowaka, Warszawa 2001, ISBN 83-87689-35-1.

  • Nie, ja nigdy nie pisałem, że w PRL żyło się lepiej, bo żyło się gorzej. Ja tylko piszę, że mimo tego, iż jest nieco lepiej, dalej jest źle.

  • Banderowcy już tu są. Np. niedawno dziesięciu młodych agresywnych ukraińskich faszystów przyszło przeszkadzać w polskiej studenckiej wystawie o odeskim Chatyniu z maja b.r. Banderowcy również działają na tym forum. Naszą nadzieją jest, że walka z Noworosją osłabi obecne faszystowskie państwo ukraińskie. W przeciwnym razie będzie przez granicę silne faszystowskie państwo ukraińskie - gniazdo terroryzmu, szowinizmu i nienawiści do Polaków, Rosjan, Wegrów, Greków, Cyganów i innych nie-Ukraińców. Noworosja nie wysunęła żądań terytorialnych wobec Polski. Obecni politycy kijowscy to zrobili a ukraiński hymn opiewa topienie ziemi od Sanu do Donu we krwi: "Станем браття, в бій кривавий, від Сяну до Дону" - staniem bratya w bij kriwawyj wid Sjanu do Donu. Oto miasta związane z Sanem: Dynów, Jarosław, Lesko, Leżajsk, Nisko, Przemyśl, Radymno, Rudnik nad Sanem, Sandomierz, Sanok, Sieniawa, Stalowa Wola, Ulanów i Zagórz. Niech szanowni użytkownicy sprawdzą sobie na mapie Polski ile powiatów nad Sanem i na wschód od Sanu i z jaką ilością polskiej ludności Ukraińcy zamierzają utopić we krwi. Precedens jest: 1941-1946: Ukraińcy zakatowali ok. 400 000 Polaków w wołyńskiem, stanisławowskiem i tarnopolskiem. Szydercze, chamskie, cyniczne, aroganckie i inne typowo ukraińskie ataki na mój wpis faktu tego ludobójstwa nie zaćmią.

  • Lepszego kawału nie słyszałem od upadku komuny w Polsce,oni wiarygodni i cała prawda.-gówno prawda......toż oni łgają w żywe oczy od czasów Lenina jak najęci...

  • Nie, ja po prostu uważam, że głupotą jest takie licytowanie się jak to panie Rezunie Iwanowie czynisz, oraz twierdzenie "Ukraińcy, zwłaszcza ci z Prawego Sektora i Swobody to nasi przyjaciele, bo ich przodkowie, po których odziedziczyli ideologię wymordowali mniej Polaków niż Związek Radziecki"

  • 1) rząd o tym mówi 2) w naszym hymnie mamy - "co nam obca przemoc wzięła - szablą odbierzemy. Czy to są czcze słowa. Kiedy mamy zamiar odebrać te nasze zienie - jest tego trochę. Sąsiedzi nasi juz srają w gacie 3) niech Pan sobie pojedzie na Litwę i pogada z Litwinami, jak srają ze strachu przed Polska, że będziemy chcieli ich zająć - i co z tego wynika??? Twierdzą też, że mamy do nich pretensje terytorialne??? Dziwne no nie??? Dlatego tez tępią polskość niestety i walczą w językiem polskim!!! Polakom na Litwie sie nie dziwię, że mają dośc takiego traktowania. Ale zrozumienie tego problemu może być za trudne dla Pana.

  • Ukraina wam pomoże z Iranem i w krajach arabskich, palanty durne.

  • banderowcy już są w Polsce.

  • wiarygodność polega na tym, ze pokazują całą prawdę, a nie prostacką propagandę sbu i innych banderowców.

  • i na koniec - Polacy tez nie świeci - swoje maja za kołnierzem - patrz Jedwabne - a tak ciężko jest się i nam przyznawać do grzeszków - tak jak Pan napisał "A przewaga krwi się nie liczy, zbrodnia to zbrodnia," - stawia Pan na równi polskie zbrodnie z sowieckimi??? Boże, ręce opadają!!! niestety trzeba ważyć ilość przelanej krwi, bo w ten sposób dochodzimy do absurdu, że Polacy są tak samo winni jak sowieci i Niemcy!!!

  • Neon to stronka zajmująca sie wieloma tematami, m. in. wojną domową w Ukrainie, albo pisząc dokładniej, agresją Ukrainy na republiki doniecką i ługańską. Tematy te wojny są omawiane bezstronnie, co irytuje banderowców takich jak iwanow.

  • wie Pan ja wolę ten burdel niz to co było przed 1989 - nie wiem jak Pan, ale niektórym za PRLu nie żyło się fajnie - polecam trochę postudiować historii - teraz jak się komuś nie podoba - może wyemigrować- tak jak mój brat - niestety wtedy nie można było wyjechać tak sobie, czy można było? niech mi Pan przypomni? starość, ehhh i ta skleroza!!!

  • Panie Iwanow - oni oficjalnie mówią o kilkunastu naszych powiatach jako o swoich będących czasowa w granicach Polski - jeśli Pan nie słyszał proszę sięgnąć głębiej. Ich hymn też mówi że Ukraina od Sanu po Don i nie są to tylko czcze słowa. Jaja używając pańskiego słownictwa to Pan sobie robi. Zresztą proszę przejechać się do Przemyśla - sam się Pan przekona jak podnoszą łeb. W sumie to ich nie rozumiem bo dostają w 4 litery na wschodzie( może poradzą sobie może nie, Krym stracili, Polska im pomaga - politycy na pewno) a oni jeszcze mają do nas pretensje terytorialne. Mówić że to durnie to za mało w ich sytuacji.

  • właśnie jesteśmy świadkami jak odbudowuje - takie pytania do Pana ile jest pomników Stalina w Rosji, ile ulic - polecam film: SMERSH(2007) miniserial "Akcja filmu rozgrywa się jesienią 1945 roku. Ludzie są szczęśliwi, że skończyła się wojna i pragną pokoju. Bohaterami jest trójka oficerów radzieckiego kontrwywiadu Smiersz (Smiert Szpionam-Śmierć Szpiegom), która wraca z frontu na Grodzieńszczyznę. Jednak nie zaznali oni spokoju bo w lasach grasuje oddział AK o kryptonimie "Wilki i lisy" na czele którego stoi oficer AK Józef. Oddział jest mieszaniną prymitywnych bandytów i byłych kolaborantów. Najbardziej ideową postacią jest rotmistrz AK Franciszek Kryta, który walczy o "wyzwolenie Kresów od bolszewików" i "Wielką Polskę". Akowcy dopuszczają się wielu napadów mordując przy tym niewinnych ludzi, co widać w brutalnej scenie rozpoczynającej serial, gdzie Akowcy dokonują ataku na prawosławne wesele, dobijają rannych, a na końcu mordują pannę młodą. Powstrzymać akowców mają trzej odważni oficerowie Smiersz, którzy powrócili do domu po zakończeniu wojny...."

  • nie sądzę - właśnie jesteśmy świadkami jak się odbudowuje - niech Pan napisze mi ile w Rosji jest pomników 1) Stalina 2) Lenina ile jest ulic 1) Stalina 2) Lenina... polecam tes bogatą sowiecka filmotekę http://www.filmweb.pl/serial/SMERSH-2007-475247/descs# - SMERSH(2007) miniserial "Akcja filmu rozgrywa się jesienią 1945 roku. Ludzie są szczęśliwi, że skończyła się wojna i pragną pokoju. Bohaterami jest trójka oficerów radzieckiego kontrwywiadu Smiersz (Smiert Szpionam-Śmierć Szpiegom), która wraca z frontu na Grodzieńszczyznę. Jednak nie zaznali oni spokoju bo w lasach grasuje oddział AK o kryptonimie "Wilki i lisy" na czele którego stoi oficer AK Józef. Oddział jest mieszaniną prymitywnych bandytów i byłych kolaborantów. Najbardziej ideową postacią jest rotmistrz AK Franciszek Kryta, który walczy o "wyzwolenie Kresów od bolszewików" i "Wielką Polskę". Akowcy dopuszczają się wielu napadów mordując przy tym niewinnych ludzi, co widać w brutalnej scenie rozpoczynającej serial, gdzie Akowcy dokonują ataku na prawosławne wesele, dobijają rannych, a na końcu mordują pannę młodą. Powstrzymać akowców mają trzej odważni oficerowie Smiersz, którzy powrócili do domu po zakończeniu wojny...."

  • Panie Iwanow, pan chyba w innym świecie żyje. Związek Radziecki już nie istnieje, a sowieci są obecnie w Unii Europejskiej, nie w Rosji. A przewaga krwi się nie liczy, zbrodnia to zbrodnia, problem polega jedynie na tym, że ruscy do zbrodni się niechętnie przyznają, a ukraińcy wcale. A jak ci "sowieci", czyli rosjanie banderowców pokonają, to niech się pan Rezun nie martwi, do Polski nie wejdą, Putin nie jest tak głupi by podbijać ten za przeproszeniem burdel, jakim jest Polska pod rządami kolejnych polskojęzycznych sitw, to na usługach ruskich, to niemieckich, to amerykańskich...

  • bo Polacy pamietają 1920, 1939, mordowanie Plaków, wywózki, okupacje po 1944, bezmiar zbrodni na narodzie Polski, osób, które bezposrednio oraz posrednio wycierpiało od sowietów są MILIONY - pamietamy też Smoleńsk i jak potraktowano sledzwto w sparwie katastrofuy (co tam słychać w sparwie sledztwa? kiedy oddadza nam wrak sowieci?) - nie chce wybielać Ukrińców, ale niestety przewaga przelanej krwi jest po stronie sowietów - trzeba byc naprawdę dziwaikiem wierząc, że jak sowieci zagryzą Ukraine, to na tym przestaną - pokazali to w 1920 i 1939, 1944 jak lubia sobie wciągać Europę w swoją sfere wpływu - ale Panu oczywiście nie odmawiam marzenia o tym, żeby osobiście zabijac banderowców marząc o tym, że przyjdą po Pana - niech Pan pamieta, że w polskim rządzie też mieliśmy nacjonalistów w rządzie z LPR!!!

  • rozbawiony...

  • Pan chyba sobie jaja robi z tym przyjściem banderowców do Polski...

  • Ukraińscy hieroje nie uciekają. Oni przeprowadzili całkowicie przemyślany odwrót taktyczny, pod zmasowanym ogniem putlerowskich najemników, i w heroicznym boju przebili się do rosji, aby powrócić do niezawisłej Ukrainy i dalej toczyć boje o wyzwolenie jej spod okupacji putlerowskiej.

  • Panie Iwanow z pańskich wypowiedzi bije nienawiść do Rosji oraz poparcie dla każdego jej wroga a w tym wypadku wrogiem takim jest Ukraina. Więc wygląda na to że w tym kontekście jest Pan zwolennikiem Ukrainy a pośrednio banderowców gdyż ta opcja jest opcją wiodącą w chwili obecnej niestety. Ja ujmę sprawę inaczej - szkoda mi zwykłych szarych ludzi którzy wbrew sobie zostali uwikłani w ten konflikt i płacą za to najwyższą cenę. Nigdy nie jest tak że jedna strona jest tylko biała a druga tylko czarna. Ale im dłużej gryzą się między sobą tym lepiej dla nas Polaków. Im więcej oszołomów wyznających nacjonalizm banderowski przykryje ziemia tym spokojniej będzie pod Przemyślem, im więcej szowinistów wszechruskich padnie pod Donieckiem tym ich mniej kiedyś przyjdzie do Warszawy. Więc niech się gryzą aż sie zagryzą. Bez wybierania opcji z naszej strony bo każdy kto tam wygra w końcu i tak będzie nam wrogiem.

  • Panie Iwanow czy ja napisałem że ta strona którą linkowałem jest bezstronna? Każdy ma rozum którego powinien używać więc jak napisałem każdy oceni bezstronność. Dla jednych będzie to papka rosyjska dla innych bardziej wiarygodne źródło informacji niż nasze "bezstronne" w relacjach z Ukrainy media z TVP, TVN i "wybiórczą" na czele. Sam znalazłem tą stronkę wczoraj i z ciekawością tam wszedłem gdyż takich informacji na polskich portalach do tej pory nie znalazłem. Na pewno bardziej to wiarygodne niż anna.news czy prorosyjski xportal.

  • Ukraina może by chciała aby na 20 km od granicy nikogo nie było. Tylko kto bdzie przyjmował Waszych uciekających żołnierzy

  • Skoro tak rzekomo jest to czemu jest Pan taki niespokojny?:)

  • Durna jak 3/4 USA. Za duzo fastfood.

  • wasza bezsilność i piskanie mnie śmieszy - takie wołanie na puszczy, a rzeczywistości nie zakrzyczycie - nie wiem ile wróbli, by Putler w propagandę pakował, to i tak nic nie da, buhahaha - myślących inaczej prosowieckich agentów wpływu są promile

  • widzi Pan, ale ta tłuszcza rządzi w Polsce i może się dalej w swojej piaskownicy bawić... prawiąc komplementy nawzajem...

  • na czym polega ta wiarygodność??? że niby realne filmiki - pokazują to, co maja pokazywać... dobrzy rosjanie i noworosjanie - źli faszyści i bandrorwcy - maja też dośc duża ilość fachcowców od zamachów bombowych - mnie ostatnio rozśmieszyła dyskusja o tym, że Ukry zaatakują Krym oraz o walkach z Nandniestrzem - pomijam fakt, że zdobycznych czołgów puterfaszystom ciągle przybywa oraz, że już chyba ponad 2 tys czołgów zniszczyli sami nie tracąc nic - czytałem też Pana wpisy ________________ niech Pan sobie poczyta o demokracji i wolności słowa w Rosji zanim będzie Pan pisał bzdury________________

    "Nigdy nie przeklinam na forach ale teraz to zrobię to jest skurwysyństwo że my jako Polska popieramy tą banderowską dzicz , to jest wojna przeciwko cywilom którzy nie chcą żyć w banderowskiej ukrainie , gdzie jest OBWE , ONZ gdzie są organizacje humanitarne , ta banda poitykierów mówi o pomocy dla ukraińców - NIGDY , podajcie konta powstańców to ze szczerego serca wyślę pieniądze , słyszę teraz w TVN ( co mnie bardzo dziwi) że ukraińcy użyli rakiet balistycznych o czym pisze CNN i co potwierdzają AMERYKAŃSKIE SATELITY SZPIEGOWSKIE , O CO TU ku..a chodzi i ja żyję w państwie które mówi o demokracji i wolności człowieka ?"

  • tłuszcza wierzy w co chce wierzyć. Jak najbardziej zgadzam się z Panem Panie karol1

  • pominę milczeniem Pana wypowiedź!!!

  • Panie iwanow może i rosyjska papka ale na pewno bardziej wiarygodna niż to co przedstawiają nasze łże media , przez gardła naszych ekspertów politykierów i niby dziennikarzy nawet nie chce przejść to co potwierdzają banderowcy , no bo cóż mogą zrobić internetu nie da się zamknąć a w nim są filmy i wypowiedzi realne a nie wydumane z palca przez pseudo komentatorów i specjalistów od wojny.

  • możesz dokonać porównania wolności słowa w Polsce oraz w Rosji... słyszałem, że w Polsce zamykają w obozach pracy... nie wyjaśniono śmierci znanej polskiej dziennikarki Anny Politkowskiej. Zamykane są antyrządowe gazety - Gość Niedzielny, GPC, Nasz Dziennik, w zeszłym miesiącu zamknięto Radio Maryja i Telewizję Trwam, ojca Rydzyka dotychczas nie odnaleziono... W Rosji jest okey, tak każdy może pisać co chce... odbywają w Moskwie się demonstracje opozycji, w czasie których są wykrzykiwane antyrządowe hasła około 10 każdego miesiąc i nic się nie dzieje, nawet w czasie obchodów związanych z I Wojną Światową wybuczano Putina i Miediewewa i nic się nie stało, bo w Warszawie, to by były od razu aresztowania... Polska to jednak totalitarny kraj!!!

  • bezstronna, buhahaha- wrzucana sama rosyjska papka...

  • Ciekawa stronka relacjonująca dzień po dniu konflikt na Ukrainie z mapkami rozmieszczenia wojsk i zaznaczonymi rejonami walk. Czy wiarygodna i bezstronna - niech każdy oceni sam. www.neon24.pl

  • Durna baba...

  • A co tam słychać z wolnoscią słowa w Europie Zachodniej, w Stanach Zjednoczonych? W Szwecji na karę pozbawienia wolności zostaje skazany protestancki pastor za to, ze ośmiela się w kościele czytać wiernym fragmenty Biblii pietnujące homoseksualizm! Lewackie ideologie, wymierzone przede wszystkim w rodzinę, powoli lecz skutecznie modyfikują prawo w kierunku silnego ograniczenia wolności słowa na rzecz tzw. poprawnosci politycznej. Być moze jesteśmy swiadkami narodzin nowego totalitaryzmu - bardziej niebezpiecznego od sowieckiego, bo działajacego w sposób nieporównanie bardziej wyrafinowany...

  • grzegorz710 7 August 2014, 19:00 Bilans starć na Majdanie

    Rżnijcie się ale tylko między sobą Wy nic innego nie poytraficie

  • grzegorz710 7 August 2014, 18:57 Wielkie ćwiczenia rosyjskich Sił Powietrznych

    A Ukraińcy nie ćwiczą przy granicy i to amunicją ostrą i do cywilów

  • Ukrole już dostają w dupę , rosną ceny wszystkiego, nawet spirytusu,ł

  • a za kilka dni oskarżą o to Rosjan jak zawsze

  • a za kilka dni oskarżą o to Rosjan jak zawsze

  • Nie tak od razu. Pociągną trochę na suszonej rybie, cebuli i wódce, ale faktycznie chyba nie za długo.

  • Moskale zdechna z glodu???

  • warszawiak4pp 7 August 2014, 18:27 Ukraińskie lotnictwo ostrzelało Donieck [+VIDEO]

    A MEDIA MILCZOM

  • jazmig 7 August 2014, 17:13 Obama o rosyjskich sankcjach

    Rosja do poważnych rozmów przystąpiła już dawno i ustalono, że banderowcy mają przerwać wojnę oraz rozpocząć rozmowy z powstańcami nt. przyszłości Ukrainy. Te ustalenia storpedował Obama i wojna trwa.

  • jazmig 7 August 2014, 17:11 Obama o rosyjskich sankcjach

    spadaj ty banderowska mendo